×

Dhimbjet e mia s'kane emer

Dhimbjet e mia s'kane emer

· 73 · 7157

 • Postime: 40
 • Gjinia: Mashkull
Shiu
ne: 07-09-2004, 17:59:53
Indrit!
« Per: INDRITI ne: 12 Prill, 2005, 12:57 »     

--------------------------------------------------------------------------------
Meqe shoh se je moderator i letersise, kam nje kerkese.

Te lutem, fshije temen time "Dhimbjet e mia s'kane emer"

http://www.zeriyt.com/component/option,com_smf/Itemid,108/topic,1533.60.html

Ndoshta nje pjese te atyre shkrimeve do t'i shfrytezoj per botimin e nje libri, prandaj nuk kam deshire te jene ne vend publik si forumi.

Gjithsesi ne ndonje date te mevonshme do t'i rikthehem forumit me shkrime te tjerat, por keto qe jane te lus t'i fshish sa me pare.

 Mua me vjen keq qe po i ndryshoj por fundja nese vete shiu pelqen kete perse te mos e bej :(
Nderkohe qe mendova se ideja e prishjes nuk qendronte pasi ketu kishte edhe krijime te anetareve te tjere dhe me besoni qe ta hiqja si teme qe me e lehte, por duke mos dashur t'ju bej padrejtesi ne fshirjen e posteve mendova te lodhem pak me shume.
Uroj t.ju pelqeje gjykimi im.
Indriti« Editimi i fundit: 12-04-2005, 15:28:38 nga INDRITI »

 • Postime: 42
vini
#1 ne: 10-09-2004, 13:02:45
 :)
te uroj sukesese ne kete forum dhe ne kete teme te pelqyeshme nga te gjithe ....... <>

 • Postime: 782
ilir elb
#2 ne: 16-09-2004, 13:26:22
te lumte shiu ishin me te vertet te bukura....  <>  (nga ana ime)
me duket se ke vuajtur.....prandaj e edhe pseuonimin e paske shiu :???
« Editimi i fundit: 16-02-2005, 16:27:30 nga ^eLjIeRtEa^ »

 • Postime: 40
 • Gjinia: Mashkull
Shiu
#3 ne: 17-09-2004, 18:30:19
...
« Editimi i fundit: 12-04-2005, 14:40:10 nga INDRITI »

 • Postime: 40
 • Gjinia: Mashkull
Shiu
#4 ne: 18-09-2004, 11:48:08
.
« Editimi i fundit: 12-04-2005, 14:53:47 nga INDRITI »

 • Postime: 1750
 • Gjinia: Mashkull
Cami
#5 ne: 18-09-2004, 12:00:35
 po te pergjigjem shkut me disa vargje
    pikat e shiut hareshem lagnin flokun tim
    dhe era e leht ngadal ma prekte fytyren
    sikur e dinte se do te thurja nje tregim
    por sonte per ty e jo me per natyren
« Editimi i fundit: 16-02-2005, 16:30:23 nga ^eLjIeRtEa^ »

 • Postime: 40
 • Gjinia: Mashkull
Shiu
#6 ne: 18-09-2004, 19:32:15
.
« Editimi i fundit: 12-04-2005, 14:58:26 nga INDRITI »

 • Postime: 40
 • Gjinia: Mashkull
Shiu
#7 ne: 19-09-2004, 20:18:50
.
« Editimi i fundit: 12-04-2005, 15:00:48 nga INDRITI »

 • Postime: 40
 • Gjinia: Mashkull
Shiu
#8 ne: 19-09-2004, 20:21:35
.
« Editimi i fundit: 12-04-2005, 15:01:39 nga INDRITI »

 • Postime: 40
 • Gjinia: Mashkull
Shiu
#9 ne: 19-09-2004, 20:22:38
.
« Editimi i fundit: 12-04-2005, 15:02:30 nga INDRITI »

 • Postime: 1750
 • Gjinia: Mashkull
Cami
#10 ne: 20-09-2004, 13:56:15
 o shiu kam dashur qe te shtyhem me ty por po e shoh qe nuk kam mundesi per te ber nje gje te till sepse paske talent te madh per te shkruar dhe do ti ndjek te gjitha keshillat e tua qe me the

 • Postime: 40
 • Gjinia: Mashkull
Shiu
#11 ne: 20-09-2004, 15:40:29
.
« Editimi i fundit: 12-04-2005, 15:05:27 nga INDRITI »

 • Postime: 782
ilir elb
#12 ne: 20-09-2004, 16:44:56
ah me te vertet dhimbjet e tu nuk kane emer............... ......

 • Postime: 40
 • Gjinia: Mashkull
Shiu
#13 ne: 21-09-2004, 14:18:24
.
« Editimi i fundit: 12-04-2005, 15:05:45 nga INDRITI »

 • Postime: 40
 • Gjinia: Mashkull
Shiu
#14 ne: 22-09-2004, 13:07:03
.
« Editimi i fundit: 12-04-2005, 15:10:16 nga INDRITI »

 • Postime: 7994
 • Gjinia: Femer
Lisa
#15 ne: 23-09-2004, 05:59:46
nuk e di ne je djale apo vajze por nga shkrimet me dukesh si djale ...doja thjesht te te thoja se shpresoj ti kesh te botuara se jane vertet shume te bukura....lexova keto poezi dhe te them te drejten me beri te ndjehemj se per disa caste isha ne boten e poezise tende....urime

 • Postime: 40
 • Gjinia: Mashkull
Shiu
#16 ne: 23-09-2004, 14:28:33
[.
« Editimi i fundit: 12-04-2005, 15:11:17 nga INDRITI »

 • Postime: 5949
SmiLey
#17 ne: 23-09-2004, 15:33:30
'Shiu', me vjen keq qe i quan zhgarravina sepse nuk besoj se jane te tilla...  :??? Nepermjet ketyre vargjeve ti ke shpalosur ndjenjat e tua si te gezueshme por njekohesisht dhe te dhimbshme. Ke sinqeritet dhe dashuri ne ato qe shpreh e shkruan, ndaj per mendimin tim, nuk ke pse ti klasifikosh apo dhe te mendosh se jane zhgarravina. Personalisht, klasifikoj zhgarrivina, gjera te shkruajtura pa kuptim e qe nuk perfshijne qofte dhe nje ndjenje te vetme, ndersa te tuat pasqyrojne te kunderten.

Kerkoj ndjese nese merzitesh me sa shpreha me siper, por personalisht mendoj se jane teper te bukura po aq edhe te thjeshta e emocionuese.
Te uroj qe nje dite te bukur, te mos ndjehesh me kaq i lenduar e i brere nga dhimbjet, shpresoj dhe uroj te gjesh serish nje dashuri te cilter e te ndjesuese, ashtu sikurse shfaqesh ne keto poezite e tua.  :)
Suksese dhe mbaresi!


Pershendetje
Smiley  :pafshim
« Editimi i fundit: 16-02-2005, 16:33:34 nga ^eLjIeRtEa^ »

 • Postime: 40
 • Gjinia: Mashkull
Shiu
#18 ne: 01-10-2004, 18:26:34
.
« Editimi i fundit: 12-04-2005, 15:11:32 nga INDRITI »

 • Postime: 27
dreamland
#19 ne: 02-10-2004, 12:36:51
Nese dikush dhemb,atehere eshte njeri,me bote dhe ndjenja te medha,me shpirt te lire.
Shiu,urime per cdo varg-dhimbje qe une lexoj nga ty,eshte e rralle qe kur lexon nje poezi ta ndjesh te teren,e pra tek ty e gjej.Pac perhere dhimbje te embla per te krijuar te tilla poezi te mrekullueshme

 • Postime: 40
 • Gjinia: Mashkull
Shiu
#20 ne: 03-10-2004, 19:28:55
.
« Editimi i fundit: 12-04-2005, 15:12:47 nga INDRITI »

 • Postime: 25
 • Gjinia: Femer
Rebele
#21 ne: 07-10-2004, 02:09:24
vertet vargje te bukura, te shkurtra dhe te paketuara me ndjenje
e percjellin mesazhin drejt per drejt

urime ;)

p.s. mos jeni gje i njeji"Shiu" nga Forumi Shqiptar?
« Editimi i fundit: 07-10-2004, 02:11:19 nga Rebele »

 • Postime: 7994
 • Gjinia: Femer
Lisa
#22 ne: 08-10-2004, 17:45:14
Shiu mos harro temen se po presim vargje ne :D

 • Postime: 40
 • Gjinia: Mashkull
Shiu
#23 ne: 08-10-2004, 19:56:08
.
« Editimi i fundit: 12-04-2005, 15:14:21 nga INDRITI »

 • Postime: 107
 • Gjinia: Femer
bebilogel
#24 ne: 09-10-2004, 20:42:05
marinar...me busullen e humbur diku...
Ne nje kohe te pakohe...
kohe perendish lecitese..
qe vrullshem derdhen mbi ty stuhi...
Po si s'u mbrojte, o i marre..
po si munde t'u drejtosh gjoksin....
VRAMENI....!!!!!
Oh,pe gjirizet e njerezimit te derdheshin mbi ty...
dhe durove mbi koracen e kristalte,
duhma kufomash te krimbura....
qe zgjasnin pambarimisht kthetra te kalbur..
e te ciknin kerciret..........
Po c'neveri paske duruar ...promete`......
pse i kendon cjerrjeve qelbkulluese!!!!!
                                                                   ME DASHURI......SHIUT
 

Si te fillojne dhimbjet e lindjes?

Nisur nga InfoZRubrika Pyetper

Postimi i fundit 30-04-2020, 00:29:19
nga M A X
Dhimbjet e shpinës - Osteoporoza

Nisur nga M A XRubrika Jeta

Postimi i fundit 25-09-2019, 20:39:26
nga M A X
Dashuria, na heq dhimbjet fizike

Nisur nga ßåßy ღRubrika Ndjenja

Postimi i fundit 08-11-2010, 11:30:34
nga ßåßy ღ
Si mund t’i ndalojmë dhimbjet e menstruacioneve

Nisur nga M A XRubrika Jeta

Postimi i fundit 04-10-2010, 11:39:28
nga M A X
Si te shpetoj nga dhimbjet e barkut

Nisur nga Asllan DaxhaRubrika Jeta

Postimi i fundit 06-02-2010, 21:19:18
nga Asllan Daxha