Marketing Online - 5

×
Albanian Forums, Zerion Zeri yt Zeri Info, Forumi Shqiptar Al Virtual, Diskutime, Biseda, Chat Njofje, Informatika, Teknologjia, Gazeta Tema, Gazetat Shqiptare, Bota Sot, www Channel Albania, Telegrafi Kosovo, Ballkani Web, Gazeta Lajme shqip, Lajmet e Fundit Shqiperia Kosova, Dita, Panorama, Kryeartikull, Faqja Kryesore, Video Shqip, Muzike Shqipe, Njoftime, Lajmerime, Temat Online, Gazetat, Kosovare, Shtypi Ditor, Sporti Shqiptar, Dashuria, Pyetje Pergjigje, Keshilla, Ndihme, Webmaster Shqiptar, Familja, Shqiptaria, Muzika, Receta Gatimi, Imazhe, Vipat-shqiptar, Aktualiteti
Media Sociale
Mesazhe Private
Shqiptaret duke lexuar tema interesante dhe te ndryshme

Marketing Online - SEO - Social Media

M A X
10-05-2009, 01:10:33

Google.co.ma "pushtohet" nga hakerat

Google Marocco, Google.co.ma, hack-oet duke u nxjerre jashte sherbimit per disa ore.Per me shume lexoni ketu:

M A X
06-05-2009, 01:12:16

Alexa perdor Blogger per blog-un e saj

Mu duk interesant fakti qe Alexa.com perdor Blogger.com per te hostuar blogun e kompanise. Nuk besoj se kane problem te mbajne nje server te vecante per te hostuar blogun e tyre, por ja qe perdorin nje sherbim falas :D
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

Pergjigje nga: olti, Freedom Overdose, blackw00rm

Ndihm SEO per abcshqip.com

M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

M A X
28-04-2009, 00:56:57

Useful SEO Tools

See what the world is searching for.http://www.google.com/insights/search/#The Search-based Keyword Tool provides keyword ideas:

Pergjigje nga: Freedom Overdose, reklamat, Jonian Dervishi

Aplikimet per editor ne Dmoz?

M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

M A X
12-04-2009, 23:21:45

Alexa me dizajn dhe funksione te reja

Alexa.com ka ndryshuar se fundi dizajnin e saj, si dhe ka shtuar disa funksione te rendesishme. Per mua pamja...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

M A X
10-04-2009, 14:03:21

Sa links duhet te kete nje faqe e vetme

Matt Cutts i Google shpjegon shume qarte se sa lidhje duhet te permbaje nje faqe (jo nje websit i tere, por nje faqe e nje websiti). Sipas tij nje faqe nuk duhet te kete me shume se 100 links te jashtem dhe kjo per dis arsye: se pari sepse nuk eshte mire per vizitoret, por edhe sepse roboti i Go...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

M A X
10-04-2009, 01:21:06

Google's Search Engine Optimization Starter Guide

Ky dokument eshte "ciceruar" nga skuadra e Adsense sot ne Twitter. Eshte ne PDF dhe mund te shkarkohet.
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

Pergjigje nga: AlbStars, tani84, olti

Google PageRank Update

M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

Pergjigje nga: tani84, Aldo89

Google Tool i ri...Search-based keyword tool

tani84
30-01-2009, 16:36:44
interesante
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

M A X
30-01-2009, 00:41:05

Joomla dhe SEO

Ndoshta jam gabim, por une kam krijuar peshtypjen se Joomla eshte shume e keqe per te terhequr trafik nga makinat e kerkimit. Nuk kam pare asnje faqe qe eshte bere me Joomla qe merr trafik te mire nga Goole dhe ndodhet lart ne SERPs.Mendoni se eshte vertete keshtu, apo kam pare faqet e g...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

RomeoLab
20-01-2009, 10:12:51

Analytics Toolbox: Trafiku Faqes Tuaj

Nëse ju keni një faqe interneti apo një Blog, atëher ju jeni të interesuar që të dini se prej kujt vizitohet faqja juaj edhe se çfare bëjnë vizitorët gjatë kohës që ato janë online në faqe. Më poshtë do të gjeni një listë të gjatë (+ 50) shërbimesh që ofrojn Monitorim të Trafikut. Qete shihni ...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

RomeoLab
18-01-2009, 20:21:34

Google NDRYSHON Kerkimin!!

Kërkimi në Google kurrë nuk rrin i ngrirë. Dje (17 Janar 2009) pash që Google kishte shtuar një link të ri për Google Experimental në faqen kryesore. Ky link tregon opsione që mund t’i shtohen kërkimit “standart”.Më dramatikja është normalisht “Shikimi i rezultateve në mënyra të ndryshme” (Alter...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

Pergjigje nga: TaTaToLi, Syrgjyn, UrL

SMF SEO

M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

M A X
17-01-2009, 00:22:13

"Direktorite mund te demtojne faqet tuaja" (?!!)

Duke vizituar faqen e Boonex.com, te cilet jane ata qe kane krijuar skriptin falas per faqe tip Social Networking apo Dating, por dhe skripte te tjera, nder te cilet edhe nje te quajtur "Barracuda", i cili ishte skript per direktori. Thashe ishte, sepse keta e kane ndaluar zhvillimin e metejshem...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

M A X
09-01-2009, 01:09:59

Si te marresh visitore me Yahoo! Answers

Shume veta mund te pyesin veten po Yahoo Answers c’do ktu?? Per ca na duhet?Yahoo Answers eshte nje seksion i yahoo ku njerezit bejne pyetje dhe pergjigjen rreth temave te ndryshme, si shendeti, telekomunikacioni, arti, muzika, e shume te tjera. Eshte nje zone ku ju mund te krji...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe


AlbDigital
02-01-2009, 13:18:38

Popullimi i faqes me YouTube

Nje nga metodat e fundit qe po perdori per popullimin e websajtav te mi osht edhe metoda me an te faqes YouTube.E dim qe shum shqiptar e perdorin ket websajt per me kqyr video te ndryshme,dhe webmasterat shqiptar duhet me e shfrytezu ket interesim te shqiptareve qe me marr vizita per websajtet e...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe