×

Fjale me Asocim.

Fjale me Asocim.

· 497 · 37087

 • Postime: 2658
 • Gjinia: Mashkull
Lumlumi
#75 ne: 04-03-2007, 21:48:23
Shkolla? - Arsimi, kolegji, doktorata, magjistratura, profesori, nxënësi, huligani... :P

 • Postime: 287
 • Gjinia: Mashkull
OXSA
#76 ne: 05-03-2007, 03:27:02
Fundosje

 • Postime: 2658
 • Gjinia: Mashkull
Lumlumi
#77 ne: 05-03-2007, 03:43:34
Kaaaaaa prapë e kam harru fjalën time.
Fundosje? - Ujë. Thellësi. Fund. Not...

Fjala ime: sy.
Fjala ime: sy.
Fjala ime: sy.
Fjala ime: sy.
Fjala ime: sy.
Fjala ime: sy.
Fjala ime: sy.
Fjala ime: sy.
:)

 • Postime: 5503
 • Gjinia: Femer
Elegance
#78 ne: 05-03-2007, 05:32:57
Elita 5 - Vetem 5 minuta.
Elita 5 - E Urrej Shiun.
Elita 5 - Grup Muzikor.
Elita 5 - Muzike.
Elita 5 - Kosova.

Fjala ime: panxhar.

 • Postime: 2658
 • Gjinia: Mashkull
Lumlumi
#79 ne: 05-03-2007, 15:23:18
Elegancë, Elita 5 ka qenë në faqen e kaluar. :)
Dhe këngën "Vetëm 5 minuta" nuk e këndon "Elita 5". Po ashtu nuk është nga Kosova. :D

Panxhar? - Sheqer, bimë barishtore, panxharsheqer...

Fjala ime: sy. :)
Capkenja
#80 ne: 05-03-2007, 16:13:58
sy-bojqiell,sy sa nje filxhan,sy si te maces,sy larushe,sy bukur,sy te mjegulluar,sy te mallengjyer!

 • Postime: 2658
 • Gjinia: Mashkull
Lumlumi
#81 ne: 05-03-2007, 16:18:53
Dhe Çapkënia si unë e harroi fjalën e vet. ;)
Capkenja
#82 ne: 05-03-2007, 16:21:52
Dhe Çapkënia si unë e harroi fjalën e vet. ;)
ahahha harraqe madhe une:)

Fjala ime lum.

 • Postime: 2658
 • Gjinia: Mashkull
Lumlumi
#83 ne: 05-03-2007, 16:27:15
Lum? - I lumtur, i gëzuar, bofsha për ty, Haxhiu (komandanti)... :)

P. S. Më harraqe se unë nuk je. :P

Fjala ime: lumë.

 • Postime: 5503
 • Gjinia: Femer
Elegance
#84 ne: 05-03-2007, 17:42:26
Lume - i madh.
Lume - Lumturi.
Lume - i derdhur.
Lume - Dallge.
Lume - Ere.
Lume - Pranvere. etj.

P.S. Lumi, ky forumi s'ka qenë ne terezi dje, sepse kur dhashe unë postimin e fundit këtu, postimi i fundit para meje ishte ai me fjalën "Elita 5". Dhe unë e di qe ata s'janë nga Kosova, por dikur kur i kam dëgjuar për herë të parë, ashtu me ishin fiksuar kështuqë unë Eleganca, i shoqeroj ata me fjalën "Kosovë". Nejse...

Fjala Ime: Mersenare.

 • Postime: 2658
 • Gjinia: Mashkull
Lumlumi
#85 ne: 05-03-2007, 18:13:49
Mercenare - tradhtare, renegate, armike, tinëzare...

Ma kujtove një koncert të Elitës 5 në Prishtinë kah viti 1999 ose 2000. Sa u pata emocionuar. I kam kënduar të gjitha këngët barabar me ta. :D
Btw, të pëlqejnë ty?

Eh se e harrova fjalën time.
Fjala ime: kontrabandë.

 • Postime: 5503
 • Gjinia: Femer
Elegance
#86 ne: 05-03-2007, 19:16:05
Kontrabande - Femra.
Kontrabande - Droge.
Kontrabande - Jashte Ligjit.
Kontrabande - Burg.
Kontrabande - Pimp.
Kontrabande - Kurvar.
Kontrabande - I Zi.
Kontrabande - Keq. etj.

Fjala ime: E Blerte.

 • Postime: 2658
 • Gjinia: Mashkull
Lumlumi
#87 ne: 05-03-2007, 19:26:33
E blertë? - E gjelbër, livadhet, sytë, pranvera, Blerta, frutat e papjekura...

Fjala ime: e kuqe?

 • Postime: 5503
 • Gjinia: Femer
Elegance
#88 ne: 05-03-2007, 19:42:16
E Kuqe - Dielli.
E Kuqe - Zjarri.
E Kuqe - Kuqaloshe.
E Kuqe - Perendimi.
E Kuqe - Muzgu.
E Kuqe - Ngjyra.
E Kuqe - Dashuria.
E Kuqe - Shen Valentini.
E Kuqe - Trendafilat.
E Kuqe - Dashuria.
E Kuqe - Krishtlindja.
E Kuqe - Molla.
E Kuqe - Luleshtrydhja.
E Kuqe - Rrushi.
E Kuqe - Qershia.
E Kuqe - Shega.
E Kuqe - lengu i frutave.
E Kuqe - Bostani.
E Kuqe - Floket.
E Kuqe - Qukat.
E Kuqe - "Ana Flokekuqja" (ka qene serial per femije, serial i animuar.)
E Kuqe - Kesulekuqja.
E Kuqe - celulari qe kam patur.
E Kuqe - E Zeze.
E Kuqe - Shqiperia.
E Kuqe - Gjaku.
E Kuqe - Flamuri. Ehuuuuuuuu, ka plooooooot.

Fjala Ime: Gjinkalla.

 • Postime: 2658
 • Gjinia: Mashkull
Lumlumi
#89 ne: 05-03-2007, 20:30:26
Gjinkalla? - Insekt, zile, llafazane...

Bleta? - ...
Capkenja
#90 ne: 05-03-2007, 23:32:59
Bleta-puntore,pickim ,mjalte,dyll,jetese ne tufe,koshere.
Capkenja
#91 ne: 05-03-2007, 23:33:38
harrova fjalen..

harraqe-mqs e bej shpesh here !

 • Postime: 2658
 • Gjinia: Mashkull
Lumlumi
#92 ne: 06-03-2007, 02:53:10
Harraqe? - Harrestare, e hutuar, e humbur, çapkëne (hehehe shaka).

 • Postime: 5503
 • Gjinia: Femer
Elegance
#93 ne: 06-03-2007, 04:12:33
Edhe ky tjetri poshte meje, harroi fjalen. Atehere une po ve 2 fjale meqe Lumi harroi te tijen. :P

Fjalet e mia: Vjollce.
Kafe.

 • Postime: 6926
 • Gjinia: Femer
erlehta
#94 ne: 06-03-2007, 04:20:02
Brazil :D

Oriz

 • Postime: 2658
 • Gjinia: Mashkull
Lumlumi
#95 ne: 06-03-2007, 04:23:21
Jaaaaaaaaaaa kjo është e pafalshme. Prapë harrova. E Çapkënia i thotë vetes harraq. Ihaaaa e unë? Harraq², madje harraq³. :S

Vjollcë? - Lule, ngjyrë, emër femre, pranverë...
Kafen po ua lë ta pinë dhe ta asocionojnë të tjerët. :)

 • Postime: 5503
 • Gjinia: Femer
Elegance
#96 ne: 06-03-2007, 04:32:25
Brazil :D

Oriz

Ti e asocove Kafene me Brazilin apo jo?! Te lumte fare goxha asocim ke bere.

Atehere ja edhe asocimet e mia:

Vjollce - Lule.
Vjollce - Emer.
Vjollce - Vashe.
Vjollce - Kenge Popullore.
Vjollce - Ngjyrat.
Vjollce - Lejla.
Vjollce - Pranvera.
Vjollce - Zambaket.
Vjollce - Lule-surratkat.

Kafe - E Erret.
Kafe - E Hidhur.
Kafe - E Zeze.
Kafe - (me) Qumesht.
Kafe - Kafeine.
Kafe - Kafene.
Kafe - Bar.
Kafe - Konjak.
Kafe - Raki. :d
Kafe - Brazil.
Kafe - Port Charles.
Kafe - Sonny (nga seriali "General Hospital") lol
Kafe - Syte.
Kafe - Ullinj.
Kafe - Bajame.
Kafe - Lajthi.


Fjala Ime: Bulmet.

 • Postime: 2658
 • Gjinia: Mashkull
Lumlumi
#97 ne: 06-03-2007, 04:44:48
Bulmet - qumësht, djathë, kos, dhallë...

Vjollcën e kreva unë, pse lodhesh? ;)

Fjala ime: bukuri. :)

 • Postime: 5503
 • Gjinia: Femer
Elegance
#98 ne: 06-03-2007, 05:19:50
Bukuri - Yll.
Bukuri - Njerez.
Bukuri - Vajze.
Bukuri - Hyjnore.
Bukuri - Hijeshi.
Bukuri - Femer.
Bukuri - Cfaredo.
Bukuri - E Pakrahasueshme.
Bukuri - E Larte.
Bukuri - Natyre.
Bukuri - Natyrore/Natyrale.
Bukuri - Lule.
Bukuri - Perjashta.
Bukuri - Dita.
Bukuri - Yjet.
Bukuri - Qielli.
Bukuri - Syri.
Bukuri - Nuse.
Bukuri - Dhender.
Bukuri - Dasma. etj. etj. ka shume. :)

Fjala Ime: Dasme. (Ehuuuuuuuuu ka shume; kjo eshte e lehte te asociohet. LOL)

 • Postime: 5503
 • Gjinia: Femer
Elegance
#99 ne: 06-03-2007, 18:18:19
He more Lumi, ku ke humbur?!

Dasme - Kenge.
Dasme - Valle.
Dasme - Dhender.
Dasme - Nuse.
Dasme - Djegia e Shamise.
Dasme - Dasmore.
Dasme - te Ftuar.
Dasme - Shoqeria.
Dasme - Kurora e Nuses.
Dasme - Fustan i Bardhe.
Dasme - Vello.
Dasme - Damaxhelat.
Dasme - Kishe.
Dasme - Qirinj.
Dasme - Altar.
Dasme - Muzike.
Dasme - D.J.
Dasme - Saze.
Dasme - Buqeta e Luleve.
Dasme - Darke e Madhe.
Dasme - Mish i Pjekur. :P
Dasme - Torte me Kate. etj. etj.

Fjala e re: Kurbet.


Jepi Lumi.
 

Cila fjale kërkohet ?

Nisur nga Vendori

Postimi i fundit 19-06-2007, 17:37:05
nga Elegance
Fjale me Rime.

Nisur nga Elegance

Postimi i fundit 17-05-2012, 13:40:13
nga Mishel...............
Transformoni fjalen ne nje fjale tjeter....

Nisur nga stalion

Postimi i fundit 07-12-2007, 21:07:47
nga ibraim
Fjalë e fshehur brënda një emri

Nisur nga argonaut

Postimi i fundit 17-12-2008, 22:25:44
nga Oqeani
Fjale e urte popullore Kush te do te ......?

Nisur nga benitezi

Postimi i fundit 17-09-2009, 23:16:46
nga tinkaa