Shqiptaret ne Malin e Zi

×
Albanian Forums, Zerion Zeri yt Zeri Info, Forumi Shqiptar Al Virtual, Diskutime, Biseda, Chat Njofje, Informatika, Teknologjia, Gazeta Tema, Gazetat Shqiptare, Bota Sot, www Channel Albania, Telegrafi Kosovo, Ballkani Web, Gazeta Lajme shqip, Lajmet e Fundit Shqiperia Kosova, Dita, Panorama, Kryeartikull, Faqja Kryesore, Video Shqip, Muzike Shqipe, Njoftime, Lajmerime, Temat Online, Gazetat, Kosovare, Shtypi Ditor, Sporti Shqiptar, Dashuria, Pyetje Pergjigje, Keshilla, Ndihme, Webmaster Shqiptar, Familja, Shqiptaria, Muzika, Receta Gatimi, Imazhe, Vipat-shqiptar, Aktualiteti
Media Sociale
Mesazhe Private
Shqiptaret duke lexuar tema interesante dhe te ndryshme

Tema me lajme e diskutime ne lidhje me Shqiptaret ne Malin e Zi

Pergjigje nga: 1dhe1.com, olti

Malësia

1dhe1
14-03-2021, 22:15:51
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

118823263_3433098653416680_540472841632774258_n-600x320.jpg
Pergjigje nga: olti, Tonka Quni, kurravica

Grudë

M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

M A X
12-02-2012, 21:40:13

Kotorri

Shkruan nga Kotorri,Kristi PinderiKotori, dikur tokë e Mbretëreshës Teutë, pothuajse është “pushtuar” nga dhjetëra pasanikë rusë, britanikë e madje edhe disa japonezë, të cilët po i shndërrojnë në hotele me pesë yje disa ish fabrika tekstile të epokës post-jugosllave, të instaluara brenda shtë...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

M A X
29-12-2011, 22:25:40

Protesta e shqiptarëve në Malin e Zi

Në Tuz të Malit të Zi, është mbajtur një tubim proteste në mbrojtje të pakicës shqiptare në këtë shtet. Protesta është mbajtur për ligjin që ndalon përdorimin e flamurit kombëtar, çështja e pronave dhe ndarjes së komunës së Tuzit si njësi më vete.Anton Lulgjuraj, kryetari iForumit Demokratik p...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

M A X
22-07-2011, 22:28:30

Tourism in Ulqin

The Ulcinj "south coast" region of Montenegro is a popular tourist destination. In January 2010, The New York Times ranked the south coast region of Montenegro, featuring Velika Plaza, Ada Bojana, and the Hotel Mediteran, as among "The Top 31 Places to Go in 2010"[3] The citation was part of a w...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

M A X
17-01-2010, 17:04:44

Informacion rreth trevave shqiptare në Mal të ZI

Malësia e Madhe është pjesë e trojeve shqiptare dhe shtrihet në lindje të Podgoricës(Mal të Zi)e vazhdon deri në pjesen veriore të Liq.Shkodres, duke perfshirë një pjesë të mirë të Qarkut Malësi e Madhe në Shqipëri.Është zonë malore me lartësi mbidetare midis 800 e 1700 m. Në tërë këtë hapësirë ...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

*
LOBIALBA
28-05-2006, 07:11:29

MALI I ZI SHTETI I 50-TË JUBILAR I EUROPËS

MALI I ZI SHTETI I 50-TË JUBILAR I EUROPËSNga FAIK MIFTARINë një shkrim që pata bërë në vigjile të fillimit të mijëvjeqarit të tretë mbi numrin e shteteve të Europës, përveq tjerash pata cekë se Europa pas përfundimit të luftës së dytë botërore doli me 29 shtete në përbërjene e saj, ndërsa e për...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

M A X
25-05-2006, 05:25:27

Shkolla e parë private në gjuhën shqipe në Mal të Zi

Shkolla e parë private në gjuhën shqipe në Mal të Zi Ulqin - Në vitin shkollor 2006/2007 në Ulqin do të hapet gjimnazi "Drita", shkolla e parë e mesme private në gjuhën shqipe në Mal të Zi. Këtë e bëri publike dr. Nail Draga, i cili në emër të Këshillit nismëtar u shpreh se një ...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

*
haxhi
22-04-2006, 02:12:32

MJAFT organizon protest madheshtor ne Ulqin, me 5 Maj

'MJAFT'organizon protest madheshtor ne Ulqin, me 5 MajTë nderuar bashkëqytetarë UlqinankeKjo protestë që po mbahet me 5 Maj 2006 ka për qëllim shprehjen dhe mllefin tonë për gjendjen e rëndë sociale dhe për nivelin e lartë të korrupsionit në Ulqin, i cili ka përfshirë të gjitha institucionet,duk...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

xhavo
27-10-2005, 18:42:28

PLATFORMA POLITIKE PËR TË DREJTAT E SHQIPTARËVE NË MAL TË ZI

PLATFORMA POLITIKE PËR TË DREJTAT E SHQIPTARËVE NË MAL TË ZI (një pjesë e materialit)Një shtet bashkëkohor demokratik, në rrjedhën e vet natyrore të zhvillimit dhe krijimit të vet, duhet vazhdimisht të sigurojë kushtet që tërsisht të plotësojë nevojat e gjithë qytetarëve të saj e në veçanti të p...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe