Linux-i marshon ne Kine! - Linux | Unix | BSD |

×
Albanian Forums, Zerion Zeri yt Zeri Info, Forumi Shqiptar Al Virtual, Diskutime, Biseda, Chat Njofje, Informatika, Teknologjia, Gazeta Tema, Gazetat Shqiptare, Bota Sot, www Channel Albania, Telegrafi Kosovo, Ballkani Web, Gazeta Lajme shqip, Lajmet e Fundit Shqiperia Kosova, Dita, Panorama, Kryeartikull, Faqja Kryesore, Video Shqip, Muzike Shqipe, Njoftime, Lajmerime, Temat Online, Gazetat, Kosovare, Shtypi Ditor, Sporti Shqiptar, Dashuria, Pyetje Pergjigje, Keshilla, Ndihme, Webmaster Shqiptar, Familja, Shqiptaria, Muzika, Receta Gatimi, Imazhe, Vipat-shqiptar, Aktualiteti
Media Sociale
Mesazhe Private
Shqiptaret duke lexuar tema interesante dhe te ndryshme
Tema re

Linux-i marshon ne Kine!

· 4 · 973

Linux-i marshon ne Kine!

· 4 · 973

 • Postime: 328
 • Karma: +1/-0
 • Gjinia: Mashkull
 • i identifikuar

  ne: 20-04-2006, 16:43:46
  Sipas një studimi te bërë nga IDC Linux-i marshon me hapa te m'dhenj ne Kine!
  Sipas llogarive te parashikuesve ,pritet një rritje deri 34%.
  Për me shumë mund të lexoni këtu!  Mund ta merrni me mend se si do te nderroj raporti pastaj i perdoruesve te Windowsit dhe Linux-it.
  Me siguri skema e meposhtme mbrenda disa viteve do te ndryshoj dukshem ne favor te Linux-it.

  « Editimi i fundit: 28-04-2006, 15:29:45 nga a.tx »

  • Postime: 929
  • Karma: +2/-2
 • i identifikuar

  #1 ne: 20-04-2006, 16:52:57
  Një pyetje shoqërishtë. :)

  çka ju shtyne ta admironi kaq shumë Linux, saqë ju gezon shumë rritja e perdoruesve te tij? Unë për vete do të perdorja te dy sistemet windows e linux dhe nuk i bej tifozllik as njeres e as tjetres.

  • Postime: 328
  • Karma: +1/-0
  • Gjinia: Mashkull
 • i identifikuar

  #2 ne: 21-04-2006, 03:18:41
  Lexo pak këtu dhe do ta kuptosh ma mirë ;)

  • Postime: 328
  • Karma: +1/-0
  • Gjinia: Mashkull
 • i identifikuar

  #3 ne: 28-04-2006, 12:42:10
  Kompania Kineze, YellowSheepRiver, ka prodhuar kompjuterin me çmim $150 të quajtur Linux Municator. I tërë kompjuteri është i ndërtuar nga komponentat Kineze. Linux Municator mund të del në shitje brenda tre muajve të ardhshëm.
  Municator posedon 256 MB RAM, CPU 64 Bit të bazuar në arkitekturën MIPS. CPU-ja ka shpejtësi 400 MHz ose 600 MHz dhe, kompania pohon, është i shpejtë sa edhe Intel P3.
  ....lexo

  Temat e fundit