×

Cfare eshte fjala qe mungon ne fund....?

Cfare eshte fjala qe mungon ne fund....?

· 525 · 28548

 • Postime: 420
 • Gjinia: Mashkull
olsion
#75 ne: 22-01-2005, 02:54:21
Hey... just joking.  Sa e keqe qe je.

Pse kaq shpejt u dorezove ????  ><

Nejse kete po e le ta gjeje Smiley  <>

Meqe me thua te mos e marr seriozisht me kujtove tjeter:

Mos e merr jeten shume seriozisht, ju kurre nuk do te dilni ... nga ajo!

Hajde, jepi se eshte e thjeshte...

 :o :o :o :(

 • Postime: 5949
SmiLey
#76 ne: 23-01-2005, 01:04:17
Erdha une...se kam bere mungesa per sot :P

Nejse, he si te kam Olsion e ty Leni...mire mire...apo shume miiiiiiiiiiiiiiiiii re ;)

Per Olsion ::::

-- Hekuri rrihet sa eshte i nxehte!

Leni :perqafim, motra perse u merzite kaq shpejt ti moj?
Hajde se dhe po nuk gjete ndonje gje...pune e madhe fort...mjafton qe zbavitesh ketu :occ

 • Postime: 5949
SmiLey
#77 ne: 23-01-2005, 01:08:38
Hejjj dale se harrova...mos duhet t'i pergjigjem pyetjes qe nuk u gjet nga Leni :???

Nese po, mos eshte kjo pergjigjja:::

-- 'Heshtja' eshte rruga me e gjate midis dy pikave!

 :-[

 • Postime: 2028
 • Gjinia: Mashkull
sulltani
#78 ne: 23-01-2005, 02:11:15
Hejjj dale se harrova...mos duhet t'i pergjigjem pyetjes qe nuk u gjet nga Leni :???

Nese po, mos eshte kjo pergjigjja:::

-- 'Heshtja' eshte rruga me e gjate midis dy pikave!

 :-[

o smiley  po ku i gjen keto mi lal? :-\

 • Postime: 8132
 • Gjinia: Femer
AngelDeviled
#79 ne: 23-01-2005, 03:40:12
Ca behet ketu i here?
Gjeni kete
Duket fabrika ca......

 • Postime: 5949
SmiLey
#80 ne: 23-01-2005, 10:26:36
AD :perqafim

-- Duket fabrika cfare prodhon!


 :pafshim

 • Postime: 5949
SmiLey
#81 ne: 23-01-2005, 10:30:28

Sulltan komshio, mos me bej shume numra ti  :P...po ec e me gjej shpejt pergjigjen e kesaj pyetje, se asnje nuk e ka gjetur deri tani :'( :???

-- Te fitosh eshte imperative (~e nevojshme), ama te fitosh thjeshte eshte ...???...!

« Editimi i fundit: 23-01-2005, 10:31:32 nga SmiLey »

 • Postime: 420
 • Gjinia: Mashkull
olsion
#82 ne: 23-01-2005, 14:22:16
Hi Smiley.

Une jam xham fare, per Lenin nuk di gje se ka nja dy dite qe u merzit me mua...  ><

Ate pergjigjen e pare nuk e ke mire.

Rriheni hekurin sa jeni te nxehte. ( megjithate, kjo ishte per pak humor, megjithse ketu nuk ka munguar humori fale teje ).

Edhe pergjigjen e dyte e ke gabim  :-\ , nejse ke kohe te mendohesh deri sa te gjej une ate qe ke shkruar ti.

Kam dy pergjigje:

Te fitosh thjesht duhet te jete triumf ose lavdi.

 • Postime: 5949
SmiLey
#83 ne: 24-01-2005, 00:15:41

Hiya Olsion

Shih shih dreqi qenka xham...ej po sa xham fare je mo...sa i dukshem qenke keshtu :P
Per Lenin mos u bej merak, se eshte vajze shume e mire e nuk i mbetet qejfi me gjera te vogla...thjesht, mos ndoshta nuk ka gjetur kohe te futet pakez ne forum ;)

Nejse,...pse more nuk e kisha pergjigjen time te sakte...une ashtu e di ate fjalen e urte...pastaj, dale dale nje here, se zotrote nuk e kishe vendosur fjaline ne rregull...ti kishe shkruajtur vetem 'nxehte'...e jo ''te nxehte'' :(
Une kujtova se eshte nje fjale e jo dhe nje tjeter/nyje qe ka te bej lidhje me tjetren :???

Hmm...ate tjetren nuk e kam gjetur, e' :'(

Epo dhe ti, nuk e ke gjetur akoma pyetjen time...la la la :D
Hajde ti mendohu e une do te mendohem serish...


Naten e mire!

 • Postime: 420
 • Gjinia: Mashkull
olsion
#84 ne: 24-01-2005, 21:26:10
Hey!!!

Jam aq i tejdukshem sa mund te perplasesh, se te duket si dere xhami e hapur, por jam i padepertueshem si xham antiplumb. ( What about you ? )

Meqe ra fjala per xhamat do te te tregoj dicka te ndodhur disa dite me pare:
Nje shoku im perplaset me nje dere xhami, pastaj kthehet i inatosur nga kamarieri dhe i thote: - Sa here te kam thene te mos i pastrosh xhamat!!!

 :puth :puth   Keto jane per Lenin.

Puna e "nxehtesise" eshte se nyja "te" i perkiste pjeses perpara, jo asaj mbrapa.  :lalala

Per ate pyetjen tende, nuk e di se ku e ke gjetur se une as e kam lexuar ndonjehere, por ngelet te kaloj andej nga bota tjeter te takoj Napoleonin se ai ka shkuar shume per fitoret.

Po e provoj dhe nje here: e rendesishme!

P.S: Pranon qe te ndihmojme njeri-tjetrin kesaj radhe???

 • Postime: 5949
SmiLey
#85 ne: 25-01-2005, 21:09:52
Hiya!!!

Uaaaaauuuuu cfare tejdukshmerie qe paske more :D
Hejjj, po me hidh ca mua...se kam disa, vecanerisht ne kete forum, qe dhe pse jam e tejdukshme me ato qe shkruaj...u dukem tjetersoj :???
Persa i perket pa-depertueshmerise, mendoj se jam dhe une si ty...zor se deperton kollaj tek une ;)

Ej mistrec i poshter...leri justifikimet me mua, se do te bej ndonje dite te lidhesh kembet e tua vet me litar...ndaj, rri urte :P

Me ke dhene nje pergjigje te GABUAR serish! :lalala


p.s., Ehe, e pranoj kompromisin...
« Editimi i fundit: 25-01-2005, 21:11:08 nga SmiLey »

 • Postime: 420
 • Gjinia: Mashkull
olsion
#86 ne: 05-02-2005, 10:28:24
Hey! Finally online.

Shiko tejdukshmeria nuk shitet, ( ajo vetem fitohet, ose dhurohet  :occ) . Doja te thoja qe duhet te pastrosh ato gjera qe i pengojne te tjeret te shohin qarte tek ty  :lalala

Megjithate meqe je e padepertueshme, mos kerko me teper.  ><

Kur te vije ajo dita e litarit, ty do te te vije aq keq per mua sa ..  :love:

Po mire qe une te dhashe pergjigje te gabuar, po ti qe nuk me dhe fare.

Po zbatoj i pari kompromisin: ka te beje me marredheniet midis shteteve.
Po nuk e gjete vrit veten se nuk te ndihmoj me.  :P

 • Postime: 8132
 • Gjinia: Femer
AngelDeviled
#87 ne: 06-02-2005, 20:27:24
AD :perqafim

-- Duket fabrika cfare prodhon!


 :pafshim
GABIM!
Duket fabrika ca ingranazhesh ka
:D

 • Postime: 5949
SmiLey
#88 ne: 08-02-2005, 12:41:38

AD, you know pretty well that...that saying it's not like you put it...but anyway, whatever makes you happy girl :pafshim

 • Postime: 5949
SmiLey
#89 ne: 08-02-2005, 12:54:06
Olsiono....shih shih dreqi, sa konfident qe eshte ;)
Ehhh... kur te vije dita e litarit, mua jo keq qe nuk do te me vij per ate qe var por dhe mire nuk do te me vij menjehere :D...pa e pare njehere ashtu te pjekur ne hell pas varjes ne litar nuk ka  :love: per mua :P

Degjo tani, se kjo gjetja e pyetjes tende dhe te times bashke u be paksa terkuze a derbardhe...keshtu qe, une po jap mendimin tim njehere...pa per te vrare veten nuk e vras une se e dua shume ;)

Mos-bashkebisedimi/mos-mirekuptimi/mos-toleranca eshte rruga me e gjate midis dy pikave.


