Zerion

Zeri yt => Lojra => Teme e nisur nga: SexyGina ne 15-09-2005, 22:16:26

Titulli: Kete apo ate...?/ This or that...?
Postuar nga: SexyGina ne 15-09-2005, 22:16:26
Rregullat jane te thjeshta:
Un ju prezantoj me dy opsione, juve duhet te zgjidhni njeren qe do donit
te kishit, pastaj ju lini dy opsione te tjera dhe te tjeret zgjedhin dhe keshtu
me rradhe...
___________________ ___________________ ___________________ ____
Shembull:
Antari 1:
Dashurine apo Parat?

Antari 2:
Parate
Veren apo Birren?

Antari 3:
Birren
Blun apo te Kuqen?

Etj...

___________________ ___________________ ___________________ ____

E thjeshte huh?  Well let's get started! :-]

Tani apo Pastaj?
Titulli: : Kete apo ate...?/ This or that...?
Postuar nga: LinaVL ne 23-09-2005, 14:22:34
Tani ;) ;) ^o)

Mal apo fush?
Titulli: : Kete apo ate...?/ This or that...?
Postuar nga: Hersianna ne 25-09-2005, 21:53:52
Fushe...

Po apo Jo?
Titulli: : Kete apo ate...?/ This or that...?
Postuar nga: LinaVL ne 25-09-2005, 23:47:38
Jo Jojo: Jojo:


Raki apo Votka?  (Un pre vete nuk pi asnjeren as tjetren)
Titulli: : Kete apo ate...?/ This or that...?
Postuar nga: gesa1900 ne 26-09-2005, 05:50:30
  :P  Vodka   :P


Cun apo goc?
Titulli: : Kete apo ate...?/ This or that...?
Postuar nga: nimi1977 ne 21-10-2005, 06:18:26
çun
veren apo dimrin?
Titulli: : Kete apo ate...?/ This or that...?
Postuar nga: gesa1900 ne 21-10-2005, 09:53:02
veren

diten apo naten
Titulli: : Kete apo ate...?/ This or that...?
Postuar nga: e dashur ne 27-10-2005, 10:47:13
naten
lart apo poshte
Titulli: : Kete apo ate...?/ This or that...?
Postuar nga: **Elona** ne 02-12-2005, 08:43:21
 LART
 LOL
 NESER APO PASNESER
Titulli: : Kete apo ate...?/ This or that...?
Postuar nga: e dashur ne 02-12-2005, 09:28:28
neser

dimer apo vere
Titulli: : Kete apo ate...?/ This or that...?
Postuar nga: Prishtinasja ne 02-12-2005, 10:38:24
vere

diell apo shi ???
Titulli: : Kete apo ate...?/ This or that...?
Postuar nga: poisonivy ne 02-12-2005, 10:56:08
shi
ying apo yang
Titulli: : Kete apo ate...?/ This or that...?
Postuar nga: **Elona** ne 02-12-2005, 14:44:14
ying
  italian apo gjerman
Titulli: : Kete apo ate...?/ This or that...?
Postuar nga: poisonivy ne 03-12-2005, 08:38:48
asnjeri
nenen a baben
Titulli: : Kete apo ate...?/ This or that...?
Postuar nga: Charlie ne 03-12-2005, 12:27:19
Të dyte

Une apo Ti
Titulli: : Kete apo ate...?/ This or that...?
Postuar nga: SexyGina ne 04-12-2005, 00:18:54
un

britney spears apo christina aguilera?
Titulli: : Kete apo ate...?/ This or that...?
Postuar nga: Lisa ne 04-12-2005, 08:11:43
christina

kanatjere leshi apo corape leshi?
Titulli: : Kete apo ate...?/ This or that...?
Postuar nga: SmiLey ne 04-12-2005, 08:58:30
corape leshi por lesh i bute :P (kanatieret leshi s'i duroj dot, se me kruhet trupi pastaj :D)

Kapele apo shall per dimer? (s'ka te dyja, duhet me zgjidh vetem njeren nga mundesite) ;)
Titulli: : Kete apo ate...?/ This or that...?
Postuar nga: Lisa ne 04-12-2005, 09:53:03
kapele......(se shallin vetem per bukuri e mabj une )

kacurrele apo te drejta (floket)
Titulli: : Kete apo ate...?/ This or that...?
Postuar nga: AngelDeviled ne 04-12-2005, 10:24:47
Te drejta, se me cmenen tu i dreju kacurrelat LOL

Schick Quattro apo Intuition
LOL
Titulli: : Kete apo ate...?/ This or that...?
Postuar nga: Thugette_Girl ne 04-12-2005, 10:26:39
Dashuri apo urrejtje...
Titulli: : Kete apo ate...?/ This or that...?
Postuar nga: Prishtinasja ne 05-12-2005, 03:36:36
Dashuri  :-x :-x

puthje apo ledhatime ????
Titulli: : Kete apo ate...?/ This or that...?
Postuar nga: e dashur ne 05-12-2005, 07:01:19
ledhatime

shpejt apo ngadale
Titulli: : Kete apo ate...?/ This or that...?
Postuar nga: poisonivy ne 05-12-2005, 11:20:37
shpejt
afer apo larg
Titulli: : Kete apo ate...?/ This or that...?
Postuar nga: U.J.K.U ne 06-12-2005, 08:13:36
Afer

Ngjitur apo puthitur
Titulli: : Kete apo ate...?/ This or that...?
Postuar nga: e dashur ne 06-12-2005, 12:22:00
ngjitur

Fjale apo heshtje?
Titulli: : Kete apo ate...?/ This or that...?
Postuar nga: Charlie ne 06-12-2005, 18:41:35
heshtje ...ma mir eshte

Lopë  apo Gomar
Titulli: : Kete apo ate...?/ This or that...?
Postuar nga: **Elona** ne 06-12-2005, 19:36:38
Lope se ben qumesht

 Miser apo grure?
Titulli: : Kete apo ate...?/ This or that...?
Postuar nga: Gjumashi ne 06-12-2005, 19:39:47
Dashuri apo urrejtje...

Ty bashke me dashurin.  :-[
Titulli: : Kete apo ate...?/ This or that...?
Postuar nga: Gjumashi ne 06-12-2005, 19:43:40
Mjellin!

Lufte apo Paqe?  ^o)
Titulli: : Kete apo ate...?/ This or that...?
Postuar nga: **Elona** ne 06-12-2005, 19:49:56
Lufte

 bukurine apo zgjuarsine? :P
Titulli: : Kete apo ate...?/ This or that...?
Postuar nga: U.J.K.U ne 06-12-2005, 20:56:20
Budallalliku.

Fallco apo i vertete.
Titulli: : Kete apo ate...?/ This or that...?
Postuar nga: Charlie ne 07-12-2005, 11:51:48
i vertetë

qetësi apo zhurmë
Titulli: : Kete apo ate...?/ This or that...?
Postuar nga: e dashur ne 07-12-2005, 12:11:19
zhurme

pallat apo vile?
Titulli: : Kete apo ate...?/ This or that...?
Postuar nga: Charlie ne 07-12-2005, 13:58:46
Vile

Liber apo Laps
Titulli: : Kete apo ate...?/ This or that...?
Postuar nga: e dashur ne 08-12-2005, 09:06:02
laps

Djale apo vajze?
Titulli: : Kete apo ate...?/ This or that...?
Postuar nga: U.J.K.U ne 08-12-2005, 09:09:10
Simpatike

E embel apo serte
Titulli: : Kete apo ate...?/ This or that...?
Postuar nga: e dashur ne 08-12-2005, 09:16:10
e embel


rrush apo kumbulla
Titulli: : Kete apo ate...?/ This or that...?
Postuar nga: Prishtinasja ne 08-12-2005, 09:19:35
rrush

film apo dramë???
Titulli: : Kete apo ate...?/ This or that...?
Postuar nga: e dashur ne 08-12-2005, 09:24:48
drame

i vogel apo i madh?
Titulli: : Kete apo ate...?/ This or that...?
Postuar nga: Charlie ne 08-12-2005, 09:49:26
i madh

i gjatë apo i shkurt?
Titulli: : Kete apo ate...?/ This or that...?
Postuar nga: e dashur ne 08-12-2005, 10:58:03
i gjate

me floke apo qeros?
Titulli: : Kete apo ate...?/ This or that...?
Postuar nga: U.J.K.U ne 08-12-2005, 11:01:04
Pak qeros

Por i mbushur nga poshte LOL
Titulli: : Kete apo ate...?/ This or that...?
Postuar nga: e dashur ne 08-12-2005, 12:47:27
Pak qeros

Por i mbushur nga poshte LOL

hahahaahahahahahaha
Titulli: : Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: kaltrina(Rinna) ne 04-01-2006, 02:24:45
e dihet paqeeeeeeeeeeeeee
Titulli: : Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: kaltrina(Rinna) ne 04-01-2006, 02:27:06
 e po dihet paqeeeeeeeeeeeeee
Titulli: : Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: kaltrina(Rinna) ne 05-01-2006, 01:39:22
hee sigurish paqe
Titulli: : Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: eurogina ne 22-01-2006, 13:41:09
biciklet apo patina?
Titulli: : Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: Vogelushja Korcare ne 22-01-2006, 13:51:35
bicikleta
akullore apo cokollate?
Titulli: : Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: Lefter ne 22-01-2006, 14:53:36
akullore


Ne dimer apo vere?
Titulli: : Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: eurogina ne 22-01-2006, 15:26:04
ne ver


larg apo afer?
Titulli: : Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: Vogelushja Korcare ne 27-01-2006, 10:19:59
Afer  :)
e kuqe apo e bardhe?
Titulli: : Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: Prishtinasja ne 28-01-2006, 03:26:20
e bardhë !!  :)

qytetin apo fshatin ???
Titulli: : Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: Untouchable ne 28-01-2006, 04:44:20
Qytetin :)

Udhetim apo studim?
Titulli: : Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: eurogina ne 29-01-2006, 21:49:49
studim

anije apo skaf
Titulli: : Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: LinaVL ne 31-01-2006, 01:02:38
studim

anije apo skaf


Anije.


BMW apo Ferari?
Titulli: : Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: Elektra ne 17-02-2006, 15:01:08
Ferari! :PSonte apo nesermbrema?
Titulli: : Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: Nvidia ne 25-02-2006, 20:09:55
sonte

do vish apo do vi une LOL LOL
Titulli: : Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: "RaGAzZo Di MaRe" ne 25-02-2006, 21:59:01
do vi une

do mbarojme pune apo do flem gjume
Titulli: : Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: Prishtinasja ne 10-03-2006, 13:04:05
asnjeren
 (?)
forumin apo msn ??????
Titulli: : Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: Karatisti ne 10-03-2006, 13:10:22
msn

por nuk e kam
Titulli: : Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: BabyDance ne 02-04-2006, 05:46:30
s'ta lypi njeri.. :P

celularin apo internetin ..? :)
Titulli: : Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: DragonFire ne 02-04-2006, 06:00:43
internetin

embelsiren apo kremin  :P
Titulli: : Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: BabyDance ne 02-04-2006, 06:10:39
te dyjat.. :P

kengen apo filmin...?
Titulli: : Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: DragonFire ne 02-04-2006, 06:13:17
filmin

tom cruise apo brad pitt?
Titulli: : Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: BabyDance ne 02-04-2006, 06:15:10
Raul Boven... :D :)

Britney Spears apo Cristina Aguileren...?
Titulli: : Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: Prishtinasja ne 02-04-2006, 07:39:35
asnjeren   ^o)

më mirë hunden e madhe apo vesht e mdhej ????  :P :P


Titulli: : Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: BabyDance ne 02-04-2006, 07:48:00
dreqi te hongte..asnjeren.. :P

Gojen e madhe apo kembet e gjata..? :D :P
Titulli: : Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: loni19 ne 02-04-2006, 07:57:08
ncncnncnc
cfare pyetje.
Asnjeren.A larte a poshte?
Titulli: : Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: BabyDance ne 02-04-2006, 08:00:12
Ne qfare kuptimi..? Do zgjedhja larte me mire.. hmmmmm:

Kaffen apo leng molle...? :)
Titulli: : Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: Prishtinasja ne 02-04-2006, 08:03:27
Kafen  :D :D


Llokumin apo bakllaven ????Titulli: : Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: BabyDance ne 02-04-2006, 08:10:44
Bakllaven .. :)

Portokallin apo kumbullen..? :)
Titulli: : Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: Prishtinasja ne 02-04-2006, 08:16:29
Portokallin  :D

Kinema apo  Teater ???
Titulli: : Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: BabyDance ne 02-04-2006, 08:25:26
Kineman.. :)

Ne mal apo ne fushe..? :D
Titulli: : Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: Prishtinasja ne 02-04-2006, 08:32:05
Ne fushë  :D

djemt me flok te gjata apo te shkurta ???  :P ^o)
Titulli: : Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: BabyDance ne 02-04-2006, 09:00:24
Kaqurel ma mire... :P :D

Saranden ( Kafeneja jone ) apo Zanen ( Familja moderne ) ?  :engjell:
Titulli: : Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: Prishtinasja ne 02-04-2006, 09:08:21
Saranden ( Kafeneja Jone )  ;) ;)

Familja Moderne apo Kafeneja jonë ??
Titulli: : Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: BabyDance ne 02-04-2006, 09:18:05
Te dyjat jane te mira veq Kafeneja ma kona ma shume... ;)

Agim Cekun apo Bajram Rexhepin...? :)
Titulli: : Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: Prishtinasja ne 02-04-2006, 09:24:00
 hmmmmm: hmmmmm: Agim çekun me shum  :D

Politiken apo Letersin ???
Titulli: : Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: Canim ne 02-04-2006, 10:34:37
une mu kon politiken e kisha zhduk ne vend por vetem me me pas pyet mu
Titulli: : Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: loni19 ne 02-04-2006, 13:23:04
hmmmmm: hmmmmm: Agim çekun me shum  :D

Politiken apo Letersin ???
Letersine...


Uje i rendomte apo uje mineral?
Titulli: : Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: Canim ne 02-04-2006, 15:44:08
ujin e rendomtë
Titulli: : Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: BabyDance ne 03-04-2006, 14:44:40
Letersine...

Uje i rendomte apo ujë mineral?

Ujin e rrendomte...

Nje film apo nje kenge...?
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: loni19 ne 04-04-2006, 09:43:37
Nje film.


Nje liber apo nje coca-cola?
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: BabyDance ne 04-04-2006, 12:46:13
Nje liber se coca-colan nuk ma kona me pi hiq..

Kete apo ate..? :D
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: Charlie ne 04-04-2006, 12:55:21
asnjeren :P

Bleten apo qershine :D
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: BabyDance ne 04-04-2006, 12:59:25
qershine , se bleta te kafshon.. :D

Këtë apo atë..? :D
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: Charlie ne 04-04-2006, 13:09:56
mos u bo interesant LOL

Mjaltin apo qumshtin
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: Kathy ne 04-04-2006, 13:13:10
Kete e dashur Blete.  :puth

 Kete  LOL, apo  :'(  ?
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: Kathy ne 04-04-2006, 13:17:16
Qumshtin...!

Varferine apo pasurine e fituar me pandershmeri?
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: Charlie ne 04-04-2006, 13:19:57
pasurin e ndershme LOL


shtepine apo apartament
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: BabyDance ne 04-04-2006, 13:25:23
shtepine normal... :)

Lutfi Hazirin apo Lulzim Bashen...? :D
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: Canim ne 05-04-2006, 06:07:33
Lutfi Hazirin

Familja Moderde apo Kafenaja jonë
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: BabyDance ne 05-04-2006, 06:16:20
Kafenaja jonë.. :)

Nje kenge apo nje film>>
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: tweet ne 10-04-2006, 08:59:03
Nje kenge


Nje pije apo nje akullore?  hmmmmm:
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: Pejanka ne 10-04-2006, 09:17:53
Nje pije ;)

Nenen apo babain? hmmmmm:

Respekt:
Pejanka
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: Charlie ne 10-04-2006, 11:01:00
Te dyte :D

Peja apo Prishtna :P
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: Pejanka ne 10-04-2006, 15:10:17
Të dytë :D

Peja apo Prishtna :P

Natyrisht qe Pejen :X :-x perq ;)

Dimer apo Vere?

Respekt:
Pejanka

Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: Elektra ne 11-04-2006, 13:38:14
Vere


Mal apo bregdet?
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: Belinaa ne 11-04-2006, 15:50:32
Bregdet
 
Peshkun apo gaforren?
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: BabyDance ne 13-04-2006, 16:18:35
Peshkun.. :)

Pulen apo Gjelin...? :D :perqafim :P
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: Era e Dashnis ne 13-04-2006, 19:16:23
asnjoni... kujdes nga virusi!!

liber apo dalje? hihihi
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: BabyDance ne 14-04-2006, 15:52:41
dalje normal . :P

hyrje apo dalje ? :P :D
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: Era e Dashnis ne 14-04-2006, 16:14:56
daljeee...

lakror apo fasule :P
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: loni19 ne 14-04-2006, 16:15:39
Hajt hyrje.Edhe pse mvaret, ha ha ha.
A dora a kemba?fasule more?A dora a kemba?
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: BabyDance ne 14-04-2006, 16:27:20
Doraa  :perqafim

Buzet apo gjuhen ? :D :P
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: Era e Dashnis ne 14-04-2006, 16:42:01
gjuhen LOL

akullore me luleshtrydhe apo me cokollat???
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: BabyDance ne 14-04-2006, 16:49:58
me cokollat me e mire mos vet ...mmmmm :)

Te duash apo te te duan ? :) :perqafim
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: Charlie ne 14-04-2006, 17:15:05
 te dua :D jo ty po dikend tjeter LOL

vetmia apo xhelozia :P

Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: machor ne 14-04-2006, 20:08:02
xhelozia  :D

po juve apo  juve LOL LOL
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: BabyDance ne 19-04-2006, 06:59:17
muve ma mire . :P

Juve apo juve muve apo muve > :P :D :P
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: machor ne 19-04-2006, 20:07:45
leje leje ,as muve as juve ,po ty personalisht edhe aksidentalisht  :D

si thua apo si them   :P
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: Prishtinasja ne 03-05-2006, 05:23:01
No Comment  :P

Computer apo Laptop?  :D
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: BabyDance ne 03-05-2006, 05:27:41
Computer per shtepi .
Laptop per me vete  LOL LOL

Trendafilin apo Lulediellin < :P
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: Prishtinasja ne 03-05-2006, 05:30:55
Trendafilin  :D :D

Serioz/e apo avanturist/e?  :P :P
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: BabyDance ne 03-05-2006, 06:05:28
E para  :D

Te japish apo te te japin  :P
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: Prishtinasja ne 03-05-2006, 06:11:46
 dyjat   :D :D

muzik shqipe  apo anglisht ?

Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: BabyDance ne 03-05-2006, 06:18:03
89 % shqip , 11 % gjuhe te huaja ( Anglisht , arabisht  :D )

Prishtinen apo Tiranen < :P  :D

Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: Prishtinasja ne 03-05-2006, 06:22:35
dyjat , por me shum PRISHTINEN  :D :D


Ulpianen apo Dardanin ??? ( lagje te Prishtinës  :D)
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: BabyDance ne 03-05-2006, 06:27:51
I di mos mi trego  :) ;)
Ulpianen valla  :)
Edhe Dardana e mire , Prishtin mo  :perqafim :perqafim

Te miren apo te keqen  :D
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: Prishtinasja ne 03-05-2006, 06:32:12
te miren  :D

Preferon partneren/in me floke te gjata,apo floke te shkutera?  :P
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: BabyDance ne 03-05-2006, 06:38:23
Te dyten  :D

Ujjin natyral apo mineral  :P
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: Prishtinasja ne 03-05-2006, 06:45:01
mineral  :D

revisten apo gazeten ?  :)
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: BabyDance ne 03-05-2006, 06:47:13
Revisten me shume por edhe gazetan po  :)

Leng molle apo portokalli  :)
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: DragonFire ne 03-05-2006, 06:48:59
lenge molle

milanon apo interin ?  :P
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: valdoente ne 06-05-2006, 04:46:49Milanon

New York-un apo Washingtonin?
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: Prishtinasja ne 06-05-2006, 14:31:13
New Yorkun   :D
 
Ameriken veriore apo jugore ???
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: BabyDance ne 07-05-2006, 14:40:53
Per me jetu ne verioren , per me vizitu jugoren  :D

Teatrin apo Kineman ??? :)
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: shkenctari nr 1 ne 07-05-2006, 15:32:39
kineman.dredhzen apo qershin? :P
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: BabyDance ne 07-05-2006, 16:33:41
dredhezen  :)

qumshtin apo kosin ? :D
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: Charlie ne 07-05-2006, 18:47:10
asnjeren :P nuk i dua


ne shtepi apo ne shkolle
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: Vogelushja Korcare ne 07-05-2006, 20:52:22
ne shtepi dhe se luan as topi  :D
goce apo cun?
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: shkenctari nr 1 ne 08-05-2006, 02:56:42
gocë kuptohet :P


mercedesin apo bmw???
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: BabyDance ne 08-05-2006, 03:46:35
bmw eshte me e lezetshme  :D

banese apo shtepi  :S
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: DragonFire ne 08-05-2006, 03:48:07
shtepi

gjumashin apo syrgjynin? :P
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: Berni ne 08-05-2006, 08:48:05
gjumash  :D

Hotel apo Motel  :D
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: DragonFire ne 08-05-2006, 08:51:10
hotel

maxin apo lulin?
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: BabyDance ne 08-05-2006, 09:02:20
Lulin se Max-i eshte i martum  :P

Liqenin apo detin < :P
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: DragonFire ne 08-05-2006, 09:03:29
knaqu lul :D

liqenin (ekam faer batllavem ketu :P)

italia a spanja?
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: BabyDance ne 08-05-2006, 09:12:37
Lul mos e ngo kete  :D

Te dyjat  ;)

Bakllaven apo embelsirat tjera  :P
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: DragonFire ne 08-05-2006, 09:15:27
aa bakllaven se nrroj po veq bajramu  bre dreqi :D

agim qeku apo hashim thaqi?
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: BabyDance ne 08-05-2006, 10:19:13
Agim Cekun  :perqafim
Ate tjetrin mos ma permend

Pulen e pjekur apo te zier ??? :P
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: DragonFire ne 08-05-2006, 10:21:12
te pjekur gjithsesi :D

dimri apo vera
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: Prishtinasja ne 08-05-2006, 11:00:03
vera  :D :D
veshje sportive apo elegante?  :)
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: DragonFire ne 08-05-2006, 11:28:20
sportive :)

kete apo ate? LOL
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: BabyDance ne 08-05-2006, 13:14:23
ate jo kete  :P

kete apo ate ?? :P
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: shkenctari nr 1 ne 08-05-2006, 19:22:36
kete  :P


po ose jo??Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: tweet ne 09-05-2006, 03:19:23
Po!

lenge apo birre?
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: Prishtinasja ne 09-05-2006, 04:02:41
lenge

fjale apo vepra ???
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: tweet ne 09-05-2006, 04:05:26
Vepra
 
Shetitje me veture apo shetitje ne kembe?
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: Prishtinasja ne 09-05-2006, 06:29:58
shetitje me vetur  :D :D

bjondin apo brune?   :P :D
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: BabyDance ne 09-05-2006, 07:39:07
e dyta  :D :P

Te paren apo te dyten  LOL
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: DragonFire ne 09-05-2006, 09:27:52
te dyten( me shiku avatarin tend prej te shmojtes)

te tretin apo te pestin?
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: BabyDance ne 09-05-2006, 12:07:41
Te katertin  :P

Ate apo kete ??? :D
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: shkenctari nr 1 ne 10-05-2006, 17:24:47
hajt kete :P


ke deshir?

artist apo kengetar??????????
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: BabyDance ne 10-05-2006, 21:18:03
Te dyten  :perqafim :)

Te dashuroni apo te te dashurojne ??? :P
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: Prishtinasja ne 12-05-2006, 02:47:58
të dyjat  :D :D ( nuk shkojn pa njera tjetren) :-x


me partner apo pa partner (single,solo) ?  :P
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: BabyDance ne 12-05-2006, 03:54:27
te paren mi  :XX :D

Numrin 1 apo numrin 2 < :P
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: shkenctari nr 1 ne 12-05-2006, 17:55:13
2-shin  :)


dijen-te hollat?
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: BabyDance ne 12-05-2006, 18:20:12
te paren  :)

dashurine apo dashurine ??? :) :D
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: shkenctari nr 1 ne 12-05-2006, 18:37:15
te paren se e dyta spo me pelqen :Pfilma apo muzik??
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: BabyDance ne 12-05-2006, 18:46:47
te dyten  :)

nje engjull apo nje djall ?? :)
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: DragonFire ne 13-05-2006, 04:00:08
te paren  :engjell:

nje te bukur apo nje te menqur?
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: BabyDance ne 13-05-2006, 10:46:49
Paiii  hmmmmm: i menquri e ka edhe bukurine sepse menquria e sjell edhe bukurine . :)
Te dyten pra  ;)

Nxehte apo ftohet ??? :P
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: DragonFire ne 13-05-2006, 10:49:56
te nxehten :)

nje te gjate apo nje te vogel (djal ose qik ) ?
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: BabyDance ne 13-05-2006, 14:58:51
Normal ma mire  :)

Te provokosh apo te te provokojne ??? :D
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: shkenctari nr 1 ne 13-05-2006, 16:49:50
asnjeren  Jojo:


po ose jo????
--------------
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: BabyDance ne 13-05-2006, 16:53:21
mvaret per qka  :D

me mire po apo me mire jo ???
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: Prishtinasja ne 13-05-2006, 19:37:56
mvaret  hmmmmm:

Martese apo bashkejetese? :D
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: DragonFire ne 14-05-2006, 05:00:26
martese LOL

unaz apo zinxhir?
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: Syrgjyn ne 14-05-2006, 05:02:11
Unaze.

Martese ne kishe apo buze detit?
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: DragonFire ne 14-05-2006, 05:03:10
e dyta ma romantik :)

vallezim apo kendim?
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: Syrgjyn ne 14-05-2006, 05:15:52
Vallezim -- jam shume i mire.
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: shkenctari nr 1 ne 15-05-2006, 19:09:04
ju pelqen aventurat apo lidhja serioze????/
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: DragonFire ne 16-05-2006, 01:27:37
lidhja serioze...??

kompjuter apo laptop?
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: BabyDance ne 16-05-2006, 01:53:36
kompjuter  :)

Mengjesin apo dreken ?? ^o)
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: DragonFire ne 16-05-2006, 06:09:30
dreken :D

laknur apo flia?
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: BabyDance ne 16-05-2006, 06:47:18
te dyjat  :)

Dardhen apo mollen  :engjell:
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: Prishtinasja ne 16-05-2006, 11:24:45
mollen  :D :D

msn apo forumin ???
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: GREATBOY ne 16-05-2006, 11:32:57
Te dyten

Princ apo sheik?????
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: BabyDance ne 16-05-2006, 11:35:42
asnjerin ( njeri normal dua ) :)

çaj apo kafe ???
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: GREATBOY ne 16-05-2006, 11:42:04
Kafe   (ate mos e thuj ti)

SLR apo Enzo Ferrari
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: BabyDance ne 16-05-2006, 11:45:29
Te dyten  ^o)

Enderen apo fantazin ?? :P
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: Prishtinasja ne 16-05-2006, 11:47:55
endrren  :D


Me biciklet apo me trotinet ?? :P :D

Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: BabyDance ne 16-05-2006, 11:52:55
te dyten  :D

te degjosh apo te te degjojne ??
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: Prishtinasja ne 16-05-2006, 11:58:51
te dyat  :D :D

Ismajl Kadare apo Shekspiri ? :)
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: GREATBOY ne 16-05-2006, 11:59:59
Shekspiri

çokollate e bardhe apo e zeze
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: Prishtinasja ne 16-05-2006, 12:02:14
çokollate e bardhe  :D :D

pranvera apo vera? :)
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: BabyDance ne 16-05-2006, 12:04:02
pranvera  :)

dimri apo vjeshta ???
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: Prishtinasja ne 16-05-2006, 12:05:14
vjeshta :)

Pak apo shume femije? :D
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: GREATBOY ne 16-05-2006, 12:07:46
Pak


G-Bani apo Rudi
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: BabyDance ne 16-05-2006, 12:08:59
Nuk i njoh une mire  :S

Tv apo radion ??
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: Prishtinasja ne 16-05-2006, 12:09:57
TV  :D :D

RTK apo TVSH ??
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: BabyDance ne 16-05-2006, 12:14:49
RTK  :)

MTV apo VIVA ??? :P
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: Prishtinasja ne 16-05-2006, 12:16:30
VIVA  :D :P

pllumb apo fëllanzë? :D
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: BabyDance ne 16-05-2006, 12:19:07
pellumbin  :)

pulen apo zogun ?? :)
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: GREATBOY ne 16-05-2006, 12:20:43
pulen

qen apo mace
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: Prishtinasja ne 16-05-2006, 12:24:07
asnjërin , si dua kafshet  :-[ :-[

Basketboll apo futboll :D?
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: loni19 ne 16-05-2006, 13:04:15
Pa diskutim futboll?Real Madridi apo Barcelona?
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: shkenctari nr 1 ne 16-05-2006, 13:11:22
nuk me pelqen sporti.


jeni adhurus i sportit

po-jo???
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: tweet ne 16-05-2006, 13:35:16
Jo!

Diellin apo henen?
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: Prishtinasja ne 16-05-2006, 14:55:08
Diellin !!!  :D

Parisin apo Londren ???
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: DragonFire ne 16-05-2006, 14:55:59
londren nuk e ndreoj kurre :D
new york apo berlin?
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: shkenctari nr 1 ne 16-05-2006, 15:10:52
new york.


liqenin apo detin???
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: Prishtinasja ne 16-05-2006, 15:13:03
detin  :D

Durresin apo Saranden ???
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: DragonFire ne 16-05-2006, 15:15:21
durresin

australi apo afrik?
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: BabyDance ne 17-05-2006, 05:48:55
asnjeren  :)

shiun apo diellin < :D
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: DragonFire ne 17-05-2006, 07:11:48
qitash ne kete moment shi sepse diell teper! :D

bor apo kokriz?
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: loni19 ne 17-05-2006, 09:07:06
Boren.


Opel apo Nissan?
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: BabyDance ne 17-05-2006, 09:10:59
asnjeren .

Coca colen apo lengun e molles ?? :)
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: loni19 ne 17-05-2006, 09:18:37
Mvaret prej shijes per momentin se keto dy pije i kam me te dashurat.
Ka raste kur njera e ka raste tjetra. Per lengje pemesh leng molle e dua me shume, e per pije tjera Coca Cola. Te dyja.Shkupi apo Kumanova?
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: BabyDance ne 17-05-2006, 09:26:00
Shkupin per shetitje kurse Kumanoves edhe pse skam qen isha ardhe per diqka tjeter  :)

Malin apo fushen ??? :)
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: Karatisti ne 17-05-2006, 09:28:17
malin se bleta do me na u bo nuse ne Kumanove :d

Dreke a darke?!
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: BabyDance ne 17-05-2006, 09:30:28
Mos i nxjer  :D  :P

Darken normal e dua edhe ate romantike  :-[

Qumeshtin apo kosin ??? :)
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: loni19 ne 17-05-2006, 09:42:31
Qumeshtin.


Mjaltin apo Qumeshtin?
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: GREATBOY ne 17-05-2006, 09:45:07
mjaltin


Bleten apo Grerezen
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: loni19 ne 17-05-2006, 09:49:45
Bleten.Llaptop apo kompjuter?
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: GREATBOY ne 17-05-2006, 09:54:09
Kompjuter

Nokia apo Samsung   (telefonin)
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: BabyDance ne 17-05-2006, 09:54:46
Samsung  :)

Kete apo ate ???
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: GREATBOY ne 17-05-2006, 09:56:16
Ate

Une apo Ti?????????
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: loni19 ne 17-05-2006, 09:57:43
Une(ti).Forumi apo chati?
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: BabyDance ne 17-05-2006, 10:11:25
Nuk eshte njejte ??? ^o)
Forumin ma mire  :)

Egjiptin apo Spanjen ???
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: loni19 ne 17-05-2006, 10:17:35
Egjiptin.


Mexico City apo Kuala Lumpur?
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: BabyDance ne 17-05-2006, 10:22:59
Kuala Lumpur  :)

Lumin apo detin ?
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: loni19 ne 17-05-2006, 10:30:28
Detin?


Pjeshka apo Rrushi?
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: GREATBOY ne 17-05-2006, 10:33:46
Pjeshken

Juve apo Milan??
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: loni19 ne 17-05-2006, 10:46:02
Real Madrid.asnjera nga keto, por nese eshte patjeter njera atehere do te jete padyshim Milani.


Fshati apo qyteti?
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: BabyDance ne 17-05-2006, 11:09:18
Qytetin per te jetuar kurse fshatin per vikend . :)

Qokolladen apo kakaon ?? :)
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: Prishtinasja ne 17-05-2006, 11:16:21
çokolladen  :D :D

biskota apo torte ??
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: Karatisti ne 17-05-2006, 11:30:23
Mish :D

Caj apo kafe?!
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: loni19 ne 17-05-2006, 11:31:32
Torte


Bakllave apo tatli?
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: Prishtinasja ne 17-05-2006, 11:34:08
bakllavë  :D :D

bukë te blerë apo te gatuar ???
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: loni19 ne 17-05-2006, 11:50:30
Te gatuar?


Groshe apo Patate?( Pasul apo kompira)
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: BabyDance ne 17-05-2006, 11:57:09
te dyjat ka pak . ^o)

oren apo mollen ? :P
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: loni19 ne 17-05-2006, 12:05:33
Mollen.


Lejthija apo arra?
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: BabyDance ne 17-05-2006, 12:13:50
Lajthine  :)

RTK-en apo KTV-en ?? :D
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: loni19 ne 17-05-2006, 12:14:54
RTK-ne.


Besimin apo dyshimin?
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: BabyDance ne 17-05-2006, 12:17:44
  ^o)  besimin normal .

Mendoni apo te mendojne ??
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: loni19 ne 17-05-2006, 12:35:22
Te mendojme, pa dysim.Afrimi apo largimi?


Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: shkenctari nr 1 ne 17-05-2006, 13:23:17
largimi


posht apo lart???
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: tweet ne 17-05-2006, 15:24:18
Lart

Djathtas apo majtas?
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: shkenctari nr 1 ne 17-05-2006, 15:34:35
dyjat.


mbrapa ose para??
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: tweet ne 17-05-2006, 15:38:35
para

detin apo liqenin?
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: SmiLey ne 17-05-2006, 15:41:24
detin valla :urra: :-x

mishin e kuq apo peshkun?
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: shkenctari nr 1 ne 17-05-2006, 15:56:55
peshkun


pushimin

veror apo dimror??
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: SmiLey ne 17-05-2006, 16:03:38
veror (mgjth qejf i kam qe te dyja :D)

floke te gjata apo te shkurta?
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: BabyDance ne 17-05-2006, 18:55:06
normale  :)

kenge te lehta apo ritmike ??
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: GREATBOY ne 17-05-2006, 19:02:53
ritmike

matematika apo fizika
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: BabyDance ne 17-05-2006, 19:11:12
asnjeren  ^o)

muziken popullore apo zbavitese ??
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: shkenctari nr 1 ne 17-05-2006, 19:16:58
dyjat

lindja-perendimi??
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: Syrgjyn ne 17-05-2006, 19:21:08
"Go West" (kenge e Pet Shop Boys)

Do te donit te banonit ne veri apo ne jug?
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: BabyDance ne 18-05-2006, 02:39:38
mvaret prej kushteve  :D

lojrat apo vallezimin < :)
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: loni19 ne 18-05-2006, 05:28:53
Lojrat.


Djathtas apo majtas?
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: BabyDance ne 18-05-2006, 06:22:25
djathtas ( tash mvaret per qka )  :D

ate apo kete  :P
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: DragonFire ne 18-05-2006, 06:40:18
poshte ;)

ne te djathten apo ne te majten
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: BabyDance ne 18-05-2006, 06:42:38
mvaret ose ose  :P

Pjeshken apo Kajsine <
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: DragonFire ne 18-05-2006, 06:44:13
kajsin :P

shpi apo banes?
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: Syrgjyn ne 18-05-2006, 12:59:45
Shtepi.

Torte apo akullore?
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: shkenctari nr 1 ne 18-05-2006, 13:02:09
torte.


ftohtin apo nxetsine??
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: brfani ne 18-05-2006, 13:14:33
ftohftin
Rock apo Rnb
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: DragonFire ne 18-05-2006, 14:38:52
r'nb

michael jackson apo elvis presley?
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: shkenctari nr 1 ne 18-05-2006, 16:41:57
elvis presley.


dardhen apo bananen?
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: Prishtinasja ne 18-05-2006, 16:48:06
asnjeren

rrushin e bardhë apo te zi ??
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: shkenctari nr 1 ne 18-05-2006, 16:54:34
asnjeren


pjeshken apo mollen?
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: Prishtinasja ne 18-05-2006, 17:01:59
pjeshken  :D :D

Emancipim apo Moderim ???
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: BabyDance ne 18-05-2006, 17:43:04
Emancipim  :)

Prishtinen apo Prizrenin ?? :)
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: Charlie ne 18-05-2006, 19:09:00
Prishtinen ....se ne  Prizren ka  minoritet shum LOL


Mjaltin apo sheqerin
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: Prishtinasja ne 19-05-2006, 02:15:36
sheqerin

Dollar apo Euro?
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: BabyDance ne 19-05-2006, 04:20:01
Euro  :)

Stilografin apo lapsin  LOL
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: DragonFire ne 19-05-2006, 04:33:52
lapsin :P


te kuqen apo te gjelberten?
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: loni19 ne 19-05-2006, 07:32:14
Gjelberten.


Bardh apo zi?
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: shkenctari nr 1 ne 19-05-2006, 09:23:05
bardh


tigri apo luani?
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: BabyDance ne 19-05-2006, 09:29:19
tigrin  :)

msn apo celularin ( mobilin ) ?
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: brfani ne 19-05-2006, 09:54:13
msn

 diesel apo levis
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: Prishtinasja ne 19-05-2006, 10:50:38
Diesel  :D

Dashurine apo karieren?  ^o)
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: brfani ne 19-05-2006, 11:24:08
Dashurin   :-[
 
 nokia apo sony ericsson
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: Prishtinasja ne 19-05-2006, 11:30:59
Sony Ericsson  :D

ushtar apo polic ??  :D
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: shkenctari nr 1 ne 19-05-2006, 11:44:58
ushtar.


 :D :D apo  :P :P
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: Prishtinasja ne 19-05-2006, 11:48:13
 :D :D

Te dashurosh e te humbesh ate qe dashuron apo mos te dashurorsh fare?  :-[ :(
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: shkenctari nr 1 ne 19-05-2006, 12:01:15
asnjeren.


bukurin apo menqurin?
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: Prishtinasja ne 19-05-2006, 12:15:37
dyat por menqurin më shumë ;) :D :DA jeni i/e dashuruar?  :P :D
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: shkenctari nr 1 ne 19-05-2006, 12:21:06
pres ne te ardhmen :Ppo ju? :D
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: Syrgjyn ne 19-05-2006, 13:53:41
Po! :)

Po ti poshte?
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: brfani ne 19-05-2006, 14:03:16
edhe ne presmi ne te ardhmen  :(

  Durrësin apo Ulcinin
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: shkenctari nr 1 ne 19-05-2006, 14:34:42
dyjat por durresin me shume :)detin apo liqenin?
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: brfani ne 19-05-2006, 14:41:02
Liqenin   :S

 Shkenctar apo arkeolog
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: loni19 ne 19-05-2006, 16:52:59
Shkencetar.darvinist apo jo darvinist?
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: brfani ne 20-05-2006, 03:56:35
jo darvinist

 politikan apo këngëtarë
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: loni19 ne 20-05-2006, 05:34:39
PolitikanJurist apo ekonomist?
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: shkenctari nr 1 ne 20-05-2006, 06:46:35
jurist.


drejtor apo puntor?
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: loni19 ne 21-05-2006, 05:46:46
Drejtor, por ben edhe punetor.Futbollist apo basketbollist?
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: DragonFire ne 21-05-2006, 05:58:27
futbollist :)

lampard apo ronaldinho
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: GREATBOY ne 21-05-2006, 07:53:44
Ronaldinjo mor mik

Samuel apo Thuram
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: loni19 ne 21-05-2006, 14:39:53
Sergio Ramos, por pasi pyete per keta dy atehere Samuel.


Robinho apo Messi?
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: shkenctari nr 1 ne 21-05-2006, 14:53:16
robinho


futbollin-boksin?
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: loni19 ne 21-05-2006, 15:09:12
futbollinSantijago Bernabe apo San Siro?(Stadiumi i Real Madridit apo i Milanit)
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: BabyDance ne 21-05-2006, 15:53:54
te Realit  :)

Cka doni me shume kete apo ate ?? :)
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: brfani ne 21-05-2006, 16:40:41
Ty

Djathin apo mishin
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: shkenctari nr 1 ne 21-05-2006, 17:41:18
dyjat po mishin ma shum


bananen apo sallaten?
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: brfani ne 21-05-2006, 17:43:04
hahahahhaha asnjërën

   pjeshkën apo domaten
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: shkenctari nr 1 ne 21-05-2006, 17:59:13
dyjat     (kjo pytje ska qen per ty)hahahha :P


dardhen apo mollen?
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: brfani ne 21-05-2006, 18:01:33
pjeshken pra

  shalqiun e kuq apo te bardhin
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: BabyDance ne 22-05-2006, 02:38:20
 ^o) nuk kuptova mire ( pse ka edhe te kuq edhe te bardhe )

Kohen me diell apo me shi .
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: loni19 ne 22-05-2006, 10:32:52
Kohen me diell, por e dua shetitjen ne kohe me shi.Nje dite afer liqenit apo nje dite ne pune?
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: tweet ne 23-05-2006, 03:24:40
Nje dite afer liqenit

Librin apo filmin?
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: BabyDance ne 23-05-2006, 04:36:35
te dyjat por librin ma shume  :)

llokumin apo arat .
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: tweet ne 23-05-2006, 05:01:20
Llokumin me arra  :D

Mollat apo dardhat?
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: loni19 ne 23-05-2006, 05:19:59
Dardhat.Qershia apo dredheza?
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: tweet ne 23-05-2006, 08:41:03
Qershia

Kivi apo rrush?
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: BabyDance ne 23-05-2006, 09:02:29
rrushin  :)

dardhen apo pjeshken , :)
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: loni19 ne 23-05-2006, 09:36:39
Pjeshken....


banane apo portokall?
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: BabyDance ne 23-05-2006, 09:38:30
banane  :)

embelsiren apo bakllavan
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: loni19 ne 23-05-2006, 09:39:34
Bakllaven.Real Madrid apo Barcelona?
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: BabyDance ne 23-05-2006, 09:41:51
Realin

Te buten apo te forten <
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: loni19 ne 23-05-2006, 09:43:17
te buten.


Ta lagur apo te terur?
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: BabyDance ne 23-05-2006, 09:45:53
te lagur ma mire  :D

te emebl apo te thart < :D
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: loni19 ne 23-05-2006, 09:47:21
Te embel...


Cka flet apo cka nuk flet?
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: BabyDance ne 23-05-2006, 09:51:28
mvaret nga disponimi .

ate epo kete ... :D
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: loni19 ne 23-05-2006, 09:54:18
Kete.
Larg apo afer?
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: BabyDance ne 23-05-2006, 10:00:52
afer normal  :(

bukurine apo sinqeritetin <
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: loni19 ne 23-05-2006, 10:04:15
O tu dyjat be...ndal se pari sinqeritetin.Bjonde apo zeshkane?
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: brfani ne 23-05-2006, 10:29:02
Të dyjat bënë edhe brune  :)

  Parfumin e Paris Hiltonit apo të Boss-it
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: loni19 ne 23-05-2006, 11:26:44
Boss-it.Naten apo diten?
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: shkenctari nr 1 ne 23-05-2006, 14:35:12
natenqunin apo gocen?
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: brfani ne 24-05-2006, 15:35:19
Gocën (ben edhe qikat,vajzat edhe qupat)

   mishë qengji apo lope
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: tweet ne 25-05-2006, 05:09:06
Mish lope

Kend do me shume mamin apo babin?
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: BabyDance ne 25-05-2006, 05:26:03
Mamin  :)

Qenin apo macen <
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: loni19 ne 25-05-2006, 05:39:33
Macen.Lapsi apo stylolapsi?
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: BabyDance ne 25-05-2006, 05:41:38
Lapsin ( me mire shkruaj me laps ) :D

Shkollen apo shtepine )
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: loni19 ne 25-05-2006, 05:47:00
Mvaret, shtepine me ndejt shkollen me mesu.A ne lokal naten a diten?
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: BabyDance ne 25-05-2006, 06:24:24
Naten ma mire ( diten vetem per relax kurse naten per argetim ) :D

Mollen me sheqer apo pa sheqer ) :D
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: brfani ne 25-05-2006, 06:40:27
pa shehqer

   kafe me mua a vetun
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: BabyDance ne 25-05-2006, 06:47:21
A pihet kafja vetum  (?) ncuk .

E ti si e pin kafen vetem apo me dika < :)
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: loni19 ne 25-05-2006, 07:02:40
Edhe vet edhe mi dike?


Kafe me mua apo me dike tjeter?
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: BabyDance ne 25-05-2006, 07:10:09
Paii tash mvaret se kush e qet kafen me te mire  :D

me kete apo me ate < :D
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: loni19 ne 25-05-2006, 07:24:20
Me kete.


Kafe apo çaj?
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: BabyDance ne 25-05-2006, 07:30:57
qaj por edhe kafe  :)

te emblen apo te bukuren <
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: brfani ne 25-05-2006, 07:37:20
ëëëëštë bukurën se keto te bëjnë të ëmbel
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: shkenctari nr 1 ne 25-05-2006, 08:11:43
???????????????????? :Pakullore apo qaj?
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: brfani ne 25-05-2006, 08:19:45
qaj     ( dhe njeherit kerkoj falje per shkrimin e më parshëm se krejt gabim kam shkruarë dhe pyetje skam ba)
   

      dell apo compact
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: loni19 ne 25-05-2006, 08:28:35
Compaq, edhe pse kompjuterin e kam DELL, por ben edhe DELL pse jo?Yamaha apo Honda?
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: brfani ne 25-05-2006, 08:30:29
hondaaaaaaaa
   
   marlboro apo camel
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: loni19 ne 25-05-2006, 08:37:39
MarlboroZvicra apo Gjermania?
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: BabyDance ne 25-05-2006, 08:42:56
Zvicra  :D ;)

Usa apa Brazili ,. :P
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: DragonFire ne 25-05-2006, 08:44:51
usa!

italia or germany?
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: shkenctari nr 1 ne 25-05-2006, 08:51:12
germany


kosova-amerika?
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: BabyDance ne 25-05-2006, 09:11:11
kosoven  :perqafim

Egjipt apo Panama <
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: brfani ne 25-05-2006, 09:12:51
egjyptin
 
   skandinavin apo vendet baltike
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: loni19 ne 25-05-2006, 09:28:46
Skandinavine?Evropen apo SHBA-ne?
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: shkenctari nr 1 ne 25-05-2006, 09:36:59
shba-nedoren
majt apo djatht?
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: tweet ne 25-05-2006, 09:42:30
Te djathten

E kemben cilen?
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: shkenctari nr 1 ne 25-05-2006, 09:45:17
te djathten


e syrin cilen?
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: tweet ne 25-05-2006, 09:51:05
Edhe syrin te djathtin.

Kahjen ne udhekryq: drejt apo djathtas?  :D
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: shkenctari nr 1 ne 25-05-2006, 09:55:43
djathtas :D


buzen

djatht apo majt? :)
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: tweet ne 25-05-2006, 10:01:15
ehe thash mos po hyn drejt aty te udhekryqi se ishte rruge njekaheshe  ;)

Djathtas

Bicikleten apo motorcikleten?

Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: shkenctari nr 1 ne 25-05-2006, 10:07:15
hehe jo drejt gjindet nje pasqyre ;)

motocikleten


boren apo shiun?

Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: Charlie ne 25-05-2006, 10:09:34
te  dyjat  :)


Kali apo Gomar
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: BabyDance ne 25-05-2006, 17:21:17
S'di valla  :S kalin ma i madh eshte  :D

Pulen apo gjelin ? :P
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: shkenctari nr 1 ne 25-05-2006, 17:25:10
gjeli ka mishin me te mire :P


mishin apo buken?
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: Charlie ne 25-05-2006, 18:02:55
Buken :D


mish derri apo mish qengji
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: shkenctari nr 1 ne 26-05-2006, 02:27:51
asnjeren


trash e gjat apo holl e shkurt?
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: BabyDance ne 26-05-2006, 03:39:00
 ^o) trash e gjat  :D( vetem per qka eshte fjala se nuk e kuptova )

Diellin apo henen <

Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: loni19 ne 26-05-2006, 04:52:05
Diellin, por edhe henen po.
Diten e hene apo te diele?
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: BabyDance ne 26-05-2006, 05:06:26
valla ma mire te henen sepse e di qe mbas te dieles vjen e hena  :)

me mire te dish apo te kesh <
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: loni19 ne 26-05-2006, 05:37:39
Me mire te di.Me mire i pasur ne vend te huaj apo i varfer ne vend tend?
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: tweet ne 26-05-2006, 05:56:58
Te jesh i pasur ne vend te huaj mund te vish ta vizitosh vendin tende te varfer sa here qe don!!  :S

Shetitjet me vetur apo ne kembe?

Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: loni19 ne 26-05-2006, 06:00:58
te dyjat.Me shume ne ne kembe.
Durres apo Sarande?
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: tweet ne 26-05-2006, 06:14:07
Sarande

Tirane apo Prishtine?
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: loni19 ne 26-05-2006, 06:16:31
Tirane?Shkup apo Shkoder?
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: tweet ne 26-05-2006, 06:23:14
Shkup

Diber apo Tivar?
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: BabyDance ne 26-05-2006, 06:36:19
hmmm ?? per ti vizitu i kisha vizitu dyjat se sjam kon  :) sdi cila ma e mire

Si doni tju kaloj dita - me shoqeri apo me muzika ?
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: tweet ne 26-05-2006, 08:16:04
Me shoqeri tu ndegju muzike  :engjell:

Muziken me ze te larte apo te ulet?
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: BabyDance ne 26-05-2006, 08:35:25
muzike me ze te larte  :)

Edona Llaloshin apo Gjyste Vulajn ? :P
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: tweet ne 26-05-2006, 09:06:54
Edona Llalloshin

Shpat Kasapin apo Sinan Hoxha?
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: BabyDance ne 26-05-2006, 09:12:32
Per ti degju i degjoj kenget e te dyve kurse si kengetar asnjerin .
Ermalin ma mire  :D

Madonnen apo J.Lo ?
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: tweet ne 27-05-2006, 01:27:36
Madonen

Mark Anthony apo Ricky Martin?
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: shkenctari nr 1 ne 27-05-2006, 06:45:52
mark anthony


kriminalistiken apo psikologjin?
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: tweet ne 27-05-2006, 08:21:04
Psikologjin

Fiziken apo elektrotekniken?
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: BabyDance ne 27-05-2006, 09:07:17
elektrotekniken  :) ( fizika kur sum ka shku per shtati ) :D

Te vallezosh ne muzike popullore apo zbavitese ( te trent ) ? :D
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: tweet ne 27-05-2006, 09:42:14
Mire mire popullore (Blete a e paske ndrru emrin a?)

Te vallezosh vetem apo me dikend?
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: BabyDance ne 27-05-2006, 09:57:01
Me dike ma mire do kishte qen ( po e kam nderu tash embelsira e kam ) :D

Me mire nje film apo muzike te gjall ?
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: tweet ne 27-05-2006, 10:00:31
Muzike te gjalle (ama dikend qe kendon bukur)

Me mire ta takosh nje aktor/e te huaj apo shqipetar/e?
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: BabyDance ne 27-05-2006, 10:02:23
 hmmmmm: njehere nje shqipetar pastaj pse jo edhe nje te huaj edhe pse ere nuk mund te marrim te ato  :D

Me mire vetem ne dhome dhe mendime apo me dika ?
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: tweet ne 27-05-2006, 10:13:02
Tani per tani do te doja te jem vetem, sepse nuk mund te jem me kend deshiroj une!

Te pelqen te lexosh ne shtepi apo ne bibliotekë?
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: BabyDance ne 27-05-2006, 10:24:47
Ne shtepi me mire eshte .

Supa apo Gulashi ? :)
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: DragonFire ne 27-05-2006, 12:34:46
e dyta :)

veze apo potate
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: shkenctari nr 1 ne 27-05-2006, 18:19:38
pototo :Di pasur pa mend apo i varfun me mend?

Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: BabyDance ne 27-05-2006, 18:21:04
e dyta normal  :)

i lumtur apo i pasur ?
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: shkenctari nr 1 ne 27-05-2006, 18:39:57
dyjat bashk


boren apo shiun?
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: BabyDance ne 27-05-2006, 18:50:55
boren shume teper e kam qejf  :)

Opera apo Rock ?? :D
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: shkenctari nr 1 ne 27-05-2006, 19:05:48
asnjeren sma don


sajin apo skijat?
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: BabyDance ne 27-05-2006, 19:07:31
Edhe sajin edhe skijat , veq skijat kur dal diku kurse sajin kur jam kon e vogel me shoqe  :-[

Kalin apo gomarin ? :D
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: shkenctari nr 1 ne 27-05-2006, 19:21:18
asnjeren (ku te shkoj mendja te kafshet)dredhzen apo qershin?
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: BabyDance ne 27-05-2006, 19:37:00
te dyjat  :) ( sdi qka mu kujtu se nuk disha diqka tjeter )  :D

pulen apo gjelin ? :D
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: Prishtinasja ne 28-05-2006, 14:18:25
pulen  :P :D

Preferoni te shiqoni filma horror apo komedi?  :)
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: shkenctari nr 1 ne 28-05-2006, 14:22:09
komedi .............(oj prishtinase na myte me kto filma ndryshoe pak)


triller apo akcion? :P
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: brfani ne 28-05-2006, 14:22:49
   Komedit
   
   karrierën apo dashurin?
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: DragonFire ne 28-05-2006, 15:00:36
karrieren se ajo ste pret e dashuria po se dashuria edhe me ik vjen apet e ajo jo :)

mercedes apo bmw?
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: brfani ne 28-05-2006, 15:16:48
   Bmw  :D
 
   filmin në kinema apo ne dvd ?
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: DragonFire ne 28-05-2006, 15:18:02
ne dvd nese e shikoj ne TV e jo  ne ekran te kompjuterit :)

the da vinci kode apo X-men 3
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: brfani ne 28-05-2006, 15:20:05
ëh, te dyjat se me të vërtet jam kurreshtarë të i shoh te dyjat

  ipod apo llaptop
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: DragonFire ne 28-05-2006, 15:21:47
llaptop :)

tom hanks apo mad damon
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: tweet ne 29-05-2006, 04:01:53
Matt Damon

Richard Gere apo Harrison Ford?
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: Prishtinasja ne 29-05-2006, 04:16:28
Richard Gere

Një fund i tmerrshem apo një tmerrë pa fund?  :(
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: brfani ne 29-05-2006, 04:21:02
 Një fund i tmerrshëm (të lutem a medeomos duhesh të kesh me mëngjes këso mendje negative ahahahhahahahahah? )
 
     ...bregdetin e Durrësit apo atë të Vlorës ...
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: Prishtinasja ne 29-05-2006, 04:33:46
bregdetin e Durrësit  

Me mire i pari fshatit apo i fundit i qytetit?   :P :P
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: Charlie ne 29-05-2006, 04:57:36
i pari i fshatit :D


Prishtinen apo Shtutgartin
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: Prishtinasja ne 29-05-2006, 05:01:16
Kuptohet : PRISHTINEN  :perqafim :D   :D
 ( Shtutgartin gjithashtu por Prishtinen me shummmmmm )


Me mirë te te ngelet merak qe s'bërë diçka apo me mirë te pendohesh qe e bërë?Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: Charlie ne 29-05-2006, 05:07:32
mvaret se qfare ben  ;)


me  mire  ne  shtepi  apo te dalesh dikund


Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: Prishtinasja ne 29-05-2006, 05:09:16
po krejt mvaret nga disponimi  :)

Nje nate neper pub/klube me shoket/shoqet apo darke romantike me te dashuren/in? :D
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: Charlie ne 29-05-2006, 05:13:26
valla me ke  zen ngusht  :S Te dyjat :D


ti si kishe me  vepru ne  kete rast  hmmmmm:
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: Prishtinasja ne 29-05-2006, 05:18:42
hmmm hmmmmm:

Besoj se nje darke romantike me te dashurin do kishte qen me mire  :D :D :)

 bjonde apo brune?  :D
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: Charlie ne 29-05-2006, 05:23:24
ah ...brunet.. kam ne  qef shum :D


Me mire  ne  forum apo ne  MSN  :P
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: BabyDance ne 29-05-2006, 05:40:28
Paii tash mvaret nga disponimi edhe ashtu edhe ashtu .

Nje mengjes me diell apo nje nate me shi <
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: Prishtinasja ne 29-05-2006, 05:54:05
Nje mengjesë me diell :D

Serioz/e apo trendy?
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: shkenctari nr 1 ne 29-05-2006, 06:52:23
serioz............. ....(jo shume)bilbilin apo papagallin?
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: tweet ne 29-05-2006, 07:49:28
Bilbilin

Fluturen apo Mollëkuqen?
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: DragonFire ne 29-05-2006, 08:51:23
mollekuqen

barkafe zeriyt apo lojra edhe kuize?
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: Prishtinasja ne 29-05-2006, 10:28:06

Barkafe zeriyt  :D

Puthje apo Kafshim ?  :D :P :-[ :-[
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: BabyDance ne 29-05-2006, 10:36:34
oooo miremramaaaa te dyjat bre  :D :D

si mendoni ju me mire me libra me çante ne duar apo pa libra dhe çante <
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: Prishtinasja ne 29-05-2006, 10:42:30
me libra me çante ne duar  :D

juridikun  :D  apo medicinen  ^o) ???
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: DragonFire ne 29-05-2006, 11:05:14
juridikim se me kan avokat ose gjyqtar eshte mire LOL

polociste apo zjarrfikse
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: Prishtinasja ne 29-05-2006, 11:08:27
policiste  :D :urra: sepse do te arrestoja ty  LOL LOL :P

biologjin apo gjeografin  :D ??
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: DragonFire ne 29-05-2006, 11:13:03
LOL  gjeografin, sepse kur lshohena e di ku mundesh me qene LOL LOL

historin apo sportin?
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: Prishtinasja ne 29-05-2006, 11:20:02
historin  :P :D

Pro apo Contra? :D


Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: DragonFire ne 29-05-2006, 11:20:59
mendoj se contra eshte me mire :)

negativ apo positiv
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: Prishtinasja ne 29-05-2006, 11:23:16
hmmm hmmmmm: po mvaret krejt nga situata
por me shumë do them POSITIV

Me rrym apo pa rrym ???  :P
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: DragonFire ne 29-05-2006, 11:25:45
valla per momentin pa rryme se gati 1 muj sna kan nal kurre e keta agregata po na dalin pej forme det ushtrojne pak LOL LOL LOL LOL LOL

swicren apo anglin?
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: Prishtinasja ne 29-05-2006, 11:28:47
Zvicëren  :D ;)

Evropen apo Ameriken ??
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: DragonFire ne 29-05-2006, 11:31:12
a nuk ban te dyat a :P  evropen nuk e nderoj :D

kete apo ate?
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: Prishtinasja ne 29-05-2006, 11:33:08
këtë  :P

McDonald apo Burger King ???
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: DragonFire ne 29-05-2006, 11:34:58
hmm burger king :P

nje djal/goce te bukur apo te menqur?
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: Prishtinasja ne 29-05-2006, 11:38:32
besoj se dyat lujn një rol të madhë por MENçURIA  :D :D mbi të gjitha !!!


femra me make up apo pa make up ?  :P :D
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: DragonFire ne 29-05-2006, 11:42:06
me make up eshte me e bukur :P :P

djali/goca me trupi madh apo i vogel?
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: Prishtinasja ne 29-05-2006, 11:46:08
djalin me trup te madhë  :D :D ( nuk dua nje shkurtabiç  LOL LOL )Beqarë/e apo i/e martuar ???  :D :P
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: DragonFire ne 29-05-2006, 11:46:52
beqare LOL LOL LOL

djdiki apo dragonfire (cili emer me i mire? :D)
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: Prishtinasja ne 29-05-2006, 11:51:10
dragonfire  :D ;)

Prishtinen apo Llapin ??  :D (masi qe ti dragonfire je Llapjan )  :D
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: DragonFire ne 29-05-2006, 11:52:34
qfar pyetje LOL llapin sigurisht LOL LOL llapi best ;)

prishtinen apo prizrenin ( mbasi ti prishtinasje je e prishtines? )
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: Prishtinasja ne 29-05-2006, 11:56:57
PRISHTINEN ( nuk e nderroj me asnje qytet tjeter  :D :D)

 në vendlindje apo jashtë vendlindjes??
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: DragonFire ne 29-05-2006, 11:59:32
jashte vendlindjes ( se ne mitrovic jam lind  :-[ )

qenin apo macen?
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: Prishtinasja ne 29-05-2006, 12:01:59
asnjerin  :-[ ( nuk i  dua kafshët  (?) )

me dritat hap apo fik?  :D
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: DragonFire ne 29-05-2006, 12:02:38
fik :D

ne mremje apo ne mengjes?
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: Prishtinasja ne 29-05-2006, 12:04:45
ne mbrëmje  :D

ditën e diel  :) apo ditën e hënë  :(??
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: DragonFire ne 29-05-2006, 12:06:17
diten e diell ;)

muzik apo art?
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: Prishtinasja ne 29-05-2006, 12:08:31
dyat por me shum muziken  :)

çokollatë me apo pa arra `???
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: DragonFire ne 29-05-2006, 12:13:39
me arra ufff se me shkrive krejt :P

llokum apo xhele?
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: shkenctari nr 1 ne 29-05-2006, 12:20:01
llokum


kafen apo llokum?
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: DragonFire ne 29-05-2006, 12:21:00
llokum :P
llokum apo qaj? :P
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: shkenctari nr 1 ne 29-05-2006, 12:26:25
qaj


kikirika apo qaj?
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: DragonFire ne 29-05-2006, 12:30:27
qaj :D

qaj apo sheqer?
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: shkenctari nr 1 ne 29-05-2006, 12:32:41
qaj  :Pkryp apo sheqer? :D
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: BabyDance ne 29-05-2006, 12:35:31
sheqer  :)

Kengen apo filmin ??
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: DragonFire ne 29-05-2006, 12:36:35
filmin
e sinqert apo e shtir?
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: shkenctari nr 1 ne 29-05-2006, 12:48:05
i sinqerti urte apo i fshtir?
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: DragonFire ne 29-05-2006, 12:57:49
nuk jam gay :P

shkenctar apo zbulues :P
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: shkenctari nr 1 ne 29-05-2006, 13:01:02
shpiks :P


astronomi apo gjithesi?Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: DragonFire ne 29-05-2006, 13:03:39
astronomi

avokat apo gjyqtar
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: shkenctari nr 1 ne 29-05-2006, 13:04:58
advokat


polic apo ushtar?
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: DragonFire ne 29-05-2006, 13:08:04
ushtar  sepse aj ka arme me te forte :D

kallash apo gulinov?
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: shkenctari nr 1 ne 29-05-2006, 13:16:20
snajperk  :Dgjip apo kamion?
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: DragonFire ne 29-05-2006, 13:17:56
gjip me i vogel dhe me i mire :)

mercedes 270 metalic apo mercedes 600 jo metalic?
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: shkenctari nr 1 ne 29-05-2006, 13:25:23
mercedes metalic


dreken apo darken?
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: DragonFire ne 29-05-2006, 13:29:09
iher darken

flia apo trejte?
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: BabyDance ne 29-05-2006, 13:30:20
flija   :)

diten apo naten ??
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: shkenctari nr 1 ne 29-05-2006, 13:32:12
naten..........(si je blete)mengjes apo mbremje?


Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: DragonFire ne 29-05-2006, 13:32:46
mremje eshte :)

sot apo neser
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: BabyDance ne 29-05-2006, 13:36:05
edhe sot edhe neser  :) ( mire jam shkencetari flm ti si je ) :)

muzike tash apo neser ??
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: DragonFire ne 29-05-2006, 13:37:31
tash edhe neser :P

kalove me mire sot apo dje?
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: Charlie ne 29-05-2006, 17:25:32
dje dje..... ishte dite fantastike per mua :DPishinen apo Detin
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: BabyDance ne 29-05-2006, 20:46:15
Detin normal .

Eurokohen apo KosovaAirlines ? :D

Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: Prishtinasja ne 30-05-2006, 03:55:24
asnjeren  :@
( çmimet e ofruara te këtyre agjensioneve udhetuese(fluturimet) janë shumë te larta ndërsa sherbimet ne krahasim me çmimet janë mjafte te uleta  :@ )

 
""Stupcat" apo "Portokallli"  ???  :D
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: Fluturaske ne 30-05-2006, 07:21:15
Stupcat.

Ngjyrat: Te bardhen a Te kuqen?
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: loni19 ne 30-05-2006, 07:23:53
Te bardhen.Diellin apo shiun?
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: Fluturaske ne 30-05-2006, 07:29:59
Shiun.

Ameriken a Evropen?

Po pa diell nuk ka as shi.
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: loni19 ne 30-05-2006, 07:43:05
EvropenAzine apo Ameriken Jugore?
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: Fluturaske ne 30-05-2006, 07:52:22
Azine.

Të vërtetën e hidhur apo genjeshtren e ëmbël?
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: loni19 ne 30-05-2006, 08:07:08
Te verteten e hidhur.Ne rruge shetitje apo ndeje ne shtepi?
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: brfani ne 30-05-2006, 11:57:29
Ndeja në shtëpi  :)
 
    Kafiterit me partnerin apo rastoranin?
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: shkenctari nr 1 ne 30-05-2006, 13:29:17
restoraninpartnerin apo partneren?
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: Prishtinasja ne 30-05-2006, 16:37:10
partnerin  :D :-x

Pizza apo Spaghetti?
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: shkenctari nr 1 ne 30-05-2006, 16:41:39
margarita


fanta - coca cola?
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: Prishtinasja ne 30-05-2006, 16:44:58
Coca Cola  :D

Forumi "Zeri yt" :D :D apo ndonje tjeter?
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: shkenctari nr 1 ne 30-05-2006, 16:49:26
forumi ''zeri yt'' nr=1forumi horizont apo vendlindja?
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: Prishtinasja ne 30-05-2006, 16:54:28
vendlindja  :D

gjermanisht apo anglisht ??  
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: shkenctari nr 1 ne 30-05-2006, 16:55:44
anglishtshqip apo gjermanisht?
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: Prishtinasja ne 30-05-2006, 16:59:08

shqip  :D (edhe pse me mire e flas gjuhen gjermane  :-[ )


Cigare apo Alkohol ?  :(
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: shkenctari nr 1 ne 30-05-2006, 17:03:40
asnjerenbirren apo lengje?
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: Prishtinasja ne 30-05-2006, 17:05:39
lengje  :D

Darsem me shume miq te ftuar apo me nje ambient pak me te vecante ekzotik? :P
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: Charlie ne 30-05-2006, 17:08:12
me një ambient pak me te veçantë ekzotik


qetsine apo zhurmen


Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: Prishtinasja ne 30-05-2006, 17:09:59
qetesin  :D

mishin e peshkut :( :S apo te  pules  :D :)?
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: shkenctari nr 1 ne 30-05-2006, 17:11:32
peshkutfilmin apo muziken?
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: DragonFire ne 30-05-2006, 17:12:16
per momentin muziken


prishtinasjen apo lisen?>
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: Charlie ne 30-05-2006, 17:14:32
te dyjat i kam  xhan  :perqafimnje shoke te mire apo nje  shoqe te keqe
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: Prishtinasja ne 30-05-2006, 17:16:38
një shokë te mirë :D   ( Charlie e meriton nje  :perqafim :perqafim)

modern apo antik ?
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: DragonFire ne 30-05-2006, 17:17:13
moderne

ne dasmen tuaj me kendy nysret muqiqi apo sejdi sejdiu?
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: Charlie ne 30-05-2006, 17:19:11
Nystret MuqiqiNje Darsem me  shum mysafir apo me  pak mysafir
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: Prishtinasja ne 30-05-2006, 17:21:05
me shumë mysafir si na ka hije ne shqiptarve  :D :D

sa mendoni se ju duan njerezit qe ju rrethojne shume apo pak ?
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: brfani ne 30-05-2006, 17:23:08
 
   Rrrethi mua mu paraqitet që më don shumë por në zemrat e tyre nuk e di se sa më dojn duke marrurr parasysh rezervat ndaj të gjithë njerzimit a ?

      Pyetje përsonale apo ato globale?
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: Prishtinasja ne 30-05-2006, 18:00:12
ato globale

A është më mirë me punua para dite apo pas dite?
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: shkenctari nr 1 ne 30-05-2006, 18:06:46
 me deshir e preferoj pas dite


puna e nates apo puna e dites?
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: Prishtinasja ne 30-05-2006, 18:08:17
puna e ditës

Karate apo Yoga?
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: shkenctari nr 1 ne 30-05-2006, 18:15:39
karate.............(yoga (?))notin apo skijimin?
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: Prishtinasja ne 30-05-2006, 18:23:34
notin  :D

çka tingellon ma bukur ne veshët e tu, zëri i një bebe  :perqafim apo zëri i një këngëtari te famshem?
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: shkenctari nr 1 ne 30-05-2006, 18:28:19
me shume kengetari te famshemmuziken e qet apo rock?Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: Charlie ne 30-05-2006, 18:30:10
te qeteVrapim apo Ecje
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: Prishtinasja ne 30-05-2006, 18:32:31
Ecje  :D

Christian Dior apo Dolce Gabbana  :D ;) ???
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: Charlie ne 30-05-2006, 18:34:45
Dolce GabbanaNike apo Adidas :d
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: shkenctari nr 1 ne 30-05-2006, 18:36:49
nike


kafen apo shetitjen?
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: Prishtinasja ne 30-05-2006, 18:40:32
dyat  :D

Autobusin apo tramvajin?
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: Charlie ne 30-05-2006, 18:42:15
AutobusiAvionin apo Anijen
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: shkenctari nr 1 ne 30-05-2006, 18:43:29
aeroplanin


liqenin apo detin?
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: Prishtinasja ne 30-05-2006, 18:45:10
detin  :D

A i preferoni me shum trendafilat apo lulet e rendomta?
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: shkenctari nr 1 ne 30-05-2006, 18:46:52
trendafilat


parfumet apo lulet?
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: Prishtinasja ne 30-05-2006, 18:49:58
hmmmmm hmmmmm:  dyat  :D

Puthje me mengjes apo kafe me mengjes ?  :P :P
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: shkenctari nr 1 ne 30-05-2006, 18:52:58
puthjet ne mengjes :)


ushtrimet fizike
mengjes apo mbremje?Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: Prishtinasja ne 30-05-2006, 18:56:08
ne mengjës  :)

ushqimin italian apo kinez?
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: shkenctari nr 1 ne 30-05-2006, 19:00:05
asnjerenpijet ftohta apo te nxehte?
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: Prishtinasja ne 30-05-2006, 19:04:46
pijet e ftohta :D

A me shum i adhuroni floket kaqurrela apo te drejta?
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: Charlie ne 30-05-2006, 19:07:13
Te Drejta  :)


me  mire  nxeht apo ftoht
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: shkenctari nr 1 ne 30-05-2006, 19:10:02
nxet


akull apo flaka?
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: Charlie ne 30-05-2006, 19:16:03
akull


Nje akullore apo nje pije
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: Prishtinasja ne 31-05-2006, 04:55:55
Nje akullore :D

Ma mire me fol me zë te lartë apo te ultë?
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: tweet ne 31-05-2006, 11:02:48
Me fol me ze te ulet

Me dal me shoqet/shoket apo me kalu kohe me familje?
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: loni19 ne 31-05-2006, 11:09:02
Po mvaret tash. Nese kam nejt me familjen dal me shoke, a nese skam nejt shume tybe rri me familjen.

Akullore apo leng molle?
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: BabyDance ne 31-05-2006, 11:13:40
Akulloren ( ne kete rast qe jam nervoze ku kuuu asgje ma mire ) :S

Sinqeritetin apo josinqeritetin ?
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: loni19 ne 31-05-2006, 11:19:19
Sinqeritetin.


Me spjegu pse nervoz apo mos me spjegu?
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: shkenctari nr 1 ne 31-05-2006, 13:14:23
e para mendoj

 

shtypin apo romanin?
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: loni19 ne 31-05-2006, 14:44:58
shtypinNe kinema apo ne teater?
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: Prishtinasja ne 31-05-2006, 16:10:31
ne kinema

Një femër/mashkull te emancipuar/shkolluar apo tradicionale/e shtëpis?
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: shkenctari nr 1 ne 31-05-2006, 17:05:32
femer e shkolluar dhe te dije te gatuaj :P


nokia apo motorola?
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: Prishtinasja ne 31-05-2006, 17:12:53
Nokia  :D

Babi apo Mami?  :P :P :D
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: shkenctari nr 1 ne 31-05-2006, 17:26:23
normal dyte


motren apo vllaun?
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: Prishtinasja ne 31-05-2006, 17:33:24
dytë   :D  por vëllaun e dua shummmëëë :perqafim :perqafim :perqafim

tupanin apo qiftelin ???  :D
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: Charlie ne 31-05-2006, 17:37:55
Tupani


Kitaren apo Violinen
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: Syrgjyn ne 31-05-2006, 17:40:53
Kitaren.

Cifteline apo gajden?
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: Charlie ne 31-05-2006, 17:43:21
Asnjeren :PKengetar apo Aktor
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: shkenctari nr 1 ne 31-05-2006, 17:44:11
kengetar


tigri apo luani?
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: Prishtinasja ne 31-05-2006, 17:45:46
Luani  ;)

Më mire me syze apo thjerreza?
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: Charlie ne 31-05-2006, 17:51:16
Me thjerrza


Gomar apo Kali
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: Prishtinasja ne 31-05-2006, 17:53:46
asnjërin  :P :D

Veshje klasike apo ekstravagante?
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: Charlie ne 31-05-2006, 17:56:48
ekstravagante :d


Familja apo i dashuri  :P ( nuk ka dyte )
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: Prishtinasja ne 31-05-2006, 18:02:08
familja dhe i dashuri  :D  :perqafim, besoj se qe dy palet janë te rendësishme ( mos me thuaj "nuk ka dytë" sepse nuk muj pa ta  :perqafim )

arsimtarin apo arsimtaren ??  :D
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: Charlie ne 31-05-2006, 18:11:25
asnjerin :D


Ne shkolle apo ne  kollegj  p.S . haha....u mahnita pakez LOL mos ma merr  per  te keq  ;)
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: Prishtinasja ne 31-05-2006, 18:14:44
Ne shkollë   ( p.s. ani ani Charlie  :-[)


Me mire çorapat e gjata apo te shkurta  :D ?
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: shkenctari nr 1 ne 31-05-2006, 18:16:33
prishtinasjapushim veror apo dimror?
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: Charlie ne 31-05-2006, 18:18:23
Të Dyte :D


Me mirë ne  pune apo ne shtepi


p.S. Prishtinase ti e din se  sa  te  dua :)
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: Prishtinasja ne 31-05-2006, 18:20:39
hmmmm hmmmmm:

ne shtëpi  :D

Me mire te kesh grua apo vetem dashnore  :P :P LOL ?
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: shkenctari nr 1 ne 31-05-2006, 18:22:57
dyjat


shume dashnor/e apo nje?
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: Charlie ne 31-05-2006, 18:24:10
Me mire vetem nje see me  mbet pa asnje pastaj :DDashurin apo Librin LOL
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: Prishtinasja ne 31-05-2006, 18:26:21
Dashurin  :D :D

dashurin apo karrieren ??
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: shkenctari nr 1 ne 31-05-2006, 18:27:09
dashurinemenqurin apo pasurine?
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: Charlie ne 31-05-2006, 18:32:16
Kur te je i mencur i ke te gjitha :D


Celular apo Digital Camera  
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: BabyDance ne 31-05-2006, 18:33:52
Celular .

Te dergosh email apo te flasish ne msn ?
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: Prishtinasja ne 31-05-2006, 18:36:04
te flas ne MSN  :D

Cili qytet eshte me romantik  :XX: Parisi apo Venediku??
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: Charlie ne 31-05-2006, 18:49:10
Parisi :D


ke Msn apo nuk ke :P
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: BabyDance ne 31-05-2006, 18:49:54
kam po .

Cili emer te pelqen me shume Dardan apo Vigan ?
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: Charlie ne 31-05-2006, 18:52:29
Dardanme  e mire  Bleta apo Prishtinasja  ( nuk ben  dyjat ) LOL
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: shkenctari nr 1 ne 31-05-2006, 18:55:02
asnjera :P


shkenctari apo charli? :D
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: Prishtinasja ne 31-05-2006, 18:59:04
dytë  :D   (jane djem te mire   :) :D)

EURO apo CHF (franga) ?
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: Charlie ne 31-05-2006, 19:00:12
Euro :d


Leket apo Dollaret
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: shkenctari nr 1 ne 31-05-2006, 19:04:17
dollaret


bukuria apo sinqeriteti?


Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: Prishtinasja ne 31-05-2006, 19:06:12
sinqeriteti  :) :)

Ta festoni me familje apo me shoqeri?
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: Charlie ne 31-05-2006, 19:07:42
me familje :pjeni  i/e sinqert apo joo
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: Prishtinasja ne 31-05-2006, 19:09:32
Jam e sinqert  :D ( mendoj se secili duhet te jet i sinqert  :))

Xhelozia  :( :( për ju është semundje apo diçka kalimtare?
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: Charlie ne 31-05-2006, 19:14:50
Nuk kam  fare  :)


Punen apo Shkollen
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: DragonFire ne 01-06-2006, 02:11:58
shkollen :)

matematiken apo gjuhen shqipe?
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: tweet ne 01-06-2006, 03:22:37
Gjuhen shqipe

Ngjyren e kuqe apo te verdhen?
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: shkenctari nr 1 ne 01-06-2006, 03:31:22
kuqen


fshat apo qytet?
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: tweet ne 01-06-2006, 03:52:04
Fshat

Londer apo Paris?
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: shkenctari nr 1 ne 01-06-2006, 04:02:31
londer


floket
gjata apo shkurta?
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: tweet ne 01-06-2006, 04:19:14
Te gjata

Deshiron te kalosh kohe me shume me gruan apo shoket?
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: shkenctari nr 1 ne 01-06-2006, 04:57:06
me shoket


kohen e lire e kalon ne shtepi apo me shoke/shoqe?
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: tweet ne 01-06-2006, 05:02:34
Me shume ne shtepi

I adhuron ambientet e qeta apo te zhurmeshme kur del me shoket/shoqet?
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: shkenctari nr 1 ne 01-06-2006, 05:08:16
mvaret prej disponimitshetitjen ne natyr apo ne qytet?
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: tweet ne 01-06-2006, 05:25:26
Ne natyre

Udhetimet me aeroplan apo me anije?
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: Prishtinasja ne 01-06-2006, 05:31:08
me aeroplan

Muzike Nostalgjike apo Folklorike?
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: shkenctari nr 1 ne 01-06-2006, 05:38:30
muzike nostalgjike


pushimet verore

deti apo liqen?
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: Charlie ne 01-06-2006, 06:00:45
Ne  Deti  :)


me shum preferoni udhtime me aeroplan apo autobus
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: tweet ne 01-06-2006, 06:02:37
Udhetimet e gjata me aeroplan

Durres apo Ulqin?
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: shkenctari nr 1 ne 01-06-2006, 06:07:07
durres  


birren apo alkoholin?
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: BabyDance ne 01-06-2006, 06:09:02
Asnjeren ( skam provu ende ) :)

Live apo playback ? :D
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: tweet ne 01-06-2006, 06:10:47
Live

BMW apo Mercedes?
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: BabyDance ne 01-06-2006, 06:26:26
BMW  :)

Kerr me kali apo biçiklete ? :D :P
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: shkenctari nr 1 ne 01-06-2006, 06:38:26
kerr me kali .....(me interesant me duket) :D
mengjesi apo darka?


Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: tweet ne 01-06-2006, 08:14:26
Mengjesi

Nje kenge melankolike apo ritmike?
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: Charlie ne 01-06-2006, 08:26:34
ritmike :)


te  shetisim apo te rrime ne shtepi
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: loni19 ne 01-06-2006, 08:32:17
Per momentin kisha shkuar ne shtepi.Fresket apo nxehte?
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: shkenctari nr 1 ne 01-06-2006, 08:55:06
fresketkafen apo qajin?
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: loni19 ne 01-06-2006, 09:01:11
çajin padyshim.


Syri apo veshi?
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: shkenctari nr 1 ne 01-06-2006, 09:02:17
syrindoren e djatht apo te majtin?
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: Prishtinasja ne 01-06-2006, 09:05:12
të djathten  :D

Po juve ju brengosin me shumë kritikat e te dashurit/dashures apo e prinderve ?!
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: loni19 ne 01-06-2006, 09:13:39
Kur me kritikojne prinderit merzitem per ate se cka nuk eshte ne rregull puna ime, qe te mund te permiresohem, dhe tu baj qejfin, sepse nuk jam dicka ne rregull, pra kritika e prinderve me shtyn te bej ndryshime pozitive, e nuk me brengosin, ndersa e dashura, paj mvaret se per cka reagon, se e dashura don te perfitoje dicka e prindet jo, por edhe ajo mund te kete arsye shume te forte. e zgjata a? Ne kritika nuk brengosem.


Nje caj ne Sofren e Kosoves a te Kumanoves?
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: Prishtinasja ne 01-06-2006, 09:22:45
ne dyjat por me shumë ne sofren e kosoves  :D

ari apo argjent ?
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: shkenctari nr 1 ne 01-06-2006, 09:33:31
ariakullore apo uje te ftoht?
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: Prishtinasja ne 01-06-2006, 09:38:34
ujë te ftoht  :D

shah apo domino?
 
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: loni19 ne 01-06-2006, 09:42:52
shah.


Futboll apo basketboll?
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: shkenctari nr 1 ne 01-06-2006, 09:46:04
asnjeren


elefantin apo balenen?
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: DragonFire ne 09-06-2006, 14:00:33
te dyat

gjermanin apo brazilin
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: shkenctari nr 1 ne 09-06-2006, 14:18:24
dyjat


futbollin apo basketin?
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: DragonFire ne 09-06-2006, 14:50:07
te paren :D

kamjonatin europjan apo champions leage
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: shkenctari nr 1 ne 09-06-2006, 16:31:44
asnjeren :D


bmw apo toyota?
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: Prishtinasja ne 10-06-2006, 11:13:40
BMW  :)

Diesel apo benzin ??
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: shkenctari nr 1 ne 10-06-2006, 13:24:56
benzinvetur apo motoqiklet?
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: Prishtinasja ne 10-06-2006, 14:27:57
vetur  :)

Me shume i preferon udhetimet me autobus apo vetur ????
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: shkenctari nr 1 ne 10-06-2006, 14:42:16
me vetur  :)


frigoheni udhetimit me aeroplan? :D
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: Brentiani ne 11-06-2006, 08:40:03
joo

preferoni te vozisni apo te ju vozisin?
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: Bekimi ne 11-06-2006, 11:26:17
Te dyja bashke.

Benz apo Lexus?
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: shkenctari nr 1 ne 11-06-2006, 13:25:08
benz


e hëna apo e diela???????
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: Brentiani ne 12-06-2006, 09:30:29
e hena (ngase e kam pushim)

vera apo dimri? hehe
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: DragonFire ne 12-06-2006, 09:48:03
vera  iher :P

vjeshta apo pranvera
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: shkenctari nr 1 ne 13-06-2006, 07:28:56
pranvera :D


shiun apo boren? :P
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: CraZyChik^pR ne 13-06-2006, 07:43:55
boren :P

molle apo dardhe
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: shkenctari nr 1 ne 13-06-2006, 17:52:22
dardhe :)


bananen apo dredhzen? :P
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: CraZyChik^pR ne 13-06-2006, 17:55:46
dredhzen :D

-patate apo domate :P
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: shkenctari nr 1 ne 13-06-2006, 18:15:06
dyjat


akullore apo lengje? :)
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: loni19 ne 14-06-2006, 09:42:15
te dyjat pa prek.


Akullore prej çokollade, apo prej lajthie?
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: shkenctari nr 1 ne 15-06-2006, 00:30:50
prej qokollade


golf 1 apo golf 2????? :P
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: DragonFire ne 15-06-2006, 04:36:48
golf 5 :P

mercedes 220 apo 270?
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: Syrgjyn ne 15-06-2006, 04:48:53
270.

1 mundesi apo 10?
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: DragonFire ne 15-06-2006, 04:51:58
vetem nje me del mua :P

2 jet apo 1
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: Syrgjyn ne 15-06-2006, 04:57:13
1.

Po ti?
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: DragonFire ne 15-06-2006, 04:59:52
1 edhe unë :) por sipas munsive te mirë LOL LOL

sinan vllasaliu apo sabri fejzullahu
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: shkenctari nr 1 ne 15-06-2006, 07:25:57
sinan vllasaliu


auto apo vetur??? :P
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: Bekimi ne 15-06-2006, 08:56:07
Makine. :D


Byftek apo Ramstek?
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: shkenctari nr 1 ne 15-06-2006, 09:27:06
burek LOLpica apo burek??? :P
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: GREATBOY ne 15-06-2006, 10:04:27
pica

sallam apo suxhuk?
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: tweet ne 16-06-2006, 07:58:21
Asnjeren

Molle apo dardhe?
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: CraZyChik^pR ne 16-06-2006, 09:34:11
molle

tv apo pc
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: tweet ne 16-06-2006, 10:04:23
PC (gjithe diten)

Qeshjen apo buzeqeshjen
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: shkenctari nr 1 ne 16-06-2006, 12:29:29
qeshjen


adelina apo zafina ismajli ???? :P
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: GREATBOY ne 17-06-2006, 08:57:14
Zanfina

Blero apo Stine?
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: shkenctari nr 1 ne 17-06-2006, 13:44:42
blero


lapsin apo gomen??? :)
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: Elektra ne 17-06-2006, 16:17:55
Lapsin.Msn apo forum?
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: shkenctari nr 1 ne 17-06-2006, 16:20:24
forum


bukurin apo menqurin???????
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: Elektra ne 17-06-2006, 16:22:52
Menqurine.Zeshkane apo bionde?
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: shkenctari nr 1 ne 17-06-2006, 16:25:48
zeshkane


bukurin apo pasurin??
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: Elektra ne 17-06-2006, 16:29:44
Bukurine.


Diell apo Hene?
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: shkenctari nr 1 ne 17-06-2006, 16:33:53
diell


ujin apo ajrin????
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: Belinaa ne 20-06-2006, 16:14:35
keto shkojne te dyja nuk mund qe ti ndajme sepse as pa ajer e as pa uje krijesat ne toke nuk mun te jetojne ok ke bere pyetje pa logjike qe kete ne nuk mund ta zgjedhim sepse nuk eshte ne duart tona ok.
Verën apo Dimrin???
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: shkenctari nr 1 ne 20-06-2006, 16:21:17
dyjat


pranveren apo vjeshten?????.....është kjo e logjikshme belina :D
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: Belinaa ne 21-06-2006, 07:26:11
po shum!!! Pelqej pranveren!!!
Diten apo Naten???
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: shkenctari nr 1 ne 21-06-2006, 17:49:28
diten


futbollin apo basketin???????
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: CraZyChik^pR ne 22-06-2006, 11:16:35
futbollin

Brazili apo Argjentina
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: Bekimi ne 22-06-2006, 11:56:06
Argjentina. ;)

Angelina Jolie apo Beyonce?
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: loni19 ne 22-06-2006, 12:02:50
Beyonce.
Itali apo Kroacia?
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: shkenctari nr 1 ne 23-06-2006, 02:36:17
itali


pishinen apo liqenin??
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: Belinaa ne 23-06-2006, 07:56:36
liqenin!!!
Mamin apo babin???
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: loni19 ne 23-06-2006, 08:50:29
Te dy Belinaa.


Motren apo vellain?
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: Belinaa ne 23-06-2006, 09:09:28
Motren!!!

Veture apo Biciklete???
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: shkenctari nr 1 ne 23-06-2006, 13:49:28
vetur


bukurin apo pasurin???

Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: GREATBOY ne 23-06-2006, 17:33:58
Pasurin      (po te kesh lek behesh i/e bukur)

Beyonce apo Lil kim?
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: shkenctari nr 1 ne 24-06-2006, 14:54:46
beyonce


arin apo argjentin??
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: CrYsTaL TeaRs ne 24-06-2006, 15:54:14
Argjentin

Pepsi apo Coca-Cola?
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: shkenctari nr 1 ne 24-06-2006, 16:05:12
coca-cola


muzik
popullore apo argetuese?
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: CrYsTaL TeaRs ne 24-06-2006, 22:21:19
Popullore

shkolle apo pune?
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: Belinaa ne 25-06-2006, 14:12:26
shkolle!!!

Panda apo Majmuni???
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: GREATBOY ne 26-06-2006, 09:27:30
Panda

Red Bull apo Pit Bull?
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: Bekimi ne 26-06-2006, 11:24:44
Red bull.

Sprite apo 7up?
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: shkenctari nr 1 ne 26-06-2006, 19:23:33
sprite


beqar/e apo e/imartuar?????????? :D
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: DragonFire ne 27-06-2006, 20:21:08
beqar :P

dragonin a dinosaurin? LOL
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: shkenctari nr 1 ne 28-06-2006, 15:51:37
asnjerin  :P...........rrezikmilioner apo miliarder??????? :D
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: Bekimi ne 28-06-2006, 18:08:20
milioner.

Pare apo dashni? :D
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: DragonFire ne 28-06-2006, 18:16:17
e mar paren se me pare e beje dhe dashnin :D

NIKe apo ADDIDAS?
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: Bekimi ne 28-06-2006, 18:22:03
Nike.

Bjonde apo brune?
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: DragonFire ne 28-06-2006, 18:28:36
hmm pyetum diqka ma leht more djal, e mar bjonden :D

e bukur apo e menqur (dashnorja/i)
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: shkenctari nr 1 ne 28-06-2006, 18:36:54
dyjat :D


e gjate apo e shkurte....(dashnori/ja)
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: DragonFire ne 28-06-2006, 18:39:09
e shkurte :D

shkenctar apo zbulues (dashnorja/i) :P
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: Bekimi ne 28-06-2006, 18:40:20
zbuluse. :D

Plazhin apo kampingun?
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: DragonFire ne 28-06-2006, 18:43:10
kampingun e preferoj une :D

ne deti ne durres apo ne ulqin?
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: Bekimi ne 28-06-2006, 18:47:49
Ne Durres. Shume me pelqen atje.


Nata apo dita?
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: DragonFire ne 28-06-2006, 18:49:04
ne moment, nate eshte :D

EURO apo DOLLAR?
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: shkenctari nr 1 ne 28-06-2006, 18:51:27
euro


muzik apo film???
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: DragonFire ne 28-06-2006, 18:54:47
momentalisht, muzik :)

moter apo vella?
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: shkenctari nr 1 ne 28-06-2006, 18:59:39
moter.............. ......edhe pse nuk kam :(


punen apo studimin????
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: DragonFire ne 28-06-2006, 19:25:37
punen :)

babain apo nenen?
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: loni19 ne 29-06-2006, 10:35:45
Qe te dy.


Vellain apo motren?
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: PrincesFiona ne 29-06-2006, 12:30:06
Vellaun ma shume . :) kurse motra me nevojitet vetem kur jam keq mi kja dertet  :D

Shkollen shtepine  :S
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: shkenctari nr 1 ne 29-06-2006, 17:14:11
shtepin


i qete dhe i rezervuar apo serioz dhe i kujdesshem?????
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: DragonFire ne 01-07-2006, 07:25:24
e para

me italin apo me gjermanin?
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: shkenctari nr 1 ne 01-07-2006, 14:17:41
gjermanine bardh apo e gjelber????

Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: **** ne 01-07-2006, 15:37:42
E GJELBERT

e kuqe a e zeze
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: Prishtinasja ne 02-07-2006, 07:42:49
e zeze

kalama i vetem apo nje familje te madhe?   :P :P ;)
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: Dalber ne 02-07-2006, 09:24:52
familje e madhe.

nje apo kater gra :D :D :D
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: Prishtinasja ne 02-07-2006, 12:01:14
hmmmm thon "burri është për 7 gra "  :P

por me mirë 1 !!!!!! :D

do gruan shqiptare apo një të huaj ???  :)
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: wiliams ne 02-07-2006, 12:03:28
hmmmm thon "burri është për 7 gra "  :P

por me mirë 1 !!!!!! :D

do gruan shqiptare apo një të huaj ???  :)
...dua nje shqipetare dhe nje kineze...se i kam pik te dobet keto kinezet..nuk e di pse :S
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: shkenctari nr 1 ne 02-07-2006, 13:25:36
hmmmm thon "burri është për 7 gra "  :P

por me mirë 1 !!!!!! :D

do gruan shqiptare apo një të huaj ???  :)

shqiptare   :)restorant apo fast food????Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: Dalber ne 02-07-2006, 13:44:52
restorant

te kripur apo te papjekur?
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: Prishtinasja ne 02-07-2006, 14:00:07
te kripur

kuzhinen italiane apo kineze ???
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: Dalber ne 02-07-2006, 14:08:04
kineze

supe me bisht qeni apo turshi minjesh?  :D
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: shkenctari nr 1 ne 02-07-2006, 15:31:52
asnjeren :D


kuzhinier apo kamarier??


Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: Dalber ne 02-07-2006, 15:55:23
TE DYJA

pronar apo punetor?
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: shkenctari nr 1 ne 02-07-2006, 16:14:06
pronar :Dnje dashnor/e apo dhjete dashnor/e?? :P
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: Dalber ne 02-07-2006, 16:16:08
 nje nuk mjafton po dhe shume ne nje kohe sben.

i/e virgjer ?
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: shkenctari nr 1 ne 02-07-2006, 16:20:49
ku ka te virgjer sot  LOLliqen apo deti???????
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: Dalber ne 02-07-2006, 16:23:41
liqen karstik

kallom apo hu
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: **** ne 09-07-2006, 08:25:43
ASNJEREN
 Kosove a Shqiperi
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: Brentiani ne 09-07-2006, 09:00:24
DDdyjaat

mjalte apo sheqer?
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: shkenctari nr 1 ne 11-07-2006, 08:46:11
mjalte


femër apo mashkull??????? :D
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: GREATBOY ne 11-07-2006, 17:40:19
mjalte


femër apo mashkull??????? :D

Te jesh mashkull dhe te kesh sa me shume femra :D


Une apo ky siper ?  :D
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: shkenctari nr 1 ne 11-07-2006, 18:03:06
asnjeri LOL
pse ky lart deshiron shume femna :D

Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: **** ne 12-07-2006, 07:54:46
england a germany
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: GREATBOY ne 12-07-2006, 10:58:46
asnjëri LOL
pse ky lart deshiron shumë femna :DI ka hobi  LOL
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: GREATBOY ne 12-07-2006, 11:00:54
england a germany

Asnjeren

ps. jep njehere nje pergjigje pastaj bej pyetjen 'kete apo ate'


France apo Itali
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: **** ne 12-07-2006, 11:49:05
nimaaaaaaaa qyre se paskna dit qe duhet mi jap pergjigjen

FRANCEN

i menqur apo budall
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: Ladyx ne 12-07-2006, 13:50:35
I-e menqme shpesh, dhe budalla nganjhere( me besoni ia vlene)   :P

Akullore apo  çaj ( ne kete vape) ?
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: shkenctari nr 1 ne 12-07-2006, 14:55:45
per momentin qaj  :)


shtypin apo librin??
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: Ladyx ne 12-07-2006, 15:31:10
Librin  ( e kam filluar tani me smundem te ndalem per shtyp ;) )


Bjeshke apo det?
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: shkenctari nr 1 ne 12-07-2006, 15:37:32
dyjat i adhuroj


muzik popullore apo argetuese?
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: Ladyx ne 12-07-2006, 15:42:45
Argetuese( te lehte fare )


Molle apo cigare  ? ( ne kete moment) :P
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: shkenctari nr 1 ne 12-07-2006, 16:24:33
asnjeren nuk i preferoj sidomos cigarenshqiperis apo Kosovës???
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: **** ne 17-07-2006, 12:53:14
dyjat

deti i zi apo i kuq
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: Ladyx ne 17-07-2006, 17:41:32
Vetem deti me qene se na mbyti vapa  :perqafim


Fli apo mantia ?

Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: tweet ne 18-07-2006, 08:54:11
Fli  jarge:

makarona apo oriz  :D
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: Ladyx ne 18-07-2006, 15:12:04
Oriz  :P

uj te gazuar ( mineral) apo uj te kronit ?
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: shkenctari nr 1 ne 18-07-2006, 18:37:02
uje te gazuar


tash mbas buke shkon nga nje cigare por qfar???? :P

marlboro apo davidoff ?? hmmmmm:
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: tweet ne 21-07-2006, 03:28:42
Asnjeren

Qaj apo kafe? (pas buke)

Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: shkenctari nr 1 ne 21-07-2006, 16:05:12
me shume qaj nganjeher edhe kafe kur ska qaj :D


passat apo golf ?? ;)

Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: Ladyx ne 21-07-2006, 16:07:54
Golf  :S


Pizza apo makarona :) :D (paskam uri  LOL)
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: Dalber ne 21-07-2006, 16:08:41
pizza me romantike :P

vetem apo me shoke
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: Ladyx ne 21-07-2006, 16:11:57
Vetem  :P


Pranvere apo vjeshte ?
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: Dalber ne 21-07-2006, 16:13:26
pranvere, fillimi i atyne gjonave... LOL LOL LOL

dashuri apo seks :P
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: Ladyx ne 21-07-2006, 16:16:41
Dashuri ( mos lexo shume per liqenin  ti) :D


Eistea apo tonik?


Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: Dalber ne 21-07-2006, 16:18:07
tonik se me ka marre malli

shampanje apo raki bmv
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: Ladyx ne 21-07-2006, 16:19:20
Shampanje


Djath apo ullinje ( mos thuaj kaviar) LOL LOL
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: shkenctari nr 1 ne 21-07-2006, 16:20:43
djath


pepsi apo cola??
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: Ladyx ne 21-07-2006, 16:21:58
Pepsi


Film ne natyre apo shetitje ne shi ?
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: Dalber ne 21-07-2006, 16:23:18
shi

tsunami apo tornado :D
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: Ladyx ne 21-07-2006, 16:24:50
Tornado  ><


Trendafil apo mimoze?
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: Dalber ne 21-07-2006, 16:26:01
mimoze se me quajne motren e vogel (qe me ka mare malli shume)


patriot apo tradhetare
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: Ladyx ne 21-07-2006, 16:27:28
Patriote me nam ( mbese e Shotes   :P )


Durres apo Sarande?
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: shkenctari nr 1 ne 21-07-2006, 16:28:07
dyjat


liqen apo deti?
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: Ladyx ne 21-07-2006, 16:30:44
Deti ( por pa tsunami LOL)


muzike te lehte apo hard rock ?
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: Dalber ne 21-07-2006, 16:31:52
hard jo vetem per rock LOL LOL LOL LOL LOL LOL

lule apo cokollata
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: Ladyx ne 21-07-2006, 16:35:04
Lule ( se i kam fiksim dhembet ,jo çokollata  :D)


Mbremjet apo mengjeset ( ne deti pra)LOL
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: Dalber ne 21-07-2006, 16:36:11
mbremjet se ke kohe sa te dush :D

korcare apo  pe poradeci :d
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: Ladyx ne 21-07-2006, 16:38:00
Korçare  LOL LOL LOL ( se kam idene ne çfar dallojne )


Mace apo çenush ?

Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: Dalber ne 21-07-2006, 16:40:08
mace se qen boll i kam 4 :D


film apo telenovele :P
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: Ladyx ne 21-07-2006, 16:41:56
Film


Box  apo karate?
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: Dalber ne 21-07-2006, 16:45:28
karate te jep mundësi te vesh ne jetë edhe klamasutren LOL LOL LOL

sidoqofte apo me stile :D  :-[
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: Ladyx ne 21-07-2006, 16:48:30
Sidoqofte me STIL  ohoho: ohoho:


Rrush apo kumbull ? LOL LOL LOL
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: Dalber ne 21-07-2006, 16:50:31
edhe kokerr gruri spranoj LOL LOL LOL LOL LOL

zogu apo zemra :d
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: Ladyx ne 21-07-2006, 16:53:58
Zemra ( zog shtegtar )  :P


Anije  apo bungalo???? :D
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: Brentiani ne 22-07-2006, 08:37:17
vapor  :D
caj apo kafe ?
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: PULA ne 22-07-2006, 08:59:04
un do te zgjidhja dashurine sepse parate pa dashuri nuk shkojne...kuptojemi vete me tutje...
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: agnesa ne 23-07-2006, 15:25:42
kafe :D

ice cream or ice tea

(akullore apo qaj)
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: Dalber ne 23-07-2006, 15:45:02
akullore, dhe mos me permendi njeri cajin se e vrava :@

me drite ndezur apo fikur... :D
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: shkenctari nr 1 ne 23-07-2006, 16:19:05
me drite te ndezurqaj te nxeht apo kafe te nxeht??
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: Ladyx ne 24-07-2006, 11:16:22
Kafe ( te vaket)  :PPambuk apo mendafsh ?
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: agnesa ne 25-07-2006, 15:38:59
mendafsh :perqafim

smok apo qips
kush don qips e kini nje perqafim te ngroht nga une agnesa :P
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: shkenctari nr 1 ne 25-07-2006, 15:45:58
smoki..........(uh qka po me dhimset ky perqafim) :(puthje apo perqafim???
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: Ladyx ne 25-07-2006, 16:40:59
Perqafim ( sa per fillim e pastaj....) ;)


Opere apo teater  :D
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: shkenctari nr 1 ne 25-07-2006, 16:49:54
teater.....(mendoj se ja vlen...)


drek apo dark????
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: Ladyx ne 25-07-2006, 16:53:18
Dreke ( dhe darke ) :)


Darke me qirinje apo nen driten e henes  :D :D
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: shkenctari nr 1 ne 25-07-2006, 17:02:05
darke me qirinjeme shampanje apo pa ? :D
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: Ladyx ne 25-07-2006, 17:09:28
Me shampanje  :perqafim


Mbremje dimri pranë oxhakut, apo nate vere ne bregdeti ?

Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: shkenctari nr 1 ne 25-07-2006, 17:18:33
te dyten  :)


shkojme me finale apo vazhdojme ende??? :D
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: Ladyx ne 25-07-2006, 17:25:29
Vazhdojme ende ( finalja eshte larggggggg) :D

Shetitje neper rere apo neper bari ?
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: shkenctari nr 1 ne 25-07-2006, 17:27:45
shetitje neper rere  :D


udhes se shkurt apo te gjate??? :DTitulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: Ladyx ne 25-07-2006, 17:29:18
Udhes se gjate ( ke mundesi te zbulosh me shume gjera ) :P ;)


te japish apo te marresh dhurata ?
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: shkenctari nr 1 ne 25-07-2006, 17:34:26
ta jape shume me pelqen


lule apo parfim??
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: Ladyx ne 25-07-2006, 17:37:01
LOL LOL LOL lule ( se parfumat qe i perdori jan shumë te shtrenjet dhe si pres nga askush )


Për dhurate vetëm një flm apo një shtrengim duarsh  ;)  :perqafim
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: shkenctari nr 1 ne 25-07-2006, 18:02:28
mbasi nuk ka diqka me shume bene nje shtrengim  ;)te japish apo te marresh perqafim? :D  .........per fund :D

Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: Ladyx ne 25-07-2006, 18:04:13
kjo duhet te jete reciproke ( per fund)

Gjum me enderra te bukura, apo enderra te bukura pa gjum ( naten e mire ) ;)
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: loni19 ne 27-07-2006, 20:03:10
Me mire enderra te bukura, se sa enderra syte hapur se atehere do fantazojme e asgje sdo te bejme.


Gjumin apo zgjuar?
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: agnesa ne 28-07-2006, 07:25:59
diten zgjuar naten gjum por kisha thene zgjuar
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: agnesa ne 28-07-2006, 07:26:23
enderr apo  realitet
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: shkenctari nr 1 ne 28-07-2006, 16:05:32
realitet


seriozisht apo shaka?? :P
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: kid ne 28-07-2006, 16:43:35
simbas rastit

akullore apo cokollate?  :D
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: goonxhe ne 28-07-2006, 16:48:16
Akullore me cokollate  :P
vere e kuqe apo e bardhe?
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: kid ne 28-07-2006, 16:53:53
vere tuqe :P

mjalte apo krem karamel?
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: agnesa ne 29-07-2006, 09:55:14
mjalt
 

nena apo babai
Titulli: Re: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: Ladyx ne 28-08-2006, 21:42:29
Nena

Martese apo bashkejetese ?
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: shkenctari nr 1 ne 30-08-2006, 21:43:06
bashkejetese


vazhdojme te vjetren apo fillojme nje te re?? :)


Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: Ladyx ne 30-08-2006, 21:45:27
E vjetra ( antika) eshte çdo here me e shtrenjet  :)

Qokolade me kokos apo me lajthia?


Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: erlehta ne 30-08-2006, 21:54:41
Me lajthi se kokosi nuk me pelqen fare.

Akullore apo kasate
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: Ladyx ne 30-08-2006, 22:01:36
Akullore ( sepse kastate se di qfar eshte  :P  ^o)


Mish te pjekur apo te zier?
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: erlehta ne 30-08-2006, 22:11:55
Moj ti cupe  mos na shto nepsin tani  :P

te pjekur e dua.

Eh me kujtohet kur piqnim bashke me vellane qengjin e Pashkes ne hell...sa kenaqesha. Me ka mare malli vertet.

Birre apo vere?
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: shkenctari nr 1 ne 30-08-2006, 22:15:29
vere

me shoqni apo me te dashuren/in??
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: Ladyx ne 30-08-2006, 22:16:43
Vere ( edhe ate do te doja ta kem ne kete moment bile) :perqafim

Vallezim arab (vallezim me bark) ;) apo Vallezim i lehte  hmmmmm:


Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: erlehta ne 30-08-2006, 22:18:46
Arab moj

Fund apo pantallona.
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: Ladyx ne 30-08-2006, 22:20:50
vere

me shoqni apo me te dashuren/in??

kur te dashurin e ke shok,te dy pergjegjet behen nje  :D :)


Fund apo pantallona

Pantolla( se ftoht tek ne)

Mace apo qen ?
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: erlehta ne 30-08-2006, 22:28:26
qenin

romane apo novela
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: Ladyx ne 30-08-2006, 22:35:21
Romane

Kembezbathur ne shi ( te veres) apo shetitje rreth bregadetit ?
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: shkenctari nr 1 ne 30-08-2006, 22:37:27
shetitje rreth bregdetit


vrapim apo not??
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: Ladyx ne 30-08-2006, 22:39:30
Not  :perqafim

Bjond apo zeshkan  LOL LOL
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: shkenctari nr 1 ne 30-08-2006, 22:47:44
zeshkan

ne shkolle apo ne pune??
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: Ladyx ne 30-08-2006, 22:51:26
Ne pune

Ferizaj apo Prishtina ( cili qytet ju pelqen )  ohoho:
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: shkenctari nr 1 ne 30-08-2006, 23:03:46
prishtina

kengetar/e apo aktor/e??


Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: Ladyx ne 30-08-2006, 23:07:22
Aktore ( ne teatrin e jetes)

Zhol apo mos u hidhero njeri ?
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: shkenctari nr 1 ne 30-08-2006, 23:15:57
dyjat i adhuroj

ne mbremje apo diten??
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: Ladyx ne 30-08-2006, 23:17:46
Ne mbremje


çaj te zi apo kafe ?
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: shkenctari nr 1 ne 30-08-2006, 23:27:23
kafe me qumsht


pica apo hamburger??
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: Ladyx ne 31-08-2006, 08:16:38
Pica  :P

Punone per te jetuar, apo jeton per te punuar ?
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: Syrgjyn ne 31-08-2006, 10:39:25
Pica  :P

Punone për te jetuar, apo jeton për te punuar ?

E para!

Kompjuter apo palester?
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: Ladyx ne 31-08-2006, 21:38:55
Kompjuter  :(

Veshje sportive apo elegante?
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: shkenctari nr 1 ne 01-09-2006, 02:14:08
veshje sportive


pershendetje apo lamtumir ?? :)
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: Syrgjyn ne 01-09-2006, 02:40:23
Pershendetje.

Mendje apo zemer?
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: Ladyx ne 01-09-2006, 08:38:05
Mundohem te jete cdo here MENDJE ,por zemra spo rrin urte  LOL


Pranvere apo Vjeshte ?
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: Syrgjyn ne 01-09-2006, 17:21:09
Vjeshte.

Pasuri apo fame?
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: Charlie ne 01-09-2006, 19:24:35
Fame ..se pasuri kam :P

Ne shtepi apo jasht
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: shkenctari nr 1 ne 01-09-2006, 22:27:33
ne shtepi


argetuese apo popullore??..............(muzik)
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: Ladyx ne 02-09-2006, 01:32:14
Te dyat ( varet nga disponimi)

Dervish Shaqa apo Fatime Sokoli ?
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: shkenctari nr 1 ne 02-09-2006, 02:04:25
shpat kasapi..(kush jane kta) hmmmmm:


nje kafe apo nje pershendetje??
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: Ladyx ne 02-09-2006, 11:44:03
Pershendetje

poezi apo proze?

p.s Shkencetari me habite me pergjegjen e dhene ne pyetjen paraprake  hmmmmm: :(
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: Charlie ne 02-09-2006, 17:29:13
poezi ..

Drame apo Serial :D


p.S. Ladyx ...ky shkectari edhe qe duket shkenctar nr 1 ..eshte shkenctar i kohes tashme ...:D
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: kengaime ne 02-09-2006, 17:35:44
Drame

Ne det apo ne bjeshke?
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: Charlie ne 02-09-2006, 18:37:48
Ne det (normale) :D

Ne peshkim apo ne shetitje
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: Ladyx ne 02-09-2006, 23:35:27
Shetitje deri tek vend peshkimi  ;)

Golf apo tenis ?
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: shkenctari nr 1 ne 03-09-2006, 00:14:23
tenis


skijim mbi uje apo bor?? :D
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: Charlie ne 03-09-2006, 15:06:22
te dyjat i kam shume ne qejf :D


Te notosh apo te lundrosh
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: Ladyx ne 04-09-2006, 00:17:55
Sonte do te doja te lundroj  :)

qershi apo dredheza?
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: Charlie ne 04-09-2006, 00:27:22
dredhëze  jarge:

Mollë apo dardhë
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: Ladyx ne 04-09-2006, 00:31:20
Dardhe

Qaj te ftohte apo te nxehte ?? :)
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: Charlie ne 04-09-2006, 00:35:45
te nxehte


me shume sheqer apo me pak sheqer
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: Ladyx ne 04-09-2006, 00:38:39
Me pak sheqer ( kan ardhur kohera te veshtira duhet kursyer  :D)

Bilard apo shah ?
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: Charlie ne 04-09-2006, 00:44:29
te dyjat i luaj per mrekulli ..keshtu qe te dyjat i adhuroj :D


Sporti apo Duhani :D
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: Ladyx ne 04-09-2006, 00:47:34
Te dyjat  :D.

Humbes i mire apo  i keq ?  :)
 
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: Charlie ne 04-09-2006, 00:49:14
nuk e preferoj asnjeren ....:D


Lemon i tharte apo Rrush i keq LOL
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: Ladyx ne 04-09-2006, 00:52:14
Lemon  i tharte   ^o)

te dashurosh apo te te dashurojne?
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: Charlie ne 04-09-2006, 00:54:19
te dashurojne ...disi tingellon me  bukur :D

i shemtuar e me fat apo i bukur e i pa fat :P
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: Ladyx ne 04-09-2006, 00:57:44
E bukur e me fat  :P

6 ne lloto apo 13 ne prognoze sportive?
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: Charlie ne 04-09-2006, 00:59:57
ne  cilen te don eshte e mirseardhur :D


I pasur e shpirtkeq apo i varfer e i ndershem :D
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: Ladyx ne 04-09-2006, 01:02:25
 hmmmmm: Nderro vendin e shpirterave  :D

Ne kasolle ( :) ) apo ne bungalo ?
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: Charlie ne 04-09-2006, 01:04:08
Ne kasolle si gjithmon :D


Shtepi apo apartamant
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: Ladyx ne 04-09-2006, 01:06:04
Shtepi  :)

Naten e mire  apo gjumin e embel ? :D
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: Charlie ne 04-09-2006, 01:07:29
vallain te deshiroj te dyjat nga zemra see ika per ne  gjume :D  :pafshim


Sy mbyllur apo sy hapur
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: Ladyx ne 04-09-2006, 01:10:07
Njerin hapur e tjeri ka gjysme ore qe eshte mbylle ( ah gjumi)  :D

Enderr te embel  apo( dhe) realitet te lehte :) :pafshim
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: shkenctari nr 1 ne 04-09-2006, 23:05:45
enderr te embel  ;)


sy zi apo sy kalter??
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: Ladyx ne 04-09-2006, 23:07:13
sy kalter  :P

Byrek me spinaq apo me mish ?
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: shkenctari nr 1 ne 04-09-2006, 23:15:03
me mish  :)


burek me kos apo turrshi?? :D
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: Ladyx ne 04-09-2006, 23:34:00
me turrshi  jarge:

Mjegull  apo shi?
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: shkenctari nr 1 ne 04-09-2006, 23:51:36
shi


shetitje ne shi apo ne bore??
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: Ladyx ne 05-09-2006, 00:14:14
Ne shi

Ne 2 forume apo 3 ? LOL
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: shkenctari nr 1 ne 05-09-2006, 00:49:46
2 forume :P


peja apo prishtina??  ;)
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: agnesa ne 05-09-2006, 16:03:40
pasi qe jam e prishtines prishtin

te jesh femij apo burr
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: Ladyx ne 05-09-2006, 22:18:32
grua moj grua... :D

Kino apo vallezim?
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: Charlie ne 05-09-2006, 22:52:36
Kinoo ..

me  mua apo me tjetrin :P :D
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: Ladyx ne 05-09-2006, 23:02:58
Me ate qe me pelqen  :P :D

Kitare apo piano? :)
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: Charlie ne 05-09-2006, 23:04:44
Piano

Muzike apo Sport
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: Ladyx ne 05-09-2006, 23:07:03
Muzike ( me sport)

Mishengrenes apo vegjetarian? :D
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: Charlie ne 05-09-2006, 23:10:44
te dyjat LOL


Gomare apo Lopë
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: Ladyx ne 05-09-2006, 23:16:08
Kali  :P


krip apo biber ?
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: Charlie ne 05-09-2006, 23:19:28
LOL

Kripë

Kafe apo Caj
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: Ladyx ne 05-09-2006, 23:21:04
Caj ( bile jam duke pire  ;) )

Anije apo varke? :D
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: Charlie ne 05-09-2006, 23:23:11
Barkë ..

Ne Diell apo Ne Shi
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: Ladyx ne 05-09-2006, 23:24:43
Kur bie shi ne nje dite me diell  :)


Direkt apo indirekt ? hmmmmm:
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: Charlie ne 05-09-2006, 23:26:20
Direkt

Live apo n'TV :D
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: Ladyx ne 05-09-2006, 23:28:16
Live

Djall apo engjell ? hmmmmm:
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: Charlie ne 05-09-2006, 23:30:19
engjell  :engjell:

Ne Parajsë apo ne Ferr :D
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: Ladyx ne 05-09-2006, 23:32:42
Ne ferr ( se dua parajsen me prifterinje e hoxhallare  >< )


Hip se te vrava, apo zbrit se te mbyta  :D
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: Charlie ne 05-09-2006, 23:36:37
me  mire  te hyp ..e te mos mbytesh se te zbritesh e te mbytesh LOL


Liri apo Pavarsi :D
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: Ladyx ne 05-09-2006, 23:38:42
Liri te pavarur  :P

Shume shoke,apo te zgjedhur ? :)
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: Charlie ne 05-09-2006, 23:42:24
te zgjedhur ....nuk rrihet me gjithe kend LOL


I dashuri apo Nena
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: Ladyx ne 07-09-2006, 00:08:27
Nena  :perqafim

Matematiken apo kimine :P
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: wiliams ne 07-09-2006, 13:19:06
Matematiken
Bjond apo brun..?
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: Charlie ne 07-09-2006, 14:13:34
Brune dhe Bjonde :D

Ladyz me mua apo me ty :P
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: SteriOtipi B ne 07-09-2006, 15:04:02
Me mire me ate... :D

Koke apo pil?
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: Ladyx ne 12-09-2006, 23:50:00
Koke  ;)

me mustaqe apo tullac? LOL
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: shkenctari nr 1 ne 18-09-2006, 00:07:07
asnjeren


mirembrema apo mir se ju gjeta?? ;)
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: Ladyx ne 18-09-2006, 00:09:03
te dyjat  :)

I disponuar apo i merzitur?
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: shkenctari nr 1 ne 18-09-2006, 00:28:30
i disponuar  ;)

i lumtur apo i gezuar?


Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: Ladyx ne 18-09-2006, 00:39:26
E lumtur


Gjumash apo zog nate? :)
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: erlehta ne 18-09-2006, 18:05:48
Gjumash.

Karafilin apo trendafilin.
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: Ladyx ne 18-09-2006, 23:00:04
Trendafilin   :)Miun apo gjarperin ? (si kafshe shtepiake  ;) )

 
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: Charlie ne 18-09-2006, 23:33:34
gjarprin  :D


qenin  apo lopen
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: Ladyx ne 18-09-2006, 23:38:31
Qenushin


Makiato apo kafe turke ?  pagjume:
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: Charlie ne 18-09-2006, 23:42:38
Capuchino  jarge: :P


Molle apo Dardhe
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: Ladyx ne 18-09-2006, 23:44:13
Molle  per momentin  :)

Rrush apo qershi ?
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: Charlie ne 18-09-2006, 23:45:45
qershi ..


karrot apo banane
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: shkenctari nr 1 ne 19-09-2006, 00:50:23
asnjeren

nokia apo motorola??................... .........(shkojme pak me teknologji :D?)
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: agnesa ne 19-09-2006, 18:31:38
samsung haha
   emer apo mbiemer
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: Ladyx ne 19-09-2006, 21:49:24
Emer  ;)

Piercing apo tatuazh?
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: Charlie ne 19-09-2006, 23:02:39
Tatu :D

Lady apo Ladyx
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: Ladyx ne 20-09-2006, 00:14:45
X


Pranvere apo vjeshte ?
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: Charlie ne 20-09-2006, 00:20:03
Pranvere ..


Ftoht apo Ngroht
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: Ladyx ne 20-09-2006, 00:23:11
Ngrohte  gjum: (se kohe gjumi ) :P


Birre apo vene ?
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: Charlie ne 20-09-2006, 00:24:15
asnjeren  nuk e  preferoj :D


Lengje apo  alkohol
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: Ladyx ne 20-09-2006, 00:27:01
Lengje( prodhim vendor te lutem  :) )

Muzike e lehte apo rap ?
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: Prishtinasja ne 20-09-2006, 11:34:53
muzik te lehtë  :)


single apo relationship ???
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: Ladyx ne 20-09-2006, 17:44:53
Relationship  ;)

Solarium apo sauna ?
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: agnesa ne 20-09-2006, 19:49:06
te dyja bashk  me kishin bërë mir :P


  lojra apo kuize
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: Ladyx ne 20-09-2006, 22:05:21
Lojra ( kerkojne me pak kohe) :)

mesazh ne e-mail apo sms ?
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: sorelina ne 20-09-2006, 22:44:49
sms

Te ngrohta apo freskuese
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: Ladyx ne 20-09-2006, 22:56:29
Freskuese  ;)

Gjeloz-e apo jo?
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: Charlie ne 20-09-2006, 23:22:56
Joo.... posht xhelozia :D


I  lumtur apo  Happy :D
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: Ladyx ne 20-09-2006, 23:24:24
E lumtur

I bardhe apo i zi  :D
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: shkenctari nr 1 ne 21-09-2006, 01:24:28
 i bardhe

djathtas apo majtas?? :D
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: Prishtinasja ne 22-09-2006, 17:12:25
djathtas

sms apo e-mail ???
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: agnesa ne 22-09-2006, 19:50:00
e-mail

 te dua apo me don :P
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: Ladyx ne 22-09-2006, 21:02:33
Te dua  ;) ( fjala me e embel e gjuhes sone)

Tragjedi apo komedi ( mendoj per romane) :D
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: sorelina ne 22-09-2006, 22:00:39
komedi

engjell apo djall :D
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: GREATBOY ne 22-09-2006, 23:17:10
engjell   (si ty)

Ufo apo Alien
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: sorelina ne 23-09-2006, 15:02:30
 :D Alien

Tokesor apo ujor
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: agnesa ne 23-09-2006, 15:52:52
tokesor(pasi qe jemi ne)


te ndryshme apo te njejta
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: Ladyx ne 23-09-2006, 23:37:39
Te ndryshme

Axherim apo jo
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: shkenctari nr 1 ne 25-09-2006, 23:29:06
jo  :(

 :lule apo :lule
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: kengaime ne 25-09-2006, 23:30:52
 hmmmmm: veshtire te vendos per cilen  :P

Ramazan apo Bajram
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: shkenctari nr 1 ne 25-09-2006, 23:42:37
bajram


dhurate apo perqafim  ;)
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: kengaime ne 25-09-2006, 23:45:05
Te dyja  :P

Dituri apo pasuri
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: shkenctari nr 1 ne 25-09-2006, 23:55:21
te dyja  ;)

foto apo video?
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: kengaime ne 25-09-2006, 23:57:13
Video

Ne atdhe apo jasht tij?
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: shkenctari nr 1 ne 25-09-2006, 23:59:14
ne atdhe

ne kosove apo shqiperi :D
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: kengaime ne 26-09-2006, 00:02:42
Ne te dyja bashke  :)  (jam per bashkimin e trojeve)

i/e uritur apo i/e etur?

Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: shkenctari nr 1 ne 26-09-2006, 00:06:29
asnjeren........... ...tash sa u ngopa ne sofren e kosoves  :D


kengetar/e apo aktor/e ??


Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: kengaime ne 26-09-2006, 00:09:46
 hmmmmm: kengetare, jo jo aktore, jo ore kengetare.....uff ...me duket se te dyja  :)

Futboll apo Basketboll?

Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: shkenctari nr 1 ne 26-09-2006, 00:14:37
basketboll

dredhze apo qershi??
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: kengaime ne 26-09-2006, 00:16:22
Nje sallate me dredheza dhe qershi  :P

vera apo dimri?
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: shkenctari nr 1 ne 26-09-2006, 00:19:40
vera

bmw apo mercedes??
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: kengaime ne 26-09-2006, 00:22:57
Nese duhet patjeter te zgjedhe atehere BMW.

kino apo teater?
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: shkenctari nr 1 ne 26-09-2006, 00:36:01
kino..........edhe pse ka kohe qe nuk kam shkuar  :)

biciklet apo motociklet??
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: kengaime ne 26-09-2006, 00:37:45
biciklete  

proze apo poezi ?
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: shkenctari nr 1 ne 26-09-2006, 00:42:21
poezi


te flihet apo jo?
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: kengaime ne 26-09-2006, 00:44:38
Hahaha, me flihet  pagjume:


I lodhur apo i pagjume?
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: shkenctari nr 1 ne 26-09-2006, 00:48:09
i lodhur  lodhje:

gjume te embel apo enderra te bukura?? :)
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: kengaime ne 26-09-2006, 00:51:46
Gjume te embel   :pafshim

Uje apo leng?
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: shkenctari nr 1 ne 26-09-2006, 00:59:41
uje


nate te mire apo mir u pafshim?? :-)
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: kengaime ne 26-09-2006, 01:08:06
Naten e mire dhe mirupafshim


Shkon apo iken?  :P
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: shkenctari nr 1 ne 26-09-2006, 01:13:39
asnjeren ................sep se jame ne shtepi :P


te vie apo te vish??

Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: Ladyx ne 26-09-2006, 15:33:37
le te te vie ajo   :D

Shi apo bore?
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: kengaime ne 26-09-2006, 15:37:05
borë

ushqim italian apo kinez?
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: Ladyx ne 26-09-2006, 15:38:09
Italian ( se me lehte me e pragdite  ;) )


Pikture apo skulpture?
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: Charlie ne 26-09-2006, 15:50:46
Pikturë

ti me  mua  apo  une  me  ty :D
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: Ladyx ne 26-09-2006, 15:54:08
Une me mua  :D  :P

Vetem apo me prinder?
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: Charlie ne 26-09-2006, 15:55:41
me ty :D

ne dashuri  apo  ne  vetemi
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: Ladyx ne 26-09-2006, 15:58:52
Ne vetmine  e dashur  ;)


Ne luadh apo ne pyll ?
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: Charlie ne 26-09-2006, 16:03:21
asnjeren :P


para PC-s apo para TV-s


p.S. ca ishte kjo luadh  (?)
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: kengaime ne 26-09-2006, 16:17:59
para PC-se


Charlie apo lio?

p.s. luadh eshte livadh
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: Charlie ne 26-09-2006, 16:21:13
Charlie ....me  mirë  :D


kengaime apo kengajote  :P


p.S. nuk e  paskna  degjuar  kete fjale kurr .. :)
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: kengaime ne 26-09-2006, 16:24:12
Kengaime

Molle apo dardhe?


p.s. sa rron ,meson  ;)
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: Charlie ne 26-09-2006, 16:33:21
Dardhe


Pjeshke apo Dredheze


p.S. atehere po rrofsha shum  une  :D
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: kengaime ne 26-09-2006, 16:35:56
Dredhze


e gjelbert apo e kaltret?

p.s.paske ndermend te mesosh shume  :)
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: SteriOtipi B ne 26-09-2006, 16:38:00
blu :D

e holle apo e trashe :P
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: kengaime ne 26-09-2006, 16:42:19
Ne mes te holles dhe te trashes  :D

Me kete maske qe te jep frike apo me nje me te dashur?   :P
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: SteriOtipi B ne 26-09-2006, 16:51:26
them te te tremb pak

diten apo naten?
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: Charlie ne 26-09-2006, 17:01:40
naten ..

