Jep - merr - ngjit - prit! - 30 - Lojra

×
Albanian Forums, Zerion Zeri yt Zeri Info, Forumi Shqiptar Al Virtual, Diskutime, Biseda, Chat Njofje, Informatika, Teknologjia, Gazeta Tema, Gazetat Shqiptare, Bota Sot, www Channel Albania, Telegrafi Kosovo, Ballkani Web, Gazeta Lajme shqip, Lajmet e Fundit Shqiperia Kosova, Dita, Panorama, Kryeartikull, Faqja Kryesore, Video Shqip, Muzike Shqipe, Njoftime, Lajmerime, Temat Online, Gazetat, Kosovare, Shtypi Ditor, Sporti Shqiptar, Dashuria, Pyetje Pergjigje, Keshilla, Ndihme, Webmaster Shqiptar, Familja, Shqiptaria, Muzika, Receta Gatimi, Imazhe, Vipat-shqiptar, Aktualiteti
Media Sociale
Mesazhe Private
Shqiptaret duke lexuar tema interesante dhe te ndryshme
Tema re

Jep - merr - ngjit - prit!

· 26560 · 595823

Jep - merr - ngjit - prit!

· 26560 · 595823

 • Postime: 217
 • Karma: +2/-2
 • i identifikuar

  #725 ne: 10-06-2005, 20:12:31
  surati   (jo e jona por ....!)

  • Postime: 6973
  • Karma: +0/-0
  • Gjinia: Mashkull
 • i identifikuar

  #726 ne: 10-06-2005, 20:20:30
  Atifete.

  P. S. Brfani, çka je tuj e shkru atë fjali njëherë me pikëpyetje e mandej me pikëçuditje (jo e jona por ....) :O :O :O

  • Postime: 217
  • Karma: +2/-2
 • i identifikuar

  #727 ne: 10-06-2005, 20:41:11
  surpriza   (jo e jona por ...?)  kjo fjalë nuk ështe e jona në shqipe dhe me pikëpyetje të pyeta që a bën kështu (sado pak kështu deshta të them)


  surati   (jo e jona por ....!)   pikë quditëse se nuk mundja të gjej ndonje fjalë ne gjuhën shqipe šdhe më erdh qudi (sado pak kështu deshta të them).

  P.s Sineri rregulloj vëllau i im në qoftë se do dhe bëre si ti din e është ma së miri.

  • Postime: 217
  • Karma: +2/-2
 • i identifikuar

  #728 ne: 10-06-2005, 20:43:11
  e teleisur  

  • Postime: 6973
  • Karma: +0/-0
  • Gjinia: Mashkull
 • i identifikuar

  #729 ne: 10-06-2005, 20:48:20
  Surinam.

  P. S. Brfani, nuk ka. lidhje që fjalët kanmë prejardhje të huaj. Me rëndësis është se përdoren edhe në shqip. Vertëm se nuk thuhet surat por surrat por prapë e lashë si krahizarizëm. Se vërtet po më duket se po e teproj duke bërë kërkesa respektimi të gjuhës. :S

  • Postime: 27099
  • Karma: +11/-5
  • Gjinia: Mashkull
 • i identifikuar

  #730 ne: 10-06-2005, 20:51:03
  namaz

  • Postime: 6973
  • Karma: +0/-0
  • Gjinia: Mashkull
 • i identifikuar

  #731 ne: 10-06-2005, 20:54:28
  Mazitet.

  • Postime: 217
  • Karma: +2/-2
 • i identifikuar

  #732 ne: 10-06-2005, 21:02:47
  tetar    

  ok sineri .  surat në dialektin tim beso themi dhe nuk kam ndëgjuar dikënd që të thot surrat por shih sa efikase është kjo lojë se po mësoj shumë dhe po argëtohem apo jo ?

  • Postime: 6973
  • Karma: +0/-0
  • Gjinia: Mashkull
 • i identifikuar

  #733 ne: 10-06-2005, 21:04:41
  Targat.

