Togfjaleshi - Lojra

×
Albanian Forums, Zerion Zeri yt Zeri Info, Forumi Shqiptar Al Virtual, Diskutime, Biseda, Chat Njofje, Informatika, Teknologjia, Gazeta Tema, Gazetat Shqiptare, Bota Sot, www Channel Albania, Telegrafi Kosovo, Ballkani Web, Gazeta Lajme shqip, Lajmet e Fundit Shqiperia Kosova, Dita, Panorama, Kryeartikull, Faqja Kryesore, Video Shqip, Muzike Shqipe, Njoftime, Lajmerime, Temat Online, Gazetat, Kosovare, Shtypi Ditor, Sporti Shqiptar, Dashuria, Pyetje Pergjigje, Keshilla, Ndihme, Webmaster Shqiptar, Familja, Shqiptaria, Muzika, Receta Gatimi, Imazhe, Vipat-shqiptar, Aktualiteti
Media Sociale
Mesazhe Private
Shqiptaret duke lexuar tema interesante dhe te ndryshme
Tema re

Togfjaleshi

Togfjaleshi

· 515 · 19958

 • Postime: 1498
 • Karma: +72/-2

ne: 18-03-2010, 15:53:35
Nje loje ndryshe

Besoj se e dini se cfare eshte togfjaleshi:eshte pjese e fjalise,me e vogel prej saj dhe perbehet prej dy fjalesh,zakonisht prej nje emri dhe mbiemri(sipas ndarjes ne morfologji)

Une do te shkruaj nje togfjale ,e ju do te shkruani nje tjeter,ku fjala e dyte e togfjaleshit tim,eshte fjala e pare e togfjaleshit tuaj.

1.Dite e Bukur

2.Bukuri e Rralle....  e keshtu me rradhe

Argetohuni dhe pasqyoni fjalorin!

 • Postime: 1215
 • Karma: +69/-2

#1 ne: 18-03-2010, 15:55:42
rralle e permall

 • Postime: 1498
 • Karma: +72/-2

#2 ne: 18-03-2010, 16:05:28
Permallem Shume

 • Postime: 6970
 • Karma: +266/-154
 • Gjinia: Femer

#3 ne: 18-03-2010, 16:33:58
Shume pak

 • Postime: 1498
 • Karma: +72/-2

#4 ne: 18-03-2010, 16:37:32
Pak Ushqim

 • Postime: 6970
 • Karma: +266/-154
 • Gjinia: Femer

#5 ne: 18-03-2010, 16:40:20
Ushqim vitaminoz

 • Postime: 1498
 • Karma: +72/-2

#6 ne: 18-03-2010, 17:14:06
Vitaminat e LImonit

 • Postime: 6970
 • Karma: +266/-154
 • Gjinia: Femer

#7 ne: 18-03-2010, 17:20:15
Limon i pjekur

 • Postime: 1215
 • Karma: +69/-2

#8 ne: 18-03-2010, 22:59:48
pjek gurabije

 • Postime: 1498
 • Karma: +72/-2

#9 ne: 19-03-2010, 13:35:44
Gurabije te embla

 • Postime: 1215
 • Karma: +69/-2

#10 ne: 19-03-2010, 15:43:55
embelsire e shijshme

 • Postime: 2648
 • Karma: +67/-6
 • Gjinia: Mashkull

#11 ne: 19-03-2010, 16:18:46
E shijshme dreka  :P

 • Postime: 1498
 • Karma: +72/-2

#12 ne: 19-03-2010, 16:41:58
Dreka e Mesdites

 • Postime: 1215
 • Karma: +69/-2

#13 ne: 19-03-2010, 16:43:08
mesdite me shi

 • Postime: 1498
 • Karma: +72/-2

#14 ne: 19-03-2010, 16:44:09
Shi me Bresher

 • Postime: 1215
 • Karma: +69/-2

#15 ne: 19-03-2010, 17:15:22
breshe me furtune

 • Postime: 1498
 • Karma: +72/-2

#16 ne: 19-03-2010, 17:17:35
Furtune Mali

 • Postime: 1215
 • Karma: +69/-2

#17 ne: 19-03-2010, 17:21:32
mal me bore

 • Postime: 1498
 • Karma: +72/-2

#18 ne: 19-03-2010, 17:27:09
Bore e Bardhe

 • Postime: 12100
 • Karma: +185/-20
 • Gjinia: Femer

#19 ne: 19-03-2010, 18:03:23
Bardhesi e Trishtueshme.. :( :(

 • Postime: 1215
 • Karma: +69/-2

#20 ne: 20-03-2010, 00:04:18
trishtim i momentit

 • Postime: 12100
 • Karma: +185/-20
 • Gjinia: Femer

#21 ne: 20-03-2010, 14:05:37
moment i magjishem.. :P

 • Postime: 1215
 • Karma: +69/-2

#22 ne: 20-03-2010, 15:30:39
magji e keqe

 • Postime: 1498
 • Karma: +72/-2

#23 ne: 22-03-2010, 13:59:54
keqberes pa zemer

 • Postime: 1215
 • Karma: +69/-2

#24 ne: 22-03-2010, 14:00:31
zemer e thyer

Temat e fundit