×

Unë filloj ju vazhdoni..

Unë filloj ju vazhdoni..

· 391 · 24357

 • Postime: 82
 • Gjinia: Mashkull
Dardhanus
#100 ne: 26-05-2006, 10:25:26
Aty ulur ne Tavoline, Mahmudija me Bylykin duke ngrënë Buk ndegjuan pra qe dikush po thrret te Dera. Bylyki hante aty ne Kuzhine pa lejuar qe te pengohet nga dikush, ndërsa Mahmudija shkoi te Dera për te shikuar se kush po thërret. E hapi Deren dhe u trishtua shumë kur e pau qe te Dera po thrret Bylyki te cilin e la duke ngrënë Buke ne Kuzhine. Nga trishtimi qe pat nga ky fenomen, e perplasi deren fort dhe vrapoi ne dhome te fjetjes ku aty e pau Bylykin duke fjetur ne Shtrat, nga aty doli ne Tavan ku edhe atje lart ishte Bylyki, nga frika qe kishte nuk dinte çka te beje më dhe vendosi qe te dal jasht ne atë Mot te keq me frym e shi nga kjo shtepi e çuditshme, ku kercej nga dritarja dhe ra ne veturen e Bylykit qe ishte ne shpejtesi me 160 km/h ne autostraden Durrës - Prishtinë dhe kishte mbrapa ne veture Kaun dhe Lopen, te cilët kishin hjekur Maskat e tyre dhe tash ishin ...

 • Postime: 329
 • Gjinia: Mashkull
kid
#101 ne: 26-05-2006, 11:00:07
veshur si Sali Berisha e Fatos Nano. Mahmudija vriste mendjen nese lopa ishte veshur si Saliu apo Fatosi, nderkohe qe ...

 • Postime: 2800
 • Gjinia: Femer
BabyDance
#102 ne: 26-05-2006, 11:42:06
.... iku ne katin e dyte te shtepise dhe e la Bylykin te dera duke pa se kush ishin ato persona .
Derisa Bylyki folke aty te dera me ata personat dikush u duk te obori dhe theriste :
- Ooo Bylykbash  :D...
Ky ju pergjigj ...?

 • Postime: 329
 • Gjinia: Mashkull
kid
#103 ne: 26-05-2006, 15:35:34
- Kush je ti?
- Jam Nik Ndue Ndrek Gjoka
- Mire se keni ardh burra! I fundit veç te mbylli deren, dhe ...


:D

 • Postime: 82
 • Gjinia: Mashkull
Dardhanus
#104 ne: 26-05-2006, 15:59:38
.... ky i fundit para se ta mbyll deren thirri edhe nje here "Jean Claude Van Dame, hajdi edhe ju ", keshtu qe Bylykbashit dhe Mamudijes i erdhen Tete musafir ne shtepine e tyre, qe ne fakt ishte ....

 • Postime: 2800
 • Gjinia: Femer
BabyDance
#105 ne: 26-05-2006, 22:36:04
...shume tragjike per Mamidjen sepse u dashke me bo buke edhe per ta  :S
Keshtuqe Bylykbashi si xhentelman qe ishte mor sakicen edhe doli ne obor .
E rroki nje gjel te madh qe e kishin edhe e preu  :S
Mamudija peregaditi darken.
Mysafiret nuk ndejten shume vetem se derisa ne ate kohe qendronin aty ....?

 • Postime: 329
 • Gjinia: Mashkull
kid
#106 ne: 27-05-2006, 02:03:07
papritur trokiti dera, dhe diikush pyeti?
- Ca do me thene "sakice"?

:D

 • Postime: 1044
 • Gjinia: Mashkull
shkenctari nr 1
#107 ne: 27-05-2006, 07:03:09
...van dami u pergjegj;
-po fjala sakic vjen prej fjales shqipe qe do te thot ''sopat''dhe kjo perdoret per coptimin e drujve,per prerjen e gjelave etj.kshtu qe...

 • Postime: 82
 • Gjinia: Mashkull
Dardhanus
#108 ne: 27-05-2006, 07:18:20
... transformuan "sakicen" ne sopate dhe shkuan me pre dru bashk me Gjelin te Reka, ku transformuan edhe Reken ne Lum, pasiqe menduan se do te trokas diikush perseri ne dere. Pak me heret kishin transformuar Knusin ne Gjel, ku Gjeli e pyeti Bylykin "O Bylyk, a per me pre dru ta dha Mahmudia Sopaten a " ? ...

 • Postime: 329
 • Gjinia: Mashkull
kid
#109 ne: 27-05-2006, 13:59:51
a me pre theker?
- As vete nuk e di tha Bylyku, por per kete pune duhet qe te ulemi rreth tyezes se rrumbullaket, te bashkojme duart dhe te presim qe shpirti i maces qe ngordhi parvjet te vije dhe ...

 • Postime: 1044
 • Gjinia: Mashkull
shkenctari nr 1
#110 ne: 27-05-2006, 18:08:06
....dhe te na tregoj.
-buluki me mumadijen ishin nje qift i mire dhe mendojshin qe ket ver te shkojne ne pushim veror por kishin ra ne hall nuk dishin se ku te shkojne,buluki mendonte ne hawai kurse mumadija ne .......

 • Postime: 329
 • Gjinia: Mashkull
kid
#111 ne: 27-05-2006, 18:26:01
Himalaje. Po per arsye se vendet e tyre ideale kishin nje diference kaq te madhe lartesie nga niveli i detit, kjo gje i la atyre te kuptojne se ...

 • Postime: 82
 • Gjinia: Mashkull
Dardhanus
#112 ne: 28-05-2006, 10:34:46
.. ne Hajvali eshte me se miri te shkohet, dhe...

 • Postime: 329
 • Gjinia: Mashkull
kid
#113 ne: 28-05-2006, 13:46:21
kjo per faktin se eshte ngrohte, por ama edhe ne Himalaje eshte me mire te shkohet se eshte mali me i larte ne bote, dhe te kesh mundesine ta besh aty ...

 • Postime: 1044
 • Gjinia: Mashkull
shkenctari nr 1
#114 ne: 28-05-2006, 13:53:36
...nje pushim te kendshem, por bylykbekteshi mendonte te merrte edhe mushken me gomarin per shoqni atje ne himalaje,por mumadija nuk pranonte kerkonte nje kali te merrte me veti sepse thoshte une nuk mundem te udhetoj ne kembe po dua qe ti hypi kalit...

 • Postime: 329
 • Gjinia: Mashkull
kid
#115 ne: 28-05-2006, 13:55:41
dhe kali mundesisht te fluturoje, jo te vrapoje.
Ne kete moment Bylyku e kuptoi qe e shoqja kishte shkare nga ...

 • Postime: 1044
 • Gjinia: Mashkull
shkenctari nr 1
#116 ne: 28-05-2006, 14:10:29
....realiteti.
-bylyki filloi shpjegimin;
-oj mumadi kali nuk mund te fluturoj sepse kjo eshte model i vjeter, ka modele te reja po ama kushtojn duhet qe te shesim gjith pasurin qe te blejm nje kali qe fluturon dhe qka eshte interesant shpenzon shume kshtu qe....

 • Postime: 329
 • Gjinia: Mashkull
kid
#117 ne: 28-05-2006, 15:31:28
nese ke qejf te fluturosh, me mire blejme nje qilim fluturues ne Irak, se tani mbas luftes kane rene cmimet e tyre, dhe nuk punojne me benzine por punojne me ...

 • Postime: 1044
 • Gjinia: Mashkull
shkenctari nr 1
#118 ne: 28-05-2006, 15:41:04
.... me uje,por e kemi veshtir te dalim prej irakut sepse uje ne irak nuk ka mjaft duhet te bejme nje kombinim te marrim qilimin ta pshtjellim kalin dhe te....

 • Postime: 329
 • Gjinia: Mashkull
kid
#119 ne: 28-05-2006, 15:50:01
terheqim kalin me qilim, dhe kali pastaj me sharmin e vet do te beje per vete nje deve, e cila ka nevoje te pije uje shume rralle, dhe per te furnizuar qilimin me uje, do ti lyejme devese unden me piper te zi, gje e cila do ti shkaktoje devese te teshtije, gje e cila do vere qilimin ne pune dhe ....


:D

 • Postime: 1044
 • Gjinia: Mashkull
shkenctari nr 1
#120 ne: 28-05-2006, 16:06:38
.....keshtu qe bylykhyseini me mumadijen sa qel e mbyll syte do ta kalojn irakun dhe do te shkojne ne himalaje per pushime dimerore keshtu qe mumadija kishte harruar sajin .....

 • Postime: 2
baby^Di^
#121 ne: 29-05-2006, 05:30:24
...ashtuuuuu.... Pas shume e shume peripecirash (veshtiresira) Mumadija & Bylyky arriten ne Himalaje...
-hÚ mi gru,a te pelqen panorama ?! -pyet Bylyku te shoqen.
-e bukur qenka burro,shume e bukur.-pergjigjet ajo,-vetem se qenkerka pak ftohte...brrrrrrr !!!
-po vish moj e uruar fanellen e leshit qe ke mar me vete.e ke brenda tek valixhja e Louis Vuiton_it.
Bylykut & Mumadijes nuk u doli koha te visheshin kur sa hap e mbylle syte u gjenden te rrethuar  nga disa burra te vegjel e qeros.
-Duart lart !!!-bertiten ato. Nderkohe njeri prej tyre nxjerr nje telefon te vjeter Samsung (sepse sic e dime teknologjia arrin me vonese nga ato ane) dhe thote:-I kapem me ne fund agjentet sekret.
Pastaj......

 • Postime: 2800
 • Gjinia: Femer
BabyDance
#122 ne: 29-05-2006, 05:37:07
..i derguan ne burg  :S
Por Mamudija e shkathet boni nje plan shpejt e shpejt si te iknin nga burgu duke mos i verejtur rojet e burgut , por Bylykbashi ishte aq koketrashe sa qe sta mer mendja . :D
Nejse u bo plani e pranoj edhe Bylykbashi dhe vazhduan hapin e dyte ...

 • Postime: 1044
 • Gjinia: Mashkull
shkenctari nr 1
#123 ne: 29-05-2006, 07:03:38
...por keto hapa ishin te kota sepse burgu ishte i siguris se lart keshtu qe mumadija me bylykbekteshin duhet te pajtoheshin me fatin e tyre dhe te vuajn denimin prej 25 vjetesh.
-keshtu qe mbas nje muaji vijne nje delegacion nga shtepia e bardh ku kerkojn...

 • Postime: 329
 • Gjinia: Mashkull
kid
#124 ne: 29-05-2006, 18:05:25
te inspektojne (dhe intervistojne) devenë dhe kalin e ketyre agjenteve sekerete, si dhe haurin ku kafshet kane fjetur kete muajin e fundit, pasi ...