×

Cfare eshte fjala qe mungon ne fund....?

Cfare eshte fjala qe mungon ne fund....?

· 525 · 28433

 • Postime: 5966
SmiLey
#50 ne: 21-01-2005, 01:24:28
Leni, perseri JO! Te njejten pergjigje kishte dhene dhe Stalioni'''...ndaj lexo mire, e mos prish fisheket kot ;)

Doni', per ngjyren e autobuzit pyet udhetaret qe hypen e zbriten ose shoferin :D

Nese pyetja do te ishte sa udhetare ka autobuzi ne fund te stacionit te 4-t (?) duke patur parasysh qe nuk ka asnje udhetare ne board perpara se te marr udhetaret ne stacionin e tij te pare...atehere, pergjigjja ime eshte 10 udhetare :P

1- 5
2- (5-2) + 7 = 10
3- (10-3) + 6 = 13
4- (13-5) + 2 = 10

 • Postime: 420
 • Gjinia: Mashkull
olsion
#51 ne: 21-01-2005, 01:25:49
Olsion, uuuuuuu dhe i zgjuar nga natyra qenke ti more :P
Shih shih dreqi sa modest eshte ;)
Flm per puthjen :-[

Tani, me vjen keq por pyetjes time nuk i je pergjigjur sakte...ndaj, lodhe dhe me pak trurin.

Persa i perket thenies se Nene Terezes...me duket se eshte:::

""N.q.s i gjykoni njerezit atehere nuk keni kohe per t'i dashur ata!""


Ok, po e provoj dhe njehere "e pakendshme"???

Nejse ajo qe te dhashe une ishte me e thjeshte.

 • Postime: 420
 • Gjinia: Mashkull
olsion
#52 ne: 21-01-2005, 01:29:53

Kush e gjen këtë:

Autobusi në stacionin e parë morri 5 udhëtarë
Në stacionin e dytë, zbritën dy udhëtar dhe hypën 7
Në stacionin e tretë, zbritën tre udhëtar dhe hypën 6
Në stacionin e katërt, zbritën pesë udhëtar dhe hypën 2

çfarë ngjyre kishte autobusi?   :PUne mendoj qe autobusi kishte ngjyre jeshile, sepse cunat me emrin Doni i tregojne barcaletat gjithmone me autobusa jeshile.

 • Postime: 5966
SmiLey
#53 ne: 21-01-2005, 01:36:12

Olsion' dhe ti po me zhgenjen more :???
Jo jo...nuk eshte ajo pergjigje.
Tani me te vertete ajo qe dhe ishte me e thjeshte :P...por dhe ato qe kisha shkruajtur une me pare ishin te thjeshta...pastaj dhe ne mesim keshtu niset...nga me te lehtat tek me te veshtirat <)>

 • Postime: 420
 • Gjinia: Mashkull
olsion
#54 ne: 21-01-2005, 01:48:49
Miqesia e vertete vjen kur qetesia midis dy njerezve eshte e patrazuar. ( ose ndonje gje e ngjashme )

Po kesaj radhe me duket se e kam gjetur, se edhe tingellon bukur.

Dhe do te te zhgenjej heren tjeter ( vetem mos i gjej kaq te veshtira ).

 • Postime: 420
 • Gjinia: Mashkull
olsion
#55 ne: 21-01-2005, 01:52:01
Po te dergoj nje tjeter te lehte.

Kur nuk jam prane vajzes qe dashuroj, atehere dashuroj vajzen qe ....!

Pa te shohim njehere???

 • Postime: 5966
SmiLey
#56 ne: 21-01-2005, 01:58:57
Bravo Olsion, e gjete kesaj radhe :perqafim
Come on, nuk ishte dhe aq e veshtire...thjesht, duhet te arsyetoje pak me shume ;)

Ok, pergjigjja ime per ty...perpara se te largohem per te fjetur gjume eshte:::

-- Kur nuk jam prane vajzes qe dashuroj, atehere dashuroj vajzen qe kam prane! <)>


Naten e mire!
 :pafshim

 • Postime: 2495
 • Gjinia: Femer
leni
#57 ne: 21-01-2005, 02:08:06
Bravo  Olsion <>


SmiLeY  :puth ke  tjeter  na ver  trurin ne levizje  <)>

 • Postime: 420
 • Gjinia: Mashkull
olsion
#58 ne: 21-01-2005, 02:17:37
Po mire moj, po ti sikur punon ne Google.com se vetem aty i gjen te gjitha.

Edhe une po flej, neser me siguri do te te gjej nje te veshtire.

