×

Unë filloj ju vazhdoni..

Unë filloj ju vazhdoni..

· 391 · 24384

 • Postime: 82
 • Gjinia: Mashkull
Dardhanus
#75 ne: 25-05-2006, 10:56:41
... dhe menjeher pas ndaljes se dridhjeve te Tokes, pane ata nje gje qe nuk kishin pare kurr me heret, per te cilen gje u habiten jasht mase, e pane qe ai Gomari per te cilin kishn kujtuar se ishte Mushk, ishte ne te vertet nje Ka, ndersa per ate Mushkin qe kujtonin se ishte Gomar, ishte ne te vertet nje Lope, keshtu qe ...

 • Postime: 2800
 • Gjinia: Femer
BabyDance
#76 ne: 25-05-2006, 10:59:10
.... i mori i zoti shtepise edhe i futi ne ahur . :P edhe ...

 • Postime: 82
 • Gjinia: Mashkull
Dardhanus
#77 ne: 25-05-2006, 11:10:42
... edhe e mjeli lopen, mdersa Kaun nuk e mjeli, por ...

 • Postime: 1044
 • Gjinia: Mashkull
shkenctari nr 1
#78 ne: 25-05-2006, 11:15:57
...por e krehu me krahen.
-erdhi nata bylykbashi me mahmudijen nuk dinin kah ti ja mbanin kishin nevoj te hyne diku per te bere nje sy gjume qe te pushojn....

 • Postime: 82
 • Gjinia: Mashkull
Dardhanus
#79 ne: 25-05-2006, 11:20:45
... ku Bylykbashi i propozoj Mahmudijes qe te flejn ne vetur se bashku, mirepo ajo Mahmudia ishte dreq Qike dhe ...

 • Postime: 1044
 • Gjinia: Mashkull
shkenctari nr 1
#80 ne: 25-05-2006, 11:25:49
....mahmudija pranonte por vetem mbrapa jo para....

 • Postime: 2800
 • Gjinia: Femer
BabyDance
#81 ne: 25-05-2006, 11:27:14
por nuk kishin veture .. :S

 • Postime: 1044
 • Gjinia: Mashkull
shkenctari nr 1
#82 ne: 25-05-2006, 11:37:42
..pra kto ishin mendimet e te dyve pas gjith atyre ideve prap mbeten te shtrire ne toke duke shikuar qiellin.....

 • Postime: 82
 • Gjinia: Mashkull
Dardhanus
#83 ne: 25-05-2006, 11:54:16
... duke shikuar qiellin, nganjehere edhe anash, e pan qe aty afër ishte një shtepi me shumë gjama, ne te cilën shtepi ishte një pllakate e madhe ku shkruante : " Ju lutem mos katapultoni substanca me përmbajtje minerale në strukturat domicilo-fototransparente dhe fragile". Kurioziteti i tyre për te kuptuar domethenjen e këtyre fjalëve misterioze ishte shumë i madh, dhe kështu u afruan afër asaj shtepie, kur për njëherë ...

 • Postime: 1044
 • Gjinia: Mashkull
shkenctari nr 1
#84 ne: 25-05-2006, 13:32:24
...filluan disa ulurima ujqish,dhe bylykbashi me mamudin ja mbathen duke ikur por nuk mundeshin te vraponin sa ujqit, keshtu qe distanca sa vinte e zvoglohej.......

 • Postime: 329
 • Gjinia: Mashkull
kid
#85 ne: 25-05-2006, 15:12:30
dhe kur këta u rezuan ne toke nga lodhja, kujtuan se kaq ishte jeta e tyre.

Mbas pak kafshet qe po i ndiqnin hoqen maskat e tyre, dhe u kutpua qe ishte lopa me kaun, qe qenë veshur si mushka dhe gomari, e tani si ujqerit, nga inati qe kishte kau me Mahmudijen.
Simbas kaut, Mahmudija kishte bërë dallime te padrejta gjinore kur ajo kishte vendosur te mjele vetëm lopen, dhe jo kaun.
Dhe ishte pikërisht ...

 • Postime: 82
 • Gjinia: Mashkull
Dardhanus
#86 ne: 25-05-2006, 15:34:11
... Dhe ishte pikërisht Kau inciatori kryesore i këtyre ndodhive trishtuese qe kishin përjetuar këta dy, po njashtu edhe ato fjale e pa kuptueshme ne faturen e rrumes i kishte shkruar Kau me bisht. Por këta dy nuk e dinin a është edhe pllakata e madhe ne atë shtepin prej gjamit nga Kau. Prandaj ...

 • Postime: 1044
 • Gjinia: Mashkull
shkenctari nr 1
#87 ne: 25-05-2006, 15:50:52
....prandaj mahmudija e meritonte nje denim prej kaut qe nuk e ka kryer punen njesoj sikur gjinis se kundert dhe mbas dy ore.......

 • Postime: 82
 • Gjinia: Mashkull
Dardhanus
#88 ne: 25-05-2006, 16:01:30
... vazhdoj edhe dy ore te tjera, e pas atyre dy oreve plotsuese ...

 • Postime: 1044
 • Gjinia: Mashkull
shkenctari nr 1
#89 ne: 25-05-2006, 16:10:00
...dhe pas dy ore e zuri nje gjume i embel qe kishte nje kohe te gjate qe nuk kishte fjetur ashtu embel.
-te nesermen u zgjua mahmudija dhe bylyki.filluan misionin ku i kishte mbetur pa perfunduar, u nise drejt ures.....

 • Postime: 329
 • Gjinia: Mashkull
kid
#90 ne: 25-05-2006, 16:23:08
poshte se ciles ishin takuar per here te pare, dhe po ate dite kisin vendosur qe dikur me vone tek ky vend ata do te kontribuonin per civilizimin njerezor, dhe ...

 • Postime: 82
 • Gjinia: Mashkull
Dardhanus
#91 ne: 25-05-2006, 16:31:45
... dhe i pane Kaun dhe Lopen ne nje koder aty afer, ku ndegjuan se si bisedonin Kau me Lopen. Lopa i thoshte Kaut "E pse m'ke hyp ti mue kshtu manteper", Kau ia kthej pergjegjien "Për me e pa fshatin ma mirë prej kho naltit, phaaaaa kshyr qfar panorame". Kjo biseda e Kaut dhe Lopes, i solli nje ide Bylykbashit ...

 • Postime: 1044
 • Gjinia: Mashkull
shkenctari nr 1
#92 ne: 25-05-2006, 16:49:39
...bylykbashit mendoi vetmeveti,mund te jete e rrezikshme kjo lloj poze,por mendoi qe ta provonte kete risi perkunder rreziqeve qe mund te ndodheshin prandaj...

 • Postime: 82
 • Gjinia: Mashkull
Dardhanus
#93 ne: 25-05-2006, 17:52:23
... prandaj i tha Kaut " O Larosh, apo shtyhesh veç pak ta shoh edhe unë fshatin ma mirë prej kho naltit, se edhe unë po du qasi far panorama sikur ti". Por Kau ...

 • Postime: 329
 • Gjinia: Mashkull
kid
#94 ne: 25-05-2006, 23:56:17
ishte magjepsur pas panorames, dhe duke pare me vemendje, vuri re nje njeri qe i ngjau shume me pronarin e pare te tij, dhe zbirit poshte, i peshperiti dicka lopes ne vesh, dhe u nisen te dy me vrap drejt...

 • Postime: 2800
 • Gjinia: Femer
BabyDance
#95 ne: 26-05-2006, 03:45:06
..pronarit .
Nderkohe dielli kishte nxjerur koken e tij dhe shkelqente si flori .
Dita kishte filluar dhe ishte nje dite shume e mrekullushme me diell dhe bente ngrohte .

 • Postime: 82
 • Gjinia: Mashkull
Dardhanus
#96 ne: 26-05-2006, 08:12:54
Por kjo dite e mrekullueshme me diell dhe e ngroht ishte shume e shkurter, pasiqe pas pak minutash filloj te fryej nje ere e fort dhe e ftoht ku nje re e zeze e mbuloi Diellin qe shkelqente si Flori dhe ...

 • Postime: 2800
 • Gjinia: Femer
BabyDance
#97 ne: 26-05-2006, 08:37:05
... vajza mori nje pjate dhe shkoj ne kuzhine te pregadis diqka per ushqim mbase ishte gati dreka dhe duhet me honger diqka .
Ndersa djali doli ne ahur me i rregullo kafshet .... nderkohe ...?

 • Postime: 82
 • Gjinia: Mashkull
Dardhanus
#98 ne: 26-05-2006, 08:47:07
... nderkohe Bylyki vinte duke e kuptuar qe Mahmudija kishte halucinacione, pasiqe ishte nje kohe e gjate qe ishin jasht pa kulm mbi koke dhe pa henger e pa pire ne ate Mot te keq me fyme e shi, ku ajo filloj te fantazoje se qenka ne kuzhinen e saj te ngroht duke pregatitur nje specialitet te mrekullueshem per Bylykin. Dhe keshtu...

 • Postime: 2800
 • Gjinia: Femer
BabyDance
#99 ne: 26-05-2006, 09:00:39
...pasi e pregatiten bashke ushqimin u ulen te han ne tavoline .
Por sa ja filluan dikush thiri te dera ::??
Kush mund te ishte ?? :S