×

Fjale me Asocim.

Fjale me Asocim.

· 497 · 37050

 • Postime: 5503
 • Gjinia: Femer
Elegance
#25 ne: 01-03-2007, 05:17:39
Mustaqe - Ashpersi.

Fjala ime: Gogel.

 • Postime: 2658
 • Gjinia: Mashkull
Lumlumi
#26 ne: 01-03-2007, 15:06:26
Vogëlushe.  :D

Gazetë.

 • Postime: 5503
 • Gjinia: Femer
Elegance
#27 ne: 01-03-2007, 16:06:47
Gazete - fjalekryq.

Fjala Ime: Qepe.

 • Postime: 2658
 • Gjinia: Mashkull
Lumlumi
#28 ne: 01-03-2007, 16:22:53
Qepë - lot. :D

Kryq?

 • Postime: 3785
 • Gjinia: Mashkull
Syrgjyn
#29 ne: 01-03-2007, 17:59:49
Vampir. :P

Shpulle?

 • Postime: 2658
 • Gjinia: Mashkull
Lumlumi
#30 ne: 01-03-2007, 21:22:41
Faqe. :D

I kuq?
Capkenja
#31 ne: 02-03-2007, 01:18:36
flamur:)-pergjigja
kollombishte -fjala ime

 • Postime: 5503
 • Gjinia: Femer
Elegance
#32 ne: 02-03-2007, 02:03:41
Kollombishte - kolpo.

Fjala Ime: I/e qelbur.

 • Postime: 2658
 • Gjinia: Mashkull
Lumlumi
#33 ne: 02-03-2007, 02:35:30
I/e neveritshme. :D

Fjala ime: emër.

 • Postime: 5503
 • Gjinia: Femer
Elegance
#34 ne: 02-03-2007, 04:46:25
Emer - i shquar.
Emer - mbiemer.
Emer - i padegjuar.
Emer - fytyre.

Fjala ime: Kungull.

 • Postime: 2658
 • Gjinia: Mashkull
Lumlumi
#35 ne: 02-03-2007, 12:41:38
Farë.

Fjala ime: shkollë.

 • Postime: 5503
 • Gjinia: Femer
Elegance
#36 ne: 02-03-2007, 17:31:52
Shkolle - klase.
Shkolle - mesues.
Shkolle - provim.
Shkolle - nxenes.
Shkolle - godine.
Shkolle - mature.

Fjala Ime: Perkedhelje.
Capkenja
#37 ne: 02-03-2007, 19:04:49
perkedhelje-ndenjash,me duar
fjala ime-ngacmim

 • Postime: 2658
 • Gjinia: Mashkull
Lumlumi
#38 ne: 02-03-2007, 19:39:40
Ngacmim? - Eksitim.

Gërvishtje? - ...

P. S. më duhet ta them por të mos më bërtasë njeri se......Eleganca është shumë e zonja. :D

 • Postime: 5503
 • Gjinia: Femer
Elegance
#39 ne: 02-03-2007, 22:08:16
Ngacmim? - Eksitim.

Gërvishtje? - ...

P. S. më duhet ta them por të mos më bërtasë njeri se...
...Eleganca është shumë e zonja. :D

Gervishtje - seksuale.
Gervishtje - ne qafe.
Gervishtje - kafshim.
Gervishtje - e prekur.
Gervishtje - plage.
Gervishtje - gjak. etj. etj.

P.S. Flmd per komplimentin Lumlumi, po perse qenkam kaq e zonja une njehere?! Flmd gjithsesi.


Fjala ime: Ngjyrat. (Uhhhhhhhh ka shuuuuuuuume me kete. ;))
Capkenja
#40 ne: 02-03-2007, 22:19:42
Ngjyra-bojqielli kaq per mua mjafton se dua cdo gje qe eshte bojqielli(Detin,qiellin,syte bojqielli etj..)
Ngjyre tutkalli dhe kete e kam fiksim

Nga une-coroditje..

 • Postime: 2658
 • Gjinia: Mashkull
Lumlumi
#41 ne: 02-03-2007, 23:43:38
Çoroditje? Degjenerim. :)

P. S. Sepse po gjen shumë asociacione. :)
E për shumëçka tjetër po s'po flas se mos po vjen Lisa e më bërtet. :D
Capkenja
#42 ne: 03-03-2007, 01:33:52
ku eshte fjala :)

 • Postime: 5503
 • Gjinia: Femer
Elegance
#43 ne: 03-03-2007, 07:26:14
Ngjyrat - Piktura.
Ngjyrat - Pelhura.
Ngjyrat - Vizatimi.
Ngjyrat - Piktori.
Ngjyrat - e Kuqe.
Ngjyrat - Bardh e Zi.
Ngjyrat - Fotografi.
Ngjyrat - Bojerat.
Ngjyrat - Kafe.
Ngjyrat - Lejla.
Ngjyrat - Blu.
Ngjyrat - Lapsi. etj. etj. (Te thashe qe me "ngjyrat" mund te gjesh shuuuuuuuuume fjale dhe per Lisen mos ki gajle, po he.)

Meqe ti nuk the nje fjale te re, vazhdojme me fjalen "degjenerim", si thua, meqe e gjete per fjalen "coroditje"?!

Atehere: Degjenerim.

 • Postime: 23130
 • Gjinia: Mashkull
M A X
#44 ne: 03-03-2007, 10:41:50
Degjenerim - Perendim :D

 • Postime: 2658
 • Gjinia: Mashkull
Lumlumi
#45 ne: 03-03-2007, 12:14:06
Harrova unë, harroi dhe Maksi, kështu që... po vazhdoj unë.

Gjeneratë?

 • Postime: 5503
 • Gjinia: Femer
Elegance
#46 ne: 03-03-2007, 22:51:04
Gjenerate - te rinj.
Gjenerate - dekade.
Gjenerate - brez.
Gjenerate - pleqeri.
Gjenerate - pasuri.

Fjala ime: Perdhunim.

 • Postime: 2658
 • Gjinia: Mashkull
Lumlumi
#47 ne: 03-03-2007, 23:17:17
Përdhunim? Imponim.

Kofshë?

 • Postime: 5949
SmiLey
#48 ne: 04-03-2007, 00:48:49
kofshe - pule
kofshe - gjeli
kofshe - e majme
kofshe - e bute
kofshe - seksi
kofshe - e bardhe
kofshe - leshatore
LOL

pickim? :P

 • Postime: 5503
 • Gjinia: Femer
Elegance
#49 ne: 04-03-2007, 06:53:59
Pickim - nxirje.
Pickim - seks.
Pickim - gudulisje.
Pickim - dashuri.
Pickim - seksual.
Pickim - plage.
Pickim - dhimbje.

Fjala ime (per hater te SmiLey-t): E Buzeqeshur.
 

Cila fjale kërkohet ?

Nisur nga Vendori

Postimi i fundit 19-06-2007, 17:37:05
nga Elegance
Fjale me Rime.

Nisur nga Elegance

Postimi i fundit 17-05-2012, 13:40:13
nga Mishel...............
Transformoni fjalen ne nje fjale tjeter....

Nisur nga stalion

Postimi i fundit 07-12-2007, 21:07:47
nga ibraim
Fjalë e fshehur brënda një emri

Nisur nga argonaut

Postimi i fundit 17-12-2008, 22:25:44
nga Oqeani
Fjale e urte popullore Kush te do te ......?

Nisur nga benitezi

Postimi i fundit 17-09-2009, 23:16:46
nga tinkaa