Ne diell apo ne shi
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: Ladyx ne 26-09-2006, 20:30:58
Ne diell

ne erresire apo me drite ndezur ? LOL
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: sorelina ne 26-09-2006, 20:46:28
ne erresire ;)

teori apo praktike :D
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: shkenctari nr 1 ne 26-09-2006, 21:05:30
praktike


erotik live apo tv?? ohoho:
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: Ladyx ne 26-09-2006, 21:15:09
 :P pa pergjegje

Mish pule apo mish lope patet per iftar  ;)

P.s shkenctari, pyetjen qe e bere ishalla ishte  pas iftari se e pat axherimi yt po qe se ishte me heret  LOL
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: shkenctari nr 1 ne 26-09-2006, 22:15:23
per iftar mish lope  ;)

me turshi apo sallat te gjelber ??


p.s ladyx po tash duhet te kihet parasysh edhe kjo pune   :D
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: Ladyx ne 26-09-2006, 22:23:17
Me turshi ( por skam  :S )


Dy çaja apo me shume ? :D
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: shkenctari nr 1 ne 26-09-2006, 22:39:07
me shume


1/4 e bukes apo 1/2 e bukes??
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: Ladyx ne 26-09-2006, 22:39:47
1/4 LOL


Pasul me mish apo pa mish ?
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: shkenctari nr 1 ne 26-09-2006, 22:44:32
pasul me mish

1 l uje ne dite apo 5 l uje ne dite?? :P
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: Ladyx ne 26-09-2006, 22:46:30
3 litra  :)


Uje te gazuar apo te thjeshte ?
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: shkenctari nr 1 ne 26-09-2006, 22:52:40
uje te gazuar


uje kroni apo uje bunari??


p.s shume 3 litra  :)
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: Ladyx ne 26-09-2006, 22:58:03
te dy burimet i preferoj

ne 11 apo ne 12 ne gjume?

p.s: duhet te ruhet vija e trupit ;)
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: shkenctari nr 1 ne 26-09-2006, 23:20:05
12 e preferoj

fjetja vetem apo me partner/e??


p.s eshte kjo ndonje metod e re ? :D
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: Charlie ne 26-09-2006, 23:30:44
me  partnere ... :)

i  urte apo i rrept
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: agnesa ne 27-09-2006, 13:02:47
serioz dhe i urt

kompjuter a televizion
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: sorelina ne 27-09-2006, 13:28:39
kompjuter ;)

tortur apo vdekje :(
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: SteriOtipi B ne 27-09-2006, 13:48:48
perkedhelje :D

tortur apo vdekje  :D
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: shkenctari nr 1 ne 27-09-2006, 22:39:23
asnjeren


ferr apo parajse?? :D
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: Ladyx ne 27-09-2006, 23:01:03
Purgator  :)

peshk ne akuarium apo peshk i ferguar? :D
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: Charlie ne 27-09-2006, 23:13:34
ne akuarium  :)


forumi apo  Msn :D

Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: Ladyx ne 27-09-2006, 23:19:39
Forumi  :D

Me kamere apo pa kamere LOL
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: shkenctari nr 1 ne 27-09-2006, 23:30:08
me kamer ................me mire do te ishte :)

forumi me mic apo pa??
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: Charlie ne 27-09-2006, 23:31:14
pa  kamere :D


ke shum  online  apo  pak :P
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: Ladyx ne 27-09-2006, 23:32:04
fARE

bylbyl apo skifter?


Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: Charlie ne 27-09-2006, 23:34:18
skifter

qen apo mace
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: Ladyx ne 27-09-2006, 23:36:09
qenush  :)


Minok me rreze apo me kabell?
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: kengaime ne 28-09-2006, 13:46:44
Me gajtan  :P


Me mire ne pyll apo ne qytet?  :D
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: shkenctari nr 1 ne 28-09-2006, 15:27:01
ne pyll

kengaime apo ladyx?? :D
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: Charlie ne 28-09-2006, 15:37:11
te  dyja  i  kam  xhan  :perqafim


sms apo e-mail
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: kengaime ne 28-09-2006, 16:25:23
sms


Grusht i forte apo fjale e forte?
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: Ladyx ne 28-09-2006, 17:19:57
Varet nga kush grushti  ;)

Box apo karate ?
p.s (te  dyja  i  kam  xhan) xhan je edhe ti  :)  
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: agnesa ne 28-09-2006, 22:16:54
karate

buk apo kulaq
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: Ladyx ne 28-09-2006, 22:33:43
Kulaq  :)


nje roman apo nje film?
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: shkenctari nr 1 ne 28-09-2006, 23:46:00
nje roman

leximi para fjetjes apo gjate dites?? :)
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: CrYsTaL TeaRs ne 29-09-2006, 02:27:33
Para fjetjes

shurdh apo memec?

Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: Ladyx ne 29-09-2006, 15:47:18
Asnjeren

Syte apo buzet ?
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: SteriOtipi B ne 29-09-2006, 15:59:50
te dyja... :D

dush apo vaske?
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: kengaime ne 29-09-2006, 16:31:52
dush

Tv apo kino?
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: Ladyx ne 29-09-2006, 21:18:38
Kino


Kine apo Japoni ? :D
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: shkenctari nr 1 ne 29-09-2006, 23:03:01
kine


kinema apo kinematografi?? ;)
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: Ladyx ne 29-09-2006, 23:05:58
Kinematografi

Qorapa te pambukut apo te pambukut prej gjingji  :D

P.s  A stu kan gerdite kinezt veq edhe ne Kine don me shku a?
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: shkenctari nr 1 ne 29-09-2006, 23:24:21
qorapa pambuku prej deles  :P


bari apo baresh??


p.s. hahaha jo ende  :D
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: Ladyx ne 30-09-2006, 01:08:59
Bari ( bareshe behem vete ) :D

Fyell apo qifteli ?  :)
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: kengaime ne 30-09-2006, 15:19:52
Fyell dhe qifteli  :)

(Bie fylli,qiftelia naten deri vone..........)  :D

Foto bardh e zi apo me ngjyra?
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: Charlie ne 30-09-2006, 15:31:34
Color :D

Kitare apo Violine
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: kengaime ne 30-09-2006, 15:33:05
Kitar


trendafil apo kaktus  :D
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: Charlie ne 30-09-2006, 15:48:27
trendafil

Rrush apo Zemer  ( je ti .. :) )
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: kengaime ne 30-09-2006, 15:50:38
Rrush i tharret  ;)


muzike popullore apo zbavitese?
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: Charlie ne 30-09-2006, 15:52:49
zbavitse ..


Rock apo Rap


Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: sorelina ne 30-09-2006, 18:42:00
Rock


luleshtrydhe apo manaferre :D
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: shkenctari nr 1 ne 30-09-2006, 22:49:29
manaferre :D

 artificiale apo natyrale ??
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: Ladyx ne 30-09-2006, 22:52:27
Natyrale


Muzike apo heshtje ( per momentin )?
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: shkenctari nr 1 ne 30-09-2006, 22:54:55
heshtje

vetem apo jo?? ;)
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: Ladyx ne 30-09-2006, 22:57:57
Vetem


shi i qete apo me bubullime ?
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: shkenctari nr 1 ne 30-09-2006, 23:00:20
shi i qete.............. me muzik


i lodhur apo i pushuar??
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: Ladyx ne 30-09-2006, 23:01:21
 hmmmmm: diku ne mes


nje kafe apo nje qaj  ? :)
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: shkenctari nr 1 ne 30-09-2006, 23:11:46
nje kafe

ne pune apo shtepi?? :)
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: Ladyx ne 30-09-2006, 23:13:44
Shtepi

nje loje zhol apo nje loje shah?
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: shkenctari nr 1 ne 30-09-2006, 23:18:04
nje loje shah


nje loje apo tri??


p.s din te luash shah??

Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: Ladyx ne 30-09-2006, 23:19:59
dy loje.Mjafton 2 :0 per mua  :D

Gjum me enderra, apo pa enderra ?
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: Ladyx ne 30-09-2006, 23:20:58
Pp.s  Po di te luaj  :P
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: shkenctari nr 1 ne 30-09-2006, 23:29:08
gjume me enderra te mira

8 ore gjume apo 16 ore gjume??


p.s din apo s'din te luash?? :)
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: Ladyx ne 30-09-2006, 23:31:30
6 ore

bmw z3 apo pezho 306 (kete e dua une :( )

P:S pooo di te luaj. :D
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: shkenctari nr 1 ne 30-09-2006, 23:34:05
dyja veturat :P

150 km/h apo 200 km/h?? :D
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: Ladyx ne 30-09-2006, 23:38:27
Varet nga rruget dhe adrenalina ne gjak  ;)


Ngjyre e zeze e vetures apo tjeter ?
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: shkenctari nr 1 ne 30-09-2006, 23:43:43
tjeter ..


me klime apo pa klime??
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: Ladyx ne 30-09-2006, 23:45:14
Me klime :)

Me ulese te lekures apo tjeter ?
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: shkenctari nr 1 ne 30-09-2006, 23:50:11
me ulese te lekures

me muzik apo pa?? :D
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: Ladyx ne 30-09-2006, 23:53:25
Pa muzike nuk e ngas veturen as 2 metra .Me muzike pra  :perqafim


muzike me ze te larte apo vetem per vete ?
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: shkenctari nr 1 ne 30-09-2006, 23:57:51
 :O.... me ze te larte kur te me pelqej muzika :)


popullore apo argetuese?? :)

Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: Ladyx ne 30-09-2006, 23:59:10
te gjitha llojet.


Rap apo tehno ?
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: shkenctari nr 1 ne 01-10-2006, 00:02:55
techno

pioneer apo sony??
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: Charlie ne 01-10-2006, 22:37:46
Sony ... :-)


Samsung apo Nokia
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: Ladyx ne 01-10-2006, 22:47:28
Nokia

Me syze apo pa syze ?  ( ne diell  :D )
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: shkenctari nr 1 ne 01-10-2006, 23:45:25
me syze

fli apo pite?? :D
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: Ladyx ne 02-10-2006, 10:29:23
Fli  :D


Mish pule ( me oriz) apo mish lope ( me pasul)  :D :P
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: sorelina ne 02-10-2006, 10:30:57
mish pule :D


me mire i madh apo i vogel :D
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: Ladyx ne 02-10-2006, 10:32:53
LOL i madh valla

bjond apo zeshkan ?

P.s te befte mire pula ;)
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: sorelina ne 02-10-2006, 10:37:27
Zeshkan :D


te flasesh pak apo shume :D
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: Ladyx ne 02-10-2006, 10:39:26
pak ( rralle e per malle)  :)

Udhetim me aeroplan apo anije? hmmmmm:

Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: sorelina ne 02-10-2006, 10:44:07
Me te dyja :D


shi apo bore :D
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: Ladyx ne 02-10-2006, 10:47:43
Bore ( me romantike) ;)


Fustan apo pantollona ?

Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: agnesa ne 02-10-2006, 15:40:44
pantollona

jetë apo vdekje :P
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: Charlie ne 02-10-2006, 16:21:20
Liri popullit vdekje fashizmit LOL


Veshje te lire apo te shtrenjet
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: kengaime ne 02-10-2006, 16:51:59
Ne mes diku  ;)


Kala apo keshtjelle?
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: Charlie ne 02-10-2006, 17:00:30
Kala ...


Pallat apo Shtepi
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: Ladyx ne 02-10-2006, 21:55:37
Shtepi


Ashensor apo shkalle ?
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: kengaime ne 02-10-2006, 21:59:44
shkalle  :P


fustan apo pantolla?
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: GREATBOY ne 02-10-2006, 22:04:32
Pantallona   (per ne, mini per gocat)

Nike  apo  Adidass
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: kengaime ne 02-10-2006, 22:09:36
adidas


floke te gjate apo te shkurta?
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: Ladyx ne 02-10-2006, 22:10:35
Te gjata  :)

me take apo te rrafeshta ( sandalet) ?
 
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: kengaime ne 02-10-2006, 22:18:33
me take


shume femije apo pak?
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: Ladyx ne 02-10-2006, 22:21:21
Nje ushtri  :perqafim


Me shume vajza apo djem ?
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: kengaime ne 02-10-2006, 22:26:20
Vajzaaaaaaaa  :)


kacurela apo te drejta floket?
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: Ladyx ne 02-10-2006, 22:28:57
Te drejta ( kaqurrelet behen per 15 min  ;) )

Ngjyren natyrale apo te ngjyrosura ( floket) ?
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: kengaime ne 02-10-2006, 22:32:16
Natyrale


te dish apo te kesh?


Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: Ladyx ne 02-10-2006, 22:37:28
te dish


Bukuria apo pasuria ?(  jo te dyjat  :D)
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: kengaime ne 02-10-2006, 22:39:13
E moj ca te bej une qe i kam te dyja  :P


caj apo kafe?
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: Ladyx ne 02-10-2006, 22:42:14
Kafe


Pigjama te pambukut apo te mendafshta ?  ;)
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: shkenctari nr 1 ne 02-10-2006, 22:42:29
kafe


ari apo argjent?? :D
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: kengaime ne 02-10-2006, 22:43:26
Argjent


kimi apo fizike?  :P
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: Ladyx ne 02-10-2006, 22:44:17
Argjend ( se ari jam vete  :P )

Dhome me oxhak apo pa ?
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: shkenctari nr 1 ne 02-10-2006, 22:44:43
kimi


biologji apo astronomi??
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: shkenctari nr 1 ne 02-10-2006, 22:45:28
kush ka radhen tash :P
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: Ladyx ne 02-10-2006, 22:46:01
Astronomi

Ylli i mengjesit apo i mbremjes?
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: kengaime ne 02-10-2006, 22:46:20
astronomi

une apo ti?
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: shkenctari nr 1 ne 03-10-2006, 00:05:28
une

gjell me pak kryp apo shume??
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: Ladyx ne 03-10-2006, 00:06:59
me pak


shtepi ne bjeshke apo ne det?
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: shkenctari nr 1 ne 03-10-2006, 00:17:03
shtepi pran detit


not apo skijim?? :)
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: Ladyx ne 03-10-2006, 00:19:44
Not

Futboll apo tenis?
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: Bekimi ne 03-10-2006, 00:24:07
Futboll.


Teater apo kinema?
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: Ladyx ne 03-10-2006, 00:24:45
Teater

Poezi apo proze?
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: shkenctari nr 1 ne 03-10-2006, 00:28:53
poezi


artistik apo serik??
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: Ladyx ne 03-10-2006, 00:31:36
Artistik

vjeshte apo pranvere?
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: shkenctari nr 1 ne 03-10-2006, 00:34:24
pranevere


lule apo parfume?? :P
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: Ladyx ne 03-10-2006, 00:36:04
Lule ( sa per modesti se parfume me me deshire) ;)


Durres apo Sarande ?
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: shkenctari nr 1 ne 03-10-2006, 00:45:16
durres ( ne sarande nuk kam qene asnjehere :( )


evrope apo amerike??
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: Ladyx ne 03-10-2006, 00:47:06
Europe ( Amerika shume larg )

Zeri yt apo.....X-forumi ?

Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: shkenctari nr 1 ne 03-10-2006, 00:49:59
zeri yt................. kurse tjera me pak


france apo gjermany??
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: Ladyx ne 03-10-2006, 00:51:46
France ( me pelqen shume gjuha )

Viti apo Lipjan ? ;)
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: shkenctari nr 1 ne 03-10-2006, 00:55:10
pa pergjigje :P(qka eshte kjo viti)


angli apo zvicerr??
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: Ladyx ne 03-10-2006, 00:59:12
Zvicerr

nervoz apo i qete ?

P:S VITIA  eshte nje qytetze ne Kosove  :P
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: shkenctari nr 1 ne 03-10-2006, 01:03:04
i qete


muzik apo film??


p.s nuk kam degjuar per ket qyteze asnjehere keni qene ndonjehere?? :D
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: Ladyx ne 03-10-2006, 01:04:51
MUZIKE


Migjeni apo Naimi ?

pp.s : ncuk skam qene kurre,por as vet se di si ia kam degju emrin  hmmmmm:
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: shkenctari nr 1 ne 03-10-2006, 01:09:24
naimi


qytet apo fshat??


p.s do mundohem te gjej permes googles te shikoj se ku gjindet ky qytet hmmmmm:
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: Ladyx ne 03-10-2006, 01:11:55
 Qytet me natyre fshati


 Kadare apo Qosja ? :D

P:S  kerkoje e nese gjen diqka me trego  ;)
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: shkenctari nr 1 ne 03-10-2006, 01:16:34
kadare


shkrimtare apo aktore??


p.s ok  :)
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: Ladyx ne 03-10-2006, 01:19:29
Shkrimtare


bjen te flesh apo e pret syfyrin ? :engjell:
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: shkenctari nr 1 ne 03-10-2006, 01:25:08
pres syfyrin


agjeron apo nuk agjeron?? :)
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: Ladyx ne 03-10-2006, 01:29:57
Nuk axheroj ( kete vit )


degjon muzike apo ( vetem) lexon forumin
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: shkenctari nr 1 ne 03-10-2006, 01:39:15
lexoj forumin +muzike


lojra strategy apo akcion??


Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: Ladyx ne 03-10-2006, 01:41:23
Strategji


ne pc luan bilard  apo  shah ? ( me duhet me te mujte nje dite  ne te ardhmen e larget  :) )
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: shkenctari nr 1 ne 03-10-2006, 01:47:35
dyjat

te te munde apo te me mundesh?? hmmmmm:
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: Charlie ne 03-10-2006, 14:22:15
te te mund ( une ty ) ani  shah .....kuuu kuuu


Do luash apo Jo
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: kengaime ne 03-10-2006, 15:33:12
po


mjalte apo sheqer?
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: Charlie ne 03-10-2006, 15:50:34
Dyjat

Rrush apo Dredhëz
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: kengaime ne 03-10-2006, 18:22:13
DredhezSaturn apo Jupiter?  :D
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: sorelina ne 03-10-2006, 19:00:37
Saturni   p.s (se ka unaze :D)


Aferdita apo Marsi :D
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: Ladyx ne 03-10-2006, 19:53:06
MarsiNen uje apo mbi re?
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: kengaime ne 03-10-2006, 20:46:30
nen uje


8:30 apo 20:30?
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: Ladyx ne 03-10-2006, 21:29:38
20:30  hmmmmm:

1,60 e ca apo 1.70 e ca ?
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: kengaime ne 03-10-2006, 21:32:13
1,60 e ca


zeshkane apo bjonde?
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: Ladyx ne 03-10-2006, 21:34:12
hmmm ne mes diku
( themi zeshkane)


muzike e lehte apo tallava?
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: shkenctari nr 1 ne 03-10-2006, 21:34:28
zashkan


zonje apo zonjush??
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: kengaime ne 03-10-2006, 21:46:21
te tregoj heren tjeter  :P


baba me femije apo pa ta?
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: Bekimi ne 03-10-2006, 22:09:04
Me femije,, biles sa per nje ekip futbolli. :D


Martese apo bashkejetese?
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: kengaime ne 03-10-2006, 22:12:31
martese........ jam nga ato te prapambeturat uneme shume vajza  apo djem?
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: shkenctari nr 1 ne 03-10-2006, 22:49:52
baras


te jetosh 70 vite apo 99 vite ??
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: kengaime ne 03-10-2006, 22:51:50
70


enderr e embel apo realitet i hidhur?
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: shkenctari nr 1 ne 03-10-2006, 23:14:13
realitet i embel


pallaqinka apo qaj??
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: kengaime ne 03-10-2006, 23:15:28
caj


pallaqinka me mjalte apo me marmellade?
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: shkenctari nr 1 ne 03-10-2006, 23:19:06
pallaqinka me mermelade


qaj me limon apo pa te?? :D
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: kengaime ne 03-10-2006, 23:21:53
caj me shume limon  :D


foto apo video?
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: shkenctari nr 1 ne 03-10-2006, 23:29:43
foto


tv apo dvd?
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: kengaime ne 03-10-2006, 23:31:58
DVD


film triller apo horror?
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: shkenctari nr 1 ne 03-10-2006, 23:35:33
filma kur eshte hena e plote :P


muzike live apo tv??


p.s mos me frigo me keto filma horror se jame vetem ne shtepi :D
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: kengaime ne 03-10-2006, 23:38:19
muzike live


muzike tallava apo popullore?


p.s. ti qe sheh filma kur eshte hena e plote, frikohesh???????
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: shkenctari nr 1 ne 03-10-2006, 23:45:44
gjitha llojet


diten apo naten??


p.s po atehere kur eshte hena e plote zgjohen ata :P
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: kengaime ne 03-10-2006, 23:48:01
diten


pije alkoholike apo jo?
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: shkenctari nr 1 ne 03-10-2006, 23:49:52
pije alkoholike ...........rralle


lenge pjeshke apo dredheze??
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: kengaime ne 03-10-2006, 23:51:32
leng pjeshke


restoran apo kafiq?
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: shkenctari nr 1 ne 03-10-2006, 23:53:18
restoran


pica apo hamburger??
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: kengaime ne 03-10-2006, 23:55:16
pica .....pasi duhet te zgjedh njeren, sepse asnjeren se pelqej


mish viqi apo pule?
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: Ladyx ne 03-10-2006, 23:57:29
Pule ( se shkencetarit po ja lejm mishin e viqit)

Ushqim  italian apo turk?
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: shkenctari nr 1 ne 03-10-2006, 23:58:23
dyjat


shpat kasapi apo blero??
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: kengaime ne 03-10-2006, 23:59:52
vallaj asnjeri


mish peshku apo qengji?
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: Ladyx ne 03-10-2006, 23:59:56
pESHKU

Genta apo Adelina?
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: kengaime ne 04-10-2006, 00:02:12
O asnjera dhe pike!!!!!


ne shpi apo ne qytet?
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: Ladyx ne 04-10-2006, 00:03:46
NE shtepi

ani pra:

Redon Makashi apo Ardit Gjebrea ;)
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: shkenctari nr 1 ne 04-10-2006, 00:04:11
ne shtepi


aktore apo kengetare? :D
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: kengaime ne 04-10-2006, 00:06:01
aktore

dhe per pytjen e Ladyx , Ardit Gjebrea  :D


kenge te huaja apo tonat?
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: Ladyx ne 04-10-2006, 00:06:50
Varet nga disponimi

Texti apo muzika?
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: kengaime ne 04-10-2006, 00:08:14
te dyja, njera pa tjetren s'ben

veture apo biciklete?
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: Ladyx ne 04-10-2006, 00:13:00
Veture

rreshqitje me ski apo me saj ? :D
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: kengaime ne 04-10-2006, 00:13:52
me saj...... ma kujtove femirine  :(


dimer apo vere?
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: Ladyx ne 04-10-2006, 00:14:40
Vere


pa vjeherr apo pa kunata  LOL LOL
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: kengaime ne 04-10-2006, 00:15:49
pa te dyja palet  LOL   LOL


bjeshke apo det?
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: Ladyx ne 04-10-2006, 00:17:37
Det


piersing apo tatuazh ( sekret) ?
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: kengaime ne 04-10-2006, 00:22:28
asnjeren

mashkullore apo femrore? :D
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: Ladyx ne 04-10-2006, 00:23:45
Femerore ( kend se ) hmmmmm:


pomfrit apo shpageti ?
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: kengaime ne 04-10-2006, 00:25:42
Shpageti...... jarge: jarge:


këtë apo atë ?  LOL
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: shkenctari nr 1 ne 04-10-2006, 00:27:41
dyjat


ladyx apo kenga ime??
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: Ladyx ne 04-10-2006, 00:28:08
Kete  ;)

Djathtas apo majtas ? :P
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: kengaime ne 04-10-2006, 00:30:28
djathtas

dhe per Shkenctarin , Ladyx

mendja apo zemra, cili fiton?
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: shkenctari nr 1 ne 04-10-2006, 00:32:04
mendja


lart apo poshte??
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: Ladyx ne 04-10-2006, 00:32:12
Zemra

shekncetari : kenga jote asi kenga ime

Romantike apo klasike ?
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: kengaime ne 04-10-2006, 00:34:50
klasike

dhe per Shkenctarin, lart


kafe me apo pa sheqer?


Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: Ladyx ne 04-10-2006, 00:36:16
Pa

kafe me qumsht apo pa ?
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: shkenctari nr 1 ne 04-10-2006, 00:48:41
kafe me qumeshte


pallaqinka me kryp apo pa kryp??
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: Bekimi ne 04-10-2006, 00:49:24
Me sheqer.

Caj mali apo caj rusi? :D D
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: kengaime ne 04-10-2006, 00:51:23
tani caj mali


disko apo lokal i qete?
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: shkenctari nr 1 ne 04-10-2006, 00:56:28
disko


vetëm po me shokë/shoqe??
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: kengaime ne 04-10-2006, 00:59:05
me shoqeridielli apo hena?
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: shkenctari nr 1 ne 04-10-2006, 01:01:35
dielli


ftoht apo nxehte??
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: Bekimi ne 04-10-2006, 01:03:24
Ngrohte. :D

Shiu apo bora?
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: kengaime ne 04-10-2006, 01:05:03
Bora


qytet apo fshat?
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: shkenctari nr 1 ne 04-10-2006, 01:08:17
dyjat


jastek apo jargan??
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: kengaime ne 04-10-2006, 01:22:55
S'ben pa asnjeren


dredhze apo manafere?
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: shkenctari nr 1 ne 04-10-2006, 01:30:56
dredhze


naten e mire apo kalofsh mire?? :D


Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: kengaime ne 04-10-2006, 01:34:03
O naten e mire.........se s'po shoh me


humbes me merite apo fitues pa merite?
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: shkenctari nr 1 ne 04-10-2006, 01:36:36
fitues me merite ;)


te dorezoj lojen apo jo?? :D
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: kengaime ne 04-10-2006, 01:38:35
dorezoje ........se kam gjumgjume te embel apo te embel?  :)
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: shkenctari nr 1 ne 04-10-2006, 01:43:49
gjume te embel


pushim te kendeshem apo te embel?? ;)
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: Charlie ne 04-10-2006, 13:58:31
te kendeshem  dhe  te embel :D


pushim vetem  apo me  dike
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: Ladyx ne 04-10-2006, 16:57:39
Pushim me dikePushime verore apo dimerore?
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: GREATBOY ne 04-10-2006, 22:42:33
Verore

Ne plazh apo pishina
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: Ladyx ne 04-10-2006, 22:45:42
Ne plazhe

Urren apo dashuron ?
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: kengaime ne 04-10-2006, 23:06:22
nuk urrej kurre  :D


shpi apo banese?
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: shkenctari nr 1 ne 04-10-2006, 23:53:12
banes


delfin apo peshkaqen??
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: Ladyx ne 04-10-2006, 23:54:23
Delfin

Sirene apo ngjale?
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: kengaime ne 05-10-2006, 00:03:42
sirene


gafore apo akrep?
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: shkenctari nr 1 ne 05-10-2006, 00:16:26
gaforre


qershi apo mercedes?? :P
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: kengaime ne 05-10-2006, 00:18:09
qershi  :)


anglisht apo fregjisht
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: shkenctari nr 1 ne 05-10-2006, 00:20:52
anglisht


londer apo zheneve?? :)
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: kengaime ne 05-10-2006, 00:23:31
zheneveujor apo luan?
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: shkenctari nr 1 ne 05-10-2006, 00:26:47
ujor  :)


ladyx zgjuar apo ne gjume??
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: kengaime ne 05-10-2006, 00:28:06
 LOL LOL  ne gjum.....perseri


gjumash apo jo?
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: shkenctari nr 1 ne 05-10-2006, 00:31:34
jo


shoqe apo shoke?? :D
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: kengaime ne 05-10-2006, 00:34:30
shoqe me shume


ne shba apo ne evrope?
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: shkenctari nr 1 ne 05-10-2006, 00:37:36
evrope


kosove apo shqiperi??
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: kengaime ne 05-10-2006, 00:40:52
S'mund t'i ndaj  :)


aeroplan apo anije?
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: shkenctari nr 1 ne 05-10-2006, 00:51:15
anije


vetur apo biciklet??


p.s u zgjua ende ladyx  hmmmmm:
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: kengaime ne 05-10-2006, 00:54:34
veture


e gjelbert apo e verdhe?


Ladyx ne boten e enderrave si duket iku
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: shkenctari nr 1 ne 05-10-2006, 00:57:16
gjelber


enderr apo realitet??p.s qka munde te enderroj ajo tash hmmmmm:
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: kengaime ne 05-10-2006, 00:59:25
realitet


dimer apo vere

p.s. ajo me duket vetem shkronja po sheh ne enderr
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: shkenctari nr 1 ne 05-10-2006, 01:04:28
vere

pranvere apo vjeshte?


p.s  qfar shkronja mos ndoshta mushmollat po i sheh :D
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: kengaime ne 05-10-2006, 01:06:26
pranvere


2 apo 5?

p.s. ndoshta
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: Ladyx ne 05-10-2006, 01:36:30
5  :D

molle apo dardhe?
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: shkenctari nr 1 ne 05-10-2006, 01:45:54
dardhe


fjet apo zgjuar??
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: Syrgjyn ne 05-10-2006, 03:56:41
Zgjuar.

Dollarë apo Euro?
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: Ladyx ne 05-10-2006, 11:01:13
Euro


flen shume apo pak?
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: Charlie ne 05-10-2006, 14:47:14
Shum  :)

Me mire  te  zgjohesh heret apo vone
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: sorelina ne 05-10-2006, 17:08:16
heret :)Te pasurin budalla apo te varferin e zgjuar :)
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: Ladyx ne 05-10-2006, 18:34:51
te zgjuar ( i pasur eshte me zgjuarsi)


katundar apo qytetar?
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: kengaime ne 06-10-2006, 00:30:32
qytetar  ;)


prizren apo gjakove?
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: Ladyx ne 06-10-2006, 00:31:45
Prizren

Mitrovice apo Peje
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: kengaime ne 06-10-2006, 00:32:30
pej

prishtine apo gjilan?
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: Ladyx ne 06-10-2006, 00:33:27
Prishtine


Brezovice apo Sarande ?
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: kengaime ne 06-10-2006, 00:36:24
sarande


kruje apo himare?
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: Ladyx ne 06-10-2006, 00:38:05
Kruje ( Himara me ka ba nervoz me shkollat greke   ^o) )

majtas apo djathtas ?
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: shkenctari nr 1 ne 06-10-2006, 00:39:09
djathtas


poshtë apo lart?? :)


Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: Ladyx ne 06-10-2006, 00:40:22
te dyjat


veri apo jug?
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: kengaime ne 06-10-2006, 00:40:38
lart

veri apo jug?
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: shkenctari nr 1 ne 06-10-2006, 00:52:33
dyjat


 lodhje: apo pagjume:


Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: kengaime ne 06-10-2006, 00:54:14
 lodhje:   dhe   pagjume:


bardh apo zi ?
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: shkenctari nr 1 ne 06-10-2006, 00:55:58
bardh


edhe ti don te ikesh apo vazhdon ende?? :)
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: kengaime ne 06-10-2006, 00:57:50
do t'vazhdoj edhe pak  :D


i hershem apo i vonshem?
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: shkenctari nr 1 ne 06-10-2006, 00:59:53
i vonshem............ ....sonte :)


1ore apo 2 ore?? :D
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: kengaime ne 06-10-2006, 01:04:56
1 ore


pesimist apo optimist?
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: shkenctari nr 1 ne 06-10-2006, 01:08:28
optimist


i qete apo nervoz??
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: kengaime ne 06-10-2006, 01:11:24
diku ne mes  :(


sot apo neser?
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: shkenctari nr 1 ne 06-10-2006, 01:16:51
diku ne mes ;)


degjon muzik apo jo?? :)
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: kengaime ne 06-10-2006, 01:20:42
gjithmone    :)


ne shpi apo netkafe?
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: shkenctari nr 1 ne 06-10-2006, 01:23:11
ne shtepi


dhome apo ambient te hapur??
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: kengaime ne 06-10-2006, 01:24:46
dhome


Leng portokalli apo molle?
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: shkenctari nr 1 ne 06-10-2006, 01:33:20
lenge portokalli


i dukshem apo i pa dukshem?? :D
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: kengaime ne 06-10-2006, 01:36:01
e padukshme  :D


prishtine apo diku tjeter?
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: shkenctari nr 1 ne 06-10-2006, 01:55:51
diku tjeter


verteten apo genjeshtren??


p.s dmth prishtinalike??
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: kengaime ne 06-10-2006, 01:57:12
te verteten


ne lindje apo ne perendim te Kosoves?

Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: shkenctari nr 1 ne 06-10-2006, 02:00:21
ne lindje


i sinqert apo jo??
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: kengaime ne 06-10-2006, 02:01:45
gjithmone e sinqerte :)  


qytet apo fshat?
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: shkenctari nr 1 ne 06-10-2006, 02:05:27
dyjat


ne pune apo pushim??
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: kengaime ne 06-10-2006, 02:07:25
ne pune


gjilan apo podujeve?
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: shkenctari nr 1 ne 06-10-2006, 02:13:17
gjilan


peje apo gjakove?
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: kengaime ne 06-10-2006, 02:16:32
gjakove


kamenice apo viti?


sorry , s'di si i thone kamenices tani
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: shkenctari nr 1 ne 06-10-2006, 02:23:58
viti


pushim dimror apo veror??
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: sorelina ne 09-10-2006, 20:42:09
Veror :D


dimer me diell apo vere me shi?
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: Ladyx ne 09-10-2006, 21:56:30
Vere me shi


Kivi apo dredhez ?
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: Charlie ne 09-10-2006, 22:22:04
Dredhez  jarge:

Banane apo Molle
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: kengaime ne 09-10-2006, 22:38:30
molle


 :) apo  :( ?
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: Ladyx ne 09-10-2006, 23:59:40
 :) :love: apo  zemrathyer:
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: kengaime ne 10-10-2006, 00:01:22
asnjera  :D


e/ i  lodhur apo e/ i  pushuar?
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: Ladyx ne 10-10-2006, 00:02:28
 E pushuar  :)


 neser ne pune apo pushim ?

Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: kengaime ne 10-10-2006, 00:05:46
ne pune   :(po  ti?
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: Ladyx ne 10-10-2006, 00:07:20
Ne pune


sot a kishit dite te mire apo me shi ?
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: kengaime ne 10-10-2006, 00:09:49
dite te mire


shi apo bore?
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: Ladyx ne 10-10-2006, 00:11:10
Bore


Opera apo teatri ?
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: kengaime ne 10-10-2006, 00:12:56
teatrikino apo TV ?
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: Ladyx ne 10-10-2006, 00:14:22
Kino

Albin Kurti apo Albin Kurti ? :)
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: Charlie ne 10-10-2006, 00:23:43
Vetvendosje :D


Politike apo Sport
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: Ladyx ne 10-10-2006, 00:25:06
Sport


Vrapim apo ecje e shpejte


p.s  :perqafim per vetevendosje  :D
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: Charlie ne 10-10-2006, 00:27:23
Vrapim

Me vetur apo kembe

p.S. Poshte Vetvendosja ....LOL
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: kengaime ne 10-10-2006, 00:27:43
ecje e shpejte


futboll apo basketboll?
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: Ladyx ne 10-10-2006, 00:28:24
Basketboll

Volejboll apo pingpong?
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: kengaime ne 10-10-2006, 00:32:02
vollejboll  :)


evrope apo azi?
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: Ladyx ne 10-10-2006, 00:33:30
Europe

Amerike apo Australi  :D
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: kengaime ne 10-10-2006, 01:00:31
australi


diell apo hene?
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: Ladyx ne 10-10-2006, 01:01:49
Te dyjat

Qiell me yje apo vetem  me hene?
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: kengaime ne 10-10-2006, 01:05:06
qiell me yje dhe hene


ne vendlinjde apo larg saj?
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: Ladyx ne 10-10-2006, 01:08:10
ne njeren me trup ne tjetren me mendje

uj te tharte apo te thjeshte  ?
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: kengaime ne 10-10-2006, 01:13:41
uje te thjeshte


mbremje, e vetme apo me shoqeri?
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: Ladyx ne 10-10-2006, 01:15:05
Me shoqeri

Ne nje forum apo me shume ?
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: kengaime ne 10-10-2006, 01:17:49
ne nje


poezi apo proze?
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: Ladyx ne 10-10-2006, 01:19:35
Te dyjat

shkruan ( poezi e proze) apo vetem lexon ?
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: kengaime ne 10-10-2006, 01:25:59
Lexoj


epoka e rilindasve apo e bajtagjinjve?
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: Ladyx ne 10-10-2006, 01:28:37
Rilindasve

Naimi apo Migjeni?
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: kengaime ne 10-10-2006, 01:32:38
S' mund t'i ndaj  :)


Çajupi apo Asdreni?
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: Ladyx ne 10-10-2006, 01:33:53
Te dyte


Kafeneja jone apo Prralle me tupan?
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: kengaime ne 10-10-2006, 01:40:07
Kafeneja jone


Perralle me tupan apo Familja moderne?
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: Ladyx ne 10-10-2006, 01:42:00
Perralla


Kryemadhi apo Shaci?
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: kengaime ne 10-10-2006, 01:45:39
Shaci


logjika apo Zana?
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: Ladyx ne 10-10-2006, 01:46:54
Logjika  :D

Daja  Skender apo Longari ?
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: kengaime ne 10-10-2006, 01:51:08
Daja


Gjyshja apo tezja Gane?
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: Ladyx ne 10-10-2006, 01:52:21
Tezja Gane  me dore larte LOL ( po edhe taksirati e mire eshte shume )


Buqja apo Bekimi?
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: kengaime ne 10-10-2006, 02:00:47
Buqja


Kulleri apo Oki
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: Ladyx ne 10-10-2006, 02:02:00
Kulleri

Valaku apo Mixha Bib ?
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: kengaime ne 10-10-2006, 02:05:59
 LOL LOL LOL

 valaku

Minire policja apo shpresa?
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: Ladyx ne 10-10-2006, 02:07:39
SHpresa


Luli i vocerr apo ai ...struja?


Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: kengaime ne 10-10-2006, 02:13:20
Luli i vogel


Dini apo Drita?
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: Ladyx ne 10-10-2006, 02:14:51
Njejte


Kastriot Tusha apo Pirro Qako ?
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: kengaime ne 10-10-2006, 02:17:28
Hmmmm, te dy ( e kam fjalen per muziken  ;) )


Ardit Gjebrea apo Aleksander Gjoka?
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: Ladyx ne 10-10-2006, 02:19:21
Arditi


naten e mirë apo ( dhe ) ditën e mirë  :pafshim

p.s për muzikë e pa muzikë Kastriotin  :)
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: kengaime ne 10-10-2006, 02:21:42
naten dhe diten e mire  :perqafim


fle apo pret syfyrin?
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: shkenctari nr 1 ne 10-10-2006, 20:52:22
asnjeren ;)


mirembrema apo mire se ju gjeta??
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: kengaime ne 10-10-2006, 22:22:49
mirmbrema dhe mire se ju gjeta  :)argetim apo kalim kohe?
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: Charlie ne 10-10-2006, 22:44:39
Duke u  argetuar  te  kalon  koha  me  shpejt  :D  


Ne Msn me  shume  apo ne  forum  
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: kengaime ne 10-10-2006, 22:46:24
ne forum


ne shpi apo ne qytet?
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: Ladyx ne 10-10-2006, 22:47:17
nE shtepi  ;)


Veshje sportive apo serioze?
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: kengaime ne 10-10-2006, 22:49:55
sportive


i uritur apo i ngopur?
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: Charlie ne 10-10-2006, 22:51:19
ohhh ...i  ngupur fare ...(vetem edhe  i  caj  me  mungon  :D)


Nje Caj  apo  me  shum  
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: kengaime ne 10-10-2006, 22:53:35
me shume se nje.........(nja 5 a 6 ) ;)

kafe apo caj?
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: Ladyx ne 10-10-2006, 22:53:42
Hiq

Nje kafe apo nje leng?
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: kengaime ne 10-10-2006, 22:59:34
Nje kafe me nje gote uje  :)


peshk apo zog ?
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: Ladyx ne 10-10-2006, 23:01:09
Zog-peshku  ;)

Thonje natyral apo fallco ? :D
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: kengaime ne 10-10-2006, 23:03:14
natyral


shigjetar apo akrep?
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: Ladyx ne 10-10-2006, 23:03:55
Akrep

Peshk apo Luan?
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: kengaime ne 10-10-2006, 23:21:00
peshk

viti i ri apo bajram?
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: Ladyx ne 10-10-2006, 23:22:25
Te dyjat


Ne Kosove apo jasht saj ?
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: kengaime ne 10-10-2006, 23:27:09
edhe edhe


me tren apo me autobus?
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: Ladyx ne 10-10-2006, 23:30:25
me tren ( autobusin se du hiqqq)


biqiklete apo motor ?
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: shkenctari nr 1 ne 10-10-2006, 23:30:34
me tren


struge apo kumanove??
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: kengaime ne 10-10-2006, 23:32:07
struge


shkup apo gostivar?
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: Vendori ne 11-10-2006, 00:15:26
Struge

molle apo dardhe (Spo di cilen me kafshu)  hmmmmm:
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: kengaime ne 11-10-2006, 00:16:55
Kafshoj te dyja, beji sallate

Vendore shkon me radhe apo si ne lloto?  ;)
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: shkenctari nr 1 ne 11-10-2006, 00:19:04
dyjat


shqipe apo vjollca??
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: kengaime ne 11-10-2006, 00:20:01
vjollce


dredhze apo manafera?
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: Ladyx ne 11-10-2006, 00:20:20
te dyjat

Behlul apo Kajtaz?
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: shkenctari nr 1 ne 11-10-2006, 00:22:40
kajtaz


kontabilist/e apo ekonomist/e??
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: kengaime ne 11-10-2006, 00:26:55
te dyja

biftek apo pite?  :P
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: Ladyx ne 11-10-2006, 00:28:11
Biftek ... se tu e prit piten mu merzit ma


Ullinje apo djath?
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: kengaime ne 11-10-2006, 00:32:12
Ullinje bashke me djath ,  mmmmmmm


Te kapi uria apo jo?  ;)
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: Ladyx ne 11-10-2006, 00:33:31
LOL po

Yahoo apo msn?
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: kengaime ne 11-10-2006, 00:35:31
msn

Cat Stvens apo George Michael?
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: shkenctari nr 1 ne 11-10-2006, 01:02:31
george michael


 akcion apo horror??
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: Ladyx ne 11-10-2006, 01:04:33
Akcion

Titaniku apo Udha e shkronjave?
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: kengaime ne 11-10-2006, 01:06:04
udha e shkronjave


Debatiku apo Beni ecen vet
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: shkenctari nr 1 ne 11-10-2006, 01:08:47
debatiku

 :D apo  :P
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: kengaime ne 11-10-2006, 01:15:39
 :P

 :engjell: apo  :@
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: shkenctari nr 1 ne 11-10-2006, 01:18:45
 :engjell:


 :X apo :love:
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: Ladyx ne 11-10-2006, 01:19:07
 :@


Larg apo afer
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: kengaime ne 11-10-2006, 01:20:33
Larg dhe afer  :D


sot apo neser?  :)
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: shkenctari nr 1 ne 11-10-2006, 01:21:46
neser


janar apo qershor??
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: Ladyx ne 11-10-2006, 01:36:56
Qershor


Mars apo tetor?
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: kengaime ne 11-10-2006, 01:38:43
mars, tetori me shi, s'benpyt apo cuditesh?


Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: Ladyx ne 11-10-2006, 01:40:07
te dyjat


ngurron apo pyet ?
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: shkenctari nr 1 ne 11-10-2006, 01:43:09
pyet


i/e qete apo lodhur??
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: kengaime ne 11-10-2006, 01:43:12
pys


te pelqen vetmija nganjehere apo jo?
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: Ladyx ne 11-10-2006, 01:46:14
Nganjehere :-[


Mimozat apo trendafilat?
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: kengaime ne 11-10-2006, 01:48:54
trendafilat


pin cigare apo jo?
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: Ladyx ne 11-10-2006, 01:50:36
Po ( 5-6 ne dite)

Po ti ?
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: shkenctari nr 1 ne 11-10-2006, 01:52:48
nuk e perdori


marlboro apo davidof
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: kengaime ne 11-10-2006, 01:53:39
une ,    Jojo: Jojo: Jojo:  , helmohem ndryshe une  ;)


vere apo birre?


Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: Ladyx ne 11-10-2006, 01:58:33
Vere


mjalte apo qokolade?
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: kengaime ne 11-10-2006, 02:00:24
mjalte


cokollate me arra apo pa to?
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: Ladyx ne 11-10-2006, 02:05:26
Me


Qumsht te nxehte apo te ftohte?
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: kengaime ne 11-10-2006, 02:08:02
te vaket


vere e embel apo e tharret?
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: Ladyx ne 11-10-2006, 02:08:54
E embel

Buke misri apo buk thekre ?
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: shkenctari nr 1 ne 11-10-2006, 02:11:00
buke gruri


pasul me mish apo pa mish?? :D
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: Ladyx ne 11-10-2006, 02:12:23
edhe , edhe


Oriz te bardhe , apo me perime ?
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: kengaime ne 11-10-2006, 02:13:05
me perimekeni uri edhe ju apo vetem une?  :)
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: Ladyx ne 11-10-2006, 02:13:52
Une jo  

Pini uj shume, apo pak ?
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: shkenctari nr 1 ne 11-10-2006, 02:14:39
shume


2 l apo 4 l??
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: kengaime ne 11-10-2006, 02:14:56
afersisht 2 litra ne dite


po ju?
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: Ladyx ne 11-10-2006, 02:15:57
LOL  afersisht 3 litra

tIGER apo Luan ?
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: shkenctari nr 1 ne 11-10-2006, 02:19:55
tiger


elefant apo balen??
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: Ladyx ne 11-10-2006, 02:21:14
 hmmmmm: Elefant

Me dasme apo pa?  ;)
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: kengaime ne 11-10-2006, 02:21:16
krejt kopshti zoologjik  :Pkeni gjum apo jo?


Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: Ladyx ne 11-10-2006, 02:22:02
PO

po ikim apo po rrim ?
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: shkenctari nr 1 ne 11-10-2006, 02:24:49
ikim


po ikim apo po rrim ?
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: kengaime ne 11-10-2006, 02:26:11
edhe une po ik

naten e mire
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: Ladyx ne 11-10-2006, 02:29:08
Naten e mire


fleni shume apo pak  neser ?
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: shkenctari nr 1 ne 11-10-2006, 02:29:26
gjume te embel te dyja


deshiromni nate te mire apo jo??
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: Ladyx ne 11-10-2006, 02:30:29
Gjithsesi   :)

Fleni mire apo me enderra ?

Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: shkenctari nr 1 ne 11-10-2006, 02:34:03
flej mire


 lodhje: apo gjum:
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: Charlie ne 13-10-2006, 14:47:27
Te dyjat  nga  pak  :D


Ne Disko  apo  Msn :D
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: sorelina ne 13-10-2006, 14:56:37
Ne disko :D


Tren apo makine. :DTitulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: Charlie ne 13-10-2006, 14:57:56
Makine ..

Ulur apo  n'Kembe
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: sorelina ne 13-10-2006, 14:59:09
Ulur :D


te japesh apo te maresh :D
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: Charlie ne 13-10-2006, 15:00:52
Te jap  :engjell:


Se bashku apo  ndaras
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: sorelina ne 13-10-2006, 15:09:37
ndaras :-[  LOL

ti rrahesh apo te te rrahin :D

Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: Charlie ne 13-10-2006, 15:14:12
ti  rrahi  ...:D


mendjemadhe  apo  mendjeleht
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: sorelina ne 13-10-2006, 15:17:32
asnjera :D


pirs apo tatuazh
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: Charlie ne 13-10-2006, 15:19:14
Tatuazh ..


Te perkohshme apo  te  perhershme
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: sorelina ne 13-10-2006, 15:21:35
te perkohshme :D

ne pishine apo ne park
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: Charlie ne 13-10-2006, 15:25:13
Ne park ...

Duke  shetirur apo  duke  ndejtur
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: sorelina ne 13-10-2006, 15:27:20
duke shetitur

qaraman apo frikacak :D
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: Charlie ne 13-10-2006, 15:29:55
Anjeren :P

E heshtur apo e  zhurmshme
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: sorelina ne 13-10-2006, 15:37:07
e heshtur  :(

 :perqafim apo  :lule
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: Charlie ne 13-10-2006, 15:38:56
 :perqafim


 :-* apo  :puth
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: sorelina ne 13-10-2006, 15:46:17
 hmmmmm: :-x asnjera :D


blete apo grenxe
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: shkenctari nr 1 ne 14-10-2006, 00:00:48
blete


200 apo 221??
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: agnesa ne 14-10-2006, 20:27:35
ahahhaah 221
  une apo shkenctari :P
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: kengaime ne 14-10-2006, 21:33:54
Ti moj, ti  :)


Nxenes/e apo student/e ?
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: sorelina ne 14-10-2006, 21:43:03
nxenes/e :D


shall i gjat apo i shkurter :D
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: kengaime ne 14-10-2006, 21:45:22
i gjate


Floke te shkurta apo te gjata?
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: sorelina ne 14-10-2006, 21:50:14
te gjata

kafshet apo shpendet :D
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: kengaime ne 14-10-2006, 21:52:02
te dy grupet  :)


leopard apo mace ?
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: sorelina ne 14-10-2006, 21:53:56
leopard

CD apo DVD
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: kengaime ne 14-10-2006, 21:56:24
DVD


Korce apo Berat?
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: sorelina ne 14-10-2006, 21:57:58
Korca

Perime apo fruta
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: kengaime ne 14-10-2006, 22:00:17
Perime  :)


Cokolate apo bakllava?
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: Charlie ne 14-10-2006, 22:50:22
Cokolatee  jarge:

Pemë apo Perime
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: kengaime ne 14-10-2006, 22:52:09
Perimeeeeeeeeeee


Cokolate me lejthi apo pa to e don?
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: Charlie ne 14-10-2006, 22:59:56
Me lajthiiii  jarge:


a  po  ma  jep  ti apo  ta  marr  vet :P
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: kengaime ne 14-10-2006, 23:04:08
po ta jap vet  :)
 

me aroplan apo me anije ta dergoj?   :P
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: Ladyx ne 14-10-2006, 23:15:39
Me aeroplan

Vjeshte e ngrohte apo me shi ( keni andej ? )
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: kengaime ne 14-10-2006, 23:17:30
Vjeshte e ngrohte


Pushove apo punove sot?
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: Ladyx ne 14-10-2006, 23:18:40
Pushova  :D

neser pret mysafir apo shkon si mysafir ? ;)
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: kengaime ne 14-10-2006, 23:21:23
Pres  :)


Te pelqejne apo jo mysafiret?
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: Ladyx ne 14-10-2006, 23:22:23
Po

per iftar apo per qaj? :D
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: shkenctari nr 1 ne 14-10-2006, 23:27:33
dyjat


agjeroni apo ncuk?? :D
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: kengaime ne 14-10-2006, 23:29:59
Axheroj  ( s'jam si ti   :P )


Jep dhurata me shpesh apo pranon ?
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: Ladyx ne 14-10-2006, 23:30:54
Jap

Lule  apo vazo? :D
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: kengaime ne 14-10-2006, 23:33:22
lule


gjelbrim apo kaltersi?
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: Ladyx ne 14-10-2006, 23:34:23
Te dyjat

E kalter apo e verdhe ( ngjyra)
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: shkenctari nr 1 ne 14-10-2006, 23:37:38
kalter


laps apo kimik??
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: Ladyx ne 14-10-2006, 23:38:53
Lapskimik :P

sms apo e-mail?
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: shkenctari nr 1 ne 14-10-2006, 23:42:35
dyten

e'mail
me foto apo pa?
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: kengaime ne 14-10-2006, 23:47:51
pa


mendohesh shume kur shkruan apo jo ?
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: Ladyx ne 14-10-2006, 23:48:36
 hmmmmm: Varet nga shpejtesia qe duhet kthyer shkrimin


Gabon shpesh apo rralle?
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: kengaime ne 14-10-2006, 23:52:00
gaboj    hmmmmm:


don kafe apo çaj tani?
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: Ladyx ne 14-10-2006, 23:52:41
Kafeee

po ti?
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: shkenctari nr 1 ne 14-10-2006, 23:54:50
kafe


kush
ladyx apo kenga??
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: kengaime ne 14-10-2006, 23:55:16
edhe une kafe


e pushuar apo e lodhur?
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: Ladyx ne 14-10-2006, 23:56:32
E pushuar  :)

Sarme apo mantia? :D
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: kengaime ne 14-10-2006, 23:59:41
sarme


ne qytet apo fashat?
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: Ladyx ne 15-10-2006, 00:00:57
Edhe, edhe


Ne bunar apo ne krua? :D
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: kengaime ne 15-10-2006, 00:12:54
ne krua

i/e qete  apo gjaknxehte ?
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: Ladyx ne 15-10-2006, 00:13:41
Temperamente  ;)

Ze larte apo te ulte?
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: kengaime ne 15-10-2006, 00:22:27
te dyja, mvaret


lepur apo ujk?
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: shkenctari nr 1 ne 15-10-2006, 00:23:02
te ulte


kendoni apo degjoni??
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: Ladyx ne 15-10-2006, 00:24:33
Degjoj  :)

Flauta apo violina?
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: kengaime ne 15-10-2006, 00:25:42
flauta


qen apo dhelper?  :D
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: agnesa ne 15-10-2006, 17:34:54
nuk e di sepse qen i veshtir dhelpra dinake mirpo them nje qen te urt :P            ti apo ti
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: shkenctari nr 1 ne 15-10-2006, 21:18:19
dyjat :P


vetem apo me shoqeri?
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: Ladyx ne 15-10-2006, 23:37:10
Edhe , edhe ( varet nga momenti )


Veshtrim deti apo qielli  ?
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: shkenctari nr 1 ne 15-10-2006, 23:57:22
veshtrim deti


delfin apo pellumbesh??
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: Ladyx ne 15-10-2006, 23:58:36
Delfin

Poezi dashurie apo patriotike

Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: shkenctari nr 1 ne 16-10-2006, 00:07:20
dyjat


te shkruash apo te lexosh?
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: agnesa ne 16-10-2006, 12:53:48
te lexosh

     zez apo kuqe
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: SteriOtipi B ne 16-10-2006, 13:04:38
kuqe
 je bjonde apo brune  :P
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: kengaime ne 16-10-2006, 13:30:56
Ndonjehere bjonde e ndonjehere brune  :P


me maske apo pa te?  :D
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: Vendori ne 16-10-2006, 19:41:00
Pa maske

universitet apo shkolle te mesme?


Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: agnesa ne 16-10-2006, 22:22:05
shkoll fillore

   banka e shkolles apo banka me para :P
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: Vendori ne 17-10-2006, 00:52:25
Banke me pare se shkollen e kam mbaruar  :D

Te pasur e plak apo nje te ri e te vorfur ?
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: kengaime ne 17-10-2006, 15:47:47
I ri dhe i pasur ( kombinova sipas deshires :D )


fshatar/e  apo qytetar/e ?
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: prijsi ne 17-10-2006, 15:56:38
qytetare me origjin nga fshati :D

i eger  e i shkathet apo i embel e dede
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: kengaime ne 17-10-2006, 16:06:02
I embel dhe i shkathet  :D


I mencur apo i pasur?
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: prijsi ne 17-10-2006, 16:12:51
E mencur(asnjehere ne bote me e pasur se une)

i mencur e pa lek apo i pasur e pa mend
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: sorelina ne 18-10-2006, 17:45:44
i mencur e i pasur :D


vigani apo shkurtabiqi :D
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: shkenctari nr 1 ne 18-10-2006, 20:03:01
asnjeren


jeni ne forme apo jo??
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: agnesa ne 18-10-2006, 20:54:17
ne forme :P
lojra apo kuice
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: shkenctari nr 1 ne 18-10-2006, 20:59:09
lojra


miniclip apo flash game?? :P
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: CrYsTaL TeaRs ne 18-10-2006, 21:40:53
flash game

lexim apo matematik
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: Ladyx ne 18-10-2006, 23:39:07
Matematike  :DBakllave apo torte?
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: kengaime ne 19-10-2006, 09:35:10
Po mire atehere nje torte më me pak kalori  :)


Algjebra apo Gjeometria?


p.s. nje pershendetje e ngrohte nga une  :perqafim
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: Vendori ne 19-10-2006, 20:21:20
Algjebra dhe gjeometria analitike

tv apo pc ?
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: kengaime ne 20-10-2006, 08:22:35
 
 pc


 ne gjum apo ne pune ( ne kete kohe  ;) )
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: agnesa ne 20-10-2006, 14:09:26
gjum gjum:  

shkoll apo pun
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: prijsi ne 20-10-2006, 15:52:46
te dyja

po ti
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: agnesa ne 20-10-2006, 16:41:49
une asnjenren

po ti tjetri :P
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: kengaime ne 20-10-2006, 22:51:47
une sa njeren sa tjetren  :)


orhide apo trendafil?
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: Ladyx ne 21-10-2006, 01:12:38
orhide  :)


Argjend apo ari?
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: CrYsTaL TeaRs ne 21-10-2006, 01:44:59
flori te bardh  

film komedi apo te frikshem
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: Ladyx ne 21-10-2006, 01:46:48
Komedi ( per momentin)

Vrapim apo not?
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: kengaime ne 21-10-2006, 14:02:19

 Not  :)


 Mobilim klasik apo modern?
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: agnesa ne 21-10-2006, 14:30:55
modern
 
 kompjuter apo laptop
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: Ladyx ne 21-10-2006, 14:34:59
Te dy


Pizza apo Llazanje?
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: agnesa ne 21-10-2006, 14:40:13
pizza mmm... ohoho: ohoho: ohoho: ohoho: ohoho: ohoho: jarge: jarge: jarge: jarge:  


     pizza apo hamburger
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: Charlie ne 21-10-2006, 15:16:22
Hamburger ....picat nuk  i  kam  merak  fort :DGjella apo Fija
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: CrYsTaL TeaRs ne 21-10-2006, 19:23:41
hmm... ca eshte fija??   (?) Pastaj pergjigjem
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: shkenctari nr 1 ne 21-10-2006, 20:04:31
fija eshte flija :D


mendoni se eshte e vertet apo jo?
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: sorelina ne 21-10-2006, 21:18:46
se njoh as njeren as tjetren :D
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: CrYsTaL TeaRs ne 22-10-2006, 05:14:11
fija është flija :D


mendoni se është e vërtetë apo jo?

uu po tani e di ca eshte se ma ka maru vjehrra :D  ... fline po zgjedh

te drejta apo kacurrele?
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: Prishtinasja ne 22-10-2006, 08:14:44

te drejta  :D

floket e zeza apo te kuqe ???  :D
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: shkenctari nr 1 ne 24-10-2006, 00:36:48
te zeza


i dashuruar apo i martuar? :D
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: Prishtinasja ne 26-10-2006, 09:29:59
e dashuruar  :D

Sa ju pelqen jeta qe beni,shume apo shume pak?
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: prijsi ne 26-10-2006, 16:26:42
shume shume pak

prishtina apo tirana
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: sorelina ne 26-10-2006, 17:43:47
te dyja  p.s shume te mira jane


te urresh apo te te urrejne
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: prijsi ne 26-10-2006, 17:46:16
te me urrejnese te urresh do te thote te vuash
e qeshur gjithmone apo me raste
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: CrYsTaL TeaRs ne 27-10-2006, 06:53:50
me raste .... se per ndryshe dukesh si fallco

qetesi apo rremuj?
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: prijsi ne 27-10-2006, 20:18:23
kur fle gjume qetesi, pjesen tjeter te dites ca te jete

njeri i mire po fallco apo agresiv po i sinqerte
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: shkenctari nr 1 ne 29-10-2006, 00:09:37
njeri i mire dhe i sinqerte  ;)

pune apo argetim?
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: CrYsTaL TeaRs ne 29-10-2006, 04:55:41
argetim.... kush do pune aman

msn apo telefon?
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: prijsi ne 29-10-2006, 08:29:37
telefon  padiskutim..!

kafe apo dreke
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: Prishtinasja ne 29-10-2006, 13:32:22

kafe :D :D

akullore apo embelsirat ??
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: Ladyx ne 29-10-2006, 18:56:49
Embelsirat


Leng molle apo portokalli?
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: kengaime ne 29-10-2006, 19:25:00
 Leng portokalli


 Do takohemi sonte ne dyja apo jo? :)
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: prijsi ne 30-10-2006, 09:04:23
takohuni e merrni me qafe cunat pastaj...

e puth sapo e ndjen qe te pelqen apo pret ca kohe te jesh e sigurte...?
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: kengaime ne 30-10-2006, 12:06:20
Pres me shume kohe

I/e  disponuar apo jo sot?
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: prijsi ne 30-10-2006, 14:49:29
I disponuar

po ti je per disponim
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: CrYsTaL TeaRs ne 01-11-2006, 05:27:18
hic fare

me grip apo me dhimbje koke?
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: prijsi ne 01-11-2006, 08:53:17
si njoh fare keto te dyja,ndonje bajame edhe mund...

13 vjece apo e ke vene meqe te pelqen tersi..?
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: Ladyx ne 01-11-2006, 14:05:12
13 here ka qare ne jeten e saj, me sdo te ket elote kurre  :D


Shi me bore e perzier, apo shi me bubullime e vetetime ? :P
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: Charlie ne 01-11-2006, 15:04:41
Asnjeren :P


Uje apo Lëng
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: CrYsTaL TeaRs ne 02-11-2006, 04:30:50
Uje

rryp apo rrote?  :P


P.S. prijsi, gjithmone kam pas fat me #13 prandaj e kam ven  :)
Titulli: Re: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: agnesa ne 06-11-2006, 19:32:53
rryp  :P

mua apo ate
Titulli: Re: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: shkenctari nr 1 ne 06-11-2006, 21:21:23
ate  ;)

ajo ose ai?

Titulli: Re: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: kengaime ne 06-11-2006, 21:27:20
Ata dy bashke


Dite me  bore apo me shi atje?
Titulli: Re: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: shkenctari nr 1 ne 06-11-2006, 21:39:08
dite me bore

vere apo dimer?


p.s kenga si je  :)
Titulli: Re: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: kengaime ne 06-11-2006, 21:47:55
vere me mirë  :)


i lodhur apo i pushuar ?

 p.s. flm mirë shkenctari. Po ti je mire ?
Titulli: Re: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: Vendori ne 07-11-2006, 00:42:55
Sot shume i lodhur

Vetem apo me shoqerim?
Titulli: Re: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: sorelina ne 07-11-2006, 20:51:42
E shoqeruar :D

I ri i padashuruar apo plak i dashuruar :D
Titulli: Re: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: Ladyx ne 07-11-2006, 21:08:17
E re e dashuruar  :D


Mal me bore, apo liqe me akull?
Titulli: Re: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: agnesa ne 07-11-2006, 21:45:50
liqe me akull


une apo une
Titulli: Re: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: Ladyx ne 07-11-2006, 21:48:38
Ti  :)

Sahare apo Siberi ?
Titulli: Re: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: SteriOtipi B ne 08-11-2006, 09:59:49
siberi  :P

Lart ao poshte :D
Titulli: Re: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: shkenctari nr 1 ne 08-11-2006, 20:44:54
poshte e larte


majtas apo djathtas?
Titulli: Re: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: Ladyx ne 08-11-2006, 20:47:50
Drejte  :D

Portokall apo rrush ?
Titulli: Re: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: shkenctari nr 1 ne 08-11-2006, 20:53:07
portokall


uje apo buke?
Titulli: Re: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: Ladyx ne 08-11-2006, 20:58:47
Buke me uj

pa nane , apo  pa nuse ??? :D :D
Titulli: Re: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: kengaime ne 08-11-2006, 21:02:04
pa nuse  LOL


n'Kosove apo n'Maqedoni?
Titulli: Re: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: shkenctari nr 1 ne 08-11-2006, 21:09:11
Buke me uj

pa nane , apo  pa nuse ??? :D :D

pa nuse  :D
pa nuse  LOL


n'Kosovë apo n'Maqedoni?

n'kosove

n'amerike apo n'zvicer?
Titulli: Re: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: Ladyx ne 08-11-2006, 21:53:17
ne hAmer-ike

 :D apo  ><
Titulli: Re: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: shkenctari nr 1 ne 08-11-2006, 21:55:52
 :D

vendlindje apo gurbet? ;)
Titulli: Re: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: Ladyx ne 08-11-2006, 22:01:22
Te dyjat  :perqafim


qorape te leshta apo qizme te gomes? LOL
Titulli: Re: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: shkenctari nr 1 ne 09-11-2006, 02:20:27
qorape te leshta  :D


lepur apo mace?
Titulli: Re: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: Prishtinasja ne 09-11-2006, 10:00:28

lepur

psikolog apo filozof ??
Titulli: Re: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: kengaime ne 09-11-2006, 11:11:52
Asnjeren

puthen apo s'puthen këta dy ne avatarin tënd?

p.s. Përshëndetje prishtinase
Titulli: Re: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: Lumlumi ne 09-11-2006, 11:39:11
Jo, vetëm simulojnë.
Kënga ime po kënga e Këngës Sime? :P
Titulli: Re: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: kengaime ne 09-11-2006, 15:08:34
Te themi kenga e Kenges sate  ;)

Me me qef degjon muzike apo kendon vet?
Titulli: Re: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: SteriOtipi B ne 09-11-2006, 15:10:08
Degjoj muzike se po kendova vete tel policine komshija :D

Vdekje me helm apo me varje? :D
Titulli: Re: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: kengaime ne 09-11-2006, 15:13:14
Cfare vdekje more, jete


Topolak apo shkurtabiq?   :D
Titulli: Re: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: Lumlumi ne 09-11-2006, 15:29:56
Shkurtabiq.

Gjoks tepër i madh apo tepër i vogël?
Titulli: Re: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: kengaime ne 09-11-2006, 15:32:06
Tipik mashkull... gjoks i vogel  :D


lum apo perrocke?
Titulli: Re: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: Lumlumi ne 09-11-2006, 16:30:50
Nëse s'don m'u mbytë përrockë. :P

P. S. E di çka mendove por për mu jo, prandaj e vura këtë pyetje. :P

Ujë mineral apo natyral?
Titulli: Re: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: CrYsTaL TeaRs ne 09-11-2006, 18:29:54
Natyral

Bacardi apo Raki?
Titulli: Re: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: shkenctari nr 1 ne 11-11-2006, 18:39:24
asnjeren

argetim apo sex? :P
Titulli: Re: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: Lumlumi ne 11-11-2006, 22:53:16
Argëtim.

Mish i pulës apo i viçit? ;)
Titulli: Re: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: CrYsTaL TeaRs ne 12-11-2006, 03:03:03
mish qingji  :P

tave kosi(elbasan) apo tave me patate?
Titulli: Re: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: kengaime ne 12-11-2006, 07:23:53
Tave Elbasani  jarge:


Fli me kos apo me mjalte?
Titulli: Re: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: Lumlumi ne 12-11-2006, 16:30:05
Me kooooooos. Mjalti s'më pëlqen fare.
Kos apo jogurt? :D
Titulli: Re: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: sorelina ne 12-11-2006, 20:33:18
Kosjogurt lope :D

Leng molle apo portokalli :D
Titulli: Re: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: kengaime ne 12-11-2006, 20:35:00
Leng molle

E pushuar apo e lodhur tani?
Titulli: Re: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: Lumlumi ne 12-11-2006, 20:35:27
Asnjëra sepse jam mashkull. :P

Me kozmetikë apo pa kozmetikë (për femrat)? :)
Titulli: Re: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: sorelina ne 12-11-2006, 20:37:17
Me kozmetike

Mish lope apo vici :D :D
Titulli: Re: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: kengaime ne 12-11-2006, 20:37:39
mish viqi


Atëherë, i lodhur apo i pushuar? :D
Titulli: Re: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: sorelina ne 12-11-2006, 20:40:11
I shplodhur

Energjik apo i relaksuar
Titulli: Re: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: kengaime ne 12-11-2006, 20:41:27
e relaksuar

nevoje per pushim apo per gjum?
Titulli: Re: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: sorelina ne 12-11-2006, 20:45:21
Per gjume

Diete apo palester :D
Titulli: Re: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: kengaime ne 12-11-2006, 20:46:06
palester


kepuce me take apo atlete?
Titulli: Re: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: sorelina ne 12-11-2006, 20:48:58
atlete

Minifund apo pantallona te shkurtra
Titulli: Re: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: kengaime ne 12-11-2006, 20:50:12
qe te dyja

e plote apo e dobet?  :D
Titulli: Re: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: sorelina ne 12-11-2006, 20:52:29
te dyja

mysliman apo kristjan :D
Titulli: Re: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: kengaime ne 12-11-2006, 20:56:04
skam kunder asnjeres pale


memedhe apo gurbet?
Titulli: Re: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: Lumlumi ne 12-11-2006, 20:58:38
Mëmëdhe pasi jam në mëmëdhe. :P

Ndeshje futbolli apo kinema? ;)
Titulli: Re: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: sorelina ne 12-11-2006, 20:59:22
memedhe (ps sthash qe je kunder apo jo :D)

Te lahesh ne det apo ne lum :D
Titulli: Re: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: kengaime ne 12-11-2006, 20:59:37
kinema


ndeshje futbolli apo basketbolli?
Titulli: Re: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: sorelina ne 12-11-2006, 21:01:07
Basketbolli

Volejboll apo tenis
Titulli: Re: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: kengaime ne 12-11-2006, 21:07:13
Te dyja me pelqejne, por volejboll edhe luaj ndonjehere

Mesues apo nxenes?
Titulli: Re: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: Lumlumi ne 12-11-2006, 21:21:35
Nxënës se s'ke përgjegjësi. :P
Në bankën e parë apo të fundit? :P
Titulli: Re: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: kengaime ne 12-11-2006, 21:25:50
Te fundit

Kimi apo fizike?
Titulli: Re: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: Lumlumi ne 12-11-2006, 21:28:51
Pffffffff asnjëra. Po nëse insiston atëherë kimi.

Matematikë apo gjuhë e letërsi?
Titulli: Re: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: kengaime ne 12-11-2006, 21:30:25
te dyja, matematike pak me shume  :D


gjeografi apo histori?
Titulli: Re: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: Vendori ne 12-11-2006, 21:51:35
Me me deshire histori

Politike apo sport ?
Titulli: Re: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: kengaime ne 12-11-2006, 21:53:29
Sporti te qeteson e politika jo

Historinë shqiptare apo edhe botërore?
Titulli: Re: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: Vendori ne 12-11-2006, 21:58:02
shqiptare me shume

Muzike shqiptare apo boterore ?

Titulli: Re: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: kengaime ne 12-11-2006, 22:00:41
Gati te gjitha llojet e muzikes

kinema apo TV ?
Titulli: Re: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: Vendori ne 12-11-2006, 22:05:21
TV e ndonjehere kinema

Lexim romani apo lexim revistash ?
Titulli: Re: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: kengaime ne 12-11-2006, 22:15:47
te dyja, por rromane me shume

film horror apo drame?
Titulli: Re: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: Vendori ne 12-11-2006, 22:24:01
horror  :S
Film te indise apo te brazilit ?
Titulli: Re: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: kengaime ne 12-11-2006, 22:25:28
nese kan tematike te mirre dhe nuk jane horror ska rendesi prejardhja

muzike popullore apo folklorike?
Titulli: Re: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: Lumlumi ne 12-11-2006, 22:27:51
Folklorike se popullorja po bëhet mishmash.
Rok apo hip hop rep
Titulli: Re: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: kengaime ne 12-11-2006, 22:28:47
rok

Nili apo Misisipi? :D
Titulli: Re: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: Vendori ne 12-11-2006, 22:29:26
Me mi nda si me me vra
klarinet apo kitare ?
Titulli: Re: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: kengaime ne 12-11-2006, 22:30:37
me mi nda si me me vra  :P

violine apo saksafon?
Titulli: Re: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: Lumlumi ne 12-11-2006, 22:32:19
Saksofon.
Kompjuter apo laptop?
Titulli: Re: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: Vendori ne 12-11-2006, 22:33:41
kompjuter tavoline
msn apo forum?
Titulli: Re: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: kengaime ne 12-11-2006, 22:34:24
te dyja  :D


degjon me qejf muzike apo edhe kendon?
Titulli: Re: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: Vendori ne 12-11-2006, 22:36:04
degjoje me shume deshire
shkruan apo reciton ?
Titulli: Re: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: kengaime ne 12-11-2006, 22:37:03
mvaret

i uritur apo i etur?
Titulli: Re: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: Vendori ne 12-11-2006, 22:46:12
i etur
hashimi apo albini ?

Titulli: Re: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: Lumlumi ne 12-11-2006, 22:46:35
Albini.
Alkool apo drogë :P
Titulli: Re: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: kengaime ne 12-11-2006, 22:48:37
nganjehere nga nje gote vere


i shoqerushem apo i heshtur?
Titulli: Re: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: Vendori ne 12-11-2006, 22:59:12
i shoqerueshem  :engjell:
Flet shume apo flete pak kur je me  shoqeri?
Titulli: Re: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: Lumlumi ne 12-11-2006, 23:00:18
Pak veç me më shti flas ani nom.

Kafe turke apo kafe makiato kapuçino expresso etj. etj.?
Titulli: Re: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: kengaime ne 12-11-2006, 23:00:36
Pak me pak se shume, sa mos te teprohet  ;)

Vendor apo vendas?  :D
Titulli: Re: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: Vendori ne 12-11-2006, 23:05:10
vendor vendase
e madhe apo e vogel?
Titulli: Re: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: kengaime ne 12-11-2006, 23:06:01
mesatare  :D

keni gjum apo jo?
Titulli: Re: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: Vendori ne 12-11-2006, 23:11:32
shume kam gjume
do te rrish apo do ikesh ?
Titulli: Re: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: kengaime ne 12-11-2006, 23:13:12
une dua te rri se s'kam gjum njehere

i lodhur apo i pushuar?
Titulli: Re: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: Vendori ne 12-11-2006, 23:18:20
i lodhur nga loja qe kisha sot per ekpin e qytetit ku jetoje

Caj apo kafe ? (cilen me propozon)  hmmmmm:
Titulli: Re: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: kengaime ne 12-11-2006, 23:19:43
kafe

humbet apo fituat lojen?
Titulli: Re: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: Vendori ne 12-11-2006, 23:36:04
fituam me rezultat te ngushte

a luan shah apo bilard ?
Titulli: Re: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: kengaime ne 12-11-2006, 23:38:15
asnjeren

deshiron te mesohem e te te mund shah ose bilard? :P
Titulli: Re: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: Vendori ne 12-11-2006, 23:43:48
sigurisht qe deshiroje.

Deshiron te jem trener apo kundershtar ne loje ?
Titulli: Re: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: kengaime ne 12-11-2006, 23:45:50
Kundershtar , patjeter  :D

gjentil apo macho?  hmmmmm:
Titulli: Re: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: Lumlumi ne 13-11-2006, 01:29:37
Xhentil natyrisht.

Mendjemadh apo egoist? :P
Titulli: Re: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: kengaime ne 13-11-2006, 11:25:21
Asnjeren  :D

Durres apo Sarande?
Titulli: Re: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: Vendori ne 13-11-2006, 12:51:34
Sarande
Qytet apo fshat ?
Titulli: Re: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: kengaime ne 13-11-2006, 12:59:20
bjeshke  :D

Shkoder apo Prizren?
Titulli: Re: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: Vendori ne 13-11-2006, 13:02:15
prizren

Me auto apo biciklete ?
Titulli: Re: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: kengaime ne 13-11-2006, 13:03:32
Mvaret, edhe edhe


Mban emer shqiptar apo te huaj?
Titulli: Re: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: Vendori ne 13-11-2006, 13:08:12
Emer arab me duket sepse gjyshi dhe babi  kishin bere nje kompromis.
Deri s babi kishte deshiruar te me quajn Gent,gjyshi kategorik te me quajn Gafurr,por me ne fund ishin pajtuar per emrin Gani

Zeshkane apo bjonde ?
Titulli: Re: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: kengaime ne 13-11-2006, 13:10:34
Zeshkane

te pelqejne emrat shqiptare per femijet apo te huaj?


p.s. babi yt paska pas idene per nje emer shume te bukur  :)
Titulli: Re: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: Vendori ne 13-11-2006, 13:13:05
Vetem shqiptar sepse jam shume shqiptaromadh

Deshiron te jetosh ne Kosove apo ne perendim ?
Titulli: Re: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: kengaime ne 13-11-2006, 13:16:16
DESHIROJ  ne Kosove te jetoj


Ekip basketbolli apo futbooli numri i femijeve?  :D
Titulli: Re: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: Vendori ne 13-11-2006, 13:18:34
Ekip futbolli patjeter  :D

A deshiron ekip femrash apo meshkujsh LOL
Titulli: Re: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: kengaime ne 13-11-2006, 13:20:51
Ekip i perzier  :)


Nili apo Misisipi cili eshte me i gjate?
Titulli: Re: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: Vendori ne 13-11-2006, 13:23:59
Nili me duket me i gjati e misisipi me i gjeri

Mimoze apo manushaqe ?
Titulli: Re: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: kengaime ne 13-11-2006, 13:25:29
te dyja  :)

Do molle apo mango?
Titulli: Re: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: Vendori ne 13-11-2006, 13:27:39
Molle te kuqe  :)
Do dredhez apo qershi ?
Titulli: Re: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: kengaime ne 13-11-2006, 13:29:14
A ben te dy llojet?  :)

me apo pa dreke je?
Titulli: Re: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: Vendori ne 13-11-2006, 13:30:40
P dreke por nje torte jam duke ngrene

ke bere dreken apo bene dikush tjeter?
Titulli: Re: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: kengaime ne 13-11-2006, 13:33:45
E ka be dikush tjeter  ;)


sarma apo pite?
Titulli: Re: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: Vendori ne 13-11-2006, 13:36:47
pite por nuk di ta beje une i mjeri( sa kam malll)

preferon Buken e zeze apo e te bardhe ?
Titulli: Re: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: kengaime ne 13-11-2006, 13:38:58
Buken e zeze


ushqim me apo pa turshi?


p.s. ma jep adresen ta dergoj une piten me poste  ;)
Titulli: Re: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: Vendori ne 13-11-2006, 13:42:29
Turshi
speca te mbushur me lakra apo me djath?
Mbaje fjalen e dhene sepse kam filluat ta ndiej aromen e pites  :D
Titulli: Re: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: kengaime ne 13-11-2006, 13:44:21
A ben prape te dy llojet?  :D


Piten me spanaq apo me djath e do?  hmmmmm:
Titulli: Re: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: Vendori ne 13-11-2006, 13:46:16
mos i ndaj te lutem por beri dy llojet dhe fiu e ne poste

do nje gote vere te kuqe apo te bardhe ?
Titulli: Re: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: kengaime ne 13-11-2006, 13:48:37
ska dert cila ngjyre, por e embel   :)


mish viqi apo qengji?
Titulli: Re: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: Vendori ne 13-11-2006, 14:01:18
mish viqi te terur

mish pule apo peshku ?
Titulli: Re: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: kengaime ne 13-11-2006, 14:02:05
te dyja

ke apo s'ke uri tani?
Titulli: Re: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: Vendori ne 13-11-2006, 14:05:18
kam uri keshtu qe po dal te drekoj ne restoran

restoran apo shtepi ?
Titulli: Re: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: kengaime ne 13-11-2006, 14:06:35
shtepi


vetem apo me shoqeri?
Titulli: Re: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: CrYsTaL TeaRs ne 14-11-2006, 03:06:00
shtepi


vetëm apo me shoqeri?

me shoqeri

Trendafil apo Karajfil?
Titulli: Re: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: shkenctari nr 1 ne 14-11-2006, 03:30:04
karajfil  :)


pershendetje apo mirembrema?
Titulli: Re: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: agnesa ne 14-11-2006, 14:49:06
pershendetje


une apo une(ti)
Titulli: Re: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: SteriOtipi B ne 14-11-2006, 14:50:00
Une them ai. ;)

E kuqe apo e zeze?
Titulli: Re: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: kengaime ne 14-11-2006, 15:30:21
Te dyja bashke

vallzon Agnesa apo kendon?  ;)
Titulli: Re: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: SteriOtipi B ne 14-11-2006, 15:42:54
Kercen me duket. :D

Beqare apo e martuar? :P
Titulli: Re: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: kengaime ne 14-11-2006, 15:45:46
Hmm, kam harru si ishte kuptimi i njeres e si i tjetres  :P


Pak apo shume kurreshtar?  :D
Titulli: Re: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: SteriOtipi B ne 14-11-2006, 15:52:33
varet se pershe duhet te jesh. :D

makine e bardhe apo makine e kuqe?
Titulli: Re: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: kengaime ne 14-11-2006, 15:54:23
Si s'gjete ndonje ngjyre me te mire, atehere e bardhe


stereo apo mono?  :D
Titulli: Re: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: SteriOtipi B ne 14-11-2006, 16:01:29
ty si te volet se une them steriotip  :D

i trashe e i shkurter apo i holle e i gjate? :D
Titulli: Re: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: kengaime ne 14-11-2006, 16:05:32
i trashe e i shkurte  LOL LOL


zemerngushte apo zemergjere?
Titulli: Re: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: agnesa ne 15-11-2006, 22:35:26
Posted by: kengaime  
Insert Quote
Të dyja bashke

vallzon Agnesa apo këndon?  


ahahhah uen vallzoj :P
Titulli: Re: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: Lumlumi ne 16-11-2006, 00:28:43
Zemërgjerë.
Agnesa veç vallëzo e mos ia ndal hiç.

Trëndafil apo kaktus? :P
Titulli: Re: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: agnesa ne 16-11-2006, 14:43:25
kaktusi(qe ti'a fusim lumlumit ne trup qe te vallzoj bashk em mua :P)

une vallzoj apo vallzon lumlumi ahah
Titulli: Re: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: Lumlumi ne 16-11-2006, 18:56:45
Agnesa valla se une s'di hiç veç e dridhi trupin shkel e shko sikur me ma fut kaktusin. :P

Llokum me arra apo arra me kokos? :P
Titulli: Re: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: kengaime ne 16-11-2006, 19:22:12
Llokum me arra dhe me kafe  :D


Ke doni me shume, nenen apo babane?
Titulli: Re: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: shkenctari nr 1 ne 16-11-2006, 23:11:53
te dy i dua nuk munde ti veqoj


moter apo vella?
Titulli: Re: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: agnesa ne 18-11-2006, 01:15:20
Agnesa valla se unë s'di hiç veç e dridhi trupin shkel e shko sikur me ma fut kaktusin. :P

Llokum me arra apo arra me kokos? :P
qenke si une edhe mua si te me hine karkalecat ne trup kercej hahah

karkaleca ne trup apo kaktusi ne trup(te bene te kercesh me mir)
Titulli: Re: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: Vendori ne 18-11-2006, 01:22:18
karkaleca

gjarperi apo luani te te kafshoje ?  :D
Titulli: Re: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: agnesa ne 18-11-2006, 01:26:49
asjeri

zi apo bardh
Titulli: Re: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: Vendori ne 18-11-2006, 01:27:43
zi
kuq apo gjelbert ?
Titulli: Re: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: agnesa ne 18-11-2006, 01:29:49
kuq

vedonri apo agnesa :P
Titulli: Re: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: Vendori ne 18-11-2006, 01:35:34
se bashku  ;)
zbathur apo me qorape?
Titulli: Re: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: agnesa ne 18-11-2006, 01:36:33
tash eshte ftoft me qorape

me sandale apo patika
Titulli: Re: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: Vendori ne 18-11-2006, 01:39:00
patika per vrapim

fustan apo gjinse preferon?
Titulli: Re: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: agnesa ne 18-11-2006, 01:40:08
fustnat i urrej preferoj gjinse


 e ti fustan apo minifund hahahhahahahahahaha hahhahahaha :D
Titulli: Re: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: Vendori ne 18-11-2006, 01:42:27
minifund ma don syri  :D

flokegjate apo flokeshkurter?
Titulli: Re: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: agnesa ne 18-11-2006, 01:43:18
mesme


je djal apo vajz :P
Titulli: Re: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: Vendori ne 18-11-2006, 01:46:15
hahahah a nuk e shef avatarin a(edhe me mustaqe vesh me vesh bile)

bjonde apo zeshkane ?
Titulli: Re: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: agnesa ne 18-11-2006, 01:47:34
nuk e di e verdh me flok te zeza nuk di si ta quaj


bjond apo zeshkan ( je ti )
Titulli: Re: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: Vendori ne 18-11-2006, 01:50:18
zeshkan si afrikan por me dhembe te bardhe e lekure te bardhe

mbi 170 apo nene 170 ?  :D
Titulli: Re: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: agnesa ne 18-11-2006, 01:52:51
nen 170 (per qfar  e ke fjalen per moshe apo per gjatsi)


mbi 16 vjet apo nen 16 vjet apo 18 vjet
Titulli: Re: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: Vendori ne 18-11-2006, 01:54:43
per gjatesi normal dhe mbledhi 16 dhe 18

nen 70 kilo apo mbi 70 kilo
Titulli: Re: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: agnesa ne 18-11-2006, 01:55:52
nen 70 kilo

je tani ne gjermani apo ne kosov
Titulli: Re: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: Vendori ne 18-11-2006, 01:58:15
Mu ne mesin e gjermanise se hitlerit

Je ne kosove apo shqiperi ?
Titulli: Re: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: agnesa ne 18-11-2006, 02:01:44
ne kosov( edhe pse po mundohna me fol me kultur qe te me kuptoj popullsia e shqiperis):shqperia
         (edhe qe po munohna me fol , me kultur qe mem kuptu kta njerzit e shiperis):keshtu ne flasin ne kosov)

qfare gjuhe ke deshir te flasesh si ne kosov apo si ne shqiperi
Titulli: Re: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: Vendori ne 18-11-2006, 02:04:15
Gjuha e unisuar eshte e njejet kudo por edhe gjuhen popullore e foli me deshire si psh
a cka mka marr malli per me shku ne prishtine

mosha nene 20 vjet apo me shume ?
Titulli: Re: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: agnesa ne 18-11-2006, 02:07:07
nen 20

 une po iki apo po ikë ti )jam lodhur tani dua te flej)
Titulli: Re: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: Vendori ne 18-11-2006, 02:09:46
po ikim se bashku
Gjume te embel dhe flm per kohen e kaluar se bashku
Titulli: Re: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: agnesa ne 18-11-2006, 02:11:23
sps edhe ty flm se jam kenaqeur sot

naten apo diten (pasi qe tani edhe ora 2 e mengjesit ahahah
Titulli: Re: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: Charlie ne 19-11-2006, 14:17:18
Diten :D


Ne shi apo nen cati
Titulli: Re: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: agnesa ne 19-11-2006, 14:58:02
nen qati

me ty apo me ate
Titulli: Re: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: kengaime ne 19-11-2006, 15:03:40
me mua bashke me ate

gjeegjeza apo fjale te urta?
Titulli: Re: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: agnesa ne 19-11-2006, 15:23:42
gjeegjeza

mir apo keq :P
Titulli: Re: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: kengaime ne 19-11-2006, 15:30:35
mire  :)


amtematika apo gjuhet e huaja?
Titulli: Re: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: Prishtinasja ne 19-11-2006, 16:08:27
gjuhet e huaja natyrisht  :D :D

gjuhen italiane apo spanjolle ???
Titulli: Re: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: kengaime ne 19-11-2006, 16:18:34
te dyja

Ne München apo Stuttgart?  :)
Titulli: Re: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: Prishtinasja ne 19-11-2006, 16:20:57

Ne Stuttgart  ;) ;)

Ameriken jugore apo veriore ??

Titulli: Re: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: kengaime ne 19-11-2006, 16:23:12
asnjeren  :D

fle ne megjes gjat apo je e hershme?
Titulli: Re: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: Prishtinasja ne 19-11-2006, 16:37:21
më duhet te jem e hershme  :( por me deshir do flia gjatë  :-[

sa ore gjume i bëne , me shumë se 6 ore apo më pak ?
Titulli: Re: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: kengaime ne 19-11-2006, 16:50:10
me pak se 6 ore


e lindur ne Kosove apo jashte saj?
Titulli: Re: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: Prishtinasja ne 19-11-2006, 16:53:26
e lindur ne kosove  :D :D :D

jeton ne kosove/shqiperi apo jasht saj ??
Titulli: Re: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: kengaime ne 19-11-2006, 17:04:52
jashte saj   :(

punon apo studion?
Titulli: Re: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: Charlie ne 19-11-2006, 17:13:25
te dyjat... po mundohem :D


me mire ne pune  apo ne shkolle
Titulli: Re: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: kengaime ne 19-11-2006, 18:41:37
me mire ne shkolle

vejshta apo dimeri, cila ju pelqen me shume?
Titulli: Re: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: sorelina ne 19-11-2006, 19:42:13
vjeshta

mace apo qen :D :D
Titulli: Re: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: kengaime ne 19-11-2006, 19:43:07
te dyja


e kuqe apo e kaltert, ngjyra qe ju pelqen?
Titulli: Re: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: Charlie ne 19-11-2006, 20:16:06
e  kalterta


sporti apo informatika :D
Titulli: Re: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: kengaime ne 19-11-2006, 20:48:18
sporti


kesulekuqja apo borebardha?  :D
Titulli: Re: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: Prishtinasja ne 19-11-2006, 22:13:06
borebardha  :D

champagne apo vere te kuqe?
Titulli: Re: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: Charlie ne 20-11-2006, 00:26:12
asnjeren :PLenge Dardhe apo Molle
Titulli: Re: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: Prishtinasja ne 20-11-2006, 08:05:43
Lenge molle  :D

Dubai apo Singapur ???
Titulli: Re: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: SteriOtipi B ne 20-11-2006, 09:35:18
Dubai  :)

puen apo pushim?
Titulli: Re: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: agnesa ne 20-11-2006, 20:21:47
pushim

shkoll apo pune
Titulli: Re: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: sorelina ne 20-11-2006, 20:38:19
shkolle :D

e verdhe apo portokalli
Titulli: Re: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: Prishtinasja ne 20-11-2006, 20:51:41

portokalli

shtepi apo banes ?
Titulli: Re: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: sorelina ne 20-11-2006, 21:02:35
Shtepi

SMS apo MMS
Titulli: Re: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: Prishtinasja ne 20-11-2006, 21:05:05
SMS  :D

Nokia apo Sony Ericsson ??
Titulli: Re: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: sorelina ne 20-11-2006, 21:08:15
Drei :D

Pushime me shoqerine apo me familjen :D
Titulli: Re: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: Prishtinasja ne 20-11-2006, 21:23:19
me shoqerine

Ofendime apo komplimente ??
Titulli: Re: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: sorelina ne 20-11-2006, 21:25:36
Vlersimi i drejte :D

Ku do donit te laheshit ne det apo liqen
Titulli: Re: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: Prishtinasja ne 20-11-2006, 21:27:26
ne dete

 Nervoze apo xheloze ??
Titulli: Re: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: sorelina ne 20-11-2006, 21:34:50
Nervoze

E tolerueshme apo arrogante
Titulli: Re: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: Prishtinasja ne 20-11-2006, 21:42:59
e tolerushme  :)

 Elvis Prisley apo Bob Marley???
Titulli: Re: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: kengaime ne 20-11-2006, 21:47:11
Te dy  :D

E shoqerueshme apo e rezervuar?
Titulli: Re: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: Prishtinasja ne 20-11-2006, 21:49:52
E shoqerueshme :D

 "Me mirë një mik se një çiflik" apo " Trimi i mirë me shokë shumë"?
Titulli: Re: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: kengaime ne 20-11-2006, 21:51:56
Me mire nje mik se nje ciflik


dredheza apo qershi?  :)
Titulli: Re: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: Prishtinasja ne 20-11-2006, 21:54:07
dredheza :D

 Shpejt apo Ngadal ??
Titulli: Re: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: kengaime ne 20-11-2006, 21:56:01
diku ashtu, diku ashtu

ne kembe apo me auto?
Titulli: Re: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: Prishtinasja ne 20-11-2006, 21:57:48

me auto  :)  por edhe nga njeher ne kembe  :D

 deti Adriatik apo deti Jon?
Titulli: Re: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: kengaime ne 20-11-2006, 22:06:10
te dyja


bjeshke apo bregdet?
Titulli: Re: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: Prishtinasja ne 20-11-2006, 22:20:56
bregdet

 Me mire shoqeri e madhe apo e vogel dhe e sakte?
Titulli: Re: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: kengaime ne 20-11-2006, 22:23:43
e vogel dhe e sakte


liqe apo det?
Titulli: Re: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: prijsi ne 21-11-2006, 10:30:59
det

pizza apo fetina
Titulli: Re: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: Prishtinasja ne 21-11-2006, 10:46:13
pizza  :D

 "Sex and the City" apo "Desperate Housewifes"?
Titulli: Re: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: prijsi ne 21-11-2006, 10:57:38
tomi dhe xherri :D

reality show apo film
Titulli: Re: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: Prishtinasja ne 21-11-2006, 11:04:51
reality show  :D

 nje shokë te ngushte apo nje shoqe te ngushte??
Titulli: Re: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: prijsi ne 21-11-2006, 11:20:32
nje shok te ngushte dhe nje te dashur jo shume te ngushte :D

fund apo pantallona
Titulli: Re: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: Prishtinasja ne 21-11-2006, 11:28:56
pantallona  :)

 Windows apo Linux ??
Titulli: Re: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: Ladyx ne 21-11-2006, 11:59:07
Windows

Nje vizite te dentisti apo nje hudhje me parashute ? :D
Titulli: Re: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: SteriOtipi B ne 21-11-2006, 15:48:18
me mire nje hedhje me parashute  :)


Det apo liqen?
Titulli: Re: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: Prishtinasja ne 21-11-2006, 16:38:22
det  :D

benzin apo diesel ??
Titulli: Re: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: SteriOtipi B ne 21-11-2006, 16:54:46
Benzine se ka me shume fuqi :D

serioz/e apo trendy
Titulli: Re: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: Prishtinasja ne 21-11-2006, 17:00:27
serioze  :)


pepsi apo coca cola?
Titulli: Re: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: sorelina ne 21-11-2006, 17:32:29
pepsi cola

hip hop apo tekno
Titulli: Re: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: Prishtinasja ne 21-11-2006, 17:49:17

Hip Hop

Inva Mula apo Eda Zari :D ??
Titulli: Re: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: Ladyx ne 21-11-2006, 20:59:52
te dyjat  :)


Portokalli apo fix fare ?
Titulli: Re: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: Prishtinasja ne 22-11-2006, 19:54:34

Portokalli  :)

realitet apo imagjinate?
Titulli: Re: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: kengaime ne 22-11-2006, 21:02:47
realitet

prishtinase apo gjakovare?
Titulli: Re: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: Prishtinasja ne 22-11-2006, 21:12:02

PRISHTINASE  :D (dhe se lun topi  :D :P)

Prizrenin apo Prishtinen ??
Titulli: Re: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: kengaime ne 22-11-2006, 21:28:49
Prizrenin  :-[


Shkoder apo Korce?
Titulli: Re: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: Prishtinasja ne 22-11-2006, 21:33:21

Shkodër  :D

Toskë apo Gegë  :D ??
Titulli: Re: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: kengaime ne 22-11-2006, 21:40:46
Toske dhe gege, tok se bashku  :)

Cajupi apo Migjeni?
Titulli: Re: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: Prishtinasja ne 22-11-2006, 21:53:41

Migjeni  :D

Ismail Kadare apo Dritero Agolli ?
Titulli: Re: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: Ladyx ne 22-11-2006, 22:04:46
Dritero Agolli


Sykalter apo syzi ( syzeze) ;)
Titulli: Re: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: SteriOtipi B ne 23-11-2006, 11:26:01
sycke kalter  ;) :D


i shkurter apo i gjate? :P
Titulli: Re: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: kengaime ne 23-11-2006, 14:51:41
i gjate me mire  :D

aktore apo kengetare?
Titulli: Re: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: sorelina ne 23-11-2006, 19:20:35
kengetare

politikan apo humorist
Titulli: Re: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: SteriOtipi B ne 24-11-2006, 09:35:40
te dy karagjoze jane por me mire Humorist.  :D :P e justifikon karagjozllekun.Kali i Bardhe i Skenderbeut kishte ngjyre te kuqe apo te Zeze?
Titulli: Re: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: agnesa ne 24-11-2006, 15:28:47
te dy karagjoze janë por me mirë Humorist.  :D :P e justifikon karagjozllekun.Kali i Bardhe i Skenderbeut kishte ngjyrë te kuqe apo te Zezë?
ahhaahha kishte te kafte
te ecesh sikur te ecesh me kembe apo te luash siku ke duar
Titulli: Re: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: shkenctari nr 1 ne 25-11-2006, 23:55:50
te paren

siemens apo pentium??
Titulli: Re: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: Prishtinasja ne 26-11-2006, 00:16:06

Siemens

shkenctar apo kimist ???
Titulli: Re: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: shkenctari nr 1 ne 27-11-2006, 20:11:58
kimist

kengetar/e apo aktor/e??
Titulli: Re: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: agnesa ne 28-11-2006, 18:51:03
aktore

te flasesh me goje apo me mimik
Titulli: Re: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: sorelina ne 29-11-2006, 17:58:28
Me goje :D

Anglisht apo italisht
Titulli: Re: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: Vendori ne 29-11-2006, 19:46:23
Anglisht

vendor apo nderkombetar ?
Titulli: Re: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: Lumlumi ne 01-12-2006, 01:10:21
Vendor më duket.
Ndërkombëtar apo kombëtar nacionalist? :P
Titulli: Re: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: agnesa ne 03-12-2006, 21:19:30
NDERKOMBETAR
 flamuri kuq e zi eshte i shqiperis apo i kosoves
Titulli: Re: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: Lumlumi ne 03-12-2006, 21:56:49
I Afganistanit apo? :P
Hhehehehe shaka se i të dyve është.
Kuq e zi apo zi e kaltër?
Titulli: Re: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: Charlie ne 04-12-2006, 14:46:09
kuq e zi ....:D


UN apo OSCE :D :P
Titulli: Re: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: agnesa ne 05-12-2006, 18:41:36
UN

kam apo ke
Titulli: Re: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: sorelina ne 05-12-2006, 19:08:27
Ke

Liberal apo Konservator

Titulli: Re: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: agnesa ne 05-12-2006, 21:04:56
normal liberal

monakri e vjeter apo e re :P
Titulli: Re: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: Charlie ne 12-12-2006, 15:51:47
e vjeter :D


Rebublike apo Pavarsi :D :P
Titulli: Re: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: kengaime ne 13-12-2006, 11:45:35
Republike e pamvarur  :D

Tani , ne Australi apo ne Evrope?
Titulli: Re: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: Charlie ne 13-12-2006, 14:11:51
Australi :DPrizren apo Prishtinë :D
Titulli: Re: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: Prishtinasja ne 13-12-2006, 15:04:25
PRISHTINE  :) :) :)

Gjermanin apo Zviceren ??
Titulli: Re: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: Charlie ne 13-12-2006, 15:13:52
Gjermani :Pma  mire  ne  Shtutgart apo ne Prishtine
Titulli: Re: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: sorelina ne 13-12-2006, 17:22:04
Stuttgart :P

Dite apo nate :D
Titulli: Re: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: Charlie ne 13-12-2006, 21:24:57
Naten :DNe Party apo ne shtepi :D
Titulli: Re: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: shkenctari nr 1 ne 13-12-2006, 22:29:43
ne shtepi

qytet apo fshat??  :D
Titulli: Re: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: Charlie ne 13-12-2006, 22:35:19
qytet :D


Larg apo Afer
Titulli: Re: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: shkenctari nr 1 ne 13-12-2006, 22:45:37
larg

ladyx apo kengaime?? ;)
Titulli: Re: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: Ladyx ne 13-12-2006, 23:27:16
Ladyx   :D

a gjalle qenke , apo gjalle  ?  hmmmmm:
Titulli: Re: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: shkenctari nr 1 ne 14-12-2006, 00:27:04
 a gjalle qenke  ;)

une apo ti??  :D
Titulli: Re: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: GREATBOY ne 15-12-2006, 17:41:01
Te dy  (Tingulli 3 & E.gjata) :D :D

Kale apo pele?  (per xhiro)
Titulli: Re: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: agnesa ne 16-12-2006, 04:01:22
kale

te lindesh i vdekur apo te jetosh i vdekur(ne shpirt)
Titulli: Re: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: Charlie ne 16-12-2006, 13:45:23
asnjonen  moj :D qy


Jeten apo Vdekjen :D
Titulli: Re: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: SteriOtipi B ne 16-12-2006, 14:11:16
te dyja mo e nuk ndahen nga njera tjetra keto... :P

Me mire te gjesh gjilperen ne kashte apo te shkosh devene ne vrime te gjilperes??? :P
Titulli: Re: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: Ladyx ne 16-12-2006, 14:50:59
Asnjeren  :P


Vitin e Ri me shoqeri , apo  me familje ?
Titulli: Re: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: agnesa ne 16-12-2006, 14:54:06
me shoqeri
bajrami apo viti i ri
Titulli: Re: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: Ladyx ne 16-12-2006, 14:55:25
Dy te mira per nje nate  :)

Bakllave apo shampanje ( pasi kemi edhe feste fetare?)
Titulli: Re: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: Charlie ne 16-12-2006, 14:57:31
Asnjonen :DJash apo mbrenda ( do ta prisni vitin e ri } :D

Titulli: Re: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: agnesa ne 16-12-2006, 14:58:18
bakllav pasi qe eshte feste fetare  mirpo keshtu preferoj shampanje :P


te kesh nje moter apo nje vella
Titulli: Re: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: Ladyx ne 16-12-2006, 15:02:11
I kam te dy, keshtu qe nje milion euro me mire  ;)

Per vitin e ri muzike popullore per vallezim me prinder apo disko  te vallezosh vetem ( se prinderit disko nuk vallezojne ) LOL
Titulli: Re: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: agnesa ne 16-12-2006, 15:07:11
disko te vallzoj vetem e te vij princi i kalter :Phahahah


princ apo pricesh :(
Titulli: Re: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: Ladyx ne 16-12-2006, 15:09:00
Mbret  :D

Princi i kalter apo me sy te kalter ? hmmmmm: LOL
Titulli: Re: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: agnesa ne 16-12-2006, 15:11:12
me sy te kalter

fustan nuserie apo minifund :P
Titulli: Re: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: Ladyx ne 16-12-2006, 15:13:36
Per ty fustan nuserie  :) e  per mua mua dimia  :S

Do te mbash dijete pas bajramit ( vitit te ri) apo sdo te kesh nevoje per diete fare? hmmmmm:
Titulli: Re: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: agnesa ne 16-12-2006, 15:15:16
nuk kam nevoj per diet fare kam nevoj te trashem pak :P

po ti
Titulli: Re: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: Ladyx ne 16-12-2006, 15:16:45
Kur me kujtohet bakllava dhe ligesine qe e ndjej para saj  :( kam frike qe do te me duhet te mbaj diete  :S

Vere e kuqe apo e bardhe ?
Titulli: Re: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: agnesa ne 16-12-2006, 15:18:24
e bardha te perzihet me coca cola me e mir eshte

nen 18 vjet apo bi 18
Titulli: Re: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: Ladyx ne 16-12-2006, 15:19:51
18 i kam pas motiiiiiiiiiii LOL

Ne shkolle apo te fakultet ?
Titulli: Re: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: agnesa ne 16-12-2006, 15:21:00
shkoll :P

jeta e merzitshme apo e jashtzakonshme (per ty )
Titulli: Re: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: Ladyx ne 16-12-2006, 15:22:24
edhe ashtu edhe keshtu. Perndryshe do te ishte monotone  ;)

I gezohesh pushimeve tash, apo jo?
Titulli: Re: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: agnesa ne 16-12-2006, 15:24:24
normal po si jo
pushime dimrore apo verore
Titulli: Re: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: Ladyx ne 16-12-2006, 15:26:18
Verore

Te pelqen skijimi apo noti?
Titulli: Re: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: agnesa ne 16-12-2006, 15:28:06
noti

te shikosh futbollin :@ apo telenovelat :D
Titulli: Re: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: SteriOtipi B ne 16-12-2006, 16:41:30
Futbollin :D

Dashuri apo urretje. :P
Titulli: Re: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: albnertili ne 16-12-2006, 17:34:08
dashuri.
sex apo sherr?
Titulli: Re: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: Prishtinasja ne 16-12-2006, 20:40:36
at te paren  :-[ :-[

puthje te faqja apo te cepi syrit ??  :)
Titulli: Re: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: Vendori ne 16-12-2006, 22:09:00
mu te faqja por edhe te cepi

shtrire apo ulur ?
Titulli: Re: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: agnesa ne 17-12-2006, 15:34:00
n'varet per qfar ahahha
homoseksual apo abnormal
Titulli: Re: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: Vendori ne 17-12-2006, 16:00:23
Pytjen qe ja ke bere atij homo apo abnormal nuk i ka asnjeren por ai  pyet

Bi apo Lezbe?
Titulli: Re: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: agnesa ne 19-12-2006, 21:49:11
ahahahahah vajz nuk jam bi as lezbe :P AGGAG
 hahahah apo hihihihi
Titulli: Re: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: Vendori ne 19-12-2006, 22:27:03
Vajze e mire je ti  :P
Do e kthesh avatarin qe e kishe apo do e mbash kete?
Titulli: Re: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: Charlie ne 19-12-2006, 22:37:55
do e mbaj :D se mire  po i  rri


me shiku punen tende apo te huajat :D
Titulli: Re: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: shkenctari nr 1 ne 20-12-2006, 00:29:58
me shiku punen tende por ben ndonjehere edhe te huajat kur ia do te miren shokut apo shoqes  ;)


shoke apo shoqe??
Titulli: Re: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: Lumlumi ne 20-12-2006, 01:49:11
Shokë.

Need For Speed apo Counter Strike?
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: Charlie ne 20-12-2006, 15:24:50
Counter Strike ne  N4S :DLojrat apo Filmat te pelqejn me shum
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: Lumlumi ne 20-12-2006, 15:26:14
Filmat.

Need For Speed MostWanted apo Underground 2?
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: Charlie ne 20-12-2006, 15:28:28
Underground 2 :D


Horror apo Akcion ( Filma)
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: kengaime ne 20-12-2006, 15:30:40
Akcion  :D

Drame apo akcion ( filmat de )?
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: Lumlumi ne 20-12-2006, 15:31:42
Aksion.

Horror apo triler (filmat de ma)? :P
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: Charlie ne 20-12-2006, 15:32:26
Komedi :D


Ne shtepi apo jashte shtepis ( jeni )
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: Lumlumi ne 20-12-2006, 15:33:36
Në trotuar me laptop.

I sjellshëm apo brutal?
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: kengaime ne 20-12-2006, 15:35:50
Brutale...asi e sjellshme  :D

Basket apo volejboll?
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: Charlie ne 20-12-2006, 15:37:04
Dyjat :D


PC apo Loptop
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: Lumlumi ne 20-12-2006, 15:37:15
Pocket PC. :P

Futboll apo ragbi? :P
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: kengaime ne 20-12-2006, 15:38:46
Njeren ne Evrope e tjetren ne SHBA  :D

Lum apo perrua? ;)
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: Charlie ne 20-12-2006, 15:39:40
Prruu :D


Ne deti apo ne Mal
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: Lumlumi ne 20-12-2006, 15:39:53
Lumëëëëëëëëëëëëëëëë ëëëë. :D
Në tokë.
Det apo oqean? :P
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: Charlie ne 20-12-2006, 15:42:23
asnjeren ( se fotft) :D


Ne forum apo ne MSN
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: Lumlumi ne 20-12-2006, 15:45:02
Në email. :P

Shkollar apo huligan?
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: Charlie ne 20-12-2006, 15:47:03
Hajdut :D


Me vjedh apo me marr
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: Lumlumi ne 20-12-2006, 15:48:59
Me huazu. :P

Femrat m'i hangër apo m'i puthë?
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: Charlie ne 20-12-2006, 15:52:04
Mi ledhatu  :D  :perqafim


Femer apo Mashkull
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: Lumlumi ne 20-12-2006, 15:54:54
Asnjanës.

Kush apo cili?
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: Vendori ne 20-12-2006, 16:55:49
kush

Per vitin e ri ne Kosove apo Diaspore ?
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: Lumlumi ne 20-12-2006, 17:07:33
Në Kosovë.
Në vitin 2007 më i-e vjetër apo më i-e re? :P
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: sorelina ne 20-12-2006, 20:51:32
Me e re :D :D


Me shetit apo me punu
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: Dalber ne 20-12-2006, 21:05:09
me shetit per pune :D :D


ponetor apo pronar
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: Lumlumi ne 20-12-2006, 21:30:54
Shef i vetvetes. Ose punëtor. :P

Sport apo muzikë?
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: Charlie ne 21-12-2006, 14:00:40
Dyjat :D


Nje biciklet apo nje Trotinet :D
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: sorelina ne 21-12-2006, 14:05:36
cfare eshte trotinet?????????? :D :D
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: Charlie ne 21-12-2006, 14:25:05
Nese nuk e di qka eshte ...zgjedhe bicikleten :Dme veture apo me tren
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: sorelina ne 21-12-2006, 14:29:11
Me karroce LOL LOL LOL


Trim apo frikacak :D

ps: pse mo jane te ndaluara pyetjet :D :P
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: Charlie ne 21-12-2006, 14:32:21
Dyjat :DNe kali apo ne gomarp.s. pytje shko bej atje ku duhet :D
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: sorelina ne 21-12-2006, 17:35:43
Me deve :D :P :P

shkretetire apo kenete

p.s.; i bëj ku te me doj kokrra e qefit


Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: Ladyx ne 22-12-2006, 01:00:51
Shkretetiren ( per nja 3 ore ) :D

Mjek-e apo Mesues-e ?
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: Prishtinasja ne 22-12-2006, 02:24:55
mesuese  :D

shkollen ekonomike apo gjimnazin ??  :)
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: Lumlumi ne 22-12-2006, 03:06:53
Mësues pasi s'më dhe mundësi të tjera. :P

Mjek specialist apo kirkurg. :P
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: agnesa ne 22-12-2006, 10:52:13
kirkurg:P

ai apo ajo
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: Lumlumi ne 22-12-2006, 11:14:55
Ai se ai jam unë. :)
Agnesa apo G-Nesa? :P
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: agnesa ne 22-12-2006, 11:18:42
agnesa kam emrin por me thrrasin g-nesa

lumlum apo riza hahah
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: Lumlumi ne 22-12-2006, 11:25:14
Riza se peshqiri është rizë. :P

Peshqir apo peshkaqen? :P
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: agnesa ne 22-12-2006, 11:27:11
peshkaqen
peshk apo gaforre:P
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: Lumlumi ne 22-12-2006, 11:33:09
Peshk valla se gaforre s'kam provu. :P

Dash apo Dem?
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: agnesa ne 22-12-2006, 11:35:30
akrep
po ti me posht
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: Lumlumi ne 22-12-2006, 11:39:37
Daaaaaaaaaash.
Agnesë apo Agnesa?
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: agnesa ne 22-12-2006, 11:44:55
agnesa (pse riza qdo djal emri i mbaron me i ose u  kurse ty me a)

je djal apo qik ahhahah
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: Lumlumi ne 22-12-2006, 11:50:54
Nga emri jam çikë e nga zëri jam djalë hehehheheh.

Zanore apo bashkëtingëllore?
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: agnesa ne 22-12-2006, 11:52:35
zanore(me fal per emrin)

gegerisht apo toskerisht
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: Lumlumi ne 22-12-2006, 11:58:41
Në shtëpi gegërisht zyrtarisht gjuhë letrare.
S'ka problem. :)

Seriale spanjolle apo portugeze? :P
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: agnesa ne 22-12-2006, 11:59:57
spanjolle

anglisht apo shqip
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: Lumlumi ne 22-12-2006, 12:09:14
Shqip valla.

Arabisht apo turqisht? :P
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: kengaime ne 22-12-2006, 12:35:36
Shqip more  :P

Vitin e Ri, e festoni me familje apo shoqeri?
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: Prishtinasja ne 22-12-2006, 20:10:31
kete vitë do ta festoj me shoqeri  :) :)

do e festoni vitin e ri ne shtepi apo dikund tjeter ???

Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: Lumlumi ne 22-12-2006, 20:14:34
Nuk jam përcaktuar ende.

A e ke pritur ndonjëherë jashtë shtëpisë ndërrimin e motmoteve?
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: Ladyx ne 22-12-2006, 21:01:35
Po

Dilni ne ora 24 per te shikuar fishekzjarret?
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: Lumlumi ne 22-12-2006, 21:37:43
Po.
Oh e paskemi ngatërruar temën. :O
Hhahahahha.

LadyX apo LadyY? :P
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: shkenctari nr 1 ne 22-12-2006, 22:12:55
lady x


lumlumi apo vemdori??
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: Lumlumi ne 22-12-2006, 22:16:10
Hhahahahah pasi unë do të përgjigjem le të jetë Vendori. :D
S'po bëjmë fushatë. :D
Vendori apo Ndërkombëtari? :P
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: agnesa ne 22-12-2006, 22:19:50
vendor haaha
kombtar apo nderkomtar
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: Ladyx ne 23-12-2006, 15:06:00
Kombetar  :perqafim

Nje shkrim ne dite,apo nje ne muaj ??(se disa po i bejne disa mungesa, qe me duket vetem kur te i perjashtoi nga ketu LOL)
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: agnesa ne 23-12-2006, 15:35:19
nje ne dite (ndodh edhe me shum)

zeri yt apo zeri im
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: Ladyx ne 23-12-2006, 19:48:02
Zeri yne   ;)

Coca cola ne kanaqe apo ne shishe ?
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: Charlie ne 23-12-2006, 21:33:45
Ne  kanaqe :D


Pije alkoholike apo Jo alkoholike
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: shkenctari nr 1 ne 24-12-2006, 00:53:41
jo alkoholike


mirmengjes apo miremengjesi ??.....(kush zgjohet heret  :D)
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: Ladyx ne 25-12-2006, 02:23:05
Une e preferoj miremengjes  :)

Ka zbulu apo do te zbuloj diqka shkencetari yne nr 1?
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: Charlie ne 25-12-2006, 13:19:38
ne  te  ardhmen ndoshta pritet prej tije diqka... se tanii
jooo :D


Profesor apo Shkenctar
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: Ladyx ne 25-12-2006, 13:46:00
Profesor me profesion, shkenctar me hobi  ;)

Kenga e Frederik Ndocit apo e Alban Skenderajt ? ( nese i keni degju)
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: Charlie ne 25-12-2006, 13:56:46
Frederik Ndocit :D


Muzike apo Sport
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: Ladyx ne 25-12-2006, 14:09:10
Sport me muzike  :D

Vene apo birre?
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: Charlie ne 25-12-2006, 14:52:31
asnjeren :D


Zeri YT apo tjeter :D
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: shkenctari nr 1 ne 26-12-2006, 00:04:13
zeri yt


kete apo ate?? :D
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: Ladyx ne 26-12-2006, 09:07:28
Kete  :D

Diamant apo platin ? :D
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: Charlie ne 26-12-2006, 14:07:45
Dyjat :D a ben


Njeri i mire apo i bukur :D
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: Ladyx ne 26-12-2006, 14:12:05
Me mi nda si mem vra  :D

Rrush me djath apo rrush pa djath ?
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: Charlie ne 26-12-2006, 14:16:46
Pa djath :D


nje kalavesh apo dy :D
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: sorelina ne 26-12-2006, 21:28:38
asnje :D


mistrec apo jo mistrec :D
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: agnesa ne 26-12-2006, 23:33:25
jo mistrec
budall apo magar
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: shkenctari nr 1 ne 28-12-2006, 22:08:05
babadimer  :P


enderren apo realitetin??
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: Lumlumi ne 29-12-2006, 04:06:02
Ëndrrën se realiteti i hidhur. :P

Ëndërr apo utopi? :P
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: agnesa ne 29-12-2006, 12:47:32
enderr
 enderr e keqe apo realitet i keq
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: Lumlumi ne 29-12-2006, 15:34:06
Realitet i keq.
Realizëm apo romantizëm? :D
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: agnesa ne 29-12-2006, 15:44:44
romantizem
jete e gjat e frikacak apo jete 2 minuta e trim
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: Lumlumi ne 29-12-2006, 16:14:10
Jetë të gjatë e frikacak. S'më dhe më shumë minuta jetë qy. :P
120 vjet jetë në vetmi apo 45 vjet në gjirin familjar?
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: agnesa ne 29-12-2006, 16:17:49
haahhaha me shum 2 vjet ne vetmi se sa 1000000000 ne gjirin familjar (me bejne shum nervoz   :P)

po ti
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: Lumlumi ne 29-12-2006, 16:31:08
120 vjet në vetmi se edhe ashtu jam vetëm hehehehhe.
Vazhdo tash ti pyetjen se e përsëqrite timen. :P
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: agnesa ne 29-12-2006, 16:39:59
ahahhah
 te jetosh i vdekur   apo te vdekesh i gjall  :P
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: Lumlumi ne 29-12-2006, 16:47:42
:O
Paj të jetosh i vdekur (pasi qenka fjala me jetu). :P
Vdekje si në horror apo vdekje romantike:P?
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: agnesa ne 29-12-2006, 16:55:43
ne horror ma mir ahahahah jo shaka se vdekje romantike preferoj

gjilpera apo peji
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: Lumlumi ne 29-12-2006, 17:05:51
Penjtë se gjilpëra uuuuuuuuuuhuuuuuu.
Film horror apo triler?
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: SteriOtipi B ne 29-12-2006, 17:14:57
Triller me mire. :D

Fle mbuluar apo zbuluar?
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: sorelina ne 29-12-2006, 17:24:54
Zbuluar LOL

Romanet apo novelat
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: agnesa ne 29-12-2006, 18:10:38
novelat se me te shkurtera
vetur apo kamion
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: CrYsTaL TeaRs ne 29-12-2006, 18:26:42
Novelat

Te kapesh prinderit duke bere .... :XX  apo te te kapin ato ty?  :-[
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: Lumlumi ne 29-12-2006, 19:32:02
Hëmmmm...

të ecësh në kodër përpjetë apo tatëpjetë? :P
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: sorelina ne 29-12-2006, 19:35:57
Tateposhte :D

Binjak apo i klonuar :D
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: Lumlumi ne 29-12-2006, 20:20:06
I klonuar. :P
Sorelina apo Loresina? :P
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: sorelina ne 29-12-2006, 20:42:03
Sorelina :D

Politike apo sport :D
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: Lumlumi ne 29-12-2006, 21:12:15
Sport valla.

Sport uji apo sport dimri. :D
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: sorelina ne 29-12-2006, 21:21:29
Sport uji  :D

qershi apo luleshtrydhe :D
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: Lumlumi ne 29-12-2006, 21:37:15
hmmmmm: Dilemë e madhe.
Hajt qershi.

Lyleshtrydhe apo dredhëz? :P :P :P
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: agnesa ne 30-12-2006, 11:04:43
dredhz

zeri yt apo zeri i dikujt tjeter   :P
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: Lumlumi ne 30-12-2006, 11:19:50
Zëri yt dhe zëri im do të shkojnë
Nëpër vise shqipare do të shtegtojnë
Tingujt e lirisë zjarri i dashurisë
Mbi këtë tokë do të mbijetojnë...

Hëmmm s'po më kujtohet kush e këndon këtë këngë por refreni m'u kujtua gati krejt. :D
Hihi Zëri yt (i Agnesës). :P

Llafazan apo fjalëpak?
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: agnesa ne 30-12-2006, 12:19:16
ahhahah fjalpak e mend shum

djal i mir apo vajz e keqe :P
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: Lumlumi ne 30-12-2006, 15:35:40
Vajzë e keqe se djemtë i dojnë ato. :P

Interner kabllor apo me antenë? :P
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: agnesa ne 30-12-2006, 15:54:18
kabllor e kemi edhe digitalb agagga

cufo apo junior TV apo bangbang   :P  :P  :P
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: Lumlumi ne 30-12-2006, 15:56:59
Cartoon Network. :P
Digitalb 7 apo 8???????
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: agnesa ne 30-12-2006, 16:51:51
mobil apo fiks
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: Lumlumi ne 30-12-2006, 19:28:49
Fiks.
Digitalb 7 apo 8???????
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: kengaime ne 04-01-2007, 14:07:50
Digitalb de  :D

Fiks fare apo Portokallia?
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: Lumlumi ne 04-01-2007, 15:04:29
E pata fjalën për 7 apo 8 (janë dy kanale). :)
Fiks fare.

Digi + apo Top Channel? :P
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: SteriOtipi B ne 04-01-2007, 16:38:50
Digit me pulle te kuqe. :D LOL LOL LOL

e kuqe apo e zeze?
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: sorelina ne 04-01-2007, 16:42:50
Te jeshile

lafazan apo qaraman LOL
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: Lumlumi ne 04-01-2007, 16:43:16
Qaraman. :P

Digi + apo Top Channel?
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: sorelina ne 04-01-2007, 16:46:46
lumlumi :D

te jetosh i varur apo i pavarur nga familja :D
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: Lumlumi ne 04-01-2007, 16:49:29
Nncncn ani Lumlumi hahahhaha.
I pavarur (shyqyr ashtu jam unë). :D

I pavarur nga i-e dashura apo i varur shpirtërisht? :P
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: agnesa ne 04-01-2007, 17:18:03
epavarur nga i dashuri  :P

sms apo msn
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: SteriOtipi B ne 04-01-2007, 17:31:34
msn me mire.

Msn apo skype?
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: Lumlumi ne 04-01-2007, 17:40:11
MSN se Skype është hala në fillim.

A apo Zh?
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: kengaime ne 04-01-2007, 19:13:17
AZH  :D


Ballkaniade apo bashkimi evropian?
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: agnesa ne 04-01-2007, 19:20:31
bashkimi evropian  :P
te behet kosova pavarsi apo te bashkohet me serbin
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: kengaime ne 04-01-2007, 19:25:08
U goja tu thafte ty  :P, si mori me serbine, po a pak na mbyti ajo a?

Kosove ne vehte apo bashke me Shqiperine?
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: agnesa ne 04-01-2007, 19:26:38
kosove me veten me mir  sepse ma mir

a flamu te perbashket kuq e zi apo tjeter
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: Lumlumi ne 04-01-2007, 19:53:03
Paj nëse nuk bashkohemi me Shqipërinë atëherë çdo shtet duhet ta ketë flamurin e vet.
Me siguri do të jetë i njëjti me ndonjë ndryshim të vogël. :)
Kuq e zi apo zi e kaltër? :P
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: kengaime ne 04-01-2007, 19:54:48
Kuq e zi, dhe pike  :D

Boks apo mundje?
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: agnesa ne 04-01-2007, 19:58:40
boks

1 apo 10
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: Lumlumi ne 04-01-2007, 20:00:16
6.98. :P
Hajt 10.

16.89 apo 17.01?
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: kengaime ne 04-01-2007, 20:01:36
33.99  :D

2 apo 3?
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: agnesa ne 04-01-2007, 20:17:09
3
 numer apo shkronj
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: Lumlumi ne 04-01-2007, 20:20:44
Shenjë pikësimi. :P
Pikë apo presje?
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: Lumlumi ne 04-01-2007, 20:22:04
33.99  :D

2 apo 3?

Dikur e këqyra më mirë. Ndoshta ti i ke mbledhur numrat që i kam shkruar unë. Nëse po a i ke llogaritur mirë? ;)
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: kengaime ne 04-01-2007, 20:27:16
qe te duken me mire ia shtova edhe 9  :P
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: Lumlumi ne 04-01-2007, 20:33:27
Mirë ia ke bërë. :P
Pikë apo presje?
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: sorelina ne 04-01-2007, 21:21:54
Opo presje dhe pikë! :D

Një vile ne bregdet apo ne mal?
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: Lumlumi ne 04-01-2007, 21:26:37
Në bregdet se në mal ftohtëëëëëëëëëë. :P
Në majë të malit apo në fund të detit. :D
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: sorelina ne 04-01-2007, 21:29:47
Ne maje te malit (cdua une ne fund te detit apo te gjuaj per gaforre) :D

Kur ke frike skuqesh apo zverdhesh :D :D
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: Lumlumi ne 04-01-2007, 21:32:35
S'di hiç s'e s'më ka rënë më mend kurrë të shikoj veten në pasqyrë në ato momente të frikshme. :P
E bardha apo e verdha (e vezës :D)?
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: agnesa ne 05-01-2007, 18:29:32
e verdha mmmmm
peme apo perime
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: Lumlumi ne 05-01-2007, 19:12:40
Pemë dhe domate e trangull. :D
Domate apo speca djegës? :D
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: agnesa ne 05-01-2007, 21:58:55
domate

patate apo tranguj
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: Ladyx ne 06-01-2007, 23:30:13
Patate me sallate trangujsh  ;)

Mimoza apo trendafila?
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: agnesa ne 07-01-2007, 16:16:43
trendafila

emer apo mbiemer
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: kengaime ne 07-01-2007, 18:02:23
emer me mbiemer bashke

rrumbullaket apo me kende?
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: agnesa ne 07-01-2007, 22:16:52
kende  :P

rrumbullaket apo elips
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: Lumlumi ne 08-01-2007, 03:04:07
Elips pra.

