Maqedonia Shqiptare - 3

×
Albanian Forums, Zerion Zeri yt Zeri Info, Forumi Shqiptar Al Virtual, Diskutime, Biseda, Chat Njofje, Informatika, Teknologjia, Gazeta Tema, Gazetat Shqiptare, Bota Sot, www Channel Albania, Telegrafi Kosovo, Ballkani Web, Gazeta Lajme shqip, Lajmet e Fundit Shqiperia Kosova, Dita, Panorama, Kryeartikull, Faqja Kryesore, Video Shqip, Muzike Shqipe, Njoftime, Lajmerime, Temat Online, Gazetat, Kosovare, Shtypi Ditor, Sporti Shqiptar, Dashuria, Pyetje Pergjigje, Keshilla, Ndihme, Webmaster Shqiptar, Familja, Shqiptaria, Muzika, Receta Gatimi, Imazhe, Vipat-shqiptar, Aktualiteti
Media Sociale
Mesazhe Private
Shqiptaret duke lexuar tema interesante dhe te ndryshme

Tema me lajme dhe diskutime per shqiptaret ne Republiken e Maqedonise se Veriut

*
loni19
20-02-2006, 11:59:17

Sa është realizuar Marrëveshja e Ohrit?

Anetare te nderuar, ju pershendes te gjithve.Besoj se gjithve qe kemi parasysh faktin se duhet te kontribojme per gjithe shqiptaret kudo qe jane, na intereson edhe ajo se sa po realizohet marreveshja e Ohrit?Do te kisha kerkuar, e sidomos nga ata qe jane me te moshuar dhe nga intelektualet e ket...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

*
zudi hamiti
14-02-2006, 18:44:37

I perjetshem qofte kujtimi i Fadil Rifatit dhe deshmoreve te kombit tone të

.....OFadil  Halil  Rifati ,LUM POLLOGU  QË TË PATILum POllogu qe ka te tille bije Qe japin jeten per shqiperi....  Mbi malet  dhe grykat e Sharit plak, atje lart në viset  e pollogut, më shumë se nga mjegullat dimërore, keto gryka  janë  te mbështjella ...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

Ilirian
08-11-2005, 03:28:20

Udhetim ne Diber te madhe

Duke qene me origjine nga Dibra e Madhe do te deshiroja shume te beja nje udhetim dhe te qendroja nje jave ne kete vend kaq te bukur. Do t'ju falenderoja per çdo keshille apo sygjerim nga ana juaj. @+
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

erlehta
22-10-2005, 11:59:36

Maqedonia nje cope toke, ku jane gershetuar shume endrra etnike!

Kim MehmetiMaqedonia është ëndërr që ka mbetur pezull mbi kufirin që e ndanë "të kaluarën e errët" të njëmendësisë së deridjeshme dhe "demokracisë e sotme të ndritshme". Ajo gjithnjë e më shumë është një copë toke, ku janë gërshetuar shumë ëndrra etnike, ku domi...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

M A X
26-09-2005, 08:34:57

Gara e deklaratave mes Xhaferrit dhe Ahmetit per ndarjen e IRJM!

Gare midis Ahmetit dhe Xhaferrit per ndarjen e MaqedoniseDy kryetaret e partive kryesore politike shqiptare ne Maqedoni, Arber Xhaferri dhe Ali Ahmeti ditete e fundit jane perfshire ne nje gare deklaratash lidhur me te ashtuquajturat takime me ish kryeministrin Georgievski dhe m...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

M A X
13-10-2004, 10:54:25

Gjarperi administrativ sllavo-maqedonas qe ha vetem bishtin e tij

Gjarperi administrativ sllavo-maqedonas Mona AgrigoroaieiShqiptarët në FYROM vazhdojnë të dënohen brutalisht, me vite të tëra në burg, me "zbukurime" të shumëllojshme, qëllimi i së cilave është edhe për të goditur faktorin çlirimtar dhe strukturat kombëtare të ribashkimit të Shqipërisë!Duhet bër...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

*
Gjumashi
03-10-2004, 00:37:38

Punesimet me shifra dhe fakte: Ne administrate, 14.6 perqind shqiptare

Punesimet me shifra dhe fakte: Ne administrate, 14.6 perqind shqiptare    .   Evidenca qeveritare tregon se per cdo muaj rritet numri i shqiptareve ne administraten shteterore edhe pse ajo ende eshte larg planeve qeveritare, qe dalin nga Marreveshja Kornize e Ohrit, ndersa perqindja e maqedona...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

*
StormAngel
29-09-2004, 16:53:09

Reformat ne arsim

Reformat ne arsim: Nota per mesimdhenesit, stervitje per drejtoret    .   Prej vitit 2005, sipas programit nacional per arsim, do te aplikohet shkollimi i obligueshem nentevjecar, ne tri cikle, kurse shkollimi i mesem do te jete vetem tre vjet. Nxenesit do te profilizohen qe ne shkollimin e ob...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

*
StormAngel
28-09-2004, 17:10:51

Kryesia per here te dyte ia refuzon doreheqjen Bexhetit

Pas paralajmerimeve per doreheqje ne kreun e PPD-se: Kryesia per here te dyte ia refuzon doreheqjen Bexhetit -PPD-ja do te gjendet para nje ofensive te re per kthimin e saj te fuqishem ne skenen politike te Maqedonise, qe do te behet me perkrahjen e hapur te faktorit nderkombetar, ka vleresuar K...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe