×

Dialog permes muzikes

Dialog permes muzikes

· 63 · 4603

 • Postime: 12151
 • Gjinia: Femer
dreamm
#50 ne: 06-06-2013, 19:34:19
I'm covering my ears like a kid
when your words mean nothing, I go la la la
I'm turning off the volume when you speak
cause if my heart can't stop it, I find a way to block it

Po me kujton "Horrid Henry"  :D

 • Postime: 18283
 • Gjinia: Femer
ßåßy ღ
#51 ne: 06-06-2013, 20:13:24
haha, e kena fiksim

 • Postime: 12151
 • Gjinia: Femer
dreamm
#52 ne: 06-06-2013, 20:23:37
haha, e kena fiksim

Us 2 LOL
Apparently I am moody Margaret :D ^o)

 • Postime: 12746
Mishel...............
#53 ne: 10-06-2013, 08:43:42
Oh I wish we could go back to where we started,
Love, lost love, you're so cold, cold hearted,
the fire in your eyes gets me out of my mind,
how could it be, that you're so blind

 • Postime: 12746
Mishel...............
#54 ne: 10-06-2013, 08:48:50
If I smile and don't believe
Soon I know I'll wake from this dream
Don't try to fix me I'm not broken
Hello I'm the lie living for you so you can hide
Don't cry

Suddenly I know I'm not sleeping
Hello I'm I'm still here
All that's left of yesterday

 • Postime: 12746
Mishel...............
#55 ne: 12-06-2013, 09:23:22
And I'm only here
To bring you free love
Let's make it clear
That this is free love
No hidden catch
No strings attached
Just free love
No hidden catch
No strings attached
Just free love

Hey girl
You've got to take this moment
Then let it slip away
Let go of complicated feelings
Then there's no price to pay

 • Postime: 18283
 • Gjinia: Femer
ßåßy ღ
#56 ne: 15-06-2013, 22:31:27
We are not broken, just bent
and we can learn to love again...

 • Postime: 18283
 • Gjinia: Femer
ßåßy ღ
#57 ne: 18-06-2013, 22:21:27
Give me a sign and let me know if we're through
 If you don't love me like I love you
 But if you cry at night the way I do
 I'll know that somebody's lying..

 • Postime: 12746
Mishel...............
#58 ne: 18-06-2013, 22:53:31
harroje harroje ti dashurine tone
largoji ti brendat
i lumtur jeto

se ti e di mire tani
c'eshte dashuria
................... .

 • Postime: 12746
Mishel...............
#59 ne: 21-06-2013, 11:51:31
Elhaida Dani - Sje me (Official Lyrics, HD 1080p Cd-rip)


Nata po kalon... e vetme flas gjithmone me lot, me zë
dikur rastësia ime ishe ti. Tani s'je më
nuk di nga t'ja nis këtë herë
as nuk di të përfundoj
do ta gris këtë copëz jetë që mbaroi...

 • Postime: 12746
Mishel...............
#60 ne: 28-06-2013, 11:29:47
Shpirti me thyhet kur shoh ate shikim
syte flasin vete per ndjenjen qe ke ne shpirt
lotet ne sy s'te jane thare
i fsheh per te mos i pare
erdhi koha per tu ndare
per tu ndare...
per tu ndare...

Duro zemer ti mos qaj
me jep force qe lotet dot ti mbaj
me puth me flit ngadale
sic di zemer vetem ti
ndarja eshte shume e rende
vret zemren dhe ha ndonje shpirt
me puth me flit ngadale
sic di zemer vetem ti


 • Postime: 12328
 • Gjinia: Femer
Shej
#61 ne: 28-06-2013, 16:30:22
alla alla

 • Postime: 6926
 • Gjinia: Femer
erlehta
#62 ne: 15-06-2019, 22:15:35
Ketu sdo jem do jem larguar
Ne toke I tretur si te tjeret
Ne kafenene e preferuar
Nuk do me shohin kamarieret
................... ................... ..
po kur te jesh merzitur shum
ne raft te librave kerkom
aty i fshehur do te jem un
ne ndonje fjal a ndonje shkronj

mjafton qe librin pak ta heqesh
dhe un do zbres do vi pran teje
ti si dikur me mall do qeshesh
si nje blerim pas nje rekeje     (Dritero Agolli)

Ah mo Dritero, keto vargje nuk do vdesin kurre.