Kush është në foto? - 57 - Lojra

×
Albanian Forums, Zerion Zeri yt Zeri Info, Forumi Shqiptar Al Virtual, Diskutime, Biseda, Chat Njofje, Informatika, Teknologjia, Gazeta Tema, Gazetat Shqiptare, Bota Sot, www Channel Albania, Telegrafi Kosovo, Ballkani Web, Gazeta Lajme shqip, Lajmet e Fundit Shqiperia Kosova, Dita, Panorama, Kryeartikull, Faqja Kryesore, Video Shqip, Muzike Shqipe, Njoftime, Lajmerime, Temat Online, Gazetat, Kosovare, Shtypi Ditor, Sporti Shqiptar, Dashuria, Pyetje Pergjigje, Keshilla, Ndihme, Webmaster Shqiptar, Familja, Shqiptaria, Muzika, Receta Gatimi, Imazhe, Vipat-shqiptar, Aktualiteti
Media Sociale
Mesazhe Private
Shqiptaret duke lexuar tema interesante dhe te ndryshme
Tema re

Kush është në foto?

Kush është në foto?

· 2167 · 98101

 • Postime: 1556
 • Karma: +0/-0
 • Gjinia: Femer

#1400 ne: 19-08-2005, 10:23:34
Ai eshte presidenti amerikan Thomas Woodrow Wilson.

Ka qene figure e shquar e jetes politike amerikane. Ai ishte profesor i se drejtes dhe rektor ne universitetin Prinstonit (Princeton) ne vitet 1902-1910.
Ka qene guvernator i shtetit te Nju Xhersit ne vitet 1910-12. U zgjodh president i SH.B.A per vitet 1912-1920 si kandidat i Partise Demokratike Amerikane.
Fillimisht mbajti qendrim asnjanjes ndaj luftes I boterore. Por ishte nderhyrja e tij qe i dha fund luftes si dhe plani i tij i quatjur "Programi i 14 pikave" qe sherbeu si baze ne procesin e paqes se pasluaftes.

Tomas Udro Uilson eshte nje figure e madhe, te ciles ne i detyrohemi shume. Ishte pikerisht nderhyrja e tij kunder fuqive te tjera te cilat donin ta zhduknin shtetin shqiptar. Fale ndihmes se tij ne kemi nje shtet sot.

E gjete, je plotesisht e sakt ciljeta  :) une vetem emrin e tij doja se i dija keto :P

Ciljeta vendose ti ime nje foto 

P.S per histori (politike) vazhdonke ti ciljeta lol :P

 • Postime: 7083
 • Karma: +35/-6
 • Gjinia: Femer

#1401 ne: 19-08-2005, 10:53:54
Kush eshte kjo bukurania ketu?

 • Postime: 7083
 • Karma: +35/-6
 • Gjinia: Femer

#1402 ne: 19-08-2005, 12:52:58
ej harrova t'ju them se eshte shume e lidhur me televizionin :)

 • Postime: 8129
 • Karma: +2/-1
 • Gjinia: Femer

#1403 ne: 19-08-2005, 14:03:41
Mua me duket si Franklin Roosevelt.

 • Postime: 2218
 • Karma: +0/-0
 • Gjinia: Femer

#1404 ne: 22-08-2005, 22:39:37
Mara Venier? (Gazetare Italiane?)

Jam shume e sigurt qe eshte ajo. :D

 • Postime: 7083
 • Karma: +35/-6
 • Gjinia: Femer

#1405 ne: 23-08-2005, 08:26:00
 E vleresoj sigurin tende.
Jepi pra, ke radhen :) :)

 • Postime: 2218
 • Karma: +0/-0
 • Gjinia: Femer

#1406 ne: 23-08-2005, 10:32:31
Ok, faleminderit.

Kush eshte ne foto?

 • Postime: 7083
 • Karma: +35/-6
 • Gjinia: Femer

#1407 ne: 23-08-2005, 15:42:31
Mos eshte Johnny Deep?

 • Postime: 2218
 • Karma: +0/-0
 • Gjinia: Femer

#1408 ne: 23-08-2005, 16:52:07
Ky aktori e ka emrin   Johnny, POR nuk eshte Johnny Deep. ;)

 • Postime: 2715
 • Karma: +1/-0
 • Gjinia: Femer

#1409 ne: 24-08-2005, 11:13:39
Mos eshte Johnny Messner  hmmmmm: hmmmmm: hmmmmm:

 • Postime: 2218
 • Karma: +0/-0
 • Gjinia: Femer

#1410 ne: 24-08-2005, 11:41:41
Mos eshte Johnny Messner hmmmmm: hmmmmm:

Jo nuk eshte ai.

PS: ky gjithashtu ka nje show qe ben gjera budalalleqe.

PS: kjo eshte nje foto tjeter e tij. :D

 • Postime: 5
 • Karma: +0/-0

#1411 ne: 24-08-2005, 12:01:35
Johnny Knoxville

 • Postime: 5
 • Karma: +0/-0

#1412 ne: 24-08-2005, 12:07:39
 :P :P :P

#1413 ne: 24-08-2005, 14:16:03
.............

 • Postime: 5
 • Karma: +0/-0

#1414 ne: 24-08-2005, 19:07:43

 • Postime: 2218
 • Karma: +0/-0
 • Gjinia: Femer

#1415 ne: 24-08-2005, 19:24:03
Mary-Kate Olsen?
Ashley Olsen?

 • Postime: 5
 • Karma: +0/-0

#1416 ne: 24-08-2005, 21:11:06
Which one? :P

 • Postime: 771
 • Karma: +0/-0
 • Gjinia: Femer

#1417 ne: 24-08-2005, 21:17:36
Its Ashley Olsen

 • Postime: 2218
 • Karma: +0/-0
 • Gjinia: Femer

#1418 ne: 24-08-2005, 21:40:57
Mary-Kate?

 • Postime: 5
 • Karma: +0/-0

#1419 ne: 25-08-2005, 12:55:53
Po Hersianna, eshte Ashley Olsen.
Sorry Lina :(

 • Postime: 771
 • Karma: +0/-0
 • Gjinia: Femer

#1420 ne: 29-08-2005, 14:29:35
Kush eshte...

 • Postime: 1650
 • Karma: +2/-0

#1421 ne: 29-08-2005, 15:41:52
Chat Morray.... ?  ^o)

 • Postime: 771
 • Karma: +0/-0
 • Gjinia: Femer

#1422 ne: 29-08-2005, 17:09:30
E ke gjet Solist, por s`e ka Chat... ;) aty te rri mendja ty. E ka Chad Michael Murray...

 • Postime: 8129
 • Karma: +2/-1
 • Gjinia: Femer

#1423 ne: 29-08-2005, 20:19:59
E ke gjet Solist, por s`e ka Chat... ;) aty te rri mendja ty. E ka Chad Michael Murray...


Qe ia hongsha synin.... me falni per daljen nga tema! :D
PS: Hersi.... Puc una folt!

 • Postime: 2218
 • Karma: +0/-0
 • Gjinia: Femer

#1424 ne: 02-09-2005, 15:53:09
Ok meqe Solisti nuk po ve nje foto po e ve une atehere.

Kush eshte kjo?

[attachment[/attachment]

Temat e fundit