E Njejte apo Sinonim me Fjalen - 29 - Lojra

×
Albanian Forums, Zerion Zeri yt Zeri Info, Forumi Shqiptar Al Virtual, Diskutime, Biseda, Chat Njofje, Informatika, Teknologjia, Gazeta Tema, Gazetat Shqiptare, Bota Sot, www Channel Albania, Telegrafi Kosovo, Ballkani Web, Gazeta Lajme shqip, Lajmet e Fundit Shqiperia Kosova, Dita, Panorama, Kryeartikull, Faqja Kryesore, Video Shqip, Muzike Shqipe, Njoftime, Lajmerime, Temat Online, Gazetat, Kosovare, Shtypi Ditor, Sporti Shqiptar, Dashuria, Pyetje Pergjigje, Keshilla, Ndihme, Webmaster Shqiptar, Familja, Shqiptaria, Muzika, Receta Gatimi, Imazhe, Vipat-shqiptar, Aktualiteti
Media Sociale
Mesazhe Private
Shqiptaret duke lexuar tema interesante dhe te ndryshme
Tema re

E Njejte apo Sinonim me Fjalen

E Njejte apo Sinonim me Fjalen

· 1449 · 58866

#700 ne: 02-05-2008, 19:12:49
lendim-plagosje (shpriterore)

varferi

 • Postime: 12100
 • Karma: +185/-20
 • Gjinia: Femer

#701 ne: 02-05-2008, 20:24:41
varferi-fatkeq :S


arsye

#702 ne: 03-05-2008, 00:51:28
arsye-llogjike.  bezdisje

 • Postime: 12100
 • Karma: +185/-20
 • Gjinia: Femer

#703 ne: 03-05-2008, 01:50:35
bezdisje-gerricje

ajke

 • Postime: 138
 • Karma: +1/-0
 • Gjinia: Mashkull

#704 ne: 03-05-2008, 07:31:48
ajke - krem

tullumbace

 • Postime: 12100
 • Karma: +185/-20
 • Gjinia: Femer

#705 ne: 03-05-2008, 12:19:54
tullumbace- e shendoshe  ( me siguri ke pasur ne mendje dic.tjeter :D)


ngrohtesi :)

#706 ne: 03-05-2008, 13:28:28
ngrohtesi-zjarr.                        lemeri

 • Postime: 138
 • Karma: +1/-0
 • Gjinia: Mashkull

#707 ne: 03-05-2008, 13:40:39
lemeri - tmerr(llahtari)

çpoj

#708 ne: 03-05-2008, 13:47:00
cpoj-leroj. dhe thuhet shpoj.            eksitim?

 • Postime: 138
 • Karma: +1/-0
 • Gjinia: Mashkull

#709 ne: 03-05-2008, 14:00:24
eksitim - kenaqsi ,qejf i madh

buzë


ps.çpim eshte me e lezetshme

 • Postime: 12100
 • Karma: +185/-20
 • Gjinia: Femer

#710 ne: 03-05-2008, 14:08:06


buze-ndjesi :D

njejte :)

#711 ne: 03-05-2008, 14:10:06
epo sinonim per buze?  buze-mishtore-te holla, por buze jane.             fantazi

 • Postime: 12100
 • Karma: +185/-20
 • Gjinia: Femer

#712 ne: 03-05-2008, 14:14:36
fantazi-imagjinate

shprese

 • Postime: 5503
 • Karma: +0/-0
 • Gjinia: Femer

#713 ne: 03-05-2008, 17:19:04
Shprese s'ka tamam-tamam sinonim. Mund te them deshire, urate, por nuk sinonimojne tamam.

Fjala ime: Monedhe.

 • Postime: 138
 • Karma: +1/-0
 • Gjinia: Mashkull

#714 ne: 03-05-2008, 18:07:58
monedhe - para

fasule  :D

 • Postime: 5503
 • Karma: +0/-0
 • Gjinia: Femer

#715 ne: 03-05-2008, 18:22:44
Monedhe - Xheton (gjithashtu).

Fasule - Groshe.

Fjala ime: Pije.

 • Postime: 12100
 • Karma: +185/-20
 • Gjinia: Femer

#716 ne: 03-05-2008, 18:55:17
pije-leng

filozof

 • Postime: 1431
 • Karma: +0/-0
 • Gjinia: Mashkull

#717 ne: 03-05-2008, 19:39:52
filozof - largpames


teknik

 • Postime: 12100
 • Karma: +185/-20
 • Gjinia: Femer

#718 ne: 03-05-2008, 21:39:42
teknik-rregullues :D


nett

 • Postime: 5503
 • Karma: +0/-0
 • Gjinia: Femer

#719 ne: 03-05-2008, 22:38:29
Net - Lidhje/Internet/Shoqeri/Qarkull/Rreth.

Fjala ime: Vitamine.

 • Postime: 12100
 • Karma: +185/-20
 • Gjinia: Femer

#720 ne: 03-05-2008, 23:21:58
vitamine-ilac..

ardhje

 • Postime: 5503
 • Karma: +0/-0
 • Gjinia: Femer

#721 ne: 04-05-2008, 08:34:31
Ardhje - Mberritje/Arritje/Mikpritje.

Fjala ime: Identitet.

 • Postime: 12100
 • Karma: +185/-20
 • Gjinia: Femer

#722 ne: 04-05-2008, 12:55:46
identitet-leternjoftim

kuptim

 • Postime: 138
 • Karma: +1/-0
 • Gjinia: Mashkull

#723 ne: 04-05-2008, 14:10:12
kuptim = significance , signification  ,significato. :D

lesh


 • Postime: 12100
 • Karma: +185/-20
 • Gjinia: Femer

#724 ne: 04-05-2008, 14:11:40
lesh-push..

enigme

Temat e fundit