Lufta Kunder Terrorizmit

×
Albanian Forums, Zerion Zeri yt Zeri Info, Forumi Shqiptar Al Virtual, Diskutime, Biseda, Chat Njofje, Informatika, Teknologjia, Gazeta Tema, Gazetat Shqiptare, Bota Sot, www Channel Albania, Telegrafi Kosovo, Ballkani Web, Gazeta Lajme shqip, Lajmet e Fundit Shqiperia Kosova, Dita, Panorama, Kryeartikull, Faqja Kryesore, Video Shqip, Muzike Shqipe, Njoftime, Lajmerime, Temat Online, Gazetat, Kosovare, Shtypi Ditor, Sporti Shqiptar, Dashuria, Pyetje Pergjigje, Keshilla, Ndihme, Webmaster Shqiptar, Familja, Shqiptaria, Muzika, Receta Gatimi, Imazhe, Vipat-shqiptar, Aktualiteti
Media Sociale
Mesazhe Private
Shqiptaret duke lexuar tema interesante dhe te ndryshme

Lufta kunder terrorizmit eshte sot aktualiteti qe ka perfshire gati te gjithe planetin dhe banoret e tij.

erlehta
18-10-2012, 09:31:03

Intervistë me tre kamikazë

Nuk janë aspak fetarë, nuk frymëzoheshin nga idetë islamike dhe nuk kishin ndonjë urrejtje për Shtetet e Bashkuara apo qeverinë pakistaneze. Si rekrutohen atëherë të rinjtë për t'u bërë kamikazë?Intervistë me tre kamikazëGjatë intervistave të kryera me tre të rinj nga mosha 15 d...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

M A X
19-01-2011, 00:06:22

Narkos dhe terroristë: Aleanca e mundshme

Narkotrafikantët meksikanë tentojnë që të imponohen si kundërpushteti në kuptimin e vërtetë të fjalës, sipas alarmit të lëshuar nga Presidenti Calderon, ndërsa FBI-ja pohon se kartelet janë më të rrezikshme se Al QaedaNarkos dhe terroristë: Aleanca e mundshmeTë rrezikshëm dhe të...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

M A X
02-11-2010, 14:34:59

Kufiri i fundit i terrorit

Kufiri i fundit i terroritNjë prej udhëtimeve të tij të fundit para se të emërohej komandant i trupave ndërkombëtare në Afganistan, gjenerali amerikan David Petraeus e kish bërë në Sana'a. Mes kullave të saj, gjenerali të cilit Barak Obama i ka besuar misionin e tij më të vështi...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

M A X
17-10-2010, 18:38:18

TERRORIZMI - Reagime të tepruara?

TERRORIZMI/Reagime të tepruara?Lajmet e javës që kaloi mbi mundësinë e sulmeve terroristë në Europë të ngjashëm me ato të vitit 2008 në Mumbai, kanë detyruar autoritetet amerikane të reagojnë. Departamenti i Shtetit u ka rekomanduar kujdes maksimal nënshtetasve amerikanë që udhëtojnë për në Euro...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

Berni
15-08-2010, 22:02:16

Terrorizmi me emrin Hezbollah

Ne shpesh kemi dëgjuar alarmin që vjen nga burimet qeveritare amerikane dhe meksikane për rrjetin Iranian dhe Hezbollah në Amerikën Latine. Ato janë të shqetësuara se Irani do të përdorë Hezbollahun për të goditur objekte tw rwndwsishme në Hemisferën Perëndimore dhe madje brenda Shteteve të Bash...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

M A X
16-06-2010, 00:33:21

TERRORIZMI, kush është "bin Ladeni" i Internetit

 Ndërkohë që Jemeni po fiton ngadalë reputacionin e bazës së tretë të Al-Qaedës, është e mundur që Awlaki të shfaqet përsëri në skenë për të luajtur rolin drejtues në aktivitetin e rekrutimitTERRORIZMI, kush është "bin Ladeni" i InternetitDenis MacEoin, Reporter i Lindjes së Mes...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

Berni
24-05-2010, 18:23:37

Islami në Evropë : Terrorizmi nuk është traditë myslimane

Intervistë me Oliver Roy, profesor i Orientalizmit dhe një nga ekspertët më të mirë të Islamit politikOlivier Roy është profesor i Orientalizmit dhe një nga ekspertët më të mirë perëndimorë të Islamit politik. Në librin e tij të fundit, “La sainte ignorance: Le temps de la relig...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe


M A X
04-08-2008, 10:18:24

Vritet Abu Shabab el Masri

Sic njofton vete El Kaida nje nga eksponentet e saj me te rendesishem Abu Shabab el Masri i quajtur ndryshe dhe Midhat Mursi eshte vrare para disa ditesh nga nje sulm ajror amerikan ne Afganistan.Masri ishte me origjine egjiptiane dhe nje nder kokat e El Kaides. Ai ishte pergjegjesi kryesor per ...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

Berni
01-02-2008, 14:29:05

Terrorizmi, armiku dhe aleati më i madh i Amerikës?

Sulmet e 11 shtatorit në dritën e fakteve të reja dhe mes ngurrimit të administratës amerikane për t’i shmangur...Kur një prej gazetarëve amerikanë që kishin zbuluar skandalin e Uatergejtit u pyet në Itali se kush e kishte vrarë presidentin amerikan Xhon Kenedi, ai u përgjigj: “...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

Berni
26-11-2007, 08:38:35

Kamikazët, bombat njerëzore

Terrorizmi ndërkombëtar, shtohen sulmet vetëvrasëse. Një studim sjell identikitet e autorëve dhe objektivat e rinjNjë nga atentatet e fundit shënon më datë 6 të këtij muaji. Në Baghlan, 150 kilometra në veri të Kabulit, sulmi vetëvrasës i një terroristi kundër një delegacioni të...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

Berni
18-07-2007, 16:13:12

Pasojat ekonomike të terrorizmit !

Al-Kaeda synon të prekë nervat e sistemit ekonomik perëndimor. Por, atentatorët terroristë nuk po ia arrijnë dot kësaj - derisa të shtien në dorë armë bërthamoreSulmet e ardhshme terroriste mund të varionin që nga ato amatoresket kamikaze me bomba artizanale të sajuara, e deri t...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

Berni
08-01-2007, 07:55:48

Irak arrin ne 3 000 numri i ushtareve te vrare amerikane !

Tre mijë ushtarë amerikanë janë vrarë në Irak, që nga pushtimi i vendit në mars të vitit 2003, sipas përllogaritjeve të agjencisë franceze të lajmeve, AFP, të bazuara në shifrat e Pentagonit.''Dje, rebelët hapën zjarr kundër një patrulle të forcave paqeruajtëse ndërkombëtare duke vrarë një ushta...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe