Marketing Online - 3

×
Albanian Forums, Zerion Zeri yt Zeri Info, Forumi Shqiptar Al Virtual, Diskutime, Biseda, Chat Njofje, Informatika, Teknologjia, Gazeta Tema, Gazetat Shqiptare, Bota Sot, www Channel Albania, Telegrafi Kosovo, Ballkani Web, Gazeta Lajme shqip, Lajmet e Fundit Shqiperia Kosova, Dita, Panorama, Kryeartikull, Faqja Kryesore, Video Shqip, Muzike Shqipe, Njoftime, Lajmerime, Temat Online, Gazetat, Kosovare, Shtypi Ditor, Sporti Shqiptar, Dashuria, Pyetje Pergjigje, Keshilla, Ndihme, Webmaster Shqiptar, Familja, Shqiptaria, Muzika, Receta Gatimi, Imazhe, Vipat-shqiptar, Aktualiteti
Media Sociale
Mesazhe Private
Shqiptaret duke lexuar tema interesante dhe te ndryshme

Marketing Online - SEO - Social Media

M A X
17-11-2010, 01:00:52

Seznam dhe Yandex - Dy Davidet europiane qe kane mundur Goliathin Google

Ekzistojne dy vende ne Europe, ku Google nuk mbreteron. Njeri nga keto vende eshte shteti relativisht i vogel i Europes qendrore, Republika Çeke dhe tjetri eshte Federata Ruse. Respektivisht ne Çeki mbreteron Seznam.cz dhe ne Rusi Yandex.ru.

html master
13-11-2010, 01:44:42

6.4% e trafikut në internet nga Google

Interneti po rritet me shpejtësi, por Google është në rritje edhe më...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

UrL
11-11-2010, 15:08:00

Send Blaster

Send Blaster eshte nje program per email marketing!Ky program do lehtesoj shume punen tuaj nese keni qellim te angazhoheni ne kete fushe! Jepet dhe ne version demo por nuk ke mundesi te dergosh me teper se 100 email !Nese vendosni ta perdorni mos kurseni rreth 70 euro qe kushton (me kupon)Faqe e...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

M A X
07-11-2010, 23:36:58

Google do të të lexojë mendjen - Bashkëbisedim me Sergey Brin

Bashkëbisedim me Sergey BrinGoogle do të të lexojë mendjenNjë kërkim në Google zgjat mesatarisht 24 sekonda: duhen nëntë sekonda për të klikuar pyetjen dhe 15 për të gjetur përgjigjen më të përshtatshme. Por kur eliminohet faktori njerëzor, ose më saktë koha që përdor përdoruesi...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

Pergjigje nga: epoxi, ALBeagle, olti

Google New

M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqePergjigje nga: html master, Lajme.Org, olti

Pamja e re e Google Images

M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe
M A X
12-08-2010, 02:02:48

Analizoni faqen tuaj me Open Site Explorer

Nje vegel interesante qe analizon faqen tuaj per Link Popularity dhe ben Backlink Analysis plus jep disa informacione te tjera: http://www.opensiteexplorer.org/
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

M A X
08-08-2010, 16:31:30

Liste me Social News Websites

Nje liste me sherbime, qe mund t'i perdorni per trafik dhe krijim backlinks.[html]content="text/html; charset=ISO-8859-1"
http-equiv="content-type">M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

M A X
31-07-2010, 01:33:51

Yahoo! Japan do te perdore Google si makine kerkimi

Prej disa ditesh qarkullon lajmi i bujshem se Yahoo Japoneze do te hyje ne partneritet me Google per te perdorur sherbimin e kerkimit nga si dhe ate te reklamimit. Ndryshe nga Yahoo! INC dega Japoneze nuk do te ndjeke bashkepunimin me Microsoft, duke bere qe keta te fundit te protestojne me pret...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

M A X
24-07-2010, 01:43:41

Bing me vegla të reja për webmaster dhe SEO

Nëse keni një ueb faqe dhe kujdeseni maksimalisht që faqja juaj të vendoset në rezultate kërkuese relevante, atëherë do të ishte mirë t’i hidhni një sy veglave më të reja të Bing për webmaster, Bing Webmaster Tools.Kur Microsoft lansoi Bing, ata filluan të kërkojnë të dhëna shtesë nga administra...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

M A X
10-06-2010, 10:07:18

Google leshon indeksin e ri të kërkimit, Caffeine

Google lanson indeksin e ri të kërkimit, CaffeineGoogle përfundimisht e ka lansuar teknologjinë e saj të re të indeksimit, duke i mundësuar të gjithë njerzve të cilët e përdorin këtë motor kërkimi, të gjejnë më shpejtë dhe më shumë lidhje të uebfaqeve online.Të martën në mbrëmje, kompania e ka p...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

M A X
07-06-2010, 23:36:14

Teknika SEO per tu evituar

Te gjithe ata qe kane nje faqe web deshirojne qe per fjalekyce te caktuara faqja e tyre te pozicionohet ne vendet e para ne motoret e kerkimit. Per te arritur kete qellim ekzistojne qindra teknika, disa prej te cilave do i gjeni edhe ne tutorialeshqip.com ne kateogrine SEO.Ne kete artikull do re...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

M A X
28-05-2010, 16:11:45

Google blen AdMob

AdMob është zyrtarisht pronë e Google. Lajmin e ka bërë të ditur në blogun e tij vetë kolosi i Mountain View.Blerja është bërë vetëm pak ditë pasi është marrë drita jeshile nga Federal Trade Commission mbi blerjen prej 750 milionë dollarësh.Transaksioni ishte ngrirë për gjashtë muaj nga hetimet ...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

M A X
28-04-2010, 11:09:44

Google behet me sociale ne rezultatet e kerkimit

Pas rrezikut qe po i kanoset nga rrjetet sociale, duket se Google po merr masa per te qene ne nje hap me koh...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

M A X
28-04-2010, 02:01:25

Hapat e parë në botën e SEO

Të gjithë ne duam të mësojmë se si të rënditemi sa më lartë në makinat e kërkimit e veçanërisht në Google. Kjo është një rrugë e gjatë edhe paksa e vështirë. Po përpara se ne të nisim punën tonë duhet të dimë gjërat thelbësore të saj. Të gjithë thonë që fillimi i mirë është gjysma e punës, kësht...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

M A X
21-01-2010, 15:15:43

Bing si makinë standarde të kërkimit në iPhone e iPod Touch

Apple kalon në Bing?Apple e Microsoft janë duke negociuar për integrimin e Bing si makinë standarde të kërkimit në pajisjet iPhone e iPod Touch.