BLETA DHE AREZA - Letrarët e rinj

×
Albanian Forums, Zerion Zeri yt Zeri Info, Forumi Shqiptar Al Virtual, Diskutime, Biseda, Chat Njofje, Informatika, Teknologjia, Gazeta Tema, Gazetat Shqiptare, Bota Sot, www Channel Albania, Telegrafi Kosovo, Ballkani Web, Gazeta Lajme shqip, Lajmet e Fundit Shqiperia Kosova, Dita, Panorama, Kryeartikull, Faqja Kryesore, Video Shqip, Muzike Shqipe, Njoftime, Lajmerime, Temat Online, Gazetat, Kosovare, Shtypi Ditor, Sporti Shqiptar, Dashuria, Pyetje Pergjigje, Keshilla, Ndihme, Webmaster Shqiptar, Familja, Shqiptaria, Muzika, Receta Gatimi, Imazhe, Vipat-shqiptar, Aktualiteti
Media Sociale
Mesazhe Private
Shqiptaret duke lexuar tema interesante dhe te ndryshme
Tema re

BLETA DHE AREZA

BLETA DHE AREZA

· 1 · 5481

  • Postime: 5
  • Karma: +0/-0

ne: 10-06-2009, 20:53:15
    BLETA:
UNE JAM NJE BLET
ME KRAHE TE LEHTE,
FLUTUROJA SI ERA
NEPER LULESHQERRA,
GJER NE MAL TE LARTE
PER TE MBLEDHUR MJALTE.

   AREZA:
Ç'EDO MJALTIN ,A S'ME THUA?

   BLETA:
SI Ç'E DUA?
MJALTIN E URUAR
DO TA HA TE GEZUAR
DIMRIT,KUR TE BJER
BORE E SHI ME ERE.
VEÇ ASAJ E DUA
PER IMZOT TE MIRE,
QE ME MBAN NE ZGJUA
KOHEN E VESHTIRE.

   AREZA:
HA,HA,MOJ E MJER,
Ç'PUNON PER TE TJERE!
PSE S'BEN SIÇ BEJ UNE,
NATE E DIT NE GJUM?
JAM E QET,E LIRE,
RROJ SI JO ME MIRE;
KURSE TI, MOJ BLET,
S'RRI DITE E QET,
PERHERE E KAPITUR,
NGA PUN' E MERZITUR.

   BLETA:
JO,MOJ,Ç'PO ME THUA?!
PUNA S'ME LODH MUA;
PUNA ESHTE PER BLET
NDER E GAZ E JETË.
SI DHE PER NJERINË
SE SJELL LUMTURIN.
PO TI QE S'PUNON
M'THUAJ,SI JETON?

   AREZA:
UNE KURE TE DUA,
VIJ TE TI NE ZGJUA,
HA NGA MJALTI JUAJ
DHE NUK RRI TE VUAJ.

   BLETA:
VJEN ATJE, TI VJEN,
PA E SHEH Ç'TE GJEN.
MJALTIN UNE E MBROJ
DHE"CEK" TE PICKOJ. :) LOL

Temat e fundit