Telefoni prish! - Lojra

×
Albanian Forums, Zerion Zeri yt Zeri Info, Forumi Shqiptar Al Virtual, Diskutime, Biseda, Chat Njofje, Informatika, Teknologjia, Gazeta Tema, Gazetat Shqiptare, Bota Sot, www Channel Albania, Telegrafi Kosovo, Ballkani Web, Gazeta Lajme shqip, Lajmet e Fundit Shqiperia Kosova, Dita, Panorama, Kryeartikull, Faqja Kryesore, Video Shqip, Muzike Shqipe, Njoftime, Lajmerime, Temat Online, Gazetat, Kosovare, Shtypi Ditor, Sporti Shqiptar, Dashuria, Pyetje Pergjigje, Keshilla, Ndihme, Webmaster Shqiptar, Familja, Shqiptaria, Muzika, Receta Gatimi, Imazhe, Vipat-shqiptar, Aktualiteti
Media Sociale
Mesazhe Private
Shqiptaret duke lexuar tema interesante dhe te ndryshme
Tema re

Telefoni prish!

Telefoni prish!

· 2430 · 78369

 • Postime: 519
 • Karma: +0/-0
 • Gjinia: Mashkull

ne: 13-03-2005, 12:30:24
OK kam gjetur dhe une nje loj te bukur fare dhe shum zbavitse ku mund te merrni pjes te gjith.

Une do e nis duke then nje fjal dhe ju duhet te thoni nje fjal tjeter te pershtatshme me te, e keshtu me rradh.

Ja tju jap nje shembull, une do them prsh  - kafsh, tjetri duhet te thot prsh MACE, tjetri PISIKA :D lol e duhet ta vazhdoni zinxhirin gjerisa njeri te digjet.

(emrin sja di ksaj lojes, kshuqe po diti nanjani/njana tna e thot :P)
« Editimi i fundit: 15-04-2005, 11:11:19 nga M A X »

 • Postime: 6093
 • Karma: +1/-0
 • Gjinia: Femer

#1 ne: 13-03-2005, 12:31:22
Cila eshte fjala e pare?

 • Postime: 519
 • Karma: +0/-0
 • Gjinia: Mashkull

#2 ne: 13-03-2005, 12:31:56
ELBASANI

 • Postime: 4466
 • Karma: +0/-0
 • Gjinia: Femer

#3 ne: 13-03-2005, 12:32:25
Metalurgjia

 • Postime: 6093
 • Karma: +1/-0
 • Gjinia: Femer

#4 ne: 13-03-2005, 12:32:35
qytet

 • Postime: 519
 • Karma: +0/-0
 • Gjinia: Mashkull

#5 ne: 13-03-2005, 12:33:26
fshat

 • Postime: 519
 • Karma: +0/-0
 • Gjinia: Mashkull

#6 ne: 13-03-2005, 12:37:03
sorry se e kam ngatarru icik lojen, qe mos keqkuptoheni ju duhet te gjeni fjalen e pershtatshme qe eshte siper jush si prsh FSHAT ., mbaroj elbasani aq ishte  :D

 • Postime: 8129
 • Karma: +2/-1
 • Gjinia: Femer

#7 ne: 13-03-2005, 15:27:23
Kine

 • Postime: 317
 • Karma: +0/-0
 • Gjinia: Mashkull

#8 ne: 13-03-2005, 17:15:04
bageti.... :lule

 • Postime: 519
 • Karma: +0/-0
 • Gjinia: Mashkull

#9 ne: 13-03-2005, 17:22:10
LOPE

 • Postime: 8129
 • Karma: +2/-1
 • Gjinia: Femer

#10 ne: 13-03-2005, 20:45:25
Klodo.... ose po ia fut kot ti ose une jam pergjumshem! Duhet te gjenim fjalen fshat? Ca lidhje ka fshati me Elbasanin? Ca lidhje ka Lopa me Kinen? :???

 • Postime: 7991
 • Karma: +18/-8
 • Gjinia: Femer

#11 ne: 13-03-2005, 22:00:02
Lope kineze mi ka dash me thone ti...... the kine tjetri tha bageti ne kine dhe ky tha lope nga bagetia e Kines :D :D

Rrace....

 • Postime: 4466
 • Karma: +0/-0
 • Gjinia: Femer

#12 ne: 14-03-2005, 02:44:34

 • Postime: 519
 • Karma: +0/-0
 • Gjinia: Mashkull

#13 ne: 14-03-2005, 10:22:42
ahahahahaha :hahaha he se nuk eshte aq e komplikume sa e beni ju  :D ......ja tju a shpjegoj edhe iher, hera fundit e lol .....elbasani - nje fjal e pershtatshme me elbasanin eshte  - qytet   ....mbaroj elbasani, duhet te gjejm nje fjal per qytet'in - e cila mund te jet FSHAT ....tashi nje fjal per fshatin - BAGETI ...nje fjal per bagetin e kshu me rradh  :D :D

ja fillojm nga e para me nje fjal te re :P

    .......BOLLOKUME... ... :D
                       

 • Postime: 7991
 • Karma: +18/-8
 • Gjinia: Femer

#14 ne: 14-03-2005, 10:31:38
elbasani

 • Postime: 519
 • Karma: +0/-0
 • Gjinia: Mashkull

#15 ne: 14-03-2005, 10:47:57
tav kosi

 • Postime: 4466
 • Karma: +0/-0
 • Gjinia: Femer

#16 ne: 14-03-2005, 13:11:28
Tave Balte :D


P.S klodi te rafte e mira se me bere lemsh  :lalala
« Editimi i fundit: 14-03-2005, 13:14:39 nga Enushe »

#17 ne: 14-03-2005, 13:12:38
Birre pa pare.

 • Postime: 519
 • Karma: +0/-0
 • Gjinia: Mashkull

#18 ne: 14-03-2005, 13:13:04
enushe prap ma prishe lojen e  :(
ti duhet te gjesh nje fjal qe pershtatet me tav kosi , GJELL prsh :(

 • Postime: 519
 • Karma: +0/-0
 • Gjinia: Mashkull

#19 ne: 14-03-2005, 13:24:19
ENUSHE e ngatarrova vet lojen sorry...te ipet e drejta ty ta vazhdosh, zgjith nje fjal :P   :perqafim

 • Postime: 4466
 • Karma: +0/-0
 • Gjinia: Femer

#20 ne: 14-03-2005, 13:28:45
Dhia :D

 • Postime: 519
 • Karma: +0/-0
 • Gjinia: Mashkull

#21 ne: 14-03-2005, 13:30:29
qumesht

#22 ne: 14-03-2005, 13:31:23
djathe

 • Postime: 519
 • Karma: +0/-0
 • Gjinia: Mashkull

#23 ne: 14-03-2005, 13:33:21
gjizz    :D ja moret doren me duket

 • Postime: 6973
 • Karma: +0/-0
 • Gjinia: Mashkull

#24 ne: 14-03-2005, 13:35:09
Spec

Temat e fundit