Jep - merr - ngjit - prit! - Lojra

×
Albanian Forums, Zerion Zeri yt Zeri Info, Forumi Shqiptar Al Virtual, Diskutime, Biseda, Chat Njofje, Informatika, Teknologjia, Gazeta Tema, Gazetat Shqiptare, Bota Sot, www Channel Albania, Telegrafi Kosovo, Ballkani Web, Gazeta Lajme shqip, Lajmet e Fundit Shqiperia Kosova, Dita, Panorama, Kryeartikull, Faqja Kryesore, Video Shqip, Muzike Shqipe, Njoftime, Lajmerime, Temat Online, Gazetat, Kosovare, Shtypi Ditor, Sporti Shqiptar, Dashuria, Pyetje Pergjigje, Keshilla, Ndihme, Webmaster Shqiptar, Familja, Shqiptaria, Muzika, Receta Gatimi, Imazhe, Vipat-shqiptar, Aktualiteti
Media Sociale
Mesazhe Private
Shqiptaret duke lexuar tema interesante dhe te ndryshme
Tema re

Jep - merr - ngjit - prit!

· 26560 · 592710

Jep - merr - ngjit - prit!

· 26560 · 592710

 • Postime: 6973
 • Karma: +0/-0
 • Gjinia: Mashkull
 • i identifikuar

  ne: 21-05-2005, 20:09:28
  Ja po filloj edhe një lojë të re dhe të thjeshtë pa komplikime dhe që mund të inkuadrohemi të gjithë aq më tepër që nuk nevojitet shumë inteligjencie për të qenë pjesëmarrës.
  E quajta kështu ngase: fillimisht unë jap një fjalë e postuesi pas meje i merr tri shkornjat e fundit, ia ngjet disa shkonja të tjera me të cilat formon një fjalë tjetër dhe pret nga tjetri të bëjë të njëjtën gjë.
  Mundohuni që të jepni fjalë të atilla që mund të gjendet fjalë e re me tri shkornjat e fundit. Përpiquni që ta mbaroni fjalën me shkonja të atilla që teorikisht mund të gjendet fjalë e re shqipe. Mund të përdorim edhe emra, edhe qytete etj.
  Kur bllokohet loja dhe nuk gjejmë dot fjalë me tri shkonjat e fjalës paraprake atëherë postuesi i fundit duhet të fillojë një fjalë të re (shpresoj se e respektojmë këtë sa të mundemi  ;) ). Kutpohet nuk insistoj shumë sepse qëllimi kryesor këtu është të zbavitemi.
  Për çdo paqartësi shprehuni. :)
  Ja po filloj unë.

  Forum

  • Postime: 3712
  • Karma: +3/-2
  • Gjinia: Femer
 • i identifikuar

  #1 ne: 22-05-2005, 10:39:58
  Sa ide te mira ka Sineri.Te lumte!

  Rumania

  • Postime: 6973
  • Karma: +0/-0
  • Gjinia: Mashkull
 • i identifikuar

  #2 ne: 22-05-2005, 10:46:50
  Faleminderit shumë, Elektra. :)
  Niagara

  • Postime: 3712
  • Karma: +3/-2
  • Gjinia: Femer
 • i identifikuar

  #3 ne: 22-05-2005, 10:48:47
  Arabia.
  « Editimi i fundit: 22-05-2005, 10:55:18 nga Sineri »

  • Postime: 6973
  • Karma: +0/-0
  • Gjinia: Mashkull
 • i identifikuar

  #4 ne: 22-05-2005, 10:51:41
  Biandri (martesë e një femre me dy burra).

  • Postime: 3712
  • Karma: +3/-2
  • Gjinia: Femer
 • i identifikuar

  #5 ne: 22-05-2005, 10:57:44
  Dritare

  • Postime: 6973
  • Karma: +0/-0
  • Gjinia: Mashkull
 • i identifikuar

  #6 ne: 22-05-2005, 10:59:28
  Arendator.

  • Postime: 3712
  • Karma: +3/-2
  • Gjinia: Femer
 • i identifikuar

  #7 ne: 22-05-2005, 11:03:29
  Tornado

  • Postime: 6973
  • Karma: +0/-0
  • Gjinia: Mashkull
 • i identifikuar

  #8 ne: 22-05-2005, 11:06:45
  Adonis.

  • Postime: 3712
  • Karma: +3/-2
  • Gjinia: Femer
 • i identifikuar

  #9 ne: 22-05-2005, 11:11:09
  Nisan

  • Postime: 6973
  • Karma: +0/-0
  • Gjinia: Mashkull
 • i identifikuar

  #10 ne: 22-05-2005, 11:13:47
  Sandra.

  • Postime: 3712
  • Karma: +3/-2
  • Gjinia: Femer
 • i identifikuar

  #11 ne: 22-05-2005, 11:15:09
  Drakulla.

  • Postime: 6973
  • Karma: +0/-0
  • Gjinia: Mashkull
 • i identifikuar

  #12 ne: 22-05-2005, 11:18:25
  Ullastra (ulli i egër).

  • Postime: 3712
  • Karma: +3/-2
  • Gjinia: Femer
 • i identifikuar

  #13 ne: 22-05-2005, 11:20:45
  Trangulli.  P.S.Siner,sinqerisht jam e befasuar si i njeh disa shprehje interesante shqipe.Te lumte.

  • Postime: 6973
  • Karma: +0/-0
  • Gjinia: Mashkull
 • i identifikuar

  #14 ne: 22-05-2005, 11:22:18
  Ulliri.

  P. S. Faleminderit shumë shumë Elektra. :)

  • Postime: 3712
  • Karma: +3/-2
  • Gjinia: Femer
 • i identifikuar

  #15 ne: 22-05-2005, 11:24:42
  Iritimi.

  • Postime: 6973
  • Karma: +0/-0
  • Gjinia: Mashkull
 • i identifikuar

  #16 ne: 22-05-2005, 11:29:27
  Imigrimi.

  • Postime: 3712
  • Karma: +3/-2
  • Gjinia: Femer
 • i identifikuar

  #17 ne: 22-05-2005, 11:36:59
  Imitimi

  • Postime: 6973
  • Karma: +0/-0
  • Gjinia: Mashkull
 • i identifikuar

  #18 ne: 22-05-2005, 11:41:51
  Imigrim.

  • Postime: 3712
  • Karma: +3/-2
  • Gjinia: Femer
 • i identifikuar

  #19 ne: 22-05-2005, 11:42:41
  Rima.

  • Postime: 6973
  • Karma: +0/-0
  • Gjinia: Mashkull
 • i identifikuar

  #20 ne: 22-05-2005, 11:48:37
  Imagjinata.

  • Postime: 3712
  • Karma: +3/-2
  • Gjinia: Femer
 • i identifikuar

  #21 ne: 22-05-2005, 11:53:49
  Atavizëm.

  • Postime: 6973
  • Karma: +0/-0
  • Gjinia: Mashkull
 • i identifikuar

  #22 ne: 22-05-2005, 11:57:44
  Zëmër.

  • Postime: 3712
  • Karma: +3/-2
  • Gjinia: Femer
 • i identifikuar

  #23 ne: 22-05-2005, 12:05:33
  Mëria

  • Postime: 6973
  • Karma: +0/-0
  • Gjinia: Mashkull
 • i identifikuar

  #24 ne: 22-05-2005, 12:08:00
  Riatdhesim.

  Temat e fundit