Zgjedhjet në Maqedoni, partitë shqiptare marrin 33 deputetë - Maqedonia Shqiptare

×
Albanian Forums, Zerion Zeri yt Zeri Info, Forumi Shqiptar Al Virtual, Diskutime, Biseda, Chat Njofje, Informatika, Teknologjia, Gazeta Tema, Gazetat Shqiptare, Bota Sot, www Channel Albania, Telegrafi Kosovo, Ballkani Web, Gazeta Lajme shqip, Lajmet e Fundit Shqiperia Kosova, Dita, Panorama, Kryeartikull, Faqja Kryesore, Video Shqip, Muzike Shqipe, Njoftime, Lajmerime, Temat Online, Gazetat, Kosovare, Shtypi Ditor, Sporti Shqiptar, Dashuria, Pyetje Pergjigje, Keshilla, Ndihme, Webmaster Shqiptar, Familja, Shqiptaria, Muzika, Receta Gatimi, Imazhe, Vipat-shqiptar, Aktualiteti
Media Sociale
Mesazhe Private
Shqiptaret duke lexuar tema interesante dhe te ndryshme
Tema re

Zgjedhjet në Maqedoni, partitë shqiptare marrin 33 deputetë

Zgjedhjet në Maqedoni, partitë shqiptare marrin 33 deputetë

· 2 · 1306

  • Postime: 28589
  • Karma: +48/-5
  • Gjinia: Mashkull

ne: 16-07-2020, 12:20:10
 

Sipas Komisionit Shtetëror të zgjedhjeven në Maqedonine e Veriut, kur janë numëruar mbi 96% e votave, shqiptarët kanë fituar 33 mandate, njofton agjencia e lajmeve INA.

Sipas kalkulimeve zyrtare të KSHZ, Bashkimi Demokratik për Integrim ka fituar 16 mandate, Aleanca për Shqiptarët 12, Partia Demokratike Shqiptare 1 mandat dhe Lëvizja BESA, e cila garoi në koalicion me LSDM, 4 mandate.

Megjithatë, këto janë kalkulimet të rezultateve preliminare nga ana e KSHZ-së. Nesër pritet të jepen rezultate zyrtare.

Ndërkaq, në kampin maqedonas LSDM ka fituar 45 mandate, ndërsa VMRO 44 mandate. Secila parti do ta ketë të veshtire te beje qeverine pasi nevojiten 61 mandate.  /lapsi

  • Postime: 2
  • Karma: +0/-0
  • Gjinia: Mashkull

#1 ne: 09-08-2020, 23:16:08
Jo spam ketu!
Faliminderit!
« Editimi i fundit: 11-08-2020, 12:09:37 nga InfoZ »

Temat e fundit