Teste. - Lojra

×
Albanian Forums, Zerion Zeri yt Zeri Info, Forumi Shqiptar Al Virtual, Diskutime, Biseda, Chat Njofje, Informatika, Teknologjia, Gazeta Tema, Gazetat Shqiptare, Bota Sot, www Channel Albania, Telegrafi Kosovo, Ballkani Web, Gazeta Lajme shqip, Lajmet e Fundit Shqiperia Kosova, Dita, Panorama, Kryeartikull, Faqja Kryesore, Video Shqip, Muzike Shqipe, Njoftime, Lajmerime, Temat Online, Gazetat, Kosovare, Shtypi Ditor, Sporti Shqiptar, Dashuria, Pyetje Pergjigje, Keshilla, Ndihme, Webmaster Shqiptar, Familja, Shqiptaria, Muzika, Receta Gatimi, Imazhe, Vipat-shqiptar, Aktualiteti
Media Sociale
Mesazhe Private
Shqiptaret duke lexuar tema interesante dhe te ndryshme
Tema re

Teste.

Teste.

· 23 · 11014

 • Postime: 1270
 • Karma: +2/-0

ne: 05-01-2005, 00:45:54
Kjo tema eshte per teste te ndryshme ku gjithkush mund te hedh  testin e vet o te pergjigjet nder te tjerat.

Jeni te mirepritur, por mundohuni te pergjigjeni sinqerisht ;)


            Testi i pare vijon me poshte.


 • Postime: 1270
 • Karma: +2/-0

#1 ne: 05-01-2005, 00:51:41
Je xheloz/e?

                      Periudhe deti...pasione vere e deshira....

1) Sa jeni te stresuar ne se partneri/rja del me shoqerine pa ju:

a) Hic
B) Pak po, por kontrollohem
c) Shume.

2) Ke nje (love story) nga pak kohe, i kerkon nga jeta e saj/tij e shkuar:

a) Kurre
b) vetem disa partikolare
c) E bej qe te me tregoj gjithcka

3) Sa here keni ndjere deshiren per te kontrolluar Sms e partnerit/es suaj?

a) Kurre
b) Ne momente pasigurie
c) Ja lexoj gjithmone

4) Te merr ne tel ne minutin e fundit duke te thene se ka nje takim pune, ti...?

a)E/i besoj dhe e pret
b) Fillon te dyshosh
c) del dhe e ndjek

5) Ne dashuri eshte me mire te jesh i drejte o i sinqerte ne gjithcka?

a) Po absolutish
b) disa here eshte me mire mos me thene gjithcka
c)Jo, kurre.

6)Jeni te sigurt e deshironi pushimet ikni .....?

a) Te dy se bashku
b) Me te , por edhe shoqeria
c) Me mire vec e vec

7) Jeni ne intimitet e ne momentin me te bukur therret emrin e ex te tij/saj

a) Beni gjasme sikur s'ndodhi gje
b) Ndjen se nata e bukur mbaroj
c) Beheni gjith nerva dhe e lini.

8) Kuptoni qe i pelqen me shume te merret me  robat e saj/tij intime ,  trupin e saj /tij  ...ti...?

a) Je i lumtur
a) Fillon e merakosesh
c) Me siguri ka nje tjeter.

9) Po ecni rruges e fillon te shikoj dike tjeter ti mendon...?

a) Gjerat e bukura jane per tu pare
b) Shih ca budallai/aqe
c) Zihesh

10) E puth dhe nuhat qe nuk eshte profumi i saj/tij ajo qe ka ne trup..ti..?


a) Mendon se dicka e re ben gjithmone mire
b) Ndoshta eshte dhurate e nuk me ka thene akoma
c) Mendon fill se eshte profumi i dashnores/it

11) Cfare mendoni per kopjet e hapura (lira)..?

a) Cdo kush eshte i lire , te vendos nje raport sipas qefit te vet
b) Eshte gjithmone nje partner/e qe vuan
c) Eshte nje dicka e re dhe e bukur


 • Postime: 8129
 • Karma: +2/-1
 • Gjinia: Femer

#2 ne: 05-01-2005, 04:51:19
1  c
2  b
3  a
4  b
5  a
6  b
7  oops keto testet gjithmone me mbesin pergjysme! :( lejohet me e marre me mend!  b
8   a
9   b  :D
10 c
11 kjo eshte e veshtire... a

 • Postime: 845
 • Karma: +0/-0
 • Gjinia: Femer

#3 ne: 05-01-2005, 19:42:31
1)a
2)b
3)c
4)c(me vije poshte)  :D
5)d
6)e
7)e(me dy pika nga larte)
8)f
9)g
10) gj
11) h
12) i
13) j
 14 ...eee me duket se me ka mbaruar koha...

 • Postime: 1270
 • Karma: +2/-0

#4 ne: 05-01-2005, 23:33:18
1  c
2  b
3  a
4  b
5  a
6  b
7  oops keto testet gjithmone me mbesin pergjysme! :( lejohet me e marre me mend!  b
8   a
9   b  :D
10 c
11 kjo eshte e veshtire... a


Nuk mund te thuhet se je e semure nga xhelozia, por disa here e ndjen qe kapercen ne pasigurine tende.
Keto momente frike mund te te kene ardhur nga eksperienzat e kaluara o nga nje pasiguri , por gjithmone e superon..ne momente me shume stres nga nje here zen vendin e pare.
Je nje person shume sensibel, me nje ton emocional shume te larte, keshtu qe nga nje here nga besimi kalon shpejt ne pasiguri e mundohesh te shohesh gjithkund tradheti o genjeshtra edhe perse nuk mund te jene.
Objektivi juaj mund te jete te hedhesh poshte disa ide te kaluara e te ndertosh nje raport ne kohen e tashme ( te ardhuren) ku emozionet e tua fluturojne me me liri.

Kujdes ama , sepse kjo mania juaj mundet te ju sjell ndonje situate pak me spec :P

#5 ne: 05-01-2005, 23:43:04
1. C
2. B
3. C
4. B
5. A
6. A
7. A
8. B
9. A
10. A
11. C

 • Postime: 1270
 • Karma: +2/-0

#6 ne: 06-01-2005, 00:05:46
Berni i perket profilit (A)

Nuk ka fjale per te treguar gjendjen tuaj!!!!

Jeton me frike!! I gatshem  per te kapur cdo mesazh e cila te ben te mendosh se katastrofa eshte pas deres.
Mbase ne te kaluaren tende dikush ka plasur nje bombe e kjo ka ndryshuar seriozisht pasigurine tende, e sic dihet keto plage jane te thella per tu sheruar.
Duke u sjellur sic sillesh ti, duke mbajtur gjithcka si me cam zmadhues, duke mos besuar ne vetvete ne radhe te pare humb shume energji e mbitegjitha nuk i lejon vetes te jetosh momentet e bukura qe te dhuron.
Kerko te bazosh raportet e tua ne radhe te pare tek besimi e respekti, do shohesh qe do jetosh shume me mire.pS: AD i perket proflit (B)

 • Postime: 8129
 • Karma: +2/-1
 • Gjinia: Femer

#7 ne: 06-01-2005, 01:46:37
Sev ta ve te firma une ate ;)

 • Postime: 2494
 • Karma: +0/-0
 • Gjinia: Femer

#8 ne: 06-01-2005, 21:45:47
1.A
2.B
3.B
4.A
5.A
6.A
7.B
8.A
9.A
10.B
11.A

 ;)

#9 ne: 07-01-2005, 00:17:03
1.A
2.B
3.B
4.A
5.A
6.A
7.B
8.A
9.A
10.B
11.A

 ;)

Sqenke Xheloze fare ti Leni :)

 • Postime: 2494
 • Karma: +0/-0
 • Gjinia: Femer

#10 ne: 07-01-2005, 16:31:15
1.A
2.B
3.B
4.A
5.A
6.A
7.B
8.A
9.A
10.B
11.A

 ;)

Sqenke Xheloze fare ti Leni :)


Te them te drejten  sjam   xheloze      :)

#11 ne: 07-01-2005, 17:05:31
Hera par qe degjoj nje vajze keshtu qe thot qe nuk jam Xheloze hallall un vet jam shum xhelos.

 • Postime: 2218
 • Karma: +0/-0
 • Gjinia: Femer

#12 ne: 07-01-2005, 17:19:06
1) Sa jeni te stresuar ne se partneri/rja del me shoqerine pa ju:
         a) Hic

2) Ke nje (love story) nga pak kohe, i kerkon nga jeta e saj/tij e shkuar:
         b) vetem disa partikolare

3) Sa here keni ndjere deshiren per te kontrolluar Sms e partnerit/es suaj?
         a) Kurre

4) Te merr ne tel ne minutin e fundit duke te thene se ka nje takim pune, ti...?
         a)E/i besoj dhe e pret

5) Ne dashuri eshte me mire te jesh i drejte o i sinqerte ne gjithcka?
        a) Po absolutish

6)Jeni te sigurt e deshironi pushimet ikni .....?
        a) Te dy se bashku

7) Jeni ne intimitet e ne momentin me te bukur therret emrin e ex te tij/saj
        d)  :-\

8 )  Kuptoni qe i pelqen me shume te merret me  robat e saj/tij intime ,  trupin e saj /tij  ...ti...?
         a) Je i lumtur

9) Po ecni rruges e fillon te shikoj dike tjeter ti mendon...?
         a) Gjerat e bukura jane per tu pare

10) E puth dhe nuhat qe nuk eshte profumi i saj/tij ajo qe ka ne trup..ti..?
           a) Mendon se dicka e re ben gjithmone mire

11) Cfare mendoni per kopjet e hapura (lira)..?
           a) Cdo kush eshte i lire , te vendos nje raport sipas qefit te vet

« Editimi i fundit: 08-01-2005, 19:58:33 nga LinaVl »

 • Postime: 1270
 • Karma: +2/-0

#13 ne: 09-01-2005, 00:15:14
1.A
2.B
3.B
4.A
5.A
6.A
7.B
8.A
9.A
10.B
11.A

 ;)

Sqenke Xheloze fare ti Leni :)


Te them te drejten  sjam   xheloze      :)

Uhm...interesante pergjigje qe keni dhen te dy :)


Mund te ju them se i perkisni te njetit profil.

Te dy vuani nga xhelozia e tepert.

 • Postime: 1270
 • Karma: +2/-0

#14 ne: 09-01-2005, 00:23:30
LinaVI, pyetjen numer 7 e mora pergjigje si germa (B) Duke i qendruar kesaj i perket te njejtit profil sic timit. Dmth profili (C)


Xhelozia kjo e panjohur. Jane te shumte sot njerezit qe ju kane zili!!!!
Je nje person qe jeton jeten dhe mendon per te ardhuren, interesohesh per te shkuaren e personit tjeter rralle here , per te mos prishur raportin e krijuar.
Sigurisht eksperienze tradhetie ke pasur pak o hic, por ke shume besim ne vetvete e pervec kesaj nuk i jep shume rendesi.
Per karakterin tend te embel je shume e kerkuar nga shoqeria, ndaj jeton gjithmone nje raport pozitiv.

 • Postime: 12236
 • Karma: +408/-388

#15 ne: 09-01-2005, 18:51:21
Testi i pare....

1)a...Nuk merakosem fare sepse nese e kam partnere athere jam edhe i sigurte ne te ose perndryshe nuk do te jem me te.

2)c...e bej t'me tregoj te gjitha sepse mendoj se ne dashuri nuk ka vend per sekrete.

3)a...nuk kam deshire qe t'ja kontrolloj sepse e di qe as ajo nuk ka sms ,,sekret,, qe nuk mund t'ja hedhi sy.

4)a...eshte dicka normale qe mund t'i ndodhet cdokuj qe punon.

5)a...pa sinqeritet nuk ka dashuri  t'vertet.

6)b...kam edshire edhe me shoqeri se pushimet jan edhe gallate edhe cdogje dhe mendoj se me shoqeri eshte me mire.

7)c...normalisht qe behem nerva sepse nuk ka cka te jete me mua nese e ka ne mend ex-in.

8)a...jam i lumtur se edhe une jam i tille dhe eshte gje normale qe nje femer te kujdeset per vete,se perndryshe as 1 min nuk i ri ngat.

9)a...mu sikur pergjegja qe eshte,,uji rjedh syri shikon,, eshte nje thenie turke(su akar goz bakar).

10)a...mendoj se eshte dicka e mire se ndryshimi gjethmon eshte i mire(vetem te mos t'ja ndi parfum mashkulli ne trup)se per te tjera ska problem.

11)a...

Ishte testi i kendshem...respekte .
« Editimi i fundit: 09-01-2005, 18:59:48 nga Lefter »

 • Postime: 1270
 • Karma: +2/-0

#16 ne: 12-01-2005, 19:10:40
Lefter  ke te njejtin profil sic A.D.

Nuk mund te thuhet se je e semure nga xhelozia, por disa here e ndjen qe kapercen ne pasigurine tende.
Keto momente frike mund te te kene ardhur nga eksperienzat e kaluara o nga nje pasiguri , por gjithmone e superon..ne momente me shume stres nga nje here zen vendin e pare.
Je nje person shume sensibel, me nje ton emocional shume te larte, keshtu qe nga nje here nga besimi kalon shpejt ne pasiguri e mundohesh te shohesh gjithkund tradheti o genjeshtra edhe perse nuk mund te jene.
Objektivi juaj mund te jete te hedhesh poshte disa ide te kaluara e te ndertosh nje raport ne kohen e tashme ( te ardhuren) ku emozionet e tua fluturojne me me liri.

Kujdes ama , sepse kjo mania juaj mundet te ju sjell ndonje situate pak me spec  

 • Postime: 2494
 • Karma: +0/-0
 • Gjinia: Femer

#17 ne: 17-01-2005, 14:45:14
FLM. per  testet  po nuk jam xheloze  >< :pafshim

 • Postime: 71
 • Karma: +1/-0

#18 ne: 04-02-2005, 13:43:13
1. B
2. B
3. B
4. A
5. B
6. A
7. A
8. A
9. A
10.A
11.A

SEVI, he iher shihe si dal une?

 • Postime: 313
 • Karma: +1/-0
 • Gjinia: Mashkull

#19 ne: 25-02-2006, 12:59:48
Je xheloz/e?

                      Periudhe deti...pasione vere e dëshira....

1) Sa jeni te stresuar ne se partneri/rja del me shoqërinë pa ju:

B) Pak po, por kontrollohem


2) Ke një (love story) nga pak kohe, i kërkon nga jeta e saj/tij e shkuar:


b) vetëm disa partikolare


3) Sa herë keni ndjere dëshirën për te kontrolluar Sms e partnerit/es suaj?

a) Kurrë


4) Të merr ne tel ne minutin e fundit duke te thënë se ka një takim pune, ti...?

a)E/i besoj dhe e pret


5) Ne dashuri është me mirë të jesh i drejtë o i sinqertë ne gjithçka?

b) disa herë është me mirë mos më thënë gjithçka


6)Jeni te sigurt e dëshironi pushimet ikni .....?

a) Të dy se bashku


7) Jeni ne intimitet e ne momentin me te bukur thërret emrin e ex te tij/saj

a) Beni gjasme sikur s'ndodhi gjë


8) Kuptoni qe i pëlqen me shumë te merret me  robat e saj/tij intime ,  trupin e saj /tij  ...ti...?

a) Je i lumtur

9) Po ecni rrugës e fillon te shikoj dike tjetër ti mendon...?

a) Gjerat e bukura janë për tu pare


10) E puth dhe nuhat qe nuk është profumi i saj/tij ajo qe ka ne trup..ti..?


b) Ndoshta është dhurate e nuk më ka thënë akoma

11) çfarë mendoni për kopjet e hapura (lira)..?

a) çdo kush është i lirë , te vendos një raport sipas qefit te vet

c) Është një diçka e re dhe e bukur • Postime: 3703
 • Karma: +3/-2
 • Gjinia: Femer

#20 ne: 20-03-2006, 15:30:48
Je xheloz/e?

                      Periudhe deti...pasione vere e dëshira....

1) Sa jeni te stresuar ne se partneri/rja del me shoqërinë pa ju:
B) Pak po, por kontrollohem


2) Ke një (love story) nga pak kohe, i kërkon nga jeta e saj/tij e shkuar:
b) vetëm disa partikolare


3) Sa herë keni ndjere dëshirën për te kontrolluar Sms e partnerit/es suaj?
b) Ne momente pasigurie


4) Të merr ne tel ne minutin e fundit duke te thënë se ka një takim pune, ti...?
a)E/i besoj dhe e pret


5) Ne dashuri është me mirë të jesh i drejtë o i sinqertë ne gjithçka?
b) disa herë është me mirë mos më thënë gjithçka


6)Jeni te sigurt e dëshironi pushimet ikni .....?
b) Me te , por edhe shoqëria


7) Jeni ne intimitet e ne momentin me te bukur thërret emrin e ex te tij/saj
c) Beheni gjith nerva dhe e lini.


8) Kuptoni qe i pëlqen me shumë te merret me  robat e saj/tij intime ,  trupin e saj /tij  ...ti...?
c) Me siguri ka një tjetër.

9) Po ecni rrugës e fillon te shikoj dike tjetër ti mendon...?
b) Shih ca budallai/aqe


10) E puth dhe nuhat qe nuk është profumi i saj/tij ajo qe ka ne trup..ti..?
c) Mendon fill se është parfumi i dashnores/it


11) çfarë mendoni për kopjet e hapura (lira)..?
b) Është gjithmonë një partner/e qe vuan
 • Postime: 36
 • Karma: +0/-0
 • Gjinia: Femer

#21 ne: 02-04-2006, 11:03:56
1.a
2.c
3.b
4.a
5.a
6.a
7.nuk kam qen asnjehere ne intimitet
8.a
9.a
10.b
11.a

 • Postime: 19
 • Karma: +0/-0

#22 ne: 25-01-2008, 22:10:55
1.b   2.b3.b  4.b 5.b 6.b  7.b 8.b  9.b  10.b  11.b

Temat e fundit