Marketing Online - 4

×
Albanian Forums, Zerion Zeri yt Zeri Info, Forumi Shqiptar Al Virtual, Diskutime, Biseda, Chat Njofje, Informatika, Teknologjia, Gazeta Tema, Gazetat Shqiptare, Bota Sot, www Channel Albania, Telegrafi Kosovo, Ballkani Web, Gazeta Lajme shqip, Lajmet e Fundit Shqiperia Kosova, Dita, Panorama, Kryeartikull, Faqja Kryesore, Video Shqip, Muzike Shqipe, Njoftime, Lajmerime, Temat Online, Gazetat, Kosovare, Shtypi Ditor, Sporti Shqiptar, Dashuria, Pyetje Pergjigje, Keshilla, Ndihme, Webmaster Shqiptar, Familja, Shqiptaria, Muzika, Receta Gatimi, Imazhe, Vipat-shqiptar, Aktualiteti
Media Sociale
Mesazhe Private
Shqiptaret duke lexuar tema interesante dhe te ndryshme

Marketing Online - SEO - Social Media

M A X
27-12-2009, 01:10:28

Teknika SEO – Typos

Dimë që shumë nga personat që kanë blogjet e tyre mundohen të gjejnë mënyra për tu rënditur sa më mir në motorët e kërkimit si Google,Yahoo, apo Bing edhe për tu vlerësuar me PageRank sa më të lartë.Në këtë artikull do t’ju shpjegojmë një mënyrë që mund të merrni “Backlinks” nga motorrët e kër...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

feniksi
23-12-2009, 20:00:22

Google Caffeine: Si do të ndikojë në renditjen e webfaqeve tuaja?

Google Caffeine – nuk bëhet fjalë për ndonjë kafe apo drogë apo ku ta di se ku ju shkon mendja, por kështu e ka marrë emrin “update”(ndryshimi) më i ri që do bëjë google pas pushimeve të fundvitit. Mund të quhet si një “rishikim i madh” që google do i bëj rënditjes së faqeve.Çfarë do të ndryshoj...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

*
DardanH
30-11-2009, 09:21:05

Taktika e drejtë e SEO për konkurrencë të ulët dhe të lartë

Varësisht prej keywordid(fjalës kyçe) që ne dëshirojmë të renditemi më mirë në google, ekzistoj...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

*
DardanH
30-11-2009, 09:19:55

10 Taktika të ndërtimit të linqeve për rritjen e blogut tuaj në renditjen tek SE

Blogjet po vlerësohen si të mira për të marrë rënditje në makinat e kërkimit. ...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

*
DardanH
30-11-2009, 09:18:43

(Si të) Rendisni foton tuaj në google

Google Images ka të indeksuara me miliarda fotografi. Nëse fotoja juaj mund të gjindet me fjalë kyçe të duhura, ju mund të merrni vizitorë në faqen tuaj.Pse fotot ju sjellin vizitaNë faqen e kërkimit të googles, google i vendos disa foto para kërkimeve të rregullta. P.Sh. provon...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

M A X
06-10-2009, 23:59:55

Google ndryshon proçesin e verifikimit tek Webmaster Tools

Google ka bërë të ditur para disa ditësh se proçesi i verifikimit të Webmaster Tools është bërë update.Ndryshimet kryesore kanë të bëjnë me:a- Verifikimi i META Tag, nuk është më i lidhur me adresën e-mail në file HTML. PSh: ju mund të ndryshoni adresën e e-mail dhe faqja juaj do mbetet e verifi...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

M A X
18-09-2009, 19:24:47

Bing vazhdon me ngritje

Në muajin gusht makina e kërkimit Bing e Microsoftit ka shënuar rritje në tregun amerikan për 22.1% krahasuar me muajin maj të këtij viti.Sipas të dhënave më të reja të kompanisë “Nielsen” për muajin gusht, Microsoft Bing ka qenë makina e kërkimit me ngritjen më të madhe në tregun amerikan.Numri...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

M A X
16-09-2009, 01:04:49

9 SEO Plugins per Wordpress [te domosdoshme]

Mund te ekzistojne me qindra shtojca per Wordpress qe realizojne optimizim sa me te mire te nje blogu, por vetem disa prej tyre jane vertete te domosdoshme; sigurisht nese deshironi te keni nje faqe 'tip-top' nga ana e SEO.1.

M A X
25-08-2009, 00:18:45

Top 5 Ranking Factors 2009

1. Keyword Focused Anchor Text from External Links73% very high importance73%2....
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

AlbStars
13-08-2009, 12:24:17

AlbStars Top Liste

Pershendetje :)Vendosni faqet tuaje falas ne AlbStars Top Lotehttp://www.albstars.c...

Shkumbin.A
10-08-2009, 16:06:49

Disa këshilla rreth SEO!

Çdo projekt i ri që fillohet, fillimisht duhet të konstruktohet teknikisht, dhe pa dyshim që të gjithë e kanë një qëllim, rëdnitja apo rankimi në Google në pozitën më të mirë, pra optimizimi për motorët e kërkimit, që quhet SEO( search engine optimization), webmasterat në përgjithësi gjëja e par...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

M A X
23-07-2009, 00:01:47

Microsoft dhe Yahoo në prag të marrëveshjes?

Microsoft dhe Yahoo në prag të marrëveshjes?Disa top menaxherë të Microsoft-it raportohe...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

M A X
22-07-2009, 00:29:23

Google nuk i vlereson lidhjet qe kane etiketen "NoFollow"

Prej vitesh ekzistonte medyshja nese Google vertete s'i vleresonte ato lidhje qe permbanin "nofollow" apo jo. Kishte pretendime se ne disa raste vete Google nuk e respektonte rregullin e mos ndjekjes se lidhjeve me "nofollow", ose qe u jepte ne cdo rast pak fare vlere. Por vete tekniku i Google,...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

M A X
21-07-2009, 16:59:21

Neser vjen portali i ri i Yahoo!

Yahoo!, portali i mirenjohur boteror neser do te leshoje fillimisht vetem per perdoruesit nga Amerika versionin e ri te faqes. Me sa lexova nga nje artikull faqja e re duket shume premtuese. Nga ana grafike nuk do te kete shume ndryshme, por funksionet do te permiresohen dukshem.

M A X
21-07-2009, 00:22:02

PageRank sculpting

Nje artikull shume interesant dhe me vlere rreth PageRank nga inxhinieri i njohur te Google Matt Cutts.Artikulli:

M A X
19-07-2009, 20:23:45

Top 10 highest paying keywords

Dhjete fjalet me te paguara ne ditet e sotme.1. loan consolidation student loans2. online life assurance quotes3. accident no win no fee4. get auto insurance online5. cheap life assurance quote6. tax attorneys los angeles7. scottsdale dui lawyer8. tampa dui lawyers9. dui phoenix arizona1...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

M A X
13-07-2009, 16:36:30

Nevoja per nje rregullator ne fushen e SEO

Lexoni kete artikullin  se eshte shume interesant dhe me vlere per te ardhmen e marketingut ne internet.http://www.tech...

M A X
12-07-2009, 13:55:04

Google "ne dashuri" me Twitter :)

Google mban mbi 40 llogari ne Twitter, llogari keto qe i perkasin sherbimeve dhe divizioneve te ndryshme te Google. Kjo tregon rendesine e vecante qe ka Twitter ne syte e gjigandit te internetit.Lexoni ketu me shume:

Pergjigje nga: The End, Oqeani, blackw00rm

Ok, ia dola :)

M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

lezha
01-06-2009, 21:09:31

Direktoria dhe Top Lista Shqiptare falas

Per te gjithe Webmasterat Shqiptare, vendosni adresen e faqes tuaj falas ne:Direktoria Shqiptare

Pergjigje nga: ukauto, free ads here, The ENnd

[Liste] Free advertising sites

*
ukauto
24-05-2009, 18:52:19
***********
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

M A X
15-05-2009, 08:38:00

"Show options..." - prurja me e fundit e Google

Prej disa ditesh Google ka zgjeruar dukshem mundsite per perdoruesit. Teksa kerkon per nje fjale te jepet mundesia qe te kufizosh apo saktesosh kerkimin ne kater drejtime te ndryshme.Se pari te "All results" te jepet mundesia te kerkosh sipas zgjedhjes vetem te videot, ose forumet ose reviews.Se...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe