×

7 makinat e blinduara që preferohen nga VIP-at

7 makinat e blinduara që preferohen nga VIP-at

· 1 · 104

  • Postime: 26204
  • Gjinia: Mashkull
M A X
ne: 14-05-2019, 17:40:07
 

Rreziku që u kanoset njerzëve publike ose siç quhen ndryshe VIP-at, siç janë politikanët, pjesëtarët e familjeve mbretërore, sportistët, apo dhe yjet e show-biz, ka ndikuar që ata gjithnjë të jenë të shoqëruar nga truprojat. Megjithatë, krahas armëve moderne dhe taktikave mbrojtëse që zotërojnë truprojat e tyre, mbrojtja e VIP-ave nënkupton se ata duhet të udhëtojnë me makina të sigurta respektivisht, makina të blinduara, shkruan standard.al. Por, cilat janë ato makina që preferohen nga personat e famshëm? Sa kushtojnë, dhe kush i prodhon ato? Kemi zgjedhur shtatë makinat më të famshme të blinduara që preferohen nga VIP-at.

1. Cadillac Escalade ESV
2. Lexus LS 460 L
3. BMW 750Li Sedan
4. Audi A8 Security
5. Mercedes Benz S-Guard 600
6. Dartz Kombat T98
7. Conquest Knight XV

/standart.al
 

Makinat me teknologji 5G

Nisur nga M A XRubrika Teknologji Moderne

Postimi i fundit 15-05-2020, 09:32:24
nga M A X
Makinat me te reja [ Modelet e 2020]

Nisur nga lookingRubrika Makina & Motorra

Postimi i fundit 14-05-2020, 11:17:22
nga M A X
Supercars, makinat e te ardhmes

Nisur nga M A XRubrika Makina & Motorra

Postimi i fundit 27-02-2020, 22:16:05
nga Ωμέγα
Pse anglezët ngasin makinat në krahun e djathtë?

Nisur nga M A XRubrika Mix

Postimi i fundit 23-10-2019, 11:22:57
nga Alban
10 makinat më të shtrenjta në botë

Nisur nga M A XRubrika Makina & Motorra

Postimi i fundit 25-12-2011, 22:23:26
nga M A X