Kapet numri 2 i Al Kaedes. - Lufta Kunder Terrorizmit

×
Albanian Forums, Zerion Zeri yt Zeri Info, Forumi Shqiptar Al Virtual, Diskutime, Biseda, Chat Njofje, Informatika, Teknologjia, Gazeta Tema, Gazetat Shqiptare, Bota Sot, www Channel Albania, Telegrafi Kosovo, Ballkani Web, Gazeta Lajme shqip, Lajmet e Fundit Shqiperia Kosova, Dita, Panorama, Kryeartikull, Faqja Kryesore, Video Shqip, Muzike Shqipe, Njoftime, Lajmerime, Temat Online, Gazetat, Kosovare, Shtypi Ditor, Sporti Shqiptar, Dashuria, Pyetje Pergjigje, Keshilla, Ndihme, Webmaster Shqiptar, Familja, Shqiptaria, Muzika, Receta Gatimi, Imazhe, Vipat-shqiptar, Aktualiteti
Media Sociale
Mesazhe Private
Shqiptaret duke lexuar tema interesante dhe te ndryshme
Tema re

Kapet numri 2 i Al Kaedes.

Kapet numri 2 i Al Kaedes.

· 13 · 2506

 • Postime: 7085
 • Karma: +35/-6
 • Gjinia: Femer

ne: 08-02-2007, 21:59:31
Personi ne fjale eshte arrestuar nga forcat irakene ne jug te Bagdadit. Emri i personit nuk eshte bere publik.

Nese ky person eshte me te vertete ai qe mendohet...per  organizaten e drejtuar nga Osama Bin Laden kjo do te jete nje goditje e rende.
Lajmin e ben te ditur televizioni iraken "Al Iraqia"

 • Postime: 6
 • Karma: +0/-0

#1 ne: 07-08-2007, 16:16:16
seshte e vertet se kan zen ata por tjeter kan kjo esht genjeshter

 • Postime: 22
 • Karma: +0/-0

#2 ne: 20-08-2007, 18:25:58
s'është e vërtetë se kan zen ata por tjetër kan kjo esht gënjeshtër

E kan kap amerikant apo e kan vra vetë shokët... kjo pak rëndësi ka... e rëndësishme është një terrorist më pak... nuk na duhen vemjet e azisë...

 • Postime: 187
 • Karma: +0/-0
 • Gjinia: Mashkull

#3 ne: 21-08-2007, 12:45:06
Pse nuk kapen vemjet e beogradit e athines ?

 • Postime: 287
 • Karma: +0/-0

#4 ne: 21-08-2007, 20:05:24
Fatkeqsisht vemjet e beogradit e te athines punojne nen rrogoz e nuk hedhin ne ere veten sic bojn kta kllufat

 • Postime: 187
 • Karma: +0/-0
 • Gjinia: Mashkull

#5 ne: 22-08-2007, 15:20:06
ata kllufat qe thua ti lene pas nje dyzin me pasardhes ndersa keta te athines jane pederra  dhe  lene pase vetem vdekje e semundje por jo njerez.

 • Postime: 287
 • Karma: +0/-0

#6 ne: 27-08-2007, 17:27:34
o diamant po flitet per terrorista e te gjith len mbrapa vdekje cfardo profili qe te kene

... ti vazhdo mbeshteti  :P

 • Postime: 12234
 • Karma: +408/-388

#7 ne: 19-10-2008, 03:27:58
Fatkeqsisht vemjet e beogradit e te athines punojnë nën rrogoz e nuk hedhin ne ere veten siç bojn këta kllufat


Flet lidhje palidhje TI.Ato vemjet e Beogradit  kane masakruar nga 10 000 njerez ne dite (perfshire gra e femije).
Une personalisht jam nje nder armiqt me te medhenj te Al Qaedas i urrej me shume se Bushin! ;)

 • Postime: 287
 • Karma: +0/-0

#8 ne: 01-11-2008, 09:24:44
Po te duket sikur flet me lidhje !? :P A nuk po pranon qe vemeje jane te dyja palet qe lene pas vdekje ?

Nuk e kuptoj, po Bushin pse e urren ?

 • Postime: 15
 • Karma: +0/-0

#9 ne: 15-11-2008, 06:58:27
PARA SE TE NA BROCKOLLISNI PER ETRRORISMAT,PSE NUK LEXONI AT CKA TERE RINIA BOTERORE PO LEXON MBI TERRORIZMIN?TERRORIZMI ESHTE NJE VEGEL E SHPIKUT PER TE KONTROLLUAR MASAT.NE FILLIM KRIJO PROBLEMIN PASTAJ SHIKO REAGIMIN DHE PAS REAGIMIT OFRO ZGJIDHJEN     THE PROTOCOLS OF ELDERS ZION 1906   KERKOJENI NE GOOGLE DHE DO TA GJENI  ESHTE NJE LIBER QE LEXOHET NE TERE BOTEN PER KONSPIRACINE ZIONISTE GJITHASHTU NE LIDHJE ME KETE TEME PO JU JAP DHE NJE LINK TJETER
http://www.realjewnews.com/     SIC E SHIKONI LUFTERAT E 200 VJETEVE TE FUNDIT JANE BERE ,ORGANIZUAR DHE FINANCUAR NGA BANKIERET INTERNACIONALISTA.m E NE KRYE ROTHSCHILD DHE ROCKEFELLER.ILLUMIN ATI  DHE FREEMASONS   JANE PERGJEGJES PER TERRORIZMIN FALLCO.KONTROLLI I MENDJES DHE I TRURIT ME ANE TE KONSPIRACISE,FRIKES,TEKNOLOGJISE,ILACEVE,FLORIT TE TEPRUAR NE UJE,VAKSINAVE ME NIVEL ZHIVE TE LARTE DHE MIKROCHIPET E NJERIUT QE LIDHEN ME ANTENAT OSE ME SATELITIN.TERRORIZM I NUK EKZISTON  TERRORIZMI ESHTE NJE LUFTE  E FANTAZUAR PER TE BERE NJEREZIT E FRIKESUAR DHE ATA TE JAPIN LIRITE PERSONALE PER TE SHPETUAR NGA TERRORIZMI.JANE SHUME FAKTE QE HEDHIN POSHTE AKTIN TERRORIST TE 11 SHATORIT.PO ASHTU JANE BERE DHE KRIJUAR SHUME LIGJE QE HEDHIN POSHTE AMENDAMENDIN E PARE TE KUSHTETUTES KOMBETARE. QEVERIA PO PERGJON SI DRA TELEFONAT,KAMERAT PO INSTALOHEN KUDO,EMAILET PO PERGJOHEN,SHERBIMET SKERETE APO DHE POLICIA KA TE DREJTE PA MANDAT TE TE SHQYEJE DEREN TE TE ARRESTOJE DHE TE TE COJE KUDO PA I DHENE INFORMACIONIN E DUHUR FAMILJES TENDE, LIGJI MARCIAL.KAMPET E FEMAS NE EMER TE FATKEQESIVE NATYRORE DHE USHTRIA PER TE STERVITUR PER SITUATA TE BRENDSHME JANE NJE LUFTE DHE SHFARROSJA QE DO TI BEHET NJREZVE NE USA.KAMPET E FEMAS JANE GATI PER KAMPET E GAZIT SINE KOHEN E FASHIZMIT PER EKSTREMINIMIN E POPULLSISE SE TEPERT.JAM ANETAR I RI NE KETE FORUM PO PER TE GJITHE JU BASHKATDHETARET E MI DO TU SIGUROJ SHUME MATERIALE QE TU HAPEN SYTE ASHTU SIC MU HAPEN MUA.NE SHQIPERI BERLUSKONI KA SHUME INFLUENCE POTHUAJSE NE TERE MEDIAN DHE BERLUSKONI ESHTE PJESMARRESI I NJE ORGANIZATE FAMEKEQE NE ITALIh ttp://www.realjewnews.com/ P2LONGE  NJE SECT I FREEMASONS NE ITALY.ESHTE NEW WORLD ORDER  PLAN   PLANI BER BOTEN E NJE RREGULLI TE RI   KU TE KETE NJE SISTEM MONETAR GLOBAL,NJE FE ATEISTE  BAZUAR NE DRITEN E LUCIFERIT DHE POPULLSIA TE REDUKTOHET NGA AI NUMER IS SOTMEM NE 1 BILLION    SHKONI NE YOUTUBE DHE BENI KERKIM NE    ILLUMINATI MESSAGE IN THE SIMPSONS MOVIE   DHE PO ASHTUh ttp://www.youtube.com/watch?v=2Sg8K6u9MKQ      ILLUMINATI AND NWO IN THE MUSIC   JOHN LENNON,BOB MARLEY AND 2 PACK  VDIQEN SE E KUNDRSHTUAN SISTEMIN CIFUT TE ILLUMINATIT QE KONTROLLON DHE HOLLIVUDIN    2 PACKUN E VRANE PERBALLE PIRAMIDES ME 5 PLUMBA  PIRAMIDA ESHTE SIMBOLI I ILUMINATIT BAZUAR NE TEMPULLIN E SOLOMONIT DHE 5 ESHTE NUMRI I VELLEZERVE ROTHSCHILD   ESHTE NJE KENGE E 2 PACKUT DO TA SHIKONI QE 2 PACK QE TITULLOHET                           
KILLUMINATI     DHE JAYZ THOTE SHUME VELLEZER SI LENNON MARLEY APO VELLEZERIT E TJERE REPIST SE LOJTEN MIRE LOJEN PER NEW WORL ORDER DHE U VRANE KURSE UNE MBIJETOVA SIC JU THASHE BENI NJE KONTROLL NE YOUTUBE.COM ME KETE   ILLUMINATI AND NWO IN MUSIC SHIKIM TE MBARE

 • Postime: 15
 • Karma: +0/-0

#10 ne: 15-11-2008, 07:11:34
NJE FAKT TJETER QE DO TE TRONDITENI ESHTE DHE FIGURA ME PLEHRE DHE E DEGJENERUAR SATANISTE CIFUTE KA VDEKUR NE SHQIPERI  NE VITIN 1666 AI NDEROI FENE EVET NGA CIFUTE NE ISLAME ME QELLIM PENETRIMIN NE SISTEMIN OSMAN,KUR CIFUTET U ZHGENHYEN AI U THA QE PO E NDERRONTE FENE NGA CIFUTE NE ISLAME ME QELLIM QE TI BENTE PASTAJ MUSLIMANET NE CIFUTE DHE TE SUNDONTE FRONIN.ME VONE AI I THOTE SULLTANIT QE DUHET TE KETE LIRI TE TAKOJE CIFUTET E TJERE ME QQELLIM TI KTHEJE DHE ATA N ISLAM POR QELLIMI I VERTETE I TIJ ISHTE TE KOMPLOTONTE ME CIFUTET PASI TI TAKONTE SHPESH.AI ISHTE NJE NGA 40 PROFETET FALLCO CIFUTE FHE PARTNERI I TIJ POLAK NJA PROFET TJETER FALLCO  E SPIUNOI,PAS KESAJ AI UFSHEH NE NJE FSHAT TE VOGEL NE SHIPERI DHE VDIQ ATJE,MBASE KJO ESHTE ARSYEJA PSE NA ECEN NE SHIPTAREVE. PO TA VINI RE VITI I TIJ I KTHIMIT NE ISLAM ESHTE 1666  ME DEGJONI SHIFRAT E FUNDIT JANE 666  AI ISHTE BAZA E EDUKIMIT TE  ADAM WEISHAUPT QE KRIJOJ ILLUMINATIN

 • Postime: 15
 • Karma: +0/-0

#11 ne: 15-11-2008, 07:12:09
"Illuminata" redirects here. For the 1998 John Turturro film, see Illuminata (film).
For other uses, see Illuminati (disambiguation).

Illuminati (plural of Latin illuminatus, "enlightened") is a name that refers to several groups, both historical and modern, and both real and fictitious. Historically, it refers specifically to the (Bavarian) Illuminati, an Enlightenment-era secret society founded on May 1st, 1776. In modern times it is also used to refer to a purported conspiratorial organization which acts as a shadowy power behind the throne, allegedly controlling world affairs through present day governments and corporations, usually as a modern incarnation or continuation of the Bavarian Illuminati. In this context, Illuminati is often used in reference to a New World Order (NWO). Many conspiracy theorists believe the Illuminati are the masterminds behind events that will lead to the establishment of such a New World Order. Confusing the issue further is the fact that there are also several modern fraternal groups which include the word "Illuminati" in their names.
Contents
[hide]

    * 1 The Bavarian Illuminati
    * 2 Modern Illuminati
    * 3 In popular culture
    * 4 Notes
    * 5 References
    * 6 External links

[edit] The Bavarian Illuminati
   This article or section uses citations that are either broken or outdated.
This article or section uses citations that link to broken or outdated sources, and are deemed unreliable. Please improve the article or discuss this issue on the talk page. Help on using footnotes is available. This article has been tagged since September 2008.
Adam Weishaupt

This movement was founded on May 1, 1776, in Ingolstadt (Upper Bavaria), by Jesuit-taught Adam Weishaupt (d. 1830),[1] who was the first lay professor of canon law at the University of Ingolstadt.[2] The movement was made up of freethinkers, as an offshoot of the Enlightenment[3], which some amateur historians believe was a conspiracy to infiltrate and overthrow the governments of many European states.[4] The group's adherents were given the name "Illuminati", although they called themselves "Perfectibilists". The group has also been called the Illuminati Order and the Bavarian Illuminati, and the movement itself has been referred to as Illuminism (after illuminism). In 1777, Karl Theodor, Elector Palatine, succeeded as ruler of Bavaria. He was a proponent of Enlightened Despotism and in 1784, his government banned all secret societies, including the Illuminati.

While it was not legally allowed to operate, many influential intellectuals and progressive politicians counted themselves as members, including Ferdinand of Brunswick and the diplomat Xavier von Zwack.[5] Xavier von Zwack was also the number two man in the operation and was caught with much of the group's documentation when his home was searched. The Illuminati's members pledged obedience to their superiors, and were divided into three main classes, each with several degrees. The order had its branches in most countries of the European continent; it reportedly had around 2,000 members over the span of 10 years.[6] The scheme had its attraction for literary men, such as Johann Wolfgang von Goethe and Johann Gottfried Herder, and even for the reigning dukes of Gotha and Weimar. Internal rupture and panic over succession preceded its downfall, which was effected by The Secular Edict made by the Bavarian government in 1785.[citation needed]

 • Postime: 15
 • Karma: +0/-0

#12 ne: 15-11-2008, 07:15:03
KY ESHTE AI CIFUTI QE KA VARIN NE SHQIPERI PO TE KETE NDONJE KERKESE PEKETHIMI JA U PERKETHEJ UNE
Modern Zionism has its roots in a 17th century false Jewish messiah by the name of Sabbatai Zevi Sabbatai Zeviwho claimed to be the promised savior of the Jews that has come to establish the Jewish kingdom in the promised land known then as Palestine. Zevi was a very controversal figure, he not only trashed the Talmud but said to do opposite what God said to do in the Talmud. "Sin" and "guilt" were no more and everything and anything was allowed; the commandments of God in the Torah were now null because according to him the messianic age has arrived and he was the one who was going to redeem them.

As Jerry Rabow wrote in page 110 of his book "50 Jewish Messias" published by Gefen of Jerusalem, (source Barry Chamish): "Through all of this, Shabbatai Zevi continued to issue proclamations of the theological changes wrought by the coming of the messianic age. Shabbatai's new prayer was, 'Praised be He who permits the forbidden.' Since all things would be permitted in the age of the messiah, Shabbatai declared many of the old restrictions of the Torah no longer applicable. He abolished the laws concerning sexual relationships. He eventually declared that all of the thirty six major biblical sins were now permitted and instructed some of his followers that it was their duty to perform such sins in order to hasten the Redemption."

Zevi or Zvi was a kabbalist and occultist who deceived most of the Jews of his time and those who came after him. He was born on Aug. 9, 1626, in Smyrna, Turkey. In 1666 he converted to Islam with some of his followers and took the name Aziz Mehemet. Most of the Jews were disappointed but he told them that he had to become Muslim in order to convert the Muslims to Judaism, and then he turned around and told the Turks and the Sultan that he was to keep in close contact with the Jews in order to convert the Jews to Islam. Thus he was free to go wherever he liked and do whatever he wanted.

Zevi was betrayed to the Turks by another Jewish messiah from Poland. Zevi revealed to this Polish messiah the prophecy given by his close associate, Nathan Ghazzati the prophet, that Zevi was destined to become the ruler of the Ottomam Empire. Instead, Zevi was exiled to a small village in Albania were he died. But the followers of Shabbataism indeed became the real rulers of modern Turkey, albight in an invisible subtle way.

Zevi's influence among the Jews did not die with his death, many still believed this wizard of deception who legitimized deception as a mean to achieve one's goals. Rebbe Berechiah, an extremist, succeded Zevi and took over his movement of Shabbataism.

Barry Chamish, in his article "The Deutsch Devils," (December 31, 2003), posted in his web-site (barryChamish.com), says that "the Shabbatai followers continued their hidden life in the Turkish sect of the Donmeh, whose activities continue to this day, as reported extensively this year, even by the straid Jerusalem Post. One of the Donmeh followers was Jacob Frank (1726-1726), who would transform Europe and the world into a Shabbataian hell barely a century later."

Jacob Frank
Jacob Frank


Jacob Frank succeeded Rebbe Berechiah and in eighteen century brought the Donmeh ideaology To Europe. He made an alliance near/in Frankfurt, Germany, with Jesuit Adam Weinhaupt (founder of the Illuminatti and the usurper of the Freemasonic lodges worldwide, specially that of England and Scotland) and the Rothschild empire.

Barry Chamish, in his above mentioned article, mentions Rabbi Antelman saying in his book To Eliminate the Opiate: "A movement of complete evil now took hold. The Jesuits' goal was the destruction of the Protestant Reformation leading to a return of one pope sitting in judgement on all mankind. The Rothschilds goal was to control the wealth of the planet. And the Frankist vision was the destruction of Jewish ethics to be replaced by a religion based on the exact opposite of God's intentions [or high-class Satanism]. When these factions blended, a bloody war against humanity, with the Jews on the front lines, erupted."

In the book "The Messianic Idea in Judaism" by the Jewish professor Gershon Scholem (1971 edition, page 126) the author writes about Jacob Frank: "In all his actions [he was] a truly corrupt and degenerate individual" and as "one of the most frightening phenomena in the whole of Jewish history."

Jacob Frank considered himself to be another messiah. He claimed to be an incarnation of the the Jewish patriarch Jacob. He ordered his 13,000 followers to become Catholics and infiltrate the Catholic church. He referred to the Catholics as the "Esau," the brother of biblical Jacob while he and his followers were the biblical Jacob. To the Christian Catholics he told that it was time for a reconciliation between "Jacob" and "Esau." While he told his followers secretly that as Jacob deceived Esau in the story of the Bible, so by the way of deception we will establish a Jewish anti-christ kingdom in Palestine.

Rabow, in page 130 of his book mentions: "The Frankists also become involved in international political intrigue, and sent secret emissaries to the Russian government and the Eastern Orthodox Church offering to help in the overthrow of Poland and the Catholic Church."

Jerry Rabow gives more details in his "50 Jewish Messiahs" (source Barry): "He [Frank] extended the paradoxical teachings of Shabbati Zvi that the coming of the messianic age had transformed sexual prohibitions of the Bible into permissions and even obligations. According to Frank, engaging in sexual orgies now became the means to purify the soul from its sins. Debauchery became theraphy...Frank convinced his followers that the only way for their special form of Judaism to survive was for them to outwardly become Christians, just as the Donmeh had descended into the world of Islam...In February, 1759, the Frankists told the [Catholic] Church they were ready to be baptized."

On page 121 of Rabow's book, it is mentioned: "The Donmeh now converted the Shabbatain Purim into an annual orgy, when members exchanged spouses for a ceremony called 'extinguishing the lights.' The Donmeh justified their Purim orgies, and their regular practise of sharing wives and engaging in other sexual activities, by citing biblical precedants."

The Jewish Encyclopedias defines Donmeh as "the Turkish word for 'apostate' and refers to the Jews of the Near East who followed Sabbatai Zevi into Islam in 1666, but secretly remained Jews who continued practicing Jewish rituals but worshiped Sabbatai as the Messiah and incarnation of God."

Another researcher said: "The Donmeh showed great public affection with Islam but amongst themselves entirely rejected and even despised Islam." There is no need to say that they also in secret hated and despised more the Christians of the Ottoman Empire. Those same "Turkish" Donmeh were the ones that were in power in Turkey during WW1 when the Armenian Genocide occured. They were the visible rulers of the Ottoman Empire and they carried out and gave orders for the slaughter --in a most unimaginable barbaric way and according to plans they had-- of almost the whole Christian population of Asia Minor: One and half million Armenians, half a million Greeks and Greek Pontians, and half a million Assyrians and Caldeans.

The Turkish author, Mevlan Z. Rifat, was referring to this Donmeh sect by his words "a syncretist Jewish-Muslim sect," when he wrote in his book "Inner Folds of the Ottoman Revolution" 1929.-- "The Armenian genocide was decided in August 1910 and October 1911 by a Young Turk committee composed entirely of displaced Balkan Jews in the format of a syncretist Jewish-Muslim sect, including Tallat, Enver, Behaeddin Shakir, Jemal, and Nazim posturing as Muslims. It met in the Rothschild-funded Grant Orient loge in now Greek Salonika. No wonder the infrastructure was in place by August by August, 1914, in Erzerum for the Great Massacres, almost three months before Turkey entered the Great War. During World War I and ever since, Jews have held prominent positions in the Turkish government, including three presidents, Ataturk, Inonu, and Bayar." No known English translation exist of Rifat's book, however it was translated to Armenian in 1939.

The Hebrew scholar, Avrum M. Ehrlick, writes in his book "Sabbatean Messianism As Proto-Secularism" (source, Berry's article: Kerry, Gaza and the New Sabbatean Holocaust): "Dr Nazim, Nuzhet Faik, Mustafa Arif, Muslihiddin Adil, Sukru Bleda, Halide Edip Adivar and Ahmet Emin Yalman were all active in the Young Turks and of Donme families. Mehmet Kapanci (1839-1924) who was a mayor of Salonica and a well-known banker funded the C.U.P [ some Armenians were masons and were part of the Committee of the Union and Progress Party before the Genocide happened ] and was a Donme. Other Jews active in the Young Turks were Nissim Mazliah from Izmir and Vitali Faradji, Moise Cohen (later called Munis Tekinalp) who was an active Jew and once rabbinical student who turned to business and actively asserted a proud Turkish identity along with Zionist sentiments...It is curious that Israelís first and second Prime Ministers, David Ben Gurion and Moshe Sharett and her second president Yitzchak Ben Zvi had lived and studied in Istanbul and embraced the concept 'lehitatmen', Hebrew for 'to become an Ottoman'. Ben Zvi is alleged by some to be descendant of a Sabbatean family. Sharett served in the Ottoman army in WW1. Ben Gurion gave up Russian citizenship for Ottoman citizenship, something many others in Palestine were afraid to do. Israeli Presidents Ben Zevi, Zalman Shazar and to a lesser degree Yitzchak Navon became students of Ottomanism. Mehmet Cavit Bey (1875-1926) was one of the most significant Donme political figures. He was active in the revolution [of 1908] as a highly articulate editor of a tabloid and professor of finance and was three times Finance Minister of Modern Turkey until his execution for his alleged role in the assassination attempt of Ataturk. It is believed that Cavit Bey was an ardent Zionist and saw the advantages for Turkey in the Jewish settlement of Palestine."

Avrum Ehrlich elaborates in more details in his same book: " The extent to which Jews were involved in the Young Turk revolution is debated, some arguing that Jews and Donme dominated the Committee of the Union and Progress Party (C.U.P) which gained control of the State. Others argue that this was anti-Semitic rhetoric and exaggerated and that while the Jews supported the revolution on a grass roots level, they were not highly represented in the upper echelons of the party. Indeed British diplomats did report to the home office that a Jewish-Masonic conspiracy was at work favoring the revolution. The Donme are believed to have been equally involved in the revolution but exact details are less known due to a number of reasons...It was via the Masonic lodges that the Donme, the Jews, Bektashi and secularists who were less accepted in mainstream society were able to meet on an equal footing, many of them becoming major instruments of the revolution...Whethe r the suspicions that Masonry is responsible for sedition and subversive activities are true or not, in this context they were a convenient home for the revolution, providing lodges and personnel, secrecy and structures for the revolution. The Donme thrived in the Masonic environment, allowing them to be both secretive and influential, maintaining their religious ideas in a non-dogmatic atmosphere. Bridging the gap between the Jews and the Muslims, they seemed to represent the happy medium of the secular Young Turk revolution. Even today Donme are involved in the Masonic Lodges ofTurkey."

Barry Chamish believes that the Armenian Genocide was a dry run for the Jewish Holocaust. Berry is a Barry Chamishformer Israeli military man turned to investigative reporter who is warning his fellow Jews about a coming Second Holocaust of the Jews in Israel proper. This time the Arabs and Muslims playing the role that the Nazis played during WW2.

Barry's research lead him to the fact that basically both the planners and instigators of the Armenian Genocide of WW1 and the Jewish Holocaust of WW2 were the same entities and that those same entities are planning another holocaust of the Jews during the coming WW3, which is going to be ignited in the middle east.

Do not call the author of this article an anti-Semite, he will be the first to come to the help of any Jew whose life is in peril. Also, he is not a hate-monger, his heart is full of love. He is not a liar either, he will not lie intentionally; he is an old man now whose father survived the Armenian Genocide 90 years ago and he is trying to find out what really happened, because justice on earth has not been done yet concerning the Armenian Genocide and the issue will never die. It can not be swept under the rug as the Turks and their allies are trying to do.

As President Putin said during his first visit to Israel: "In the 21st Century, there can be no place for xenophobia, anti-Semitism or other forms of racial or religious intolerance. This is not only our debt to the millions who dies in the gas chambers [and may I add, in the killing fields of historical Armenia], it is our duty to future generations."

THIS ARTICLE IS NOT COPYRIGHTED, IT MAY BE REPRODUCED IN ANY FORM AND MEDIA.
 

 
Design downloaded from FreeWebTemplates.co mFree web design, web templates, web layouts, and website resources!
 

Site Meter 
 

 
 
 

Temat e fundit