Ndersa pergjigjja e pyetjes time eshte kjo:::
-- Te fitosh eshte imperative (~e nevojshme), ama te fitosh thjeshte eshte bekim!


Heres tjeter do te sjell nje pyetje tjeter...
Te uroj nje mbremje te kendshme!
 :pafshim

 • Postime: 8132
 • Gjinia: Femer
AngelDeviled
#90 ne: 09-02-2005, 00:04:41
O Smiley... po une prandaj vura ate... se nuk eshte ashtu si kujtojne te tere ;)
Apo ketu lejohen tipe:
Punen e sotme....
Me mire kurre se....
:D
Pa he i here....

 • Postime: 420
 • Gjinia: Mashkull
olsion
#91 ne: 09-02-2005, 18:12:28
O Smiley me behet qejfi qe je kaq e lirshme dhe konfidente ne bashkebisedim ( sinqerisht ) :lule

Po shiko mire se koka e falur nuk pritet  :X

Megjithese mendjet e ndritura behen te medhenj pas vdekjes, une dua te behem para dhe pas vdekjes ( po vetem i pjekur ne hell nuk dua ama  :et )

Se c'kam nje parandjenje qe ti studion per shkenca politike a dicka te tille . Po te jete keshtu me te vertete duhet te vrasesh veten qe nuk e gjen dot pergjigjen e pyetjes. Se ti dhe matematikisht dhe "politikisht" e kupton.

Po te jap pergjigjen e sakte se kam frike se do te besh ndonje "thagme" ( si themi ne KORCARET.

DIPLOMACIA ESHTE RRUGA ME GJATE MIDIS DY PIKAVE.

P.S. Mund te shtoj qe  :love: dhe "varja" eshte rruga me shkurter midis dy pikave.

Waiting your other quote and a"thes" of kisses for you!!!

 • Postime: 420
 • Gjinia: Mashkull
olsion
#92 ne: 09-02-2005, 18:17:27
O Smiley... po une prandaj vura ate... se nuk eshte ashtu si kujtojne te tere ;)
Apo ketu lejohen tipe:
Punen e sotme....
Me mire kurre se....
:D
Pa he i here....

Welcome AD..

Punen e sotme beje kur te duash.

Me mire kurre se kurren e kurres.

Hoping I am yet e smart boy, and waiting you opinon, Olsion.

 • Postime: 420
 • Gjinia: Mashkull
olsion
#93 ne: 09-02-2005, 18:19:45
 <> <> <> <> <> <> <>

 • Postime: 5949
SmiLey
#94 ne: 09-02-2005, 20:53:37
Shih me...kush na paska ardhur, Olsioniiiiii <)>
Moreee, po gjithe ato te duartrokitura per ke' i ke valle, e' (?)....apo ke hipur ne ndonje podium :D

Olsion, te falenderoj per cfare me kishe shkruajtur, je me te vertete shume i sjellshem :perqafim
Por me thene te drejten, ke zbuluar dicka shume te vertete tek une...zakonisht, jam shume e lirshme ne biseda (madje madje dhe shume me e sinqerte sec duhet/ deri diku e shoh dhe si disavantazh) por kjo nuk do te thote qe nuk jam e turpshme...sepsa jam shume :-[

Nejse..., por ke gabuar ne dicka tjeter rreth meje. Nuk studioj per shkenca politike dhe nuk kam studiuar per to. Ne fakt deget per te cilat kam studiuar jane me teper 'shkencat ekzakte'...ne fillim kam studiuar per Finance e me mbrapa per Matematike dhe Statistike :)

Nderkohe...ne lidhje me temen...I think, it's about time to give you the next question...so, here it goes:::
-- Nje person qe vlereson privilegjet e tij siper ....????... te tij, shpejt i humbet te dyja!


p.s., M.q.s nuk e kishe shkruajtur ''thes of kisses'' tamam sic duhet ne anglisht... mund te shprehesh keshtu ''bunch of kisses'' :P
Dhe perseri, te falenderoj...
« Editimi i fundit: 09-02-2005, 20:55:35 nga SmiLey »

 • Postime: 420
 • Gjinia: Mashkull
olsion
#95 ne: 09-02-2005, 22:35:32
Epo c'fare te bejme??? Ngelem jashte.
Pastaj nuk te le une vetem ty.  :-[

Ato duartrokitjet qe thua ti i kam per tu ngrohur nje cike, se eshte ftohte ketej nga Tirana. Pastaj u ftohem fare me ate humbjen e kombetares  ><

Faleminderit per  :perqafim, une po i ngre ne fuqi te 10 dhe po ti kthej perseri.

E shikon qe edhe ti je transparente, ( megjithate eshte dhe merita ime qe e vura re  :D ). Por nuk e ke mire kur mendon se eshte disavantazh.

Pastaj ti mund te kesh aq cilesi te mira sa duhet nje ore ti numerosh, PO AMA TI VETEM E TURPSHME NUK JE.

Me fal per supozimin por... se si ma dha truri   :-\

Po si nuk me the gje per ate ndihmen qe te dhashe, apo te erdhi inat qe nuk e gjete dot???  :(

Kete e ke shume te lehte:
Nje person qe vlereson privilegjet e tij siper principeve te tij, shpejt i humbet te dyja!

Meqe me permende podiumin po te gjej nje te lehte qe e kam degjuar nga Fatos Nano:

Qendroj aq lart sa ...????... nuk me arrin as thembrat.

P.S. Mire atehere: Nje arke me puthje ne balle, nje maune me puthje ne faqe, dhe nje aeoplanmbajtese te ngarkuar plot me puthje ne  :-*

 • Postime: 5949
SmiLey
#96 ne: 10-02-2005, 13:41:23
Perse mbete jashte more???
E di qe eshte ftohte ne Tirane se kam folur me prinderit atje dhe me thane po te njejten gje...me vjen me te vertete keq ;-(
Ketu tek ne nuk eshte dhe aq ftohte dhe me pelqen se eshte ''dry'' and not rainy...

Per humbjen e kombetares tone dhe une u merzita dje...por ja qe futbolli keshtu e ka...nje here humb e nje here fiton.

Tani persa i perket karakterit tim per te qene nje vajze e sinqerte...eshte e vertete ajo qe thashe me pare (dmth deri diku e shoh dhe si disavantazh)...perse?! Well, jam aq e sinqerte saqe nje here ne universitet me tha dikush:-- You know you make me feel bad...'cause sometimes, I think you are ''painfully honest''...
Dhe qe atehere, dhe pse shumica e pelqejne kete virtyt tek une... e di qe ka dhe nga ata, qe i vendos ne pozite :(

Nderkohe, e turpshme jam dhe shume madje...por fakti qe nuk me njeh personalisht...mend oj se nuk te jep shume perparesi per te me njohur ashtu sic duhet...keshtu qe...you know, minds can not always find the truth... ;)

Te me falesh, por mendoj se te falenderova per pergjigjen qe me dhe...ndoshta nuk kam qene e qarte m.q.s kam shkruajtur ne nxitim e siper :-[
Megjithate, ti e ke gjetur kesaj radhe pyetjen time...qellimisht ta dhashe te lehte...me pelqen t'i bej te tjeret te ndjehen fitimtare...bravo :lule
But be careful...I don't overdo it, ok?  :perqafim


p.s., Je shume i dashur Olsion dhe sinqerisht me ben te skuqem :-[  Bunch of kisses to you too...bye bye for tonight :pafshim

[attachment[/attachment]

 • Postime: 420
 • Gjinia: Mashkull
olsion
#97 ne: 10-02-2005, 17:17:38
Pune, pune nate e dite
Qe te shohesh pakez drite
Eh Naim te ishe vete
Ta provoje turn i trete

.nxjerre nga fonoteka e pasur e popullit tone.  <>

Ketu eshte aq ftohte sa nga tkurrja e trupit, mund te ulen pa problem dy vete ne nje sedilje.  :D

Shiko kombetarja jone e ka keshtu: nje here fiton e shtate here humb.

Me keto gjerat qe ke shkruar per veten tregon qe je pak egoiste, megjithate une kete e kisha te vertetuar se e gjithe shoqeria ime eshte egoiste keshtu qe edhe ti je "like me".  :hahaha

Mua me eshte mbushur mendja se mund ti dalloj njerezit nga syte, se cfare tipi jane. Me dergo nje "eyes pic" dhe pastaj do te te dergoj pershkrimin.

Per  punen e fitimtarit mund te te them: Mos prano dhurata nga Greket.  :lalala

P.S. Thank you very much. Por nuk e mendoj dot se si mund te skuqet nje femer para kompjuterit. Nje tjeter: Te dergoj nje puthje te shpejte dhe te fuqishme me me rakete Cruise.

Mendoj se tema ketu duhet te ishte jo "Gjeni fjalen qe mungon" por "What the other person is thinking about???"   :o

 • Postime: 5949
SmiLey
#98 ne: 11-02-2005, 05:24:10
Olsion...ah, ah c'na gjeti thuaj...une e di perseri ndryshe pjesezen qe vendose...
"Pune, pune nate e dite
 Qe te shohesh pakez drite
 Eh Naim te ishe vete
 Te punoje turn i trete..."

Nejse, ngadale more i uruar, ngadale... se ty te kemi dhe prej Korce...nuk jeni te kalitur ju korcaret nga i ftohti o...se andej nga juve kur bie bore, bie dhe me gjyma ;)

Tani...persa me kishe shkruajtur ne lidhje me karakterin tim...nuk me thua...a ka ndonje ne kete bote qe nuk eshte paksa egoist?! Kush eshte ai/ajo qe dhe nese niset te bej nje bamiresi apo miresi dikujt...sikurse dhe te dhuroj dicka nga vetvetja nuk perfiton disi nga ky akt...pse, mos valle nuk perfitojne keta njerez kenaqesine shpirterore (ndoshta dhe ate mendore)...? Besoj se po!
Ndaj i dashur, problemi qendron nese je apo behesh ne jete me shume sec duhet egoist...se per pak o...te gjithe paperjashtim jemi, ok ;-)

Me tej, ajo e mbushura e mendjes top per ty...a e di (?) qe vlen dhe per mua :perqafim...keshtu qe, pa he'... hidhu ti nje here te me tregosh nje ''eyes pic'' nga vetja, e pastaj mbase te tregoj dhe une :P

Ejjjj...ta paca borxh...por pse more tu mbyllt e mendjes...dhe ''greke'' me bere more :-\
Si korcar qe je, ti i dashur anon me teper dhe ke me shume mundesi per te qene paksa si ato...ndersa une jam lindur e rritur ne Tirane...keshtu qe, a-ha...shanset jane teper te pakta <)>


p.s., Se fundi, sa per skuqjet apo venien ne siklet...do te them dicka... MOS ve doren ne zjarr per njerez qe nuk njeh...
Pastaj, keto puthjet i leshoke pa problem fare...apo thuaj...vetem keto qe jane me korrispodence :D
Dhe nese tema titullohet ashtu sic e permende ti...perseri hyn tek tema e LOJRAVE & KUIZEVE :)

 • Postime: 420
 • Gjinia: Mashkull
olsion
#99 ne: 11-02-2005, 19:01:21
Smiley.. une nuk i mbaj mend poezite keshtu qe kur i kujtoj ato qe me mungojne i shtoj vete  :D

Epo kaq ftohte sa eshte ketu edhe nga Siberia te jesh do ta kesh problem.

Per karakterin nuk po e zgjas me se jemi te dy ne nje mendje dhe keshtu qe nuk ka debat kjo teme.

Po une po ti kisha qejf greket nuk do te shprehesha ashtu. Nejse une e kisha fjalen per kalin e Trojes. :lalala

Me vjen keq te te kujtoj qe ate fjaline Nanos nuk e ke mbaruar.  ><

P.S. E shikon qe kisha te drejte kur thashe qe nuk je e turpshme.  <>  Ndersa per puthjet te jesh e bindur qe po te ishe ketu do te ti kisha dhene "dal vivo".

Here are my eyes 1 year ago.

[attachment[/attachment]