Naten e mire

 • Postime: 5966
SmiLey
#59 ne: 21-01-2005, 12:08:08

Iiiiiiiiii...sa kurnac tjetri...se mos pergezosh e thuash flm qe i gjete ti :'(

S'ka me...nuk te gjej asnje pyejte, qe sot e tutje. Tani une reward-e nuk deshiroj por te pakten nje pershendetje te perzemert kur i gjej pyetjet dhe e dua :-[


p.s., Me dukesh pak i serte ti Olsion...nuk e di pse :???..ndoshta dhe gabohem, dhe ashtu qofte (!), nejse...
Persa i perket pyetjeve...shumicen e rasteve e mira eshte te perdoresh ''your common sense'' :occ

 • Postime: 420
 • Gjinia: Mashkull
olsion
#60 ne: 21-01-2005, 17:47:35
Po c'pate moj...., une nuk e kisha me te keq.

Po une per vete nuk i kam shume qejf pergezimet, sepse jam egoist dhe i bej qejfin vetes ( si p.sh. i zgjuar nga natyra )

Meqe tani nuk ia vlen, nuk po te them asgje ne lidhje me pergjigjet. Por ama ate punen qe nuk dergon me pyetje nuk e ke mire.

nejse une po e dergoj nje tjeter:

Gur gur, behet ...!

P.s Nuk gabohesh fare, keshtu me thone te gjithe, por me thone qe e kompesoj me gjera te tjera. Ndersa fjaline tende te fundit nuk e kuptoj.

 • Postime: 5966
SmiLey
#61 ne: 21-01-2005, 19:06:24
Olsion Olsion, Olsion...hmm nuk e ke mire keshtu, qe mendon se je dhe egoist :???
Nejse, me pare po beja shaka dhe me te, doja dhe te te prekja pak (gje qe ia arrita) :P

Uuu...me ke dhene nje te thjeshte fare:::

-- Gure gure, behet mur/kala!

Pyetje per ty, kam:

-- Pasqyra me e mire eshte ...???...!


p.s., Me fal per fjaline qe nuk e kuptove :(...por kujtova se dije anglisht...nejse, me fjale te tjera desha te thoja qe sekreti per te gjetur pyetje te tilla eshte te perdoresh ''your common sense'' (~mendimin tend te shendosh) :occ

 • Postime: 420
 • Gjinia: Mashkull
olsion
#62 ne: 21-01-2005, 21:09:14
Ha ha ha
Thanks a lot.

Me vjen keq te te them qe nuk e ke gjetur

Gur, gur behet grumbull me gure.

Ishte thjesht per shaka, vetem se doja te te ktheja perseri ne forum. ( dhe ia arrita qellimit  <)> )

Me duket se sot jam ne forme per tu pergjigjur:

Pasqyra me e mire eshte nje mik(shok) i vjeter.

P.s: Jo se nuk di anglisht por mua me duket se une mendimin tim perdor.
Megjithate jam tip i prekshem.

[attachment[/attachment]

 • Postime: 5966
SmiLey
#63 ne: 21-01-2005, 21:35:33
Olsion Olsion...perseri po me zhgenjen ;)
Por te thashe more i uruar...qe bera shaka me pare...se me te vertete qe nuk do te largohesha as nga forumi sikurse dhe nga zbavitja qe perfitoj ne kete teme, vecanerisht me ty :P

Nejse...degjo more mistrec, por une ate fjalen e urte popullore ashtu e di...ndaj, lere grumbullin me grure menjane, se te erdha e te korra ty pastaj :D

Pyetjen time e ke gjetur, te lumte :perqafim

Ja dhe dicka per ty qe te pushosh se qari <)>

[attachment[/attachment]
« Editimi i fundit: 21-01-2005, 21:36:37 nga SmiLey »

 • Postime: 420
 • Gjinia: Mashkull
olsion
#64 ne: 21-01-2005, 22:09:02
 :-[ :-[ :-[

Me bere me turp fare...

Epo ja qe une e kam qejf humorin ( se nuk thone kot qe humori eshte virtut i njerezve te zgjuar <>  ). Pastaj cfare do te korresh tek une, mua po me more mendjen, c'fare me ngelet pastaj?

Pa te te provojme nje here tjeter:

Ne Fund ne nuk do te kujtojme fjalet e armiqve tane, por ... e miqve tane.


[attachment[/attachment]

 • Postime: 2495
 • Gjinia: Femer
leni
#65 ne: 21-01-2005, 23:14:19
Sa   e  bukur  ajo fotoja . :perqafim

he  se ti  nuk behesh  me turp  po  ajd  te lodhim trurin   per  pergjigjen  se je i zgjuar  ti  ;)

nje  pyetje  per mua  ska  :???

 • Postime: 5966
SmiLey
#66 ne: 21-01-2005, 23:38:53
Uaaa...e bera me turp me thote...po pse more, ju djemte e mehalles kaq te turpshem me jeni ore :P
Olsion, dhe vet  e kam shume qejf humorin...dhe me pelqen shume kur me bejne per te qeshur sikurse dhe kur bej une te tjeret. Eshte nje kenaqesi, mjaft e vecante <)>

Nejse, pergjigjja per pyetjen tende eshte:::

-- Ne Fund ne nuk do te kujtojme fjalet e armiqve tane, por 'heshtjen' e miqve tane.

