Shqiptarët e Maqedonisë – mbështetës të politikës gomarizuese - Maqedonia Shqiptare

Albanian Forums, Zerion Zeri yt Zeri Info, Forumi Shqiptar Al Virtual, Diskutime, Biseda, Chat Njofje, Informatika, Teknologjia, Gazeta Tema, Gazetat Shqiptare, Bota Sot, www Channel Albania, Telegrafi Kosovo, Ballkani Web, Gazeta Lajme shqip, Lajmet e Fundit Shqiperia Kosova, Dita, Panorama, Kryeartikull, Faqja Kryesore, Video Shqip, Muzike Shqipe, Njoftime, Lajmerime, Temat Online, Gazetat, Kosovare, Shtypi Ditor, Sporti Shqiptar, Dashuria, Pyetje Pergjigje, Keshilla, Ndihme, Webmaster Shqiptar, Familja, Shqiptaria, Muzika, Receta Gatimi, Imazhe, Vipat-shqiptar, Aktualiteti
Media Sociale
Mesazhe Private
Shqiptaret duke lexuar tema interesante dhe te ndryshme
Tema re

 Shqiptarët e Maqedonisë – mbështetës të politikës gomarizuese

 Shqiptarët e Maqedonisë – mbështetës të politikës gomarizuese

· 1 · 675

  • Postime: 25420
  • Karma: +0/-0

ne: 19-02-2021, 23:38:23
 

Kryetari i BDI-së i paska shpallë të pafajshëm ministrat shqiptarë të arsimit lidhur me librat shkollor ku nxënësve maqedonas u thuhet se shqiptarët kanë origjinë maqedono-rome-turke dhe se ata e paskan okupuar Maqedoninë?!
 
Kryebëdë-isti paska thënë se ministrat e tij nuk janë redaktorë që të merren me libra!?   

Por të jemi të drejtë ndaj cilitdo: ai aq dinë dhe aq bënë. Dhe neve kush na e ka fajin që ende nuk e kemi kuptuar se ministrat e BDi-së merren me punë më madhore – si për shembull, me dhënien e tenderave!

Andaj pyetja që duhet shtruar është: ç'bëjmë ne që fatin e fëmijëve tanë e kemi lënë në duart e leninistëve që nuk e kanë lexuar deri në fund as abetaren, ne që shtiremi se nuk e dimë që përfaqësuesit tanë politik janë pasqyra ku shihet portreti ynë kolektiv?
 
E sa i përket portretit tonë të sotëm grupor, në librat e ardhshëm të historisë, nga të cilët do mësojnë  nxënësit shqiptarë , ai do jetë i përfshirë në kapitullin me titull: ‘Ata që ishin mbështetës të politikës gomarizuese të BDI-së!" (Kim Mehmeti)

Temat e fundit