Lindja e Mesme

×
Albanian Forums, Zerion Zeri yt Zeri Info, Forumi Shqiptar Al Virtual, Diskutime, Biseda, Chat Njofje, Informatika, Teknologjia, Gazeta Tema, Gazetat Shqiptare, Bota Sot, www Channel Albania, Telegrafi Kosovo, Ballkani Web, Gazeta Lajme shqip, Lajmet e Fundit Shqiperia Kosova, Dita, Panorama, Kryeartikull, Faqja Kryesore, Video Shqip, Muzike Shqipe, Njoftime, Lajmerime, Temat Online, Gazetat, Kosovare, Shtypi Ditor, Sporti Shqiptar, Dashuria, Pyetje Pergjigje, Keshilla, Ndihme, Webmaster Shqiptar, Familja, Shqiptaria, Muzika, Receta Gatimi, Imazhe, Vipat-shqiptar, Aktualiteti
Media Sociale
Mesazhe Private
Shqiptaret duke lexuar tema interesante dhe te ndryshme

Diskutime rreth rajonit me te nxehte ne globin tokesor.


Berni
24-02-2010, 08:55:19

Nëse godet Izraeli përgatituni për luftë

Washington Post"Barak Obama nuk do të bombardojë Iranin, jo pse është liberal, por për faktin se nuk dihet ku ndodhen instalimet bërthamore të Teheranit. Për më tepër, nuk dihet nëse një sulm i tillë mund të ndalojë në pak muaj programin bërthamor të Iranit, shkruan në numrin e sotëm "Washington...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

Aida
03-10-2009, 21:58:07

Ahmadinexhad me origjine hebreje?

Ahmadinexhad me origjine hebreje?03/10/2009 12:05Politikani qe me shume se kushdo urren Izraelin ne Lindjen e Mesme eshte presidenti iranian Mahmud Ahmadinexhad. Por mediat britanike habisin kur hedhin dyshime mbi origjinen heb...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

Aida
16-01-2009, 17:37:43

Një luftë e panevojshme

Një luftë e panevojshmehttp://gazeta-shqip.com/artikull.php?id=56958 Jimmy Carter
Unë e di, prej angazhimit personal, ...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

Aida
16-01-2009, 17:13:15

Çështja Palestineze, deri kur...?

Çështja Palestineze, deri kur...?Emine A. Vezaj Ditë më parë në gazetën “The Guardian” ke mundur të lexosh edhe këtë titull; “Izraeli ka plot taktika për luftë, por asnjë për paqe”. “Të gjithë të përfshirët dhe shumica e atyre që po e përcjellin gjakderdhjen në Gazë nga largësia...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

Aida
13-01-2009, 04:00:32

Gaza: Komshiu i keq

Gaza: Komshiu i keq Gabimi i komshiut të keq dhe i shokëve të tij në mëhallën tjetër ishte: Këta njerëz zgjodhën partinë e gabuar. E diel, 11 Janar 2009 22:02Nga: Rolf VerlegerÇfarë do të bënit ju – kështu shkruante më 31.12. historiania izraelite Prof. Fania Oz-Salzberger në g...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

Aida
12-01-2009, 21:25:34

Alison Weir: "If Americans Knew"

Alison Weir eshte themeluese e fondacionit "If Americans Knew".Ne mungese te kohes nuk mundem te shkruaj me gjate, por ju rekomandoj linqet e meposhtme per shfletim dhe videodokumentarin ne tre pjese per shiqim. Alison Weir aty tregon per njeanshmerine e mediave Amerikane sa i perket konfliktit ...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

Berni
26-11-2007, 08:51:27

Bomba demografike !

Në 2050-ën izraelitët do të jenë tetë milionë e gjysmë. Arabët fqinjë do të jenë 240 milionë. Një çekuilibër që do të ndryshojë raportet e forcës në rajon“Prezenca e një milionë hebrenjëve në një shtet krejt të tyren, në mes të dhjetëra milionë arabëve, do t'i shkaktonte me sigu...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

Berni
05-04-2007, 06:46:04

Nensi Pelosi, negociatore për Lindjen e Mesme !

Kryetarja e Dhomës së Përfaqësuesve kthen në bisedime Sirinë e Izraelin.Takon në Damask "armikun" e Bushit Kryetarja e Dhomës së Përfaqësuesve të Kongresit amerikan, Nensi Pelosi, tha se Presidenti i Sirisë, Bashar al-Assad, e ka siguruar atë se është gati të rifillojë bisedime...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe