Makina & Motorra


×
Albanian Forums, Zerion Zeri yt Zeri Info, Forumi Shqiptar Al Virtual, Diskutime, Biseda, Chat Njofje, Informatika, Teknologjia, Gazeta Tema, Gazetat Shqiptare, Bota Sot, www Channel Albania, Telegrafi Kosovo, Ballkani Web, Gazeta Lajme shqip, Lajmet e Fundit Shqiperia Kosova, Dita, Panorama, Kryeartikull, Faqja Kryesore, Video Shqip, Muzike Shqipe, Njoftime, Lajmerime, Temat Online, Gazetat, Kosovare, Shtypi Ditor, Sporti Shqiptar, Dashuria, Pyetje Pergjigje, Keshilla, Ndihme, Webmaster Shqiptar, Familja, Shqiptaria, Muzika, Receta Gatimi, Imazhe, Vipat-shqiptar, Aktualiteti
Media Sociale
Mesazhe Private
Shqiptaret duke lexuar tema interesante dhe te ndryshme

Tema informative dhe diskutime per makinat dhe motorrat e cdo gje qe ecen me rrota

M A X
16-03-2011, 00:30:43

Mitet e pavërteta për kursimin e benzinës

Ndërsa çmimet e karburanteve bëhen gjithmonë e më të papërballueshme për të gjithë, ekzistojnë disa mite të pavërteta, në bazë të të cilës përpiqemi të kursejmë. Revista “Autoword” solli disa prej këtyre legjendave urbane.Fikja e ajrit të kondicionuar – Ndonëse është e vërtetë që ajri i kondicio...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

makina elektrike tesla motors - Edited.jpg

Pergjigje nga: olti, omega, looking

Makinat me te reja [ Modelet e 2020]

M A X
14-05-2020, 11:17:22
Ferrari Roma 2020-Land-Rover-Defender-petrolhead-corner-most-anticipated-cars-2020-3.jpg
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe


5e149ea5855cc2437f31e769.jpg
Production-spec-Tesla-Cybertruck-Rendering.jpgM A X
27-03-2019, 19:40:26

Nis zbatimi i rregullave të reja për importin e makinave

Qytetarët mund të importojnë makina të përdorura me vit prodhimi nga 1 janari 2005 që i përkasin standardit “Euro 4”. Ditën e djeshme janë botuar në Fletoren Zyrtare ndry...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

M A X
25-12-2011, 22:23:26

10 makinat më të shtrenjta në botë

Edhe pse në edicionet e lajmeve dëgjohet çdo ditë e më shumë për krizë ekonomike, ka njerëz që nuk preken pothuajse fare nga kjo gjë. Jetojnë me të gjitha lukset e mundshme dhe mund të mbajnë pa problem edhe nga 5 makina. Nëse je një nga këto njerëz lexo me kujdes listën e mëposhtme të publikuar...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

M A X
21-12-2011, 19:36:35

Ferrari bëhet limuzinë

Ferrari, makina më e shpejtë në botë shndërrohen në një limuzinë të mrekullueshme. Kjo limuzinë është prodhimi më i fundit dhe është prezantuar ditën e djeshme në Londër, me rastin e Krishtlindjeve, përpara dyqaneve “Harrod’s”. (er.cu/BalkanWeb)
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

M A X
19-12-2011, 22:44:05

10 makinat që ruajnë vlerën edhe pas 60 mijë kilometrash

Gazeta britanike “Telegraph” ka publikuar sot listën e 10 makinave të cilat ruajnë një vlerë të lartë edhe pas disa vitesh përdorim dhe mijëra kilometra të përshkruara. Në krye qëndron Toyota Landcruiser e cila pas tre vitesh përdorim dhe rreth 60 mijë kilometra të përshkruara ruan 72.2% të vler...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

M A X
19-12-2011, 22:43:34

Saab shpall falimentimin

Prodhuesi suedez i automjeteve, Saab, që po kalon një periudhë të vështirë financiare, ka shpallur falimentimin. Bordi i “Swedish Automobile” tha se grupi kinez Youngman ka njoftuar se do të tërhiqet nga planet për të investuar në Saab dhe se aplikimi për falimentim ishte “në interes të aksioner...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

M A X
13-12-2011, 01:09:16

Koncepti EMIRAI

Kompanitë automotive si Mitsubishi Electric kanë një ide dukshëm më ndryshe mbi të ardhmën tonë automobilisitike, përkatësisht një të tillë ku ne do të ngasim një veturë të 1980’ës me një teknikë të 2011’ës dhe ku do të kemi 3D T dhe xhama projektues me konstruksion të lakuar.Së paku kështu ësht...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe