Makina & Motorra - 2

×
Albanian Forums, Zerion Zeri yt Zeri Info, Forumi Shqiptar Al Virtual, Diskutime, Biseda, Chat Njofje, Informatika, Teknologjia, Gazeta Tema, Gazetat Shqiptare, Bota Sot, www Channel Albania, Telegrafi Kosovo, Ballkani Web, Gazeta Lajme shqip, Lajmet e Fundit Shqiperia Kosova, Dita, Panorama, Kryeartikull, Faqja Kryesore, Video Shqip, Muzike Shqipe, Njoftime, Lajmerime, Temat Online, Gazetat, Kosovare, Shtypi Ditor, Sporti Shqiptar, Dashuria, Pyetje Pergjigje, Keshilla, Ndihme, Webmaster Shqiptar, Familja, Shqiptaria, Muzika, Receta Gatimi, Imazhe, Vipat-shqiptar, Aktualiteti
Media Sociale
Mesazhe Private
Shqiptaret duke lexuar tema interesante dhe te ndryshme

Tema informative dhe diskutime per makinat dhe motorrat e cdo gje qe ecen me rrota

M A X
26-09-2009, 20:09:43

Kontrolloni gomat

Kontrolloni gomat

M A X
26-09-2009, 20:08:18

Land Rover konfirmon prodhimin e modelit LRX

Land Rover konfirmon prodhimin e modelit LRXLand Rover ka vërtetuar edhe zyrtarisht atë për të cilën është spekuluar me muaj të tërë. Prodhuesi britanik i automjeteve të terrenit dhe atyre sportive do ta shtojë edhe modelin LRX në listën e tij.Modeli serik i konceptit i cili për herë të parë ësh...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

M A X
26-09-2009, 20:07:36

Fiat 500 me 265 kuaj fuqi

Fiat 500 me 265 kuaj fuqiNëse keni menduar se Tributo Ferrari është versioni më "i trentë" i Fiat 500, jeni mashtruar.Shtëpia automobilistike gjermane “Hamann” ka paraqitur versionin e vet të Fiatit të vogël. Ai ka 265 kuaj fuqi dhe pamje të një luftaraku të rrugës. Nga motori 1.4 litërsh me ben...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

M A X
18-09-2009, 19:23:29

Ferrari i parë hibrid me motor V12

Sipas pohimeve të prijësit të Ferrarit Amedeo Felisa, Ferrari në ofertën e vet përfundimisht ka për qëllim të përfshijë edhe modelin hibrid, e edhe pse nuk dihet saktësisht se në çfarë hibridi do të punojë Felisa ka konfirmuar se nga ana konvencionale në të do të gjendet motori i fuqishëm V12.Fe...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

M A X
23-07-2009, 00:10:01

Rrjedhin fotografitë e para të Jaguar XJ

Rrjedhin fotografitë e para të Jaguar XJPërkundër përpjekjeve të shumta, Jaguar nuk ka arritur ta ruaj si fshehtësi risinë e vet deri në premierën e madhe e cila do të mbahet sonte në Londër. Një portal interneti, gjoja pahiri, ka publikuar fotografitë, ato zbulojnë tërësisht pamjen e jashtme të...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

M A X
23-07-2009, 00:07:57

Alfa Romeo vjen me risi në modelin 159

Alfa Romeo vjen me risi në modelin 159Alfa Romeo në dy vitet e ardhshme do ta nxjerrë në treg edhe gjeneratën e re të modelit 159, i cili në kuadër të nomenklaturës së re të prodhuesit italian, në vend të shenjave numerike do të marrë emër me shkronja.Emri i modelit të ri të jet...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

M A X
23-07-2009, 00:06:31

Fotografitë e para të Bugatti Bordeaux

Fotografitë e para të Bugatti BordeauxSipas paralajmërimeve, në panairin e sivjetmë të automjeteve në Frankfurt, brendi luksoz i Volkswagen Group do të shfaqë një model të ri të Bugattit.
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

M A X
28-06-2009, 22:23:10

Peugeot Metromorph - Makina qe ecen mbi mure

Makina e ecen mbi mure. student work peugeot metromorph concept The Metromorph concept is designed to face the evergrowing issues of metropolitan cities. When the user is home the vehicle becomes a balcony thus addressing parking restraints and real estate value.
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

M A X
15-05-2009, 07:03:02

Motori 1.2 litrash në Golfin e ri

Motori 1.2 litrash në Golfin e riMotori i ri TDI prej 1.6 litrash tanimë është paralajmëruar, e tani arrin edhe lajmi se në Golfin e ri do të gjendet edhe motori i vogël turbo me benzinë prej vetëm 1.2 litrash.Paleta e motorëve për VW Golf VI edhe më tutje po zgjerohet. Për moto...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

M A X
05-04-2009, 18:45:43

Volkswagen Tiguan shpallet automjeti i vitit

Volkswagen Tiguan shpallet automjeti i vititLexuesit e revistës "AutoBild Allrad" edhe këtë vit e kanë shpallur Tiguanin si – automjetin e vitit të Allrad.
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

M A X
12-03-2009, 00:45:17

BMW Alpina B3 Biturbo Touring

BMW Alpina B3 Biturbo TouringBMW në fund të vitit të kaluar ka paraqitur serinë e ridizajnuar 3, prandaj edhe Alpina ka avancuar versionin e vet të modelit B3 Biturbo të cilin e ka paraqitur tani në panairin e automjeteve të Gjenevës.
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

M A X
10-02-2009, 14:51:38

Audi Q5 hibrid

Audi do të ofrojë versionin hibrid të automjetit të vet sportiv Q5 në tregun e Amerikës gjatë vitit 2010, e nëse arrin sukses atëherë ai do të lansohet edhe në Evropë.Sipas pohimeve të Wolfgang Hatz, drejtor për zhvillim të grupimit Volkswagen, Audi duhet t’i ofrojë tregut modelin e vet të autom...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

M A X
09-01-2009, 00:53:46

Automobil fluturues

Inxhenieri kanadez, doktor Poll s. Myler, pas punës 40 vjeçare ka arritur të konstruktojë një automobil fluturues që me të vërtetë funksionon.Skycar-in M400 e prodhoi kompania e tij Myler, ndërsa u dëshmua në të gjitha analizat e duhura - në ajër ngrihet dhe ateron vertikalisht ...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

M A X
22-07-2008, 01:07:43

Cars & Motorcycles Wallpapers

Për dashamiresit e makinave dhe motorrave meposhte ndodhen adresa me plot foto dhe

Pergjigje nga: Altin11111, LORENC06, goblin

FERRARI fun club

futjakot
07-11-2006, 10:35:09
ehhhhhhhhhhh  
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

Pergjigje nga: LORENC06

Hot Cars

*
LORENC06
28-05-2006, 09:51:39
Alt+S
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

Pergjigje nga: LORENC06, boga, hellboy

Nje emer nje legjend ...Porsche...

*
LORENC06
20-05-2006, 12:16:15
Alt+S
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

Pergjigje nga: LORENC06, guacka8, hellboy

Mercedes Benz - Tipat e fundit

*
LORENC06
20-05-2006, 12:08:39
Alt+S
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

CTS
24-04-2006, 23:50:27

Rivalët, letër Shumit: Je i mrekullueshëm

Rivalët, letër Shumit: Je i mrekullueshëm  Kanë qenë rivalët e tij më të mëdhej. Njëri prej tyre do të jetë akoma. Ndonjë tjetër nuk ka patur marrëdhënie të mira në kohën kur garonte, përkundrazi. Por tani ka ardhur dita që të gjithë të flasin për madhështinë e Majkëll Shumakerit, 7 herë kampion...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

tweet
17-02-2006, 06:06:00

Riding Motorbikes - EXCITING VIDEOS

Shetitje me motor - video te incizuara neper alpet Zvicerianehttp://homepage.hispeed.ch/vacuumdiver/videos.htmKur hapet faqja vetem klikoni ne fotografit dhe do te mund ti s...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

Berni
07-02-2006, 09:29:43

Mikael Shumakeri te Red Bull per 50 milionë euro për 2007-n

Një lajm i bujshëm trondit botën e Formulës 1. Sipas asaj që shkruan "Controcampo", në të ardhmen e Mikael Shumakerit mund të jetë "Red Bull". Dietrih Mateschitz, kreu më i lartë i skuderisë austriake, i ka ofruar 7 herë kampionit të botës 50 milionë euro për 2007-n (me opsion për një vit tjetër...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

Pergjigje nga: DjTerenc, hellboy, Blerta

Makina BMW

Terenc
03-10-2005, 04:08:37
cfare makine keni ju?
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

Pergjigje nga: Lucent

Hottest dubs!

Karatisti
29-09-2005, 10:47:35
Per gocat e forumit!
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

Alban
13-09-2005, 17:49:13

MotoGP - Moto Grand Prix

http://www.motograndprix.com/en/motogp/index.htmPergjithsisht ne boten e garave njihet me shume Formula 1, por ka dhe gara te tjera te cilat jane shume te njohura, e njera ng...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

Pergjigje nga: angeldeviled, Buba, ice_storm

Ja vlla motorat

M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

Pergjigje nga: hellboy, Lucent, lepurush

Makinat Japoneze

*
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

*
Ledion
28-05-2005, 08:25:55

MAKINAT

JU PELQEJN MAKINAT,MOTORAT,E NDIQNI MOTO MONDIALE(VALENTINO ROSSI)? FERRARI,PORSHE,MASERATTI,LAMBORGHINI,VIPER,MERCEDES,BMW........
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

Pergjigje nga: Lucent, sulltani, Milanistja

Makinat me te pelqyera per rinine Amerikane.

*
Lucent
13-01-2005, 13:57:01
Deutschland uber allesMy next dub  
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

*
MistreciaTironse
30-09-2004, 21:02:29

Renault MODUS

Modus është një përqëndrim i prakticitetit, gjenialiteti dhe cilësive dinamike: e përkrhyer në rrugë, komode dhe me hapësirë nga brenda. Rrumbullakësia e këti mjeti lëvizës është karakteristika e parë që të bie në sy: modern, me dizajn shumë special- linjat rrubullake dallohen sidomos nga format...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

milanisti
10-07-2004, 16:40:30

Makina Audi.

M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

Ωμέγα
11-05-2004, 03:23:46

Aquada Bond

Makina me e re sportive ne Angli, beri testin e pare ne publik. Duke kaluar nga toka ne ujrat e Thames River, ne stilin James Bond, makina e quajtur Aquada mund te arrije deri ne 100 milje/ore ne toke, madje edhe atehere kur ajo ecen ne uje, mund te arrije shpejtesine 30 milje/ore. Intervistat e...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe