×

Tregojme se bashku

Tregojme se bashku

· 137 · 5866

 • Postime: 1498
Zara
#125 ne: 02-03-2010, 11:11:04
Loja eshte ndryshe nga ato qe kemi postuar deri me tani.Nga ju kerkohet kreativitet dhe ide.
Regulla eshte keshtu:
Une shkruaj nje varg dhe postuesi pas meje do te shkruaj nje varg tjeter qe pershtatet me vargun paraprak.Gjithashtu vargjet duhet te kene rime te llojit ABAB.

Vargu fillestar:

Nje dite te bukur me diell...

 • Postime: 1215
* AηesSa *
#126 ne: 02-03-2010, 11:13:21
une po shetisja buze detit....

 • Postime: 1498
Zara
#127 ne: 02-03-2010, 11:29:46
...lexoja nje liber me zell...

 • Postime: 1215
* AηesSa *
#128 ne: 03-03-2010, 00:44:28
dhe pa pritur preka dallget e detit...

 • Postime: 12328
 • Gjinia: Femer
Shej
#129 ne: 03-03-2010, 01:01:30
........ e une asgje nuk mundem te them hapur, por ashtu fshehur ne kujtesen time te ledhatoj mendimet e te puth syte e bukur plot dashuri. "Edhe dashurite vdesin nje dite  shpirt! Por ti mos vdis! Sepaku jo sot, as neser, se pasneser do kemi mall...Ndjenjat e mia iken bashke me ty, ne castin qe ti kurre me s`u ktheve..........

dhe pse su ktheve ti prap je ne zemren time...

 • Postime: 1215
* AηesSa *
#130 ne: 04-03-2010, 17:48:59
je i pari qe mendoj cdo mengjes dhe i fundit cdo mbremje....

 • Postime: 611
 • Gjinia: Mashkull
BLENDER
#131 ne: 24-03-2010, 17:23:10
shkoj ne pune e per ty mendoj,dal ....

 • Postime: 1215
* AηesSa *
#132 ne: 24-03-2010, 21:05:21
dal jashte pune e te harroj....

 • Postime: 611
 • Gjinia: Mashkull
BLENDER
#133 ne: 26-03-2010, 19:19:38
vij ne shtepi e nuk te gjej ....

 • Postime: 12151
 • Gjinia: Femer
dreamm
#134 ne: 27-03-2010, 17:00:52
ku po bredh xhanem..:D

 • Postime: 1215
* AηesSa *
#135 ne: 29-03-2010, 08:02:50
cdo moment qe rri shkruaj per ty nje poezi...

 • Postime: 159
 • Gjinia: Femer
MooZaa
#136 ne: 04-04-2010, 21:31:55
me ka marr malli te te shoh me keta dy sy....