Teste Psikologjike - Lojra

×
Albanian Forums, Zerion Zeri yt Zeri Info, Forumi Shqiptar Al Virtual, Diskutime, Biseda, Chat Njofje, Informatika, Teknologjia, Gazeta Tema, Gazetat Shqiptare, Bota Sot, www Channel Albania, Telegrafi Kosovo, Ballkani Web, Gazeta Lajme shqip, Lajmet e Fundit Shqiperia Kosova, Dita, Panorama, Kryeartikull, Faqja Kryesore, Video Shqip, Muzike Shqipe, Njoftime, Lajmerime, Temat Online, Gazetat, Kosovare, Shtypi Ditor, Sporti Shqiptar, Dashuria, Pyetje Pergjigje, Keshilla, Ndihme, Webmaster Shqiptar, Familja, Shqiptaria, Muzika, Receta Gatimi, Imazhe, Vipat-shqiptar, Aktualiteti
Media Sociale
Mesazhe Private
Shqiptaret duke lexuar tema interesante dhe te ndryshme
Tema re

Teste Psikologjike

Teste Psikologjike

· 15 · 16364

 • Postime: 106
 • Karma: +0/-0
 • Gjinia: Femer

ne: 22-07-2006, 15:11:48
Te postojmë këtu teste të ndryshme psikologjike....
Ndërkohë do sjell një test. :)

 • Postime: 2208
 • Karma: +13/-1
 • Gjinia: Femer

#1 ne: 23-07-2006, 09:11:30
Sille pak shpejt  :D se kam shume deshire ti bej keto lloj testesh  :)

 • Postime: 2648
 • Karma: +67/-6
 • Gjinia: Mashkull

#2 ne: 24-01-2007, 02:12:24
Po e parashtroj nje problem qe ka te beje me shum me intelegjence dhe logjiken ne veprim..problei eshte
 Jane tre ibrika   (lloj kovash me gryke te ngsuht) njeri nzene 3 litra uje edhe eshte i zbrazet, tjetri nzene 7 litra dhe eshte i zbazet kurse i treti nzene 10 litra dhe eshte plot me uje,
   Problemi kerkone qe duke e derdhur ujin nga gova ne gove   (duhet te kemi parasysh qe kova ne te cilen derdhet uji duhet  te mbushet plot me uje) ti nxjerrim 5 litra,pra duhet qe te ujin ta derdhim prej nje kove ne tjetren ne menyre qe te arrijem 5 litra,

#3 ne: 08-02-2007, 17:55:07
Govata ka vrime,keshtu qe ushtrimi nuk ka zgjidhje !

 • Postime: 2648
 • Karma: +67/-6
 • Gjinia: Mashkull

#4 ne: 22-02-2007, 21:38:50
ahahahaahaha  Capkenja, kjo eshte zgjidhje me dal nga situata por jo e duhura,, sidoqoft  me pelqeu  ahahah, sinqerisht ka jo vetem nje por plot zgjidhje ,nese nuk e gjnei do e jap une nje,,,

 • Postime: 3003
 • Karma: +5/-1
 • Gjinia: Mashkull

#5 ne: 26-02-2007, 01:40:17
U testova psikologjikisht ne nje faqe dhe raportin ma derguan ne email.

Raporti ishte aq i detajshem, sa qe mu deshen rreth 30 minuta per ta lexuar.


Ishte interesante. Menyra se si me pershkruante ishte mahnitese, thuajse po lexon raportin e psikologut personal.

 • Postime: 3782
 • Karma: +16/-2
 • Gjinia: Mashkull

#6 ne: 27-02-2007, 06:16:56
Bekimi, mund te na japesh adresen e asaj faqeje?

 • Postime: 3003
 • Karma: +5/-1
 • Gjinia: Mashkull

#7 ne: 27-02-2007, 23:23:34
Nuk e mbaj mend shoku, me ishte fshire edhe mesazhi sepse e kisha te "Junk".

Nese e gjej do ta sjell menjeher.

 • Postime: 2
 • Karma: +0/-0

#8 ne: 30-09-2007, 02:34:05
nga kova me 10l uje marrim 3l uje  me koven qe nxe 3l dhe i hedhim te kova qe nxe 7l uje,eshte edhe nje her e njejta procedur,kur per her te tret hedhim uje ne koven qe nxe 7l uje ne koven qe nxe 3l na mbesin 2l ndresa te kova qe nxe 10l mbetet 1 ndersa tjetra eshte e mbushur me 7l.Koven me 7l e hedhim tek ajo qe nxe 10l aty behn 8 te kova qe nxe 3l kishim 2l uje i zbrazim te kova qe nxe 7 serish nga kova ku jan 8 l marrim edhe 3l te tjera e hedhim te kova qe nxe 7 e qe ka 2 dhe 3 bejne 5.      kre lëmsh :)

 • Postime: 2648
 • Karma: +67/-6
 • Gjinia: Mashkull

#9 ne: 02-11-2007, 01:14:10
Bravo Psikologjia e ke gjete nje zgjidhje..te uroj dhe pergezoi..nuk ishte edhe aq lemsh.. :)

 • Postime: 1530
 • Karma: +5/-0
 • Gjinia: Mashkull

#10 ne: 24-10-2008, 19:03:56
Në një autobus janë 7 femijë.
Qdo femi ka 7 qanta.
Qdo qantë  ka 7 maca te medha.
Qdo macë e madhe i ka 7 maca te vogla brenda.
sa këmbë bëjn gjithsejt...?

 • Postime: 2648
 • Karma: +67/-6
 • Gjinia: Mashkull

#11 ne: 28-10-2008, 01:48:47
Pergjegja është:

Një qante ka gjithsejt ka 7 mace te medha dhe 49 te vogla, 7+49=56 mace, pra 56 x 4= 224 këmbë,,Shtat qenta bëjnë
 7 X 224 = 1568 plus dy këmbë te femijes bejen 1570

Pra një femije me të gjitha qantat dhe macet kanë 1570 këmbë

7 femij kanë, 7 x 1570= 10990 këmbë gjithsejt  :)

 • Postime: 1530
 • Karma: +5/-0
 • Gjinia: Mashkull

#12 ne: 30-10-2008, 19:15:41
 
 Oqeani, pergjigjia është e saktë ju lumtë  :)

#13 ne: 08-03-2011, 13:17:48
Bravo Psikologjia e ke gjete nje zgjidhje..te uroj dhe pergezoi..nuk ishte edhe aq lemsh.. :)

 • Postime: 151
 • Karma: +0/-0
 • Gjinia: Mashkull

#14 ne: 08-03-2011, 18:53:11
Ku jane testet psikologjike?

Temat e fundit