×

** Të kundërtën e fjalës **

** Të kundërtën e fjalës **

· 1584 · 61645

 • Postime: 825
 • Gjinia: Femer
agnesa
#125 ne: 21-02-2007, 00:23:02
gjarper

fjala ime : LOL

 • Postime: 2658
 • Gjinia: Mashkull
Lumlumi
#126 ne: 21-02-2007, 00:37:11
:(

Fjala ime: :)

 • Postime: 825
 • Gjinia: Femer
agnesa
#127 ne: 21-02-2007, 00:39:36
:D

ahaahaha

 • Postime: 2658
 • Gjinia: Mashkull
Lumlumi
#128 ne: 21-02-2007, 03:58:37
:P

 • Postime: 825
 • Gjinia: Femer
agnesa
#129 ne: 21-02-2007, 13:48:16
:S

fjala ime :sms

 • Postime: 2658
 • Gjinia: Mashkull
Lumlumi
#130 ne: 21-02-2007, 14:14:53
Kartë postale.

Kafeteri. :P

 • Postime: 825
 • Gjinia: Femer
agnesa
#131 ne: 21-02-2007, 18:42:31
qajtore hahahaha

fjala ime : garfilld :P

 • Postime: 2658
 • Gjinia: Mashkull
Lumlumi
#132 ne: 21-02-2007, 19:35:35
E kundërta e Garfildit? Sy. :P

Fjala ime: sykaltër. ;)

 • Postime: 5503
 • Gjinia: Femer
Elegance
#133 ne: 21-02-2007, 22:29:36
Ezmer.

Fjala ime: Bulmet.

 • Postime: 2658
 • Gjinia: Mashkull
Lumlumi
#134 ne: 21-02-2007, 23:30:18
Mish.

Yndyrë.

 • Postime: 825
 • Gjinia: Femer
agnesa
#135 ne: 22-02-2007, 12:56:53
uj :D

fjalkryq

 • Postime: 2658
 • Gjinia: Mashkull
Lumlumi
#136 ne: 22-02-2007, 14:30:09
Skandi.

Ngrohtë

 • Postime: 5503
 • Gjinia: Femer
Elegance
#137 ne: 22-02-2007, 16:16:11
Perpelitje Dhembesh.

Fjala Ime: Shetitje.

 • Postime: 2658
 • Gjinia: Mashkull
Lumlumi
#138 ne: 22-02-2007, 17:06:00
Karrige. :D

Elegant. ;)

 • Postime: 825
 • Gjinia: Femer
agnesa
#139 ne: 22-02-2007, 21:25:45
modern

magjup i bardh :P

 • Postime: 5503
 • Gjinia: Femer
Elegance
#140 ne: 22-02-2007, 23:45:52
modern

magjup i bardh :P

Perkthema fjalen te lutem. Cdmth Magjup?!? dhe pse u dashka I BARDHE, Pikerisht?!

 • Postime: 2658
 • Gjinia: Mashkull
Lumlumi
#141 ne: 23-02-2007, 02:36:42
Maxhup është fjalë ofenduese për romët(jevgjit).

 • Postime: 5503
 • Gjinia: Femer
Elegance
#142 ne: 23-02-2007, 05:13:09
Skandinave (e kunderta e Maxhupeve. Rrofsh Lumlumi, je nje nga robte me te zgjute te forumit, e di apo s'e di?!)

Fjala Ime: Palle.

 • Postime: 2658
 • Gjinia: Mashkull
Lumlumi
#143 ne: 23-02-2007, 05:57:49
Pluhur.
Pse? Me Palle (se të vë ë nuk më lejon as të nis me shkronjë të vogël sepse...) goditen rrobat për të larguar pluhurin.
Ose:
Kujdesje.
Pse? Të ne në Kosovë themi s'më ha palla. Pra nuk mërzitem ose I don't care. E kundërta është kujdesje apo diçka kështu. :)
 :-[ Më skuqe tash po lere se nuk jam aq. Megjithatë faleminderit.

 • Postime: 825
 • Gjinia: Femer
agnesa
#144 ne: 23-02-2007, 17:08:46
ahauauauahahhahaa

 • Postime: 5503
 • Gjinia: Femer
Elegance
#145 ne: 24-02-2007, 05:14:45
ahauauauahahhahaa

E Qete.


Fjala Ime: Mehalle.

 • Postime: 5503
 • Gjinia: Femer
Elegance
#146 ne: 24-02-2007, 05:17:19
Hej Lumlumi dhe Agnesa, po si shpjegohet qe vetem ne te tre "e luajme" kete loje, pak a shume?! Dhe Lumlumi nuk te dija qe ishe nga Kosova. Prandaj ti ndonjehere shkruan ca fjale te Shqipes qe une s'i kam degjuar asnjehere, por Agnesa psh i kupton. Do jene nga dialekti kosovar ato fjale si psh: s'me ha palla ne s'e perdorim ne Shqiperi. E shikon sa shume mesoj une nga juve te dy?! :)

 • Postime: 825
 • Gjinia: Femer
agnesa
#147 ne: 24-02-2007, 09:57:27
e vertet eshte te dy jemi nga kosova dhe edhe une mesoj nga ju te shqiperis disa fajl qe nuk i kam degjuar kurr :D eshte mir te mesosh nga njeri tjetri :D
fjala ime:ELEGANC :P

 • Postime: 2658
 • Gjinia: Mashkull
Lumlumi
#148 ne: 24-02-2007, 15:26:26
S i duket vetëm ne të tre po luajmë dhe po mësojmë diçka-diçkaq nga njëri-tjetri. Unë e dua gjuhën standarde prandaj nganjëherë më ngatërrojnë. :P
Përgjigjja për elegaqncë - thjeshtësi.

Fjala ime: reçipeta (heheheh këtë fjalë e mësova nga ju të Shqipërisë). :P :P

 • Postime: 825
 • Gjinia: Femer
agnesa
#149 ne: 24-02-2007, 15:37:38
mund tash ti me tregosh qfr eshte REQIPETA