Dialog permes muzikes - Lojra

×
Albanian Forums, Zerion Zeri yt Zeri Info, Forumi Shqiptar Al Virtual, Diskutime, Biseda, Chat Njofje, Informatika, Teknologjia, Gazeta Tema, Gazetat Shqiptare, Bota Sot, www Channel Albania, Telegrafi Kosovo, Ballkani Web, Gazeta Lajme shqip, Lajmet e Fundit Shqiperia Kosova, Dita, Panorama, Kryeartikull, Faqja Kryesore, Video Shqip, Muzike Shqipe, Njoftime, Lajmerime, Temat Online, Gazetat, Kosovare, Shtypi Ditor, Sporti Shqiptar, Dashuria, Pyetje Pergjigje, Keshilla, Ndihme, Webmaster Shqiptar, Familja, Shqiptaria, Muzika, Receta Gatimi, Imazhe, Vipat-shqiptar, Aktualiteti
Media Sociale
Mesazhe Private
Shqiptaret duke lexuar tema interesante dhe te ndryshme
Tema re

Dialog permes muzikes

Dialog permes muzikes

· 64 · 7103

 • Postime: 100
 • Karma: +0/-0
 • Gjinia: Femer

ne: 17-06-2010, 18:38:25
Do jete argetuese te flasim me nj-tj duke perdorur tekstet muzikore?:)

 • Postime: 100
 • Karma: +0/-0
 • Gjinia: Femer

#1 ne: 17-06-2010, 18:41:29
Atehere po e nis une,
e di qe do vish...(Elita 5)

 • Postime: 1757
 • Karma: +10/-4
 • Gjinia: Femer

#2 ne: 18-06-2010, 02:49:32
Në varre, në varre atje do t`më takosh.........(SHEKULLI I DREQIT)

P.s. temë e lezetshme. :)

 • Postime: 100
 • Karma: +0/-0
 • Gjinia: Femer

#3 ne: 18-06-2010, 10:11:31
eci vetem
dhe pas me ndjek vec hija ime
dhe kudo
ne kete qytet gjej vec kujtime
prap ti mbledh
dhe vizatoj me to portretin tend
portretin tend...(Vedat Ademi)p.s.flm :)

 • Postime: 359
 • Karma: +5/-0
 • Gjinia: Femer

#4 ne: 18-06-2010, 19:29:31

Ketu sdo jem do jem larguar
Ne toke I tretur si te tjeret
Ne kafenene e preferuar
Nuk do me shohin kamarieret
................... ................... ..
po kur te jesh merzitur shum
ne raft te librave kerkom
aty i fshehur do te jem un
ne ndonje fjal a ndonje shkronj

mjafton qe librin pak ta heqesh
dhe un do zbres do vi pran teje
ti si dikur me mall do qeshesh
si nje blerim pas nje rekeje     (Dritero Agolli)

 • Postime: 100
 • Karma: +0/-0
 • Gjinia: Femer

#5 ne: 19-06-2010, 16:38:07
Çdo natë në fundvit ,vi me t`kujtu.
vi prap me t`than qe mbram m`ke mungu.
çdo natë në fundvit ,vi me ta fal.
por e di çdo ditë ty të kam në fjal.
Çdo dy herë në vit , ora ime ndrron.
Kujtimi për ty .vetmin veq ma shton.
çdo natë në fundvit , vi me ta falë
por e di çdo ditë ty të kom në fjalë.
Ref.(2x)
Unë do të vi çdo ditë.
E ti bënu hije.
Dëgjoje kët heshtje qe s`flet,
Siç vije në dimer e verës më lije ,
as qe e dije sa me vret...
Çdo fjal qe e flet ndalem e jetoj
netët qe i pres mëngjesi mi ndalon
çdo natë në fundvit një tregim i vjeter
jetën time sot falja dikujt tjetër.
Ref.(2x)
Unë do të vi çdo ditë.
E ti bëhu hije.
Dëgjoje këtë heshtje qe s`flet,
Siç vije në dimer e verës më lije ...
as qe e dije sa me vret...(Vesa Luma)

 • Postime: 12100
 • Karma: +185/-20
 • Gjinia: Femer

#6 ne: 19-06-2010, 17:09:05
A thua ku je ti..
A thua enderr ishe ti..
me mundon kujtimi per ty.....

Netet pa ty
me jane te gjata dhe pa fund....
I ngjaj udhetarit...qe ec, e s'mbrrin askund...

 • Postime: 1757
 • Karma: +10/-4
 • Gjinia: Femer

#7 ne: 20-06-2010, 11:48:39
Sonte gjithcka ndahet n'gjysmë përvec dhimbjes
Sonte asgjë s'është e lehtë përvec ikjes
Sonte kujt dorën ia mban , kujt ne vesh i flet
Puthja jote nesër kend e pret e kend me vonë e vret !!! (MARIGONA)

 • Postime: 359
 • Karma: +5/-0
 • Gjinia: Femer

#8 ne: 22-06-2010, 16:24:39
Ti knon e vetës tënde qefin po ja bon
Mendon se ti je zemër një në një milion
Po fluturon shumë nalt kishe po ki sukses
E unë me kan në këtë vend bon mirë me pas kujdes


Ti e di vet, në internet
Vetën klikon 500 herë në ditë
Dhe nesër flet në çdo gazet
E bon ti kot, sikur se ke pritë


Vazhdon klonimi për çdo ditë e një më shumë
Gabon kur thua se tash shit-in e boj unë
Nuk mundet askush emrin ty me ta majt n’men
Kaq shumë me vetën tënde menon se je në trend

Ty po ta them
Me dal në skenë
Nuk ja vlen
No no no
Rritu dhe pak
U bo bajat
Nuk ke shans
Jo jo oo


game ooooverrrrrrrrr --GENTA (per ato qe ja majn nalt)  :engjell:

 • Postime: 12100
 • Karma: +185/-20
 • Gjinia: Femer

#9 ne: 30-06-2010, 13:57:54
ncncncncn cfare teksti i cuditshem ky siper..

 • Postime: 18095
 • Karma: +727/-523
 • Gjinia: Femer

#10 ne: 30-06-2010, 14:00:28
Could I have this kiss forever...

 • Postime: 100
 • Karma: +0/-0
 • Gjinia: Femer

#11 ne: 30-06-2010, 16:38:25
The Smile On Your Face:Alison Krauss
It's amazing how you can speak right to
my heart
Without saying a word you can light up
the dark
Try as I may I could never explain
What I hear when you don't say a thing
The smile on your face
Lets me know that you need me
There's a truth in your eyes
Saying you'll never leave me
The touch of your hand
Says you'll catch me where ever I fall
You say it best
When you say nothing at all
All day long I can hear people talking
aloud
But when you hold me near
you drown out the crowd
Old Mr. Webster could never define
What's been said between your heart and
mine
The smile on your face
Lets me know that you need me
There's a truth in your eyes
Saying you'll never leave me
The touch of your hand
Says you'll catch me if ever I fall
You say it best
When you say nothing at all
The smile on your face
Lets me know that you need me
There's a truth in your eyes
Saying you'd never leave me
The touch of your hand
Says you'll catch me whereever I fall
You say it best
When you say nothing at all

 • Postime: 12100
 • Karma: +185/-20
 • Gjinia: Femer

#12 ne: 02-07-2010, 18:46:04
...If I lie here
If I just lie here
Would you lie with me and just forget the worldd.....

 • Postime: 18095
 • Karma: +727/-523
 • Gjinia: Femer

#13 ne: 03-07-2010, 21:52:15
Prap zemra rreh qe ty te takoi
koha qe na ndau asgjë nuk ndryshoi
prap jemi afër por nuk jemi bashke
jo kurrë nuk munda me jetu pa t’dashtë.

Dil njëherë nga zemra ime
dil si loti nga k’ta sy
veç njëherë ta di n’ket jetë
si jetohet pa t’dasht ty.... ^o)

 • Postime: 277
 • Karma: +0/-0

#14 ne: 03-07-2010, 22:09:06
...If I lie here
If I just lie here
Would you lie with me and just forget the worldd.....kte vjaze e kam ne qejf

 • Postime: 12100
 • Karma: +185/-20
 • Gjinia: Femer

#15 ne: 04-07-2010, 12:23:44

kte vjaze e kam ne qejf

ehe...e di :D

 • Postime: 12100
 • Karma: +185/-20
 • Gjinia: Femer

#16 ne: 04-07-2010, 12:24:17
Where is the moment we needed the most
You kick up the leaves and the magic is lost
You tell me your blue skies fade to grey
You tell me your passion's gone away
And I don't need no carryin' on

You stand in the line just to hit a new low
You're faking a smile with the coffee to go
You tell me your life's been way off line
You're falling to pieces everytime
And I don't need no carryin' on....

#17 ne: 04-07-2010, 14:26:31
....Cause you had a bad day... :(

 • Postime: 18095
 • Karma: +727/-523
 • Gjinia: Femer

#18 ne: 05-07-2010, 08:51:52
Tash jeta pa ty nuk paska kuptim
dhimbja per ty nuk paska sherim
me ty i kalova gjithe te mirat e jetes..

 • Postime: 12100
 • Karma: +185/-20
 • Gjinia: Femer

#19 ne: 07-07-2010, 18:33:35
Will you stay with me, will you be my love
Among the fields of barley
We'll forget the sun in his jealous sky
As we lie in the fields of gold.....

 • Postime: 18095
 • Karma: +727/-523
 • Gjinia: Femer

#20 ne: 07-07-2010, 22:55:48
Gjithe tekstin e kesaj...

flora gashi-nese vdes

#21 ne: 08-07-2010, 11:55:05
Az mah, az mah yihyeh
soveinu kan bichlal
hen hachaim kashim
hen ke'admat prashim
Az mah, az mah yihyeh
sapeinu ha'umlal
kan betzarei hahar
bein hamatok lamar

 • Postime: 1406
 • Karma: +75/-34
 • Gjinia: Femer

#22 ne: 08-07-2010, 12:00:45
You can tell by the way, she walks that she's my girl
You can tell by the way, she talks that she rules the world.
You can see in her eyes that no one is her chain.
She's my girl, my supergirl.

And then she'd say, it's Ok, I got lost on the way
but I'm a supergirl, and supergirls don't cry.
And then she'd say, it's alright, I got home late tast night,
but I'm a supergirl, and supergirls just fly.

And then she'd say that nothing can go wrong.
When you're in love, what can go wrong?
And then she'd laugh the nightime into day
pushing her fear further long.

And then she'd say, it's Ok, I got lost on the way
but I'm a supergirl, and supergirls don't cry.
And then she'd say, it's alright, I got home, late last night
but I'm a supergirl, and supergirls just fly.

And then she'd shout down the line tell me she's got no more time
'cause she's a supergirl, and supergirls don't hide.
And then she'd scream in my face, tell me that leave, leave this place
'cause she's a supergirl, and supergirls just fly

Yes, she's a supergirl, a supergirl,
she's sewing seeds, she's burning trees
She's sewing seeds, she's burning trees,
yes, she's a supergirl, a supergirl, a supergirl, my supergirl..

 • Postime: 19
 • Karma: +0/-0

#23 ne: 09-07-2010, 09:48:38
une po postoj nje muzike te miksuar
Best house music 2010 July { Albania forever )

 • Postime: 12286
 • Karma: +336/-221
 • Gjinia: Femer

#24 ne: 09-07-2010, 10:28:43

Temat e fundit