×
Hyrja
Profili

Tesla Cybertrack

Tesla Cybertrack

· 6 · 3006

 • Postime: 26639
 • Gjinia: Mashkull
M A X
ne: 25-11-2019, 16:03:19

 • Postime: 328
 • Gjinia: Mashkull
sh2dow
#1 ne: 03-12-2019, 12:13:59
Nje vetur qe sipas CEO te kompanis Tesla eshte me e fuqishme se nje F-150 dhe me e shpejt se nje Porsche 911 del te jet nje surpriz e radhes nga Elon Musk apo njeriu i çmendurive.

Të gjith e njohim ktë njeri që nga e kaluara si ideatori dhe krijuesi i paypal, aij gjithmon sjell gjëra interesante dhe të veçanta duke mos haruar theksuar se ishte aij që vërtet theu tabut se veturat jan te dedikuara vetëm për lend djekse Solli ne treg vetura të shpejta dhe super te shpejta komplet elektrike duke larguar fare nga perdorimi opsionin hybrid.


Kjo vetur e titulluar si cybertruck eshte ndryshe e totilluar nga vet Elon Musk: “Kamioni zyrtar i Marsit” vetur është  ne shitje ne 3 opsione me 3 çmime të ndryshme dhe sipas numrit të motorve që ka makina pra me 1 motor, 2 motora dhe me 3 motora ajo arrin nje shpejtsi prej 0-60mph nga 2.9 - 6.5 sekojda varesisht nga modeli i veturës.


Aij tha se kjo ke gjithcka për fundvitin që po lëm pas por jo gjithcka per vitin që vjen presim shum gjera interesante per sa i perket teknokogjis te lansohen vitin e ardhshem.

 • Postime: 609
 • Gjinia: Mashkull
Ωμέγα
#2 ne: 04-12-2019, 18:43:56
Lexova qe policia meksikane ka porositur menjehere disa nga keto supermakina elektrike.
 

 • Postime: 328
 • Gjinia: Mashkull
sh2dow
#3 ne: 09-12-2019, 00:31:34
Elon Musk sonte në Twitter falenderoi të gjithë idet dhe përgëzoi ato për faktin se e kishin bër të duket edhe më e bukur ajo qfar ati i kishte lën më shumë mbresa dhe qe siduket e don me shumë dëshir është dizajni ku Cybertruck ka të bashkangjitur një motoçiklet ku edhe vet vetura është sjellur në një verzion shumë më të bukur se aij origjinal nga një artist shumë i ri në mosh i cili ka për pasion dizajnin sidomos atë të veturave.

Vet artisti pohoi se permasar jan të njejta me ato qfar vetura ka në të vërtet.  Khyzyl Saleem, 26 vjeçari është nga Anglia dhe siduket nuk shpëtoi pa rrën në syrin e Elon Musk.

Aij tha se do i pëlqente që ti bashkangjisjin një “Electric Dirt Bike” dhe kjo do e bente të duket më mahnitëse. 


 • Postime: 609
 • Gjinia: Mashkull
Ωμέγα
#4 ne: 09-12-2019, 12:04:30
Di njeri sa do ta kene cmimin fillestar keto?

 • Postime: 26639
 • Gjinia: Mashkull
M A X
#5 ne: 11-12-2019, 15:27:40
Cmimi do te filloje nga $39k qe nuk eshte shtrenjte per nje makine si kjo.
Shikoni Elon Musk ne rruge me nje cybertrack.

Temat e fundit