Fiat 500 (Abarth)

· 2 · 4766

Fiat 500 (Abarth)

· 2 · 4766

 • Gjinia: Mashkull
 • i identifikuar
  M A X
  ne: 08-10-2011, 10:57:28
  Makina ‘500’ me 300 kuaj fuqi, që ecën si një Porsh 911

  Një ‘500’ prej 300 kuaj fuqi, që i kalon 250 km orë? Nuk është një cmenduri e filmave me kartona por një makinë e vërtetë, e realizuar nga Romeo Ferraris dhe rregullisht në shitje me cmimin e një Porshi 911, 80 000 euro. (d.xh/BalkanWeb)

  • Gjinia: Mashkull
 • i identifikuar
  M A X
  #1 ne: 17-01-2012, 11:49:22
  Ky është versioni më i fundit nga Fiat, një Fiat 500 limuzinë. Kjo makinë është realizuar nga grupi i punonjëve milanez të Castagna-as, me kërkesë nga një koleksionist nga New York-u. Ajo është e gjatë pesë metra, brenda ka tetë vende dhe një minibar të vogël. Fiat 500 limuzinë kushton 120 mijë euro. Në versionin e saj, për presidentin e SHBA-së, makina ka edhe flamurin amerikanë. (er.cu/BalkanWeb)

  xx
  Fiat 500 me 265 kuaj fuqi

  Nisur nga M A X ne Makina & Motorra

  0 Pergjigje
  443 Shikime
  Postimi i fundit 26-09-2009, 20:07:36
  nga M A X