Katror apo romb? :P
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: agnesa ne 08-01-2007, 14:06:06
katror

matematik apo gjuh shqipe
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: Lumlumi ne 08-01-2007, 14:07:46
Dilemë e madhe. :S
Por gjuhë angleze apo gjuhë ruse? :P
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: kengaime ne 08-01-2007, 14:07:56
Te dyja i pelqej  :)

Gjuhe frenge apo angleze?
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: agnesa ne 08-01-2007, 14:09:29
angleze te nevojitet me shum

post apo preview  hahah :P
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: Lumlumi ne 08-01-2007, 14:17:26
Preview se post shkoi ma.
Kengaime apo Kënga ime e dashur? :P
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: kengaime ne 08-01-2007, 14:25:05
kengaime  ;)

Dimer apo vere?

Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: Lumlumi ne 08-01-2007, 14:34:48
Verëëëëëëëëëëëëëëëë ëëëëë.
Verë, verë, verë, verë, verë, verë, verë, verë, verë, verë, verë, verë, verë, verë, verë, verë, verë, verë, verë, verë, verë, verë, verë, verë, verë, verë, verë, verë, verë, verë, verë, verë, verë, verë, verë, verë, verë, verë, verë, verë, verë, verë, verë, verë, verë, verë, verë, verë, verë, verë, verë, verë, verë, verë, verë, verë, verë, verë, verë.
S'di bre a dhashë përgjigje?! :S
Për çdo rast: verë.
Verë apo vodkë? :P
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: kengaime ne 08-01-2007, 14:36:53
Vere

Birre apo vodke?

p.s. shume bindshem Lumi  ;)
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: agnesa ne 08-01-2007, 16:08:38
birre :P

vere e kuqe apo e bardh :P
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: Lumlumi ne 08-01-2007, 16:50:59
Verë e kuqe. :)
Gusht apo shtator? :)

Hehehe,Kengaime u mundova sado pak. :P
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: agnesa ne 09-01-2007, 00:13:28
gusht

nokia apo motorola
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: Lumlumi ne 09-01-2007, 00:22:26
Nokia.

Mobil pa kamerë apo me antenë? :P
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: Prishtinasja ne 10-01-2007, 13:20:20
Mobil pa kamere

Nokia apo Sony Ericsson ??
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: Lumlumi ne 10-01-2007, 18:46:21
NOkia patjetër.

Mp3 player apo walkman? :P
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: sorelina ne 10-01-2007, 19:28:48
Mp 3player :D

Disko apo kinema :D
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: Lumlumi ne 10-01-2007, 21:06:37
Kinema.

Garfildi apo Tomi?
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: shkenctari nr 1 ne 10-01-2007, 21:33:07
tomi


tom and jerry apo pink panther?? :D
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: Lumlumi ne 10-01-2007, 22:01:32
:S Dilemë shumë e madhe.
Prapë Tomi dhe Xheri janë më të mirë.
Filma të vizatuar apo filma të mërzitshëm dashurie? :P
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: shkenctari nr 1 ne 10-01-2007, 22:14:07
filma te vizatuar

discovery chanel apo nasa tv??
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: Lumlumi ne 10-01-2007, 22:31:51
Discovery sepse Nasa-n s'e kam parë ende.
Kanalet gjermane apo turke?
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: Prishtinasja ne 12-01-2007, 20:46:41
Kanalet gjermane  :D

RTK apo TVSH ???  :D
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: Lumlumi ne 12-01-2007, 21:45:57
TVSH se RTK-ja të gënjen për skemën programore.

Me TVSH apo pa TVSH? :D
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: Prishtinasja ne 13-01-2007, 18:37:32
Me TVSH  :)

Dajen apo Axhen  :P  :D ???
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: Lumlumi ne 14-01-2007, 00:09:26
Hëmmmm dajën se më rrallë e shoh.
5 gishta apo 6 gishta (u frymëzova ng avatari :P?
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: Prishtinasja ne 14-01-2007, 00:39:33
6 gishta  :P (5 gishtat e mi dhe 1 te ....  ) :D

buzet apo syte ??
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: Lumlumi ne 14-01-2007, 01:19:24
Sytë. :P
Buzët e trasha dhe me karmin apo buzët e mesme dhe pa karmin? :P
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: agnesa ne 16-01-2007, 20:44:59
buze e trsha pa karmin fare te lira ahhaha

te jesh i trash apo shummmm i holll
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: ibraim ne 16-01-2007, 22:01:39
i trash...

emer apo nofke
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: Lumlumi ne 17-01-2007, 00:07:16
Nofkë. :P

Nofkë të shkurtër apo një romanb (në Messenger)? :P
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: agnesa ne 17-01-2007, 19:26:08
nofk te shkurter e te mir

g.nesa APO agnesa
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: Lumlumi ne 17-01-2007, 19:52:31
Gjinesa. :D

A apo B?
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: agnesa ne 17-01-2007, 19:57:15
A
une apo ti

Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: Lumlumi ne 17-01-2007, 19:58:31
Ti (demek unë). :P

Unë apo un e?
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: agnesa ne 17-01-2007, 20:02:43
une (demek une

agnesa apo lumlumi
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: Lumlumi ne 17-01-2007, 21:01:48
Lumlumiiiiiiiiiiiii më i miriiiiiii. :P
Charlie apo Gjumashi? :P
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: sorelina ne 17-01-2007, 21:28:06
Sorelinaaaaaaaaaaaa aa :D :D

E zeze apo  kafe :D
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: Lumlumi ne 17-01-2007, 21:56:28
E zezëëëëëëëëëëëëëë.
Sorelina apo Zor mundim djersë-elina? :P
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: agnesa ne 18-01-2007, 14:15:24
sorelina :D :D

kush eshte me llafazan lum lumi apo agnesa :P
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: Lumlumi ne 18-01-2007, 15:20:59
Me siguri Agnesa se femrat janë më llafazane. :P
Hooooooooooop apo woooooooooow? :P
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: agnesa ne 18-01-2007, 18:29:13
woooooooooooow

une apo une (d.m.th) ti
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: Elegance ne 18-01-2007, 19:07:21
Sy te Bukur apo Floke te Shendetshem (c'fare do donit te kishit me shume)?
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: Lisa ne 18-01-2007, 19:43:57
Syte e bukur....

kompjuter apo televizot?
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: Elegance ne 18-01-2007, 19:48:26
Hmmmm, edhe kompjuter, edhe televizor. Ndersa kur isha ne shkolle, mund te thosha 100% kompjuter pasi s'kalova fare kohe prane Televizionit. :))

Te Duash apo te te Duan? (This is a good one.)
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: Vendori ne 18-01-2007, 19:57:07
Te me duan dhe ti dua
Pershendete apo pret pershendetje 
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: Elegance ne 18-01-2007, 22:00:58
Të me duan dhe ti dua
Pershendete apo pret Përshëndetje 

PRES PERSHENDETJE, Pasi sot dergova shume Pershendetje dhe Mesazhe. Keshtuqe pres te me kthehen. :P
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: agnesa ne 19-01-2007, 18:53:57
pres pershendetje

po ju me posht
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: Lumlumi ne 19-01-2007, 19:55:55
Gjithashtu.

Nxemje me rrymë apo me gaz (plin)? :P
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: agnesa ne 19-01-2007, 21:46:04
me gaz pa para

agregat apo qiri
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: Lumlumi ne 19-01-2007, 22:09:00
Qiri se më lirë dhe më pak punë. :P
Invertor apo bateri?
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: Elegance ne 20-01-2007, 07:10:14
Bateri. :P

Agimi apo Muzgu?!
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: agnesa ne 20-01-2007, 12:48:45
agimi

vera apo dimri
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: Lumlumi ne 20-01-2007, 15:24:33
Veraaaaaaaaaaaaaaa.
Vjeshta apo bora?
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: agnesa ne 20-01-2007, 16:19:35
asnjera

log out apo log in
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: Lumlumi ne 20-01-2007, 19:19:57
Log out. :P
Macja apo miu?
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: agnesa ne 20-01-2007, 21:00:03
miu sepse me aktiv ahhahaha
lumlumi apo detdeti  :P LOL LOL LOL
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: Lumlumi ne 20-01-2007, 21:22:54
Lumlumlumlumlumluml umlumlumlumlumlumlu mlumlumlumlumlumlum lumlumlumlumlumluml umlumlumlumlumlumlu mlumlumlumlumlumlum lumlumlumlumlumluml umlumlumlumlumlumlu mlumlumlumlumlumlum lumlumlumlumlumluml umlumlumlumlumlumlu mlumlumlumlumlumlum lumlumlumlumlumluml umlumlumlumlumlumlu mlumlumlumlumlumlum lumlumlumlumlumluml umlumlumlumi. :P
Agnesëgnesënesëesës ë apo Aaaaaaaaaaaaagnesë? :P

Bah po lujna si në kopsht unë e ti a? :P
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: agnesa ne 20-01-2007, 21:39:25
g-nesa :P
(e vertet qe po lujan  )hahah

hahaah apo ihihih
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: Lumlumi ne 20-01-2007, 21:42:39
Hahahahaha.

Hehehe apo LOL?
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: agnesa ne 20-01-2007, 21:46:08
LOL LOL LOL
 :P apo  :D
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: Lumlumi ne 20-01-2007, 21:50:53
:P se dhëmbët ai shumë të frikshëm.
Ikonat e MSN Messenger apo të Yahoo Messenger?
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: agnesa ne 20-01-2007, 21:53:16
msn

imbox apo sms
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: Prishtinasja ne 21-01-2007, 11:29:39
sms  :)

Me mire shoqeri e madhe apo e vogel dhe e sakte?
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: agnesa ne 21-01-2007, 12:27:39
te vogel dhe te sakt

koncert apo party
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: Elegance ne 22-01-2007, 17:41:16
Koncert.

Friday Night apo Saturday Night?
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: Charlie ne 22-01-2007, 17:50:59
Saturday Night ... me mire po behet :DN'Disko apo N'Restaurant
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: Elegance ne 22-01-2007, 18:39:56
Saturday Night ... me mirë po bëhet :DN'Disko apo N'Restaurant

Ne Resotrant. Restoranti ka edhe muzike, edhe pije, edhe argetim, edhe ushim - me kryesori! Diskos i mungon kjo e fundit. LOL
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: Charlie ne 22-01-2007, 18:57:56
S'ka gje ...mund ta merresh me vete edhe ushqimin ne Disko ...dhe te hash duke u argetuar ..:DMuzike Classic apo Dance
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: sorelina ne 23-01-2007, 14:58:27
Denc :D

Charli apo Lio LOL
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: SteriOtipi B ne 24-01-2007, 13:31:42
Si e thërret Capkenja ?? hmmmmm:

Machor  LOL LOL LOL LOL

I holle dhe i gjate apo i trashe dhe i shkurter?  :P
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: agnesa ne 24-01-2007, 13:41:54
them e holl dhe e gjat

gisht apo dor :P
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: Elegance ne 25-01-2007, 07:25:18
them e holl dhe e gjat

gisht apo dor :P

Dora me te 5-ta gishtat. :P

Te deheni me pine alkoholike apo te beni seks?
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: Prishtinasja ne 25-01-2007, 10:05:53
at te dyten  :-[ :-[

ledhatime  apo puthje ???  :D
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: agnesa ne 25-01-2007, 18:31:08
nese jan puthjet e mira nuk me duhen ledhatimet ahha :P perndryshe zgjedh kete tjetren

ne shtrat apo ne lum :P
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: CrYsTaL TeaRs ne 26-01-2007, 03:55:35
ne lum..  ;)

Shtrire apo ne kembe?
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: agnesa ne 26-01-2007, 13:51:40
shtrir
ne shkoll apo pun
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: Elegance ne 26-01-2007, 22:10:56
Ne shkolle.

Esell apo Pergjumesh?
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: agnesa ne 27-01-2007, 00:23:15
esell
jeta me gjum apo jeta pa gjum
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: Prishtinasja ne 27-01-2007, 21:22:18
jeta me gjume  :D

flen me shum se 9 ore apo me pak se 9 ore ???
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: agnesa ne 27-01-2007, 22:40:07
me pak se 6 or :S
po ju me posht?
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: Prishtinasja ne 27-01-2007, 22:45:09
më pak se 9 ore  :)

Vegjetarian apo mishngrenes???

Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: agnesa ne 27-01-2007, 22:52:10
mishngrenes
embelsir apo buk
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: Elegance ne 28-01-2007, 04:28:30
jeta me gjume  :D

flen me shum se 9 ore apo më pak se 9 ore ???

Me pak se 9 ore.
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: Elegance ne 28-01-2007, 04:29:08
mishngrenes
embelsir apo buk

Me pelqejne te dyja dhe e kam te veshtire te zgjedh, por prape do te thosha buken.

E Kuqja apo Bluja?
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: agnesa ne 28-01-2007, 13:19:49
e kuqja

lum apo det
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: Prishtinasja ne 28-01-2007, 13:49:10
deti  :D

"Deti i Zi" apo "Deti i Kuq" ??
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: agnesa ne 28-01-2007, 14:21:38
det i kalter preferoj :P

lojra apo kuize :P
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: Elegance ne 29-01-2007, 05:21:10
det i kalter preferoj :P

lojra apo kuize :P

Kuize. ;)


Kafja apo Caji? (Pergjigjia ime per kete do te ishte, caji.)
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: CrYsTaL TeaRs ne 29-01-2007, 18:27:19
Caj, se me del bishti kur pi kafe  :P

Llokume apo Ballakume?
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: Charlie ne 29-01-2007, 18:31:10
Llokume :D


Torte apo Chokolate
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: CrYsTaL TeaRs ne 29-01-2007, 18:33:48
Te dyja

Fruta apo komposto?
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: Charlie ne 29-01-2007, 18:45:01
Fruta.. :)


Pije alkolike apo jo alkolike
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: CrYsTaL TeaRs ne 29-01-2007, 19:09:03
Fruta.. :)


Pije alkolike apo jo alkolike

Te dyja prap... ore cfar i ben kto pyetje te veshtira ti?  :D

karkaleca apo gaforre?

Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: Charlie ne 29-01-2007, 19:12:53
asnjeren :P   hajt një me  te  lehtë ...:D


Të dashurin apo Prinderit ( s'ka te dytë vetëm njerin :D)
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: CrYsTaL TeaRs ne 29-01-2007, 19:17:35
S'po i pergjigjen hic..  :P

Gjyshin apo Gjyshen?? LOL
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: Charlie ne 29-01-2007, 19:30:00
me  kan vdekur qe te dyte  :(


Motren apo Vellaun :D


p.s. Dua ti pergjigjesh pytjes :D
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: CrYsTaL TeaRs ne 29-01-2007, 19:53:19
Vllain se s'kam moter (kjo ishte me e lehta nga te gjith)

Hallen apo tezen?
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: Charlie ne 29-01-2007, 20:01:29
nejsee... pytjes nuk ju pergjigje :D


Tezen ...:D


Rrushin apo Dardhen
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: Ladyx ne 29-01-2007, 20:20:29
Rrushin

Syte si rrushe apo buzet si qershi ? ;)
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: Charlie ne 29-01-2007, 20:36:09
buzet si qershi ...:DPasuri apo Menquri


p.s. Lady ku je  moj  ti ...na  ka  marr malli  :perqafim

Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: sorelina ne 31-01-2007, 17:36:23
Mencuri :D

Film apo telenovele :D
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: agnesa ne 01-02-2007, 13:59:21
film
horror apo aksion apo komedi :P
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: SteriOtipi B ne 01-02-2007, 14:10:20
Komedi  :D

Pune apo shkolle?
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: agnesa ne 01-02-2007, 15:40:54
ASNJEREN
muzik apo film
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: Klejdi ne 06-02-2007, 22:50:57
film

futboll apo basketboll?
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: erlehta ne 07-02-2007, 21:24:23
Futbolli!

Fshati apo Qyteti?   :D
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: Lumlumi ne 07-02-2007, 21:42:17
Qytëti. :D
Erë e lehtë apo e furishme që të rrëzon për toke? :O :P
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: Ladyx ne 07-02-2007, 23:20:53
Ere e lehte ,puhize  :)

Bore apo akull ? hmmmmm:


Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: Lumlumi ne 08-02-2007, 01:08:05
A s'pate më keq a?
Akull i shkrirë. :P

Lëng pjeshke me akull apo me çadër? :P
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: shkenctari nr 1 ne 08-02-2007, 20:30:48
leng pjeshke pa akull mundesisht   :P


Teori apo Praktike???

Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: Lumlumi ne 08-02-2007, 21:22:06
Hhaha praktikë se teoria s'më shkon mu. S'di me rrejtë. :P

Praktikë apo praktikant? ;)
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: shkenctari nr 1 ne 08-02-2007, 21:51:09
praktike


kuzhinier apo kamarier?? :P
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: Lumlumi ne 08-02-2007, 21:54:34
Kamerier me siguri. :D
Portier apo banakier?
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: shkenctari nr 1 ne 08-02-2007, 22:00:45
portier

mitrovica apo prishtina?? :D
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: Lumlumi ne 08-02-2007, 22:30:15
Prishtina se aty jetoj. :)

Tiranë apo Sarandë? ;)
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: shkenctari nr 1 ne 08-02-2007, 22:54:28
tirane

durres apo ulqin??
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: Lumlumi ne 08-02-2007, 22:58:57
Hëmmmmmmmmmm njësoj apo se asnjërin s'i kam parë. :P
Plazh apo bjeshkë? :P
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: agnesa ne 11-02-2007, 17:01:16
plazh

albanian apo shqiptar  :P
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: Lumlumi ne 11-02-2007, 17:09:07
Albaneze. :P
Shqiptar praaaaaaaa.

Agnesa apo Asenga? :P
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: Elegance ne 12-02-2007, 19:07:34

Agnesa apo Asenga? :P
Agnesa.


Mish apo Peshk?!
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: Lumlumi ne 12-02-2007, 23:07:45
Peshk që Elekganca të ketë trupin si qiri. :D
Elegant apo i lirë në stil. :D
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: Elegance ne 13-02-2007, 02:04:44
Peshk që Elekganca të ketë trupin si qiri. :D
Elegant apo i lirë në stil. :D

Une si qiri e kam trupin pa merak (thanks for noticing), ama e ha si mishin edhe peshkun. Vdes per peshkun vecse. ;) Sa per pyetjen tende: E lire ne stil! ;)


Pyetja Ime: E Dashuruar apo E Vetme/Single (sidomos tani qe eshte Shen Valentini)?!
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: Lumlumi ne 13-02-2007, 02:47:22
S'po përgjigjem unë sepse ua ke drejtuar çupave. :D
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: Elegance ne 13-02-2007, 04:55:20
S'po përgjigjem unë sepse ua ke drejtuar çupave. :D

Jo, jo, edhe per djemte vlen kjo pyetja ime. LOL
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: Bekimi ne 13-02-2007, 05:22:10
Single and I love it. :D


Po ti????
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: Lumlumi ne 13-02-2007, 05:23:29
Po a? :D
OK pra. I vetëm. 14 shkurti ditë viti e zakonshme për neve. :D

Lule apo bombonierë për 14 shkurt? :P
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: Elegance ne 14-02-2007, 07:34:25
Po a? :D
OK pra. I vetëm. 14 shkurti ditë viti e zakonshme për neve. :D

Lule apo bombonierë për 14 shkurt? :P

Lule DHE Bombone. Te dyja i dua, e pse te mos i kem te dyja?! LOL
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: Lumlumi ne 14-02-2007, 14:17:17
Jo bonbone por bonbonierë.
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: Elegance ne 14-02-2007, 22:02:45
Jo bonbone por bonbonierë.

E di por me keqkuptove. Pak a shume doja te thosha bonboniere me bonbone brenda, sigurisht. ;) Pse s'ditkam une!? :P (ma do b***a).
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: shkenctari nr 1 ne 18-02-2007, 01:52:01
kafe me qumsht apo birre ?? :D
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: kengaime ne 18-02-2007, 01:55:46
Kafe me qumesht pa birre  :P


kafe apo caj?
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: shkenctari nr 1 ne 18-02-2007, 02:05:14
kafe ..........dhe llokum mundesisht :Ddite apo nate??........tek ju!!


Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: kengaime ne 18-02-2007, 02:06:48
nate e erret bile........te une  ;)


shumes apo njejes? :D

Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: shkenctari nr 1 ne 18-02-2007, 02:13:54
njejes.......per momentin  :P


i vetem apo me shoqeri?? :D
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: kengaime ne 18-02-2007, 02:19:46
me juve.........me shoqeri  :)


duhanxhi apo alkoholiqar ?  :D
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: shkenctari nr 1 ne 18-02-2007, 02:22:41
asnjerenpune apo pushim!!!
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: kengaime ne 18-02-2007, 02:24:33
pushiiiiiiiiiiiiiim  :)


syri apo vetulla?  :D
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: shkenctari nr 1 ne 18-02-2007, 02:28:10
syri


buzet apo faqe?? :P
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: kengaime ne 18-02-2007, 02:31:29
faqe


shkenca natyrore apo politike?
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: shkenctari nr 1 ne 18-02-2007, 02:43:15
natyrore   

fizik apo kimi??
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: kengaime ne 18-02-2007, 02:44:51
te dyja bashke  :)


Rovena Stefa apo Rovena Dilo? :D
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: Lumlumi ne 18-02-2007, 21:27:08
Rovena Dilo natyrisht.
Zyber Avdiu apo Maikël Xhekson? :P
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: agnesa ne 21-02-2007, 00:41:57
asjani

evanescence apo nirvana
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: Lumlumi ne 21-02-2007, 03:58:00
Nirvana.

Xhep çip çop apo rep hip hop? :O
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: agnesa ne 21-02-2007, 18:54:47
rock :D

rock apo hip hop
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: Lumlumi ne 21-02-2007, 19:36:59
Roooooooooooooooooc k dhe vetëm rok. :D

Votra apo Humus? ;)
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: agnesa ne 21-02-2007, 20:40:00
humus

une dhe ti apo une dhe ai :P
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: Elegance ne 21-02-2007, 22:28:59
Une dhe Ai. :)

Zjarri apo Oqeani?!
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: Lumlumi ne 21-02-2007, 23:29:23
Hëm? Pse bash këto të dyja? Zjarri në dimër. Oqeani në dimër. :P

Hasan apo Sahan? :P
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: agnesa ne 22-02-2007, 13:06:32
asja

kete apo ate
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: Lumlumi ne 22-02-2007, 14:26:31
Hiç.

Hasan apo Sahan?
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: Elegance ne 22-02-2007, 16:17:40
Përshëndetjeç.

Hasan apo Sahan?

As njerin, as tjetrin. :P
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: Elegance ne 22-02-2007, 16:18:39
Kengetari apo Kompozitori?!
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: Lumlumi ne 22-02-2007, 17:05:37
Harrove pyetjen. :P
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: agnesa ne 23-02-2007, 17:17:51
Këngëtari apo Kompozitori?!
kompozitori sepse ai ben punen me te lodhshme e kengtare vetem leviz gojen :P

po apo jo (pajtohesh me mua ) :D
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: Lumlumi ne 23-02-2007, 18:00:36
PLotësisht. Demek PO. :D

Aranzhues apo orkestrues? ;) ;)
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: agnesa ne 23-02-2007, 22:55:13
orkestrues

e per kete patohesh me mua apo jo :P
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: Lumlumi ne 24-02-2007, 00:09:23
Hëmmmmmmmm do të pajtohesha nëse më thau pse bash prkestrues? :O :P
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: Elegance ne 24-02-2007, 05:12:48
kompozitori sepse ai bën punën me te lodhshme e kengtare vetëm leviz gojen :P

po apo jo (pajtohesh me mua ) :D

Po, pajtohem, por edhe s'pajtohem. Une do zgjidhja nje kengetar qe di te kompozoje gjithashtu. :PPyetja Ime: Kadareja apo Driteroja?!
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: agnesa ne 24-02-2007, 10:13:00
Po, pajtohem, por edhe s'pajtohem. Unë do zgjidhja një këngëtar qe di te kompozoje gjithashtu. :P
eff... ajo është edhe me mir mirpo ti pyete mes kengtarit dhe kompoziorit :D

dhe me pëlqen me shum kadareja

david koperfilld apo oliver tuist (jan dy vepra te shkrimtarit charls dikens nëse i kini lexuar nëse jo ather futja :P )Pyetja Ime: Kadareja apo Driteroja?!
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: Lumlumi ne 24-02-2007, 15:21:57
Dyjat i kam lexu moti por i kam harru kështu që më duhet t'ia fus. Oliver Tuist sepse përmendet shumë në fjalëkryqe. :D

Falëkryq apo video-lojë?
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: agnesa ne 24-02-2007, 15:46:34
video loje -(sepse fjalkryq duhet me lodh kryt shum)

muzik apo film
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: Lumlumi ne 24-02-2007, 15:52:50
Film.

Video-lojë me letra apo me vetura? ;)
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: agnesa ne 24-02-2007, 16:10:16
vetura

crazy apo e qmendur
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: Elegance ne 24-02-2007, 16:38:59
Crazy dhe e cmendur eshte e njejta gje ne dy gjuhe te ndryshme. Mos valle do te thuash ndryshimin midis Crazy & Insane?!

Atehere une do te zgjidhja Crazy (jo Insane).
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: Lumlumi ne 24-02-2007, 19:19:59
OK Elegancë. ;)
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: agnesa ne 24-02-2007, 22:16:51
jojo e di mirpo vetem bera ate :P
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: Elegance ne 28-02-2007, 05:16:01
Kastravecat apo Domatet?!

Une per vete i pelqej shuuuuuume te dyja, po juve?!
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: CrYsTaL TeaRs ne 28-02-2007, 05:20:07
Kastravecat (se kan lezet ti hash edhe that..sidomos ato te baces) :)


Varse apo Vathe?


Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: Elegance ne 28-02-2007, 05:22:47
Kastravecat (se kan lezet ti hash edhe that..sidomos ato te baces) :)


Varse apo Vathe?

Vathe, une per vete vdes per vathe.


Televizori apo Kompjuteri?!

Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: Lumlumi ne 28-02-2007, 05:43:56
Kompjuteri pra (sepse në të e kam edhe TV hehehehhe). :)

TV apo radio? :D
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: Elegance ne 28-02-2007, 07:01:26
Kompjuteri pra (sepse në të e kam edhe TV hehehehhe). :)

TV apo radio? :D

TV-ja.


Liqeni apo deti?!
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: Lumlumi ne 28-02-2007, 15:58:25
Hëmmm. :S
Hajt liqeni. :P

Basketboll apo surfing? :D
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: Elegance ne 28-02-2007, 16:01:08
Basketboll apo surfing? :D

Basketboll.

Pingpongu apo Tenisi?!
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: Lumlumi ne 28-02-2007, 16:08:48
Hëmmm tenisi sidomos i femrave hehehehheh.

Kujdestar apo tutor? :D
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: Elegance ne 28-02-2007, 22:51:13
Tutor.

Mishi apo Perimet?!
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: Lumlumi ne 28-02-2007, 22:59:22
Paj...hëm...mishi me perimet (ama pa e tepruar). :D

Trangull dhe domate apo lakra dhe karota? :D :D
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: Elegance ne 01-03-2007, 05:14:41
Trangull dhe Domate pa diskutim. Ama trangulli me domatet te shijojne fare mire ne nje sallate me laker dhe karrota. :) :d

Qumeshti apo kosi?!
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: CrYsTaL TeaRs ne 01-03-2007, 05:17:46
Kosi (me lakror vetem)  :D


Tuta pambuku apo xhinse?
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: Elegance ne 01-03-2007, 06:01:08
Xhinset.

Ylberi apo Shiu?!
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: Lumlumi ne 01-03-2007, 15:19:31
Kosi (me lakror vetëm)  :D

Mmmmmmmmm ashtu pra. :D

Ylberi dhe çkado tjetër veç jo shiu apo bora. :D
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: CrYsTaL TeaRs ne 02-03-2007, 00:19:18
Mmmmmmmmm ashtu pra. :D

Ylberi dhe çkado tjetër veç jo shiu apo bora. :DMe duket se harrove pyetjen...nejse un them shiun (se bora duhet pastru) ;)


Të kendosh apo te kercesh? :D
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: Elegance ne 02-03-2007, 01:58:00
Te Kendosh DHE te Kercesh. Pra te lendosh duke kercyer dhe anasjelltas. ;)

Telenovelat apo serialet?!
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: Lumlumi ne 02-03-2007, 02:33:24
Serialet (humoristike).

O. C. apo Tree Hill? :D
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: Elegance ne 02-03-2007, 04:45:13
O.C.

Dhimbjet e kokes apo te dhemballes?! (Vllaj nje m** jane te dyja dhe po ju pyes kete se kete jave i kam patur nga pak qe te dyja...) :( HELPPPPPPPPP!!!
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: Lumlumi ne 02-03-2007, 12:45:18
Të kokës po e zgjedh sepse megjithatë e shtn disi kurse e dhëmballës ma okupton tërë organizmin dhe botën. Ishalla s'të kthehen më kurrë. :)

Komë apo letargji. :D
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: Elegance ne 02-03-2007, 22:05:39
Të kokës po e zgjedh sepse megjithatë e shtn disi kurse e dhëmballës ma okupton tërë organizmin dhe botën. Ishalla s'të kthehen më kurrë. :)

Komë apo letargji. :D

Te dyja m** jane, si te kokes edhe te dhemballes, mgjth ke te drejte se po te kapi dhemballa keq eshte si nje tren qe i futet tere trupit tend, e copeton dhe e gerrmon. Sa per Komen dhe Letargjine, nuk dua as njeren, as tjetren. Jo faleminderit. :P

Revistat apo Gazetat (ju pelqen t'i shfletoni dhe lexoni me teper?!)
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: Capkenja ne 02-03-2007, 22:23:14
Revistat..(ste lodhin shume per te mendituar)

Kackavallin apo djathin e zakonshem :)
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: Ladyx ne 02-03-2007, 22:34:10
Kaqkavallin  :)

Marsin apo prillin ? hmmmmm:
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: Lumlumi ne 02-03-2007, 23:57:22
Uaaaa dya muaj që i kam merak unë. Megjithatë prilli më i mirë. :)
Qershori edhe më i mirë. ;)

Janar apo gusht? :O
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: Ladyx ne 03-03-2007, 00:00:25
Gushti :D

8 Marsi apo 14 Shkurti ?
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: Charlie ne 03-03-2007, 00:04:30
14 Shkurti :D


Nje lule apo nje puthje :D
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: Ladyx ne 03-03-2007, 00:06:08
nje lule ne fillim ... :D

Pikture apo skulpture ?
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: Charlie ne 03-03-2007, 00:08:41
Pikture


Art apo Muzike
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: Lumlumi ne 03-03-2007, 00:09:36
Muzikë artistike.

Charlie apo LadyX? :P
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: Ladyx ne 03-03-2007, 00:11:27
Une o Lumi , une  :D

Toke apo qiell ???
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: Charlie ne 03-03-2007, 00:17:55
Planet 1.5(version i ri ky) LOL


Ne mal apo ne fusha
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: Ladyx ne 03-03-2007, 00:19:29
hmm Varet nga momenti  LOL

Shtepi ne mal, apo  ne det ?
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: Lumlumi ne 03-03-2007, 00:20:48
Qiell që të fluturoj në planetët e tjerë e të takoj LadyX dhe Elegancën. :P

Tokë apo ujë (pjesë tokësore apo oqeanike)? :P
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: Ladyx ne 03-03-2007, 00:26:56
Toke , kam ujin e thelle fobi :(

Mace apo qenush?
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: Lumlumi ne 03-03-2007, 00:28:06
Mace mace mace dhe vetëm mace.

Mi me rrotë apo me laser? :P
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: Ladyx ne 03-03-2007, 00:30:50
hahah me rrote, se me laser sme bente mire  :D

Foto me natyre apo foto personale ne pc ?
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: Charlie ne 03-03-2007, 00:35:13
Personale :D


Ne Msn apo ne forum ( me mire ) :D
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: Ladyx ne 03-03-2007, 00:37:04
LIVE  ;)

2 adresa ne msn, apo me shume ? :D
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: Lumlumi ne 03-03-2007, 00:40:39
Më shumë.

1 MSN hapur apo më shumë?
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: Charlie ne 03-03-2007, 00:41:01
vetem nje sa 100 :D


Miqesi apo dashuri


P.s. Cfare ishte ajo Live :D
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: Lumlumi ne 03-03-2007, 00:44:09
Miqësi.

Ishte se LadyX dëshiron të takohet me ty live Çarli. :D

MSN me Plus! apo pa të?
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: Charlie ne 03-03-2007, 00:47:53
Msn me plus ...:D


Me shum se 20 apo me pak ke online tani :DP.s. Nuk te pyta ty po Ladyn :P
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: Capkenja ne 03-03-2007, 01:37:31
skam as me pak as me shume:)

Kostum apo fund :)
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: Lumlumi ne 03-03-2007, 02:21:13
Hëm?

Me vonesë apo më herët?
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: Elegance ne 03-03-2007, 07:01:40
Pikture


Art apo Muzikë

Te dyja se bashku. Muzika eshte Art dhe Pa Art NUK ka Muzike. :)
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: Elegance ne 03-03-2007, 07:02:26
një lule ne fillim ... :D

Pikture apo skulpture ?

Te dyja jane pjese e Artit, por Skulptura me mire, LadyX.
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: Elegance ne 03-03-2007, 07:03:47
Qiell që të fluturoj në planetët e tjerë e të takoj LadyX dhe Elegancën. :P

Tokë apo ujë (pjesë tokësore apo oqeanike)? :P


Rrofsh, rrofsh Lumlumi. Edhe une dua te te takoj. ;)

Per mua, me mire Toka. ;)
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: Elegance ne 03-03-2007, 07:04:41
vetëm një sa 100 :D


Miqesi apo dashuri

Dashuri me Miqesi dhe Miqesi me Dashuri. Shkurt fare: TE DYJA!
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: Elegance ne 03-03-2007, 07:06:43
skam as më pak as me shumë:)

Kostum apo fund :)

Kostumet me pelqejne me shume me pantallona, por ka edhe kostume me funde qe jane shume klas. Ne pergjithesi ama, do zgjidhja nje kostum, sesa nje fund.

P.S. Kete pyetjen tende e kishte injoruar Lumlumi, t'i pergjigjeshe me siper, moj Capkene. ;)

Ja edhe nje pyetje nga une: Nje dite me bore por me diell, apo nje dite e ngrohte por me shi?!
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: Elegance ne 03-03-2007, 07:07:37
Hëm?

Me vonesë apo më herët?

Une per vete jam gati gjithmone me vonese, ama mua vete do me pelqente ME HERET! ;) Po Ti Lumlumi, je ne kohe zakonisht apo je me heret, apo me vonese?! :P
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: Lumlumi ne 03-03-2007, 12:09:58
Valla bre Elegancë, çka të them? Jam herët por ka ndryshuar pak raporti sepse pasi që të tjerët më shumë janë vonë atëherë filloi të më hyjë inati pse unë dal herët e të tjerët të qeshin me naivitetin tim? :P
Më shumë kisha thënë i përpiktë.

I/e trashë apo i i/e hollë (nga mendja kuptohet). :P
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: Elegance ne 03-03-2007, 22:48:55
E holle e holle, shume e holle, fine fare. :P

Lepuri apo Karrotat?! :D
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: Lumlumi ne 03-03-2007, 23:19:14
Lepuri ama kujdes nga thonjtë e tij. Duhet marrë me të mirë.

Bugs Bunny apo Playboy (se tjetër lepurosh nuk po më kujtohet). :P
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: SmiLey ne 04-03-2007, 00:44:30
uh tough answer :P po zgjedh bugs bunny :D

salmonin apo karkalecin?
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: Elegance ne 04-03-2007, 06:47:38
Une i haj te dyja SmiLey, por preferoj karkalecat.

Avril Lavigne apo Kelly Clarkson?!
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: Lumlumi ne 04-03-2007, 14:01:00
Hëm. Kjo është pyetje për Smiley. :D
Unë hajt Avrilka. ;)

Smiley apo Wink? :D
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: kengaime ne 04-03-2007, 15:45:00
Smiley

Tom Sojer apo Beni ecen vet ?
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: Lumlumi ne 04-03-2007, 15:48:16
Dilemë e madhe. Të dyjat janë shumë të mira.
Beni ecën vetë pasi është nga autor shqiptar (Kiço Blushi). :)
Më duket se Ben Blushi është ky Beni që ecën vetë.

Roman apo novelë?
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: kengaime ne 04-03-2007, 15:50:14
Te dyja, por meqe duhet te zgjedh njeren atehere roman

Deja vu apo kodi i Da Vincit ?
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: Lumlumi ne 04-03-2007, 15:52:48
Hëmmmmm tash më ke vënë në dilemë edhe më të madhe sepse asnjërin s'e kam parë hahahhahahaha.
Kodi i da Vinçit pasi po dëgjoj që ka bërë bujë të madhe. Duhet ta shikoj edhe unë kur të më jepet rasti. :)
Se veç komedi po shikoj unë. ;)

Btw, komedi romantike apo komedi kriminalistike?
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: kengaime ne 04-03-2007, 15:56:24
Komedi kriminalistike

" shko dallendyshe" apo " poema e vajtimit "
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: Lumlumi ne 04-03-2007, 16:01:06
"Shko dallëndyshe". :)

Më habite, me atë kriminalistike, prita që femrat e thonë të kundërtën. E këtu qenkemi në një mendje. :D

P. S. A e ke parë komedinë kriminalistike The Whole Ten Yards (2004) me Matthew Perry e Bruce Willis?

Ardit Gjebrea apo Aleksandër Gjoka?
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: kengaime ne 04-03-2007, 16:07:30
Aleksander Gjoka, ama edhe Arditin e pelqej

Zonja nga qyteti apo zonja nga fshati  :D

P.S. jo Lumi se kam pa kete komedi , por filmat me Bruce Willis me pelqejne shume, nejse ata qe i kam pa  ;)
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: Lumlumi ne 04-03-2007, 16:12:25
Paaaaaaaaaaaa çfarë pyetje?
Zonja nga fshati pra. ;)

Nëse të jepet rasti mos e le pa e shikuar këtë film. Ta sugjeroj dhe jam i sigurt që nuk do të zhgënjehesh. ;)

Zeshkanet apo biondinat? :D
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: kengaime ne 04-03-2007, 16:16:10
Te dy llojet, si dalloj  ;)

Rebusa apo fjalkryqe?  :D

p.s. do ta kerkoj ne video club qe ta shoh  ;)
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: Elegance ne 04-03-2007, 16:34:14
C'fare jane Rebusat njehere se s'e kam degjuar ndonjehere si fjale?! :P
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: Elegance ne 04-03-2007, 16:35:47
Zonja nga qyteti apo zonja nga fshati  :D

Nje korrigjim i vockel. Filmat jane "Zonja nga Qyteti" dhe "Shoqja nga Fshati" dhe qe te dy filmat jane fantastike, nuk mund te shikosh njerin pa tjetrin, jane te lidhur me njeri-tjetrin. ;) Mua me pelqejne shume te dy.
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: Elegance ne 04-03-2007, 16:36:17
Martesa apo Bashkejetesa?!
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: kengaime ne 04-03-2007, 16:42:04
Martesa  ;)


Marsi apo Venera?

p.s. falemnderit per permirsimin Elegance
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: Lumlumi ne 04-03-2007, 16:52:03
Vizito faqet nga nënshkrimi im oj Elegancë. :)
Aty e merr vesh ç'është rebusi. Është një lojë me fotografi e shkronja.
Për shembull ANA (Oksa) LI (Brus) ZA = Analiza. :)
Tash përgjigju fjalëkryqe apo rebuse? ;)

Kengaime, nuk do të pendohesh. Elegancë, edhe ty ta sugjeroj filmin e njëjtë (nëse nuk e ke parë tashmë, nëse po trego që ka qenë i mirë). :D
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: Elegance ne 04-03-2007, 16:55:22
Martesa  ;)


Marsi apo Venera?

p.s. falemnderit për permirsimin Elegance

Venera, sigurisht. ;)

Ahhh po dhe per t;ju pergjigjur Lumlumit: Rebuse.
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: Lumlumi ne 04-03-2007, 17:03:49
Elegancë e dashur, iu përgjegje Kengaime-s. Dhe për filmin si thua?

Houston apo Chicago?  :D
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: kengaime ne 04-03-2007, 17:14:57
Hajt Chicago  :P


Fshat apo qytet ?
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: Lumlumi ne 04-03-2007, 18:02:19
Qytet (tash për tash).

Fermë pulash apo plantacion perimesh?
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: kengaime ne 04-03-2007, 18:06:35
Plantacion perimesh me mire se ajo tjetra kundermon  :D


peme apo mish?
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: Lumlumi ne 04-03-2007, 19:06:03
Të dyja nëse mishin e përdor me masë.

Mish pule apo mish viçi?
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: kengaime ne 04-03-2007, 19:07:44
mish vici

ne muze apo ne biblioteke?
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: Lumlumi ne 04-03-2007, 19:17:15
Në bibliotekë. :)

Në galeri apo në ekspozitë?
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: kengaime ne 04-03-2007, 19:23:05
Hmmm....ne galeri

Dhender apo nuse ?  :P
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: Lumlumi ne 04-03-2007, 19:33:02
Nuse hahahahahha sikur Uilli te "Uilli dhe Grejsi". :P

Nuse me duvak apo me xhinse? :D
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: kengaime ne 04-03-2007, 19:38:17
Me duvak more


sot apo neser?
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: Lumlumi ne 04-03-2007, 20:05:40
Nesër. ;)

Emër apo mbiemër?
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: kengaime ne 04-03-2007, 21:07:21
mbiemer  ;)

muzike apo poezi?
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: Lumlumi ne 04-03-2007, 21:32:03
Muzikë (nëse poezia është teksti). :D

Kitarë apo piano?
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: kengaime ne 04-03-2007, 21:38:53
Hmmmmm te dyja  :)


rock apo rep?
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: Lumlumi ne 04-03-2007, 21:43:22
Roooooooooooooooock . ;)

Lëng pemësh apo coca cola?
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: kengaime ne 04-03-2007, 21:45:00
leng pemesh


buke misri apo buke gruri ?
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: Ladyx ne 04-03-2007, 22:31:23
te dyja  :)

shetitje ne shi, apo ne bore?
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: Charlie ne 05-03-2007, 00:27:46
ne  shi ( me romantike disi :D)se bashku apo ndaras
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: Elegance ne 05-03-2007, 05:45:43
Hmmm....ne galeri

Dhender apo nuse ?  :P

Nuse moj nuse. Kini parasysh ju, kur behen dasmat kush mbahet mend me shume: nusja apo dhendri?! :P :D
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: Elegance ne 05-03-2007, 05:46:22
Me duvak more


sot apo nesër?

Sot, sot, GJITHMONE SOT! :) Te nesermes nuk i dihet kurre 100%. :D
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: Elegance ne 05-03-2007, 05:47:21
mbiemer  ;)

muzikë apo poezi?

Muzike DHE Poezi. Tekstet e kengeve, lirikat - sic ka thene Lumlumi.


P.S. Ojjj njerez po kini humbur te gjithe?! Vete po i luaj lojrat une, apo si?! :(
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: Elegance ne 05-03-2007, 05:48:08
ne  shi ( me romantike disi :D)
se bashku apo ndaras

Se bashku.

Bilbla apo Kurani?!

Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: Capkenja ne 05-03-2007, 16:28:33
Biblen..(Sepse ka vite qe e lexoj )

Pepsin apo Coca Colen :)
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: Elegance ne 05-03-2007, 18:40:38
Biblen..(Sepse ka vite qe e lexoj )

Pepsin apo Coca Colen :)

Asnjeren ne fakt. I urrej qe te dyja. :( S'para me pelqejne pijet me gaz. I pij shume rralle. Me pelqen Giner Ale & Mountain Dew (nga nje cike) edhe kaq.


Kryen apo Belulin?! :P
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: Lumlumi ne 05-03-2007, 20:36:25
:O Çka janë këta-o?
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: Capkenja ne 05-03-2007, 23:36:34
Belulin do thoja une se tjetren/trin se njof.

PC apo Handyn ?
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: Elegance ne 06-03-2007, 04:21:38
PC.

Liri, Demokraci!? apo Liri Popullit, Vdekje Fashizmit!? :P :D
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: Ladyx ne 06-03-2007, 23:22:08
Liri, demokraci.Liri popullit, vdekje armikut ! :D


Film kriminalistik, apo horror ? :P
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: Elegance ne 07-03-2007, 05:49:30
Film Kriminalistik. Ama edhe ata Horror me pelqejne.

Serialet Policeske apo ata me Doktore/Spitale?!
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: Ladyx ne 07-03-2007, 16:51:45
Me doktor  ;)

Vallezim  apo aktrim ?
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: Charlie ne 07-03-2007, 16:57:46
Vallzim  :)N'disko apo N'restaurant
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: Lumlumi ne 08-03-2007, 05:13:00
Në asnjërën. Nëse paguan ti, Çarli shoku, OK në restorant. :P

Hotel apo motel? :P

Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: CrYsTaL TeaRs ne 08-03-2007, 05:30:35
Hotel....moteli është për truck drivers (shoferat e kamionve) LOL


Parfum apo deoderant?
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: Lumlumi ne 08-03-2007, 05:43:56
D/eodorant se është i domodsoshëm. :)

Rrëmojcë apo pe? :P
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: Elegance ne 08-03-2007, 06:04:42
Pe.
C'fare eshte rremojca?! (Ti Lumlumi, po i shton fjalorit Shqip fjale te reja, me ngjan. LOL)

Librat e shkolles apo Romanet?!
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: Lumlumi ne 08-03-2007, 22:08:20
Pasi s'jemi më në shkollë dhe pasi i pëlqej romanet atëherë po dihet.
Ti u përgjigje edhe pse nuk e dije ç'është rrëmojca? Edhe po ta dije ashtu do të përgjigjeshe. ;)
Rrëmojca është ai shkopthi i hollë që përdorim për të rrëmuar dhëmbët. Ju femrat më shumë preferoni penjtë. :D

Me gjilpërrë apo me makinë qepëse (uuuuuuuhuuhhahahaha hahahahhahahah)? LOL
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: Ladyx ne 08-03-2007, 23:27:02
Gjilpere  :D

gote kristali apo tas plastike ? ( per te pire uje) :P
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: Charlie ne 09-03-2007, 00:02:00
ne  gote kristali ...:DSex ne shtrat apo ne toke :D
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: Elegance ne 09-03-2007, 00:07:25
Ne gote kristali sigurisht.

Platini apo Floriri?!


P.S. Po Lumi, une prape perin do te zgjidhja. Dhe ne s'e themi rremojce por kruajtese dhembesh. LOL
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: Elegance ne 09-03-2007, 00:16:08
ne  gote kristali ...:D
Sex ne shtrat apo ne toke :D

Ne shtrat, ne shtrat. Token i'a kam lene ketij zoterise sate ne fotografi, se ai eshte ashtu cave-man. Mua me mjafton krevati per vete. :P

OK pra, Platini apo Floriri?!
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: Lumlumi ne 09-03-2007, 00:38:46
Platini se pastaj s'më rritet fort mendja. :P

Kos apo jogurt?
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: Capkenja ne 09-03-2007, 00:55:14
jogurt danon nqs mundet...
dashuri apo seks ?
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: Ladyx ne 09-03-2007, 10:44:10
Dashuri ( por edhe sexi si melmese  :D )

Dashuri nga i njeti qytet, apo nga qyteti tjeter ? ;)
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: Lumlumi ne 09-03-2007, 13:18:06
Nga i njëjti qytet (më pak udhëtim). :P

Fantazmë apo vampir? :P
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: Elegance ne 09-03-2007, 17:12:15
Vampiri. Dhe hej Lumi Kosi dhe Jogurti jane e njejta gje. "Yougurt" eshte fjala ekuivalente e kosit, ne Anglisht. ;)

Deshire apo Vullnet?!
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: Lumlumi ne 09-03-2007, 19:26:56
Vullnet.

E dashura, Elegancë, (http://graphics.hotmail.com/i.p.emlips.gif), në gjuhën shqipe ndryshon puna. Jogurti është më i hollë se kosi. Së pasku ashtu i dallojmë ne në Kosovë. :)

Dhallë apo ajran? Hheheheh po pra njësoj janë. :P
Dhallë apo jogurt? ;)
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: Lumlumi ne 09-03-2007, 20:27:37
jogurt danon n.q.s. mundet...
dashuri apo seks ?

Sa mirë e ke shkruar fjalën seks. Shumica e shkruajnë se x, madje edhe LadyX. :) :P
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: Elegance ne 09-03-2007, 22:55:05
Jogurt me mire sesa dhalla (per mua).

Bulmetet apo Pula?!
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: Ladyx ne 09-03-2007, 23:01:19
Sa mirë e ke shkruar fjalën seks. Shumica e shkruajnë se x, madje edhe LadyX. :) :P

 :P E paskam bere namin me ate x... po me erdhi keq o Lumi te e them shqip  :-[ :P
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: Ladyx ne 09-03-2007, 23:02:01
Jogurt me mirë sesa dhalla (për mua).

Bulmetet apo Pula?!

Pule  :)

Mish qengji apo mish lope ?
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: Lumlumi ne 10-03-2007, 00:18:54
Nuk jam i sigurt. Memdnoj që njësoj. Hajt po them i qengjit pasi më i vogël hehehe. :P

LadyX, në lidhje me atë, shaka bëra se shumica e shqiptarëve e shkruajnë ashtu. S'ka vend për turp. Për mua po që e përmenda. :-[

Mace e zezë apo mace e bardhë (po supozoj që ti që përgjigjesh i pëlqen macet)? ;)
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: Ladyx ne 10-03-2007, 01:37:09
Mace e bardhe  :)

Zeshkane apo bjonde? :D
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: Lumlumi ne 10-03-2007, 01:40:44
Hëmmm nuk i dalloj shumë. :D

Sy të kaltër apo të gjelbër?
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: Elegance ne 10-03-2007, 08:47:18
Te gjelber. Jo per gje por une dhe zemra ime, i ka te gjelber. Plus qe jane me te vecante. ;)

Vajza ju pelqen me teper me floke te shkurtra (maks deri tek supi), apo te gjata?!
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: Lumlumi ne 10-03-2007, 13:24:38
Nuk i dalloj fort.

Pastrim kimik apo ekologjik?
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: Elegance ne 10-03-2007, 17:44:31
Hmmmm pastrim ekologjik, vetem se nuk eshte gjithnje i mundur.

SmiLey apo Elegance (no Pun intended, Lumi. :P)
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: Lumlumi ne 10-03-2007, 20:06:23
Njëjtë - të dyja jeni fiuuuuuuuuuuu në Venerë.
Elegancës po i jap përparësi sepse është aktive te sektori im i preferuar i forumit. ;)
SmiLey me buzëqeshje magjike dhe truk elastik nuk më dhihërohet shumë besoj. Vetëm një shpullë gojës ma jep. :P

Lojërat apo barkafeja? Hhehehe edhe unë di t'ju ngushtoj juve qyyyyyyy. :P
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: Elegance ne 10-03-2007, 21:57:00
Lojrat. Ehhh ti e di tashme pergjigjen per mua, more Lumi. Dhe rrofsh shume per komplimentat. Hej, po Agnesa nga na ka humbur se ajo hynte shpesh ketu por ka jave qe s'eshte bere e gjalle. :(

Mamin apo babin?!
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: Lumlumi ne 10-03-2007, 22:46:30
Që të dy.

P. S. Agnesa jeton në të njëjtin asteroid si unë heheheh. Do ta pyes sepse e kam në MSN. Më duket se më ka thënë njëherë që do t'i lërë lojërat dhe do të merret me tema të tjera. Hëm?

Halla apo tezja? :D
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: Elegance ne 11-03-2007, 06:51:02
Tezja. :)

Panxhari apo Sheqeri?! :P
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: Lumlumi ne 11-03-2007, 12:16:02
Sheqeri. :P

Kafe pa sheqer apo me pak sheqer?
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: Ladyx ne 11-03-2007, 16:45:39
Me pak sheqer ( edhe pa sheqer ben, por te embel kursesi  Jojo: )

Futboll apo basket ?
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: Elegance ne 11-03-2007, 18:50:54
Basket. Dhe sa per pyetjen e kafes, une s'para pij shume kafe dhe kur pij pij Kafe Amerikane me nje cike me shume sesa pak sheqer dhe me krem/qumesht. (E pra jam "amatore" persa i perket kafes. ;))

Zhvillim apo Ndryshim?!
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: Lumlumi ne 11-03-2007, 19:44:49
Zhvillim. Hiç s'dia dua ndryshimet. Jam i modës së vjetër un këtu. :P

Birrë alkoolike apo joalkoolike? :P
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: Elegance ne 11-03-2007, 20:28:32
Birre alkoholike dihet.

Vera e Kuqe apo Vera e Bardhe?!
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: Lumlumi ne 11-03-2007, 21:33:00
Vera e kuqe gjithsesi.

Në shtëpi më mirë në verë apo në dimër?
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: Elegance ne 11-03-2007, 21:37:37
Brenda ne shtepi me mire ne Dimer. Ne Vere jashte tere diten. :P

Fluturat apo Bletet?! :P
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: Charlie ne 11-03-2007, 21:47:14
Bletet :D


Biljardo apo Shah
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: Elegance ne 11-03-2007, 21:48:46
Shah. ;) Kush do vije te luajme nje dore shah se po s'kam per ta mundur po. U'a mban?! :P

Ngjyra e Verdhe apo Portokalli?!
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: Lumlumi ne 11-03-2007, 21:59:06
Njësoj.

Portokall apo mandarinë?
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: Charlie ne 11-03-2007, 22:00:31
Portokalli :D


I bardh apo i Zi


p.S. Elegance jam  gati  ku te thuash ti...:D zgjedh vendin dhe kohen
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: Ladyx ne 11-03-2007, 22:37:40
Hmmm bardh e zi , spo i ndajme fare ( ngjyrat e jetes)  :)

Ku luani : Yahoo apo diku tjeter ?
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: Lumlumi ne 11-03-2007, 23:08:54
Jo askund nuk luaj unë online. Në PC e luaj kryesisht një lojë.

Playstation apo Wii?
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: Charlie ne 11-03-2007, 23:19:15

Ku luani : Yahoo apo diku tjetër ?


ne  Yahoo ...Lady :DPlaysation .. :)


PC apo Laptop


Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: Lumlumi ne 12-03-2007, 00:49:00
PC për punë dhe qejf, laptopi kryesisht për qejf, kështu që PC. :)

Pamja tradicionle e Zëri Yt apo ndonjë tjetër?
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: Elegance ne 12-03-2007, 02:11:33
Portokalli :D


I bardh apo i Zi


p.S. Elegance jam  gati  ku të thuash ti...:D zgjedh vendin dhe kohën

Une si ngjyre pelqej shume me teper te bardhen, mgjth edhe e zeza me pelqen.


P.S. Sa per lojen e shahut ma ke borxh, kur te dukem andej nga Shqiperia. ;)
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: Elegance ne 12-03-2007, 02:13:35
Edhe une preferoj PC-ne. Madje jane me praktike (ne perdorim) sesa lap-topi. E mira me e madhe e laptopit eshte se mund ta levizesh, ta marresh me vete. Kaq.

Bluzat me kopsa apo me zinxhire?!
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: Lumlumi ne 12-03-2007, 02:32:39
Me zinxhirë.

Kordele apo lidhëse për flokë?
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: Elegance ne 12-03-2007, 02:57:02
Kordele, eshte me bukur, me femerore.

Yjet apo Hena?!


P.S. Lumlumi, edhe 8 numra me kane mbetur t'i vendos neper kutite e Sodukut dhe pastaj do ta vendos ne PC se tani thjesht po e bej me laps e leter, pra. :)
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: Lumlumi ne 12-03-2007, 03:10:24
Për sudoku, s'di çka të të them. Unë nuk e lodh kokën me ta. Më pëlqen të merrem me probleme logjike por sudoku ishte i pakëndshëm. Por ti po më motivon që t'ia mësyj më seriozisht.

Yjet apo Hëna? Paj Hëna se është "më e madhe". :P

Sudoku apo problem logjik?
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: Elegance ne 12-03-2007, 03:33:40
Sudoku ore. Problemet Logjike u'a kam lene atyre qe duan shume Matematiken, se une ndonje dashuri te madhe per te nuk kam jo. :) Por nese flasim per logjike filozofie, atehere me mire probleme logjike per mua. ;)

Petale Lulesh apo Petale Fluture?!
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: Lumlumi ne 12-03-2007, 04:06:07
Petale lulesh pasi nuk ndesh shpesh në jetë flutura.

Pëllumb apo kanarinë? :)
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: Elegance ne 12-03-2007, 06:25:36
Pellumb.

Vetullat apo qerpiket?!
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: Lumlumi ne 12-03-2007, 19:11:11
Vetullat. :)

Margarinë apo pashtetë? :d
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: Elegance ne 12-03-2007, 21:58:42
S'e kam idene sec eshte pashteta. Kosovarce me siguri. :P

TV me Flat Screen apo LCD Screen?!
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: Lumlumi ne 12-03-2007, 22:54:39
Njëjtë. Se asnjërin s'i kam provuar. :P

Sallam apo suxhuk?

Pashtetë - nuk e gjen dot si i thonë anglisht. :S
Është mish i konservuar si brumë ose si qullë. Nga italishtja pastetta. :)
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: Elegance ne 12-03-2007, 23:00:12
Sallam.

Kotoletat apo Qoftet?!


P.S. Me te mire fare jane televizoret qe jane me Flat LCD Screen. Ahh c'fare ekrani jane ato. Prinderit e mi e kane nje te tille. :)
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: Lumlumi ne 12-03-2007, 23:51:39
Kotoletat.
Shih më sipër sqarimin për pashtetë. :)

Monitor LCD apo CRT? ;)
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: Elegance ne 13-03-2007, 03:04:26
LCD.

Enderr apo Zhgenjim?!
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: Lumlumi ne 13-03-2007, 03:17:23
Ëndërr.

Atdhe apo mëmëdhe? :P
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: Elegance ne 13-03-2007, 05:42:23
Jane te dyja njesoj "silly". :P

Lumlumi apo Elegance?! :d  :S
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: Lumlumi ne 13-03-2007, 14:11:18
Janë të dy njësoj, "silly". :P
Le të përgjigjen të tjerët këtu. :d
Djemtë si Shjkencetari apo Charlie të zgjedhin ty kurse vajzat më zgjedhin mua hehheheheh.

Par atdheun dhe mëmëdhen thashë cilën pëlqen më shumë si fjalë? :P

Elegance apo Lumlumi?
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: kengaime ne 13-03-2007, 14:15:20
Pasi Lumin e njoh me heret dhe pasi jam femer , une them Lumi  ;), por as pa Elegancen sben  :perqafim

SHBA apo Kanada ?
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: Lumlumi ne 13-03-2007, 14:23:22
Uaaaaa, erdhi E pakënduara dhe fitova unë. Më e shpejtë se çunat. :d

Njëjtë, të dyja janë në planet tjetër hehehe.

Kolltuk apo karrige?
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: kengaime ne 13-03-2007, 14:29:01
Kolltuk me mire  ;)

pite apo fli?
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: Lumlumi ne 13-03-2007, 14:34:12
Uaaaaaaaa të dyja mmmmmm.
Vështirë që të zgjedhësh këtu. :)

Pite me kungull apo me spinaq?
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: kengaime ne 13-03-2007, 14:37:58
Pasi kohe te gjate skam hanger pite me kungull, me qejf do te haja tani pak  jarge:

politike apo muzike ? :D
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: Lumlumi ne 13-03-2007, 14:43:19
Muzikë valla. Çfarë politike bre ihaaaa.

Eliza Hoxha apo Jehona Sopi?
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: kengaime ne 13-03-2007, 14:56:37
Me ke bere nje krahasim ku asnjeren smund te dalloj nga tjetra, por ok them jehona Sopi pasi zeri i saj me pelqen me shume

Redon Makashi apo Aleksander Gjoka?
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: Ladyx ne 13-03-2007, 15:25:59
Qe te dy  :)

Adelina apo Leonora ? :P
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: Elegance ne 13-03-2007, 16:08:36
Sa per Redonin edhe Aleksandrin qe te dy. ;)

Sa per Adelinen edhe Jehonen, hmmmmmmm Perseri te dyja. ;)

Tymi apo Zjarri?!
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: Lumlumi ne 13-03-2007, 18:34:30
Tymi se s'digjesh nga ai. :P

Duet: Aleksandër Gjoka dhe Britni Spiërs apo Adelina Ismajli dhe Elton Xhon? :P
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: CrYsTaL TeaRs ne 14-03-2007, 04:42:57
Aleksander Gjoka dhe Elton Xhon LOL


Hawaii apo Bahamas?

Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: Lumlumi ne 14-03-2007, 04:58:43
Le të përgjigjet Eleganca këtu. :)
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: CrYsTaL TeaRs ne 14-03-2007, 05:08:46
Le të përgjigjet Eleganca këtu. :)

uee avash ti ore se dija qe ishte prona jote.... te thoshte titulli "Këtë apo atë...?/ This or that...? Lumlumi & Eleganca" hajde ma .....
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: Elegance ne 14-03-2007, 05:48:04
Hawaii eshte me i mire - u'a siguroj. ;) Dhe te lutem mos u zini njerez, se LOJERAT jane per te GJITHE!! :)


Pylli apo Mali?!
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: Lumlumi ne 14-03-2007, 15:37:26
uee avash ti ore se dija qe ishte prona jote.... te thoshte titulli "Këtë apo atë...?/ This or that...? Lumlumi & Eleganca" hajde ma .....

Hahhahahhaha, nuk thashë pronë por unë qëllova në radhë dhe pasi që nuk i njoh as Havajet e as atë tjetrën e pasi që Eleganca jeton në SHBA dhe ka lexuar e parë më shumë, ia lashë asaj. Nuk ia fus kot unë "hajt Havajet" edhe nëse e zë radhën. :)

Pylli - mali? Nuk e di dallimin hahaha. Përgjigju, Kristalinë. :P

Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: kengaime ne 14-03-2007, 15:41:41
Pasi Kristaline seshte ketu , ia marr radhen une  ;), atehere

ma mire npyll se ne qyteeeeeeeet....... ... :D

krua apo ceshme?  :D
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: Lumlumi ne 14-03-2007, 16:48:53
Hahahhahaha, paj krua se është ujë natyral dhe 100% i sigurt e nga çeshme vetëm 99.9%. :d :P

Spanjisht apo italisht?
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: CrYsTaL TeaRs ne 14-03-2007, 18:23:04
Spanjisht (italishtja eshte me lezecme, por spanjishten kam 4 vjet qe e studioj)qen apo mace??
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: kengaime ne 14-03-2007, 19:38:42
qeni eshte besnik  ;)

mango apo ananas?
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: Lumlumi ne 14-03-2007, 20:51:57
Ananas.

Qumësht apo bambi?
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: Elegance ne 14-03-2007, 21:03:47
Une vdes per bulmetet dhe qumeshtin e pij shume s'do ta zevendesoja dot me asgje, keshtuqe po thrm qumesht. Megjithate ca dreqin eshte Bambi mer aman?!

O Lumi, une kam nje dekade ne USA. Shume nga keto gjera qe thua ti - fjale si kjo e fundit, apo si psh emra VIP-ash pershembull atje tek tema e mbiemrave as i kam degjuar dhe as i njoh. Me vjen keq. Megjithate ato qe une s'di di, fare mire mund t'u pergjigjen, te tjeret. :)


Molla apo Dardha?!
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: Lumlumi ne 14-03-2007, 21:33:26
Të dyja.

P. S. të kuptoj shumë mirë. Ndryshe jemi ne këtu e ndryshe ju mërgimtarët.

Bambi është qumësht i nxehtë me pak çokollatë.
Pasi e ke merak bulmetin besoj që edhe pemët dhe e mabn veten mos m'u trashë hahahahah. :D

I trashë apo i shëndoshë? :P
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: Elegance ne 14-03-2007, 21:53:29

I trashë apo i shëndoshë? :P

As njerin. Elegant/e si une, pra. :)

Dhe sa per Bambin, prape qumeshti (qumeshti origjinal, qumeshti i bardhe) me pelqen me shume. :)


Ylli apo Drita?!
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: Lumlumi ne 14-03-2007, 21:58:49
Drita.

Çarli Çaplini apo Laureli dhe Hardi?

P. S. Tash po e vërej që kjo temë është Lojëra dhe kuize. Këtu nuk po bëhet asnjë garë, as kuiz por po jpen përgjigje personale. Pra sikur se ka vendin këtu ë? Sido që të jetë unë do të përgjigjem edhe këtu. :)
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: Elegance ne 15-03-2007, 03:52:13
Qe te tre janë te shkelqyer por mua gjithnjë me kanë pëlqyer një cike me shumë L & H. Olio dhe Stelio - sa te lezetshem.

Ngjyra e gjelber apo e kalter ju pëlqen me shumë?!


P.S. Lumi, Unë mendoj qe kjo teme i përket kategorise se lojrave pasi është pak fare si tip loje me zgjedhje, pra do të zgjidhnim këtë (skuader) apo atë. :)
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: Ladyx ne 15-03-2007, 13:31:12
E gjelberta me pelqen ( per shkak te syve) por edhe ngjyren e kalter  po. :)

Veshje sportive  apo solemne?
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: kengaime ne 15-03-2007, 14:03:20
Te dyja veshjet i preferoj, mvaret nga vendi dhe rasti

trendafil apo kaktus ?  :D
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: Elegance ne 15-03-2007, 15:36:43
Trendafil edhe me gjemba po te jete. :P

Perqafim apo Puthje?!
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: Lumlumi ne 15-03-2007, 16:07:42
Përqafim.

Punë paradite apo pasdite?
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: Elegance ne 15-03-2007, 21:32:23
Paradite, megjithese ndonjehere pasdite eshte me mire. ;) Une i bej te dyja. :)

Endrrat naten apo diten?!
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: Lumlumi ne 15-03-2007, 22:25:26
Ëndrrat natën sepse të ditës nuk kam. I kam humbur.

Dy sy :) apo një ;)?
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: kengaime ne 18-03-2007, 17:36:55
Dy sy  :)

foto me ngjyra apo pa to?
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: Lumlumi ne 18-03-2007, 22:00:08
Me ngjyra.

Filma klasikë bardh e zi apo modernë me ngjyra e shumë banalitete neveritëse? :P
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: CrYsTaL TeaRs ne 19-03-2007, 01:15:50
Filma klasike bardh e zi  ;)


Muzike te lehte apo Rock?
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: Lumlumi ne 19-03-2007, 01:31:01
Rok.

Katërdhjetë apo dyzet? :P
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: CrYsTaL TeaRs ne 19-03-2007, 03:34:29
Dyzet  :D (kur te shkoj te burri do them katerdhjet) LOL


Syze apo kapele?
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: Lumlumi ne 19-03-2007, 04:27:12
Syze.

Kristalina e paska burrin kosovar. LOL

Në borë je: sandale apo këpucë me taka të larta?
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: CrYsTaL TeaRs ne 19-03-2007, 04:36:03
Kepuce me taka te larta (Cfar ke qe qesh? Ti vet nga je?) :D


Kosovar apo Strugan?  :P

Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: Lumlumi ne 19-03-2007, 04:45:44
Unë jam kosovar. ;)

Kosovar pasi jam andejpari. :)

Kravatë apo bisht lepuri? :P
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: CrYsTaL TeaRs ne 19-03-2007, 04:47:58
Kravate (me kuptimin e kollares apo?) :DFamerka apo Patika? LOL hahahaha
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: Elegance ne 20-03-2007, 21:41:59
C'fare jane Famerka dhe Patika njehere?! LOL
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: Lumlumi ne 20-03-2007, 22:15:39
Farmerka janë xhinset kurse patikat janë atletet (këpucë). ;)

Unë s'po di si të përgjigjem. Të dyja i pëlqej shumë. Tash elegantja që s'i ka merak këto do të përgjigjet. :P
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: Elegance ne 21-03-2007, 07:03:07
Atehere per mua xhinset pra Famerkat.

Goca: (Ju pelqejne me teper) fundet dhe fustanet apo pantallonat me kemisha?!
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: Lumlumi ne 21-03-2007, 07:46:02
Ihaaaaa, prapë pa rend hyra këtu unë.
Hajde çupa çka keni për të thënë? :P
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: kengaime ne 22-03-2007, 03:11:12

Te dyja llojet i preferoj

kepuce me take apo atlete?
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: Lumlumi ne 22-03-2007, 20:42:43
A? Prapë për femra?! :P
Domethënë unë vetëm po inspektoj këtu? :P
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: kengaime ne 23-03-2007, 05:03:48
Ti Lumi mund te tregosh se me cilat te pelqen ta shohesh nje femer me shume  :P
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: Charlie ne 23-03-2007, 06:19:13
Mua me  pelqejn femrat qe kan taka te larta :DIntelegjent apo te pasur :D
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: Lumlumi ne 23-03-2007, 07:23:59
Inteligjent.
Kengaime, mirë e the. Unë me atlete i preferoj se tregojnë më shumë thjeshtësi.
Charli paska dëshirë t'i shohë nga poshtë. :P

Për femrat: me mjekër (që parimisht nuk e heq) apo me syze? :P
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: Elegance ne 23-03-2007, 10:39:56
Me mjeker. ;)

Ju pelqen te flini me pizhama te gjata apo me boksera (qe jane si pizhama te shkurtra)?! (Qofshi femra a meshkuj, pyetja u drejtohet te gjitheve...)
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: Charlie ne 23-03-2007, 11:56:40
dimrit me pizhama veres me boksera :DShiun apo Boren
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: Ladyx ne 23-03-2007, 14:15:02
Boren ( me paska marr malli per te   ;))

Pushimet verore apo ato dimerore?
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: kengaime ne 23-03-2007, 15:42:40
Pushimeeeeeet, te dyja

marmelade apo cokokrem?
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: SmiLey ne 23-03-2007, 16:00:47
sigurisht, cokokrem :P :love:

zgjuar apo duke fjetur tani? :D
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: Elegance ne 23-03-2007, 22:07:39
Zgjuar qe cke me te! Dhe gjeje se kujt po i shkruaj!? :P

Trendafilat e Bardhe apo Zambaket e Bardhe?!
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: kengaime ne 24-03-2007, 11:47:20
Te gjitha lulet e bardha i pelqej, por po them zambaket

Prizren apo Kruje?
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: Charlie ne 24-03-2007, 12:16:40
Kruje ....nuk me  pelqen Prizreni :DBerat apo Prishtine :D
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: kengaime ne 24-03-2007, 12:18:54
Berat...nuk me pelqen Prishtina  :P

Luan apo Tiger?
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: Charlie ne 24-03-2007, 12:23:53
hahaha....mos genje :D

Luanin

Prishtina apo Prizreni  :D :D
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: kengaime ne 24-03-2007, 12:30:57
Prizreni , hiq spo genjej , sme pelqen Prishtina


Skandinavi apo Britani?
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: Charlie ne 24-03-2007, 12:38:17
Skandinavi ....:DTirane apo Shkup :Dp.S. As mua Prizreni nuk me pelqen praaa :P :D
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: kengaime ne 24-03-2007, 12:42:56
Tirane dhe Shkup se bashku  :P

pune per fundjave apo pushim?


P.S. Charlie nga xhelozia e ke ti  :P
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: Charlie ne 24-03-2007, 12:45:34
Jo kete jave pushim :DStudion apo Punon ...p.S. Edhe ti ashtu  flet nga zhelozia se e di qe Prishtina eshte me e bukur se Prizreni :D :P
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: kengaime ne 24-03-2007, 12:48:43
Punon punon  :D


i lindur ne atdhe apo jashte tij?

ishalla behet Prishtina me e mire se Prizreni
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: Charlie ne 24-03-2007, 12:51:29
ne atedhe ...den baba den :DPune te veshtire apo te lehtep.S. Eshte bere moti me e mire po nuk e ke pare ti :D
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: kengaime ne 24-03-2007, 12:57:11
Kur e njeh punen, e lehte eshte  ;)

jeton ne atdhe apo jashte tij?


e shoh e shoh dhe do ta shoh  ;)
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: Charlie ne 24-03-2007, 13:01:18
te thash qe den baba den jam  :DNe qytet apo ne Fshatp.S. Pra si duket nuk po i dallojshe te miren nga e keqja ti :D
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: kengaime ne 24-03-2007, 13:02:38
Ne qytet

familje e madhe apo e vogel?

Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: Charlie ne 24-03-2007, 13:06:18
mesatare :D


Ne MSN apo ne  forum (me mire) :D
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: kengaime ne 24-03-2007, 13:08:37
te dyja  :D

motren apo vellaun?
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: Charlie ne 24-03-2007, 13:12:36
dyjat :Pnen 20 apo mbi 20 vjeq :D
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: kengaime ne 24-03-2007, 13:17:03
hahahha mbi  ;)


rrumbullak apo katrore?
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: Lumlumi ne 24-03-2007, 13:23:57
Krujë se është "raritet" për mua. Nuk e kam parë kurrë. :P

Nga 25 metra lartësi të hidhesh në det apo nga nga maja e një druri 25 metra të hidhesh në një tufë të madhe gjethesh në tokë?
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: Charlie ne 24-03-2007, 13:25:25
haha....trekendesh :D


Ne shtepi apo jasht saj ....p.S. Sa bre per mbi :D

Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: kengaime ne 24-03-2007, 13:30:40
per Lumin: une e kam frike lartesine,.....nga asnjera mos me rafte ptu ptu ptu   :D

per Charlien: ne shtepi

BMX apo Mercedes? :D
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: Elegance ne 24-03-2007, 13:33:33
Mercedes.

Makinat e vogla apo SUV-te?!
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: Charlie ne 24-03-2007, 13:33:47
BMW :D

Ne deti apo ne Pishine
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: Ladyx ne 24-03-2007, 15:04:03
Ne deti  :)

Naten apo diten  :P
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: kengaime ne 24-03-2007, 15:14:08
te dyja kan te mirat e veta


kivi apo liqi?
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: Ladyx ne 24-03-2007, 15:16:38
Kivi  jarge:

Sallate pemesh apo sallate perimesh ? hmmmmm:
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: kengaime ne 24-03-2007, 15:30:53
sallate pemesh mmmmmm

Brad Pitt apo Tom Cruise?
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: Ladyx ne 24-03-2007, 15:35:25
Brad Pitt ;)

Angelina Jolie apo  Katie Holmes ?
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: kengaime ne 24-03-2007, 15:43:12
Angelina, kuku per mu ka me me xhelozu Lefteri  :D

Desperate Housewives apo Grey's Anatomy?
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: Ladyx ne 24-03-2007, 15:52:06
ooo qe te dyja  :)

Idi apo Suzan ? ( i shqiperova une  :))
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: kengaime ne 24-03-2007, 15:59:17
Suzan

Gabrielle apo Bree?
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: Ladyx ne 24-03-2007, 16:02:11
Bree ( se i behen lulet e mira ia kam lakmi  :D )

Tom apo Majk ? ( e di qe Majk )
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: kengaime ne 24-03-2007, 16:12:08
E din e  ;)

Pro7 apo RTL ?
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: Ladyx ne 24-03-2007, 16:13:47
Pro7

E shiqon ndonjehere Reich und schön ?
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: kengaime ne 24-03-2007, 16:17:33
ralle

Taylor apo Brooke?
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: Ladyx ne 24-03-2007, 16:20:58
hahah Taylor

Stefani apo Sally ?

P.s njekohe e kam percjellur cdo seri te keti filmi, pastaj pauze 3 vjeçare dhe para 1 muaji kam filluar kur te kem kohe te e percjell prap.

Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: kengaime ne 24-03-2007, 16:23:11
Stefani

Avdi tifozi apo Asllani ?

Paradite shume pak shoh TV
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: Ladyx ne 24-03-2007, 16:24:35
Avdi Tifozi , e marrt prroni e marrt  :)

Eminja apo Frizerka ?
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: kengaime ne 24-03-2007, 16:28:57
Eminja ...e gjora


Lasgush Struga apo  sekuriti?
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: Ladyx ne 24-03-2007, 16:30:58
Lasgushi  :), e ate sekuriti (trullavicen )nuk e duroj fare.

Saranda apo Buqja ?
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: kengaime ne 24-03-2007, 16:36:15
qe te dyja personazhet i pelqej shume

eshte ora 00:30 apo 01:30 ?
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: Ladyx ne 24-03-2007, 16:37:26
00.39  :)

Ke gjume apo jo ?
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: kengaime ne 24-03-2007, 16:42:04
po  :S

Punon apo pushon neser?
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: Ladyx ne 24-03-2007, 16:50:08
Pushoj.

E do gjumin e mengjesit, apo zgjohesh heret ?
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: kengaime ne 24-03-2007, 16:59:15
E dua gjumin e mengjesit

Shkon tani ne Kosove apo ne Vere?
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: Ladyx ne 24-03-2007, 17:00:29
 hmmmmm: besoj qe ne vere

Do vish me mua ne vere, apo jo ?  ;)
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: kengaime ne 24-03-2007, 17:02:49
patjeter  :)

Do rrish nje muaj apo me shume?
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: Ladyx ne 24-03-2007, 17:06:43
Me pak se nje muaj   :(

Ne Kosove  apo edhe diku tjeter ?
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: kengaime ne 24-03-2007, 17:09:33
Edhe diku tjeter  :)

ne korrik apo ne gusht?
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: Ladyx ne 24-03-2007, 17:14:14
Korrik

Do te takohemi apo jo ?
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: Lumlumi ne 24-03-2007, 19:42:45
Në pishinë se deti larg. Po përtoj të shkoj. :P

Republikë apo mbretëri?
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: Elegance ne 25-03-2007, 09:56:32
Republike.

Bluja apo e Kuqja?!
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: kengaime ne 25-03-2007, 10:54:42

 E kalterta  :P

 E pranoni apo jo gabimin kur e beni ?
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: Elegance ne 25-03-2007, 10:56:27
Po.

Buzkuqi apo Rimeli?! (Ke perdorni me shume/shpesh?!)
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: kengaime ne 25-03-2007, 11:04:49
rimeli

antiken apo modernen ?
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: Lumlumi ne 25-03-2007, 11:15:06
Nëse flasim për art atëherë antiken.

Fishkëllimë apo heshtje varri?
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: kengaime ne 25-03-2007, 11:37:28
Fishkellime 

skulptura apo piktura ?
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: Lumlumi ne 25-03-2007, 12:09:46
Skulptura.

Shtrudlle apo rolata?
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: Ladyx ne 25-03-2007, 15:19:29
Strudlle  :)

Oriz apo patate ?
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: Lumlumi ne 25-03-2007, 16:05:36
Oriz. :)

Mish kofshe apo i bardhë (i pulës)?
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: SmiLey ne 25-03-2007, 16:41:32
ai i bardhe i pules :P

salmon apo mish derri?
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: Charlie ne 25-03-2007, 16:56:07
asnjeren ...:PGomare apo Lop
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: SmiLey ne 25-03-2007, 17:48:40
lopa me mire, se ben qumesh :P

djathe apo gjize?
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: Lumlumi ne 25-03-2007, 18:48:08
Paj mendoj që njësoj.

Djathë me kripë apo pa të? ;)
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: Elegance ne 26-03-2007, 08:28:25
Djathe me kripe. Vdes per djathin dhe vdes per kripen gjithashtu. LOL

Me mire nje dite me shi por e ngrohte, apo nje dite e kthjellet por e ftohte?!
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: Ladyx ne 27-03-2007, 09:28:46
Nje dite e ngrohte me shi, i adhuroj ditet e tilla  :D

Lumlumi apo Lumdeti ? :P
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: Charlie ne 27-03-2007, 17:05:39
asnjerin :DVeturen apo Shtepin
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: CrYsTaL TeaRs ne 27-03-2007, 20:08:51
Veturen.. se mund ta kthej edhe ne shpi  :P


Fiq apo kumlla?
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: Elegance ne 27-03-2007, 23:03:09
Kumbullat per mua.

Mollet apo Portokallat?!
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: Capkenja ne 28-03-2007, 05:03:17
Mollen vallahi se di pse :D

Lulen apo vazon :D
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: Elegance ne 28-03-2007, 22:10:37
Vazon me gjithe Lule (te Fresketa) brenda. :) :P (Pse s'me di byca mua mi?! LOL)

Te Lani Rrobat apo te Lani Enet, cila ju pelqen ta beni me shume?!

Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: CrYsTaL TeaRs ne 28-03-2007, 22:27:42
Enet (me lavatrice aman.. :P) ...kush rrin e palos rrobat masanej :D


shapka (flip-flops) apo atlete?  :)
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: Elegance ne 28-03-2007, 22:58:49
Shapka me nje gisht pra flip-flops per mua.

Ju pelqen me shume kjo figurine :P apo kjo tjetra :D?! Pse njera apo tjetra?!
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: CrYsTaL TeaRs ne 30-03-2007, 11:03:56
Me pëlqen kjo  :P (se kjo tjetra  " :D " duket icik si fallco kur e bën ne realitet)


Ju pëlqen te mbani pare ne xhep (cash) apo kredi karta?


Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: Vogelushja Korcare ne 30-03-2007, 11:11:12
Cash me mire per mua,se po pata credit card e di qe mund ta perdor sa here qe me pelqen te blej dicka dhe i mbaroj gjithe leket :D ndersa po pata cash po u mbarua ska me  :P

Te pelqen me shume nicku 100% shqiptare apo lepurushja korcare?  :D
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: CrYsTaL TeaRs ne 30-03-2007, 11:13:58
Me pelqejn te dyja... ose ti kombinosh bashke Lepurushja Shqiptare...OR... 100% Korcare :D

Po ty te pëlqen me shumë pseudonimi CrYsTaL TeaRs apo Irdushe?   :P
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: Vogelushja Korcare ne 30-03-2007, 11:16:34
Crystal tears eshte fantastike  :)

Vlla apo moter?  :P
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: CrYsTaL TeaRs ne 30-03-2007, 11:20:11
Vella... se s'kam me ke te bej boks pastaj  :P


Amerike apo Kanada?  :D
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: Charlie ne 30-03-2007, 13:02:42
Amerike :D


Itali apo Gjermani
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: shkenctari nr 1 ne 30-03-2007, 14:00:44
gjermani


rusi apo avganistan  :D
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: CrYsTaL TeaRs ne 30-03-2007, 14:15:42
Rusi... cdua ne Afghanistan un apo te haj nai plum qorri  :S

Pishine apo plazh?
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: Elegance ne 30-03-2007, 23:35:08
Plazh me det, edhe liqenet me pelqejne ama. ;)

Noti apo Vrapi?!
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: Charlie ne 31-03-2007, 07:09:12
Te dyjat i dua shum  :DNje cigare apo nje molle :D
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: Elegance ne 31-03-2007, 11:00:45
Nje molle. Iii c'e do cigaren more? LOL

Me mire nje puthje ne buze apo ne faqe?!
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: Charlie ne 01-04-2007, 05:24:46
Me mire ne buze them une :DNe shtrat apo ne Mal ( me bere seks ) :d
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: Elegance ne 01-04-2007, 08:36:01
Ore ti perserit pyetjet apo si, se me duket se e ke bere edhe njehere kete pyetje! :P

Ne Shtrat pra, oj ky! :D


Me mire luleshtrydhet apo manaferrat?!
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: Charlie ne 01-04-2007, 17:09:04
manaferrat :D... Elegance nese e kam bere i kame bre tjeter kujt jo ty :D


Dredheza apo Dardha
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: Elegance ne 01-04-2007, 18:05:32
Dardha.

Me mire me grip apo me te ftohur?! :(
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: shkenctari nr 1 ne 03-04-2007, 14:12:06
asnjeren mundesisht

Te humbni peshe me diet apo ushtrime?!

Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: Elegance ne 03-04-2007, 15:23:00
Me ushtrime me mire. ;)

Trendafilat e kuqe apo karafilat e bardhe?!
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: Charlie ne 03-04-2007, 16:23:34
Trendafila te kuq .. :)


Nje lule apo nje puthje ne faqe :D
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: Elegance ne 03-04-2007, 20:30:20
Puthjet te shoqeruara me lule. :) :D

Me mire ky avatari qe kam tani me syte e mbyllura rrethuar me trendafila, apo ai qe kisha para ketij me syte e hapura dhe nje trendafil qe dukej pak tek cepi i buzes?!
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: Vendori ne 06-04-2007, 15:59:44
Ky avatari i mire por hapi syte pak, ndersa tjetrin nuk ta kam pare (a ma tregon njehere)

Me mire i maskuar si une apo i zbuluar ?
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: Elegance ne 07-04-2007, 01:05:53
Te dyja bashke nga aq sa duhet. ;)

Me mire krahe engjelli apo veshe lepurushi?! :)
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: Ladyx ne 08-04-2007, 15:54:46
Krah engjulli  :engjell:

Te lene pershtypje me shume syte apo qeshja ( buzet,dhembet) ?
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: Charlie ne 08-04-2007, 16:04:38
qeshja :D


I zgjedh rrobat apo cfare te bjen ne sy :D
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: Elegance ne 09-04-2007, 11:18:21
I zgjedh dhe c'fare te zgjedhur se?!

Ju pelqejne ullinjte apo turshite me teper?!
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: CrYsTaL TeaRs ne 15-04-2007, 19:57:37
Vdes per ullinj ..sidomos kalamata olives ose italian small olives.. (me bere te shkoj te marr kavanozin)  :P


Ju pelqen te shkoni te beni thonjte e kembeve apo thonjte e duarve?  :love:
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: Elegance ne 15-04-2007, 22:48:25
Me pëlqen me shumë te bëj thonjtë e kembeve pasi është shumë me qetesuese dhe relaxing, plus qe te masazhojne kembet ata, uji është i ngrohte me mocion (sa mirë qe ndjehet) por ama kur bëj thonjtë (gjë qe ndodh shumë rrallë), bëj te duarve zakonisht. Ama kur te bëjnë thonjtë e duarve nuk është aspak relaksuese përkundrazi, te dhembin shumë biles është gjë shumë bezdisese. Po ja tani qe po më vjen ditelindja se shpejti, do t'i jap vetes edhe një manicure, edhe një pedicure.

Ju pelqen me shume kripa apo piperi ne gjellerat/gatimet qe hani?!
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: Charlie ne 16-04-2007, 06:56:44
kripa ...Gjellra apo Pite :D
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: Elegance ne 16-04-2007, 17:16:42
Mua me per vete pitet. Por ama vdes per pasta/makarona gatuar me ndonje cike gjoks pule te pjekur - per te lepire gishtat. E di c'fare them se do gatuaj ndonje lloj makaroni sonte per darke per mua dhe amoren. ;)
Titulli: Re: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: kengaime ne 01-05-2007, 11:30:01
Paska ngece tema ketu, atehere vazhdoj une

Ju pelqen gjumi i nates me shume apo ai i mengjesit ?
Titulli: Re: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: Elegance ne 01-05-2007, 12:13:05
Gjumi i mengjesit kam pershtypjen. LOL

Filmat Komedy apo ata Horror?!
Titulli: Re: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: kengaime ne 01-05-2007, 12:15:00
Filmat komedi

Bruce Willis apo Mel Gibson? :D
Titulli: Re: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: Elegance ne 01-05-2007, 12:39:01
Ne fakt pak a shume i pelqej te dy njesoj. Kam kohe qe s'kam pare film me Mel Gibson ama. Bruce-in para disa ditesh e pashe tek filmi i tij i fundit "The Perfect Stranger" dhe ishte fenomenal.

Nicole Kidman apo Halle Berry (si aktore, jo nga bukuria)?!
Titulli: Re: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: kengaime ne 01-05-2007, 12:52:12
Edhe si aktore edhe per nga bukuria Nicole Kidman  ;)

muzike klasike apo e lehte?
Titulli: Re: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: Elegance ne 01-05-2007, 13:14:00
Qe te dyja me pelqejne shume por ama Muzika Klasike s'ka te krahasuar. Eshte Art me vete. Me pelqen shume ta degjoj, por sidomos ta luaj. S'kam qene kot ne lice artstik, une. ;)

Ju pelqen me shume marmalata apo receli?!
Titulli: Re: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: DragonFire ne 04-05-2007, 06:49:42
MArmalata..

Pizza apo Hamburger ?
Titulli: Re: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: shkenctari nr 1 ne 06-05-2007, 14:02:05
pizza


 :puth apo  :lule
Titulli: Re: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: OXSA ne 06-05-2007, 16:50:50
 :lule

pije alkoholike apo joalkoholike???
Titulli: Re: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: CrYsTaL TeaRs ne 06-05-2007, 17:25:25
alkolike   :DLexim apo Shkrim?
Titulli: Re: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: OXSA ne 06-05-2007, 17:29:30
lexim ^o)

këndim apo vallëzim??
Titulli: Re: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: CrYsTaL TeaRs ne 06-05-2007, 17:32:59
vallezim


Skiing apo Not?


Titulli: Re: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: OXSA ne 06-05-2007, 17:36:36
not

vdekje apo jeten????   hahhahahhahaha
Titulli: Re: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: CrYsTaL TeaRs ne 06-05-2007, 17:38:11
Larg qofte...

Jeten!


Kemben e madhe apo te vogel?  :D
Titulli: Re: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: OXSA ne 06-05-2007, 17:47:49
mesatare 41-42

volebollin apo hendbollin???
Titulli: Re: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: CrYsTaL TeaRs ne 06-05-2007, 19:27:51
volejbollin


motorr apo makine?
Titulli: Re: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: Charlie ne 07-05-2007, 02:39:45
Makinen :D


Shtepi apo Apartament
Titulli: Re: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: DragonFire ne 07-05-2007, 06:11:34
Shtepi..

Madrid apo Paris ?
Titulli: Re: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: kengaime ne 07-05-2007, 06:19:11
Madrid

Qershi apo vishnje?
Titulli: Re: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: Elegance ne 07-05-2007, 08:09:24
Qershi.

Muzika apo Filmat?!
Titulli: Re: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: CrYsTaL TeaRs ne 07-05-2007, 08:13:39
Muzika  ;)


Kafe apo cigare?


Titulli: Re: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: Charlie ne 07-05-2007, 10:24:50
Asnjeren ...se i kom  lan dyjat qitash :D


Birre apo Vere :D
Titulli: Re: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: DragonFire ne 07-05-2007, 11:18:20
Vere :D

Molle apo Dardhe ?
Titulli: Re: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: Elegance ne 07-05-2007, 22:18:43
Molle per mua dhe gjithashtu preferoj Veren me shume sesa Birren (te kuqen, sidomos).

Kenge Greke apo Sllave?!
Titulli: Re: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: CrYsTaL TeaRs ne 07-05-2007, 22:28:04
Good one! Ne fakt nuk degjoj asnjeren..por po zgjedh Greken meqe Sllaven se kam degjuar asnjehere

Muzik Rap apo Country? (Amerikane)
Titulli: Re: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: Charlie ne 08-05-2007, 03:13:05
Country :D


Jazz apo Classic
Titulli: Re: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: stalion ne 08-05-2007, 04:01:09
klasike.

te pasmet apo te perparmet?
Titulli: Re: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: Elegance ne 08-05-2007, 10:40:14
Te perparmet (per cfaredo te behet fjale).

Lojrat jashte ne natyre apo brenda ne kompjuter apo vidjo?!
Titulli: Re: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: DragonFire ne 09-05-2007, 09:48:59
Jasht ne natyre nese eshte fjala me qene nje dite e mire :)
Ne shi, ne kompjuter :D

Rock apo Rap ?
Titulli: Re: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: Elegance ne 09-05-2007, 13:56:50
Rock per mua.

Ju pelqen me shume John Mayer apo James Blunt?! (Mua me pelqejne shume fare qe te dy, e kam veshtire t'i ndaj.)
Titulli: Re: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: DragonFire ne 10-05-2007, 06:16:16
Prap duhet te them James Blunt, pasi me pelqen kenga e tij " Your Beutiful"

50 cent apo Justin Timberlake ?
Titulli: Re: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: Elegance ne 10-05-2007, 10:34:37
Justini. Nga 50 cent vetem ajo kenga "Hey Shorty it's your Birthday" me pelqen. LOL

Kesulekuqja apo Borebardha?! :D
Titulli: Re: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: kengaime ne 10-05-2007, 10:36:08
Qe te dyja

Muzike apo sport?
Titulli: Re: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: DragonFire ne 10-05-2007, 10:44:22
Hmm, Muzika...

Filmi apo Disko ?
Titulli: Re: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: kengaime ne 10-05-2007, 10:47:05
Filmi

meshkujt apo femrat ?  :P
Titulli: Re: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: Elegance ne 10-05-2007, 10:48:13
Muzika. S'behem shume merak per sportet, jo. ;)

Filmi apo Disko?! Nese e ke fjalen qe preferoj te shkoj ne kinema apo ne Disko, do thosha te paren, packa se edhe e dyta sipas rasteve. ;)

Violina apo Violinceli?!
Titulli: Re: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: DragonFire ne 10-05-2007, 10:50:31
Violinda.

Gjarperi apo Dragoni ?
Titulli: Re: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: Elegance ne 10-05-2007, 11:05:35
Gjarperi. :P Hahaha se bej shaka.

Eleganca apo SmiLey?! :D
Titulli: Re: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: OXSA ne 10-05-2007, 11:10:00
eleganca...  hmmmmm: hmmmmm:

veren apo dimrin?
Titulli: Re: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: Elegance ne 10-05-2007, 11:11:38
Veren (se mund te veshesh me shume minifunde hahahaha J/K.)

Vjeshten apo Pranveren?!
Titulli: Re: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: OXSA ne 10-05-2007, 11:20:28
vjeshten----* se ne pranver jam alergjik ndaj lulev) :D :D
Titulli: Re: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: DragonFire ne 10-05-2007, 23:15:29
Une e mar Pranveren pra pasi nuk le pyetje :D

Matematiken apo Kimi
Titulli: Re: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: Lumlumi ne 11-05-2007, 03:31:39
Matematikën.

Integralet apo derivatet (për njohësit e matematikës). :P
Titulli: Re: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: kengaime ne 11-05-2007, 03:41:41
Kuku Lumi mos m'i kujto se me bejne kokedhembje   :S

dita e sotme apo dita e neserme?
Titulli: Re: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: Lumlumi ne 11-05-2007, 03:54:29
Dita e sotme se nuk po kam kohë të mendoj për nesër. :P

Ardhmëria me filxhan apo te magjistarja? :P
Titulli: Re: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: DragonFire ne 11-05-2007, 05:01:59
Ardhmeria si e ka Shkru Zoti :)

GArfieldi apo Snoopy ?
Titulli: Re: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: Lumlumi ne 11-05-2007, 05:17:53
Garfildi praaaaaaaaaa.

Tomi apo Xherri ;)?
Titulli: Re: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: OXSA ne 11-05-2007, 05:23:14
Tomi hahahah

 chat apo msn??
Titulli: Re: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: Lumlumi ne 11-05-2007, 05:25:17
Ihaaaa sa herë është shtruar kjo pyetje. :P

Asnjërën por WLM (Windows Live Messenger). :P :P

Yahoo! apo Google?
Titulli: Re: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: OXSA ne 11-05-2007, 05:32:58
nuk te pyet kush si je kan. por,si je :P :P

google

 :D apo :perqafim??
Titulli: Re: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: Lumlumi ne 11-05-2007, 05:38:48
perq perq perq perq

Fantazmë apo vampir? :P
Titulli: Re: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: DragonFire ne 11-05-2007, 09:43:01
VAmpiri

Fjalekryq apo Shah
Titulli: Re: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: Lumlumi ne 11-05-2007, 09:51:49
Fjalëkryyyyyyyyyyq. ;)

Fjalëkryq mozaik apo fjalëkryq domino? :P
Titulli: Re: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: Elegance ne 11-05-2007, 13:58:23
Mozaik.

Maskat apo Kapucet?!
Titulli: Re: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: DragonFire ne 11-05-2007, 15:48:32
Maskat :D

Film Serial, apo Film Argetues ?
Titulli: Re: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: CrYsTaL TeaRs ne 11-05-2007, 15:51:16
Film Argetues


Karamele apo Cimcakez?
Titulli: Re: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: DragonFire ne 11-05-2007, 15:52:26
Karamelet :P

Diamantin apo Kristalin ?
Titulli: Re: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: CrYsTaL TeaRs ne 11-05-2007, 15:57:28
uuu ca pyetje :D

Diamantin  (?)Audi apo Mustang?
Titulli: Re: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: DragonFire ne 11-05-2007, 16:01:09
Audi ( nese eshte A8)

golf 4 apo 5 (une kisha mar 4 ;) )
Titulli: Re: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: OXSA ne 15-05-2007, 18:34:07
golf 5   (((gjermani thot seni i ri eshte ma i mir))))

revole 6 apo 7.65 ((une njeren as tjetren se marr))
Titulli: Re: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: Lumlumi ne 16-05-2007, 03:26:14
Unë as që i kam parë e as prekur. As revole 7.86 e as 7.97 (nëse ka të tilla). :P

5.0 apo 5.1 (paramendoji për çka të duash këta numra)? ;)
Titulli: Re: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: OXSA ne 16-05-2007, 04:43:20
pse ne qfar moshe je bre ti edhe ku po jeton se nuk i njef keto KALIBRA TE REVOLEV aman ti leri keto fore?????????

ne ne kosov po naj shesin te Shqiperis!!!!!!
Titulli: Re: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: Lumlumi ne 17-05-2007, 19:52:30
Hahhahahahahahahaa, e fortë kjo OXSA. :P

Përpjetëzes apo në rrafsh? ;)
Titulli: Re: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: OXSA ne 18-05-2007, 18:00:31
hahaha ti me i fort :P :P

rrafsh..
 
perpara apo mbrapa??
Titulli: Re: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: Lumlumi ne 21-05-2007, 05:36:48
Me siguri përpara.

Pantofla apo patika? :P
Titulli: Re: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: OXSA ne 21-05-2007, 11:26:59
Patika.. :P

 natel apo kompjuter?? :D
Titulli: Re: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: Lumlumi ne 21-05-2007, 12:57:44
Po normal që kompjuter. Mobilin së shpejti do ta heq nga përdorimi.

Kukull apo veturë (si lodra). :P LOL
Titulli: Re: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: shkenctari nr 1 ne 21-05-2007, 14:39:57
po ben veture(mbasi nuk ofron diqka me me vlere) :P


uje te thjesht apo te gazuar?? (une po ofroj diqka me shume) LOL
Titulli: Re: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: Elegance ne 22-05-2007, 00:24:10
Uje Fiji - eshte i pagazuar ama eshte shume i mire dhe natyror. :)

Interesante apo Intrigante (ju pelqen me shume natyra e nje vajze)?!
Titulli: Re: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: Mbret.... ne 22-05-2007, 03:10:19
i madh.!

shtepi apo banes???
Titulli: Re: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: Lumlumi ne 22-05-2007, 03:41:08
Interesante.

Me frizurë alla rock hip hop lara-lara të modës apo thjesht? :P
Titulli: Re: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: kengaime ne 22-05-2007, 04:26:18
Per mua me mire thjeshte

Lumlumi apo Lumi i Lumit ? :D
Titulli: Re: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: Lumlumi ne 22-05-2007, 04:30:04
Aktualisht në qiell po rrjedh Lumi i Lumit. :P LOL

Kengaime apo Këngajote? :P
Titulli: Re: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: Elegance ne 24-05-2007, 08:03:30
Kenga Ime. ;)

Zemerush apo Shpirtush (t'i therrasesh dikujt)?!
Titulli: Re: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: Lumlumi ne 24-05-2007, 08:09:14
S'di hiç, s'i kam pyetë :P

Në ekip apo indivdualisht?
Titulli: Re: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: Elegance ne 24-05-2007, 08:11:07
Nese behet fjala per pune, une zakonisht punoj me mire individualisht, megjithate ekipi eshte shume i rendesishem. ;)


Dashuri me Shikim te Pare apo Dashuri qe Krijohet me Kohe?!
Titulli: Re: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: Lumlumi ne 24-05-2007, 08:17:11
Dashuri nga romanet.

Film romantik apo film me ngjarje të vërtetë? :P

Titulli: Re: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: Belinaa ne 24-05-2007, 08:33:58
Film romantik

Veren apo Dimrin???
Titulli: Re: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: Lumlumi ne 24-05-2007, 11:00:57
Verën, Dimrin s'e du. (http://i9.tinypic.com/6hcld0k.gif)

Belina apo Belinaa? (http://i18.tinypic.com/6gvtymb.gif)
Titulli: Re: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: CrYsTaL TeaRs ne 24-05-2007, 11:02:20
Belinaa  ;)


Syze apo Lente?
Titulli: Re: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: Lumlumi ne 24-05-2007, 12:09:11
Syze.

Kristal apo Crystal? (http://i16.tinypic.com/6bd88ef.gif)
Titulli: Re: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: Elegance ne 24-05-2007, 15:12:03
Epo edhe ti Lumi, Kristal dhe Crystal kane te njejtin kuptim. Mua me pelqen me shume Crystal sesi shkruhet dhe meqe eshte origjinalja e fjales "kristal". ;)

Locione apo Kremra?!
Titulli: Re: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: Lumlumi ne 24-05-2007, 16:31:22
Qe çka thotë Eleganca. :P (http://i18.tinypic.com/6gvtymb.gif)
E m'shurdhfsh ti mu. Kishe qaq.
Kristal është shqip kurse crystal është në gjuhë të huaja. Me këtë e testova sa e duan kurbetqarët gjuhën shqipe. E ti e the se versioni i huaj të pëlqen më shumë. U asimilofsh!!!!! Haaaaa. LOL LOL LOL

Ti tjetri përgjigju në pyetjen e saj.
Titulli: Re: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: kengaime ne 25-05-2007, 12:32:55
kremera


Frengjisht apo italisht?
Titulli: Re: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: Capkenja ne 25-05-2007, 12:35:14
Italisht(edhe pse di pak frengjisht)


Qumesht apo kafe ?
Titulli: Re: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: kengaime ne 25-05-2007, 12:43:03
Kafe

Me mire ne Bullgari apo ne Gjermani ?  ;)
Titulli: Re: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: Capkenja ne 25-05-2007, 12:47:51
ahahaha vallahi se di :(
hajde po themi Gjermani

kenge apo poezi ?
Titulli: Re: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: kengaime ne 25-05-2007, 12:50:25
Do thoja kenge, sepse perveq poezise( teksti i kenges ) ne te, eshte edhe tigulli i muzikes

Pemet apo perimet?

Titulli: Re: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: Capkenja ne 25-05-2007, 12:53:00
pemet(frutat)...sepse jane me te shijshme


Birre apo vere ?
Titulli: Re: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: kengaime ne 25-05-2007, 12:56:01
vere

Sa jane temperaturat te ju, nen 25 grade apo mbi 25 grade?
Titulli: Re: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: Capkenja ne 25-05-2007, 12:57:01
sot eshte vape..se kam idene sa eshte ndoshta tek 25 po per gjermanet kjo eshte vape.


Veren apo dimrin ?
Titulli: Re: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: kengaime ne 25-05-2007, 12:58:13
veren

ne qytet te zhurmshem apo ne fshat ?
Titulli: Re: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: Capkenja ne 25-05-2007, 13:00:06
fshat..te bie shpirti rehat

Dostojevksin apo Dan Brown ?
Titulli: Re: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: Lumlumi ne 25-05-2007, 13:14:57
Dostojevskin se Dan Broun nuk e kam lexuar ende. :) :S

Dritëro Agolli apo Dhimitër Xhuvani?
Titulli: Re: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: Elegance ne 25-05-2007, 15:15:52
Per mua qe te dy jane shume te mire.

Letersine apo Filozofine?!
Titulli: Re: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: kengaime ne 25-05-2007, 18:12:55
letersine

prilli apo gushti?
Titulli: Re: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: CrYsTaL TeaRs ne 25-05-2007, 18:30:58
Prilli..... gushti vap e madhe oj goce  :P


Karnavale apo Krishtlindje?
Titulli: Re: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: kengaime ne 25-05-2007, 18:48:52
Krishtlindjet, karnevaleve jua kam merzi

modernja apo antika?
Titulli: Re: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: Lumlumi ne 25-05-2007, 18:50:39
Antika.

Letërsi klasike apo moderne?
Titulli: Re: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: kengaime ne 25-05-2007, 18:57:28
letersi klasike

i lodhur apo i pushuar?
Titulli: Re: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: CrYsTaL TeaRs ne 25-05-2007, 19:15:39
e lodhur


buk me vaj e krip apo buk me uje e sheqer? LOL   :P
Titulli: Re: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: kengaime ne 25-05-2007, 19:29:24
Paaaaj , pasi ska tjeter gje ne meny, atehere e marr buke me vaj e kripe  :P


mbremje apo pasdite , eshte te ju tani?
Titulli: Re: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: Lumlumi ne 26-05-2007, 15:09:32
Pasdite mos të ardhtë mërzi. Nuk jëm në planet tjetër unë si ju. :P

17.53 apo 5.53 pasdite?
Titulli: Re: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: kengaime ne 27-05-2007, 10:40:31
17:53

mbathen apo veshen corapet?
Titulli: Re: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: Elegance ne 28-05-2007, 15:31:15
Veshen. Rrobat jane veshje dhe per mendimin tim, gramatikisht ngjan me mire te thuash "e vesh" sesa "e mbath".

"Friends" apo "Will & Grace"?!
Titulli: Re: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: kengaime ne 31-05-2007, 13:27:15
Se kam idene per cka e ke fjalen

dite me shi apo me diell sot te ju?
Titulli: Re: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: Elegance ne 31-05-2007, 19:59:32
Tek ne sot eshte dite me diell dhe c'fare dite se?! Sa per
"Friends" dhe "Will & Grace" jane dy seriale televizive, humoristike, shume popular.


Fjalet apo Veprat?!
Titulli: Re: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: CrYsTaL TeaRs ne 31-05-2007, 20:22:54
Veprat  ;)


Zbathur apo mbathur?


P.S. Hi Eleganca  :perqafim
Titulli: Re: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: Elegance ne 31-05-2007, 22:19:12
Ehhh eshte vere tani, Zbathur (qe cke me te LOL)


P.S. Pershendetje Bukuroshja Kristaline.
Titulli: Re: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: kengaime ne 09-06-2007, 18:14:30
Ok vazhdoj une..........

I harroni ralle apo shpesh regullat e lojes ?  :P
Titulli: Re: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: Lumlumi ne 09-06-2007, 19:48:13
Unë jo asnjëherë.

I rregullt apo i çrregullt në jetë?
Titulli: Re: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: CrYsTaL TeaRs ne 09-06-2007, 23:15:15
e rregullt (te pakten mundohem te jem)  ;)


Valle nga Veriu apo nga Jugu i Shqiperis?
Titulli: Re: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: kengaime ne 11-06-2007, 10:44:56
Le te jete valle shqiptare, pa le te jete nga te doje

Kunder diellit, me apo pa syze?
Titulli: Re: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: Lumlumi ne 11-06-2007, 13:16:51
S'jam kundër diellit andaj nuk vë syze. LOL

Me apo pa syze?
Titulli: Re: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: CrYsTaL TeaRs ne 11-06-2007, 16:48:35
Me syze


Lepirse apo Cemcakiz?  :P
Titulli: Re: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: Lumlumi ne 11-06-2007, 17:15:35
Çamçakëz.

E keqe apo e mirë?
Titulli: Re: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: CrYsTaL TeaRs ne 11-06-2007, 17:30:09
e keqe ne mënyrë te mirë  :P


Park Zologjik apo Park Lojrash?
Titulli: Re: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: Lumlumi ne 11-06-2007, 17:52:30
Park lojërash.

Diznilend apo Prater? :d
Titulli: Re: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: CrYsTaL TeaRs ne 11-06-2007, 18:21:42
Dizniland  :D


Sot apo neser?
Titulli: Re: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: Lumlumi ne 11-06-2007, 18:33:30
Pardje ahhaghgahhgah.
Jo sot. :)

Nesër apo pasnsër?
Ose a mendon për të nesërmen apo edhe më shumë për të ardhmen?
Titulli: Re: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: kengaime ne 12-06-2007, 10:21:58
Une mendoj edhe per te ardhmen, nuk ndalem vetem te e nesermja apo e sotmja.

Gazeta apo revista?
Titulli: Re: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: Lumlumi ne 12-06-2007, 12:27:34
Gazeta se revista s'ka në Kosovë. :P

Revistë e ilustruar apo pa të? :P
Titulli: Re: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: Elegance ne 12-06-2007, 17:13:16
Reviste e Ilustruar.

Shiu apo Ylberi?!
Titulli: Re: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: kengaime ne 13-06-2007, 12:12:57
shiun qe shkakton ylberin  :D

cokolatat apo pemët?
Titulli: Re: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: Capkenja ne 13-06-2007, 12:26:20
Cokollatat..vdes fare ngordh :D

Peshk apo mish qingji ?
Titulli: Re: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: kengaime ne 13-06-2007, 12:29:02
Te dy llojet i pelqej, por se ka nga llojet e peshqive qe kan ere te forte, ata smund ti ha.

Salmone apo laks, si i thoni ju?
(une se kam idene si quhet ne shqip)
Titulli: Re: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: Capkenja ne 13-06-2007, 12:30:07
njoh vetem salmonet..keshtu me mire po zgjedh ata :D

Trendafil apo tulipan ?
Titulli: Re: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: kengaime ne 13-06-2007, 12:35:41
trendafilat

mace apo qen?


Çapkene, mesa di une salmone dhe laks eshte i njejti lloj i  peshkut, njera ne italisht e tjetra ne gjermanisht.
Nese gaboj t'me permiresoj dikush ju lutem.
Titulli: Re: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: Capkenja ne 13-06-2007, 12:37:57
Qen...jane besnik

cante apo kepuce ?

Ndoshta po une kete Laks se njoh shume ndoshta se ha peshk pa pyetur cfare eshte :D
Titulli: Re: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: kengaime ne 13-06-2007, 12:40:47
eh tash me ngushtove, cante bashke me kepuce  ;)

rroba elegante apo sportive?
Titulli: Re: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: CrYsTaL TeaRs ne 13-06-2007, 16:32:52
Sportive.....rrobat elegante me kan ardhe ne maje te hundes se duhet ti vesh perdit ne pune


Funde apo Pantallona te shkurtra?
Titulli: Re: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: Lumlumi ne 14-06-2007, 15:47:16
Hahhahhaha u gjeta pa rnd unë këtu. LOL
Femrat janë të mira me të dyja kur i kanë këmbët të bukura. :D
Nëse je femër ti pas meje përgjigju në pyetjen e Kristalitërsit :P
Titulli: Re: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: kengaime ne 14-06-2007, 18:14:23
Atehere, me pantolla te shkurte ndihem pak me mire, por edhe funde vesh


qumesht apo kakao?
Titulli: Re: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: Lumlumi ne 14-06-2007, 18:16:17
Qumësht.

Qumësht me sheqer apo pa të? ;)
Titulli: Re: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: kengaime ne 14-06-2007, 18:17:52
Qumeshti eshte vet i embel  ;)

ne liqe apo ne det?
Titulli: Re: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: Lumlumi ne 14-06-2007, 18:22:01
S'di hiç.

Qumësht të nxehtë apo të ftohtë? ;)
Titulli: Re: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: kengaime ne 14-06-2007, 18:23:23
te dyja

dashi apo demi ?  :P
Titulli: Re: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: Lumlumi ne 14-06-2007, 18:25:17
Dashi. :)

Akrepi apo shigjertari?
Titulli: Re: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: kengaime ne 14-06-2007, 18:26:13
akrepi

luani apo peshku?  :D
Titulli: Re: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: Lumlumi ne 14-06-2007, 18:33:50
Peshqit. ;)

Bambi apo qumësht? :P
Titulli: Re: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: shkenctari nr 1 ne 14-06-2007, 21:18:00
qumsht


une po ofroj;
-gullash me pire apo pasul me mish?? :P
Titulli: Re: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: Lumlumi ne 14-06-2007, 21:23:01
Pasul me mish edhe se pireja bën por gullashi më mundon. (http://i19.tinypic.com/53sk8lj.gif)

Pasul me apo pa biber të zi? ;)
Titulli: Re: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: kengaime ne 15-06-2007, 10:51:01
me biber   ;)

buke te bardhe apo te zeze?
Titulli: Re: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: Lumlumi ne 15-06-2007, 15:16:42
Bukë të bardhë.

Bukë të zakonshme apo dietetike? :d
Titulli: Re: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: kengaime ne 15-06-2007, 17:43:20
buke te zakonshme

rrin apo shkon? :P
Titulli: Re: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: Lumlumi ne 15-06-2007, 18:09:31
Shkoj se i kam do punë.

Në banjë këndon apo fantazon? :D
Titulli: Re: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: CrYsTaL TeaRs ne 15-06-2007, 18:32:23
Fantazoj...se ze skam  :P


Kur mbaroni dush, fshiheni nga koka te kembet apo nga kembet te koka   LOL
Titulli: Re: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: Lumlumi ne 15-06-2007, 18:33:50
Nga koka gjer te këmbët. LOL

A e vendos dushin në mur apo e mban me dorë? LOL
Titulli: Re: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: CrYsTaL TeaRs ne 16-06-2007, 16:05:27
Ne Mur


Laheni me shampo apo me sapun?   :D

 
Titulli: Re: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: Lumlumi ne 16-06-2007, 16:35:03
Duhet të bësh pyetje këtë apo atë. Zgjidhi dy lloje të shamponëve e pastaj të përgjigjemi. :) (http://graphics.hotmail.com/i.p.emlips.gif)
Titulli: Re: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: CrYsTaL TeaRs ne 16-06-2007, 16:59:50
Se di pse..mu duk sikur isha te ajo tema "Pyetje Pergjigje" LOL e rregullova tani  ;) Flm.
Titulli: Re: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: Lumlumi ne 16-06-2007, 18:08:54
Me dtë dyja, kokën me shampon, trupin me sapun. :D

Çka ka më keq: mi apo merimangë? :D
Titulli: Re: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: CrYsTaL TeaRs ne 16-06-2007, 20:38:53
Mi


Trendafil apo Karajfil?
Titulli: Re: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: Lumlumi ne 16-06-2007, 20:46:27
Trëndafil (karafili s'e di përmendësh si duket). LOL

Eneda Tarifa apo Jonida Maliqi? ;)
Titulli: Re: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: CrYsTaL TeaRs ne 16-06-2007, 20:58:15
Jonida Maliqi


Merita Halili apo Eli Fara?
Titulli: Re: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: Charlie ne 16-06-2007, 21:19:15
Merita Halili :DMuzike me ze te lart apo te ulet
Titulli: Re: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: Lumlumi ne 16-06-2007, 21:37:41
Muzikë me zë të ulët.
Eneda Tarifa i ka kënduar kristalit. :P

Kastriot Tusha apo Luçiano Pavaroti? :d
Titulli: Re: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: kengaime ne 17-06-2007, 14:58:27
Ahh, Kastrioti, patjeter  :)

Lirio Nushi apo Elsa Lila?
Titulli: Re: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: Elegance ne 17-06-2007, 15:29:35
Elsa Lila.

Bleta apo Grera?!
Titulli: Re: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: Lumlumi ne 17-06-2007, 15:34:00
Bleta.

Kosh apo hambar (për t'u fshehur de)? LOL
Titulli: Re: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: kengaime ne 19-06-2007, 10:31:46
cilado.........sdij cila cfare eshte  :-[

manaferra apo dredheza?
Titulli: Re: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: Lumlumi ne 19-06-2007, 15:08:35
Dredhëza.

Kengaime sheherlike aaaaa? :P

"Pse?!" apo "Afërdita"?
Titulli: Re: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: Elegance ne 19-06-2007, 16:29:35
"Aferdita" se eshte planeti i Dashurise, dhe sot per mua cdo gje ka te beje me dashurine, meqe kam edhe pervjetorin e Dashurise Sime.

Te enderrosh me sy hapur apo te fantazosh?!
Titulli: Re: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: Lumlumi ne 19-06-2007, 16:46:32
Të fantazosh.
"Pse?!" apo "Afërdita" sepse përgjigjja e mësipërme nuk kishte të bënte me pyetjen time. Kur nuk e di për çka po bëhet fjalë mos jep përgjigje kotnasikoti.
Është fjala për romane të Spasses e jo për planetë (që sipas teje po shkruakan me thonjëza).
Titulli: Re: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: Elegance ne 19-06-2007, 17:08:01
Të fantazosh.
"Pse?!" apo "Afërdita" sepse përgjigjja e mësipërme nuk kishte të bënte me pyetjen time. Kur nuk e di për çka po bëhet fjalë mos jep përgjigje kotnasikoti.
Është fjala për romane të Spasses e jo për planetë (që sipas teje po shkruakan me thonjëza).
S'e dija qe beheshe fjale per romane, por perse do te beheshe fjala "Aferdita" simbolizon Dashurine, keshtuqe une Dashurine do kisha zgjedhur gjithnje.


P.S. Ti vdiqe se me uluri mua poshte. Nuk vij "te luaj" per ty ketu. E ke degjuar ate shprehjen ti: "When you have nothing good to say, don't say anything at all!" :(


------------------------------------

Novelat apo Romanet?!
Titulli: Re: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: kengaime ne 20-06-2007, 13:11:28
Romanet

psikologji apo filozofi?
Titulli: Re: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: Lumlumi ne 20-06-2007, 13:22:58
Psikologji.
Elegancë para se me më shitë mend shqip edhe anglisht përgjigju në pyetjen time e mos e anashkalo. Apo ke inat ta thuash se nuk e ke lexu asnjërin roman?! Mos të vjen keq se ka shumë mërgimtarë që s'e kanë lexuar.

"Pse?!" apo "Afërdita" (unë i kam shumë për zemër këto dy romane por njëri është më i veçantë për mua ama po më intereson mendimi i të tjerëve)?
Titulli: Re: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: kengaime ne 20-06-2007, 13:30:25
" Pse?! "

rock apo popullore, muzika ?
Titulli: Re: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: Lumlumi ne 20-06-2007, 13:40:30
Rok. Sidomos rok-baladat. :)

Soft rock apo hard rock?
Titulli: Re: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: kengaime ne 20-06-2007, 13:48:19
Soft rock  :)

Numrat e telefonave te njerezve qe i merr me shpesh ne telefon, i shkruan apo i mban ne mend?
Titulli: Re: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: Lumlumi ne 20-06-2007, 13:49:52
Edhe pse janë të shkruara unë i mbaj mend. Nejse përdor komanda të shpejta si speed dial por i vjen puna ashtu që i mësoj përmendësh.

Përdorues i zorit apo i pasionuar i telefonit?
Titulli: Re: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: kengaime ne 20-06-2007, 13:59:30
Raste raste, ka persona me te cilet telefonoj me deshire, por ka raste qe duhet se sbehet ndryshe.

Me mire, koha gjat shkollimit apo ne pune?
Titulli: Re: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: Lumlumi ne 20-06-2007, 14:01:23
Për mua në punë.

Internet apo telefon (për komunikim)?
Titulli: Re: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: kengaime ne 20-06-2007, 14:02:46
Telefon me mire  ;)

po per ty?
Titulli: Re: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: Lumlumi ne 20-06-2007, 14:05:19
Internet se telefonin shumë pak e përdor. Do ta heq qafe.

Para kompjuterit han petulla apo gurabija?
Titulli: Re: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: Belinaa ne 20-06-2007, 14:05:41
Gjithashtu telefon.

Dielli apo shiu?
Titulli: Re: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: Lumlumi ne 20-06-2007, 14:06:41
Dielliiiiiiiiiiiiii iiiiiiiiiiii. Më i miri.

Para kompjuterit han petulla apo gurabija?
Titulli: Re: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: Belinaa ne 20-06-2007, 14:09:47
petulla

Buken e zezë apo te bardhë?
Titulli: Re: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: kengaime ne 20-06-2007, 14:11:29
te zeze, shume ralle edhe te bardhen

shah apo sudoku ?  :D
Titulli: Re: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: Lumlumi ne 20-06-2007, 14:15:02
Sudoku.

Kukuku apo obobobo? :P
Titulli: Re: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: kengaime ne 20-06-2007, 14:23:20
Kuku, por shume shume ralle

rebuset apo anagramet?
Titulli: Re: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: Lumlumi ne 20-06-2007, 14:28:53
Anagramet se rebuset kanë më shumë punë. :P

Do ta zgjedhësh anagramin e radhës apo jo?
Titulli: Re: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: kengaime ne 21-06-2007, 13:18:00
Sa e zgjedha  :P

Punon apo jo ndonjehere edhe fundjavave?
Titulli: Re: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: Elegance ne 21-06-2007, 15:19:19
Une punoj gjithnje ne fundjave.

Shkencat ekzakte apo shoqerore?!


P.S. Pershendetje Kenga qe s'na shkruan me fare. LOL
Titulli: Re: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: Lumlumi ne 21-06-2007, 16:17:44
Shkencat ekzakte.

Matematikë apo gjuhë e letërsi shqipe?
Titulli: Re: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: Elegance ne 21-06-2007, 16:25:33
Gjuhe e Letersi Shqipe.

Figurat Smiley apo tronditjet ne MSN Messenger?!
Titulli: Re: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: Lumlumi ne 21-06-2007, 16:29:11
Figurat smiley. Pa to nuk mundem. :D

Ikonat e Windows Live Messengerit apo të Zëri YT?
Titulli: Re: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: Elegance ne 21-06-2007, 16:33:37
Ikonat e Window Live.

Telefon shtepie apo Celular personal?!
Titulli: Re: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: Lumlumi ne 21-06-2007, 16:35:26
Asnjëri.

Ikonat e Windows Live Messengerit apo të Yahoo Messengerit?
Titulli: Re: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: Elegance ne 21-06-2007, 16:37:42
Hmm, s'i njoh aq ikonat e Yahoo-se, nuk perdor fare Yahoo chat. Ma do mendja se Windows Live i ka me te mira. :P

Telenovelat gjate dites apo serialet e mbremjes?!
Titulli: Re: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: CrYsTaL TeaRs ne 21-06-2007, 19:04:48
Serialet e mbremjes


Ju pelqen te mesoni Spanjishten apo Rusishten?
Titulli: Re: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: Lumlumi ne 21-06-2007, 20:59:20
Spanjishten (po s'i këqyri serialet latinoamerikane). :P

Më e ëmbël portugalishtja apo spanjishtja?
Titulli: Re: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: Elegance ne 21-06-2007, 22:05:12
Qe te dyja ngjasin shume, por prape do te thosha Spanjishtja, sidomos sic e flasin ne Spanje e jo ne vendet Latine.
Titulli: Re: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: shkenctari nr 1 ne 21-06-2007, 23:47:27
nuk me paske len ndonje opcion qe ta zgjedhi  e nderuara elegance :(

ok po e vazhdoj me pushime verore ; :P

ulqin apo durres ????.............e kam fjalen per kadegorin e mesme te turistve  :D

Titulli: Re: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: kengaime ne 22-06-2007, 08:45:58
Durres

Vlore apo Sarande, pushimet?
Titulli: Re: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: SteriOtipi B ne 22-06-2007, 12:00:13
 hmmmmm: DHERMI :D

DET APO LIQEN?
Titulli: Re: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: kengaime ne 22-06-2007, 12:49:13
det

Nazeli apo jo ne ushqim?
Titulli: Re: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: Lumlumi ne 22-06-2007, 15:18:02
Jo.

Kur ke qenë i-e vogël ke ëndërruar të bëhesh:
aktor-e apo këngëtar-e? :P
Titulli: Re: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: Elegance ne 23-06-2007, 06:24:25
Nganjehere kam enderruar te dyja e nganjehere asnje, mirepo ne thellesi s'kam dashur te behem asnje.

Ngjyra e Kalter apo Gurkali?!
Titulli: Re: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: Lumlumi ne 23-06-2007, 15:32:26
E kaltër.

Gurkali apo oker?
Titulli: Re: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: kengaime ne 23-06-2007, 15:44:31
oker

bardh apo zi?
Titulli: Re: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: Belinaa ne 23-06-2007, 16:10:50
Bardhe
macen apo qenin ?
Titulli: Re: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: Lumlumi ne 23-06-2007, 16:55:31
Macen macen, mjau majuuuuuu.

Macja e zezë apo e bardhë?
Titulli: Re: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: Belinaa ne 23-06-2007, 18:14:52
Macen e bardhe sepse e zezja te sjell fat te keq jo

Kajsinë apo pjeshkën?
Titulli: Re: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: Lumlumi ne 23-06-2007, 18:58:41
Pjeshkën.

Macjae larme apo e përhimtë (e surme)? :D
Titulli: Re: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: kengaime ne 24-06-2007, 13:16:53
Macet e larme  :)

Lum i turbullt apo i kthjellet ?  :D :P
Titulli: Re: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: Elegance ne 24-06-2007, 15:41:35
I kthjellet.

Motorskaf apo Varke?!
Titulli: Re: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: Lumlumi ne 24-06-2007, 16:38:12
Varkë.

Lum apo lumë? :D
Titulli: Re: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: kengaime ne 24-06-2007, 18:09:34
Lum

basketboll apo volejboll?
Titulli: Re: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: Lumlumi ne 24-06-2007, 18:27:33
Basketboll.

"Lum Lumi" është vepër e Ali Podrimjes apo Ali Asllanit?
Titulli: Re: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: Belinaa ne 24-06-2007, 19:41:11
Ali Podrimja

E ke lexuar kete veper apo jo?
Titulli: Re: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: Lumlumi ne 24-06-2007, 20:37:27
E kam lexuar por me poezi ka qenë. :)

Romanet e dashurisë apo policore?
Titulli: Re: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: Elegance ne 25-06-2007, 05:58:52
Kombinim i te dyjave. ;)


Filmat apo Romanet?!
Titulli: Re: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: CrYsTaL TeaRs ne 25-06-2007, 06:35:45
Filmat


Aparat apo Kamer?
Titulli: Re: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: kengaime ne 25-06-2007, 09:07:08
kamere


fresket apo vape te ju?
Titulli: Re: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: Belinaa ne 25-06-2007, 10:51:46
Vape e madhe

Po te ju?
Titulli: Re: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: kengaime ne 25-06-2007, 13:20:05
Te ne bie shi

Me mire te lexosh nje liber apo te shohesh nje film?
Titulli: Re: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: Belinaa ne 25-06-2007, 13:55:37
Më mirë të lexoj një libër.

Akullore me pemë apo me vanile?
Titulli: Re: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: Elegance ne 25-06-2007, 15:36:16
Une akulloren zakonisht e haj/porosis akullore vanilje me fruta (peme) brenda, si psh me ananas, qershi, manaferra apo luleshtrydhe.

Reese Witherspoon apo Kate Hudson?!
Titulli: Re: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: Belinaa ne 25-06-2007, 15:55:36
Reese Witherspoon

Beyonce apo Shakira?
Titulli: Re: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: Elegance ne 25-06-2007, 16:05:03
Shakira. ;)


Mario Lopez apo Mark Wahlberg, kush eshte me seksi?!
Titulli: Re: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: Belinaa ne 25-06-2007, 16:10:44
Mario Lopez uhhhhhh eshte bukuroshhhhh dhe seksi

Po për ty kush eshte me seksi nga keta dy?
Titulli: Re: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: Lumlumi ne 25-06-2007, 16:15:30
Hahhaaha Mario Lopez (nga "Paqësori blu") se tjetrin nuk po e njoh. :P

Më seksi: Paris Hilton apo Lindsay Lohan? ;)
Titulli: Re: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: Belinaa ne 25-06-2007, 16:19:02
phhhhh Paris Hilton edhe pse nuk e dua aq shume

Me seksi Leci apo Cima?(ahhahah shaka)
Titulli: Re: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: Lumlumi ne 25-06-2007, 17:02:56
Cima se me me mjekër ahahahahaha.

Belina apo Belin2a? :P
Titulli: Re: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: Belinaa ne 25-06-2007, 17:06:56
Belin2a haha

Te pelqen emri yt apo nuk te pelqen?
Titulli: Re: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: Lumlumi ne 25-06-2007, 17:17:53
Paj më pëlqen sepse është i imi qy.

Pseudonim apo emër? :P
Titulli: Re: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: kengaime ne 25-06-2007, 19:59:03
emer

Ftua apo molle?
Titulli: Re: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: Lumlumi ne 25-06-2007, 20:27:04
Valla vështirë të ndahen.

-15 apo 40 gradë celsius? ;)
Titulli: Re: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: kengaime ne 25-06-2007, 20:35:37
Lumo a ke ma keq? Asnjeren pra  :P

avatari apo nenshkrimi?
Titulli: Re: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: Lumlumi ne 25-06-2007, 20:37:14
Avatari.
Ama vendos ti cilën.

-15 apo 40? ;)
Titulli: Re: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: Lefter ne 25-06-2007, 20:38:23
50-shind preferoj,jam si krokodilat une. :D
Bicilketen apo motocikleten?
Titulli: Re: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: kengaime ne 25-06-2007, 20:39:25
bicikleta, me mirë për shëndet  ;)

Lumo  -15 apo 40 grade ? :P
Titulli: Re: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: Lumlumi ne 25-06-2007, 20:40:44
40 gradë. :)

E kënaqur apo e pakënaqur? ;)
Titulli: Re: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: kengaime ne 25-06-2007, 20:54:44
e kenaqur  :P

i urte apo jo?  ;)
Titulli: Re: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: Lumlumi ne 25-06-2007, 21:00:29
Po. :)

Shkaktar je vetë i telasheve apo të tjerët të shtyjnë ta bësh këtë?
Titulli: Re: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: kengaime ne 25-06-2007, 21:02:39
Vetem nese tjeret me shtyjne  ;)

injoranca apo lufta?  :P
Titulli: Re: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: Lumlumi ne 25-06-2007, 21:03:32
Injoranca. ;)

Princeshë apo e përhitur?
Titulli: Re: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: Elegance ne 25-06-2007, 23:41:18
Pak nga te dyja: pak princeshe e pak jo. :P

"Lufta & Paqja" apo "Engjejt dhe Djajte"?!
Titulli: Re: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: Ladyx ne 26-06-2007, 00:11:11
Engjujt dhe djajte

Ke te nxehte apo te ftohte ne kete moment?

Titulli: Re: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: Elegance ne 26-06-2007, 00:24:01
Kam vetem pak fresket.

Po degjoni Muzike apo po shikoni TV ne kete moment?!
Titulli: Re: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: Ladyx ne 26-06-2007, 00:29:57
Muzike ( por me ze shumeee te ulet)  ;)

Po pini dicka apo jeni koncentruar vetem ne lexim( shkrim)?
Titulli: Re: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: Elegance ne 26-06-2007, 00:35:07
Vetem jam koncentruar por vallaj (aq me shume qe me kujtove0 jam goxha e etur. Do shkoj te pij pak lemonade dhe te shuaj kondicionerin.

Jay Z apo Snoop Dog?!
Titulli: Re: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: Ladyx ne 26-06-2007, 00:42:43
Jay Z (e me shume ate  qe e ka perkrah  ;))

Opera apo balet ?

Titulli: Re: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: Elegance ne 26-06-2007, 00:45:13
Balet.

Broadway apo Musicals?!
Titulli: Re: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: Ladyx ne 26-06-2007, 00:49:33
:) Mos i ndaje fare


Perralla qe i ngjajne realitetit apo realitet qe i ngjane perralles ?
Titulli: Re: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: Elegance ne 26-06-2007, 00:50:12
Realitet qe i ngjan perralles se perrallat zakonisht jane te bukura. :)
Titulli: Re: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: Elegance ne 26-06-2007, 00:50:46
Uh se harrova: uje me akull brenda apo uje i ftohte (per te pire)?!
Titulli: Re: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: Ladyx ne 26-06-2007, 08:19:41
Me akull  :)

Te te befasojne ( per te mire) apo te befasosh te tjeret?
Titulli: Re: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: kengaime ne 26-06-2007, 09:06:13
Te me befasojne  :)

Si thua ti, cilen e zgjedh ti?

P.S. pershendetje Ladyx  :perqafim
Titulli: Re: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: Lumlumi ne 26-06-2007, 12:21:12
Ashtu edhe unë.
Përshëndetje edhe nga unë, LadyX. perq

Do ta përqafosh garfildin apo jo? LOL
Titulli: Re: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: kengaime ne 26-06-2007, 12:32:39
Po perqafoj me mire Lumin  :P

I pushuar apo jo?
Titulli: Re: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: Lumlumi ne 26-06-2007, 13:23:38
Jo edhe aq. (http://i19.tinypic.com/53sk8lj.gif)

Republikë apo mbretëri? :P
Titulli: Re: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: Ladyx ne 26-06-2007, 15:59:49
Mbreteri ( e une gruaja e Mbretit  :D :D )

Te luash ne zalle apo ne uj ( koha per pushime ne det )?
Titulli: Re: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: Elegance ne 26-06-2007, 17:10:53
Te luash ne uje (ne det).

Pantallonat e shkurtra apo Minifundet, gjate Veres?!
Titulli: Re: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: Lumlumi ne 26-06-2007, 18:34:26
Do të thotë vetëm femrat duhet të përgjigjen në radhë.
OK vazhdoni femra! ;)
Titulli: Re: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: Belinaa ne 26-06-2007, 21:01:25
Te dyjat 

Tani nate te ju apo dite?
Titulli: Re: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: Lumlumi ne 26-06-2007, 21:14:46
Natë.

21.19 apo 9.19?
Titulli: Re: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: Ladyx ne 26-06-2007, 21:32:13
21.31

Ne disponim apo nervoz ? hmmmmm:
Titulli: Re: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: Lumlumi ne 26-06-2007, 22:00:16
Në disponim. :)

LadyX apo Ladyx? :D
Titulli: Re: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: prijsi ne 27-06-2007, 10:05:01
preferoj ladyxxx   :D

e zgjuar dhe normale apo llaqe dhe sexbomb
Titulli: Re: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: kengaime ne 27-06-2007, 11:50:56
e zgjar dhe normale  ;)

Me me qejf jep apo merr?
Titulli: Re: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: prijsi ne 27-06-2007, 11:56:00
me qef marr pa qef jap hahaha kjo e jotja eshte si kjo pyetja e meposhtme:

i bukur me leke apo i shemptuar pa leke
Titulli: Re: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: kengaime ne 27-06-2007, 11:58:36
Paj le te jete i bukur dhe me leke  :P

me pak apo shume shoke?


P.S. ne disa raste me shume na pelqen kur japim, sesa vetem kur marrim  ;)
Titulli: Re: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: prijsi ne 27-06-2007, 12:03:33
shume shoke pak miq

cjep me shume ne jeten e perditshme dashuri apo leke

p.s ve bast qe do thuash dashuri,jo per gje po eshte pa leke hahahah bej shaka
Titulli: Re: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: kengaime ne 27-06-2007, 12:06:23
Jam koprace sa i perket lekeve, andaj sme mbetet tjeter vec qe te jap dashuri  :P

Po ti ?  ;)
Titulli: Re: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: prijsi ne 27-06-2007, 12:16:17
jap leke ,kur marr rrogen ama hahahah

gjithmone me kete avatar ti,sepse je si ajo apo se perton me vu tjeter
Titulli: Re: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: kengaime ne 27-06-2007, 12:18:45
Po pertoj te ve tjeter  LOL

jane apo jo rregullat per ty thyer?
Titulli: Re: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: prijsi ne 27-06-2007, 12:21:48
patjeter po sy thyen rregullat na ngelet policia pa pune,me ca do ushqejne kalamajt hahahah

syri i zi apo i hapur
Titulli: Re: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: Elegance ne 27-06-2007, 14:21:51
Varet tek njeriu: mua me pelqen ose i zai pis ose i hapur. Vete i kam syte e hapur. ;)


Nje vajze me goje te bukur dhe dhembe cka, apo goje te shemtuar dhe dhembe te bukur?!
Titulli: Re: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: kengaime ne 27-06-2007, 14:23:41
Aman cfare shembuj , goje dhe dhembe te bukur  ;)

Floke gjate apo te shkurte?
Titulli: Re: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: Elegance ne 27-06-2007, 14:28:53
Per momentin mua mje pelqejne pak te shkurtra ose si mesatare, tek vajzat, prandaj edhe vete rashe e i preva. ;)

Me mire ineresant apo i cuditshem?!
Titulli: Re: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: kengaime ne 28-06-2007, 11:38:05
Nga te dyjat nga pak


Bjode apo brune?
Titulli: Re: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: Isra ne 28-06-2007, 13:10:39
brune.

Elegante apo e kolme.. :P
Titulli: Re: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: kengaime ne 28-06-2007, 13:12:08
elegante  ;)


Me moter apo me vella?  :D
Titulli: Re: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: Charlie ne 28-06-2007, 13:21:32
Me dyjat :DGjegjezë apo Barsoletë
Titulli: Re: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: kengaime ne 28-06-2007, 13:22:26
te dyja

ne pune apo ne shpi?
Titulli: Re: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: Charlie ne 28-06-2007, 14:37:29
Ne pune ( momentalisht ) :DShkollen apo Punen
Titulli: Re: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: Elegance ne 28-06-2007, 16:40:41
Te dyja, por une per momentin ndjek vetem punen, shkollen e kam mbaruar. :)

Sfilatat e Modes apo Spektaklet e Bukurise, cilat ju terheqin me shume?!
Titulli: Re: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: Ladyx ne 30-06-2007, 16:19:22
Te modes.

Ekstravagante apo klasike? ( moda)
Titulli: Re: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: prijsi ne 30-06-2007, 17:22:21
klasike ajo tjetra ka shume germa per te me pelqyer

trup i bukur me fytyre te shemtut apo trup i shemtut me fytyre te bukur
Titulli: Re: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: Elegance ne 30-06-2007, 19:39:06
klasike ajo tjetra ka shumë germa për te me pëlqyer

trup i bukur me fytyre te shemtut apo trup i shemtut me fytyre te bukur

Trup i bukur me fytyre te bukur. :D

OK, tani të themi atë qe është fytyra e bukur ka lezet se fytyra ezshte korniza e njeriut, koka shihet e para de. Ama edhe një trup i shëmtuar nuk duhet, se imagjino një trup te deformuar, te prishur, të mos-mirembajtur, me shumë rrudha, pore, shenja, te shëndoshë plot tule e celulite. I rroftë asaj vajzes një fytyre e bukur pastaj. Unë kam një vajzë ne pune qe ka fytyre shumë te bukur ama një trup relativisht te shëmtuar dhe i bien ca pikë nga bukuria, pikërisht prej trupit qe ka aq me shume qe eshte e re fare, vetem 20 vjec. Pastaj une mendoj se nje trup i tere eshte me i veshtire te rregullohet (dhe me i kushtueshem sesa fytyra). Se njeriu mund t'i beje nje plastike hundes, te vere te gjitha dhembet e reja xixe, te vere ndonje pale lente, te beje nje tualet te ri dhe model flokesh te reja dhe perjashta deres si te thuash. Ndersa nese behet fjala per trupin, ka me shume avaze. LOL

E di qe u zgjata shume po hajt mo.


Ja edhe pyetja ime: Me mire te duash apo te te duan?!
Titulli: Re: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: Vendori ne 07-07-2007, 22:35:30
Me mi nda si me me vra

Punon ne administrate apo pune fizike ?
Titulli: Re: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: Charlie ne 09-07-2007, 18:42:43
Disi nga kjo e para ashtu jam  :DPishine apo Deti
Titulli: Re: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: CrYsTaL TeaRs ne 09-07-2007, 19:02:47
Deti ... se aty luaj me dallget  :D


Flori apo argjend?
Titulli: Re: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: Charlie ne 09-07-2007, 21:40:27
Flori oree :DDite me vap apo dite te fresket
Titulli: Re: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: Belinaa ne 10-07-2007, 17:26:39
Dite me vape.

Pushimet do ti kaloni ne vendin tuaj apo dikund tjeter?
Titulli: Re: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: Elegance ne 10-07-2007, 20:55:15
Ketu ku jam, por ky s'eshte vendi im.

Lule Orkidet apo Zambaket?!
Titulli: Re: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: Charlie ne 12-07-2007, 12:23:26
Zambaket :D


Fara te lulediellit apo Fara kungulli :D
Titulli: Re: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: Brentiani ne 12-07-2007, 12:27:03
fara kungulli

kino apo teater?
Titulli: Re: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: Elegance ne 12-07-2007, 15:12:03
Me pelqen edhe Kinemaja edhe Teatri, por nuk ka si nje shfaqje teatrale Live, ama. ;)

Akulloret apo Tortat?!
Titulli: Re: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: Charlie ne 12-07-2007, 22:11:32
Akulloret :DShalqi apo Ananas
Titulli: Re: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: Elegance ne 12-07-2007, 22:46:28
Hmmm, i pelqej shume te dyja, por pergjithesisht do thosha shalqinin.

Qershite apo Luleshtrydhet (kam ngrene ploooooot nga keto, te dyja, dje. ;)?!
Titulli: Re: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: Belinaa ne 12-07-2007, 22:51:47
Luleshtrydhet...
Qershite nuk i dua sepse kane krimba

Tv apo internet?
Titulli: Re: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: Elegance ne 12-07-2007, 22:56:34
Hmmmm, TV do te zgjidhja, sorry Internet. ;)

Si Bleta Punetore apo Gjinkalla Pertace?! LOL
Titulli: Re: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: Belinaa ne 13-07-2007, 00:01:16
si Bleta Punetore e kemi pasur edhe ne nje Blete Punetore ketu, por nuk di se ku na mbeti.

Caj apo kafe?
Titulli: Re: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: Elegance ne 13-07-2007, 03:44:09
Per mua caj.

Dashuri apo Respekt?! :)
Titulli: Re: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: Belinaa ne 13-07-2007, 13:19:11
Të dyja

Bob Sinclar ft Cutee B-Sound of freedom or Timbaland;Nelly Furtado;Justin Timberlake-Give it to me?
Titulli: Re: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: Charlie ne 13-07-2007, 16:32:15
Kjo e dyta :DMuzike me ze te lart apo te ulur
Titulli: Re: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: CrYsTaL TeaRs ne 13-07-2007, 18:49:53
Me ze te lart

Udhetim me anije apo me aeroplan?
Titulli: Re: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: Charlie ne 13-07-2007, 18:57:19
Me anije ( vetem edhe kete kam ngel pa e provuar :D )
Pushimet do ti beni : ne vendlindje apo siku tjeter :D
Titulli: Re: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: CrYsTaL TeaRs ne 13-07-2007, 19:05:30
Ne Cancun, Meksike  :D 


Syze apo kapele?
Titulli: Re: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: Charlie ne 13-07-2007, 19:08:37
Syze  :)


Xhinse te gjate apo te shkurte
Titulli: Re: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: Elegance ne 13-07-2007, 20:31:55
Xhinse te shkurtra.

Ngjyra e Bardhe apo Roze ju pelqen me shume ne Vere?!
Titulli: Re: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: CrYsTaL TeaRs ne 13-07-2007, 20:40:48
Roze   ;)


Tatuazhe apo vathe?


Titulli: Re: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: Elegance ne 13-07-2007, 21:02:40
Vathe, dhe prej ketyre kam ploooooooot. I heq dhe i ve sa here te dua, mund t'i nderroj edhe 5 here ne dite po desha. Tatuazhet i ke aty dhe aty te mbeten, jane permanente.

Filmat vizatimore apo serialet per femije?!
Titulli: Re: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: Charlie ne 14-07-2007, 15:31:43
Vizatimor :DTelenovela apo Dokumentare
Titulli: Re: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: Belinaa ne 14-07-2007, 15:48:47
pajjj te dyjat ndonjehere edhe dokumentari eshte intersant e ndonje here eshte ndonje gje qe nuk me intereson kurse telenovelat i percjelli nuk them qe si dua.

Filmat triler apo filmat romantik?
Titulli: Re: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: Elegance ne 15-07-2007, 16:20:28
Edhe Trailer edhe Romantike.

Ju pelqejne kerpudhat e skuqura apo te mbushura?!
Titulli: Re: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: Charlie ne 15-07-2007, 19:17:18
Asnjeren :PPizza apo Sandwic
Titulli: Re: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: Brentiani ne 15-07-2007, 19:21:18
pizza

preferoni me shume te laheni ne lume apo liqen?
Titulli: Re: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: SmiLey ne 15-07-2007, 20:25:33
liqen :D (faktikisht ne lume s'jam lare ndonjehere, dhe me thene te drejten do kisha frike te lahesha aty :S)

me mire te te duan apo te duash? :P
Titulli: Re: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: Elegance ne 16-07-2007, 03:15:49
Me mire te duash por ama jo te te urrejne.

Me mire nje puthje ne faqe (shoqerore) apo nje perqafim shoqeror?!
Titulli: Re: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: Charlie ne 18-07-2007, 20:04:57
Nje puthje ne faqe :puth :D


Ta festosh ditelindjen ne shtepi(me shoke) apo ne ndonje vend tjeter(me shoke)


 
Titulli: Re: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: Brentiani ne 18-07-2007, 20:06:06
edhe e para edhe e dyta bëjnë me një kusht qe atje te këtë edhe femra lol

birre apo vere (per ditlindje)
Titulli: Re: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: Elegance ne 19-07-2007, 18:14:05
Vere (per ditelindje dhe zakonisht. ;))

Me mire nje zambak i bardhe apo nje karafil i bardhe?!
Titulli: Re: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: Brentiani ne 19-07-2007, 22:05:39
nje trendafil i kuq  :D

Me mire nje cola apo nje light?
Titulli: Re: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: Elegance ne 20-07-2007, 15:20:48
Nuk e kuptoj sec eshte Light, megjithate Colat mua s'me pelqejne.

Pepsi apo Coke?!
Titulli: Re: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: Charlie ne 20-07-2007, 16:39:33
Pepsi :D


Fanta apo Sprite


p.S. Elegance light është njelloj si cola vetëm se nuk ka përmban sheqer fare quhet Coca Cola Light :D  ;)
Titulli: Re: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: Brentiani ne 20-07-2007, 20:12:31
Fanta (exotic)

Me mire mot me shi apo me bore?


ps. ashtu eshte Charlie!


Titulli: Re: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: Elegance ne 21-07-2007, 04:25:57
Mot me Bore, eshte me bukur. ;)

Goja apo Buzet - per cilen kujdeseni me shume?!
Titulli: Re: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: Brentiani ne 21-07-2007, 15:12:04
Goja

duart apo kembet?

Titulli: Re: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: Elegance ne 22-07-2007, 15:38:06
Te dyja.

TV apo Internet?!
Titulli: Re: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: Brentiani ne 22-07-2007, 19:59:36
INTERNET

sms apo mms?
Titulli: Re: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: Elegance ne 23-07-2007, 04:01:04
Nuk e di sec eshte mms-ja. Edhe sms-te s'i perdor apo s'i kam qejf shume. Cka.

Kanatieret apo T-shirts?!
Titulli: Re: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: Brentiani ne 23-07-2007, 09:25:43
MMS eshte kur ne nje sms fut nje foto, video, kenge-melodi etj..

T-shirts

pantolla apo fustan?
Titulli: Re: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: Elegance ne 23-07-2007, 16:39:59
Aha, atehere me pelqejne me shume MMS-te.

Dhe tani ne Vere preferoj Fustanet.


Madonna apo Mariah?!
Titulli: Re: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: Brentiani ne 23-07-2007, 18:52:17
Madonna (per nga zeri)
Mariah (per nga trupi)

Banderas apo Pit?

por mos harro se mms kushtojne shume hehe


Titulli: Re: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: Elegance ne 23-07-2007, 19:38:33
Pit and always Brad. :)

Kuajt e Bardhe apo Qente e Bardhe jane me te bukur?!


P.S. Mua per vete njesoj me kujtojne si MMS-te dhe SMS-te me kompanine time telefonike. ;)
Titulli: Re: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: Charlie ne 23-07-2007, 21:24:30
Qenet e bardh i dua shum :DMacet apo Lepujt
Titulli: Re: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: Elegance ne 23-07-2007, 23:31:57
Lepujt. Macet s'i kam hic qejf. Sa per qente e bardhe edhe une i dua shume (ne familjen time kemi nje te bardhe) por ama s'ka si kuajt e bardhe, per mendimin tim. :)

Kush e ka zerin me te mire: Mariah Carey apo Whitney Houston?!
Titulli: Re: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: Brentiani ne 24-07-2007, 00:19:38
Houston, por prape ia shkon Carey me her boobs

Me pare do shikoje nje ndeshje futbolli apo basketi?
Titulli: Re: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: Elegance ne 24-07-2007, 06:12:06
Basketbolli, asnjehere Futbolli. Qofte Futboll Amerikan qe s'me pelqen dhe s'e kuptoj hic, qofte Futboll Evropian (Soccer) qe me duket shume i merzitshem/boring per ta pare si ndeshje. Basketbolli me pelqen shume, madje kam shkuar disa here dhe kam pare nje ndeshje "Live". Ketu ku jam une kemi nje nga ekipet e Basketbollit, me te mira ne bote dhe eshte fenomen t'i shikosh LIVE kur luajne.

Zeri i Kelly Clarkson-it apo Christina Aguilera's?!
Titulli: Re: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: Brentiani ne 24-07-2007, 11:28:37
Christina Aguilera per nga zeri (por edhe nga trupi ama  :P)

James Bond apo Goerge Clooney?

yess, eshte NBA te cilet jane me te fortit ne bote ne basketboll, edhe une i adhuroj shume, per me teper edhe vete merem me basketboll

Titulli: Re: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: Elegance ne 24-07-2007, 15:15:43
George Clooney.

Ju pelqen me shume vezet apo cereal per mengjes?!
Titulli: Re: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: Brentiani ne 24-07-2007, 22:48:20
Vezet, bilem nganjehere pij nga nje veze te gjalle per mengjes une..

kifle apo krofne (per mengjes)?
Titulli: Re: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: kengaime ne 06-08-2007, 21:26:05
kifle, krofnja ka yndyre e s'ma do barku per mengjes  ;)

Vere e bardhe apo e kuqe?
Titulli: Re: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: Elegance ne 06-08-2007, 21:43:20
Vere e kuqe. ;)

Merlot apo Cabernet (mua per vete me pelqen Cabernet me shume)?!
Titulli: Re: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: kengaime ne 06-08-2007, 21:46:25
Merlot

E embel apo e tharret, vera pra
Titulli: Re: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: Brentiani ne 06-08-2007, 22:39:53
a tharte por pak jo shume

kino apo teater?
Titulli: Re: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: kengaime ne 06-08-2007, 22:43:17
fatkeqesisht ne teater shkoj shuuume ralle, mos te them se kam harruar kur kam qen heren e fundit  :-[

ne mengjes, zgjohesh heret apo vone?
Titulli: Re: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: Brentiani ne 06-08-2007, 23:06:17
Heret per shkak te punes, por ne uikend pushoj 1or me shume 
Po ti?  hmmmmm:
Titulli: Re: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: kengaime ne 06-08-2007, 23:13:46
Une e pelqej gjumin e mengjesit, zgjohem heret vetem atehere kur m'duhet patjeter

caj apo kafe deshte?  :P
Titulli: Re: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: Lumlumi ne 06-08-2007, 23:15:16
Caj se kafen nuk e pi.

Coca Cola apo RC Cola? :P
Titulli: Re: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: kengaime ne 06-08-2007, 23:19:05
CC edhe pse se pij aq me qejf

me mjeker te gjate ne fytyre, apo pa te  :D
Titulli: Re: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: Brentiani ne 06-08-2007, 23:28:44
mua me pelqen te mbaj pakez ama fare pakez mjeker
po ty? LOL

Titulli: Re: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: Lumlumi ne 06-08-2007, 23:29:00
Paj pa te se me kruhet pas nje jave e jo me ta zgjas. :S

Mashkull me mjeker apo me syze? :P
Titulli: Re: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: kengaime ne 06-08-2007, 23:34:37
Me mjeker dhe me syze  :P

i gjate apo i shkurte me trup? :D
Titulli: Re: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: Brentiani ne 06-08-2007, 23:41:21
e gjate, mundesisht  ;)

je ti e gjate?
Titulli: Re: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: kengaime ne 06-08-2007, 23:42:31
jo  :D

zemrohesh shpejt , apo jo?
Titulli: Re: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: Brentiani ne 06-08-2007, 23:52:25
kam degjuar se femrat e vogla jane me te embla  ;)

paj s'di si te them, po, jam nje cike temperament

me para konsumon cigare apo alkool?
Titulli: Re: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: kengaime ne 06-08-2007, 23:54:27
asnejeren  ;)

Naten e mire apo gjum te embel?


Ika une  :pafshim
Titulli: Re: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: Brentiani ne 07-08-2007, 00:02:22
Naten e mire dhe ty
pa pa!
Titulli: Re: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: Lumlumi ne 07-08-2007, 00:03:38
Minus minus. :P
Titulli: Re: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: Elegance ne 07-08-2007, 17:06:50
Doreleshuar apo doreshtrenguar?! (Une per vete jam shuuuuuuuume nga e para. ;))
Titulli: Re: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: Englishbee ne 23-08-2007, 21:23:28
Dorëleshuar.. kështu jam, nuk mund te nderroj!!!
Si duket qenkemi njejte Elegance ;)
Vere apo Dimer?
Titulli: Re: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: Elegance ne 24-08-2007, 02:14:55
Vere per mua.

Survivor apo Big Brother?!
Titulli: Re: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: Belinaa ne 24-08-2007, 11:09:01
Survivor

Naten apo diten?
Titulli: Re: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: Englishbee ne 24-08-2007, 12:04:20
Diten e dua me shume :)

TV apo Internet?
Titulli: Re: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: Elegance ne 24-08-2007, 18:59:41
Hmmmm, une i dua shume te dyja, por mendoj se edhe pse Internetin e perdor shume, prape TV-ne do te zgjidhja me ne fund.

Vajza ju pelqejne me shume kepucet e mbyllura me maje "Pumps" apo ato te mbyllura rrumbullake me nje rrip ne mes ku perthyhet kemba (nga shputa) "Mary Janes"?!
Titulli: Re: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: Englishbee ne 24-08-2007, 23:37:36
Mua me pelqejne te dyja, por prape do ti zgjidhja keto te dytat "Mary Janes" sepse me pelqen kur perthyhet kemba te shputa, mua me duket vetja shume femerore atehere!!! :engjell:
Titulli: Re: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: Elegance ne 25-08-2007, 01:09:00
Mua me pëlqejnë te dyja, por prapë do ti zgjidhja këto te dytat "Mary Janes" sepse me pëlqen kur perthyhet kemba te shputa, mua me duket vetja shumë femerore atëherë!!! :engjell:

Edhe une preferoj Mary Janes.

Sandale me maje te mbyllur apo sandale me rripa?!
Titulli: Re: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: Englishbee ne 25-08-2007, 13:53:52
Sandale me rripa ;)

I/e shendetshëm/me apo i/e shendoshë?!
Titulli: Re: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: Elegance ne 25-08-2007, 15:37:21
I/e shendetshem/me.

Te dashurosh apo te te dashurojne?!
Titulli: Re: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: Englishbee ne 25-08-2007, 19:55:02
E dyta per mua eshte me e miresardhur Elegance!
Nuk e di, ndoshta kam frike dhe me shume dua te me dashuroje ndokush se une te dashuroj e te mos me kthehet!!!

Proza apo Poezia?
Titulli: Re: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: Elegance ne 26-08-2007, 04:42:15
Poezia. Vdes per te. Ta lexoj por sidomos ta shkruaj.

Driteroi apo Kadareja?!
Titulli: Re: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: Belinaa ne 26-08-2007, 10:44:22
Kadareja

Cilen e ha më me qejf mengjesin apo dreken?
Titulli: Re: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: Englishbee ne 26-08-2007, 10:58:04
Dreken e ha më me qejf, sepse për mëngjes nganjëherë bëhet vonë sepse zgjohem vonë!!! ;)

Rock apo muzikë klasike !?
Titulli: Re: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: kengaime ne 26-08-2007, 11:54:17
Rock

Veshje elegante apo sportive?
Titulli: Re: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: Englishbee ne 26-08-2007, 12:42:30
Veshje elegante, nuk jam tip sportiv  (?):)!

Të flasësh apo te degjosh!?
Titulli: Re: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: Belinaa ne 26-08-2007, 12:44:45
Te degjoj

E bukur apo e zgjuar?
Titulli: Re: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: Englishbee ne 26-08-2007, 12:50:36
E bukur! ;) sepse e zgjuar jam....hehehehehe!!!

Roman apo Gazete!?
Titulli: Re: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: sorelina ne 26-08-2007, 12:53:58
Romanet me pelqejne shume sidomos ato me tema shoqerore.

Uji apo zjarri???
Titulli: Re: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: Belinaa ne 26-08-2007, 12:54:28
Roman

Pjeshka apo Kajsia?

P.S. edhe e bukur je
Titulli: Re: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: Englishbee ne 26-08-2007, 13:48:21
Uji, zjarrin nuk e dua!!!

Pjeshka

Lengje te pemeve apo Coca-Cola?
Titulli: Re: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: Belinaa ne 26-08-2007, 20:59:40
Ah pyetje provokuese hehehe
TE dyjat po Coca Cola me shume

P.S.Ah Bleta e din ti shume mire qe une tranona mas Coca Coles heehhe

Rihanna apo Beyonce?
Titulli: Re: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: Englishbee ne 26-08-2007, 22:26:16
Well... te dyja me pelqejne shume... jane shume te mira, kendojne bukur, jane te mira ne interpretim... por si duket edhe kjo eshte pyetje e rende per mua motrush ;)!!! Por, perfundimisht eshte BEYONCE!

Trendafil apo Lulebore!?
Titulli: Re: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: Elegance ne 27-08-2007, 04:24:50
Trendafili (i bardhe) per mua. ;)

Me mire nje buqete me lule te erreta (kryesisht te kuqe), apo nje buqete me lule te celura (kryesisht te bardha), per nusen diten e dasmes?!
Titulli: Re: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: Englishbee ne 27-08-2007, 13:59:49
Parapelqej te dytën me shumë, me pëlqen sepse shkon me bardhesine e vet veshjes se nuses!!! ;)

Pushime ne det apo ne liqen?
Titulli: Re: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: kengaime ne 27-08-2007, 14:02:07
Pushimin ne det pelqej me shume

Per fundjave, punuat apo patet pushim?
Titulli: Re: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: Englishbee ne 27-08-2007, 14:07:11
Ne fundjave kam punuar.

Neskafe apo kafe turke!?
Titulli: Re: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: kengaime ne 27-08-2007, 14:09:15
Kafe turke

shkencat shoqerore apo natyrore?
Titulli: Re: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: Englishbee ne 27-08-2007, 14:12:35
Shkencat shoqerore i dua me shume! Nuk me shkojne ato natyrore aq shume... ;)

I/e pasur shume apo mesatare?!
Titulli: Re: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: kengaime ne 27-08-2007, 14:16:14
Nese e ke fjalen per financat, atehere them se mesatarja s'eshte keq.......une pasurine e shoh ne disa gjera tjera

Tip i/e qete apo gjaknxehte?
Titulli: Re: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: Englishbee ne 27-08-2007, 14:27:18
Tip i qete deri diku... ;)

Floke te gjate apo te shkurter?!
Titulli: Re: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: kengaime ne 27-08-2007, 14:32:52
Të gjata

Me mire me shume apo pak shoqeri?
Titulli: Re: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: Belinaa ne 27-08-2007, 14:34:54
me mire me shume shoqeri

Vapen apo shiun?
Titulli: Re: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: kengaime ne 27-08-2007, 14:42:44
Vallain vapën s'mund ta duroj

Me ke je me e afert, me vellaun apo motren?
Titulli: Re: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: Belinaa ne 27-08-2007, 14:44:36
Me motren

Po ti?
Titulli: Re: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: kengaime ne 27-08-2007, 14:47:12
Me te dy palet

muzike apo lexim, per qetesim?
Titulli: Re: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: Belinaa ne 27-08-2007, 15:13:20
Lexim
Lexon shume apo pak?
Titulli: Re: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: Elegance ne 27-08-2007, 15:59:47
Kam lexuar edhe me shume. Pergjithesisht lexoj shume. Keto kohe lexoja mesatarisht. ;)

Me mire keshtu :) apo keshtu ;)?!
Titulli: Re: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: Englishbee ne 27-08-2007, 18:22:09
Me mire keshtu :)

Cokollate me lajthi apo me qumesht!?
Titulli: Re: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: Belinaa ne 27-08-2007, 18:24:06
Cokollate me lajthi

Jogurt me peme apo akullore?
Titulli: Re: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: Englishbee ne 27-08-2007, 18:26:02
ehhhhhhhh tash motrush me ke "mbytur" fare se ti e di se te dyja i dua shume shume shume....

Jogurt i pemeve them prapeseprape!!!

Te pergatisesh gjellen apo te gjesh gati eshte me mire!?
Titulli: Re: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: Elegance ne 27-08-2007, 18:28:56
Ta gjesh gati, dihet ajo, sidomos per mua keshtu eshte. LOL

Muzika Arabe/Turke apo Greke ju pelqen me shume?!


P.S. Jam duke degjuar nje kenge shume te bukur Arabe tani dhe refrenin e ka Anglisht. Ju pershendes me te, te dyja motrat. :)  :perqafim
Titulli: Re: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: Belinaa ne 27-08-2007, 18:35:41
Me pelqejne shume te gjitha,por me ngreh me shume muzika turke sepse e kuptoj dhe per ate

P.S Falemnderit Elegance dhe une te pershendes me kengen e Labit qe jam duke e degjuar tani edhe ty Bleta.

Cili zhaner i muzikes te pelqen?
Titulli: Re: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: Elegance ne 27-08-2007, 18:37:32
Nuk ve asgje mbi Muziken Klasike, kjo ndoshta edhe per faktin qe ne Shqiperi, qe ne klase te pare kam qene ne Lice Artistik. Pastaj me pelqejne te gjitha llojet e zhanrit pa perjashtim qe nga Buddha Bar deri tek Folk, por Rap dhe Country (ai qe eshte tamam Country i thelle) jane ato qe preferoj me pak.


Nishanet apo Qukat?!
Titulli: Re: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: Englishbee ne 27-08-2007, 19:46:04
Qukat ;)

Ju falemnderit per pershendetjet te dyjave, une vec sa u ktheva nga darka dhe me erdhi ne mend kjo pyetje!

Biftek apo qofte!?
Titulli: Re: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: Belinaa ne 27-08-2007, 20:24:25
Asnjera kuku e din shume mire qe mishin nuk e ha vec me kon shume e uritur

Ti poshte cilen e preferon?
Titulli: Re: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: Englishbee ne 27-08-2007, 21:15:28
Biftekun e dua me shume!
Titulli: Re: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: Belinaa ne 27-08-2007, 21:22:34
Biftekun e dua me shumë!
Oj moter pyetjen e ke harru hehehe
Titulli: Re: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: Englishbee ne 27-08-2007, 21:24:51
Oj motër pyetjen e ke harru hehehe

Pyetje ia lash dikujt tjeter!!!

Por si duket askush nuk do te bej pyetje ketu...  hmmmmm:

Preferon sms-te apo telefonatat?!
Titulli: Re: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: Elegance ne 27-08-2007, 22:34:19
Telefonatat, rri e te caj koken shume me SMS. Mgjth kane situatat e tyre kur SMS-te jane me te mira apo te duhura. ;)

Filmat ne Kinema apo ne Vidjo/DVD?!
Titulli: Re: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: Englishbee ne 28-08-2007, 00:28:19
Me shume ne Video ose DVD, sepse mund te zgjedh se me kend t'i shikoj ;)!!!

E do grimin me shume se veshjen!?
Titulli: Re: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: Elegance ne 28-08-2007, 15:00:52
Jo, dua veshjen me shume se grimin.

Ju pelqen me shume roza apo lejlaja?!
Titulli: Re: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: Englishbee ne 28-08-2007, 16:37:44
Lejlaja me pelqen me shume!

Cila gjuhe e huaj te pelqen, Gj. Angleze apo Frenge?!
Titulli: Re: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: Elegance ne 28-08-2007, 19:55:55
Me pelqejne shume qe te dyja dhe kam nja 3 vjet qe i kam thene vetes qe dua ta mesoj Frengjishten dhe prape s'kam bere gje per kete. Se s'ben do te filloj ne Janar, se s'ben. Anglishten e di uje ama. ;)

Me mire nje tip romantik dhe i ndruajtur apo jo edhe aq romantik por i hedhur?! (Une per vete do te preferoja te dyten. ;))
Titulli: Re: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: Englishbee ne 29-08-2007, 11:50:22
Per mua me mire romantik dhe i ndruajtur sepse une e marr situaten ne dore, atehere ;)!!!

Femijen e pare e do te jete djale apo vajze?!
(Une per vete kam deshire me shume te kem vajze ;))
Titulli: Re: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: Belinaa ne 29-08-2007, 13:11:00
Vajze hehehehe

Ke deshire qe femija jote ti kete floket kaqurrele apo te drejta?
Titulli: Re: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: sensitiv ne 29-08-2007, 13:34:50
 Si te nenes se tije!

     
  Do e emroni vete femijen apo lejoni qe dikush tjetër!
Titulli: Re: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: Englishbee ne 29-08-2007, 17:16:22
Do te doja qe femise se pare t'ia ve vete emrin... pastaj per femijen e dyte mund edhe dikush tjeter te marr pjese ;)

Parapelqen shkollen private apo shteterore dhe pse?!
Titulli: Re: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: Elegance ne 30-08-2007, 00:54:29
Parapelqej ne pergjithesi shkollen shteterore, sepse me duket me afer realitetit, sepse femijet mesohen me ndryshe me ate cka eshte jeta, si duhet te mesojne, si duhet te ecin perpara etj. Ketu ne USA ne pergjithesi mesuesit jane shume te afte qofte ne shkolle private apo publike, une preferoj te dyten dmth shteteroren apo privaten. Nejse mund te shkruhet shume ketu. Do ta hap une si teme ta diskutojme. ;)

Preferoni shiun e lehte e te qete apo ate me bubullima e gjemime te medha (sic po bie ketu, tani)?!
Titulli: Re: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: Englishbee ne 30-08-2007, 01:32:38
Varesisht, i dua te dy menyrat e shiut... e them, se do me duhet disponimi personal... sepse nganjehere ngazellehem aq shume me bubullima dhe gjemime dhe kam deshire te dal ne terrace dhe te shikoj se c'do ndodh ne qiell ( motra me quan budallaqe, sepse ajo ka frike shume nga bubullimat ;)), por prapeseprape e pelqej shiun e lehte sepse me ndjell ndjenja te mire dhe te qeta, ndihem shume mire dhe me vie gjume sa here... ;)!


P.S. Elegance, me pelqen ideja per hapjen e temes se re ne lidhje me shkollat, vetem perpara, e dashur! ;)

Cilen menyre te nxirjes se lekures e pelqeni, ate natyrale apo ate ne solarium?!
Titulli: Re: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: Elegance ne 30-08-2007, 01:35:40
Varesisht, i dua te dy mënyrat e shiut... e them, se do më duhet disponimi personal... sepse nganjëherë ngazellehem aq shumë me bubullima dhe gjemime dhe kam dëshirë te dal ne terrace dhe te shikoj se ç'do ndodh ne qiell ( motra me quan budallaqe, sepse ajo ka frikë shumë nga bubullimat ;)), por prapeseprape e pëlqej shiun e lehtë sepse me ndjell ndjenja te mirë dhe te qeta, ndihem shumë mirë dhe me vie gjume sa here... ;)!


P.S. Elegance, me pëlqen ideja për hapjen e temës se re në lidhje me shkollat, vetëm përpara, e dashur! ;)

Cilen mënyrë te nxirjes se lekures e pelqeni, atë natyrale apo atë ne solarium?!

Me patjeter ate natyrale. Si brune qe jam une jam shume bardhoshe ne fakt dhe e kam shume te veshtire te nxihem, qofte nga dielli qofte nga tanning salon (dmth solariumi) ama preferoj patjeter menyren e pare dhe kurre s'me gjen ne solarium.


Ju pelqejne me shume Yjet apo Hena?!
Titulli: Re: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: Englishbee ne 30-08-2007, 01:38:16
Hena! E dua shume, zakonisht me motren, sikur sonte p.sh. dalim ne dritare naten dhe e shikojme henen kur eshte e plote, flasim per te, me magjeps me bardhesine dhe shendritjen qe jep :);).

Preferon ecjen apo veturen?!
Titulli: Re: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: Elegance ne 30-08-2007, 01:44:56
Nese jam ne nje vend ku ka njerez kudo, ku rruga ka shume levizje me njerez dhe gjalleri preferoj te ec, perndryshe preferoj veturen. ;)


Me mire nje makine personale e vogel, psh tipit veture, apo e madhe psh e tipit van apo RV?!
Titulli: Re: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: sensitiv ne 30-08-2007, 10:00:57
 Me mire vetur, e parkoj kudo neper Prishtine se sa van, e me e pagu parkingun.

  Dimrin apo veren e perlqeni per turizem.

   
Titulli: Re: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: Englishbee ne 30-08-2007, 12:06:33
Veren e dua per turizem me shume ;)

Nuk kam pyetje njehere...
Titulli: Re: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: Elegance ne 30-08-2007, 15:24:53
Berxollat apo Hot Dog-et?! ;)
Titulli: Re: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: Englishbee ne 30-08-2007, 18:53:40
Hot dog!

Vere (pije) e bardhe apo e zeze!
Titulli: Re: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: Belinaa ne 30-08-2007, 23:03:50
Te zezen ama vetem per Vitin e Ri.

Po ti?
Titulli: Re: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: Elegance ne 30-08-2007, 23:22:40
E kini fjalen per Veren e Kuqe se te zeze s'ka. :P Une i pelqej si te kuqen edhe te bardhen, me shume te kuqen ama. ;)

Kapucino apo Espresso?!

Titulli: Re: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: Belinaa ne 30-08-2007, 23:41:06
E po ne ketu i themi edhe Vere e Zeze,por nejse.

Asnjeren nuk i preferoj.

Shalqi :P apo pjeper?
Titulli: Re: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: Elegance ne 31-08-2007, 05:13:56
EHHH I DUA SHUME TE DYJA, sidomos per ne Vere. Si Shalqiu edhe Pjepri me pelqejne shume Blerine, por do te thoja i pari pak me teper. :P

Telefoni i Shtepise apo ai Celular?!
Titulli: Re: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: Belinaa ne 31-08-2007, 12:59:20
Celular

Do deshiroje me shme te jetoje ne qytet apo fshat?
Titulli: Re: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: kengaime ne 31-08-2007, 13:56:44
Ne fshat  ;)

Rreze malit apo buze detit?
Titulli: Re: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: Belinaa ne 31-08-2007, 14:22:52
Buze detit

Ke deshire te shohesh lindjen e diellit apo perendimin e tij?
Titulli: Re: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: Elegance ne 31-08-2007, 15:10:53
Ne fakt, lindjen do te thosha, dhe per faktin qe Perendimin e kam pare shpesh here. ;)
Titulli: Re: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: Elegance ne 31-08-2007, 15:11:22
E Gjelbra apo e Kaltra?!
Titulli: Re: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: Englishbee ne 31-08-2007, 16:09:14
E kaltra me pelqen shume, sidomos ajo ngjyre e kalter e qiellit me plot diell dhe pa re te ngrysura ;)!

Peshkimi apo skijimi!?
Titulli: Re: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: Elegance ne 31-08-2007, 16:26:12
Asnjeren e as tjetren s'e kam bere, por kam besim se do me pelqenin shume te dyja, sidomos skijimi. ;)


Rruga normale apo autostrada per te shkuar diku me makine?!
Titulli: Re: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: Englishbee ne 31-08-2007, 17:23:37
Varet prej rastit, nese me duhet te arrij shpejt atje ku jam nisur, me siguri do te zgjidhja autostraden per shkak te shpejtesise, ndersa nese dal per qejf me makine, do te zgjidhja rrugen normale per argetim dhe shijim te natyres! ;)

Buzekuqi i thare apo buzekuqi i lengshem te pelqen me shume?!
Titulli: Re: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: CrYsTaL TeaRs ne 31-08-2007, 17:30:11
Buzekuqi i lengshem 


Nje nate me shi apo nje dite te bukur?
Titulli: Re: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: Belinaa ne 31-08-2007, 18:17:13
Një ditë te bukur

I pëlqen me shume serialet apo filmat?
Titulli: Re: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: Elegance ne 31-08-2007, 19:57:38
Une i pelqej te dyja, preferoj nje cike me shume serialet.

Aventurat apo Shetitjet?!
Titulli: Re: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: Englishbee ne 31-08-2007, 22:55:11
Heheheheheh, eh Elegance pak si provokative kjo pyetje per mua, sepse sa per aventura jam gjithnje me e dhene, por nganjehere edhe shetitjet me kenaqin ;)

Akullore me lajthi apo qershi!?
Titulli: Re: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: kengaime ne 31-08-2007, 23:53:08
Nuk i kam merak aq akulloret, por nese ha atehere me lajthi

pergjumur apo jo?
Titulli: Re: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: Elegance ne 01-09-2007, 07:50:37
Jo. Tani psh jam esell fare. LOL Nese me kap ne mengjes ose pergjithesisht paradite ama, edhe jam pergjumur. LOL

Me mire nje perqafim shoqeror apo nje puthje shoqerore (ne faqe)?!
Titulli: Re: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: Englishbee ne 01-09-2007, 11:51:36
Me mire nje perqafim shoqeror, sepse per mua ka me shume domethenie sesa puthja! ;)

Majonezin e do me shume apo keqapin?!
Titulli: Re: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: Belinaa ne 01-09-2007, 11:53:13
Majonezin e dua shume sa nuk mund ti ndahem heehhe

Po ti?
Titulli: Re: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: kengaime ne 01-09-2007, 14:09:08
Une qe te dyja i perdori shuuume ralle, mbase ndonjehere me pomfrit

zambakun apo trendafilin?
Titulli: Re: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: Belinaa ne 01-09-2007, 14:47:39
Trendafilin
E pelqen me shume gjuhen frenge apo gjuhen angleze?
Titulli: Re: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: Englishbee ne 01-09-2007, 14:51:44
Gjuha Frenge, me pelqen, sepse ka nje butesi dhe rregull ne te folur, ashtu me duket mua dhe kam nje aresye per kete, sepse thone se Gjuha Frenge eshte gjuhe e zonjave!

E pin duhanin?! Nese po, cilat cigare i pelqen?!
Titulli: Re: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: Belinaa ne 01-09-2007, 15:15:17
Duhanin nuk e pi,nuk mund ta duroj as tymin e tij,me vie te vjell nga duhani keshtu qe "Mos pini duhan,hani molla".
Po ti e pi duhanin dhe nese po,cilat cigare i pelqen?!
Titulli: Re: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: Elegance ne 01-09-2007, 21:41:26
Une duhanin nuk e pi fare, keshtuqe s'pelqej asnje lloj cigareje. LOL Mollet i ha ama, shume biles (sidomos mollet jeshile). :)

Kackavalli apo Djathi i Bardhe?!
Titulli: Re: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: Englishbee ne 01-09-2007, 21:55:02
Te dyja i dua shume, nuk mund te bej dallim ne kete rast!!! ;)

Veture sportive apo veture normale?!
Titulli: Re: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: Elegance ne 02-09-2007, 07:31:40
Veture normale se ato sportivet jane me te mira vetem per ne Vere, normalen e ngas per kurdo. Persa i perket djathit dhe kackavallit mua me pelqejne shume te dyja. Se i bardhe, se i verdhe, se blu, vetem djathe te jete, se une per djathe shes shtepine moj Blete. :D LOL


Cizmet e gjata deri ne gju apo pak mbi gju, apo cizmet e mesme, qe vijne nja 1 pellembe apo 1 pellembe e gjysem nen gju?! ;)
Titulli: Re: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: Englishbee ne 02-09-2007, 11:18:09
Cizmet e gjatë nuk i preferoj aq shumë, përveç kur bën shumë ftohte, ato me mbajnë ngrohte ;)!
Ndërsa, ato te mesmet me nga 1 pellembe nën gju i dua me shumë sepse rrine shumë mirë me funde dhe fustane gjatë vjeshtes dhe dimrit!

Cilin muaj te vitit e ke për qejf me shumë?!
Titulli: Re: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: Belinaa ne 02-09-2007, 13:17:49
Korrikun ehhehe


Futboll apo Basketboll?
Titulli: Re: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: kengaime ne 02-09-2007, 14:27:03
Te dyja

Me biciklete apo kembe?
Titulli: Re: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: Englishbee ne 02-09-2007, 14:30:35
Me biciklete ;)!

Ullinj te zi apo te verdhe?!
Titulli: Re: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: kengaime ne 02-09-2007, 14:45:19
S'ka rendesi, vetem te jane ullinje  jarge:

buke te zeze apo te bardhe?
Titulli: Re: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: Englishbee ne 02-09-2007, 15:20:21
Buken e bardhe! ;)

Te pelqen noti apo lundrimi!?
Titulli: Re: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: kengaime ne 02-09-2007, 15:22:52
Notin e pelqej shume

ushqimi italian apo i yni?
Titulli: Re: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: Elegance ne 02-09-2007, 16:26:19
Te dyja me pelqejne, por nje cike me shume ushqimi Italian.

Sandwicet apo Hamburgerat?!
Titulli: Re: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: kengaime ne 02-09-2007, 16:29:56
Asnjeren se ha

Mot i nxehte apo i fresket te ju?
Titulli: Re: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: Elegance ne 02-09-2007, 16:31:18
Mot i ngrohte, me raste i nxehte dhe mbremjeve i fresket.

Preferoni mbremjet e fresketa apo te ngrohta?!
Titulli: Re: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: kengaime ne 02-09-2007, 16:32:21
Mbremjet e ngrohta

Ne kino apo ne teater?
Titulli: Re: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: Belinaa ne 02-09-2007, 16:35:09
Ne kino
Jeni nervoz/e apo i/e qete?
Titulli: Re: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: Elegance ne 02-09-2007, 16:35:56
Jam shume e qete.

Faqekuqe apo jo?!
Titulli: Re: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: kengaime ne 02-09-2007, 16:36:09
shume e qete

po ju?
Titulli: Re: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: Englishbee ne 02-09-2007, 17:33:21
Jam nervoze por edhe e qete, varet nga disponimi! Ne pergjithesi jam e qete!

Filmi apo drama!?
Titulli: Re: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: kengaime ne 02-09-2007, 17:37:21
nese kan tematike qe me pelqen mua, atehere te dyja


poezi apo proze?
Titulli: Re: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: Belinaa ne 02-09-2007, 17:59:57
proze


I pelqen floket e gjata apo te shkurtera?
Titulli: Re: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: kengaime ne 02-09-2007, 18:07:27
Vet i mbaj te gjata, por s'do të thotë qe s'i pëlqej te shkurtat


Vjeshta apo dimri?
Titulli: Re: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: Belinaa ne 02-09-2007, 18:23:57
Dimri

I ke ne qejf kepucet me taka te larte apo te ulet?
Titulli: Re: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: kengaime ne 03-09-2007, 09:47:30
Paj me te rehatshme jane ato me take te uleta, por me disa veshje duhen ato te lartat

Me mire ne pune tani apo ne shtrat? E kam fjalen pra per momentin qe une postoj  ;)
Titulli: Re: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: Englishbee ne 03-09-2007, 17:34:40
Me mire ne shtrat, edhe pse vec kam qene ne shtrat ne kohen e postimit tend :D ;)!!!

Ke deshire te te lag shiu apo ta kesh ombrellen me vete?!
Titulli: Re: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: Elegance ne 03-09-2007, 18:05:11
Te me lage shiu nese eshte shi i lehte dhe bie pak, nese eshte shi i madh dhe i rrembyeshem ama, preferoj umbrellen.

Me mira printet me pika (polka dots) apo me vija (stripped) per veshjet tuaja, goca?! Une preferoj me pika (polka dots). Shume femerore ashtu. :)
Titulli: Re: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: Englishbee ne 03-09-2007, 18:43:38
Ashtu i preferoj edhe une, ke te drejte shume femerore ashtu ;)!

Xhinset apo pantallonat nga stofi?!
Titulli: Re: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: Elegance ne 03-09-2007, 19:06:17
Me teper preferoj xhinset ama edhe pantallonat lluks apo me serioze si prej stofi, i preferoj.

Ju pelqen me shume ngjyra e bardhe apo e zeze?! Mua me pelqen e bardha, me teper.
Titulli: Re: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: Englishbee ne 03-09-2007, 19:26:49
Edhe mua me pelqen e bardhe shuuuuuuuuume, por edhe te zezen ama e dua sepse rrin mire ne trup kur i pershtat rrobat ;)!

Uje natyral apo mineral?!
Titulli: Re: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: Elegance ne 03-09-2007, 20:03:35
Uje natyral. ;)

Uje me gaz apo pa gaz?!
Titulli: Re: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: Englishbee ne 03-09-2007, 20:14:26
Uje pa gaz, nuk e dua ate me gaz, pervec nese nuk kam afer tjeter uje dhe jam shume e eshtuar ;)!!!

Te rrish zgjuar naten duke shikuar TV apo duke lexuar ndonje liber?!
Titulli: Re: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: Belinaa ne 03-09-2007, 21:45:50
Te dyjat

Ke deshire te kendosh kur lahesh apo jo?
Titulli: Re: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: Elegance ne 04-09-2007, 05:15:42
Jo, s'kam ndonje deshire te madhe te kendoj, kur lahem. ;)

Pyjet apo Lendinat?!
Titulli: Re: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: kengaime ne 04-09-2007, 13:52:34
pyjet


kitara apo piano?
Titulli: Re: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: SteriOtipi B ne 04-09-2007, 14:14:41
asnjera :P

Lart apo poshte?
Titulli: Re: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: kengaime ne 04-09-2007, 14:25:45
mvaret


saksofoni apo violina?  :D
Titulli: Re: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: Englishbee ne 04-09-2007, 14:31:07
Violina me pelqen me shume!

Te pelqen me shume te dhurosh dhurata apo te marresh?!
Titulli: Re: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: kengaime ne 04-09-2007, 14:34:15
M'pelqen kur marr, por edhe te dhurosh eshte ndjenje e mire


"Era dhe lisi" apo "kur pranvera vonohet"?
Titulli: Re: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: Elegance ne 04-09-2007, 16:03:45
"Ku Pranvera Vonohet".

Aleksander Gjoka apo Redon Makashi?! (Mua me pelqejne shume qe te dy dhe s'i ndaj dot. :))
Titulli: Re: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: Englishbee ne 04-09-2007, 17:33:16
Redon Makashi me pelqen me shume :)!

Syzet e diellit te erreta apo me ngjyre te celet!?
Titulli: Re: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: Elegance ne 05-09-2007, 05:51:02
Syzet e diellit me pelqejne zakonisht te erreta, jo edhe aq per nga modeli dhe stili, sesa per faktin qe e bejne punen me mire dhe une e kam shume problem diellin, personalisht.

Kapele me strehe prej kashte, apo kapele sportive, ne Vere?!
Titulli: Re: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: Englishbee ne 05-09-2007, 16:31:40
Kapele me strehe prej kashte e dua me shumë për vere, nuk jam edhe aq tip sportiv! :P

Xhakete te shkurte deri permbi bel apo te gjatë deri nën bel, për Vjeshte!?
Titulli: Re: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: Elegance ne 05-09-2007, 18:03:12
Me raste xhakete me te gjate, por zakonisht preferoj xhaketat e shkurtra deri tek beli apo nen bel per vjeshte.

Ngjyrat Bezhe, Kanelle, Ulli, Kafe per Vjeshte apo kombinimi i se Bardhes me te Zezen apo ngjyra e Qumeshtit, per ne Vjeshte?!
Titulli: Re: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: Englishbee ne 05-09-2007, 19:31:30
Sic eshte moti ne Vjeshte, i preferoj me shume ngjyrat bezhe, kanelle, ulli dhe kafe, sepse ngjyrat e celeta nuk jane per kete stine! ;)

Ke deshire t'i pastrosh dhembet apo t'i kruash me rremojse, pas ushqimit?!
Titulli: Re: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: Elegance ne 05-09-2007, 19:32:20
T'i kruaj dhe pastaj te pertyp cimcakez, mbas ushqimit. :)

Ju pelqejne me shume camcakezat apo mentet?!
Titulli: Re: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: Englishbee ne 05-09-2007, 22:01:36
Camcakezat i dua me shume, sidomos ato "Orbit" me shije dhe arome te shalqirit! ;)

Ushqimi italian apo meksikan?!
Titulli: Re: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: Elegance ne 06-09-2007, 07:59:10
Camcakezat i dua me shumë, sidomos ato "Orbit" me shije dhe arome te shalqirit! ;)

Ushqimi italian apo meksikan?!

WOW Fiks cimcakizet qe dua une me shume. E para une pelqej me shume Orbitet dhe e dyta vdes per shijen e shalqirit, sidomos ne cimcakize. Orbiti me shije shalqiri eshte i preferuari im gjithashtu, te betohem.


Pa diskutim qe ushqimi Italian. Meksikanin s'e dua hic pervend ndonje fajita dhe Margaritat qe jane te mira fare.


Gjimnastika e mengjesit apo fiskulture ne palester gjate dites?!
Titulli: Re: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: Englishbee ne 06-09-2007, 12:13:06
Heheheheehehe.. e sheh sa ngjajme ne te dyja, e dashur! ;) Edhe mua nuk me pelqen ushqimi meksikan, edhe pse ndoshta nuk kam pasur rastin ta shijoj ate te vertetin nga Meksika, por ne Prishtine vetem, ne nje restorant, ka qene dicka shume djeges per mua dhe nuk me kujtohet emri aspak LOL LOL LOL ;) Ai, Italian, me pelqen shume dhe vdes per "Lasagne Bologniese" yummy!!!

Gjimnastike e mengjesit per mua, sepse zgjohem me shpejt nga gjumi! ;)

Cili roman i Kadarese ju pelqen me shume dhe pse?!

Titulli: Re: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: Elegance ne 06-09-2007, 17:36:23
"Gjenerali i Ushtrise se Vdekur" eshte fenomenal. Nje pjese nga Letersia qe cdo njeriu do t'i sherbente ta lexonte.

Ilacet (si psh Aspirine, Tylenol, Motrine) apo Gjumi kur ju zene dhimbjet e kokes?!
Titulli: Re: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: Englishbee ne 07-09-2007, 00:07:56
Me shume ilacet, sepse gjumi nuk me ze kur kam dhimbje koke! :(

P.S. Sa mire qe paske dal ne kete foto e dashura Elegance, me pelqen shume shume shume :perqafim !

Sa femije keni deshire ti keni?!
Titulli: Re: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: Elegance ne 07-09-2007, 15:27:29
2 - Nje cun e nje goce. Po ju?!


P.S. Flmd per komplimentin e fotos, Bleta.   :perqafim
Titulli: Re: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: Englishbee ne 08-09-2007, 10:25:10
Edhe unë do të doja një çun dhe një goce, biles aq shumë jam e fiksuar pas kësaj dëshire, sa qe edhe emrat i kam gjetur dhe po i ruaj, derisa të vijë koha për t'ua vënë ;)!

Deshiron ten te mbyllet ne lekure pas banjos ne diell apo shumë te lehtë, mezi verehet!?
Titulli: Re: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: Elegance ne 08-09-2007, 15:01:07
Nuk e kuptoj pyetjen e dashur, me vjen keq. C'ke dashur te thuash?!  hmmmmm:

Nejse ja pyetja ime: Rrobat e banjos bikini (me dy pjese) apo kostum njesh (me nje pjese)?!
Titulli: Re: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: Englishbee ne 08-09-2007, 23:32:51
Rrobat e banjos i pelqej me shume me dy pjese!

P.S. Pyetja ime ndoshta ka qene e pakuptueshme sepse e kam shkruar me ngut dhe nuk e kam qartesuar teresisht! Me fal! Kam dashur te them, kur rrezitesh, si e do ngjyren e trupit d.m.th te mbyllet (kafe e zeze :P) apo ngjyre te celet, qe verehet fare pak?!

Kur del nga shtepia, del pa e vrare mendjen se mos ke lene dicka ne rryme apo kthehesh edhe nje here qe te sigurohesh!?
Titulli: Re: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: Elegance ne 09-09-2007, 05:48:35
Nxirjen nga dielli e preferoj te mesme, jo te zeze lugat, por aq qe te mos vihet re fare s'e dua.

