1 mijë euro gjobë nëse mban flamurin shqiptar - Shqiptaret ne Malin e Zi

Albanian Forums, Zerion Zeri yt Zeri Info, Forumi Shqiptar Al Virtual, Diskutime, Biseda, Chat Njofje, Informatika, Teknologjia, Gazeta Tema, Gazetat Shqiptare, Bota Sot, www Channel Albania, Telegrafi Kosovo, Ballkani Web, Gazeta Lajme shqip, Lajmet e Fundit Shqiperia Kosova, Dita, Panorama, Kryeartikull, Faqja Kryesore, Video Shqip, Muzike Shqipe, Njoftime, Lajmerime, Temat Online, Gazetat, Kosovare, Shtypi Ditor, Sporti Shqiptar, Dashuria, Pyetje Pergjigje, Keshilla, Ndihme, Webmaster Shqiptar, Familja, Shqiptaria, Muzika, Receta Gatimi, Imazhe, Vipat-shqiptar, Aktualiteti
Media Sociale
Mesazhe Private
Shqiptaret duke lexuar tema interesante dhe te ndryshme
Tema re

 1 mijë euro gjobë nëse mban flamurin shqiptar

 1 mijë euro gjobë nëse mban flamurin shqiptar

· 3 · 1248

  • Postime: 28611
  • Karma: +48/-5
  • Gjinia: Mashkull

ne: 06-01-2012, 19:58:46
Mali i Zi, vend i cili tashmë ka marrë statusin kandidat për anëtarësimin në Bashkimin Evropian dhe pret hapjen e negociatave për anëtarësim ka miratuar një vend që ndalon mbajtjen e flamurit shqiptar.

Çdo person që përdor pa një leje të posaçme flamurin kuqezi atëherë rrezikon të gjobitet deri në 1000 euro.

Vendimi pritet të kaloi në parlamentin e Malit të Zi por ende nuk ka një reagim të ndërkombëtarëve nëse kjo shkel apo jo të drejtat e minoritetit pasi ligji nuk ndalon vetëm përdorimin e flamurit shqiptar por çdo flamur të shteteve të tjera. /shekulli

  • Postime: 1
  • Karma: +0/-0

#1 ne: 06-01-2012, 20:18:18
oh   shqiptar   lidhnu  me  nje   flamur   se   pa   bashkim   kombetar   ska   jet    shqiptar   mblidhuni  pas   flamurit...se   do   vjen  shpejt  koha   e  bashkimit   kombetar...

#2 ne: 20-08-2022, 01:11:26
Me Gjukanovicin ne drejtim nuk ka mire per Maln e Zi

Temat e fundit