Izraelitët si Nazistët - Lindja e Mesme

×
Albanian Forums, Zerion Zeri yt Zeri Info, Forumi Shqiptar Al Virtual, Diskutime, Biseda, Chat Njofje, Informatika, Teknologjia, Gazeta Tema, Gazetat Shqiptare, Bota Sot, www Channel Albania, Telegrafi Kosovo, Ballkani Web, Gazeta Lajme shqip, Lajmet e Fundit Shqiperia Kosova, Dita, Panorama, Kryeartikull, Faqja Kryesore, Video Shqip, Muzike Shqipe, Njoftime, Lajmerime, Temat Online, Gazetat, Kosovare, Shtypi Ditor, Sporti Shqiptar, Dashuria, Pyetje Pergjigje, Keshilla, Ndihme, Webmaster Shqiptar, Familja, Shqiptaria, Muzika, Receta Gatimi, Imazhe, Vipat-shqiptar, Aktualiteti
Media Sociale
Mesazhe Private
Shqiptaret duke lexuar tema interesante dhe te ndryshme
Tema re

Izraelitët si Nazistët

Izraelitët si Nazistët

· 28 · 2743

 • Postime: 27109
 • Karma: +11/-5
 • Gjinia: Mashkull

ne: 25-04-2008, 12:07:04
Ambasadorët perëndimorë në Kombet e Bashkuara braktisën një takim të Këshillit të Sigurimit pasi ambasadori libian, krahasoi vuajtjet e palestinezëve në Rripin e Gazës me ato të hebrenjve gjatë holokaustit nazist. Ambasadori sirian, Bashar al Xhafari, dënoi braktisjen e punimeve, duke thënë se ata që ankohen pa pushim se kanë qenë viktima të gjenocidit, po përsërisin të njëjtin lloj gjenocidi kundër palestinezëve. Incidenti ndodhi në mbledhjen e Këshillit të Sigurimit ku po diskutohej bllokada izraelite mbi Gazën, që detyroi edhe Kombet e Bashkuara të ndërprisnin ndihmat. Politika e ndërprerjes së furnizimeve me karburant, e ndjekur nga Izraeli, ka si qëllim të bëjë presion mbi militantët e "Hamas"-it, që ata të ndalin sulmet me raketa mbi izraelitët.

G.Shqip

 • Postime: 877
 • Karma: +26/-18

#1 ne: 18-05-2008, 22:14:32

Izraeli ësht një fenomen ku ske me kë ta krahasosh...

dim që kush fiton luftën shkruan dhe historinë.. kshuqë Gjermania humbi luftën dhe u coptua më keq se ç'ishte coptuar në luftën e parë botërore.

booohhh spo zgjatem në shifra por vetëm qytetarë të Berlinit gjatë viteve 1943/45 vdiqën mbi 1.000.000 banor,

nejse, histori e gjat kjo...

për sa i përket Izraelit... ky popull dinak pa luftëra s'mund të mbijetoj, ktë e pranojn dhe vetë hebrejt, e t'imagjinosh që në 60 vjet skan lon dit pa vra shkatrruar e zabtuar, njerëz shtëpia e toka

dhe Stalini që e njofti i pari si shtet Izraelin... u bo pishmon mbas 48 orësh nga kritikat e shumta,
dha urdhër që të pushkatoheshin të gjith konsiglierët hebrej që e detyruan në atë drejtim... nëse s'gaboj kan qen ja 11 koka dhe mjekët personal
 

 • Postime: 1826
 • Karma: +3/-3
 • Gjinia: Mashkull

#2 ne: 19-06-2008, 16:46:32
Izraeli thjesht i vjen hakut atyre qe e meritojne.

 • Postime: 102
 • Karma: +0/-0

#3 ne: 24-06-2008, 09:29:11
Izraeli thjesht i vjen hakut atyre qe e meritojnë.

C'ar thua kshu o vella, si flet keshtu per ate popull deshmoresh?
C'fare haku kane femijet, grate, qe perdite vriten, gjymtohen, ju digjen shtepite, vdesin nga uria, nga mungesa e ilaceve, vetem se nazizmi cifut dhe derrat qe bejne politiken arabe nuk ju pelqen qe te jetojne afer nje populli qe Profete Muhamend a.s e ka lavderuar.
Sikur te vendosej peshorja e hakut per te gjithe te jesh i sigurte se as ti nuk do te ekzistoje.

