Gara e deklaratave mes Xhaferrit dhe Ahmetit per ndarjen e IRJM! - Maqedonia Shqiptare

×
Albanian Forums, Zerion Zeri yt Zeri Info, Forumi Shqiptar Al Virtual, Diskutime, Biseda, Chat Njofje, Informatika, Teknologjia, Gazeta Tema, Gazetat Shqiptare, Bota Sot, www Channel Albania, Telegrafi Kosovo, Ballkani Web, Gazeta Lajme shqip, Lajmet e Fundit Shqiperia Kosova, Dita, Panorama, Kryeartikull, Faqja Kryesore, Video Shqip, Muzike Shqipe, Njoftime, Lajmerime, Temat Online, Gazetat, Kosovare, Shtypi Ditor, Sporti Shqiptar, Dashuria, Pyetje Pergjigje, Keshilla, Ndihme, Webmaster Shqiptar, Familja, Shqiptaria, Muzika, Receta Gatimi, Imazhe, Vipat-shqiptar, Aktualiteti
Media Sociale
Mesazhe Private
Shqiptaret duke lexuar tema interesante dhe te ndryshme
Tema re

Gara e deklaratave mes Xhaferrit dhe Ahmetit per ndarjen e IRJM!

Gara e deklaratave mes Xhaferrit dhe Ahmetit per ndarjen e IRJM!

· 1 · 731

  • Postime: 28589
  • Karma: +48/-5
  • Gjinia: Mashkull

ne: 26-09-2005, 08:34:57
Gare midis Ahmetit dhe Xhaferrit per ndarjen e Maqedonise

Dy kryetaret e partive kryesore politike shqiptare ne Maqedoni, Arber Xhaferri dhe Ali Ahmeti ditete e fundit jane perfshire ne nje gare deklaratash lidhur me te ashtuquajturat takime me ish kryeministrin Georgievski dhe mbi variantet e ndarejs se Maqedonise. Te dy kryetaret e partive kane deklaruar bse Georgievski u ka propozuar atyre ndarjen e Maqedonise. Por as Xhaferri dhe as Ahmeti nku jane shprehur se cila eshte arsyeja qe bisedat e vitit 2001 ata po i bejn e kaq publike ne vitin 2005. Njekohesisht ne deklaratat e dy liderve nuk jepet asnje detaj tjeter lidhur me propozimin per ndarjen e Maqedonise ne vitin 2001. Asnje prej tyre nku thote se a ka te tjere deshmitare ne kete propozim te Georgievskit dhe se cili eshte qellimi i publikimit te ketyre tezave.
Keto teza po hidhen ne prag te fillimit te bisedimeve lidhur me statusin e Kosoves

|||Lajme.Net|||

Temat e fundit