  P. S. Plotësisht e vërtetë, Brfani. Kjo lojë mund të ketë edhe karakter mësimor. Them se shumë fjalë mund të mësohen këtu prandaj nganjëherë po insistoj që të respektojmë gjuhën e pastër shqipe.

  • Postime: 217
  • Karma: +2/-2
 • i identifikuar

  #734 ne: 10-06-2005, 21:07:29
  Gatimet

  Plotësisht ke të drejtë.

  • Postime: 6973
  • Karma: +0/-0
  • Gjinia: Mashkull
 • i identifikuar

  #735 ne: 10-06-2005, 21:09:38
  Metalik.

  • Postime: 217
  • Karma: +2/-2
 • i identifikuar

  #736 ne: 10-06-2005, 21:29:19
  Likuidim    

  • Postime: 6973
  • Karma: +0/-0
  • Gjinia: Mashkull
 • i identifikuar

  #737 ne: 10-06-2005, 21:33:02
  Diminutivet (emrat e shkurtuar si p. sh. Elizabeta - Liza apo Liridon - Don).

  • Postime: 217
  • Karma: +2/-2
 • i identifikuar

  #738 ne: 10-06-2005, 21:46:06
  Vetanake  

  Siner ndonjë fjalë që na shpjer deri tek fjala "Gjumë"

  • Postime: 6973
  • Karma: +0/-0
  • Gjinia: Mashkull
 • i identifikuar

  #739 ne: 10-06-2005, 21:49:06
  A ke gjumë :P
  Hhehehehehehhe.


  Akesis (vija e startit në atletikë në stadiumet e lashta greke).

  • Postime: 217
  • Karma: +2/-2
 • i identifikuar

  #740 ne: 10-06-2005, 21:50:43
  sistematike

  hahahahahah sineri jo për besë.
  « Editimi i fundit: 10-06-2005, 21:51:30 nga Sineri »

  • Postime: 6973
  • Karma: +0/-0
  • Gjinia: Mashkull
 • i identifikuar

  #741 ne: 10-06-2005, 21:53:41
  I keqi.

  • Postime: 1162
  • Karma: +0/-0
  • Gjinia: Femer
 • i identifikuar

  #742 ne: 11-06-2005, 13:19:10
  Ore Siner po na bere me turp ore :-[ hiqe ate i-ne ne fund te pakten qe te vazhdoje loja.

  Nese vendos ta heqesh atehere un vazhdoj me

  Keqkuptim

  • Postime: 6973
  • Karma: +0/-0
  • Gjinia: Mashkull
 • i identifikuar

  #743 ne: 11-06-2005, 13:25:37
  Timonieri.

  P. S. Paj mua as që më paska shkuar mendja te ajo që ke menduar ti. Ka shumë mundësi që të gjesh fjalë me atë që kishte mbetur. Po pasi je bërë ti me turp atëherë ja e ndërrova. ;)

  • Postime: 1162
  • Karma: +0/-0
  • Gjinia: Femer
 • i identifikuar

  #744 ne: 11-06-2005, 13:27:55
  Erinda

  • Postime: 6973
  • Karma: +0/-0
  • Gjinia: Mashkull
 • i identifikuar

  #745 ne: 11-06-2005, 13:28:38
  Ndalesë.

  • Postime: 1162
  • Karma: +0/-0
  • Gjinia: Femer
 • i identifikuar

  #746 ne: 11-06-2005, 13:37:14
  E sekelldisur (kur nuj je rehat)

  • Postime: 6973
  • Karma: +0/-0
  • Gjinia: Mashkull
 • i identifikuar

  #747 ne: 11-06-2005, 13:38:48
  Surprizë.

  • Postime: 1162
  • Karma: +0/-0
  • Gjinia: Femer
 • i identifikuar

  #748 ne: 11-06-2005, 13:45:31
  I Zëvëndësuar


  • Postime: 6973
  • Karma: +0/-0
  • Gjinia: Mashkull
 • i identifikuar

  #749 ne: 11-06-2005, 13:53:04
  U arkivua.

  Temat e fundit