 • Postime: 1826
 • Karma: +3/-3
 • Gjinia: Mashkull

#4 ne: 24-06-2008, 11:06:01
O Jakub, ti mua as em njeh e as te njoh keshtu qe nuk mund te shprehesh mbi ekzistencen time.
Sa me lart e thashe pasi ajo toke ke qene e Izraeliteve qe ne fillim te eres dhe tani palestinezet duhet ti lene menjane bombat kamikaze dhe te mesohen te jetojne ne paqe. Ushtria e lavdishme e Yllit te Davidit ka dale fitimtare kunder te gjithe arabeve se bashku ne te gjitha konfliktet qe ka pasur.

 • Postime: 102
 • Karma: +0/-0

#5 ne: 24-06-2008, 15:05:10
Me fal qe tu drejtova me aq kofidenca per arsye se kujtova se je musliman.
Sa per nazizmin cifut ne besimtaret muslimane bejme nje dua shpesh:
"O Zot lartesoje islamin dhe muslimanet dhe shkateroi e poshteroi te gjithe ata qe e luftojne islamin dhe muslimant ku do qofshin sa do qofshin dhe si do qofshi. O Zot mos na e merr shpirtin perpara se ti shohim qe ate te cilen ata e veprojne ne tokat e muslimaneve ne shtepiat e shtepite e vellezerve dhe motrave tona, ne nderin e grave, bijave dhe motrave tona, ta shohim ne tokat e tyre ne shtepite e tyre dhe ne trupat e tyre"
E ska dyshim se Zoti eshte me ata qe jane te drejte.

 • Postime: 1826
 • Karma: +3/-3
 • Gjinia: Mashkull

#6 ne: 24-06-2008, 15:48:45
Ashtu besoj edhe une qe Zoti eshte me ata qe kane te drejte, perderisa i ka dhene fitoren armeve izraelite ne cdo konflikt qe kane pasur.

 • Postime: 1209
 • Karma: +1/-0
 • Gjinia: Mashkull

#7 ne: 05-07-2008, 18:31:46
Iraelitet kane marre nje mesim te madh nga "historia": duhet te sulmosh i pari, per te bere te mundur mbijetesen.......

Sidoqofte une mendoj se: nqs se shteti Izraelian(jo populli) nuk eshte si ai nazist, i afrohet atij.....E verteta eshte se Palestinezet po vuajne shume dhe e drejta e tyre per nje shtet eshte mese natyrale.....Lind pyetja: pse Palestinezet dhe te gjitha vendet arabe(perveç Egjyptit) nuk duan ta njohin Izraelin si shtet? Mos me thoni se tratativat kane ngecur vetem tek rikthimi i kufinjeve te 67-es....

 • Postime: 577
 • Karma: +0/-0

#8 ne: 10-11-2008, 22:58:02
shume e vertete, izraelitet pa luftra dhe sherbimet sekrete nuk mbijetojne dot

 • Postime: 15
 • Karma: +0/-0

#9 ne: 15-11-2008, 08:00:50
Wilheim Reich eshte nje shkencetar qe ka zbuluar disa te fshehta ne lidhje me shkencen.Sot me kercenimin e te gjithve nga chipsat kompjuteral njerezor shte dtyra ime si patriot tu informoj me materiale se si mund ta perballoni dhe te fitoni   new world order  bota e urdhrit te ri.Lajmeroj te gjithe patriotet te ndjekur na policia apo ne situata te ndryshme 1 kujdes me rrobat e reja pas 2004  ato permbajne chips frekuencie te ulet  eshte 7mm i gjate dhe 0,075 mm i gjere,po ashtu banka evropiane pas 2005 masivisht fshehurazi ke bere tere eurot 5 10 apo te tjerat me mikrochips frekuencia dhe po ashtu leket e reja n usa billrat 10 dhe 20 dollare.une ebera prove vete i futa ne microwave  mikrovale  9nuk e di a me kuptoni ju qe jetonine shqiperi) dhe 20 pelciti brenda ne furnela me mikrovale dhe syri i djathte i benjamin franklin u dogj i teri

 • Postime: 15
 • Karma: +0/-0

#10 ne: 15-11-2008, 08:01:16
Reich was a respected analyst for much of his life, focusing on character structure, rather than on individual neurotic symptoms.[1] He promoted adolescent sexuality, the availability of contraceptives and abortion, and the importance for women of economic independence. Synthesizing material from psychoanalysis, cultural anthropology, economics, sociology, and ethics, his work influenced writers such as Alexander Lowen, Fritz Perls, Paul Goodman, Saul Bellow, Norman Mailer, A. S. Neill, Robert Anton Wilson and William Burroughs.[2]

He was also a controversial figure who attempted to take the psychoanalytic process to what he believed to be its logical next step. He exhorted the links between social factors and the development of neuroses, and how these neuroses were the result of emotions that were locked within people for numerous reasons, including lack of "natural sexuality". Though some of his methods are now widely in use, his attempts at what he considered "reforming the field" were seen at the time as his having gone astray. This led the psychoanalytic establishment to allege mental illness to exclude him from the ranks of respected psychoanalysts, researchers and authors; all of which he had been from his early 20's. His work on the link between human sexuality and neuroses emphasized "orgastic potency" as the foremost criterion for psycho-physical health. He said he had discovered a form of energy, which he called "orgone," that permeated the atmosphere and all living matter, and he built "orgone accumulators," which his patients sat inside to harness the energy for its reputed health benefits. It was this work, in particular, that cemented the rift between Reich and the psychoanalytic establishment.[3]

Reich, of Jewish descent, was living in Germany when Adolf Hitler came to power. He fled to Scandinavia in 1933 and subsequently to the United States in 1939, by which time he had become an ardent anti-fascist[4]. In 1947, following a series of critical articles about orgone and his political views in The New Republic and Harper's,[5] the U.S. Food and Drug Administration (FDA) began an investigation into his claims, winning an injunction against the interstate sale of orgone accumulators. Charged with contempt of court for violating the injunction, Reich conducted his own defense, which involved sending the judge all his books to read, and arguing that a court was no place to decide matters of science. He was sentenced to two years in prison, and in August 1956, several tons of his publications were burned by the FDA.[6] He died of heart failure in jail just over a year later, days before he was due to apply for parole.[7]

 • Postime: 15
 • Karma: +0/-0

#11 ne: 15-11-2008, 08:04:21
 Reich vdiq ne rrethana nmisterioze ne burg sipas FBI agjencise me te korruptuar vdiq nga nje atak zemre me siguri nga ndonje pije me ilac ne burg.ai u fut padrejtesisht dhe laboratori i tij i fshehte u shkaterrua nga cia.chpsat ishin ne treg qe ne 1980,cia ika pas keto vetem qe kerkonte kohen e pershtatshme per vendosjen e tyre ne njerez,tani gjoja nje kompani nga florida na i zbuloi,faktikisht nje shkencetar nga anglia

 • Postime: 15
 • Karma: +0/-0

#12 ne: 15-11-2008, 08:04:57
reich vdiq ne rrethana shume misterioze

 • Postime: 15
 • Karma: +0/-0

 • Postime: 15
 • Karma: +0/-0

#14 ne: 15-11-2008, 09:23:08
http://dotconnectoruk.blogspot.com/  ja dhe anglia fashiste ne kete blog te mesiperm tere anglishtfolesit mund te gjjena material fntastike per ti lexuar

 • Postime: 1826
 • Karma: +3/-3
 • Gjinia: Mashkull

#15 ne: 06-01-2009, 13:56:31
Pas gotjeve terroriste te Hamas me "kasam: ushtria e lavdishme izraelite po u kunderpergjigjet me nje operacion te shkappes se gjere per te shkaterruar keto berthama gjaksore qe mbajne nen terrorr popullsine izraelite.

 • Postime: 3079
 • Karma: +22/-4
 • Gjinia: Femer

#16 ne: 10-01-2009, 18:38:39
Pas gotjeve terroriste te Hamas me "kasam: ushtria e lavdishme izraelite po u kunderpergjigjet me nje operacion te shkappes se gjere per te shkaterruar keto berthama gjaksore qe mbajne nen terrorr popullsine izraelite.Ske faj, edhe UCK-ne dikur i quanin TERORISTA, e nderkohe Arkani dhe paramilitaret serbe shfryne epshet e tyre mbi motrat shqiptare, benen masakra dhe sjollen vetem dhimbje dhe vaj ne shpirtin e kosovareve!


Ushtria e "lavdishme" Izraelite sulmon civiliste, vret femije, gra dhe pleq, tere bota eshte deshmitare e nje spastrimi etnik!

Edhe ty kur do te te fusin per 60 vite ne nje kamp, i izoluar, te jesh i sprovar me uri, skamje, mungese e trajtimit mjeksor, cdogje perreth teje te jete vetem dhune, gjak dhe humbje, a thua do te heshtish edhe 60 vite tjera, apo do te luftojsh per lirine tende dhe te femijeve tu?!    • Postime: 159
 • Karma: +0/-0
 • Gjinia: Femer

#17 ne: 11-01-2009, 15:33:57
Urimi Makabër...Nga Redi Shehu
       

http://www.gazetastart.com/?faqe=analiste_details&lajmid=4688

Më kanë bërë përshtypje disa foto të një grupi vajzash të vogla izraelite të cilat shkruanin mbi predhat e ushtrisë së tyre, përshëndetjet e veta për fëmijët palestinezë dhe arabë në përgjithësi.

Kemi parë e lexuar pothuaj për të gjitha llojet e luftrave, por ky konflikt mëse 60 vjeçar ne mës palestinezëve autoktonë dhe kolonizatorëve hebrenj, karakaterizohet nga një konfliktualitet gjenetik.

Vajzat e vogla izraelite të cilat shkruanin urimet e tyre mbi predha, rriten si bartëse të një epidemie diskriminimi dhe nënçmimi ndaj një popullsie tjetër e cila merr përmasa tragjike kur ky brez merr pushtetin.

Për analogji mund të mendojmë se edhe udhëheqësit izraelitë ndër dekada, kur ishin fëmijë, shkruanin urimet e tyre për bashkëmoshatarët arabë ndoshta mbi tanket apo helmetat e atëhershme sioniste. Më tragjik mund të jetë fakti se brezi i parë i fëmijëve të pushtuesve sionistë të Palestinës më 1948-tën, të kenë pasur gjasa që t’i shkruanin urimet e tyre mbi predha ende pa dalë mirë nga kampet naziste të përqëndrimit në mbarim të Luftës së Dytë Botërore.

Një brez i rritur dhe familjarizuar me shkeljen, përdhunimin, gjakosjen e tjetrit. Një edukatë morale gjoja patriotike që u mëtohet fëmijëve për të garantuar një vazhdimësi ndër breza të kasaphanës. Një brez që rritet duke nënçmuar Barbie-n dhe adhuruar predhat.

 


Nga ana tjetër, po aq përshtypje më bëri një foto e katër vajzave të vogla palestineze, të cilat qëndronin të ulura në gjunj duke vështruar të katërtën, shoqen e tyre të lodrave e cila qe shtrirë e pajetë para tyre.

Shprehja e fytyrës së vocrrakeve për “habi” kishte tjetër domethënie krahasuar me vajzat izraelite që shkruanin plot gaz e hare predhat mizore nën blicin e ushtarëve të kënaqur hebrenj.

Keto vocrrake-viktima përfaqësojnë një brez që rritet e familjarizohet me vdekjen cila tek ata transformohet në të kundërtën e saj, në një lindje mbi të gjitha shpirtërore.

Sa do të dëshiroja që vocrraket e të dy palëve të takoheshin dhe të shikonin njëra-tjetrën në sy. Që palestinezet e vogla t’i tregonin se sa mirë e bukur kishte mbërritur mesazhi i tyre dhe sa shpejt ai ia kishte shkatërruar ëndrrat. Do të doja të takoheshin që vajzat izraelite të shikonin të shtrirë vocrraken palestineze, mbështjellë me flamurin kombëtar, dhe të kuptonin përtej librave të shkollës, çdo të thotë të jesh heroinë që fëmijë.

Këto foto janë përgjigje për gjithë ata të cilët duan ta konsiderojnë konfliktin një shans të mirë për të bërë karrierë diplomatike, janë përgjigje edhe për ata të cilët mendojnë se konflikti është thjesht dominim territoresh.

Kënaqësia me të cilën vajzat izraelite firmosin urimet e tyre mbi predhat, të lë të kuptosh se ata janë të sigurta se po bëjnë gjënë e duhur. Një luftë që fillon që në fëmijëri dhe kjo jo me pushkë uji por me predha reale të kalibrit të rëndë. Edhe ata pilotë apo komandantë që bombardojnë Gazën sot, kanë qenë fëmijë dikur dhe masakrimi i civilëve, bombardimi i shkollave, spitaleve nuk është gjë tjetër veçse materializimi makabër i një ëndrre apo urimi të fëmijërisë.

Tek sheh këta fëmijë në pozicione të ndryshme, njëri dërgues i urimit dhe tjetri marrës i tij, shpresa për paqe dhe pushim të konfliktit bëhet gjithnjë dhe më e zbehtë. Ky nuk është një konflikt fotosh as edhe funeralesh, këto të fundit janë vetëm pasoja. Konflikti mund të fillojë të zgjidhet kur vogëlushet izraelite ta mësojnë se pse bashkëmoshataret e tyre arabe enden këmbëzbathura kampeve të refugjatëve në Jordani e gjetkë. Kur të mësojnë se vendi përditshëm ku ata luajnë, është ish-shtëpia e një palestinezeje të vogël që sot për kukulla ka djegoret e predhave, për nënë komshien e babë Hamasin, për shkollë një gropë krateri dhe për shtëpi qiellin e hapur.

Sot urimi i vocrrakeve palestineze për ato izraelite, është vetëm një kërkesë e thjeshtë: “ ju lutem mos na dërgoni më urime”. Ato as nuk po kërkojnë që tua kthejnë prindërit, as vendin e lodrave, as shkollën apo kopshtet, sot, ata thjesht i kërkojnë që të mund të jetojnë....
 

 • Postime: 1826
 • Karma: +3/-3
 • Gjinia: Mashkull

#18 ne: 12-01-2009, 09:56:07
Kush i fryn zjarrit, digjet dhe kur me zjarr nenkuptojme ushtrine e Yllit te Davidit atehere jo vetem digjesh por pervelohesh. perderisa e kruajten te paret dhe nisem ca "kasam", tani ta mbajne ne kurriz se ate meritojne.

 • Postime: 95
 • Karma: +0/-0

#19 ne: 12-01-2009, 23:47:29
Kush i fryn zjarrit, digjet dhe kur me zjarr nenkuptojme ushtrine e Yllit te Davidit atehere jo vetem digjesh por pervelohesh. perderisa e kruajten te paret dhe nisem ca "kasam", tani ta mbajne ne kurriz se ate meritojne.

Mua me vjen keq per veten time qe po te kthej pergjigje ty sepse te tille buracakesh qe ironizojne me gjakun e njome e te pakten 200 femijeve palestinez dhe 700 te tjereve meriton me shume se injorim, po une te kujtoj ate qe lutje te cilen sot me shume se kurre po e perserisin me shume se 1 000 000 000 muslimane ane mbane botes dhe ajo eshte: O Zot lartesoje Islamin dhe muslimanet ku do qe jane, O Zot shkateroi dhe poshteroi te gjithe ata qe e luftojne Islamin dhe muslimanet, ate qe ata e bjene ne tokat muslimane, ne familjet muslimane, ne nderin e tyre, ne trupat e tyre, o Zot mos na e merr shpirtin gjer sa  ato i shohin ne tokat e tyre, ne familjet e tyre, ne trupat e tyre.

 • Postime: 1826
 • Karma: +3/-3
 • Gjinia: Mashkull

#20 ne: 13-01-2009, 09:54:37
Socio, me vjen keq por kjo dite nuk me duket se do te vije. Edhe ata qe u bene TE PARET viktima te rraketave kasam ishin femije izraelite, dhe ishte hamasi qe shkeli armepushimin ne menyre te pabese sic bejne zakonisht terroristet dhe tani po kerkojne vrima te futen... Vrima te mbara pra...

 • Postime: 3079
 • Karma: +22/-4
 • Gjinia: Femer

#21 ne: 14-01-2009, 01:28:32
Kane ardhur kohera kur njeriu aspak nuk dallohet nga kafsha.
Kjo sepse kenaqemi me mjerimin e tjereve ne vend qe te themi se dhuna dhe lufta jane gjera qe duhet te zhduken nga mesi jone!
Ne vend qe te shprehim nje keqardhje per viktimat, te ndjejme nje dhembje per femijet, behemi indiferent, madje pergezojme krime te tilla duke thur lavdata.

Kane ardhur kohera kur njeriu eshte shurdh dhe i verber ndaj asaj qe ndodh ne bote, ndoshta se na kane mbuluar miresite e kesaj jete harrojme te tjeret te cilet jetojne ne mjerim. Ndoshta se kur jemi ne shtepi kemi prane perqafimet e femijeve tane te cilet lozin larg atyre te keqijave me te cilet konfrontohemi nepermes mediave. Apo ndoshta thjeshte se shpirti na eshte shenderuar ne gurre, nuk i len asgje pershtypje, gjaku, vdekja, gjymtyre te shperndara, imazhe qe jane normalitet per njerez zemerlige dhe shpirtvdekur!

Tek sa e shkruaj kete mesazh lexova lajmet e fundit ne nje faqe boshnjake. Nje 4 vjecare pasi eshte lenduar nga granatimet ia kishin leshuar qente ta coptojne, e derisa qent e coptonin dhe ajo qante, familja mundoheshte ta shpetoj ndersa ushtaret izraelit i kan mbajt nen nishan. Kan vrare edhe vellane dhe kusheriun e saj gjate perpjekjeve ta shpetojne voglushen.
Kete e ben ushtria e "lavdishme" Izraelite!

Ose pas vrasjes, reklamohen, fotografohen me viktimat sikur te ishin trofeje! Kete pisllek e beri dikur ushtria Serbe ne Kosove, dhe ja sot e ben ajo Izraelite!

Ketu nuk bejme me fjale per lufte mes dy ushtrive, eshte nje spastrim etnik, duan ta zhdukin nje popull te tere nga faqja e dheut! Eshte kunder konventave nderkombetare ta ndalin punen dhe levizjen e lire te Kryqit te kuq dhe organizatave humanitare!
Eshte kunder cdogje qe quhet humane te vrasish femije...
Fatmiresisht ka akoma njerez qe dine ta bejne dallimin mes te mires dhe te keqes, pa dallim kombesie, besimi, race. Ata njerez i kemi pare te protestojne rrugeve te botes dhe ti thone STOP DHUNES! Por kemi edhe te tille qe kendojne kenge ne varrimin e tjereve, derisa tjeret qajne ata qeshen dhe derisa tjeret vuajne ata kenaqen!
 • Postime: 159
 • Karma: +0/-0
 • Gjinia: Femer

#22 ne: 14-01-2009, 09:59:57
Ah moj Aida...
Zemra e njeriut duhet vertete te pikellohet, syte duhet te derdhin vetem lot e gjuha e çdokujt prej nesh nuk duhet te heshte ndaj ketyre masakrave pa fund ndaj femijeve...

TE NDALESH LUFTEN NUK ESHTE NJE OBJEKTIV I PAMUNDUR
DUHET TE BEJME ZGJEDHJEN TONE:
LUFTEDASHES APO PAQEDASHES?

Sa femije, gra, te pafajshem duhet akoma te vdesin mizorisht perpara se dikush te vendose te nderhyje per ta ndalur kete masaker?
Edhe sa vdekje do te kete derisa dikush te kete guximin te thote MJAFT?


Asgje nuk mund ta justifikoje ate det me gjak... asnje lloj teorie vetmbrojtjeje. Askush nuk e gezon te drejten per te bere nje gjakderdhje te tille pa u denuar nga komuniteti nderkombetar. Askush nuk ka te drejte te ndeshkoje ne menyre kolektive nje milion e gjys qenie njerezore.
Askush nuk mund tia lejoje vetes te shkele "Karten e te Drejtave te Njeriut".

LUFTA DUHET NDALUR TANI
Ka ardhur koha e nje impenjimi te forte i te gjithe qytetareve te te gjitha komuniteteve dhe i te gjitha shoqerive paqedashese ti japin fund luftrave ne Lindjen e Mesme.
Pa harruar pjesen tjeter te Botes.

Askush prej nesh nuk mund ta quaj veten te lare. Te gjithe jemi te perfshire dhe fajtore.
Kjo lufte po vret jo vetem qindra te pafajshem por edhe ndergjegjet dhe njerezishmerine tone.
Heshtja po zbeh e shkateron dinjitetin tone...

LUFTEDASHES APO PAQEVENES?

Cila eshte zgjedhja jone?????!!!!!!!!!!!!!!!!!

 
Te rinj, gra, burra, femije, shoqata, sindikata, media, shkolla, kisha, xhamia, e çdo force politike:
"SECILIT I TAKON TE BEJE DIÇKA!"

 • Postime: 1826
 • Karma: +3/-3
 • Gjinia: Mashkull

#23 ne: 14-01-2009, 10:41:11
Lufta do te ndalet kur edhe kasam-hedhesi i fundit do te perfundoje ne burg apo nen dhe.

 • Postime: 159
 • Karma: +0/-0
 • Gjinia: Femer

#24 ne: 14-01-2009, 13:11:58
Lufta do te ndalet kur edhe kasam-hedhesi i fundit do te perfundoje ne burg apo nen dhe.

Keqardhje ndjej per zemren tende qe edhe fortesine e gurit mund ta kete kapercyer... Do te me vinte turp te kisha te aferm... turp do te me vinte te ishe nje prej fqinjeve te mi...
Madje me vjen peshtire qe ti je bashkeatdhetari im.......!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Temat e fundit