×

7 makinat e blinduara që preferohen nga VIP-at

7 makinat e blinduara që preferohen nga VIP-at

· 1 · 56

  • Postime: 22896
  • Gjinia: Mashkull
M A X
ne: 14-05-2019, 17:40:07
 

Rreziku që u kanoset njerzëve publike ose siç quhen ndryshe VIP-at, siç janë politikanët, pjesëtarët e familjeve mbretërore, sportistët, apo dhe yjet e show-biz, ka ndikuar që ata gjithnjë të jenë të shoqëruar nga truprojat. Megjithatë, krahas armëve moderne dhe taktikave mbrojtëse që zotërojnë truprojat e tyre, mbrojtja e VIP-ave nënkupton se ata duhet të udhëtojnë me makina të sigurta respektivisht, makina të blinduara, shkruan standard.al. Por, cilat janë ato makina që preferohen nga personat e famshëm? Sa kushtojnë, dhe kush i prodhon ato? Kemi zgjedhur shtatë makinat më të famshme të blinduara që preferohen nga VIP-at.

1. Cadillac Escalade ESV
2. Lexus LS 460 L
3. BMW 750Li Sedan
4. Audi A8 Security
5. Mercedes Benz S-Guard 600
6. Dartz Kombat T98
7. Conquest Knight XV

/standart.al
 

Makinat Japoneze

Nisur nga LucentRubrika Makina & Motorra

Postimi i fundit 03-06-2005, 07:45:02
nga hellboy
Makinat me te pelqyera per rinine Amerikane.

Nisur nga milanistiRubrika Makina & Motorra

Postimi i fundit 13-01-2005, 13:57:01
nga Lucent
10 makinat me te bukura te botes!

Nisur nga MistreciaTironseRubrika Makina & Motorra

Postimi i fundit 09-02-2009, 13:50:23
nga klajdi gjeci
MAKINAT

Nisur nga LedionRubrika Makina & Motorra

Postimi i fundit 28-05-2005, 08:25:55
nga Ledion
Makinat e Luksit qe kanë Futbollistet e Kombetares !

Nisur nga BerniRubrika Kombetarja Shqiptare

Postimi i fundit 18-04-2007, 01:32:13
nga Berni