Gjeje kodin - Lojra

×
Albanian Forums, Zerion Zeri yt Zeri Info, Forumi Shqiptar Al Virtual, Diskutime, Biseda, Chat Njofje, Informatika, Teknologjia, Gazeta Tema, Gazetat Shqiptare, Bota Sot, www Channel Albania, Telegrafi Kosovo, Ballkani Web, Gazeta Lajme shqip, Lajmet e Fundit Shqiperia Kosova, Dita, Panorama, Kryeartikull, Faqja Kryesore, Video Shqip, Muzike Shqipe, Njoftime, Lajmerime, Temat Online, Gazetat, Kosovare, Shtypi Ditor, Sporti Shqiptar, Dashuria, Pyetje Pergjigje, Keshilla, Ndihme, Webmaster Shqiptar, Familja, Shqiptaria, Muzika, Receta Gatimi, Imazhe, Vipat-shqiptar, Aktualiteti
Media Sociale
Mesazhe Private
Shqiptaret duke lexuar tema interesante dhe te ndryshme
Tema re

Gjeje kodin

Gjeje kodin

· 7 · 2064

 • Postime: 2648
 • Karma: +67/-6
 • Gjinia: Mashkull

ne: 06-11-2010, 00:45:07
Duhet te kesh pak njohuri nga matematika, pake logjike  dhe zgjidhet problemi. Qellimi eshte ta hapni fajlin i  cili eshte i mbrojtur me nje password e qe do ta gjeni te ngarkuar me poshte :D

Provojeni :)

OK ky eshte problemi .

Nje nenpunes donte te hynte ne ndertesen ku kishte zyrene  tij te punes, por ai kishte harruar kodin hyres.
Por kishte mbajtur ne mend pese te dhena ne lidhje me ate kod si me poshte.

Numri i peste plus numri i trete jane te barabarte me katermbedhjete.
Numri i katert eshte nje me i madh se numri i dyte.
Numri i pare eshte nje me pak se dyfishi i numrit te dyte.
Numri i dyte plus numri i trete jane te barabart me dhjete.
Shuma e te peste numrave eshte e barabarte me tridhjete.

Cilet jane kete pese numra ? :D

Ata qe do te arrijne ta hapin fajlin, e shkruajne emrin e tyre ne ate fjal dhe e ngarkojne perseri kestu. Rrjedhimisht vetem ata qe ia arrijne ta hapain mund ta shofin se kush e ka gjet passwordin :D

Nje loje pak me ndryshe :)

Argetim te kendeshm !


 • Postime: 3782
 • Karma: +16/-2
 • Gjinia: Mashkull

#1 ne: 06-11-2010, 01:17:22
E hapa. ;)

 • Postime: 2648
 • Karma: +67/-6
 • Gjinia: Mashkull

#2 ne: 06-11-2010, 02:03:23
Bravo, bravo  ;)

(Mos e ke hap ne tjera menyra ti ?  :D ,,   po mahitem   ;)  )

 • Postime: 3782
 • Karma: +16/-2
 • Gjinia: Mashkull

#3 ne: 06-11-2010, 02:05:42
Bravo, bravo  ;)

(Mos e ke hap ne tjera menyra ti ?  :D ,,   po mahitem   ;)  )

Do që të postoj zgjidhjen? :)

 • Postime: 2648
 • Karma: +67/-6
 • Gjinia: Mashkull

#4 ne: 06-11-2010, 02:07:15
Jo jo,

Mos e merr parasysh ate ne kllapa, te besoj plotesisht  :)

Nje sqarim te vogel per te tjeret.

Tani shkarkone ate qe e ka ngarku Syrgjyni. ;)

 • Postime: 3782
 • Karma: +16/-2
 • Gjinia: Mashkull

#5 ne: 06-11-2010, 02:23:22
Po ta nis zgjidhjen time me MP. ;)

 • Postime: 4264
 • Karma: +73/-57

#6 ne: 10-06-2019, 13:28:20
Edhe pse qenka e vjeter kjo teme tash e pashe dhe me beri pershtypje ai kod se si eshte :D

Ama aty ne liste vetem dy emra qenkan :D

Temat e fundit