×
Hyrja
Profili

Telefoni prish!

Telefoni prish!

· 2430 · 73443

 • Postime: 519
 • Gjinia: Mashkull

ne: 13-03-2005, 12:30:24
OK kam gjetur dhe une nje loj te bukur fare dhe shum zbavitse ku mund te merrni pjes te gjith.

Une do e nis duke then nje fjal dhe ju duhet te thoni nje fjal tjeter te pershtatshme me te, e keshtu me rradh.

Ja tju jap nje shembull, une do them prsh  - kafsh, tjetri duhet te thot prsh MACE, tjetri PISIKA :D lol e duhet ta vazhdoni zinxhirin gjerisa njeri te digjet.

(emrin sja di ksaj lojes, kshuqe po diti nanjani/njana tna e thot :P)
« Editimi i fundit: 15-04-2005, 11:11:19 nga M A X »

 • Postime: 6093
 • Gjinia: Femer

#1 ne: 13-03-2005, 12:31:22
Cila eshte fjala e pare?

 • Postime: 519
 • Gjinia: Mashkull

#2 ne: 13-03-2005, 12:31:56
ELBASANI

 • Postime: 4460
 • Gjinia: Femer

#3 ne: 13-03-2005, 12:32:25
Metalurgjia

 • Postime: 6093
 • Gjinia: Femer

#4 ne: 13-03-2005, 12:32:35
qytet

 • Postime: 519
 • Gjinia: Mashkull

#5 ne: 13-03-2005, 12:33:26
fshat

 • Postime: 519
 • Gjinia: Mashkull

#6 ne: 13-03-2005, 12:37:03
sorry se e kam ngatarru icik lojen, qe mos keqkuptoheni ju duhet te gjeni fjalen e pershtatshme qe eshte siper jush si prsh FSHAT ., mbaroj elbasani aq ishte  :D

 • Postime: 8132
 • Gjinia: Femer

#7 ne: 13-03-2005, 15:27:23
Kine

 • Postime: 317
 • Gjinia: Mashkull

#8 ne: 13-03-2005, 17:15:04
bageti.... :lule

 • Postime: 519
 • Gjinia: Mashkull

#9 ne: 13-03-2005, 17:22:10
LOPE

 • Postime: 8132
 • Gjinia: Femer

#10 ne: 13-03-2005, 20:45:25
Klodo.... ose po ia fut kot ti ose une jam pergjumshem! Duhet te gjenim fjalen fshat? Ca lidhje ka fshati me Elbasanin? Ca lidhje ka Lopa me Kinen? :???

 • Postime: 7994
 • Gjinia: Femer

#11 ne: 13-03-2005, 22:00:02
Lope kineze mi ka dash me thone ti...... the kine tjetri tha bageti ne kine dhe ky tha lope nga bagetia e Kines :D :D

Rrace....

 • Postime: 4460
 • Gjinia: Femer

#12 ne: 14-03-2005, 02:44:34

 • Postime: 519
 • Gjinia: Mashkull

#13 ne: 14-03-2005, 10:22:42
ahahahahaha :hahaha he se nuk eshte aq e komplikume sa e beni ju  :D ......ja tju a shpjegoj edhe iher, hera fundit e lol .....elbasani - nje fjal e pershtatshme me elbasanin eshte  - qytet   ....mbaroj elbasani, duhet te gjejm nje fjal per qytet'in - e cila mund te jet FSHAT ....tashi nje fjal per fshatin - BAGETI ...nje fjal per bagetin e kshu me rradh  :D :D

ja fillojm nga e para me nje fjal te re :P

    .......BOLLOKUME... ... :D
                       

 • Postime: 7994
 • Gjinia: Femer

#14 ne: 14-03-2005, 10:31:38
elbasani

 • Postime: 519
 • Gjinia: Mashkull

#15 ne: 14-03-2005, 10:47:57
tav kosi

 • Postime: 4460
 • Gjinia: Femer

#16 ne: 14-03-2005, 13:11:28
Tave Balte :D


P.S klodi te rafte e mira se me bere lemsh  :lalala
« Editimi i fundit: 14-03-2005, 13:14:39 nga Enushe »

#17 ne: 14-03-2005, 13:12:38
Birre pa pare.

 • Postime: 519
 • Gjinia: Mashkull

#18 ne: 14-03-2005, 13:13:04
enushe prap ma prishe lojen e  :(
ti duhet te gjesh nje fjal qe pershtatet me tav kosi , GJELL prsh :(

 • Postime: 519
 • Gjinia: Mashkull

#19 ne: 14-03-2005, 13:24:19
ENUSHE e ngatarrova vet lojen sorry...te ipet e drejta ty ta vazhdosh, zgjith nje fjal :P   :perqafim

 • Postime: 4460
 • Gjinia: Femer

#20 ne: 14-03-2005, 13:28:45
Dhia :D

 • Postime: 519
 • Gjinia: Mashkull

#21 ne: 14-03-2005, 13:30:29
qumesht

#22 ne: 14-03-2005, 13:31:23
djathe

 • Postime: 519
 • Gjinia: Mashkull

#23 ne: 14-03-2005, 13:33:21
gjizz    :D ja moret doren me duket

 • Postime: 6973
 • Gjinia: Mashkull

#24 ne: 14-03-2005, 13:35:09
Spec

Temat e fundit