Letrarët e rinj

Albanian Forums, Zerion Zeri yt Zeri Info, Forumi Shqiptar Al Virtual, Diskutime, Biseda, Chat Njofje, Informatika, Teknologjia, Gazeta Tema, Gazetat Shqiptare, Bota Sot, www Channel Albania, Telegrafi Kosovo, Ballkani Web, Gazeta Lajme shqip, Lajmet e Fundit Shqiperia Kosova, Dita, Panorama, Kryeartikull, Faqja Kryesore, Video Shqip, Muzike Shqipe, Njoftime, Lajmerime, Temat Online, Gazetat, Kosovare, Shtypi Ditor, Sporti Shqiptar, Dashuria, Pyetje Pergjigje, Keshilla, Ndihme, Webmaster Shqiptar, Familja, Shqiptaria, Muzika, Receta Gatimi, Imazhe, Vipat-shqiptar, Aktualiteti
Media Sociale
Mesazhe Private
Shqiptaret duke lexuar tema interesante dhe te ndryshme

Rubrike e forumit per gjithe krijuesit e rinj.

Pergjigje nga: 1dhe1.com

Poezi per nenen.

1dhe1
14-03-2021, 21:49:03
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

Pergjigje nga: olti, zemraime, Lepulushja

Je ngrohte ne mitren time?

M A X
17-12-2020, 01:02:41
..........
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe


Pergjigje nga: mirlinda, besim.al, leotrim demi

Pranvera

*
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

*
M.SHKODRANI
31-01-2013, 20:59:41

Të lexosh

Lexim do të thotë tëzbulosh kuptimin e jetës… Lexim do të thotë të emri i një dashurie të thellë… Lexim do të thotë të rruga që na çon drejtë lumturisë… Lexim do të thotë të një buzëqeshje e ngrohtë e një fëmije të vogël… Lexim do të thotë të arrish të kapesh buzëqeshjen shpirtërore të njerëzv...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

dreamm
19-11-2012, 11:00:03

"Lala" J.M.G. Le Clézio

LalaLalës i pëlqen të ndjek Hartanin. Ajo ecën pas tij përgjatë shtegut që ai hap. Nuk është saktësisht një shteg, sepse nuk ka gjurmë, por kur Hartani përparon, dallohet qartë që aty kalohet me të vërtetë, dhe jo gjetkë. Ndoshta këto janë shtigjet për dhitë dhe dhelprat e jo pë...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

Pergjigje nga: ANoether, darknet02

Pa fjalë

*
ANoether
05-02-2012, 00:13:41
 
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

dreamm
12-01-2012, 15:29:35

Përrallë nga e ardhmja

Përrallë nga e ardhmjaAlienët erdhën. Tri anijet kozmike që projekti SETI i kish shquar fillimisht tej orbitës së Plutonit ishin parë vërtet me teleskopët optik sapo kaluan Marsin. Zbritja e tyre në tokë u bë në dhjetor në shkretëtirën e Nascas. U mor vesh më në fund edhe qëllim...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

dreamm
01-01-2012, 22:00:52

"Fjetorja"

" Fjetorja"  Kështjella mesjetare gotike është bërë hotel luksi dhe ngrihet madhështore aty pranë; hija e saj ndehet nëpër ajrin e natës, ajri përreth saj nuk është si prej fshati, është prej country club, country club… po, është fjalë e huaj, por hë provoje ta përkthesh në qof...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

M A X
22-11-2011, 16:39:21

Në pyllin ku gjërat nuk kanë më emra

Në pyllin ku gjërat nuk kanë më emra A mund të shquash ti vetvehten Nga pema Guri Apo miza   Në këtë pyll burrat edhe gratë janë të robëruar Lidhur këmbë e duar prej nevojës për të mbijetuar Trupi zotëron shpirtin Frika përdhos ëndrrën Ëndrra vdes Vdes
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

M A X
15-11-2011, 11:05:32

"Të dua!"

Si gjithkush kam njohur edhe unë ca të vetëvrarë,pikërisht tani po më bëhet e qartë sa shumë janë... Të birin e Evës e gjetën në pyll të varurme duart e ngrira mbërthyer nëpër litar,ishte djalë i pashëm, i mbarë e i veshurgjithnjë me sqimë, e dashura e paskëshlënë thanë. Ardin e gjet e ëma në ha...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

Pergjigje nga: dreamm, olti

Mos qaj

M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

M A X
06-10-2011, 15:04:57

Eklektike

Autori:Lulian Kodra
Sonet Shprese Gjeometria strategjike e vegjetacionit urban mund të vërehet vetëm nga lartësi të mëdha: syri i një shqiponje; dritarja e një avioni; dhe pak dhe mbetet vetëm qiell dhe tokë.   Por në lartësi të tjera, më poshtë, jeta është kaotike: n
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

*
keis
29-09-2011, 15:44:46

Femijeria

ju lutem kush shkruan bukur brenda mundesive mund te me ndihmoje me  nje ese me teme “trokitje ne portat e femijerise”
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

M A X
17-09-2011, 00:20:15

Poezi të zgjedhura

1.Po thanë... Po thanë për mua: -Si mësues?Ç'ka?!...mesatar E ç'ka vallë për t'u zëmëruar?! Po thanë: -Si poet?Shkruan shumë e për"lumë" E,përse,me të vërtetë do të mërzitem unë?! Por,po thanë,se zhgënjeva dikë si njeri Atëherë,kush më do, Le t'më qajë me oiiii.... <
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

M A X
17-09-2011, 00:18:36

Dy vargje për Nënën ...

Nga xhatani
Ku t'i gjej dy pika lot Të shes shpirt E s'i ble dot. Të marr anë Të marr mëhalla Të këpus gjithë lule-boret Nënës t'ja stolis kurora. Do t'i mbjell tek kokë e varrit Trëndelina me blerime Do ti bëhem degë e gjallë Ta freskoj e
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

M A X
03-09-2011, 01:22:11

Befas Rruga Na u Shfaq e Vjeshttë

Nga Lulian Kodra
Po sikur drejtësia femër të ish – tha njëri prej nesh,  s’di se kush,  që s’di pse s’hesht, Ah! që s’di pse s’vazhdoi të bështyjë  fara luledielli në shesh.   Na tingëlloi
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

M A X
16-08-2011, 00:29:24

Dritë, hije të natës

Mbushur me tym, mendime të cekëtaSikur të mos ndodhë kurrë?E unë? Çka ëndërroj, unë? Ndryshime, trëndafila zëbrishtë,shtëpi të verdha, çaj me barishte me aromë të pashquajtshme?Sajo një këngë, para se të flesh gjumë, të shpëtosh prej dhimbjes së kokës:imagjino, ajo nën ujë tek të sheh mbi sipërf...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

M A X
13-08-2011, 00:07:12

"Mëllenjat"

Nga Jorgo Seferi
"Mëllenjat"   O pjellë fluturake e një demoni të lig dhe e një ore të ashpër pse m’detyron të them çka do t’ish mirë për ty që kurrë mos ta dije. (Sileni i drejtohet Midës)   A.   Shtëpia pranë detit   Shtëpitë që kisha m’
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

M A X
22-07-2011, 15:42:38

p.s. revolucioni vdiq

Nga Lulian Kodra
O kohë e krisur kohë hilesh kohë gjak kohë harbutësh e hajdutësh të pa cak tak e tak të bluajnë mbi ekrane tradhëtish kohë po c'kohëzeza kohë hijesh kohë flijsh kohë flijimesh mosmarveshjesh të pafund kohë ndërtimesh integrimesh mbi qytete mbi katund kohë tiranësh (kush
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

M A X
11-07-2011, 23:57:08

Bota e vjetër

1. Si kukull në fije hedh këmbët i dehuri Anije në mbytje është qielli i shtatë, hidhu Nga ura që lëkundet ai hidhet në lumin e gurtë Unë dua të hidhem në krahët e tua por druaj   Fijet më lidhin këmbët Një nga një i kam parë gjashtë qiejt Ura është e panevojshme por pa urën S’mund.
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

M A X
02-07-2011, 19:32:57

Hipokrizia e Kasandrës

Unë nuk kam vdekur akoma  veçse ruleta e inflacionit tim ka ndryshuar shigjetë  dhe ngjyrat që përbënin lojën  kanë ndryshuar.  Unë, nuk vdes kurrë!  brenda meje  ka mbirë një trung i përjetshëm  që pi ujë mbi majat e atyre maleve gri.  Mbështes kokën  dhe habitem si kam vdekur njëher&
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

M A X
26-06-2011, 19:49:02

Vezët e thëllëzave

Nga Rudi Erebara
...Ishte ditë e bardhë edhe për ne, edhe prej dëborës. Mami ishte e dobët dhe unë i bëra vezë të ziera katër kokrrat e mëngjesit. Njërën e piu të gjallë. Hëngri një të zier dhe më la mua të tjerat.E ther dot gjelin, - më tha, - më duhet lëng mishi të ngrihem se nuk kam...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

M A X
12-06-2011, 00:42:03

E unë s’e kam atë guxim

Genc Kadriu
  Me kan’ n’dashni Me e përfshi n’tansi natyrën e detit, duhet me kan’ peshk, dhe me e përfshi n’tansi natyrën e peshkut, duhet me kan’ det. Por asht ende nji situat’ e tret’: me kan’ dyjat – me kan’ zot.   Me e përfshi n’tansi natyrën e zotit,
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe