×

Unë filloj ju vazhdoni..

Unë filloj ju vazhdoni..

· 391 · 24379

 • Postime: 1044
 • Gjinia: Mashkull
shkenctari nr 1
#50 ne: 17-05-2006, 13:58:08
....fshat ,gjat udhetimit gomarin dhe mushken i kaploi uria dhe ndaluan nuk donin te ecnin kerkonin ushqim.....

 • Postime: 329
 • Gjinia: Mashkull
kid
#51 ne: 17-05-2006, 15:00:48
neper lendinat anes rruges dhe xhepat e njerzve qe po kalonin, dhe ...

 • Postime: 445
 • Gjinia: Femer
tweet
#52 ne: 17-05-2006, 15:27:02
...papritur kaloi nje njeri i moshuar qe mbante nje shkop ne dore. Ai i shikoi me inat dhe kaloi shpejte. Pastaj plaku mendoi me vete se cka po kerkonin keta njerez qyteti ne kete vend malor...

 • Postime: 2800
 • Gjinia: Femer
BabyDance
#53 ne: 17-05-2006, 18:56:39
...njehere mendoj mos e kan humbur rugen , por nderkohe kur i pyeti se cka kerkonin ato i treguan se kan dalur vetem per te shetitur .
Pasi qe u çlodhen ja nisen perseri rruges...

 • Postime: 1044
 • Gjinia: Mashkull
shkenctari nr 1
#54 ne: 17-05-2006, 19:11:16
....por nderkoh u ndalen dhe u kthyen kah njeriu i moshuar dhe i treguan per fshehtsin qe kishin ata dy ku kerkuan nga njeriu i moshuar qe te mos i tregonte askujt dhe .........

 • Postime: 2800
 • Gjinia: Femer
BabyDance
#55 ne: 18-05-2006, 02:43:05
...plaku i urte ua dha fjalen qe nuk do tregonte askund.
Keto vazhduan rrugen...
Ishin lodhur perseri shume dhe u ulen te pushojne ...

( po qfar fshehtesie aman se nuk kuptoj asgje )  :S :P

 • Postime: 1044
 • Gjinia: Mashkull
shkenctari nr 1
#56 ne: 20-05-2006, 17:27:09
...gjate pushimit ata dy kishin shkembyer disa puthje te vogla ku gomari me mushken ishin befasuar nga kjo sken dhe kishin ikur nga ...

 • Postime: 329
 • Gjinia: Mashkull
kid
#57 ne: 20-05-2006, 18:29:50
trute e kokës. Pastaj këta i dhanë dhënë mushkes dhe gomarit ca lule për te ngrënë dhe një cokollate, dhe mbasi i sollen ne vete nga ana emocionale, u munduan ti shpjegojne ne gjuhen e tyre për ndikimin pozitiv te puthjes ne gjendjen shendetesore te ...

 • Postime: 1044
 • Gjinia: Mashkull
shkenctari nr 1
#58 ne: 20-05-2006, 18:47:17
....te trupit,por prap se prap gomari me mushken nuk ja ndanin syt njeri tjetrit nga dashuria dhe harruan detyrat qe kishin....

 • Postime: 329
 • Gjinia: Mashkull
kid
#59 ne: 20-05-2006, 18:51:16
gje e cila shkaktoi nje humbje te balances ne univers, packa se ishte paksa ...

 • Postime: 1044
 • Gjinia: Mashkull
shkenctari nr 1
#60 ne: 23-05-2006, 02:46:40
.... nje fenomen jo natyror,mbas pak gjith univerziri ra ne gjendjen e meparshme dhe prap filluan udhetimin.....

 • Postime: 445
 • Gjinia: Femer
tweet
#61 ne: 23-05-2006, 03:40:14
...ne te hyre te fshatit ata takuan nje djale te vogel, ai kishte te veshur opinga te vjetra dhe me balte, nje pale pantallona te shqyre ne gjunje dhe nje fanelle me nje shenje paqe ne gjoks. Kishte floke te prera ne menyre jo te rregullt dhe rrobat jo fort te pastera. Ne njeren dore mbante litarin qe pas vetes terhiqte nje gomar te vogel e te dobet kurse ne doren tjeter mban nje sepate te vogel. Ne shalen e gomarit kishte te varur nje shishe te vjetruar plastike me uje dhe nga distanca verehej edhe nje pjese buke.
Ata  e pyeten djalin per shtepine e njeriut qe po e kerkonin, kurse ai pa folur gje dhe me nje shikim te mprehte beri me dore nga nje rrugic qe te shpiente ne njeren prej lagjeve te fshatit...

 • Postime: 2800
 • Gjinia: Femer
BabyDance
#62 ne: 23-05-2006, 04:30:18
...u nisen per ate rrugen e vogel dhe te ngushte duke pasur ne vete strees dhe ankthe .
Nderkohe derisa ecnin njeri tjetrit i than vetes <

 • Postime: 1044
 • Gjinia: Mashkull
shkenctari nr 1
#63 ne: 23-05-2006, 17:07:53
...hecim edhe pak,besoj se nuk eshte larg.
dhe ja me ne fund arriten te shtepija e njeriut.
afroheshin pran shtepis por nuk degjohej asnje ze njeriu brenda shtepis,trokiten ne dere priten disa qaste se mos dikush do lajmerohet por nuk ka pergjigje.
-hyren brenda dhe ne mes te dhomes ishte nje tavoline ne te cilin gjindej nje leter e pluherosur gje qe shihej se ishte vendosur nje kohe te gjate mbi tavoline.
-e moren letren dhe e shfletuan ne te shkruante.....

 • Postime: 82
 • Gjinia: Mashkull
Dardhanus
#64 ne: 24-05-2006, 19:02:31
... unë vdiqa duke qeshur me Diikushin ( LOL ), dhe kur e kuptuan qe ai xigiluesi brutal qe shkakton xigilitje enigmatike vdekjeprurse ne universin e endrrave qenka Diikushi ...


« Editimi i fundit: 24-05-2006, 20:59:22 nga Dardhanus »

 • Postime: 329
 • Gjinia: Mashkull
kid
#65 ne: 24-05-2006, 21:53:32
:D

- u degjua nje ze, qe ne fakt ishte thjesht nje mendim i triluar nga mendja e tij e ngarkuar me lloj-lloj emocionesh.

Kur ardhi ne vete, u afruan per tek tavolina, moren letren ne dore dhe pane qe ishte nje fature e papaguar e...

 • Postime: 82
 • Gjinia: Mashkull
Dardhanus
#66 ne: 24-05-2006, 23:17:05
... e rrumes, dhe pasi qe nuk kishte patur tjeter leter aty afer, kishte shkruar ne ate fature keto fjale : " E dashura ime.
Në konstelacionin tim psiko-fizik menifeston një dominancë absolute pozitive e aspekteve ndaj personalitit tënd", pasi qe ishte nje text i koduar, filluan hulumtimet dhe pas nje kohe deshifruan textin dhe pane qe aty shkruante ...

 • Postime: 3785
 • Gjinia: Mashkull
Syrgjyn
#67 ne: 24-05-2006, 23:30:59
..."Cole, me prit te ura e Xhemolit me cunat, se...

 • Postime: 1044
 • Gjinia: Mashkull
shkenctari nr 1
#68 ne: 25-05-2006, 03:53:33
....gjat deshifrimit te asaj letre filloi te dridhet e gjithë shtëpia ata vrapuan me shpejtesi për te ikur drejt daljes, ne qastin e fundit dera u mbyll.
- kjo dridhje rritej gjithnje e me shume dhe shtepija filloi te shembet dhe per nje qast....

 • Postime: 445
 • Gjinia: Femer
tweet
#69 ne: 25-05-2006, 05:19:05
(nuk ja di emrin personazhit)...kapi karrigen qe ishte afer tavolines e hodhi nga dritarja, e rrembeu vajzen per krahu dhe qe te dy kercyen jashte...

p.s. a keni ndermend tu lini emra ketyre njerezve a jo?

 • Postime: 2800
 • Gjinia: Femer
BabyDance
#70 ne: 25-05-2006, 05:30:37
......... kur kercyen jashta e pan qe ishin lenduar pak duke ikur por nuk ishte ndonje gje serioze sepse kalonte edhe kjo gje .
vazhduan rruges....

( kan emra ato me duket )  :D

 • Postime: 82
 • Gjinia: Mashkull
Dardhanus
#71 ne: 25-05-2006, 08:31:32
... dhe per nje qast Mahmudija i thot Bylykbashit " Kuku Bylykbash, kemi harruar ta marrim faturen e rrumes", dhe u kthyen perseri tek germadhat e shtepise se shkatrruar, ku filluan te kerkojne letren, por duke kerkuar faturen ...

 • Postime: 2800
 • Gjinia: Femer
BabyDance
#72 ne: 25-05-2006, 08:41:23
duke kerkuar duke kerkuar kur e gjeten ate qe kerkonin edhe ...

 • Postime: 1044
 • Gjinia: Mashkull
shkenctari nr 1
#73 ne: 25-05-2006, 08:48:28
....filloi prap toka te dridhej ata filluan te iknin dhe kercyen jasht dhe gomari me mushken tremben dhe nderpresin perqafimin n'moment dhe toka qetesohet....
« Editimi i fundit: 25-05-2006, 10:44:07 nga shkenctari nr 1 »

 • Postime: 329
 • Gjinia: Mashkull
kid
#74 ne: 25-05-2006, 10:33:20
por, mbas pak momentesh mushka i thotë gomarit nuk mundem te rri pa te përqafuar me shumë se 1 minute, pasi me nderpritet oksigjeni ne frymemarje, kështu qe ata fillojnë te perqafohen, dhe Toka fillon prap te dridhet (ngaqë përjetonte një shkembim emocional kaq te fuqishem nderspeciesh) ...