Unë filloj ju vazhdoni..

· 391 · 25575

Unë filloj ju vazhdoni..

· 391 · 25575

 • Postime: 1215

#375 ne: 05-03-2010, 12:12:45
me fjalet e tij te embla...dhe ato vazhdimisht cdo dite takoheshin..pas nje jave "ada"vajza ishte shum e merzitur kishte nje brenge te madhe por nuk kishte kujt t'ia shprehte...dhe vendosi te takohet me nje shoqen e saj "anesen"qe t'i tregonte ate qe po ndodh...apo do te ndodhi...dhe fillon t'i tregoj se ada ishte shtatezan me "klodin"por nuk e dinte c'fare drejtimi do te mirrte jeta e saj pas kesaj ngjarje...ajo kerkoj ndihme  nga anesa dhe ajo i ndihmon duke..........

 • Postime: 12347
 • Gjinia: Femer

#376 ne: 05-03-2010, 19:00:59
e bete telenovele fare :P LOL

 • Postime: 1215

#377 ne: 06-03-2010, 15:47:18
HAHAHAH POPO ta botojm pse jo t'ia japim edhe ndoni regjisori per ta bere film hahahah :P  :D

 • Postime: 1498

#378 ne: 08-03-2010, 10:19:17
e bete telenovele fare :P LOL
hahahha
ja cben imagjinata e njeriut.... :D

 • Postime: 2649
 • Gjinia: Mashkull

#379 ne: 12-03-2010, 15:38:38
Kur po fillon sezoni i ri ... :D

 • Postime: 1215

#380 ne: 12-03-2010, 16:02:15
oqean a e fillojm nje sezon te ri ne???

si thua??

 • Postime: 2649
 • Gjinia: Mashkull

#381 ne: 14-03-2010, 21:13:58
Jam me ty Anesaa. Si femer qe je ke perparesine, keshtu qe fillo ti e para,, :)

 • Postime: 1215

#382 ne: 14-03-2010, 23:33:58
flmmm
po sikur te filloj keshtu....

vajza "ada" u martua me djalin dhe ajo lindi nje vajz qe e quajti "gresa" mirpo vajza ishte e "klodit jo e djalit qe u martua...por edhe klodi i shte martuar me nje vajze...(idioti)...dhe ai kishte nje djal me at vajzen..qe e ka quajtur "olti"...tash historia vazhdon pas 18 vjetesh...kur nje dite takohet....

 • Postime: 1498

#383 ne: 15-03-2010, 15:40:54
.....takohet ADA me KLODIN paritur ne qytetin e njejte ku ishin njohtuar.Ata kishin ardhur per te jetuar atu sebashku me falmiljen e krijuar para 18 vitesh.Nje dite te bukur me diell,GRESA shkoi ne market per te blere ushqim dhe duke mos e pasur vemendjen perplaset me nje djal dhe i rrezohen koshi i ushqimeve.Djali i kerkon falje dhe i ndihmon te mbledhin ushqimet e rrezuar dhe kur ngrihen,shikimet e tyre takohen....

 • Postime: 1215

#384 ne: 15-03-2010, 16:23:12
shikimet e tyre takohen...ai ishte Olti...dhe kur te dy po iknin Olti i kerkoj Greses se a mund t'ia tregoj emrin..ajo nuk ia tregoj dhe iku..mirepo te dy u zhytenn ne mendime per njeri tjetrin...pas 1 jave...

 • Postime: 109

#385 ne: 15-03-2010, 16:33:09
Versioni me i ri i romanit "Vajza me portokalle" wow me pelqeu vetem vazhdoni!
 :perqafim

 • Postime: 1498

#386 ne: 15-03-2010, 16:35:01
....pas nje jave Gresa po udhetonte nga qendra e qytetit per ne shtepi me biciklete.Ne mes te rruges,papritur i shpohet goma e bicikletes.Gresa filloi te bezdiset pasi nuk kishte mjet tjeter per tu kethyer ne shtepi dhe nese niseshte ne kembe do ta zinte nata.MIrepo zgjidhje tjeter skishte.
Olti po vozitej me makine dhe kalon ne po ate rruge ku ishte edhe Gresa.Ai sheh bicikleten e lene dhe mendos se dikujt me siguri i nevojitet ndihme.Kur sheh Gresen,te ciles nuk ia dinte emrin,duke ecur.Ai ndalohet per ti ofruar transport.Ajo e frikesuar hezistonte te pergjigjej dhe te pranonte ndihmen,mirepo pasi kishte pare me pare kete djale,ajo ndihej e sigurte me te....edhepse nuk e njihte.Gjate gjithe rruges ato voziten ne heshtje.
ADa pret vajzen e merzitur,dhe kur degjon ze makine,del jashte.Sheh Gresen qe zbret nga makina e nje te panjohuri dhe.......

 • Postime: 1431
 • Gjinia: Mashkull

#387 ne: 12-05-2010, 20:53:59
... e merzitur nga pritja e gjate e pyet cili ishte ai tipi qe sapo te solli? ku e ke bicikleten qe te dhash per nje xhiro?
gresa qe i pergjigjet : uli cik ato... uli cik nervat, se nuk jam vajze qe hy te makina e pare qe me ndalon tek kembet une.... po eshte per shkak te asaj bicikletes tende te lodhur qe me la ne rruge edhe fale atij tipit qe une erdha tani, se do kishe pritur gjithe naten .....

 • Postime: 611
 • Gjinia: Mashkull

#388 ne: 14-05-2010, 11:16:21
mire mire i tha Xhemoli te shikoj nje here se mos te ka marr ndonje cope ....jo i tha gresa e skuqur aty i ke te gjitha....

 • Postime: 7064
 • Gjinia: Femer

#389 ne: 03-07-2019, 12:55:13
...gjerat. Mer cte duash e ik sa me pare😁

 • Postime: 4261

#390 ne: 03-07-2019, 13:34:07
...nga ketu. Ky i gjori morri c'kishte per te marre dhe duke dal i tha... :D

Temat e fundit