hesht, vec eja - Letrarët e rinj

Albanian Forums, Zerion Zeri yt Zeri Info, Forumi Shqiptar Al Virtual, Diskutime, Biseda, Chat Njofje, Informatika, Teknologjia, Gazeta Tema, Gazetat Shqiptare, Bota Sot, www Channel Albania, Telegrafi Kosovo, Ballkani Web, Gazeta Lajme shqip, Lajmet e Fundit Shqiperia Kosova, Dita, Panorama, Kryeartikull, Faqja Kryesore, Video Shqip, Muzike Shqipe, Njoftime, Lajmerime, Temat Online, Gazetat, Kosovare, Shtypi Ditor, Sporti Shqiptar, Dashuria, Pyetje Pergjigje, Keshilla, Ndihme, Webmaster Shqiptar, Familja, Shqiptaria, Muzika, Receta Gatimi, Imazhe, Vipat-shqiptar, Aktualiteti
Media Sociale
Mesazhe Private
Shqiptaret duke lexuar tema interesante dhe te ndryshme
Tema re

 hesht, vec eja

 hesht, vec eja

· 33 · 3022

 • Postime: 5459
 • Karma: +3/-5
 • Gjinia: Mashkull

ne: 22-09-2004, 10:06:37
nëse them

qajë dhe hesht
në heshtje emrin ma ruaj

qajë e shih buzëqeshjen time
frymëmarjen në dënesje më mbaj

qajë ti qajë
më jep shpresë nga dashuria
ajrin më jep
më jep emrin që kam

po
qaj
se sonte unë qaj me ty


unë nuk them

unë nuk them dua
as shpirtë
as jetë
as lulevere

a është i gjërë universi
apo grimcë
nga ajo që unë urrej

andaj unë nuk them eja
vetëm shikoj
dhe lot nxjerri nga sytëbesoj se ju pelqyen...
« Editimi i fundit: 22-09-2004, 10:09:17 nga ibraim »

 • Postime: 2481
 • Karma: +0/-0
 • Gjinia: Femer

#1 ne: 13-12-2004, 19:19:01
Ibrahim shume te bukura poezit suksese   :lule
pershendetje :pafshim

 • Postime: 5459
 • Karma: +3/-5
 • Gjinia: Mashkull

#2 ne: 13-12-2004, 22:44:18
falemnderit leni...
pac miresi e mbaresi ne jete.

 • Postime: 533
 • Karma: +0/-0

#3 ne: 25-03-2005, 18:06:47
O POET PO QA JE KSHU TI BRE QE THYEN ZEMRA

 • Postime: 12236
 • Karma: +408/-388

#4 ne: 26-03-2005, 18:55:28
Eja tek une,pyetem mu,a eshte kjo dashuria?
Eja e drejt ne zemren time,pasi veq je n'doren time
T'jesh e vetme,apo t'jesh e rrugeve nuk e kam dert
Une nuk e dua asnje ne vend teje..


Shih se fati ja jep dikujne ndonjehere
E ty me ka dhene mua ne ato dite vere.
Ne keto dite qe isha shum i vetmuar
Nuk kisha njeri per t'me ngushelluar...

N'dashuri je si e vetme dhe t'kerkoj
Afrohu sonte ,se ndoshta neser nuk dashuroj
Shtrengom mire e mbajem mes kraheve
Behu e forte e t'ndij veten si n'maje t'maleve...

 • Postime: 533
 • Karma: +0/-0

#5 ne: 27-03-2005, 20:13:34
Eja tek une,pyetem mu,a eshte kjo dashuria?
Eja e drejt ne zemren time,pasi veq je n'doren time
T'jesh e vetme,apo t'jesh e rrugeve nuk e kam dert
Une nuk e dua asnje ne vend teje..


Shih se fati ja jep dikujne ndonjehere
E ty me ka dhene mua ne ato dite vere.
Ne keto dite qe isha shum i vetmuar
Nuk kisha njeri per t'me ngushelluar...

N'dashuri je si e vetme dhe t'kerkoj
Afrohu sonte ,se ndoshta neser nuk dashuroj
Shtrengom mire e mbajem mes kraheve
Behu e forte e t'ndij veten si n'maje t'maleve...

poezia e mire  mundesh edhe ma mir

 • Postime: 12236
 • Karma: +408/-388

#6 ne: 27-03-2005, 20:16:00
flm...po kjo ishte ajo qe prom kam pas ne mendje...kam edhe shum ma t'mira

 • Postime: 533
 • Karma: +0/-0

#7 ne: 27-03-2005, 20:17:34
hajt nje tash

 • Postime: 5459
 • Karma: +3/-5
 • Gjinia: Mashkull

#8 ne: 01-04-2005, 09:16:29
O POET PO QA JE KSHU TI BRE QE THYEN ZEMRA

un po mundohem te ngjis zemra e jo te thej...  :puth

 • Postime: 533
 • Karma: +0/-0

#9 ne: 01-04-2005, 09:41:31
po kujton ti ashtu porrrrrrrrrrrrrr

 • Postime: 5459
 • Karma: +3/-5
 • Gjinia: Mashkull

#10 ne: 01-04-2005, 09:43:53
po kujton ti ashtu porrrrrrrrrrrrrr

por???

 • Postime: 533
 • Karma: +0/-0

#11 ne: 01-04-2005, 09:45:41
 :puth :puth :puth

 • Postime: 5459
 • Karma: +3/-5
 • Gjinia: Mashkull

#12 ne: 01-04-2005, 09:47:57

 • Postime: 533
 • Karma: +0/-0

#13 ne: 01-04-2005, 10:05:21
pa shiko para syve dhe do gjesh pergjegjjen

 • Postime: 5459
 • Karma: +3/-5
 • Gjinia: Mashkull

#14 ne: 01-04-2005, 10:11:28
pa shiko para syve dhe do gjesh pergjegjjen

e gjeta...
ti me don mua
eja e me merr
keshtu si jam
i cmendur  ;)

 • Postime: 533
 • Karma: +0/-0

#15 ne: 01-04-2005, 10:11:59
eureka <>

 • Postime: 5459
 • Karma: +3/-5
 • Gjinia: Mashkull

#16 ne: 01-04-2005, 10:14:06
eureka <>

me gjen aty ku me lave  :perqafim
dhe me duar te mpita te perqafoj
me sy te verbuar nga malli te shikoj
e me buze gjak nga fjale dashurie te puth  :puth

 • Postime: 533
 • Karma: +0/-0

#17 ne: 01-04-2005, 10:17:57
dhe une dehem nga kjo ndjenje dhe te lutem  o Zot mos me zgjo mosssssssss

 • Postime: 5459
 • Karma: +3/-5
 • Gjinia: Mashkull

#18 ne: 01-04-2005, 10:20:31
dhe une dehem nga kjo ndjenje dhe te lutem  o Zot mos me zgjo mosssssssss

ererat do vijne do te shkojne
shpirterat njashtu
po un
po ti
ku do ikim
ku do shkojme???

 • Postime: 533
 • Karma: +0/-0

#19 ne: 01-04-2005, 10:23:38
ne maje mali ne thellesi deti

 • Postime: 5459
 • Karma: +3/-5
 • Gjinia: Mashkull

#20 ne: 01-04-2005, 10:24:57
ne maje mali ne thellesi deti

eeeeee tash...zgjedhe vec nje jo dy vende...  :D pak shaka

 • Postime: 533
 • Karma: +0/-0

#21 ne: 01-04-2005, 10:26:23
ne thellesi deti  me mire mos te na gjeje askush

 • Postime: 5459
 • Karma: +3/-5
 • Gjinia: Mashkull

#22 ne: 01-04-2005, 10:27:54
epo na duhet nendetese...
un do thoja te jemi kudoqofte
dhe kushdoqofte le te na sheh
mjafton qe ne s'njohim askend
mjafton qe jemi verbuar nga dashuria
ne nuk shohim
ne duam

 • Postime: 533
 • Karma: +0/-0

#23 ne: 01-04-2005, 10:30:29
e kjo edhe me mire

 • Postime: 5459
 • Karma: +3/-5
 • Gjinia: Mashkull

#24 ne: 01-04-2005, 10:31:19
e kjo edhe me mire

zemla jeme  :puth  ;)

Temat e fundit