Kur dal nga shtepia e nese shkoj psh thjesht per ne pune apo per nje kafe, zakonisht dal menjehere pa kontrolluar, pervecse kur hyj ne makine shof nese kam celularin me vete. LOL Ndersa kur shkoj diku me larg apo qe do te pakten nje ore me makine, kur shkoj te dal me ndonje shoqe apo shkoj me pushime, zakonisht kontrolloj veten edhe njehere mire e mire e zakonisht ngjitem ne shtepi te pakten edhe 1-2 here te tjera derisa iki per fare. LOL

Une po lej ketu te njejten pyetje si ti se me pelqeu shume, pergjigju ti kesaj pyetjes sate Bee. ;)
Titulli: Re: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: Englishbee ne 10-09-2007, 18:37:40
Edhe une ashtu si ti bej e dashur, nuk mund te dal nga shtepia vetem ashtu pa asnje merak, sidomos kur ne shtepi nuk le aske tjeter! I kontrolloj dhe i rikontrolloj te gjitha gjerat, sidomos ato elektronike dhe me rryme ;)!

Po ia le radhen dikujt tjeter per pyetjen e radhes! :pafshim
Titulli: Re: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: Elegance ne 10-09-2007, 20:19:27
Kafeja me krem edhe sheqer apo e zeze?!
Titulli: Re: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: Englishbee ne 11-09-2007, 17:58:38
Kafeja me krem me pelqen me shume, po edhe e zeza nganjehere eshte e mire, sa per nderrim te shijes ;)!

Leng frutash apo pije te gazuara?!
Titulli: Re: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: Elegance ne 11-09-2007, 20:56:35
Leng frutash. Pijet e gazuara s'i pij fare.

Fanta apo Santal?!
Titulli: Re: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: Belinaa ne 11-09-2007, 21:14:49
Fanta


Shoqeria e shkolles fillore me e mire apo ajo e te mesmes?
Titulli: Re: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: Elegance ne 11-09-2007, 21:32:40
Hmmmm, shume pyetje e veshtire.  Pytje shume te mire ke ngritur, Belina. Kam mbetur me afer me shoqerine e gjimnazit, sepse edhe u rrita me te ne kuptimin qe ne moshe adoleshente isha ne shkolle te mesme. Mgjth shoqja ime me e ngushte fare dhe me e vjetra i ka rrenjet qe nga klasa e pare. Fatmiresisht ate e kisha edhe ne tetevjecare, edhe ne gjimnaz ama. ;)
Titulli: Re: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: Elegance ne 11-09-2007, 21:33:48
Konservativ apo Liberal?!
Titulli: Re: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: Englishbee ne 13-09-2007, 18:21:49
Liberal, natyrisht, nuk mund ta duroj konzervatizmin aspak, edhe pse mund te kete edhe aty gjera pozitive! 

Ke deshire me shume te hash ne restorante te ndryshme apo te gatuash vete?!
Titulli: Re: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: kengaime ne 13-09-2007, 18:28:31
Vallain hic s'eshte keq kur ha te gatuar nga dikush tjeter


akullore te vaniles apo te cokolates?
Titulli: Re: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: Elegance ne 14-09-2007, 01:47:28
Per mua akullore vanilje, ndonjehere e shoqeruar pak me salce apo krem cokollate. ;)

Me mire nje caj i ftohte apo i ngrohte per ne Vjeshte?!
Titulli: Re: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: Justice ne 14-09-2007, 09:55:14
Caj i ftohte............b lero apo  aleksander gjoka.........
Titulli: Re: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: Englishbee ne 14-09-2007, 14:01:15
Nga te dy, prapeseprape do te zgjidhja Aleksander Gjoken sepse Blero ma shpif!!!

Kafe apo caj?!
Titulli: Re: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: kengaime ne 14-09-2007, 14:13:46
Tani per tani asnjeren, pasi po agjeroj, perndryshe i pij te dyja


Gjoka apo Makashi atehere?
Titulli: Re: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: dreamm ne 14-09-2007, 14:33:00
makashi...gjithmone me kujton bryan adams..nuk e di pse..


pop apo clasical??
Titulli: Re: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: Englishbee ne 14-09-2007, 15:48:23
Classic Music, eshte ajo qe e dua shume, sepse nuk i humbet vlerat asnjehere neper kohe! ;)

Te pelqen te flesh pasdite dhe pse?!
Titulli: Re: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: dreamm ne 14-09-2007, 17:22:57
jooo..sepse sme ze gjumi naten nese fle... 


te shkurtra apo te ngushta??(rroba e kam fjalen..)


Titulli: Re: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: Elegance ne 14-09-2007, 17:24:21
Jo edhe aq te ngushta, te shkurtra varet nga koha dhe moti. Preferoj rroba qe me rrine mire e rehatshem ne trup. ;)


E Hena apo e Diela dita qe preferoni ta kini pushim patjeter?! (Per mua jane te dyja: dy ditet ideale te pushimit njera pas tjetres keto do te ishin. ;))
Titulli: Re: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: Englishbee ne 15-09-2007, 17:56:13
Te Henen dua ta kem pushim me shume se te Dielen!

Kur degjoni muzike, e degjoni me volum te larte apo aq sa mund te te kenaq veshin, kuptohet edhe shpirtin!?
Titulli: Re: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: kengaime ne 15-09-2007, 17:58:12
Mvaret, edhe ashtu edhe ashtu

Gjilani apo Prizreni?  :P
Titulli: Re: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: Englishbee ne 15-09-2007, 18:05:33
Gjilani me pelqen sepse eshte qyteti im i lindjes, vendi ku une jetoj, vendi ku kam shkuar ne shkolle, per here te pare kam mesuar si te kaloj rrugen ne dritat e semaforit... dhe shume e shume gjera te tjera... qe nuk dua t'i permend ketu :P!!!
Por, Prizreni me pelqen sepse eshte qytet antik, ka bukuri natyrore, ka ndertesa arkitektonike, ka lumin e paster mes permes qytetit ( gje qe ta shpif ne Gjilan, sepse eshte shume i papaster :().

Pyetje shume e mire kengaime, te lumte!

Po e bej edhe une te njejten, po ty cili te pelqen me shume!?
Titulli: Re: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: kengaime ne 15-09-2007, 18:12:42
E dashur, me qene se edhe une e njoh Gjilanin si dhe Prizrenin mire, me duhet te zgjedh Prizrenin  :)

Gatuani vet apo gatuajne per ju?
Titulli: Re: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: Englishbee ne 15-09-2007, 19:31:51
Gatuajne per mua me shume, mami eshte gjithnje ne shtepi dhe ajo nuk me le mua dhe motren te prekim asgje ne kuzhine, sepse aty eshte mbreteria e saj ;)!

Te pelqen dreka me shume apo darka!?
Titulli: Re: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: shkenctari nr 1 ne 16-09-2007, 01:08:20
dreka me shume.


te pelqen me shume te ecesh ne kembe apo te ngasesh bicikleten ?????
Titulli: Re: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: Elegance ne 16-09-2007, 07:30:59
Bicikleten nuk e ngas. Detyrohem te ec atje ku eshte per te ecur. Ketej ku banojme ne, ngasim makinat kudo, ama atje ku me jepet mundesia te ec, ec qe cke me te dhe me pelqen shume.

Pershendetje Shkencetari, kisha kohe pa te pare. Urime per pyetjen gjithashtu. ;)

Cuna & Goca, preferoni me shume xhaketat luksoze apo ato sportive?!
Titulli: Re: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: Englishbee ne 16-09-2007, 11:56:27
Une preferoj te dyja, me pelqejne shume ato luksoze, kur pershtaten me fustana apo pantallona te modes se fundit! Por edhe ato sportive i dua shume sepse gjithnje ndihem shume rehat ne to! ;)

Supen e doni te pules apo krem te kepurdhave!?
Titulli: Re: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: kengaime ne 16-09-2007, 12:45:41
Te dyja llojet i pelqej

Harxhoni me shume per ushqim apo per rroba?
Titulli: Re: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: Belinaa ne 16-09-2007, 13:42:57
Paj nuk e di se nuk punoj vet,te gjitha parat qe hargjoj me vien nga dikush tjeter imadh qe me mban.


E degjoni me shume muziken rep apo rock?
Titulli: Re: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: kengaime ne 16-09-2007, 13:53:31
Me shume pelqej rock

trendafilin e bardhe apo te kuq?
Titulli: Re: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: Justice ne 16-09-2007, 16:02:46
trendafilin e kuq................ ........  kacurelse zeshkane........... .apo kacurelse e bardhe
Titulli: Re: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: Elegance ne 16-09-2007, 16:42:06
Kacurrelesja ka me lezet zeshkane per mendimin tim. ;)

Bjondet apo Brunet?!
Titulli: Re: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: Englishbee ne 16-09-2007, 16:48:26
Brunet me pelqejne me shume, nuk e di pse, por gjitnje me duket sikur rrezatojne bukuri natyrore ato! ;)
P.S. edhe mua me pelqen kacurrelesja zeshkane me shume, pasi qe edhe motren e kam ashtu! ;)

Ushqimi dietal apo ushqim me shume gjera qe nganjehere nuk te bejne mire per shendet?!
Titulli: Re: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: Belinaa ne 16-09-2007, 17:12:34
Hahahaha motren e ki llokum hahaha(hajgare)po nejse i kam ngja pak motres.

S'po di ma shume ha ushqim me gjera qe nganjehere nuk me bjene mire per shendet.

Keni ngrene dreke apo jo?
Titulli: Re: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: Capkenja ne 16-09-2007, 17:23:54
kam ngrene...

kepuce apo sandale ?
Titulli: Re: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: kengaime ne 16-09-2007, 17:43:55
qe te dyja llojet

i/e guximshem/shme apo jo?
Titulli: Re: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: Capkenja ne 16-09-2007, 17:45:42
po shume te pakten flas per veten..marr iniciative per cdo gje dhe nuk dorezohem kollaj

pranveren apo vjeshten ?
Titulli: Re: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: kengaime ne 16-09-2007, 17:56:15
pranveren


pesimiste apo optimiste?
Titulli: Re: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: Englishbee ne 16-09-2007, 23:47:59
Optimiste e kam natyren ;)

Keni frike nga terri apo jo?!
Titulli: Re: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: Elegance ne 17-09-2007, 04:55:51
Jo.

Jeni person mengjesi apo nate?!
Titulli: Re: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: kengaime ne 17-09-2007, 12:25:18
Me pelqen te rri naten vone e ne mengjes te fle me gjate, qe fatkeqesisht nuk kam gjithmone kete mundesi


volejboll apo basketboll?
Titulli: Re: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: Englishbee ne 17-09-2007, 14:10:36
I dua te dyja shume!!!

Si femije, cfare profesioni keni pasur deshire te keni kur te rriteni dhe pse?! ;)
Titulli: Re: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: kengaime ne 17-09-2007, 15:25:47
Kam dashur te behem mesuese, nuk e dij mire pse, por me ka pelqy gjithmone si profesion.

Pushimet ne bore apo ne det?
Titulli: Re: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: Elegance ne 17-09-2007, 19:17:32
Ne det. Deti eshte mbreti per mua.

Ju pelqen me shume Vjeshta apo Pranvera?! (Mua Vjeshta, sidomos ketu ku jam. Eshte vertet shume stine e bukur.)
Titulli: Re: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: Belinaa ne 17-09-2007, 19:26:28
Jo mua me pelqen me shume Pranveren me duket sikur me pranveren po fillon nje jete e re dhe me e bukur.

Kur bie shi deshironi te dilin jashte e te lageni apo te rrini brenda e ta shikoni nga dritarja?
Titulli: Re: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: Elegance ne 17-09-2007, 19:34:30
Varet nese eshte shi behari apo shi dimri. Nese eshte shi behari edhe me pelqen te rrij jashte ndonjehere, por zakonisht preferoj te rrij brenda e ta shikoj nga dritarja.

I hani me shume mollet apo dardhat?! (Une te parat edhe pse te dytat me pelqejne shume. ;))
Titulli: Re: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: Belinaa ne 17-09-2007, 19:46:36
Une i ha shume mollet e gjelbra dhe qe jane te tharta,kam ne oborr keso molle dhe tere veren vetem molle ha edhe nese jane te papjekura hehehe.

Ermal Fejzullah apo Sabri Fejzullahu?
Titulli: Re: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: Elegance ne 17-09-2007, 19:48:03
Edhe une vdes per mollet jeshile, e dashur Belinaa. Mbaroj per to, po te them.

Sa per ata kengetaret i pelqej shume qe te dy, po ndoshta Ermalin pak me shume. ;)

Tuna apo Leonora (Jakupi)?!
Titulli: Re: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: Belinaa ne 17-09-2007, 19:52:36
Tunaaaaa, e pelqej shume tekstin e  kengeve te saj.


Me shume do te deshiroje te jetoje aty ku je apo dikun tjeter?
Titulli: Re: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: Elegance ne 17-09-2007, 19:54:29
Ndoshta edhe diku tjeter, por behet fjale ne kontinentin Amerikan jo gjetke, pra mbase ne ndonje shtet tjeter.

Eshte Shqiperia apo Kosova me e bukur?!
Titulli: Re: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: Belinaa ne 17-09-2007, 20:29:40
Secila i ka bukurite e vecanta,por dihet me e bukur eshte Shqiperia.

Ju pelqen vetja apo jo?
Titulli: Re: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: Elegance ne 18-09-2007, 06:53:22
Zakonisht po, por jo ne kuptimin mendjemadh te fjales. Te pelqyerit e vetes ka te beje me vete-vleresimin tone dhe ata njerez qe kane self-esteem te ulet apo vete-vleresim zero, jane njerez shume te dobet dhe pa karakter. ;) Te pelqeu pergjigjia Blete?!

Vishni me shume te Bardhen apo te Zezen?! (Une i vesh mesatarisht njesoj te dyja, sipas sezonit me raste cik me shume te Bardhen, e me raste te tjera cik me shume te Zezen. ;))
Titulli: Re: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: Englishbee ne 18-09-2007, 17:22:01
Me pëlqeu jashtezakonisht shumë përgjigjja e dashur Witty ;), edhe une e kam te njëjtin mendim në lidhje me pëlqimin e vetevetes! Sa për shaka, për te rritur motivimin tim, unë çdo mëngjes kur shikohem ne pasqyrë, e kap veten për faqe dhe them " Honey, you are the best!" ;) :P

Ndërsa, sa për ngjyrat qe ke cekur, me ke mbytur fare, sepse janë dy ngjyrat te cilat i preferoj me se shumti ne garderoben time! E dua shumë te bardhen, sepse simbolizon pastërti, sinqeritet dhe ndershmeri, por nuk mund ta ndaj as te zezen, sepse paraqet elegancë ;), seriozitet dhe qëndrueshmëri! Ashtu i perceptoj unë ngjyrat ne rrobat qe i vesh!

Ju pëlqen me shumë te vishni gjithnjë fustane apo funde te shkurte (mini) apo edhe nganjëherë te bëni kombinime edhe me ndonjë te gjatë?!
Titulli: Re: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: Elegance ne 18-09-2007, 22:00:25
Me pelqejne dhe i vesh me teper fustanet dhe fundet e shkurtra por ama ngandonjehere me pelqen te varioj e te vesh edhe te gjatat. ;)

Ju pelqen me shume nje serial i perjavshem apo nje tip emisioni si psh loje apo konkurs i perjavshem?!
Titulli: Re: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: Englishbee ne 19-09-2007, 17:02:45
Me shume me pelqen loja apo konkursi i perjavshem, sepse serialin dua ta shoh cdo dite! ;)

Telefoni celular apo ai fiks!?
Titulli: Re: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: Elegance ne 19-09-2007, 17:03:56
Celular. ;)

Ju pelqen te kendoni ne dush apo te degjoni muzike ne dush?!
Titulli: Re: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: dreamm ne 19-09-2007, 22:57:33
omg...kjo eshte dobesia ime e vertete...te degjuarit muzike kur bej dush  (ves i keq imi)..

pelqeni shetitjet naten apo diten??
Titulli: Re: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: Englishbee ne 20-09-2007, 13:07:28
Shetitjet ne pergjithesi me pelqejne shume! Gjate dites kur eshte nje mot i mire dhe me nje fllad te lehte, por edhe gjate nates, sepse ka me shume qetesi dhe sidomos kur e ke dike te dashur afer... ;)

Cfare pelqeni me shume ftonjt apo kumbullat?!
Titulli: Re: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: dreamm ne 20-09-2007, 13:34:02
ftonjte i kam sh sh qef..... :) 

cokollata apo lule???? ;)
Titulli: Re: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: Elegance ne 20-09-2007, 18:17:36
omg...kjo është dobësia ime e vërtetë...te degjuarit muzikë kur bëj dush  (ves i keq imi)..

pelqeni shetitjet naten apo ditën??


Ky është një "ves" i imi gjithashtu. Vdes te degjoj muzike kur lahem ne dush dhe gati gjithmone e bej, sidomos kur hyj ne sush me vale te gjata. LOL

Sa për shetitjet me pëlqejnë me shumë gjatë ditës me thënë te drejtën, mes drites se diellit, ajrit te pastër, pemeve, ne vende me njerëz, nëpër parqe, etj.

Dhe për t'ju pergjigjur pyetjes tënde me poshtë, dreamm: Pelqej me shumë Lulet te m'i japin si dhurate. Ose me mirë akoma lule me ndonjë kuti bonbonesh me cokollate apo me ndonjë kuti nga Godiva. Pyetja me pëlqen dhe po e le edhe për atë qe poston pas meje "Ju Pelqejne me shumë Cokollatat apo Lulet?!"
Titulli: Re: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: CrYsTaL TeaRs ne 20-09-2007, 20:13:05
Lulet... cokollatat te shnoshin   :DCfare ngjyre i keni lesht... floket dua t'them..  :P
Titulli: Re: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: Elegance ne 20-09-2007, 20:37:30
Te zeza dhe me pak fije kafe te erreta, ashtu sic me ka lindur nena natyre. :) Tek tuk kam edhe ndonje fije gri, po nejse brune lesh-zeze kam lindur. :D

Ju pelqejne me shume fluturat apo pashket per nga bukuria?!
Titulli: Re: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: Englishbee ne 21-09-2007, 19:48:55
Fluturat me pelqejne me shume!

Ju pelqen me shume hena e plote apo ajo 15-she?!
Titulli: Re: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: Elegance ne 21-09-2007, 19:51:17
Hena e plote apo cerekshe (kete do te thuash me 15ce)?! Jane shume te bukura te dyja. Hena e plote ka me teper vezullim dhe duket si zonje, por ajo tjetra cerekshe ka bukurine e saj gjithashtu, me pelqen forma si draper dhe duket shume capkene.

Vitaminat apo Frutat?!P.S. Te perq e dashura, bukuroshja Blete. <3
Titulli: Re: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: Englishbee ne 21-09-2007, 20:03:07
E po kur eshte fjala te vitaminat, ku tjeter mund t'i gjesh ato pervec se ne fruta? ;) I dua shume te gjitha llojet e frutave, nuk mund te bej dallime edhe aq shume, sepse per cdo sezone frutat me pelqejne!

P.S. po per cerekshen e pata fjalen, sepse ne ketu i themi hena 15-she per shkak se mbaron ne 15 diteshin e muajit te jete cerekshe! ;)
Pershendetje te perzemrta edhe per ty e dashura Elegance ;) :perqafim
Titulli: Re: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: Elegance ne 21-09-2007, 20:13:54
Pershendetje edhe ty.

Meqe harrove pyetjen  :-[ po pyes edhe une prape...?? :P

Dragojt apo Gjarperinjte?!
Titulli: Re: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: Englishbee ne 21-09-2007, 20:42:32
Te falemnderit per pyetjen e veshtire :P, por nuk e di pse e paskam harruar timen une :O!
Nejse, te them dragojt, nuk mundem sepse nuk me pelqejne dhe aq, por te them gjarperinjte as keta nuk me pelqejne!!! Por po kthehem me mire tek dragojt, sepse ata te pakten kane dicka mistike dhe paraqesin nje force te madhe per mua!

Trendafili apo Manushaqeja!?
Titulli: Re: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: Elegance ne 21-09-2007, 21:10:26
Trendafili edhe pse Manushaqet jane shume te bukura gjithashtu, sidomos per Pranvere.

Vera apo Pranvera?!
Titulli: Re: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: dreamm ne 21-09-2007, 21:36:29
vera...(sepse kemi rast te ekspozojme nje cike vetenn  LOL LOLpushimet ne pyll apo ne det???
Titulli: Re: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: Elegance ne 22-09-2007, 07:59:40
Ne det moj ne det. :D

Sa per ate zbulimin e trupit moj cupe, edhe ne Pranvere zbulohet njeriu per ate pune. Ke te drejte ama, jo sa ne Vere. ;)

Rrefimet apo Perrallat?!
Titulli: Re: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: Justice ne 22-09-2007, 18:58:27
perrallat.......... ... :perqafim.....princi yt i kalter don qe te jete:..zeshkan me sy jeshil..apo...bjond me sy bojqiell.... hmmmmm:.......
Titulli: Re: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: Englishbee ne 22-09-2007, 20:13:12
Me sy jeshil dhe zeshkan, ashtu disi edhe eshte zemra ime ;), por vetem se jo edhe aq sy jeshil, paksa me ngjyre hiri te perzier!

Skijimin apo notin si rekreacion?!
Titulli: Re: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: Elegance ne 22-09-2007, 21:19:02
Nuk kam skijuar ndonjehere me thene re drejten. Kam shuuuuuume deshire ta mesoj ama dhe te skijoj. Ka besim se do me pelqeje. Ishalla e mesoj kete Dimer, kismet. Edhe noti me pelqen ama, notoj nga oak, lodhem kollaj, por prape notoj e me pelqen.

Ju pelqen te vishni me shume ngjyren gurkali apo terkuazin, ne Vere?!
Titulli: Re: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: Justice ne 23-09-2007, 09:36:18
ngjyren gurekali........... .  franca apo..... gjermania
Titulli: Re: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: kengaime ne 23-09-2007, 12:51:41
Hmmmm hajt te them Gjermania, pasi ketu jetoj


Venedik apo Paris?
Titulli: Re: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: dreamm ne 23-09-2007, 13:20:37
Paris..qyteti i te dashuruarve..  ;)


muzike apo lexim?? hmmmmm:
Titulli: Re: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: Elegance ne 23-09-2007, 16:40:00
Te dyja me pelqejne, nganjehere muzika e nganjehere leximi me shume?!

Novelat apo Poezite?!
Titulli: Re: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: dreamm ne 23-09-2007, 21:09:18
..poezite...me duken me te natyrshme..me me ndjenje..me te kapshme..me te kuptueshme...me..(une)..


udhetimet me tren apo me avion...
Titulli: Re: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: Elegance ne 24-09-2007, 01:31:12
Udhetimet me avion. Ahhh trenin s'e kam shume qejf, me lodh edhe me shume se avioni biles, dhe me raste me ze (Car-Sick. :()

Karafili i Kuq apo Trendafili i Bardhe?!
Titulli: Re: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: CrYsTaL TeaRs ne 24-09-2007, 04:25:32
Trendafili i bardhe


Fikus apo Shqiponje?  :D
Titulli: Re: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: Elegance ne 24-09-2007, 04:50:15
Shqiponje. Me pelqen me shume, eshte peme shume e bukur. Wow c'pyetje qe kishe bere Kristaline, nga te ra ndermend kjo lule/peme?! :D

Rovena Stefa apo Rovena Dilo?! (mua - Diloja me pelqen me shume.)
Titulli: Re: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: Englishbee ne 24-09-2007, 23:39:19
Edhe mua Rovena me pelqen shume Elegance, ndersa Stefa nuk me pelqen aspak, nuk ka stil te te kenduarit, te te veshurit, te shminkimit...

Buzekuqi i thare apo ai i lengshem!?
Titulli: Re: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: dreamm ne 25-09-2007, 00:02:27
i lengshemm...te tregon buzet tamam si qershi,yammm


floket te mbledhur  apo te leshuar??
Titulli: Re: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: Elegance ne 25-09-2007, 05:37:08
Varet nga rasti. Kur dal (atehere kur i kam floket e gjata) zakonisht i mbaj vetem te leshuar, rralle ama bej ndonje bisht te vogel shume elegant edhe fin, qe rri poshte tek napa e qafes. Ne pune ama, ne shumicen e rasteve (perseri kur e kam flokun e gjate) e mbaj te mbledhur siper si ne nje shinjon Francez ose bisht.

Ju pelqejne me shume supat apo sallatat?! [Une i pelqej shuuuuuume te dyja dhe s'i ndaj nga dieta ime. :)]
Titulli: Re: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: Englishbee ne 25-09-2007, 16:56:10
Me pelqejne me shume supat!

Lakror me spinaq apo me djath?!
( Sot kam ngrene per dreke lakror me spinaq e dua shume per ate ;))
Titulli: Re: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: Elegance ne 26-09-2007, 06:33:00
Me pelqejne shume qe te dyja, por me shume lakrori me spinaq, aq me shume qe mami im ate e ben me spinaq, veze dhe djathe bashke. Eshte per te lepire gishtat.

Me mire ballkoni apo veranda?!
Titulli: Re: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: kengaime ne 27-09-2007, 19:13:07
Qe te dyja

prilli apo gushti?
Titulli: Re: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: Elegance ne 27-09-2007, 21:52:41
Gushti, se dua te gezoj ditet e fundit te Veres, netet akoma te nxehta, plazhin, etj.

Vapa e madhe dhe e thate apo vapa e madhe dhe zagushi?!
Titulli: Re: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: Englishbee ne 28-09-2007, 13:49:51
Vapa e madhe dhe e thate, sepse zagushine nuk mund ta duroj!

Keni deshire te lexoni para se te flini apo e beni gjate dites me shume?!
Titulli: Re: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: kengaime ne 28-09-2007, 17:21:21
Para se te fle lexoj, vetem atehere kur s'me merr gjumi.

E bej shpesh kete pytje: sot apo neser?
Titulli: Re: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: Elegance ne 28-09-2007, 20:10:53
SOT! Gjithmone Sot! ;)

Perdet apo Grillat?!
Titulli: Re: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: CrYsTaL TeaRs ne 29-09-2007, 02:27:42
i preferoj te dyja bashke.. por nq do zgjidhja 1 do ishin perdet, se vetem me grila duket shpija lakuriq  ;)

per ne dysheme, preferoni tapet apo karpet?


Titulli: Re: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: Elegance ne 29-09-2007, 05:57:18
Tapet se ai hiqet dhe vihet kollaj si te duash. Une e kam tere shtepine te shtruar me karpet ne fakt, por atje ku dua ve udha te vogla dhe tapete. ;)

Degjoni me shume Muzike ne Radio apo ne Internet?!
Titulli: Re: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: CrYsTaL TeaRs ne 29-09-2007, 06:11:58
ne Internet

Pini me shume uje apo lengje?
Titulli: Re: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: Elegance ne 29-09-2007, 07:05:29
Ujin e kam numer nje, ama lengjet i kam nje dysh shume te afert me ujin. :) :d

Coca Cola apo Pepsi Cola (dhe pse)?!
Titulli: Re: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: kengaime ne 29-09-2007, 13:45:21
Mbase me shume pelqej Cola. Pse?? Se ashtu kam qejf  :P

futboll femrash apo meshkujsh?
Titulli: Re: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: Elegance ne 29-09-2007, 16:57:03
Futboll Meshkujsh se pergjithesisht e luajne lojen me mire dhe mendoj se eshte sport qe u shkon meshkujve me shume. :P

Kesulekuqja apo Borebardha?! :D
Titulli: Re: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: Englishbee ne 02-10-2007, 00:38:51
Borebardha ;)!

Te pelqen te degjosh perralla apo te tregosh?!
Titulli: Re: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: kengaime ne 02-10-2007, 00:56:54
T'i lexoj  :P

antika apo modernja?
Titulli: Re: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: Elegance ne 02-10-2007, 06:22:38
Ne pergjithesi pelqej me shume modernen, pervec nese behet fjale per arkitekture, ndertesa, muzeume apo kisha e xhami - ne keto raste preferoj antiken. Ne Art me pelqen ama si antikja dhe modernja, me mire akoma nje kombinim i te dyjave. (Pyetje e mire, Kengaime. ;))

Me mire nje kofshe sot, apo nje pule mot?! :P
Titulli: Re: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: Englishbee ne 04-10-2007, 12:46:41
Per mua me mire nje kofsh sot se nje pule mot ;)

Ujin e gazuar e doni apo ate te thjeshtin?!
Titulli: Re: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: Elegance ne 04-10-2007, 18:05:28
Ujin e thjeshte per mua.

Limonade e zakonshme apo me shije frutash brenda?!
Titulli: Re: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: Belinaa ne 04-10-2007, 19:30:06
Me shije frutash brenda

Nenen apo babane?
Titulli: Re: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: Elegance ne 04-10-2007, 19:34:40
Te Dy, megjithate gjithmone Nena ze nje cike vend si me te vecante s'gabohem besoj. ;)

Floket deri tek supet apo nje cike me poshte sesa supet?!
Titulli: Re: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: Belinaa ne 04-10-2007, 19:39:22
Tani i kam deri te supet,sepse i kam prere

E do me shume flijen apo piten?
Titulli: Re: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: Elegance ne 04-10-2007, 19:47:07
As s'e kam idenë secf është flija. Pitat me pëlqejnë ama. ;)

Pasioni apo Dashuria (ne seks) duhen me shume?!
Titulli: Re: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: kengaime ne 04-10-2007, 20:14:47
Te dyja

Frutat e detit apo mish qengji?
Titulli: Re: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: Elegance ne 04-10-2007, 20:41:17
Hmmm, e ha aq shume mishin sa: si te jete qingji, lope, pule, etj. Ama nese do zgjidhja midis mishit te qengjit dhe frutave te detit, do te zgjidhja keto te fundit. ;)

Pasta/Makaronat me Salce te Kuqe Domateje apo me Salce te Bardhe Kremi/Djathi?!
Titulli: Re: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: kengaime ne 04-10-2007, 21:01:51
Te gjitha llojet e pastava i pelqej.

gjumashe apo jo?
Titulli: Re: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: Elegance ne 04-10-2007, 21:38:30
Qekur kam mbaruar shkollen (prej afro nje viti) jam bere cike gjumashe s'e mohoj. LOL

Matematika apo Fizika?!
Titulli: Re: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: Belinaa ne 04-10-2007, 22:35:59
Asnjeren

Studion apo punon?
Titulli: Re: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: Elegance ne 04-10-2007, 22:51:23
Per momentin punoj (pune full-time). ;)

Po ti?!
Titulli: Re: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: Englishbee ne 05-10-2007, 12:20:20
Elegance nje shpjegim per "fline", me siguri se nuk e ke degjuar asnjehere deri me tani pasi eshte specialitet i Kosoves kryekeput! Eshte shume e shijshme, behet nga brumi i lagur ose "qullë" si i themi ne ketej, pastaj pergaditet zjarri (preferohet te jete jashte ne natyre sepse menyra se si pergatitet flija e kerkon me shume natyren), perdoret nje si kapak i rrumbullaket te cilin ne e quajme "saç", aty mbi te vihet prushi i zjarrit, dhe nen saçin vihet tepsia ku ti duhet me nje luge te marresh qullin dhe ta radhisesh ne tepsi! Flija kerkon shume kohe dhe mund por ia vlen sepse ne fund i lepin gishtat aq e mire dhe e shijshme qe behet ;)! Sherbehet me kos, por edhe gjate pergatitjes, poashtu perdoret kosi dhe gjalpi!
Tani t'i pergjigjem pyetjes tende: ;)
Une i kam kryer studimet, tani punoj edhe une full time!

Bardhe e Zi ose laramani ne rroba solemne!?
Titulli: Re: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: Elegance ne 05-10-2007, 18:39:37
Rrobat solemne s'eshte e thene t'i kem bardh-e-zi ose thjesht te bardha apo te zeza, por as laraman s'me pelqen. Thjesht te jete nje ngjyre solide ose nje ngjyre dominuese. Ajo ngjyre mund te jete e zeze, blu, e kuqe, kafe, e bardhe, pak rendesi ka - varet nga koha, moti, vendi dhe okazioni apo evinimenti. ;)

Ju pelqejne me shume Qente apo Macet Shtepiake?!


P.S. Faleminderit per pergjigjen ndaj "flijes" Englishbee. Me shume durim dhe fill e per pe e kishe pershkruajtur. E kuptova shume mire sec eshte dhe do kisha shume deshire ta provoja nje dite. ;) TE UROJ NJE WEEKEND TE MBARE, E DASHUR (DHE HENGSH SA ME SHUME FLIJ!! :D)  :perqafim
Titulli: Re: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: Belinaa ne 05-10-2007, 20:08:26
I dua qente shumeeeee dhe i dua te vegjel ashtu sapo kane lindur.

Po ju?
Titulli: Re: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: Elegance ne 05-10-2007, 21:52:27
Edhe une preferoj qente shtepiake nga macet. Me pelqejne edhe mua shuuuuuuuuuume qente e vogel ose qenushet dhe kemi nje te tille ne familje. eshte kaq i mire, i zgjuar dhe i bukur, sa. ;)

Po e mbaj te njejten pyetje: Preferoni Qente apo Macet/Macoket dhe pse?!
Titulli: Re: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: Englishbee ne 11-10-2007, 13:13:54
I preferoj qente me shume sepse jane kafshe qe i dua shume!

Per festa keni deshire te rrini ne shtepi apo te dilni per vizite diku?!
Titulli: Re: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: kengaime ne 11-10-2007, 18:31:30
Me pelqen edhe kur kam mundesine t'i vizitoj njerezit e afert

Onufri, ka qene beratas apo himariot?
Titulli: Re: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: Elegance ne 11-10-2007, 23:07:20
Dua te them Berates por s'jam e sigurte.

Jeni me origjine nga Jugu apo Veriu?!
Titulli: Re: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: Englishbee ne 23-10-2007, 12:51:35
Jam nga Veriu ;)

Merdhini shume apo keni organizem qe i perballon te ftohtit!?
Titulli: Re: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: dreamm ne 23-10-2007, 15:08:05
merdhij shume..edhe ne vere bile...e habitshme pse...

e guximshme apo jo??
Titulli: Re: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: kengaime ne 23-10-2007, 21:59:39
jo cdohere

pemet apo perimet?
Titulli: Re: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: Brentiani ne 23-10-2007, 23:18:31
perimet
trangujt apo domatet  :D
Titulli: Re: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: Elegance ne 24-10-2007, 06:05:47
Vdes shuuuuuuuume per te dyja, megjithate me duket se pak me shume preferoj trangujt. Po ju: Kastravecat (trangujt) apo domatet?!
Titulli: Re: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: Brentiani ne 25-10-2007, 09:45:26
pjeshket  :D

dolce gabbana apo little big?
Titulli: Re: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: Englishbee ne 25-10-2007, 12:56:26
Little big... vdes per kete marke, me pelqen pa mase shume stili i xhinseve qe e kane nje vije qe mua me ben te ndihem shume mire kur i vesh!!! ;)

Kafe e zeze apo me qumesht?!
Titulli: Re: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: Brentiani ne 25-10-2007, 15:26:18
me qumesht gjithsesi

po ti?
Titulli: Re: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: Englishbee ne 25-10-2007, 15:30:47
Edhe une e dua shume me qumesht, por nganjehere, kur me behet "teper" dhe organizmi ka nevoje per nje ndryshim e pi edhe kafen e zeze, po mendoj NesCaffe ;)!

Keni deshire te keni veture apo motociklete!?
Titulli: Re: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: Brentiani ne 25-10-2007, 15:46:26
te dyja, ne fakt makinat me shume
me pelqejne ato makina qe jane sportive te shpejta edhepse ketu nuk ka rruge per te ngare me shpejtesi te larte ..

e ti?  :D
Titulli: Re: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: Englishbee ne 28-10-2007, 00:36:52
Mua me pelqen me shume makina, motocikleten nuk e dua aspak :P!

Ju pelqen me shume ta lexoni ndonje storie, apo te shikoni ate storie te ekranizuar!?
Titulli: Re: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: Elegance ne 28-10-2007, 16:36:08
Zakonisht librat apo historite (e shkruajtura) kur kthen ne filma nuk kane ate bukurine apo madheshtine e librit, pasi s'mund te jene ne film as te gjitha detajet qe ka libri. Por ka raste ama qe nje liber realizohet ne nje film te shkelqyer qe te mban atje (perpara ekranit apo kinemase) dhe mezi pret cdo mocion te mos te te shpetoje asnje gje, sidomos kur ka shume gjera aktivfe filmi. Si ne rastin e Trilogjise se Bourne qe u kthye ne tre filma te mrekullueshem "Bourne Identity/Supremacy & Ultimatium". Mua me pelqejne shume librat, edhe pse s'kam shume kohe per to, keto dy vitet e fundit. Ama edhe filmat me pelqejne shume. Tai varet se c'fare historish kthehen ne filma. Nese filmi eshte i bukur s'ka rendesi nese ka ardhur prej nje libri (ajo histori) apo jo. Dhe nese nje liber eshte i bukur, ai vertet te terheq dhe eshte nje page-turner.

E Zgjata shume pergjigjen po nejse... pyetja ime:

Byzylyket apo Unazat ju pelqejne me shume?!
Titulli: Re: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: Englishbee ne 29-10-2007, 23:06:21
Byzylyket me pelqejne me shume ;)

Nga llojet e muzikes, cilat ju pelqen me shume dhe pse!?
Titulli: Re: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: Brentiani ne 30-10-2007, 10:50:26
shqip, ngase eshte shqipe  :D

preferoni te dilni ne treg apo shoping online (ngase eshte e mundur tani kjo)  hmmmmm:
Titulli: Re: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: Elegance ne 30-10-2007, 16:01:01
Me pelqen te dal shopping, jo ta bej online. Eshte me qejf ashtu, i shikon dhe i shijon me shume gjerat qe blen, etj.

E pini me shume birren apo veren?!
Titulli: Re: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: Englishbee ne 31-10-2007, 01:01:19
Birra ma shpif :S, ndersa veren e kuqe e dua pa mase dhe eshte e vetmja pije alkoolike qe e preferoj ta perdor!

Ju pelqen me shume larja ne pishine apo ne det te hapur?!
Titulli: Re: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: Brentiani ne 31-10-2007, 10:37:05
ne det, por ja qe ketu s'kemi nje dhe doemos duhet zgjedhur pishinat

c'fare preferoni me shume per nje mengjes:
margarine apo marmellate (me buke)?
Titulli: Re: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: Elegance ne 31-10-2007, 14:51:01
Buka me pelqen me shume me marmallate dhe margarine bashke, ose me mire akoma recel me margarine. ;)

Buka e thekur apo jo?!
Titulli: Re: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: Englishbee ne 01-11-2007, 17:55:09
E dua edhe te thekur edhe jo te thekur!

Akullorja apo torta?!
Titulli: Re: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: Belinaa ne 01-11-2007, 19:48:27
hmmmmm te dyja por tani me shume torta

po ti?
Titulli: Re: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: Elegance ne 01-11-2007, 20:41:34
Une parapelqej akulloren. Megjithate edhe tortat i pelqej ndonjehere, megjithese varet nga torta.

Bananet apo Mollet?!
Titulli: Re: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: Englishbee ne 01-11-2007, 23:56:22
Mollet!

Pazaret i ben vet apo ke deshire te kesh shoqeri!?
Titulli: Re: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: Elegance ne 02-11-2007, 07:24:25
Pazaret i bej vete zakonisht, si per rroba (te miat), per tim shoq, per dhurata, e madje edhe shopping per shtepi, si pershembull kur blej ushqimet ne super-market. Hallakatem me shume me te tjere e me raste s'mbaroj pune fare. Vete kam borxh te prish leket e dynjase ne fare pak kohe, dhe nga ana tjeter t'i blej gjitha gjerat per te cilat shkoj ne dyqan se i gje/zgjedh kollaj vete.

Po ju, ju pelqeni t'i beni vete apo me te tjere, pazaret?!
Titulli: Re: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: Englishbee ne 02-11-2007, 15:39:11
Mua me pelqen edhe ashtu edhe keshtu! Dmth, pelqej te bej shopping vete, ngase ne te shumten e rasteve e di se cka me duhet, por nganjehere kam nevoje per shoqerim sepse ndodh qe nuk mund te vendos vete dhe me duhet edhe mendimi i dikujt tjeter per nje rrobe se si me rri e gjera si keto! ;)

Udhetimin e pelqeni me autobus/ veture, apo me aeroplan me shume!?
Titulli: Re: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: Elegance ne 02-11-2007, 19:02:06
Nëse vendi s'është shumë larg dhe rruga është e shkurter, do e preferoja me autobus/veture se kështu shikoja edhe pak vendin e kthehej ne një aventure/ekskursion me vete. Për shembull ne disa shtete te afërta te Amerikes, sikurse ne Kanada shpesh-here kam shkuar vete me makinen time. ;)Por ne përgjithësi preferoj rrugët me avion sepse janë mjaft me te shpejta. S'më pëlqen vetëm kur nderroj kontinentin e jam me avion, sepse zakonisht rruga për ne Evrope është shumë e gjatë dhe e lodhshme, te mundon shuuuuuuuuume.

Po ju pelqeni me shume udhetimin me makine apo me avion?!
Titulli: Re: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: *ZaNa* ne 03-11-2007, 02:31:14
Makine :)

Po ju pelqeni naten apo diten ??
Titulli: Re: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: Elegance ne 03-11-2007, 11:25:10
Pelqej diten me shume, por edhe naten e dua. Jam ne fakt - me shume - zog nate, sesa zog mengjesi. :d

Kafen e doni puro te zeze apo me krem apo qumesht dhe sheqer?!
Titulli: Re: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: *ZaNa* ne 03-11-2007, 14:08:59
Me krem dhe sheqer e dua :)

Ju pelqen me shume Kosova apo Shqiperia ??
Titulli: Re: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: Buzeqeshja ne 03-11-2007, 15:35:52
asnjera

Parisin apo Romen
Titulli: Re: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: Englishbee ne 03-11-2007, 17:53:03
Asnjeren, e dua me shume vendin tim, aty ku kam lindur, aty ku jetoj dhe aty ku i kam mesuar gjerat e para te jetes! C'me duhet Parisi apo Roma kur nuk jane te mijat, nuk perkojne me kulturen time, me vendin tim.... etj etj etj!
Po ju?!
Titulli: Re: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: CrYsTaL TeaRs ne 03-11-2007, 23:20:41
S'kam qen ne asnjeren, por po zgjedh Parisin meqe njihet si vend romantik dhe gjuha me pelqen me shume se Italishtja  ;)


Ftohte apo Nxehte?
Titulli: Re: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: Englishbee ne 03-11-2007, 23:25:06
Nxehte!!! Kaq shume me mungon vera, qysh tash ka filluar te me mungoje, e ende nuk kemi hyre ne dimer :O!

Po ju?!
Titulli: Re: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: CrYsTaL TeaRs ne 03-11-2007, 23:29:52
Nxehte se tani po ngrije nga ftohti....


kompjuter apo laptop?


Titulli: Re: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: Englishbee ne 03-11-2007, 23:44:48
Laptop! Eh sikur ta kisha nje tani, sa mire do te ishte, sepse po me dhemb shpina ne karrige ulur... ;)

Fjalekryqe apo rebuse?!
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: Elegance ne 04-11-2007, 07:57:34
Asnje. Po ju, Fjalekryqet apo Robuset?!
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: Englishbee ne 04-11-2007, 13:01:14
Fjalekryqet i kam hobi, me pelqejne shume, ngase nga aty kam mesuar shume fjale te reja dhe interesante dhe e kam zgjeruar fjalorin tim! ;)

Darke romantike me qirinj apo piknik ne natyre?!
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: Elegance ne 04-11-2007, 16:49:18


Darke romantike me qirinj apo piknik ne natyre?!

Qe te dyja jane shume romantike dhe kane specialitetin e tyre (special occassion) por une ne pergjithesi do te preferoja darken romantike me qirinj, sidomos nese behet ne shtepi, akoma edhe me e bukur dhe e personalizuar se sa ne nje restorant ku gjerat i pergatisin te tjere. ;) Po Ju?!
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: Brentiani ne 04-11-2007, 21:41:21
darke romantike ne ndonje restaurant por edhe ne shtepi buze liqeni


preferoni te keni banesen apo shtepine tuaj?
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: Englishbee ne 04-11-2007, 22:26:39
Shtepine time, me pelqen te kem oborr me peme dhe gjelberim! ;)

Po ju?!
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: Elegance ne 06-11-2007, 07:15:31
Sigurisht qe shtepine time, per shume arsye perfshire ato qe the ti Bleta (dukesh shume bukuroshe tek avatari i ri, meqe ra fjala, si kukull MASHALLAH!!)

Preferoni me mire nje gote Reisling apo Chardonnay (jane qe te dyja Verera te Bardha)?! Une po pi nje Riesling tani meqe ra fjala. ;)
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: Englishbee ne 07-11-2007, 19:00:11
Sigurisht qe shtepine time, për shumë arsye përfshirë ato qe the ti Bleta (dukesh shumë bukuroshe tek avatari i ri, meqë ra fjala, si kukull MASHALLAH!!)

Preferoni me mirë një gote Reisling apo Chardonnay (janë qe te dyja Verera te Bardha)?! Unë po pi një Riesling tani meqë ra fjala. ;)
Te falemnderit per komplimentet e dashur shoqe Elegance :perqafim!

Veren e bardhe nuk e pi, ndersa veren e kuqe e kam merak shume ;), ndersa sa i perket pyetjes, meqe i ke cekur emrat, Chardonnay me duket sipas emrit te jete me e mire, edhe pse nuk e kam provuar ndonjehere!

Po ju?!
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: Elegance ne 09-11-2007, 22:28:59
Nga ato te dyja qe permenda, une pelqej Chardonnay. ;)
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: Justice ne 11-11-2007, 09:17:27
Rihana..apo.....jen nifer lopez
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: Elegance ne 11-11-2007, 17:27:39
Me pelqen shume muzika e te dyjave, ndersa si bukuri Rihanna patjeter.

Rihanna apo Kat De Luna, kush kendon me bukur?!
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: star1korca ne 20-12-2007, 22:49:18
Rihannado buke me sheqer dhe me vaj apo me sheqer dhe me uje zgjidh shpejt hahhaha :P
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: dreamm ne 13-01-2008, 12:43:04
asnjeren... :S

qetesi apo rremuje?? :D
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: rinushi ne 31-01-2008, 15:38:20
rremuj                                                                                                                                                                          budallicen     apo   te menqmen
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: *ZaNa* ne 21-02-2008, 14:00:00
Qetesi :)


Forum or MSN ?
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: CrYsTaL TeaRs ne 21-02-2008, 18:09:45
Nje fare kohe ka pas qen MSN po tani me është mërzit.. lol
kshu qe Forum me mirë


cimcakiz apo karamele ?
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: *ZaNa* ne 21-02-2008, 18:28:56
Ben dyjat :D


Dredhz apo rrush ?
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: CrYsTaL TeaRs ne 21-02-2008, 18:44:31
luleshtrydhe :)


bakllava apo akullore?
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: *ZaNa* ne 21-02-2008, 18:50:32
Akullore ;)

Molle apo Cigare ?
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: kengaime ne 21-02-2008, 22:15:08
Mollë.

N'kafeteri apo n'diskoteke?
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: *ZaNa* ne 22-02-2008, 00:56:00
N'kafeteri :D

Shi apo Diell ?
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: Oqeani ne 22-02-2008, 01:44:25
  hmmmmm: shi 

 TV apo PC,,?
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: *ZaNa* ne 22-02-2008, 01:46:12
PC :D


Kaffe apo çaj ?
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: Oqeani ne 22-02-2008, 01:50:05
Kafe  :D

Shoqeri apo vetmi,,?
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: *ZaNa* ne 22-02-2008, 01:52:42
Shoqeri :)

Cigare apo camcakez ?
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: Oqeani ne 22-02-2008, 01:59:15
Cigare,, :D

Muzuke apo qetesi,,?
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: *ZaNa* ne 22-02-2008, 10:41:38
Muzike :D

Rock apo Klassike ?
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: dreamm ne 22-02-2008, 16:40:02
deffinitely klasike..

veshje sportive apo klasike??
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: *ZaNa* ne 23-02-2008, 00:03:01
Klasike ;)

Nate apo Dite ?
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: Oqeani ne 23-02-2008, 00:56:39
Nate  :D

Ftoht apo ngroht?
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: *ZaNa* ne 23-02-2008, 00:59:22
Ngroht :D

Chat apo Forum ?
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: Charlie ne 28-02-2008, 15:45:57
Forum

ZeriYT apo tjeter


Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: *ZaNa* ne 02-03-2008, 01:47:50
Tjeter ;)

Kafe apo Cigare ?
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: dreamm ne 02-03-2008, 15:39:10
asnjera..

e shtune apo e diel ??
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: Justice ne 02-03-2008, 16:06:08
e shtune....kacurelse brune apo bjonde
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: U.J.K.U ne 04-03-2008, 23:19:20
Bjonde apo kuqe  :D
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: mishel ne 04-03-2008, 23:33:46
Bjonde. dashuri apo mashtrim
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: Oqeani ne 06-03-2008, 15:25:46
Mashtrim (eshte mashtrim :D) Dashuri

I punesuar apo i papunesuar,,?
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: *ZaNa* ne 13-03-2008, 01:24:18
I punesuar :D

Urrejte apo Dashuri ?
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: mishel ne 13-03-2008, 07:21:22
Urrejtje.  neveri apo harrim.
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: dreamm ne 13-03-2008, 13:47:37
harrim..

kujtime apo souvenire...??

Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: mishel ne 13-03-2008, 13:54:57
kujtime. pendese apo mbarim!
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: dreamm ne 13-03-2008, 19:31:46
per mua pendese..( edhe pse e di qe eshte gabim) ^o)


zemren apo mendjen??  ( ta pysesh) ^o)
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: mishel ne 13-03-2008, 21:03:05
zemren (faktikisht) . ndjesi apo cmenduri.
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: Oqeani ne 15-03-2008, 18:29:29
ndjesi  (nuk ka me mire) :D

lote gezimi apo qeshje..?


Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: mishel ne 15-03-2008, 22:48:33
gezimi. realitet apo imagjinate
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: U.J.K.U ne 15-03-2008, 22:53:13
ndjesi - e prekshme apo e iluzive.
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: mishel ne 15-03-2008, 22:57:57
lesh me tresh. e prekshme. duet apo tek?
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: dreamm ne 26-03-2008, 22:00:21
duet :D

alkool apo pije te zakonshme? :)
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: mishel ne 26-03-2008, 23:43:09
alkol. mencuri apo fisnikeri.
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: Oqeani ne 27-03-2008, 00:53:08
Eh cna shtine me mendu,eh
Mendoj qe me veshtir eshte te jesh fisnik

Pasuri apo lumturi ne varferi
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: mishel ne 27-03-2008, 01:12:11
lumturi. me komplekse- apo pa komplekse
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: Lamtumire ne 30-03-2008, 03:35:36
me komplekse

Kosova apo Dardania?
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: mishel ne 31-03-2008, 00:36:08
shqiperia.                                     vetmohim apo zhgenjim
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: Lamtumire ne 31-03-2008, 09:30:33
Dardania

Avion/vetur?
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: mishel ne 31-03-2008, 10:06:15
respekto rregullat e lojes.
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: Lamtumire ne 31-03-2008, 11:36:50
gjithashtu

avion/vetur? (udhetim)
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: mishel ne 31-03-2008, 14:17:39
veture.                                           i zgjuar apo leshko.
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: Lamtumire ne 31-03-2008, 14:25:43
leshko

femijet/kafshet? (i do me teper)
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: mishel ne 31-03-2008, 14:46:36
femijet.                                           martese apo bashkjetese
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: Lamtumire ne 31-03-2008, 14:55:54
bashkejetes, dosido aventur

shoqe/shoke? (me shum)
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: mishel ne 31-03-2008, 15:05:52
shoqe                                              tolerance apo drejtesi
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: Lamtumire ne 31-03-2008, 15:19:01
toleranc

konvikt/apartament? (jetoni)
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: mishel ne 31-03-2008, 15:22:18
vile.                                                 vetmi apo shoqeri
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: Lamtumire ne 31-03-2008, 16:10:10
te dyjat, nese ben. po qe se nuk i thyej rregullat, e nderuar??

single/lidhje?
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: mishel ne 31-03-2008, 16:12:31
lidhje.                                             i fejuar apo martuar
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: Lamtumire ne 31-03-2008, 16:14:54
i fejuar

e do/te do? (me shum)
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: mishel ne 31-03-2008, 16:19:25
duhemi. nuk di ta mas.               i lumtur apo i vetkenaqur
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: Lamtumire ne 31-03-2008, 16:22:38
i lumtur

bashkejetes/ndaras?
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: mishel ne 31-03-2008, 17:16:43
martese.                                        cift apo tek
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: Lura ne 31-03-2008, 18:00:36
Me raste....cift me mire

Mace apo qen?
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: dreamm ne 31-03-2008, 18:19:54
asnjera...I dont like their smell at all..lol

natyrale apo artificiale :)
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: Lamtumire ne 31-03-2008, 23:06:32
natyrale

kuq/kalter?
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: mishel ne 01-04-2008, 11:51:29
kalter.                                              zemer apo shpirt
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: Lamtumire ne 01-04-2008, 11:53:26
zemer

adoleshent-e/i/e pjekur?
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: mishel ne 01-04-2008, 11:58:32
e pjekur.                                        egoist apo zemergjere
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: Lamtumire ne 01-04-2008, 12:02:47
zemergjer

idioti/perkulje?
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: Elegance ne 04-05-2008, 16:08:17
Me duket pa kuptim idioti dhe perkulja. Keshtuqe s'di si te pergjigjem.

Filmat Bardh-e-zi apo Filmat pa Ze/Pa Fjale ju pelqejne me shume?!
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: mishel ne 05-05-2008, 18:04:03
bardh e zi.                                       perjetesi apo cmenduri?
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: Elegance ne 05-05-2008, 22:33:22
Ndonjehere them (nese behet fjale per dicka te keqe) me mire cmenduri sesa perjetesi.

Portokallet apo Mollet?
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: mishel ne 05-05-2008, 22:42:42
mollet.                                               seks apo masturbim?
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: dreamm ne 08-05-2008, 14:16:30
te paren do preferoja :D


puthje apo perqafim :)
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: mishel ne 08-05-2008, 15:18:16
e para nuk shkon pa te paren. e dyta shkon dhe pa te paren. do i zgjidhja te dyja te isha brenda.                    lepurush apo ketrush?
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: Emira ne 08-05-2008, 15:36:23
lepurush

shalqi apo  pjeper?
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: mishel ne 08-05-2008, 15:51:55
shalqi. hahahaha.                        zarar-krim?
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: Emira ne 08-05-2008, 17:23:24
zarar

gomar-kale ?
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: U.J.K.U ne 09-05-2008, 15:10:33
Kale-hamshor

pakomlekse :D
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: mishel ne 10-05-2008, 00:07:03
po zgjedh , po ke te zgjedh ti e paske ngaterru. nejse. manushaqe apo trendafil?
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: dreamm ne 10-05-2008, 14:22:56
trendafil..

dreken apo darken? :)..( ta shijosh..jo ta gatuash :D)
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: mishel ne 10-05-2008, 14:30:40
darken.                                               mik apo shok?
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: dreamm ne 10-05-2008, 14:39:49
mik... per mua..

genjeshter apo heshtje?
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: mishel ne 10-05-2008, 14:43:52
heshtje.                                            lendim apo anashkalim?
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: Oqeani ne 10-05-2008, 19:05:28
anashkalim

berballje apo shmangije..?
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: mishel ne 11-05-2008, 01:08:01
perballim.          dashuri apo flirt?
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: dreamm ne 11-05-2008, 19:39:25
dashuri..

pyll apo det?
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: Oqeani ne 14-05-2008, 00:10:47
Pyll :D

Pishin apo plazh..?
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: mishel ne 14-05-2008, 08:35:38
plazh.                                                 me do apo s' me do? LOL
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: dreamm ne 14-05-2008, 12:17:10
te dua shume...
mos me lere vetem...
kam shume frike te rri pa ty..
eshte bote e cmendur..   ( te rente nje pike mishel :D :D)


lule apo diamant? :)
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: mishel ne 14-05-2008, 12:31:46
lule. e pse te me bjer pika hahaha rrofsh per serenaten.       mua apo ate?
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: dreamm ne 14-05-2008, 13:27:56
U ..forever.....
Him..gone with the wind..


qetesine apo zhurmen? :)
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: mishel ne 14-05-2008, 18:03:45
zhurmen.                                           fantazmat e te shkuares apo realitetin e hidhur?
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: dreamm ne 15-05-2008, 13:37:57
te dyja ...me tingellojne keq ^o)

massazh apo sunbed? :D :)
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: Oqeani ne 15-05-2008, 15:17:25
masazh. :D

Diell apo sauna.. :D
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: dreamm ne 16-05-2008, 12:00:24
diell

karriere apo familje?
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: mishel ne 16-05-2008, 12:53:26
FAMILJE . djale apo vajze?
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: dreamm ne 16-05-2008, 13:47:55
iiii eshte e veshtire kjo pyetje...
ok....... do doja nje vajze :)


coffe apo cigare?  ( jo te dyja :D)

Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: mishel ne 16-05-2008, 14:19:07
pse do me rrafesh ti pi te dyja, te dyja e si lu topi.          caj apo luleshtrydhe?
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: dreamm ne 16-05-2008, 15:11:39
cajjjjjjj

shoqeri cunash apo vajzash? :)
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: mishel ne 16-05-2008, 16:12:39
cunash jane me karagjoza.          martese apo bashkjetese
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: dreamm ne 16-05-2008, 16:58:28
bashkejetese...( me një perjashtim..jo ne Shqipëri :D)


Elvis Presley apo Michael Buble..( ne kenge)
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: mishel ne 16-05-2008, 18:13:56
me duken nje leme ata mua. me pelqejne te dy.                      roxette apo ac\dc?
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: dreamm ne 18-05-2008, 18:54:47
roxxete...

e shtune apo e diel? :)
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: mishel ne 18-05-2008, 23:15:45
e shtune.         fustan apo pantallona?
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: dreamm ne 19-05-2008, 22:17:43
pantallona... ;) :)

tako apo  te sheshta? :)
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: mishel ne 20-05-2008, 10:02:42
taka. mini apo maxi?
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: dreamm ne 20-05-2008, 22:45:12
mini...por jo tejet te tepruar :D :)


sinqeritet apo zgjuarsi? :)
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: mishel ne 20-05-2008, 23:08:05
zgjuarsi.                 justifikim apo egoizem
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: dreamm ne 20-05-2008, 23:16:19
hmmm..te dyja...sssssss

ok...justifikim..

ndrydhje apo lote?
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: mishel ne 20-05-2008, 23:20:16
lot.        ulerim apo vetkontroll
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: dreamm ne 21-05-2008, 21:24:12
te dyja nga pak :D


reviste apo gazete? :)
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: mishel ne 21-05-2008, 21:49:32
reviste.     mall apo perhumbje?
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: dreamm ne 21-05-2008, 22:42:24
mall ^o)..( te pakten mbesin kujtimet ^o))


lendim apo zhgenjim? ^o)
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: mishel ne 21-05-2008, 22:57:59
ku ndryshojne? nga zhgenjimi rrjedh lendimi.           dashuri apo seks?
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: Mbret.... ne 22-05-2008, 14:09:06
 nuk i ndaj dyjat..

 e bukur apo ladrajk.???
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: agnesa ne 24-06-2008, 18:19:29
e bukur :-[ :-[


e ftoft sikur zjarri apo e nxeht sikur akulli :P :P :P
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: ßåßy ღ ne 24-06-2008, 18:52:45
Sikur zjarri
Xheloz/e apo mendjemadh/e? :D
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: agnesa ne 25-06-2008, 20:26:38
asnjeren mirepo nese duhet ta zgjedh njeren them se xheloze :P

engjell genjeshtar apo djall i vertet
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: ßåßy ღ ne 25-06-2008, 20:36:03
une djall i vertet,,, :D
tradhtar/e apo kriminel/e?,,
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: agnesa ne 25-06-2008, 20:40:15
uff..kriminele (Nuk behem tradhtare po as kriminele hmmmmm:)

tradhton apo vdes
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: ßåßy ღ ne 25-06-2008, 20:45:45
vdes,,,
gabon apo mashtron?
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: agnesa ne 25-06-2008, 20:47:42
gaboj


vuan apo ndihesh e vetmuar
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: ßåßy ღ ne 25-06-2008, 20:50:24
vuaj,,
martohesh apo emigron?
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: agnesa ne 25-06-2008, 20:52:03
emigroj

aktiv apo pasiv ( ne dashuri)
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: ßåßy ღ ne 25-06-2008, 20:57:35
aktiv...
E dashuruar apo e vetmuar?
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: agnesa ne 25-06-2008, 20:59:52
e vetmuar
P.s e re ende :-[

komedi apo aksion
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: ßåßy ღ ne 25-06-2008, 21:00:44
komedi,,,
sport apo not?
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: agnesa ne 25-06-2008, 21:05:13
sporttt


te jesh e lumtur apo te jete i lumtur "ai"/ajo
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: ßåßy ღ ne 25-06-2008, 21:06:44
te jete ai,,,, :XX ;)
te vuash vet apo familja?
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: agnesa ne 25-06-2008, 21:07:44
te vuaj un


te kesh para apo ta kesh "ate"
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: ßåßy ღ ne 25-06-2008, 21:10:58
ate gjithe jeten,,
te jesh e varfer dhe e lumtur apo e pasur dhe e merzitur?
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: mishel ne 26-06-2008, 00:15:42
lumturine.sepse ska cmim.    mendjen apo menderen?
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: agnesa ne 26-06-2008, 00:17:51
mendja ( me te mund te bej gjithqka)


dashuri apo martes
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: mishel ne 26-06-2008, 00:23:01
dashuri.      djale apo vajze
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: agnesa ne 26-06-2008, 00:24:44
djalë

te mos degjosh apo te mos shohesh
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: mishel ne 26-06-2008, 00:35:20
te dyja.   lexim apo kendim?
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: eurogina ne 26-06-2008, 04:57:06
kendimmoll apo portokall?
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: mishel ne 26-06-2008, 07:26:22
molle. vetem apo e  shoqeruar?
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: dreamm ne 03-07-2008, 00:07:45
e shoqeruar :engjell:

bore apo shi? :)
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: ßåßy ღ ne 03-07-2008, 09:38:08
bore,,

gjume apo seks?? :)
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: mishel ne 03-07-2008, 09:48:12
seks...gjumi demton rende shendetin hahaha

Mal apo Det?
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: ßåßy ღ ne 03-07-2008, 09:53:30
Det,,,
Punen apo familjen?
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?
Postuar nga: Berni ne 03-07-2008, 10:05:49
Familjen

Vera apo Dimri ?
Titulli: Këtë apo atë...?/ This or that...?