Libraria Islame - 7

×
Albanian Forums, Zerion Zeri yt Zeri Info, Forumi Shqiptar Al Virtual, Diskutime, Biseda, Chat Njofje, Informatika, Teknologjia, Gazeta Tema, Gazetat Shqiptare, Bota Sot, www Channel Albania, Telegrafi Kosovo, Ballkani Web, Gazeta Lajme shqip, Lajmet e Fundit Shqiperia Kosova, Dita, Panorama, Kryeartikull, Faqja Kryesore, Video Shqip, Muzike Shqipe, Njoftime, Lajmerime, Temat Online, Gazetat, Kosovare, Shtypi Ditor, Sporti Shqiptar, Dashuria, Pyetje Pergjigje, Keshilla, Ndihme, Webmaster Shqiptar, Familja, Shqiptaria, Muzika, Receta Gatimi, Imazhe, Vipat-shqiptar, Aktualiteti
Media Sociale
Mesazhe Private
Shqiptaret duke lexuar tema interesante dhe te ndryshme

Libraria Islame Online

INDRITI
28-05-2005, 15:24:57

Një histori dashurie .

Një histori dashurieKjo është historia e dashurisë midis Zejneb bint Muhamed dhe Ebu El As ibn Rebia Zejnebja është vajza e Profetit as. dhe Ebu El As ibn Rebia, është nipi i Hadixhes. Ai ishe një ndër më të nderuarit e Kurejshëve dhe Profeti as e donte shumë. Një ditë, para...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

sulltani
27-05-2005, 20:12:56

Pse kaq shumë zhurmë për mbledhjet e Komunitetit Musliman?!

nga Ahmet çaushi, Kryetar i Këshillit të Përgjithshëm Më datë 11 prill 2005, u zhvillua mbledhja e radhës e Këshillit të Përgjithshëm të besimtarëve muslimanë të Shqipërisë. Shtyrja për dy ditë pati justifikime objektive, pa asnjë qëllim të keq. Media e trajtoi si dështim. Nuk është e morals...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

INDRITI
26-05-2005, 03:25:41

AFRIMI TE ALL-LLAHU ME SINQERITET

AFRIMI TE ALL-LLAHU ME SINQERITET  Dr.Ali Iljazi  Thuaj: "Unë jam vetëm njeri, sikurse ju. Mua më shpallet se vetëm një Zot është Zoti juaj, e kush është që e shpreson takimin e Zotit të vet, le të bëjë vepër të mirë, ...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

M A X
19-05-2005, 18:51:58

Xhenneti eshte i krijuar

Keto tekste jane te shkeputura nga libri ''Hadi el-Erwah ila Bilad el-Efrah'' te autorit Iben Kajim el-XhewzijeTe gjithe sahabet, tabi'inet, tebi tabiinet, ehli sunneti dhe ehli el-hadithi, si dhe fukahate e Islamit, besojne dhe pohojne ekzistencen e tij. Kete besim, ata e mbesh...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

Edu
19-05-2005, 17:07:40

Dua-ja ( Lutja ) ne fund te namazit ???

Selam alejkum we.r we.b Kam nje pyetje Duaja qe thuhet ne fund te namazit, dmth pas salavatit, a mund te thuhet ne gjuhen shqipe ?? kam degjuar qe bene por vetem ne namaz vullnetar
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

Hasani
17-05-2005, 18:00:49

Mbi Personalitetin Islamik

Dyzet hadithe mbi personalitetin Islamiknga Shejh 'Ali Hasan 'Ali 'Abdul-Hamid el-HalebiPrezentim i autoritI gjithë lavdërimi dhe falënderimi i takon Allahut. Ne e lavdërojme Atë dhe i shprehim falënderimin. Kërkojmë ndihmën dhe faljen e Tij, dh...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

sulltani
13-05-2005, 13:16:47

Sami Frashëri dhe Islami

nga Namir Lapardhaja, Student i Gjuhës dhe i LetërsisëKur flasim për Sami Frashërin menjëherë na vjen ndërmend vepra e tij madhore, që më pas do të bëhej dhe plan-programi i rilindasve tanë, "Shqipëria çka qenë, ç'është dhe ç'do të bëhet". --------------------------------------------------------...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

sulltani
12-05-2005, 16:05:13

Intervistë me gazetaren Ridley

Yvonne Ridley, gazetare e dikurshme e gazetës Sunday Express, e cila ishte kapur nga Talibanët në Afganistan dhe më vonë është bërë muslimane, ka dhënë një intervistë ekskluzive për Arab News në Jeddah. Ajo ka thënë se përvoja e mbajtjes së saj në Afganistan ia ka larguar mbulesën e fanatizmit d...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

BESIM
12-05-2005, 08:57:56

Dyzet Hadithet nga Imam en-Neveviu

Thenie te Muhammedit a.s.40 Hadithe te permbledhura nga Imam En-NeveviuHADITH 1Nga emiri i besimtareve Ebu Hafse Umer ibn-ul-Hattabit, radij...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

Hasani
10-05-2005, 18:14:28

Mësime të rëndësishme për popullin e thjeshtë

Mësime të rëndësishme për popullin e thjeshtëAutor: Muftiu i madh, Shejh Abdulaziz bin Abdilah bin Baz, Allahu e mëshiroftë!Mësimi i parë: Mësimi i sures el-Fatiha dhe suret e tjera të shkurtëra Mësimi i dytë: Shtyllat e Islami...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

*
Ahmed
08-05-2005, 16:38:47

NGA TREGIMET E MUXHAHIDËVE NË RRUGËN E ALL-LLAHUT s.v.t.

  _____________    ___________________ ___________________ ___________________ _____ N...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

*
HaTaB_84
03-05-2005, 14:58:48

"Islami nuk është përhapur me tehun e shpatës"

"Islami nuk është përhapur me tehun e shpatës"Kur sheh se si një musliman shkruan rreth islamit, mundohet sikur avokati që t'ia largojë akuzat e pavlera, apo analizon shkaqet e sulmit agresiv ndaj fesë së tij; sulm ky i udhëhequr nga armiqtë e tij, të cilët e urrejnë atë, kjo është një gjë norma...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

Hasani
19-04-2005, 16:44:55

Ta ruajm gjuhen

Falenderimi dhe e tere suksesi i takon Allahut, Krijuesit te Botrave dhe gjithqka qe gjendet brenda saj . Ate qe Allahu e udhezon ne rruge te drejte nuk ka kush qe e largon dhe ate qe e largon nga rruga e drejtenuk ka kush qe e udhezon. Paqjadhe Meshira e Allahut qofte mbi Pejgamberin a....
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

*
HaTaB_84
01-04-2005, 08:55:44

1 Prilli, gënjeshtra dhe mëkati i rrenës

1 Prilli, gënjeshtra dhe mëkati i rrenës Rrena si mëkat, pasojat e saj, ndëshkimi për te dhe ca fjalë mbi 1 Prillin Gënjeshtra është prej veseve të këqia, kurse të gjitha Sherijatet kanë tërhequr vërejtjen nga ky ves, natyra e pastër e mohon ate, e në këtë pajtohen të gjithë njerëzit me moral dh...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

*
HaTaB_84
01-04-2005, 08:45:26

Shoqeria!

Falënderojmë Allahun xh.sh., Krijuesin, Furnizuesin, Mbikëqyrësin e Gjithësisë dhe i dërgojmë salavate dhe selame pejgamberit a.s. dhe shokëve të tij, familjes së tij dhe të gjithë atyre të cilët shkojnë rrugës së tyre deri  në Ditën e Gjykimit. Vëllezër muslimanë, prej gjërave për të cilat nuk ...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

Dr.Leone
24-08-2004, 11:22:37

Përse JETA ???

Përse JETA ???Lindim, jetojmë dhe vdesim? A është kjo e tëra? Përse jetojmë, si jetojmë, si duhet të jetojmë? Cili është qëllimi i tërë kësaj. Bëhu i sigurtë se qëllimi më i lartë i krijimit dhe rezultati më i rëndësishëm i tij është besimi dhe lidhja me Zotin. Niveli më i lartësuar i nj...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

Dr.Leone
24-08-2004, 11:15:11

Mirësevjen lule trendafili

Mirësevjen lule trendafili Mirësevjen ti që je: namazlie, agjëruese, e devotshme dhe e pajisura me frikërespekt. ti që je: e ndershme, e matur, e mbuluar dhe dinjitoze. ti që je: e arsimuar, syhapur, vizionare dhe e udhëzua...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

*
milanisti
24-07-2004, 20:05:33

Mashtrimet e Shejtanit .

Iblisi i mallkuar i përdor gjashtë mënyra për të depërtuar në zemrën tënde, e cila duhet të jetë e lidhur vetëm për All-llahun. Duhet t’i njohish këto që të kujdesesh dhe të gjykosh se deri ku ka arritur shejtani në luftën kundër teje, e nëse ke arritur në grada të larta, atëher...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe