Korriku - Letrarët e rinj

×
Albanian Forums, Zerion Zeri yt Zeri Info, Forumi Shqiptar Al Virtual, Diskutime, Biseda, Chat Njofje, Informatika, Teknologjia, Gazeta Tema, Gazetat Shqiptare, Bota Sot, www Channel Albania, Telegrafi Kosovo, Ballkani Web, Gazeta Lajme shqip, Lajmet e Fundit Shqiperia Kosova, Dita, Panorama, Kryeartikull, Faqja Kryesore, Video Shqip, Muzike Shqipe, Njoftime, Lajmerime, Temat Online, Gazetat, Kosovare, Shtypi Ditor, Sporti Shqiptar, Dashuria, Pyetje Pergjigje, Keshilla, Ndihme, Webmaster Shqiptar, Familja, Shqiptaria, Muzika, Receta Gatimi, Imazhe, Vipat-shqiptar, Aktualiteti
Media Sociale
Mesazhe Private
Shqiptaret duke lexuar tema interesante dhe te ndryshme
Tema re

Korriku

Korriku

· 3 · 747

  • Postime: 5
  • Karma: +0/-0

ne: 11-06-2009, 10:28:37
na erdhi prape
me grurete ri dhe vape
mire se erdhe o korrik!
gjithe bota te ka mik.

te duan varfëria
se s'vdes njeriu nga uria.

ne korrik piqen me radhe
pjeshk,mollë,thanë,dardhë,
kur afrohet korriku,
zë të piqet edhe fiku.

nga gjithë pemët e tjera
fiku na mbift te dera
se gjersa ka shporta fiq
gjithe bota jane miq.

  • Postime: 25
  • Karma: +5/-0
  • Gjinia: Mashkull

#1 ne: 11-06-2009, 16:28:27
miresevjen Fllanza, dhe...korrik te mbare poetik :)

  • Postime: 32
  • Karma: +0/-0
  • Gjinia: Mashkull

#2 ne: 17-06-2009, 11:03:41
ah
korrik
muaj i lik
pse me vërtik
në degë mbi fik
ule një qukapik
e bëra mik
por ai qelbanik
ish gjermanik
s'thoshte pik pik pik
po fick fick fick
i thashë ik
s'jam fanatik
po jam nevrik
rrëmbej një kamxhik
t'i çkul pendët t'i bëj jastik
kështu o korrik
muaj i mbarë
se në arë
ata fshatarë
që në dimër hodhën farë
vihen në garë
kush e kush më parë
ta mbushë hambarë
korrin shijnë ngarkojnë gomarë
se presin barktharë
surratpalarë
fëmijët, gruaja me barrë
kështu ndodhte më parë
ndörsa tani...
vazhdon kush di

Temat e fundit