Degjo, per kete me te vertete qe nuk jam menduar fare...sepse ka qene njera nga theniet qe gjithmone me ka pelqyer...madje, dikur e kisha vendosur dhe si nickname ne MSN ;)

Po vendos dhe nje pyetje ketu perpara se te iki...se lash nam, lash...jo per gje, por me kane ardhur dhe prinderit nga Tirana ketu...e une mbeta ne forum :-[

-- Te fitosh eshte imperative (~e nevojshme), ama te fitosh thjeshte eshte ...???...!

 

[attachment[/attachment]

 • Postime: 420
 • Gjinia: Mashkull
olsion
#67 ne: 21-01-2005, 23:41:44
Thanks Leni.    :puth

Po pse mendon se nuk behem me turp une??

Per ty kam nje speciale ( Po e gjete une do heq dore nga forumi, dhe me kerko cfare te duash ).

.... eshte rruga me e gjate midis dy pikave.

 • Postime: 5966
SmiLey
#68 ne: 21-01-2005, 23:57:20
Epo..helbete, te kam cun...e cunat nuk para skuqen apo te behen me turp :P
Nejse e shoh, qe me te vertete qe qenke paksa i vecante ;)

Tani ajo pyetja me eshte drejtuar mua...apo Lenit :???

Aman vec mos na ik prej forumit se do te na besh hatane...do te na lesh pa grumbullime gruresh :D

Degjo, une pergjigjen time po e jap perpara se te iki te flej gjume...me duket se pergjigjja eshte keshtu:::

-- Humori eshte rruga me e gjate midis dy pikave!

Nese nuk eshte as kjo...epo ne matematike eshte, cdo 'vije jo e drejte' midis dy pikave eshte rruga me e gjate <)>


Naten e mire!
Dhe mos ik, se te erdha ne Tirane e ta bera lapidarin :D
« Editimi i fundit: 22-01-2005, 00:05:32 nga SmiLey »

 • Postime: 420
 • Gjinia: Mashkull
olsion
#69 ne: 22-01-2005, 00:14:59
Thank honey  :-*

Tani nuk kam kohe te mendohem per pyetjen tende, por do te dergoj me vone nje pergjigje. Sepse tani jam i gezuar:

ESHTE HERA E PARE QE NUK E KE GJETUR  >< >< ><.

Megjithate kete e kam per Lenin, po qe se ke ndonje ide ma dergo ne mesazh privat.

Kam nje tjeter per ty, si ajo me grumbullim guresh:

Rriheni hekurin sa ... nxehte.

Have a nice day!

 • Postime: 2495
 • Gjinia: Femer
leni
#70 ne: 22-01-2005, 01:36:51
Ta mar  vesh une cila pyetje  me eshte  drejtuar mua  :???


SmiLeY  :puth  te   marte  e mira  sa  kam  qeshur   :D

 • Postime: 420
 • Gjinia: Mashkull
olsion
#71 ne: 22-01-2005, 01:56:00
 >:(

.... eshte rruga me e gjate midis dy pikave.

 :P

 • Postime: 2495
 • Gjinia: Femer
leni
#72 ne: 22-01-2005, 02:03:32
Dashuria  eshte  rruga  me  e  gjate  midis  dy  pikave..


sa  nerva  paske ;)

 • Postime: 420
 • Gjinia: Mashkull
olsion
#73 ne: 22-01-2005, 02:19:12
Gabim, Gabim, Gabim

Nejse me duket se vjen keq per mua qe nuk do te shkruaj ne kete forum, prandaj nuk e shkruan pergjigjen e sakte.

P.s. Sipas matematikes ( Smiley ka te drejte me llogjiken e saj ) dashuria i vete te jete segmenti qe bashkon dy pikat, d.m.th rruga me shkurter.

Hej... shiko se kjo quhet ndihme, keshtu qe duhet te me falesh dicka nga denimi im.

 • Postime: 2495
 • Gjinia: Femer
leni
#74 ne: 22-01-2005, 02:27:20
Gabim, Gabim, Gabim

Nejse me duket se vjen keq per mua qe nuk do te shkruaj ne kete forum, prandaj nuk e shkruan pergjigjen e sakte.

P.s. Sipas matematikes ( Smiley ka te drejte me llogjiken e saj ) dashuria i vete te jete segmenti qe bashkon dy pikat, d.m.th rruga me shkurter.

Hej... shiko se kjo quhet ndihme, keshtu qe duhet te me falesh dicka nga denimi im.mos  i  mer  gjerat  kaq   seriozisht   :???
nejse  spo  shkruaj  me   :pafshim


flm . per  pergjigjen  ishte  shume  e thjeshte  por  nuk  arita  ta  gjeja  >< :pafshim