“Portable Ubuntu”, perdor Ubuntun ne Windows - Linux | Unix | BSD |

×
Albanian Forums, Zerion Zeri yt Zeri Info, Forumi Shqiptar Al Virtual, Diskutime, Biseda, Chat Njofje, Informatika, Teknologjia, Gazeta Tema, Gazetat Shqiptare, Bota Sot, www Channel Albania, Telegrafi Kosovo, Ballkani Web, Gazeta Lajme shqip, Lajmet e Fundit Shqiperia Kosova, Dita, Panorama, Kryeartikull, Faqja Kryesore, Video Shqip, Muzike Shqipe, Njoftime, Lajmerime, Temat Online, Gazetat, Kosovare, Shtypi Ditor, Sporti Shqiptar, Dashuria, Pyetje Pergjigje, Keshilla, Ndihme, Webmaster Shqiptar, Familja, Shqiptaria, Muzika, Receta Gatimi, Imazhe, Vipat-shqiptar, Aktualiteti
Media Sociale
Mesazhe Private
Shqiptaret duke lexuar tema interesante dhe te ndryshme
Tema re

“Portable Ubuntu”, perdor Ubuntun ne Windows

· 1 · 493

“Portable Ubuntu”, perdor Ubuntun ne Windows

· 1 · 493

 • Postime: 28589
 • Karma: +48/-5
 • Gjinia: Mashkull
 • i identifikuar

  ne: 05-04-2009, 01:43:51
  N.q.s enderroni te perdorni Ubuntun por eshte e veshtire per ju qe te beni kalimin nga Windows ne Linux, atehere “Portable Ubuntu” do ju vije ne ndihme. Behet fjale per nje vegel, qe mundeson perdorimin e sherbimeve (aplikacioneve) te Ubuntus, ne Windows.  “Portable Ubuntu” mund te vendoset lehtesisht ne nje USB flash drive, dhe do te keni sistemin tuaj te preferuar, kudo qe te shkoni. Per ta instaluar, downloadoni fajlin duke klikuar ketu, dhe ndiqni hapat e videos se meposhtme.  http://portableubuntu.sourceforge.net/


  Lajmi nga: http://lexoj.wordpress.com/2009/04/03/portable-ubuntu-perdor-ubuntun-ne-windows/

  Temat e fundit